Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

bednaroi
26. únor 2007

no tak to je ale neuveritelne,to nekdo s tak malym mozkem vubec existuje?Je to vubec normalni vedet ze cloveka nemuluju,ze s nim nejsem stastny,vzit si ho,poridit si s nim dite,kdyz o dite prijdu utvrdit se jeste vic v tom ze s tim clovekem uz nechci byt ale i presto se s nim snazit o dalsi dite,a kdyz se ten zazrak teda konecne zdari,tak ho odkopnout a poslapat vsechno v o ten clovek veri? No nemam slov.To musi byt kus dementa.to je tak nelogicke az to boucha dverma,jak se u nas rika.To mi proste hlava nebere.A to uz jsem toho zazila ci odposlouchala hodne.pochopila bych ,kdyby mel milenku nebo tak neco,ale takhle,to teda nechapu a asi bych vzla nuzky,a ustrihla mu ho,aby si uvedomil,ze ma zacit pouivat mozek 😠

zanett
26. únor 2007

Damia! Nemuzu tomu uverit! v patek se mi stalo totez!!! ☹ ☹ . Muj pritel, se kterym jsme prave oslavili dva roky mi oznamil rozchod....(zijeme jeste s jeho dvema detmi z prvniho manzelstvi)!Krome toho tehotenstvi je to NAPROSTO stejna situace! Jeste ve ctvrtek mi posilal SMS s tim, jak me miluje a v patek konec! Byli jsme spolu dva roky a on mi rekl, ze rok a pul bylo peklo! Meli jsme sice nejake problemy, parkrat se uz k rozchodu schylovalo (protoze on si naivne predstavuje idealni vztah bez vsech hadek), ale tentokrat je to definitivni, protze rekl,ze to hodla oznamit jeho detem (abych ho nemohla presvedcit o opaku, protoze kdyz to budou vedet deti, je to nemenne...on je nechce plest tim, zda se rozchazime, nerozchazime, rozchazime atd..). Presne jak rikas, neverim tomu, ze mi to vsechno predstiral..pry ano. Zhroutil se mi svet! Normalne jsem ten typ, co se se vsim popere a nenecha si nic libit, ale ted poprve nevim, co mam delat...kupovali jsme spolu dum (do ktereho se on za da tydny stehuje), planovali nasi spolecnou budoucnost, malovali si vsechno v jasnych barvach a ted..vsechno pryc! On vi, kde ted bude bydlet (v dome, ktery mel byt nas spolecny domov), on vi, s kym bude bydlet (s jeho detmi), ale ja? Ja si musim urychlene najit nejakou garsonku (asi i s podnajemnikem), protoze si ze sveho platu nebudu moci dovolit vic...bydlim v Anglii...Mam pocit, jako bych ztratila nase "dite" (ten dum). Pet mesicu planovani, teseni se, sneni a organizovani a ted, dva tydny pred nastehovanim, konec! ☹ 😢 . Vcera zacal balit, chtel, abych se taky sbalila, kdyz jsem ale prochazela nase spolecne veci (fotky, blahoprani, darky atd), byla jsem na pokraji kolapsu....bylo to tak strasne tezky! Videla jsem je jako rodinu, ktera se nadsene bali a stehuje se do noveho domu, do ktereho pujdou BEZE me! Normalne nejsem nijak emocionalni, ale ted mi to trha srdce! Materialne jsem na nem byla dost zavisla, ale o to mi ted az tak nejde, jde mi o nas dva!

Je neuveritelne, jak moc je tvuj pribeh, Damio, podobny tomu memu...muj byvaly taky sedi u TV a tzv. "cuci" do blba a dela, ze takhle to chce...prestehoval se do pokoje pro hosty...chova se ke mne sice slusne, ale neoblomne! Coz je mozna jeste horsi! Dokonce mi pomohl s hledanim noveho bydleni (aby me vystehoval driv?) a rekl, ze mi da nejake penize do zacatku, "...aby me odsud dostal rychleji..."!!!!! Absolutne to nechapu! Neverim tomu, ze predstirat vsechny ty nase krasne chvilky, to mi zamerne lhal?

Uplne te chapu...i kdyz u nas v tom neni zadne SPOLECNE dite...dokonce rekl, ze tim, ze se musi starat o svoje deti a ze ma narocnou praci, tim pry zapomene rychleji! To pro nej ty roky nic neznamenaly? Rikal, ze uz mi dal vic sanci (po kazde hadce hrozil rozchodem...)...

Nevim, co delat... a nejvic se bojim, ze nikdy nenajdu nikoho, s kym zaziju tak krasny chvile, jaky jsem zazila s nim... ☹ 😢

lenadka
26. únor 2007

Benjamin
ahoj citala som celu diskusiu a citim s tebou a drzim palce. Ako to vsetko pokracuje? Vratil sa? 😕

katika1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katika1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
damia
26. únor 2007

na tom mojom teda poriadne!

lenadka
26. únor 2007

Damia,
si v nezavideniahodnej situacii. Proste len cumim ako sa dokazu chlapi zachovat.Ako sa to vyvija? Inak napadlo ma nieco odveci, co by urobil on na tvojom mieste? Opytala si sa ho? Ved to nie je len tak, ma sa narodit novy cloviecik. Vie si predstavit, ze by sa on sam mal starat o dieta a teba len tak odkopne? 😠
Zanett,
bud rada, ze nemate alebo necakate mimi. Dopalda by si este horsie. Co najskor na neho zabudni. Jeho reakcia ukazuje, ze si o nic neprisla ak prides o neho, skor bud rada, ze je to TERAZ a nie neskor. NESTOJI ZA TO!Si mlada, pekna, mas buducnost pred sebou. Myslim, ze tvoja obava ze uz nikoho takeho nenajdes je zbytocna, len dufaj ze nenajdes, snad by si nechcela takeho chrapuna co sa s tebou rozchadza TYMTO sposobom??? Kasli na neho vazne a vaz si sama seba. Si jedinecna a stojis si za to aby si sa mala rada a vazila si sama seba. Drzim palce
😉

katika1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
erika153
26. únor 2007

damia a ty cakas babatko? to je smutne co sa ti prihodilo. vsetkych takych chlapov by som nakopala niekde.... 😖 😠 len tak sedim a premyslam co ked sa to stane aj mne? doteraz som si to neuvedomila ake su vztahy medzi muzom a zenou krehke. hrôza.. od dnes som na muza ako cukrik 😅

damia
26. únor 2007

erika,ale ja osm nanho bola ako cukrik a vzdy vravel,ze je stastny,ze ma miluje,kazdy den mi to dokazoval a ja jemu tiez,A teraz vrvai,ze to tak nebolo a chce koniec.Uz len caka,kedy odidem.Ano,ja som po potrate a teraz s anam zazrakom podarilo babo.Ale uz ho to nezaujima.
pred chvilou tu bol,zobral si veci na trening,aby sem po rpaci nemusel prist a vraj pride az po polnoci.Takze ked by som uz mala spat,co sa mi al euz takmer tyzden nedari.
Povedal,ze preto nechodi domov,aby mi to nerobil este tazsie,lebo vraj vie,ze co spravil,ako mi ublizil,tak mi uz nechce pritazovat.
Ale co moze byt este horsie?

damia
26. únor 2007

nechapem to cele,ved ma zivil tym,ze je to uzasne a aka je to velka laska!

damia
26. únor 2007

Vzdy vravel,ze nechape a odsudzuje muzov,ktori podvadzaju svoje zeny,nechaju ich tak aj s detmi a pod. ....Vzdy vrvael,ze jeho sa tak rychlo nezbavim,ze uz sme svoji a to je navzdy.Robili sme si plany na dovolenku ,na prestavbu domu,na vsetko...a on sa nakoniec takto zachoval!

mojalili
26. únor 2007

Damia, verim, ze je to neuveritelne. NAjprv krasny zivot, vsetko krasne,a zrazu sok. Ale taki su chlapi, nepochopitelni.
Musis teraz nabrat vela sil, aby babenko bolo zdrave. JA som tiez "nase " prve babo potratila, moja dcerka je v poradi druhe. tvrdil, ze ju chcel. Ale moja otazka znela stale "PRECO????" ked uz spaval s druhou?

DAMIA, TO JE CHYBA, BYT NA CHLAPA AKO CUKRIIIIIIK.
My sme boli spolu 8 rokov, ani jedna jedina hadka, vsetko sme riesili kompromisom. Doma mal vsetko, navarene, postarane, proste vsetko... a to ej mozno chyba. Teraz to viem.
V porovnani, aku k...u si teraz nasiel, som uuuuplne ina. Ona si nevidi na kraj nosa, namalovana chodi aj na aerobic, nevari, chodi po zabavach.... no taka panicka.

NO a ako som na neveru prisla? SMS. POtom chodil domov o 00,15, aby som spala, aby sa so mnou nemusel rozpravat. Nie je to tak aj u vas?
Aha, no a ten moj dal vypracovat poistky, sporenia, ze ideme stavat domcek, aby sme sa v starobe mali fajn.... atd, take zvasty, a po 4 dnoch toto- rozchod.
PROSTE, CHLAPI SU NEPOCHOPITELNI, NESNAZ SA TO UPLNE POCHOPIT, PRETOZE SA BUDES ZBYTOCNE NAD TYM TRAPIT.
Ajtak si urobi tak, ako on chce. Nebude hladiet na nikoho , ciste sebectvo. (ako pises , tak aj je u neho teraz).
JA viem, Damia, Ben, ze pisem tvrdo, ale preskakala som si to sama, presne do detailu ako vy dve kocky, a verte, ma to teiz bolelo.
Teraz to uz neboli, snad citim voci nemu len nenavist, aj ked sa snazim kvoli dcerke s nim komunikovat, je to tazke. Akosi mu vycucala ta druha mozog...

sharlotta
26. únor 2007

Damia, na tuto temu som natrafila naozaj nahodou, lebo na MK vobec nechodim, kedze deti zatial neplanujeme, ale som totalne v soku....No, neviem, ci sa ti to da,verim, ze je to tazke, ale na tvojom mieste by som sa urcite nikam nestahovala a povedala by som mu:"Si svojpravny? Vedel si do coho ides? Preco by som ja mala vsetko znasat? Ostat s dietatom sama? Nepodpisem ziaden rozvod! Bud pojdes so monu do poradne, alebo sa budeme sudit." Ja by som mu ten rozvod urcite nepodpisala a hlavne sa nikam nestahuj! Zakon je taky, ze ak niekto opusti spolocnu domacnost, tak uz potom nema na nic narok. Je dospely, zenil sa, lebo chcel, nech prevezme zodpovednost za svoj zivot, aj za zivot vasho dietata. To je jeho problem, mal rozmyslat vtedy, ked sa isiel zenit, teraz uz je neskoro!

sharlotta
26. únor 2007

Mojalili, mas pravdu, chlapi si nevazia zeny, ktore su na nich dobre, poznam zo zivota...

damia
26. únor 2007

mojalili,praveze on chodil domov vzdy ked povedal,vzdy nacas,nikde sa netulal.

mojalili
26. únor 2007

moja, to som si aj ja myslela. Ked som ho prosila po porode, aby mi pomaahal, aby chodil skor, povedal mi: "musim zarabat koruny pre nas". Takze byval v praci dlho .Alebo u nej??????? Ja som si myslela, ze naozaj zaraba korunky...

sharlotta
26. únor 2007

Ja som tiez typ zeny, co nevari, dost sa o seba staram, nie som vzdy ako cukrik, ked treba, tak sa pohadam...a moj manzel mi povedal, ze prave to sa mu na mne paci...Ja som mozno svina, ale keby ma takto opustil, zvazovala by som, ze svoje dieta neuvidi, ale to by som asi poskodila aj dietatu,tak asi nie...Ale kazdopadne by som sa ho snazila osklbat o poslednu korunu a zneprijemnovat mu zivot ako sa len da.Ja som skorpion, takze viem, ze by si to vypil do poslednej kvapky! 😕 Keby som na to mala silu, samozrejme, to neviem...Ale to len tak nemoze, ze on sa rozhodol a ty si rob, co chces a este ty sa mas STAHOVAT?????To co je????? 😠

sharlotta
26. únor 2007

Damia, este ma napadlo, ze nasad masku, ze je ti to jedno, proste sa neodstahujes, papiere nepodpises, uz si sa rozhodla a nazor nezmenis predsa, ked uz si sa rozhodla, nie?A nech si chodi domov, kedy chce! Skoda, ze neexistuje zakon, ze muz nesmie zenu opustit, ked ma s nim dieta. Asi sa nakoniec predsa len stanem tou politickou...

1980mat
26. únor 2007

benjamin: Jak je? Už se situace trochu ustálila? Držím stále palečky.

monicka17
26. únor 2007

Sharlotta asi mas pravdu, ze pokial nie si na chlapa svina tak zacne vyhladavat vzrusujucejsi vztah u inej, kde to iskri a nejde vsetko ako po masle, kde sa hada a zase udobruje. Ja som presny opak, snazim sa robit kompromisy a vediem domacnost skoro sama. Az mi je zle ked to tu citam, coho sa mozem za tu svoju dobrotu dozit. 😢

sharlotta
26. únor 2007

Alebo mu proste povedz, ze ma zodpovednost aj on, ze ked ste pri "tom" boli dvaja, tak aj o diet sa budete starat obidvaja, nie len ty a ze s tebou ostane a bude ti pomahat, pokym sa dieta nenarodi a nenajdes si pracu a podom nech ide aj do pekla!Sorry, za silne slova, ale toto mam na muzoch najradsej.... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

sharlotta
26. únor 2007

Nepovedala by som, ze som svina, snazim sa vzdy zachovat ferovo a brat ohlad na druhych, ale nie som ochotna sa obetovat uplne cela.Aj ja som dolezita, aj moje konicky su dolezite, aj moji kamarati su doleziti, aj ja mam svoju hrdost, aj ja som unavena...Nie len on...

erika153
26. únor 2007

😅 jaj zeny tak som to nemyslela ze treba byt na muza cukricek stale pretoze ja s tych praveze niesom, viem byt velmi zla a niekedy bez priciny a on nikdy nieje na mna zly. ja len preto...vidim ze ste to tu hned rozviedli. ale ked sa dvaja naozaj miluju preco mam byt na neho svina? budem vtedy ked si to zasluzi a poriadna. ale za ten cas co sme spolu tak budem sa snazit byt mila pretoze potom sa mozem spytovat ci neodisiel preto lebo som bola na neho viacej zla ako dobra. no stacilo mojich uvah muzi su svine ked takto nechaju zenu a este s malym deckom alebo tehotnu. svine domace 🙄

consti
26. únor 2007

Holky,co se to děje???damia, zanett držím oběma moc pěsti ať je toto období pro vás co nejmíň bolestivé.Jsem stejně jako vy v šoku, když čtu,co se vám stalo...
damia to je fakt síla, že by se takto přetvařoval ☹ ..nechápu!

bluff
26. únor 2007

Damia - ja by som sa nikde nestahovala 🙂 nech sa odstahuje on, ved ty sa rozvadzat nechces, predmanzelsku zmluvu predpokladam spisanu nemate, cakas dieta, nech si on hlada bytik ako pises v ciganskej stvrti, veru tak 😉 😉

benjamin
autor
26. únor 2007

Ahoj holky, od té soboty není u nás nového vůbec nic.
Včera tady chvilku byl, moc toho nenamluvil, ale zeptal se, zda stále platí, co jsem mu řekla v tu sobotu. Odpověděla jsem, že „ano“ a tím to skončilo.
Dneska se zase na chviličku zastavil, o problému nemluví, takže vyčkávám co bude. Přinesl mi čerstvý pečivo a ruský vejce…
Moc toho nenamluvil, ale jen z toho mála jsem vytušila, že zřejmě není u milenky, ale u kamaráda na chatě, tak nevím co to má znamenat?!!
Zatím ho nechávám být, netlačím na něho, dělám, že se nic nestalo, snad se brzy rozpovídá sám… Říkal, že zítra zase přijede…
Holky, to čekání a nejistota je fakt na budku, ale musím vydržet!!

Holky, Damia a Zanett, moc na Vás myslím a cítím s Vámi… Bože, co se to s těma chlapama děje??????!!!!!!!

eleanor911
26. únor 2007

benjamin pokud není u milenky,tak si myslím,že se vrátí 😉
určitě ještě přemýšlí jak to udělat a jaké to teď bude....
stejné už to nebude nikdy,ale já se k příteli také vrátila,teď už jsme manželé a máme syna,není to co předtím,ale kdyby mi to udělal teď nebo znovu,tak už mu další šanci nedám!!!držím palečky a přeji hodně štěstíčka 🙂

co malá jak jí je??a co ty?

damia
26. únor 2007

ja som sa uplne zlozila.Pred chvilou som tu mala kamaratku,tak som konecne aj nieco jedla,objednali sme si pizzu.ale teraz je to zas spat kde bolo,trasiem sa,placem..neviem ako byt silna

consti
26. únor 2007

damia drž se!!!Touto fází si bohužel asi musíš projít, ¨benjamin by mohla vyprávět 😔 .Neboj se vyplakat, ale hlavně mysli na miminko, abys o něj neořišla. netrap se, pusť si hudbu, jdi se projít nebo vyraž někam s kamarádkou...do klidné kavárny na pokec atd.Moc ti fandím!! 😉