Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

consti
6. bře 2007

nilita nikoho neotravuješ, od toho tu to téma je ne?
pidmco ta Klára je sice mrcha, ale na druhou stranu, pokud jí přítel niliti nakecal, jak strašně trpí a že ten vztah nemá cenu, že je s ní jen kvůli malé atd., tak se holt holka nechala ukecat 😝 .Nehledě na to, že nejen ona, ale i partner niliti bude poměrně(omlouvám se, ale jeho chování mi tak připadá) hloupý 😒 😔

pidmco
7. bře 2007

Nilita, protísm Tě, koho otravuješ??? Už jsem včera neodepsla, protože jsem nějak usnula nebo co 😅
Consti máš pravdu v tom, že jestli ji něco navykládal, tak že by se toho mohla chytnout, ale přeci jen, Nilita byla těhotná a to celkem mění situaci...no nic milé dámy...každopádně krásné opět sluneční ránko Vám přeji 😉

nilita
7. bře 2007

Ahoj holky,víte co já tohle chlapský řešení snad nikdy nepochopim...Jo jinak přítel,včera uvařil véču...no snaží se,ale jestli to není jen na oko... 😉 Tu situaci už neřešim,páč stejně k ničemu nedojdu 😝 pa

pidmco
7. bře 2007

Čauky Nilita, dobré zprávy po ránu...jen ať se snaží, třeba mu to už pomalu začne docházet, co by tím vším mohl ztratit.

nilita
7. bře 2007

Asi máš pravdu....jen at chlapec maká 😉 😝

siduska
7. bře 2007

nilita ahojky
jenom ho nechaj nech se stara, nech si uvedomuje 😀

nilita
7. bře 2007

Ahoj Sidusko,to víže jo,at kamarád má starosti ,kdybych odešla na dobro,jen bych mu to ještě ulechčila(si myslim teda...)

pidmco
7. bře 2007

Nilita, bylo by to pr něho hrozný, ale svým způsobem ulehčila. Ty jsi přece holka statečná, takže mu dej co proto, aby si zapamatoval, že tohle se teda nedělá. Jak říkám, třeba si to už uvědomuje...když včera dělal tu večeři 😉

nilita
7. bře 2007

Pidmco-no třeba jo,dnes jsem mu volala at rychle přijede ,že mi není dobře...přijel hned ,jak dorazil z Prahy...mno a ,když se přiřítil domů ,ptal se co mije...já jsem mu řekla,že mi strašně bolí záda a jestli mi je může hned namazat.... 😉 hele namazal,fakt dobře,pak mi namazal i předek 😀 😝 a ruce a zase odjel....zaplatit složenky... 🙂

siduska
7. bře 2007

nilita no vidis jaky je pozorny, uz si uvedomil, ze urobil chybu a ted se boji, ze ,muze o tebe prijit tak posloucha, drzim palce aby bolo vse takl jak ma byt a jak to je 🙂
to by se mi taky moc libilo u toho mojho 😀

sue
7. bře 2007

Benjamin, Damia, babulky ako to zvládate? 😕

sharlotta
7. bře 2007

Pripajam sa, Ben, Damia, kde se?

nilita
7. bře 2007

sidusko,,,,mno ,ale to bylo zase výjmečné......mám na nějakou dobu vybráno 😖 😀

eria
8. bře 2007

ahojte to je moj prvy prispevok
prezivas tazke okamziky svojho zivota ale dolezitejsia je vasa dcerka.
spolocne pouvazujte nad jej buducnostou. opitaj sa manzela ci podla neho budu malej stacit navstevy cez vikend,alebo si ju budete pohadzovat ako lopticku ? otec na dialku neni ziadny otec ,nespravia to ani darceky,vylety,vreckove ani slusne vyzivne.ak sa rozhodol byt otcom nech sa o nu stara kazdy den ,nech sa s nou hra,nech ju uklada do postielky,.....
drzim palce

sharlotta
9. bře 2007

Eria, 100% suhlas! Ked sa uz rozhodol byt otcom, tak nech nim bude. Nech potom skusi vysvetlit tej malej zranenej dusicke, ze ocko sa zalubil do inej, krv sa mu preliala inde a on sa na nu vykaslal! 😠

mojalili
9. bře 2007

Ahojte,
po dlhsom case som opet tu. ERIA , mas pravdu, mozno pride take obdobie, kedy si bude chciet dieta kupit darcekmi, ( tiez ma to caka riesit),ked dieta bude rozcarovane z hraciek. Ale potom pride take obdobie, ked uz vsetko zacne vnimat a pride na to, co jej otec urobil, ze dietatku nebudu stacit len drahe hracky a peniaze, ale laska, pochopenie, vysvetlenie problemov...... na toto obdobie sa skodoradostne tesim. JA viem, nemala by som byt taka....

Mne teraz exmanzel hovori, ze pre neho peniaze nie su problem. Dokonca dievcata (to pre zasmiatie) mi dokazal napisat, ze on sa ju snazi vychovavat tak, ze ked trucuje, tak ju necha tak, aby sa vytrucovala 🤐 (no neviem, ci to 1 rocne dieta pochopi a ci hlavne dokaze sa to naucit za 4 hodiny tyzdenne, ked ju ma aj s odchodmi a prichodmi).

JA verim a dufam, ze sa im to vsetko vympomsti.Bozie mlyny melu pomaly ale iste......

rodinka
10. bře 2007

Ahoj benjakminka,
cítim s tebou,viem o čom hovoriš a čo práve prežívaš.Mám to už za sebou.Poradím ti jedno, venuj sa teraz hlavne maličkému a sama sebe.Viem, bude to zo začiatku veľmi ťažké,ale uvidíš že ak začneš myslieť viac na seba a snažiť sa urobiť si každý deň krásnym so svojim dieťatkom budeš sa cítiť lepšie.
Vieš, chlapi majú divné myslenie,je veľa takých, ktorý sa nevedia vysporiadať s tým, že žena tu už nie je iba pre neho a nevenuje mu už toľko pozornosti ako predtým.To je aj môj prípad.
Kričať, prosiť atď ti vôbec nepomôže, momentálne je rozhodnutý a vidí len sam seba,svoje šťastie.
Ak stojí za to, ver tomu že čoskoro sa spamatá a vráti sa, keď pochopí čo mal doma...Je to na tebe potom, či mu to čo urobil odpustíš.
Hlavne ti poradím jedno: Chlapi musia mať pocit že ženu musia dobíjať po celý život a nikdy si ňou nesmú byť stopercentne istý. Ak nemajú čo dobíjať hľadajú to inde. Hlavne nezabudni na seba, napoddaj sa uplne tomuto trápeniu, staraj sa o svoj výzor naďalej.Nič mu nevyčítaj pokiaľ ho nechceš úplne stratiť a máš záujem s nim ostať naďalej. Výčitkami nič nezískaš, len stratíš.Záleží od toho ako sa ty sama v sebe vyrovnáš s tou myšlienkou kam bol schopný až zájsť. MOžno že to je z jeho strany len taký malý úlet.Ver, nie si jediná, poznám mnoho takýchto manželstiev.Ako sa hovorí, nevera niekedy aj vzťah posilní a utúži.
Ja som to riešila výčitkami,krikom,plačom,uštipačnými rečami a tak to aj dopadlo.Odradila som ho.Ale,život ide ďalej,mám tu dve malé detičky, ktoré ma potrebujú.Tie ma posilnili, myslela som si že to čo nám urobil nezvládnem a zosypem sa.Chod za kamarátkami,ak sa dá aj s malinkým, rob veci ktoré ťa naplnajú, hľadaj si také činnosti, ktoré ti nedajú čas myslieť na momentálnu situáciu. Ja som si pomaličky prerábala bytík,maľovala,premiestňovala skrinky, kupila nejaké drobnostiatď. Treba len chcieť.

mojalili
10. bře 2007

RODINKA - perfektne si to napisala, tak po lopate a od srdca. 😉 Viem, o com si pisala. Sme na to rovnako. Teraz sa o seba staram, chodim plavat, cvicim, pestujem sa. Samzrejme staram sa aj o dcerku,najlepsie, ako len viem. 😉

lucqa
10. bře 2007

Ahojte, precitala som si len poslednu stranu a prepacte, ze sa miesam ku Vam aj ked take problemy ako vy nemam. Chcem sa opytat, ako sa spravali ti chlapi, ked ste im povedali, ze budu oteckovia a potom ked si videli tie krasne deticky? Ja som mala priatela, ktory tiez hladal utechu u inej, ale to sme neboli ani zobrati a ani babatko sme nemali a aj tak som to niesla velmi tazko. Teraz mam manzela, ktorý je dobrý a cakame nase prve babatko, ale ani vo sne si neviem predstavit, ze by som raz mala prezivat neveru, alebo rozvod.
Drzim Vam vsetkym palce, aby ste to dobre zvladali a nasli si este v zivote dobreho partnera, ktory sa postara a bude Vase deticky lubit ako vlastne.

sharlotta
14. bře 2007

Ben, Damia, tak co je?Ako to je s vami?

benjamin
autor
14. bře 2007

Ahoj holky, omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala, ale nějak jsem to dříve nezvládla. Manžel je od minulé neděle doma (tuto neděli už to bude 14 dnů). Holky, je toho tolik, co se odehrálo, nevím co dřív psát.

Přivezl si pár věcí, ale ne všechny. Nevím, kde má zbytek, neptala jsem se. Jen jsem mu řekla, ať si ty věci přiveze a můžem zas fungovat jako normální rodina. On na to neřekl nic, nevyjádřil se k tomuto,tak nevím co si o tom myslet. Zeptala jsem se ho jestli má v plánu za nějaký čas zase odejít, když si nepřinesl věci a on na to, že ne, že se nemá kam vrátit, že by musel bydlet u rodičů.

Chtěla jsem, abychom si o problému promluvili, jak si to každý z nás představuje dál. Šli jsme na večeři. On o tom moc nedokázal mluvit, nedokázal to nějak vysvětlit. Prý to nechtěl udělat, že řekl první větu že odchází a pak už se to nedalo zastavit. O tom, že by miloval jinou ženu vůbec nemluvil a ani já se na to neptala. Ale jistojistě vím, že jinou ženu měl.
Řekl, že nás má moc rád, že se mu po nás moc stýskalo, spousty nocí probrečel a chce být u toho jak Lucka roste.
Čekala jsem třeba slůvko „promiň“ nebo tak něco, ale to bohužel neudělal.

V sobotu jsme byli na oslavě strejdovo 60tin a tam mi řekl, že chce být s námi doma a že až přijde ta správná doba, že mě odprosí. Nechápu to, nevím co si o tom myslet.

Moc se snažim, aby bylo zase dobře, ale je to strašlivě těžký. On mi dá každé ráno a večer pusu, ale cítím, že to není ono, že to není co bývalo. Je takový chladný i když se asi snaží, ale není to ono! Byla jsem zvyklá, že jsme se každou chvíli mačkali a dávali si najevo lásku a teď mi to od něho chybí, říkám si, že to není on.
Tak nevím co bude dál, nevím jak se k němu chovat, nevím kde má věci, nevím v jakém stádiu je vztah s druhou ženou, nevím jestli mě má opravdu rád, nevím nic….!!!

mojalili
14. bře 2007

BEN - teraz zalezi podla mna na tebe. CI ho chces spet, alebo nie. Podla toho sa teda aj tak chovaj. Je tazke ti radit,ved do tvojho srdiecka nevidime a kolko nas tu je, tolko nazorov tu je.
Vies, mozno sa to naozaj casom zrovna a za par rokov si povies, dobre si urobila, ze si ho vzala spet. A mozno casom zistis, ze sa to naozaj neda vziat ho spet.
KAzdopadne, nerob unahlene rozhodnutia, aby si ich nemusela olutovat. MYslim, ze cas je najlepsi doktor na srdiecko a aj pre rozum...

JA viem, ze sa teraz zviechas vo vlne neistoty, necudujem sa ti. Vies, ja som tiez exmanzelovi hovorila mesiac "VRAT SA", a myslim, ze by som ho dokazala vziat spet.Mna dorazil vetou " TY ma nemilujes, ty sa len bojis, ze zostanes cely zivot sama..." Toto bolo moje rozhodnutie uz skoncit s druhou sancou, zacat (teda pokracovat) zivot bez neho.

Ben, urcite jeho spravanie, (teda ak chce byt s vami, zostat s vami) sa razom nezmeni. Chlapi si neradi priznavaju chybu, ale urcite pride doba, kedy ta odprosi na kolenach (Alebo sa omluvi)....... (bez ohladu na to, ci mu sancu das alebo nie...)

balsiger
14. bře 2007

banjaminku: rad te ma, protoze se vratil, kdyby nemel city, nikdy by se nevratil!!!!na to musis ted myslet! nech mu cas, chapu, ze on te po tom, co ti vyvedl nevezme hned do naruce, on asi nemuze, protoze se sam pred sebpu straslive stydi za to, co ti provedl. Urcite mu ted dochazi, co tim vsim zpusobil a to vsechno musi ted zpracovat sam se sebou a teprve potom se bude moct "ohrat" vase laska!!hlavne mu dej cas!

Mej se krasne, bud silna, ted te potrebujou dva!drzim ti palecky

danielala
14. bře 2007

Benjamin, zlatko, som velmi rada ze aj ty aj babika ste v poriadku. Mala som obavy, ked si pisala, ze nespis a nepapas, ci si ozaj niekde neskolabovala. Podla mna vsetko co robis, robis spravne a s rozvahou, malokto by dokazal takto kludne a rozvazne reagovat v tvojej situacii, ja teda urcite nie. Ako som ti pisala do IP, mali sme problem, nie sice s neverou, ale predsa ma to polozilo a velmi mi pomohol a poradil psycholog. V tomto pripade nepotrebujes pomoc ani tak ty, ako tvoj manzel, aby sa nasiel a hlavne "rozrozpraval". Teraz sa s nim sice neda bavit, ale ak sa to nebude zlepsovat, tak je to tiez jedna z moznosti, ist tam spolu.

Zrazu netvrdi, ze by tu zenu miloval: podla mna nikto nepochybuje, ktora cast jeho tela sa do tej zeny zamilovala, no srdiecko to urcite nebolo, to patri tebe a malickej.

mysakova
15. bře 2007

Benjaminka
jsem rada, ze o tak dopadlo, ze se k vam vratil, lucinka potrebuje oboch rodicou, ma vas naozaj rad, uvedomil si chybu jaku udelal a ted to chce napravit, nechaj tomu cas, zase bude vse tak jak bylo a jak ma byt, moc, moc ti drzim palecky a jsem rada i za tebe 🙂

siduska
15. bře 2007

ahojky benjaminko
no tak to jsi me moc potesila, ze ste opat spolu,lucinka vas potrebuje oba, jak pise mysakova
vim, jeto ted pro tebe tezki, neni to co bylo driv, ale uvidis, casem se vse zmeni a bude lip
dal ti na javo, ze vas ma rad a ze mu na vas zalezi, jenom vis jaky su chlapi dokedy se trosku rozhybu
mozna, ze poprosi o otpusteni, ale jeste nenasel odvahu, nechaj tomu cas
budu na tebe myslet 🙂

kveta
15. bře 2007

Benjaminka, keď sa toto stalo mojej kamoške, tak manžel sa jej dokázal ospravedlniť až pol roka po návrate k rodine. A ospravedlňuje sa jej dodnes. 😉
Majte sa pekne a drž sa. Veľmi som na Teba myslela a som rada, že sa už máš o trocha lepšie.

benjamin
autor
15. bře 2007

holky, tak nevím chvílema si říkám, jestli se nevrátil kvůli té pohodičce co měl doma. Měl všechno co chtěl, nikdy jsem ho v ničem neomezovala, měl navařeno, vypráno, vyžehleno.

Pořád kontroluje mobila, má vypnutý zvuk, abych neslyšela, a pořád něco píše. Vždycky se na něco vymluví, ale nevim, připadá mi to divný. Stašně mě to štve, připadám si fakt že mě má za největší blbku.

Fakt si připadám jako blbec. Věci doma nemá (jen pár kousků), chová se ke mě chladně a pořád má v ruce mobila. Co si mám o tom myslet? A jak se k němu chovat, nechci vyvolávat nějaké zbytečné hádky, ale nezdá se mi to.

bluff
15. bře 2007

prosim ta benjamin, obcas to tu citam, ale co je vela to je vela, ani porozpravat sa otvorene s tebou nevie, to co je za chlap? zober ten mobil, posli co a komu pise a ak si vypisuje s frajerkou tak ho uz niekam posli.

bluff
15. bře 2007

nie posli - pozri 😉