Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

baca
14. únor 2007

Takhle nějak reagoval i manžel od jendé mé kamrádky. Chtěl vše skončit ne proto , že by ji přestal mít rád, ale proto, že měl pocit, že to svým "úletem" zvoral a tudíž to nejde vrátit. Sice se nerozešli, ale pořád to není ok. 😒

kosicanka1
14. únor 2007

benjaminka - vela zavisi aj od toho, ci by si ho chcela spat, on si asi mysli, ze nie, hanbi sa za to co ti urobil. a este vela zavisi aj od toho, co citi k tej druhej, ci je to len fyzicke alebo je aj zalubeny?

benjamin
autor
14. únor 2007

řekl, že to není úlet, že to trvá už docela dlouho.
Vím, že i kdyby se vrátil, že už to nikdy nebude takové

pepibubu
14. únor 2007

jedna holčina někde v časopise (situace byla trochu jiná, on ji nechal když mu řekla že otěhotněla) na konto toho, že je svobodná matka, řekla: Silné to posílí, slabé zničí. Já v sobě kvůli malému tu sílu vykřesala...

kosicanka1
14. únor 2007

sakra chlapi, jak je mozne, ze to trva dlho? ved mate 4mes. dcerku, co nerozmysla? ale ma to nahnevalo poriadne. nechcem byt velmi intimna, ale mozno mu chybal sex - neviem. ja som momentalne v 17tt a manzel si tiez nic moc neuzije asi po porode, no proste je to tak.
teraz neviem, co ti chlapi su zac.

carys
14. únor 2007

Tak moje kamarádka na tom byla podobně.Nebyli sice manželé,ale 8 let spolu chodily,postavily barák,narodila se Verča a po roce jí oznámil to samé.A že se o deru finančně postará ale JÍ už nemiluje.Barák prodali,ona je s malou u rodičů a on se už milenky nabažil a najednou se vnucuje,že se mu stýská po holce a že ona byla vždy ta nejlepší.Jo ta slečna chtěla mimi a to už pro něj nebylo atraktivní,takže do ted´ škemrá aby se mohl vrátit k rodině.Mám osobně pocit,že se mnoho mužů bojí zodpovědnosti ohledně dítěte,rodiny,mají pocit,že by o všechno přišli,nedochází jim,že nemůžou mít každou ženu na planetě.Myslím si,že se jednoho dne bude chtít vrátit.Drž se.

benjamin
autor
14. únor 2007

Holky, díky moc za všechny příspěvky.

kosicanka1, poznala jsem, že se s ním něco děje, že to není on. Protože předtím mě pořád mačkal, ohlazoval, apod. Taky jsem se ho na to mockrát ptala. Má velký problém v práci, tak jsem si pořád myslela, že je rozmrzelý kvůli té práci, ale zřejmě už se něco dělo.

carys, vůbec nevim, jak bych se v takový situaci zachovala. Taky nevim jak si to přestavuje dál, protože ta nová žena je údajně z města, které je od nás cca půl hodky cesty. On má taky spousty kamarádů, fotbal, kterej miluje nade vše. Tak nevím jestli bude dojíždět nebo jak.

Dala jsem mu volnost, nikdy nic nezakazovala a teď to mám...

mrenka
14. únor 2007

benjamin, no teraz je toho strasne vela, mojim dvom kamaratkam sa stalo to iste, jedna to riesi prave teraz, je to hrozne, ale ak si tvoj manzel nevie uvedomit, co je prenho podstatnejsie, ci len nejake pobluznenie( ktore aj tak casom pominie a bude to taky isty stereotyp aky si asi mysli ze ma teraz) alebo fungujuca rodina, dieta, a ak si vyberie tu prvu moznost, bohuzial jeho hlupost a smola, ty sa snaz byt hlavne v klude kvoli babatku a nezniz sa na jeho uroven, ked je mu prednejsia ona, tak nech si ide, ty mu musis ukazat, ze si neni ziadna chuderka a ked preboli to najhorsie, este budes na seba aj pysna 😉
mozne je aj to, ze ho slecna omrzi a bude sa chciet vratit, ale to uz je len na tvojom zvazeni ako sa k tomu postavis, prajem vela sil a hlavne fakt klud, nech to malicka nepociti..

grettka
14. únor 2007

ja jasne, ze vztah po tolkych rokoch nebude ako na zaciatku, tie sladke zalubene pohlady... uz je to svojim sposobom stereotyp a tvoj manzel citil potrebu vniest do toho toho vzrusenie, samozrejme, zahorel citmi k inej.. iste, je to prijemne nechat sa unasat prijemnymi pocitmi a koketnymi pohladmi milenky.... aale... kazdy vztah upadne do streotypu.. ved to tu uz niektore dievcata pisali...a ako si pisala, ze iny vztah pred tebou nemal.. a to je ten hacik, ze on si este neuvedomuje, ze ten streotyp pride zas...
ako pisala carys, je mozne, ze ked sa nabazi milenky, tak sa bude chciet vratit...ale bude len a len na tebe, ci ho budes chciet, ale aj ci budes schopna ho naspat prijat.. drzim palce, nech mas co najviac dusevnej sily...

nesselande
14. únor 2007

ahojky, tak to je sila, tak som sa rozculila! Nemam slov na takychto chlapov, absolutne to nechapem. Tazko sa to vsak hodnoti, lebo neviem detaily vasho vztahu, ako co bolo predtym. Kadzopadne by si si mala najprv ujasnit, ci onho este stojis a podla toho sa rozhodnut. Napriklad ja osobne som absolutne strikne proti nevere a myslim si, ze by som ju nikdy neodpustila.Takze ak by mi moj manzel taketo nieco oznamil a po case sa vratil, uz by som urcite o neho nestala, aj keby som ho milovala, pretoze viem, ze by som neodpustila a bol by to len zufaly pokus. Okrem toho, myslim si, ze taky chlap za to nestoji. Je kopec takych, co si ta budu vazit a neopustia ta s malym miminkom. Neviem, je to strasne tazke a lahko sa pise nam, ktore manzel neopusta...Na zaver jedno pekne prislovie na odlahcenie, mozno trocha vtipne, podla mna vsak velmi vystizne. "Najlepsia pomsta tomu, kto ti prebral partnera je, nechat mu ho". Podla mna to tak aj funguje, lebo ked si to uvedomis, v konecnom dosledku, to iste spravi aj ten novej, aj dalsej, aj dalsej. Verim, ze to je proste v nom a preto nestoji za tvoje slzy. Bud silna!

benjamin
autor
14. únor 2007

mrenka, jses moc hodná. Mám v hlavě takovej guláš... V pátek přijde pro zbytek věcí a domluvit se co a jak dál, vůbec nevim jak s nim mluvit. Jestli mu v klidu říct, že se tedy rozejdem nebo ho ještě zkusit požádat, abysme to kvůli malé ještě zkusili (i když vím, že už to asi nepůjde)

miamia1
14. únor 2007

Milá moje holčičko, seber všechny zbytky svých sil, dej se do kupy, aby si vypadala co nejlépe, seber malou, a pokud víš kde bydlí, dojdi si to vyjasnit tam s obouma se vztyčenou hlavou. Tam dostaneš tu pravou odpověď a budeš o kousek dál .Hlavně se netrap a začni bojovat.Posílám ti trošku sluníčka do tvé zraněné dušičky. 🙂 😉

miamia1
14. únor 2007

Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř!!!!!!!!To si dobře pamatuj. 🙂

miamia1
14. únor 2007

No tak šup šup, holka seber se, dej si pořádnou sprchu a začni přemýšlet, jak to provedeš.

remor
14. únor 2007

Ahoj benjamin, je mi to moc líto. Naštěstí jsem tuto situaci nikdy neřešila (Ťuk, Ťuk..), ale moje nejlepší kámoška ano.Přítel ji opustil (nebyla těhotná), za měsíc si uvědomil, že ji miluje a chtěl se vrátit. Asi minutu dělala jako, že neví (ale věděla), milovala ho. Vzali se, mají dítě a jsou velmi šťastní. Co ho přivedlo zpět k ní? Když se spolu bavili, naznačila mu, že nezůstane sama, že má o ni někdo zájem a ouha..; začal žárlit. Sám podvedl, ale nedokázal si představit, že by ji měl někdo jiný. Uvědomil si, že ji miluje. U nich to dopadlo dobře. Držím pěsti, aby to u tebe dopadlo také dobře a HLAVNĚ podle Tvých představ.

consti
14. únor 2007

benjamin je mi moc líto,co se ti stalo,a le bohužel, tak už to někdy v životě chodí.Dokážu si představit, jak ti asi je, také jsem vdaná, i když miminko ještě nemáme.Upřímně ti můžu říct, že já bych toto svému muži už nikdy neodpustila, to bych radši žila s mimčem sama.řekl ti, že už to trvá dlouho, svatbu jste měli před půl rokem..takže tě podváděl ještě před svatbou, nebo krátce po svatbě???To se prostě nedělá a pokud je to chlap s velkým Ch, měl ti to říct už dávno.Nechápu ty kecy typu: rodina je pro mě vším, dcera pro mě vším...kdyby pro něj byla vším, tak vás neopustí. 😒
Jak už radily holky, nech ho jít, snaž se tu situaci ustát a věnuj se co nejvíc holčičce. jste sakra silné baby a nějaký chlap vás jen tak nezlomí ne?Máš zázemí ve své rodině, u kamarádek, a to je strašně moc důležité!!!Zeptej se ho, jak chce situaci řešit-odloučení, rozvod??Kde chce bydlet, jak chce na malou připsívat atd.Neboj se s ním probrat všechny tyto otázky.
já osobně si myslím,že se bude chtít zase po čase vrátit a to už ej pak jen a jen na tobě.Já osobně bych takového chlapa už nepřijala, i když se to jednoduše říká, jste spolu dost dlouho, máte dítě...
držím moc pěsti ať vše zvládnete, oporu hledej hlavně u rodiny a snaž se co nejmíň trápit.Máš krásnou malou holčičku, tak se z ní raduj a nenech si radost nikým zkazit 😉

benjamin
autor
14. únor 2007

nesselande, taky jsem striktně proti nevěře, ale teď je tu ta maličká. Nevim, je to fakt těžký, ale vrátit se určitě nechce. Když mi to oznámil, zkoušela jsem mu to rozluvit, ale naházel věci do pytle a odešel. Pak poslal SMS, že mu je to hrozně líto (to mi v tu chvíli "hodně" pomohlo!)

mrenka
14. únor 2007

benjamin, ak uz o teba nema zaujem, tak podla mna nema zmysel sa mu vnucovat, nechaj ho nech si ide, vsak on to este olutuje a ked si uvedomi o co prisiel, tak potom bude zle jemu, ale sposobil si to sam, takze ty sa fakt snaz trosku ukludnit a venuj sa malinkej, vies, tiez si myslim, ze ak to spravil raz, tak ho to bude lakat znovu, aj keby sa k vam vratil, ale samozrejme je to na tebe ako sa rozhodnes, ale kamaratka co si to prezila, uz ma teraz rok potom je totalne spokojna, vyrovnana so zivotom, zacala studovat, nasla si inu robotu,s malym si uzivaju a maju sa fajn a v kazdom pripade, malinke babetko to zvladne lepsie ako keby si potom mala trebars dvojrocnemu vysvetlovat kam odisiel tatinko 😒

benjamin
autor
14. únor 2007

miamia1, dík za podporu. Dotyčná je z jinýho města, neznám ji, takže abych tam došla asi nevyjde. Jinak přemýšlím od včera od pěti hodin, celou noc, kdy jsem nezamhouřila oko, až do teď a nepřišla jsem na nic pořádnýho.

Kdo mě asi bude chtít s malou?!

morusa
14. únor 2007

Benjamin, myslím, že my ženské jsme velmi silné a že i když Ti ted je asi dost mizerně, tak to zvládneš, protože co Tě nezabije,to Tě posílí. Osobně bych asi nikam nic chodit neřešila, protože jestli se stěhuje k jiné ženské, tak ta se na tebe vykašle a ještě tě bude mít za chudinku, co přišla prosit. Tvůj manžel je ten, kdo je zadanej a měl přemýšlet.To, že je to od něj hnusné, srabácké apod nebudu opakovat, ale lidi dělaj kopance a občas dost velké.Kdybych byla na tvém místě, promluvila bych si s ním a chtěla bych slyšet, jestli je zamilovaný, co k ní cítí, jak si to představuje, co mu chybí/vadí ve vztahu s tebou..kde se prostě stala chyba, protože když se ve vztahu objeví nevěra, je to signál, že je něco v nepořádku a i když si to nechceme mnohdy připustit, tak máme na tom podíl oba. Uvidíš ,co Ti řekne.Podle toho bych jednala dál.

nesselande
14. únor 2007

benjamin, je mi to fakt moc, moc luto. Viem, mate miminko a to je najvacsi problem...ale na toto asi neexistuje ziadna rada alebo jedno riesenie. Uvidis, ako sa to vyvinie, ale teraz, ako uz povedali mnohe, musis byt velmi silna. Kvoli tvojej dcerke, ktoru urcite milujes viac ako jeho. Ved ona je tvoja krv a on...len jeden chlap na tvojej ceste zivotom. Su aj lepsi, ktori si vazia co maju, pretoze nie kazdy ma to stastie zalozit si rodinu, ako mal on...

benjamin
autor
14. únor 2007

holky, strašně moc dík, tečou mi slzy jako hrachy... Půjdu chvíli s malou ven, pak se určitě ještě ozvu. Díky a zatím papa

consti
14. únor 2007

benjamin je spousta chlapů, kteří mají rádi děti, takže se neboj totho, že bys zůstala sama!!!Znám spoustu ženských, které si i s détětem našly nového partnera a je jim všem dobře!!! 😉 Hlavu vzhůru!! 😉

mrenka
14. únor 2007

benjamin, hlavne sa nezniz na tu uroven, aby si za nou isla, vies, v podstate ta dotycna nie je jedina vinna, pretoze keby tvoj manzel nechcel, tak by sa mohla aj na hlavu postavit a nic by nedosiahla, takze nehadz vsetku vinu na nu, skus s malou vypadnut niekam na par dni, troska sa odreagovat, zober kamaratku a hlavne nepozeraj sa na to tak, ze kto by ta chcel s malou?uz to nie je tak ako pred 2O rokmi, ze mamicka s dietatom bola pohroma, bud rada, ze mas malinku, lebo v dnesnej dobe je vzacnost mat zdrave a krasne dieta, tes sa z nej a hlavne neboj, to co ma prist, pride a ty urcite stratnes muza, ktory si ta bude vazit a rad sa postara aj o tvoju princeznu 😉

monicka17
14. únor 2007

Benjamin, len jedna rada. Muzi sa chovaju vzdy racionane. Vyuzi jeho zbrane a snaz sa v piatok tiez chovat racionalne. Nech je to on kto sa citovo polozi, ty na sebe nedaj nic znat, tym ho uplne zaskocis. Pokus sa polozit mu co najviac otazok, urcite nechces aby sa po byte povalovali jeho veci a mal by ti vratit aj kluce od bytu aspon po dobu kym sud nerozhodne o deleni majetku a pod. Tema peniaze ho urcite bude zaujimat. O dietati sa radsej nebavte, lebo to je pre teba citliva tema. Ved on sa bude sam na nu pytat, je to predsa jeho dcera. Tak sa drz a napis ako to dopadlo. Som zvedava.

balsiger
14. únor 2007

mila benjamin!kdyz ctu ty prispevky, hrnou se mi slzy do oci...ja mam neco podobneho za sebou, stalo se to presne pred dvema lety touhle doubou...mne to tenkrat strasne sokovalo, vubec jsem na to nebyla pripravena, prvni dva tydny jsem ztracela pudu pod nohama, ale po dvou tydnech trapeni a place a vycerpanosti jsem si rekla, ze to tak nejde dal, musim se sebrat a zivot jde dal, tzen nekonci...manzelovi jsem rekla, at se vystehuje, ze ho nedrzim a ze si postavim muj zivot na vlastni nohy i bez nej...v tom momente se zacal cukat, uz nechtel odejit k jine slecne. v tu dobu jsem prozila novou zkusenost... "co nechas jit, to se muzesamo od sebe vratit a co nepustis, to se bude chtit vzdalit".
manzel prosil a plakal proste drama na druhou, ja jsem tenkrat opravdu chtela, aby odesel, byla jsem na to pripravena, ale on si to rozmyslel jinak. zustal, cekaly nas tezke casy...ja jsem se sebou bojovala, neslo mi to pod kuzi,ze tu stale je a zustane, dnes je to po dvou letech stale jako zive(v mych vzpominkach), uz neplacu kazdy den, ale ted rvu jak zelva🙂, manzel tu stale je, stal se z nej novy clovek, strasne to cele lituje. ver mi, ze i kdyz se k tobe vrati, uz to nikdy nebude to, co to byvalo!
to je moje zkusenost...preju ti, abys to zvladla na jednicku, at je to jak chce, pamatuj, ze zivot jde dal, mas detatko, to ti u rcite dava silu! ja jsem ted asi 5tydnu tehotna...moc ti drzim palce, pamatuj, ze si musis nechat cas, nikam nepoospichej, jen cas hoji rany!!pa, moc ti drzim palce!!!

grettka
14. únor 2007

benjamin, hlavne sa nelutuj... pretoze vycerpas vsetku energiu na to,a by si sa spytovala sama seba "kto ma bude chciet aj s dietatom". tak toto teraz pust z hlavy.. je logicke, ze nechces zostat sama, ale teraz je dolezitejsie to, aby si sa postarala o svoju dcerku a o seba, a komunikovat na urovni s tvojim este stale manzelom.. aby si posobila ako vyrovnana zena, ktora si vazi samu seba...

macik
14. únor 2007

benjamin-máš vzkaz v IP 😉 , držím pěsti

baris
14. únor 2007

Milá bebjamin - vůbec si nedokážu přestavit, že by mi tohle mohl udělat můj manžel. ☹ Ale, pokud Ti řekl ten tvůj, že už to trvá dlouho, tak je to od něho velmi nepodpovědné, protože jste se před 1/2 rokem brali a máte 4 měsíční krásnou holčičku. 😠

Jak už tady někdo psat - na pátek bych se s ním setkala na neutrální půdě (budeš tam i silnější) a sestavila bych si seznam otázek, které budeš muset řešit (ať se nesesypeš a pak mu nic neřekneš), například:
- jak Ti bude příspívat finančně - bude platit nájem???,
- malou nemůže vidět jak si zamyslí, ale pokud chce, uděláte rozpis náštěv, kdy by jí mohl vidět,
- jak si rozdělíte majetek...

Já vím, že na takové myšlenky nemáš vůbec chuť, ale ať ti pak nepříjde složenka na nájem a ty to nebudeš mít z čeho zaplatita tvůj vykutálený manžel Ti řekne, že bydlí někde jinde. 😠

Držím Ti palečky, ať to ustojíš. A zpátky bych ho nebrala, kdo mi zaručí, že to neudělá za rok znovu.

kreksi
14. únor 2007

Milá benjamin, přeju Ti moc sil v tenhle pitomej čas. Četla jsem zhruba všechny příspěvky, co tu holky napsaly, a nepřijdu asi s ničím světaborným. Zaujalo mě, že Ti Tvůj muž poslal sms, že je mu to líto. Víš, já tomu věřím. Nemyslím si, že lidi, kteří se zamilují a řeší, zda odejít či zůstat, prožívají lehké chvilky. Pro mě je manželství kromě jiného i slib a závazek a doufám, že bych zůstala, i kdyby mě to táhlo srdcem někam jinam. Na pátek bych se asi snažila připravit, ale také zůstat sama sebou - nevymýšlela bych lsti, taktiky, aranžmá kde, v jakém oblečení, nesnažila bych se najít jeho babu... Mě by to příliš vysilovalo, plánovat tyto věci, jejichž případný účinek by byl možná jen dočasný. Pokud se bude chtít Tvůj muž rozhodnout pro Tebe, měl by to udělat pro to, kdo jsi, ne pro ty "hlouposti" kolem. A pokud se to stane a budeš mu chtít odpustit, kašli na názory ostatních, udělej to. Že to bude jiné? No bude. Vždycky je všechno jiné. Dělej podle svého srdce a nyní dělej zejména tak, jak je Ti přirozené, tak aby sis nepůsobila další starosti a námahu něčím, co Ti třeba není vlastní. Moc Ti přeju, ať je dobře 😉