Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

daniela1977
15. únor 2007

Ahoj necitala som vsetky prispevky ale ako sa vlaste volas ty to ake meno ma tvoj manzel viem.No viem si predstavit seba ako by som kricala a plakala ani nie od zlosti ako skor od zufalstva a bolesti.No ak som dobre citala chodili ste spolu 9rokou tak to je naozaj dost tolko v dnestnej dobe nevidrzi ani niektore manzelstvo.Viem ze musis mat teraz zmiesane pociti a mozno ani nevies co mas spravit ale skus to vsetko predichat a uvazovat s chladnou hlavou ide o to ci ho stale este mas rada a on teba.Mozno je to iba chvilkove zlihanie z jeho strany a neverym,ze by ta uz prestal mat rat ak by to tak bolo stalo by o to zabojovat.Predsa ho len tak nenechas tej mrche co ti ho chce zobrat dnestnym niektorym zenam je jedno ci je chlap zenaty alebo nie proste ho chcu a hotovo.Ujasni si city z jeho strany a potom to ries za tu dobu co ste boli spolu ste toho prezili dost tak preco to hned vzat a hlavne nebud histericka to chlapi neznasaju.Mozno si povies co ta o tom vie ako sa citim ale niekedy je dobre si v vsetko v klude premysliet a potom konat .Drzim ti palce Ahoj

eva4444
15. únor 2007

podobne ako ivana98 si myslim, ze ta sms ze si najlepsia mamina na svete atd znamenala tolko: je si vedomy ze ti ublizuje, tiez ho to boli (rozchod boli vzdy obe strany, aj toho kto odchadza), ale neznamena to, ze by si o tri hodiny uvedomil, ze robi niec ine akoby chcel. len ti chce pomoct pri rozchode.

gedren
15. únor 2007

No spis chce v tom rozchodu pomoct sam sobe...

Rozhodne netvrdim, ze lze, proc by to delal, ale nema to srovnany, neumi si stat za svym rozhodnutim, proste nevi coby, nejradsi by chtel vsechno najednou a ted se nejak divi, ze to nejde...

paja123
15. únor 2007

Taky mam podobny pocit. Myslim, ze ukvapene udelal nejake rozhodnuti a ted si neni jisty zda to bylo to co chtel nebo ne.Nebo mu te je lito a takhle to (bohuzel dost nesikovne)ukazuje.Hlavne by si mel udelat jano on.Pak teprve zalezi na tom, jak budes reagovat ty.
Ma v hlave chaos a neuvedomuje si, ze ti jeste vic ublizuje tim, jak v tobe zivi nejakou nadeji.
Je to stejne divny, ti chlapi jak premysli.

gedren
15. únor 2007

Jeste bych dodala, ze nejsou dulezity slova, ale ciny. Jestli vas fakt tak miluje a zalezi mu na vas, at nemele a kona, posle milenku do haje a prileze na kolenou s velkou kytkou ;) Ale to se mu to smutni a basni, kdyz je v milencine naruci... Dokud je s ni, nebrala bych vazne ani slovo z toho, co rika. (Teda ze se mu styska, to bych mu i verila, ale za to si muze sam.) Ze je tezky ji opustit, kdyz "ji to slibil"? A opustit zakonnou manzelku tezky nebylo?

grettka
15. únor 2007

nuz toho chlapka by som poslala nie za milenkou, ale niekde na samotu u lesa, sameho, aby si spytoval svedomie, a v hlave ujasnil, co vlastne chce...

paja123
15. únor 2007

getka: asi jo, to by mu mozna usporadalo myslenky a pocity
mozna mel nejdriv udelat prave to.Nekam odjet a rozmyslet si to.

samy
15. únor 2007

Ahojky,je to strašně těžký.Stalo se mi přesně to samé.Je to už skoro deset let.Tenkrát mi bylo 23 a měla jsem pěti letého syna.Byla jsem moc mladá a s hlavou v oblacích.Myslela jsem že je konec světa když mi to oznámil.Ale nepomohlo nic.Rozvedla jsem se a byla na dně.A to si představ že jsem musela ještě rok bydlet ve společném bytě s ním a s tou jeho.Pak jsem dostala byt od obce a pomalu začínala znovu.Dneska žiju s přítelem,máme desetiměsíční dceru,synovy bude 15 a vše je v pohodě.A můj bývalý?Ten je sám v onom bytě,občas s ňákou přítelkyní.

benjamin
autor
15. únor 2007

dobrý večer holčičky, celý den jsem byla z bytu pryč, ráno na procházce se sestřenicí, pak u kamarádky, bylo to fajn, uteklo mi to.

Dnes jsem kontaktovala jeho nejlepšího kamaráda, jestli o problému něco ví. Nevěděl vůbec nic, koukal jako blázen, poté mu volal a manžel i jemu říkal, že ho strašně mrzí co udělal, že ví co ztrácí a že v tom ženská není. Takže nechápu, nechápu nechápu!!!Jestli to bude v tom, že nedokáže o problému vůbec s nikým mluvit, ani s nejlepším přítelem ne, nebo čím??? Jestli se to všechno v něm naštosovalo a teď to bouchlo. Ale šlo to řešit jiným způsobem, než takhle, že jo??!!
Taky jsem se dnes pídila, co všechno si s sebou vzal a zjistila, že zmizel litr a půl tvrdýho chlastu a naopak věci osobní hygieny (kartáček na zuby, holení, apod.) všechny zůstaly, zvláštní co?!

macik
15. únor 2007

to vypadá, jako by šlo opravdu o něco, za co natolik stydí (jak už tu psaly holky např. dluhy), že mu přišlo snazší Tě zranit než se přiznat....každopádně je to zbabělé, i ten největší průšvih by se měl řešit pokud možno upřímně, ale chlapi jsou prostě zbabělci..

Myslím ale, že jestli v tom není ženská, tak nakonec vyjde najevo, co se děje. Kvůli Tobě a holčičce doufám, že je to něco, co se dá řešit...držím pěsti

miamia1
15. únor 2007

Benjamínko, tušila jsem to, má asi hodně velký problém sám se sebou, na zítřek se připrav a snaž se ho přesvědčit, že vy 3 to zvládnete, drž se holčičko, nebude to jednoduché, musíš být moc silná, aby si ho dokázala. Tu sms si mu poslala?Je to jeho volání o pomoc!

benjamin
autor
15. únor 2007

miamia1, SmS jsem mu neposlala, přesto zavolal.
Holky myslíte, že když by byl někde u milenky, že by byl schopný ještě volat mě a říkat "lásko promiň, je mi to moc líto lásko"? Ona by mu přece dodávala v jeho těžkých chvílích jakousi sílu. Nevím, asi utěšuju sama sebe. Říkám si, jestli náhodou není někde schovaný a patlá se v tom 😕

dorotka
15. únor 2007

dokazal pokial nevie co chce tak dokaze obe volat laskou

gita06
15. únor 2007

no ja si myslim,ze by to dokazal.Nekteri chlapi jsou pekni .......a neverila bych jim.Me kamaradce se stalo neco podobnyho,manzel ji rikal,ze je v praci a prijde domu pozdeji,ale pritom byl s ni v kine a volal z wc a pak sel v klidu za ni a koukali se na film.Kdo chce lhat,vzdycky bude.Ty ho chces zpatky?

miamia1
15. únor 2007

Stoprocentně, je fakt, že se mu honí v hlavě spousty věcí, byly jste spolu dost dlouho. Tak uvidíš, zítra budeš chytřejší, dej na vlastní intuici, ale nejsi sama, budeme na tebe zítra myslet. 😉

benjamin
autor
15. únor 2007

To jsem si sama sobě ještě neodpověděla, jestli ho chci zpátky.
Jestli v tom nebyla ženská a má jen velké psychické problémy a deprese, tak bych mu asi ještě šanci dala, už kvůli maličké.
Zítra na mě moc myslete, bude to hodně těžký.

benjamin
autor
15. únor 2007

Tak jsem na zítřek tak nějak připravená, znovu jsem si přečetla všechny Vaše rady a opravdu Vám za ně moc děkuju,děkuju že jste mě v tom nenechaly. Pár bodů mám na papíře, příp. abych na něco nezapomněla.
Tak držte pěsti ať to ustojim, sama jsem na sebe zvědavá
papa jdu zkusit spát.

hanka274
16. únor 2007

Benjamin, ja som necitala vsetko. Ale aj tak ti drzim palce aby sa to vsetko urovnalo a samozrejme dopadlo dobre. A hlavne mi je velmi luto, ze sa ti to stalo a este k tomu mala. Boze som smutna aj ja z toho, lebo teraz je mala taka mala a ty si smutna, co smutna, si.....neviem, to sa neda popisat a pred malou sa hra divadlo, ty sa smejes. Presne viem asi ako sa citis. Samozrejme ciastocne....a ci ho chces spat alebo nie? To je samozrejme, 9 rokov a dieta predsa nieco znamena. To nejde len tak a ty hajz..l, ty si ma podviedol alebo ine a chod prec. to len tak nejde aj ked sa snazis byt najsilnejsia a najviac hrda na svete. to nejde. Zajtra ti drzim palce.

Inak, mne sa nic podobne nestalo, tuk-tuk, ale k tomu divadlu pred malou:
V den porodu sa manzelovi stal pruser v praci. Nezavinil to on, kedze bol so mnou ale bol zodpovedny. Proste uveril, povolil a pokazilo sa vsetko. Nechcem hovorit detaily, pretoze nikdy nemozem vediet kto toto cita. No a vznikli z toho financne problemy, dost velke. Mala sa narodila v aprili a do septembra to drzal v sebe. Teda povedal co sa stalo. Ale myslela som, ze sa to vyriesilo neskor a hotovo. No ale nic, len narastalo a narastalo. Cele tie prve mesiace sme sa hadali a ja som mu vycitala preco sa nezaujima o malu, neberie ju na ruky a tak, iba ahoj a sem tam nejaky ten pohlad na nu. Proste nezajem. No ale bolo to preto, pretoze sa nedokazal sustredit ani na to, ze ju drzal v naruci. Proste bol .... psychicky uplne mimo....sme sa stale len hadali a tak. Ja som zacala rozmyslat dokonca ci bolo spravne si ho brat, mat s nim dieta, preplakala som velmi vela noci....potom v septembri mi oznamil co z toho vzniklo vsetko....a aj rodine sme to oznamili. Samozrejme rodina, jezis to je hrozne. Ja som bola v dost velkom soku, na druhej strane manzelovi padol kamen zo srdca tym ze to pustil zo seba. No a teraz je ako zivnostik pripraveny vstupit do osobneho konkurzu a pod. pretoze bohuzial inu moznost nemame. Mame niake plany a celkom pevna poda pod nohami sa nam vytvara kedze manzelovi ide sezona a zatial ako vravim sa pomalicky opat staviame na nohy. Takze snad sa opat postavime, rozbiehaju sa nam nejake veci, takze verim, ze to vyjde. Manzel je spravodlivi a cestny, len zije v oblakoch, je dobrosrdecny, a veri kazdemu. Ale svet je plny zlych ludi....No a ja tiez som musela hrat divadlo pred malou, hrat sa, rozpravat a tak....vlastne az doteraz, este sme sa nepostavili na nohy, takze hocikedy si poplacem aj teraz kedze par veci sa kasle. Par nie.

Benjamin, ozaj drzim palce, hlavne zajtra, teda uz dnes. Drz sa, kludne dojdi aj s tym papierom, no a co, to o niecom svedci, ze ti to neni jedno....
drzim palce, ozvi sa potom urcite. Sme vsetky zvedave.
dakujem, drz sa!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

erika153
16. únor 2007

no tak trosku som si to tu precitala, benjamin-nezavidim. ale poviem to strucne aj ked to je tazke, ale toto co ti spravil manzel je praobycajne a hnusne svinstvo. 4 mesacne dieta ma a vobec si zacal s nejakou holkou a dalej rozvijal ten vztah. muz co ma doma zenu a dieta nema mysliet na nic ine len a len na pracu a na rodinu v prvom rade. takze nerozumien kde pride taky muz co ma doma povinnosti k milenke.(mozno v praci) neviem si predstavit zeby si moj manzel v tomto vytazeni momentalnom nasiel este cas na vztah! takze sa opytaj sama seba ci vobec bol dobrym otcom a manzelom odhliadnuc od ostatnych prezitych rokov. neboj sa h oposlat do certa a nech si ide. rychlo z toho vytriezve a nikdy nebude sastny pretoze ho bude matat ze nechal dieta. ono keby mali viacej rokov viem to pochopit stava sa vselico ale take male! hanba mu. a ty ked mu vobec niekedy odpustis cudujem sa ti. skus poprosit o pomoc rodicov, ist k nim byvat alebo nieco aby si proste nebola sama! strasne ti drzim palce aj na nohach! takuto situaciu si nezasluzi hadam nikto. a priala by som tvojmu manzelovi aby si to tu precital a pochopil aku strasnu krivdu sposobil dvom ludom, pretoze bol slaby a nevladal bojovat. ale nemyslim ze nevladal ale jednoducho nechcel!

erika153
16. únor 2007

a ak nahodou pochopi a ty ho vezmes naspat (keby nechal len teba ale on aj to zlate male babo!!! nikdy by sa mi na oci nesmel ukazat) tak to spravi opat!! garantujem

dludli
16. únor 2007

Benji tak co? Jak jsi to zvladla? Jsem zvedava jak to vsechno dopadlo, moc bych si prala aby se to vyresilo, abys byla i s malou stastna.

ramzesa
16. únor 2007

benjamin tu pomoze asi si len vsetko vyrozpravat, bez klamstiev 😒 . Drzim pästicky aby to dnes vsetko dobre dopadlo. Ja sama neviem, co by som v takom pripade robila. Velmi verim svojmu manzelovi, takze nieco take by som vobec necakala. On je tiez zasadne proti nevere. Ale asi by som to skusila este raz, hlavne kvoly detickam.😔 Vsetko super vam prajem, nech to dopadne akokolvek.

misulka101
16. únor 2007

ahoj benjamin,tak ako to dopadlo??drzim ti prsteky 😉 potom daj vediet

habrva
16. únor 2007

ahojky benjamin, myslím na tebe, pohlazení cvrčíkovi.

vendulka
16. únor 2007

Ahojky benjamin,...tak co...co Ti řekl a jak se cítíš...už je to lepší?? 🙂 Myslím na Tebe..... 😎

erika153
16. únor 2007

najhorsie je to ze on neopusta benjamin ale on opusta aj ju aj dieťa!takze akeze kvoli detom dat dokopy? ved on nepozeral na to ze kvoli dietatu ostane. a ona ma na to prihliadat. no hold kazdy ma svoj nazor ale take svinstvo som uz davno nepocula ako spravil jej manzel!

benjamin
autor
16. únor 2007

Ahoj holky, ustála jsem to asi dobře, bez emocí, ale bohužel je to tak jak řekl, je zamilovaný do jiné, prožívá něco neskutečného a krásného.
Je mi bídně, nejradši bych někam zalezla do kouta a řvala jak želva...
Neví, jestli zůstat nebo jít. Chce tu dneska přespat. Na mou přímou otázku, když dnes přespí, jak to pak bude dál není schopnen odpovědět. Věci má u ní.
Holky nevim, co mám dělat. Řekla jsem mu, že ho tady nedržim, že nechci aby se tady trápil, když ho srdce táhne jinam.

erika153
16. únor 2007

benjamin a spytala si sa ho kde k nej prisiel??? kedy mal vobec cas niekde flirtovat ked mate doma povinnosti a zavazky, ja toto nechapem. to muselo zacat skor uz ked si bola tehotna. alebo nie? ja uz nic nechapem na tomto svete je vsetko naruby, benjamin zasluzis si ineho chlapa alebo radsej ostan sama a ukaz mu ze ty sa nedas a on to olutuje tisickrat! lebo laska vyprcha ta prva neskutocna ale vycitky ostanu do konca zivota aj ta laska k dietatu!

siduska
16. únor 2007

Ahojky benjamin.
Cetla jsem vse, ale nemala jsem cas napsat.Tak nevim co mam na to povedat, nevim asi na tvym miste, bych mu povedela nech jde k ni, nech nezustava na nocu tebe, nestezuj si to kdyz on sam se uz rozhodol, ze chce ji.Tebe ma rad, nevi od tebe odejit, on bych vas chtel obe, ale sam a vis, ze to nejde a kedze si ji uz vybaral nech jde ale hned, nejde co zachranovat ked to on sam nechce, na co ty se budes trapi, starat sa a on si bude uzvivat a bez povinnosti, na to mal myslet vtedy, kedy ste jeste nemali mimnco a ne ted ked uz je kolo toho vela povinnosti.
Noco se zenil, ked hned od toho cuva.Asi bych z nim uz nevedela byt v jednej mistnosti, i kdyz je to moc tezky to iste jsem mela ze zacatku taky, manzel utikal od povinnosti, ale ke kamaradum.
Je mi lito, ze za vstko musime trpiet my zeny.Nevim rkni mu, ze kdyz si uz vybral nech jde a nech te netrapi zbytocne, ze nebude si prespavat u tebe kedy si zachce.

pepibubu
16. únor 2007

Benji, copak jsi hotel s full servisem? Kdepak... Když mu srdce hoří pro jinou (i když taky nechápu kdy si ji stihnul nabalit) tak ať má full service od ní. A pamatuj - s hlavou hrdě vztyčenou!!!!