Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

sharlotta
28. únor 2007

Damia, vobec ta neodsudzujem, chpem to, musi to byt pre teba hrozne, sama neviem, ako by som sa ja zachovala. Este stastie, ze si sa spamätala...Damia, citala som aj to v tej tema "manzelska kriza" a rozmyslala som nad tym, ze mozno nebol stasty preto, ze si zrazu uvedomil, ze este nie je zrely na rodinu, na to, ze musi byt pre teba oporou a nemoze mysliet len na seba a chodit s kamaratmi, kedy sa mu zachce. Mozno si to v duchu zratal a zlakol sa toho vsetkeho, ze uz bude navzdy priputany len ktebe. je to krute, ale chlapi takto uvazuju...Tiez som si tym presla...Tak po dvoch rokoch nasho vztahu mi vykrical, ze ho obmedzujem, ze ani s kamaratmi nemoze ist...Tak som mu povedala, nech ide, ked ho teda obmedzujem a on si to potom zratal, premyslel a ostal so mnou...M?ozno to tak nekonci vzdy, ale mozno...kto vie... 😒 Chlapi sa certovsky boja zodpovednosti 😖

damia
28. únor 2007

veva,tieto otazky som si uz aj ja davala,ze preco to natahoval,ked nebol stastny...,preco so mnou spaval a pod. ...Naozaj teraz neviem,co by bolo najlepsie,ci byt sama nejaky cas alebo ist s nim na ten byt.Tam to bude chciet sebazaprenie,aby som tuto temu nenacala a aj aby medzi nami nebolo ziadne napatie,zas keby som bola sama,no asi by mi tie znebolo lahsie.

vanusak
28. únor 2007

Damia, prece už říkal: je to definitivní, rozhodl jsem se a nic se na tom nezmění........ Nechtěj, aby jsi do budoucna měla partnera, který neví, co chce a rozhodnutí změní z hodiny na hodinu...

veva1
28. únor 2007

ved to ,hlavne je mysliet na seba,ak ti ma byt lahsie s nim tak bud s nim,ak bez neho tak bez. Mysli na seba a mimco. Nech sa zo svojim stavom vysporiadava on,je to jeho problem. Ty mas pred sebou ulohu vytvorit podmienky pre drobceka a ked on nemieni spolupracovat tak to poriesite potom. Tak sup do obchodu nakup zeleninku,ovocie navar si cajik a sup do postielky a dobre sa vyspinkaj konecne ved si stale na internete celu noc. Ziadny problem nie je taky ze sa neda vyriesit,len niektore sa nedaju riesit hned.Tak mysli na seba a nie starosti.Cas ukaze.

pitrs
28. únor 2007

Damia, nevím proč bychom tě měly udsuzovat, je to jen a jen tvoje rozhodnutí a ať už se rozhodneš tak nebo tak nikdo nemá právo tě soudit.Přeju hodně pevné nervy!!!!!!!

luciaj
28. únor 2007

damia, nie je dovod na to, aby sme ta odsudzovali ... je uplne normalne, ze ci sa citila tak, ze uz nechces byt, pretoze si stratila svoj zivot ... a nechcem ti ani hovorit, ci je spravne alebo nie, ze idete spolu dalej byvat, je to na tebe a keby som bola na tvojom mieste, urcite by som spravila to iste. milujes ho, takze je prirodzene, ze s nim chces byt.

mala som jedneho znameho, ktory chodil so svojou frajerkou asi 5 rokov, mali uz dohodnuty termin svadby, ona ho hodne lubila a tesila sa na to ale on bol akysi nerozhodny, nepocitoval lasku k nej tak intenzivne ako ona k nemu ale tiez nevedel najst jedinu vec na nej, ktora by mu vadila. len akosi citil, ze to nie je to ono. tak asi pol roka pred svadbou jej zahlasil, ze sa rozchadzaju, lebo s nou nie je stastny ... a babenka sa z toho psychicky zrutila, polezala si niekolko dni na neurologii a potom si on uvedomil, ze koho by stratila ze ju asi fakt miluje, iba ze sa obaval, ze pride o svoju volnost ... a teraz maju krasnu rocnu dcerku, ktoru by nevymenil za nic na svete a ani svoju manzelku 😅

takze damia, mozno je problem prave len v tom, ze sa obava o svoju slobodu (taku tu psychicku, ze ho nic neobmedzuje). a mimochodom, nie je tvoj manzel strelec??? to by na neho sedelo 😀

takze hlavu hore, mozno sa to este da doporiadku a on si uvedomi, ze nemoze bez teba zit. ved si sama napisala, ze bol za pychologom, takze urcite to nie je kreten, ktory robi veci bez rozmyslu. je jasne, ze mu zalezi aj na tebe, aj na vasom vztahu a dietatku, inac by za psychologom nesiel, aby sa poradil, co dalej v tejto situacii.

drzim palceky damia 😉

damia
28. únor 2007

dievcata,dakujem vam za podporu,situaciu to sice nevyriesi,ale pomaha to.

nastenka27
28. únor 2007

Ahoj Damia,
tvoj pribeh mi pripada ako zo zle napisaneho filmu. Hlavne co sa tyka toho, ze si tehotna a ze si predtym potratila. Kolko potratov mas za sebou?

damia
28. únor 2007

Ak nahodou chcete,piste mi do ip...asi to tak bude lepsie...clovek nikdy nevie

nastenka27
28. únor 2007

To akoze uz sem nebudes prispievat?

sharlotta
28. únor 2007

Asi sa jej nechce riesit temu verte - neverte, ked aj tak ma dost problemov...

nastenka27
28. únor 2007

Asi, necudujem sa

masacek
28. únor 2007

Ahoj holky.mám taky docela zajímavý příběh.Manžel mi sice sám od sebe neodešl ale užila jsem si taky dost.Je mi 37let.mám dospělé dcery/20+16let/ protože jsem začala hodně brzy.měli jsme poměrně spokojené manželství 15let.manžel hodně pracoval a času měl málo.Je tomu 5let kdy mi do práce zavolala nějaká paní že má s mým mužem dítě a že jim už dlouho stojím v cestě.myslela jsem že je to špatný sen.manžel vše zapíral!!!!!!!!!Po dlouhém patrání jsem se pravdu dozvěděla.Měl s ní syna a dali mu stejné jméno jako můj muž.
Přísahal že to nic neznamená že to byl úlet a chce zůstat s námi.Několik let jsem se sebou bojovala.Neuměla jsem být s ním ale ani bez něj.Po nějakém čase jsem se vždy dozvěděla nové a nové lži-stále se s nimi stýkal.Musela jsem ho vyhodit.Vloni jsem požádala o rozvod-on se rozvádět nechtěl.Když jsem šla od právníka šla jsem s kamarádkou na sklenku a tam jsem poznala svého nynějšího přítele.Dnes jsem měsíc rozvenená a s přítelem čekáme miminko.
Ničeho nelituji možná jen toho že jsem byla zbytečně dlouho ve vztahu kde jsem se trápila.
Nezoufejte bude určitě líp 😀 😀 !!!!!!!!!

damia
28. únor 2007

Mozem sem pisat,ale neviem,co viac este..

sharlotta
28. únor 2007

Len tak, ako sa to vyvija...Ak budes mat chut

damia
28. únor 2007

ved napisem,ale zatial nic nove....manzel v praci a ja doma...

kveta
28. únor 2007

Damia, Tvoj muž je v práci, Ty doma. Rozumiem tomu tak, že nechodíš každý deň do práce. Ak Ti môžem odporučiť, začni si hľadať aktivity mimo domácnosti, aby sa ti pri nich trocha prečistila hlava.

A to, že si bola na dne...nuž každá z nás mala alebo bude mať v živote takú chvíľku. Dôležité je, že si sa od dna odrazila a zavolala ujovi. 😅

Myslím si, ako to tu už bolo napísané, že máš právo robiť vlastné rozhodnutia a že je to v poriadku, nech sú Tvoje rozhodnutia akékoľvek. Veľa síl Ti prajem.

damia
28. únor 2007

dakujem kveta.Ja pracujem doma,samozrejme mam rozne zaujmy,ale teraz sa este akosi neviem rozbehnut a nieco poriadne robit.

kveta
28. únor 2007

Zanett, napadlo ma, čo sa možno stalo v Tvojom vzťahu: Tvoj ex Ťa využil na to, aby si sa starala o deti a o neho kým prekoná náročné obdobie hľadania nového bývania a teraz Ťa už až tak nepotrebuje, tak Ti dal "výpoveď".

nathalinocka
28. únor 2007

damia ja ta chapem. rob len to aby si bola spokojna a v klude, myslim si ze ak by si odisla k rodicom a bola bez manzela tak by ti chybal lebo ho mas rada./laska odpusta veru aj takym hlupakom/, bez neho by si sa trapila a pre babo by to nebolo fakt dobre.mozno sa to napravi tak ako pisala Luciaj, muzi su takyto hnusny ... nechcem hresit ale potom sa mozu zmenit a este viac lubit. ostan s nim , budes aspon v klude on bude vidiet rast tvoje brusko a mozno snim nieco pohne, ktovie.potom sa to vsetko vyriesi mas na to cas. byvaj s nim ale si ho nemusis vsimat, ber ho ako kamarata, nerozpravaj mu sama od seba ani o babetku v brusku. nech sa prvy zaujima on...
vies ale ak by si bola silna mozno by bololepsie odist k rodicom na cas, a mozno sam pochopi ze ta chce a ze mu s babenkom chybate.vies aby to nevyzeralo tak ze sa mu vnucujes nasilu.budes to mat s nim tazke ked s nim zostanes a kym sa zmeni.treba na to velku silu.
ale hlavne myzli stale na seba a babetko,/zadne vratka/ nebud na muzovi zavisla. musis si verit ze aj ked bez neho tak ty to zvladnes, bud sebavedoma.vrav si radsej sama nez s takym "cvokom".
ale teraz si tehotna a velmi velmi citliva,veci beries uplne inak ako mi ti tu radime.je tazke nase tvrde rady/ze ho nechaj/ prijat.ale bude to dobre, vydrz a bud v klude, fakt si nieco najdi nejaku zalubu. a ak mas tak sa z nich tes.papa

mojalili
28. únor 2007

Dobrý večer dievčatá.
DAMIA - nikto ťa nemôže odsúdiť za tvoje rozhodnutie, ako si písala na str.26, je to len a len tvoje rozhodnutie, tvoj zivot. MY ti len mozme poradit alebo sucitit s tebou, co viem, ze ti vela nepomoze.
Ver, ze raz sa to trapenie musi skoncit, ci uz budes stastna s nim, alebo bez neho. URcite vsak ti stastie prinesie babo, novy zmysel zivota. A uvidis, aj keby ste sa rozviedli, najde sa aj dobry tatko.
Hvoorim z vlastnej skusenosti, dnes som bola na "rande", ak sa to da nazvat este v mojom veku 😀 , proste som zacala opet zit.
Prosim, trosku mysli na seba, aby si zmierila svoje trapenie. Nerob si plane nadeje, aby ta to vaic nebolelo. TAzko sa mi to pise, velmi s tebou sucitim.

bilapani
1. bře 2007

Pojem střídavá péče mě děsí. Není to zrovna můj případ, ale známá se tak střídá s manželem, protože on odmítal, aby jejich syn byl v péči matky. Ze svého okolí znám též případ, kdy dva syny si rodiče "rozdělili", což mně přijde jako úplná havárka. Podotýkám, že v obou případech šlo o děti školou povinné. Pokud by do opravdu došlo tak daleko, každopádně bych se s manželem snažila domluvit, že mu v kontaktu s dcerkou nebudu bránit, že ji může vídat kdykoliv, ale aby zůstala v mé péči. Jen by mě zajímala jedna věc, jestli jsou chlapi tak pitomí, když si myslí, že po fázi "zamilovanosti", bude dál všechno super. Kamarádka v této situaci prosila, aby bral ohled na ani ne roční dítě, že by si teď mohli konečně začat žít v klidu, atd., dokonce byla tak uvědomělá, že říkala, že se to může stát, atd. Nenechal si domluvit a šel, ona podala žádost o rozvod (on se k tomu neměl) a za 3 měsíce přilezl po kolenou, prosil a sliboval, ale ona řekla, že by mu už nemohla věřit.

zuzanat
1. bře 2007

ahojte, ja vas tu len tak tisko pozorujem a krutim hlavou!Dnes rano mi volala spoluziacka, v oktobri sa rozisla s priatelom, boli spolu 8 rokov, boli aj zasnubeny. minuly rok v lete sa nastahovali do noveho bytu a v septembri jej povedal, ze je koniec!Ona uz davno tusila, ze niekoho ma, ale nikdy to nepriznal , az ked sa rozchadzali.Ona mu vcera poslala sms, s tym, ze este nieco od neho porebuje a on jej odpisal, ze na nu nema cas, v novembri sa ozenil, vo februari sa mu narodila dcerka, prerabaju byt a stavaju dom!a tak sa venuje rodine a na nu si ten cas naozaj nenajde! Som v soku! a to nehovorim ako sa citi ona, nevie ci ma plakat alebo smiat sa!Chapete tomu, pol roka po rozchode sa on stihol ozenit a uz ma aj dieta?! Ten chlapec to mal velmi dobre naplanovane, ktovie ci jeho zena pred svadbou vedela, ze on uz jednu priatelku ma! Co sa to s tymi chlapmi deje!!!

sharlotta
1. bře 2007

Ja som sa vcera s tym mojim rozpravala a povedala som mu, ze ci si dobre uvedomuje, ze si ma vzal uz na stalo a povedala som mu:" Bral si si ma z vlastnej vole, papiere od hlavy nemas, mas dost rokov, aby si vedlel zvazit dosledky svojich cinov. Nech ta ani nenapadne, ze ma opustis, ked budemem mat deti! Aj keby si mal byt nestastny do konca zivota..." Pozeral sa na mna ako na Itiho, ze to by mi predsa nikdy neurobil a co si o nom myslim...Ale po tomto, co som si precitala uz neverim, ze mne sa to nemoze stat....Aj ked by som sa nikdy pred tym nad tym nezamyslela, naozaj sa nemam na co stazovat...
Ja neviem, ale aj keby ma zacal zaujimat a pritahovat nejaky muz, tak si to dam v hlave dokopy, ze predsa sa nebudem do nicoho pustat, ked som sa vydala, nie?Chlapi maju asi fakt malo krvi, lebo ked sa preleje dole, hore nic nezostane!

siduska
1. bře 2007

Halo benjamin si jeste tady ako sa mas a co mas noveho, nejako si sa zdialila

mona81
1. bře 2007

Zanett: Četla jsem si diskuzi, co jsme probírali na str. 10. Dlouho jsem tady nebyla takže jsem se nehlásila. No pro mě by to bylo hrozný. Kdyby mi chlap řekl, že je jeho bývalá na prvním místě, já bych ho okamžitě opustila! ☹ Nemá smysl být s někým, s kým se budu stále strachovat žít, protože by se mi mísila do života jiná žena. Já bych něco takovýho nepřežila. Víš Žany, já jsem jen chtěla říct, že jsen na něj nenaléhala a zůstali jsme dobrými kamarády. Toť vše. Žany a ty s ním zůstaneš když ti toto řekl? Pro mě by to znamenalo něco jako...jo mám tě rád, ale nikdy nebudeš ta pro kterou bych umřel. A když si to myslí už teď tak co teprve za pár let, až láska vyhasne a lidé jsou spolu jen ze zvyku? Myslíš že máte budoucnost? 😒 Nechci tě nijak odrazovat, říkám jen svůj názor. 😔 Jestli jsem tě mou otevřeností nějak urazila, omlouvám se, nebyl to můj záměr. Přeji ti hodně štěstí a aby jsi doopravdy byla jednou na prvním místě 🙂

benjamin
autor
1. bře 2007

Ahoj holky, od minulé soboty, co jsem mu řekla ať se vrátí domů, není u nás nového téměř nic. Když se vidíme o problému nemluví. V úterý jsem se ho zeptala, jestli si chce o tom promluvit a on na to, že až někdy jindy. Takže na něho netlačím, nenaléhám, ale šíleně mě to deptá. Chtěla bych, abysme si to konečně vyříkali a domluvili se co a jak dál. Tahle nejistota je fakt hrozná… Nevím jak na něj, aby se konečně nějak vymáčknul.
Připadá mi, že se chce vrátit, ale neřekne to!

Včera se konečně vyřešil jeho problém v práci, vše dopadlo dobře, tak jsem moc ráda, alespoň je jeden problém z krku.
Včera večer odjel na soustředění s fotbalem, mají to do neděle, takže čekám jestli se to nějak pohne!!

sue
1. bře 2007

Benjamin, hlavne mu nepovedz, aby sa vrátil... mám pocit, že on čaká len na to..a potom keby vyvstal zas nejaký problém, tak by ti povedal "však ty si ma volala späť..."
Držkaj sa...vydrž 😔

mona81
1. bře 2007

Benji mám na to stejný názor jako sue. Ono se říká za dobrotu na žebrotu. Ty mu to usnadníš s tím, že to řekneš za něj a on ti to pak ještě vyčte 😔

siduska
2. bře 2007

Ahojky benji, no aspon si uz o krok spat, suhlasim s holkama nerikej mu aby se vratil uz s mu to raz povedala a nechaj ho nech sa sam podle toho zaridi, predse se mu nebudes podlizovat do nekonecna a on si medzi tym bude delat co chce.Nechaj to tak netlac nan ho a uvidis ak to dopadne.

A ty sa ako citis a co mala lucinka