Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

hanelka
14. čer 2007

gloria - ale z toho prvniho prispevku vyplyva, ze jim to momentalne nejak neklape... a posilat nekoho na potrat a dat mu ultimatum bud anebo to mi nepripada fer

sharlotta
14. čer 2007

Ja by som na potrat tiez nesla. A teraz to vyznie uplne hnusne z mojej strany, ale ja by som to nepovedala a tvarila by som sa, ze je jeho, keby mi na nom zalezalo, ale to je asi sci-fi, lebo ja sa vzdy so vsetkym priznam.Asi by som to nevydrzala.

sweetberry
14. čer 2007

ja by som sa k situacii postavila triezvo a realne
babatko by som vynosila a stala sa maminkou a sanzila sa cerpat to krase co z materstva vyplyva
sama za seba cas vsetko poriesi osud sa usmeje
len treba verit

zodpovednost to je dolezita a hlavne ta velka laska ktora pride ktoru bude pocitovat k uzliku

sweetberry
14. čer 2007

sharlotka ano ale on to uz vie ten jej priatel vies to pokaslal takze tvoja volba nie je uz realna

sweetberry
14. čer 2007

ajojte idem sprchu adta do hajan

gloria
14. čer 2007

no, neklapalo jim to v posledni dobe, ale vypada to, ze pritel si touto krizi uvedomil, ze s ni chce byt a uvedomuje si sve chyby
nedava ji ultimata, spis ji to rekl jako jeji moznosti, nezvladl by vychovavat cizi dite vznikle z nevery
ja si na jednu stranu taky myslim, ze dite je jistota oproti te sanci, ze to s pritelem po potratu vyresi a zustanou spolu, ale na druhou stranu, zase jaka budoucnost to dite ceka?
kaydopadne ona uz to priteli rekla, nevydrzela to nervove a taky ani on by tomu, ze je to dite jeho, neveril, nespali spolu pres 2 mesice...

sharlotta
14. čer 2007

Ja viem...ja len ze by to bolo asi prve, co by mi napadlo.Ale fakt neviem, co by som nakoniec urobila.Ale na potrat by som nesla.

andik
14. čer 2007

Gloria,měli spolu takový menší románek,asi 4 měsíce a v manželství to skřípalo už 3 roky 😉

Na potrat bych asi nešla 😔

karkulka55
14. čer 2007

hmmm, to prekerna situacia...si mala davat pozor ked isla podvadzat 😒 ...podla aj keby isla na potrat tak to nebude ako predtym s tym partnerom, lebo ta nevera tam visiet bude, kedze tam bol nasledok...a este ked by nahodou potom nemohla mat deti a tento partner by jej to potom asi vycital...tazko radit...

gloria
14. čer 2007

je to des, co?
holky piste dal, ja uz jdu spat, jsem z toho uplne psychicky vyzdimana, je to hruza, jak se oba dva trapi

sue
14. čer 2007

Gloria, nikde nie je napísané, že ak dieťa vynosí, jej terajší priateľ - nie fyzický otec dieťaťa ich nebude mať rád... pre chlapa je hocikedy "ťažká rana" aj keď žena otehotnie s nimi, nieto ešte s nejakým kamarátom... ale v tridsiatke ísť na potrat 😕 🙄 to už mi pripadá ako hazardovanie s vlastným zdravím aj s možnosťou ďalšieho otehotnenia...
Benji, hlavne nezostaň sama a dcéru mu v žiadnom prípade nenechaj ani na minútu - samozrejme ani nikomu z jeho rodiny, najlepšie ani kamarátkam a podobne, aby ťa nemohol obviniť, že sa o ňu nestaráš... povilievaj alkohol čo máte doma, uprac poriadne, aby ti nik nemohol nič vytknúť - nevieš čo komu skrsne v hlave... no prvé čo sprav, zavolaj si spoločnú známu (alebo pár, nie chlapa samého) ako pomoc, podporu a svedka...

sue
14. čer 2007

Gloria, nikde nie je napísané, že ak dieťa vynosí, jej terajší priateľ - nie fyzický otec dieťaťa ich nebude mať rád... pre chlapa je hocikedy "ťažká rana" aj keď žena otehotnie s nimi, nieto ešte s nejakým kamarátom... ale v tridsiatke ísť na potrat 😕 🙄 to už mi pripadá ako hazardovanie s vlastným zdravím aj s možnosťou ďalšieho otehotnenia...
Benji, hlavne nezostaň sama a dcéru mu v žiadnom prípade nenechaj ani na minútu - samozrejme ani nikomu z jeho rodiny, najlepšie ani kamarátkam a podobne, aby ťa nemohol obviniť, že sa o ňu nestaráš... povylievaj alkohol čo máte doma, uprac poriadne, aby ti nik nemohol nič vytknúť - nevieš čo komu skrsne v hlave... no prvé čo sprav, zavolaj si spoločnú známu (alebo pár, nie chlapa samého) ako pomoc, podporu a svedka...

karkulka55
14. čer 2007

sue suhlasim s tebou a v pripade glorii aj benji, a este benji, urcite by som si pravnika pohladala cim skor a hnala ho kade lahsie 😠 🙄

cecil
14. čer 2007

Ahoj, vlezla jsem sem "omylem" ze zvědavosti
Ben : Sharlotta má pravdu, někoho si zavolej, už jen proto, aby jsi na to případně měla svědka!

A Sweet : psala jsi něco o potřebách vymluvit se a chlapi že tu potřebu nemají ... dobrá je knížka : "Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše" - je tam perfektně vysvětlené proč se muži chovají jak se chovají 🙂...atd.

Ahoj a dobrou !

sweetberry
14. čer 2007

cecil a kde ju kupim pomoze to aj ked si to chlap percita? 😝

sharlotta
14. čer 2007

Urcite to pomoze pochopit psychiku opacneho pohlavia. uzitocna kniha.Myslim, ze je bezne dostat v knihkupectvach.

mojalili
14. čer 2007

BENJI- NEZOSTAVAJ SAMA v kazdom pripade, nech pride ktokolvek z rodiny, pravnik, proste nech je niekto s tebou, ked on pride.
Tie dokazy bolo myslene sms, e-maily a tak. Radsej napisat e-mail alebo sms, ako ejjden telefonat, lebo tym sa tazko dokazuje.
BEN- drzim ti palceky, bud silna, ach jaj. Tak rada by som ti pomohla, keby si byvala blizko, lebo tymto vsetkym som si presla (ibaze ja som to robila pre istotu, nie, ze by bol az taky ako tvoj).

cecil
14. čer 2007

To nevím, kde ji koupit, mě ji půjčila kamarádka. Zkus někde na internetu ...v knihkupectví. ???

Pomůže to i chlapovi, i když ten můj to číst nechtěl 🙂 , ale mě to stačilo. Pochopila jsem, že když se někdy nechtějí bavit, stáhnou se do sebe, nechtějí poradit...je to pro ně přirozené a oni někdy ani neví, proč to dělají. Taky že každý chlap potřebuje svou "jeskyni"...být někde sám, kde si všechno SÁM urovná v hlavě....kdyby se někomu svěřoval, tak je to pro něj prohra. A takových vysvětlení je v té knížce mnoho i návody jak s muži komunikovat... a naopak je tam i o ženách, proč se chovají jak se chovají a jak by se k ním měli chovat muži. Jsou tam i konkrétní dialogy...jak se bavit, aby se zbytečně nevyvolala hádka....co popouzí muže, co ženy...je to opravdu dobrá kniha!

dřív, než jsem si tuto knížku přečetla mě třeba mrzelo, proč mi muž odsekl a odešel, pak přišel jakoby nic ... i to je tam vysvětleno. Teď mě to už netrápí...vím, že si to jde urovnat v hlavě a já se pak k tomu už nevracím a vysvětlíme si to až máme oba chladnou hlavu...už se zbytečně nehádáme a já se nenervuju 😉 .
Doufám, že ji seženeš.

sweetberry
15. čer 2007

a co mam ako vtedy robit ked ma to trapi ked je tak ticho
premahat sa alebo ho mozem vtedy objat a taaak?co chce mat pokoj ja neviem nechcem sa vnucovat

kitty68
15. čer 2007

vlezla js sem omylem, precetla vase prispevky, ta kniha ma byt fakt dobra kamoska ji cetla.

a pokud chcete aby si chlap neco precetl tak to odlozte na zachode, je to zarucene.

benji drzim palce, ten tvuj drahous mi pripomina meho byvaleho, kdyz js se rozesli vyzadoval abychom bydleli stale spolu, nikomu nic nerekli. Pak js se seznamila s manzelem, rekla mu ze odchazim a to bylo toco. Skoncilo to tak ze js ho nahlasila na policajty, ze mi vyhrozuje ze meho manzela zabije jestli mu nedam 20tis. Od te doby mam klid.

lenadka
15. čer 2007

benjamin, tak drzim palce, hlavne nech uz od vas odide a neublizi vam. Davaj pozor na malicku a aj na seba...a napis ako to dopadlo, ozvi sa aby sme vedeli ze si OK, ja tvoj pribeh citam od zaciatku, moc sa nezapajam, ale necakala som takyto zvrat 😒

pepibubu
15. čer 2007

Benji, tvůj příběh sleduju od začátku. Toho zdrcenýho a nešťastnýho chlapa jsem mu nevěřila ani vteřinu, ale že se z něj stane takovejhle bastard mě nenapadlo. Nemáš nějakého statného bratrance nebo někoho z koho by zkrátka měl respekt? Fakt s ním nebuď sama!!!!!

Kdybych ti mohla nějak pomoct, ráda to udělám 🙂

bustik
15. čer 2007

Gloria - já bych na potrat taky nešla....

lenadka
15. čer 2007

gloria, tiez by som si dieta nechala, lebo by bolo moje...jasne ze on ho nechce, lebo nie je jeho,ale ak by ma mal dost rad chcel by ma aj s dietatom...ak nie nech sa da vypchat,ked ze jedno mam viem o co by som prisla, ona este nie. Pre mna je na 1. mieste mala, potom ja a moja mama a potom seci ostatny vratane manzela, nech si mysli kto chce co chce 😀. Aj v biblii sa pise :miluj svojho blizneho ako seba sameho...tak sa lubim, aby som mohla lubit aj druhych 😀

cecil
15. čer 2007

Sweet: právěže ho nechat....nestojí o nic...musíš ho nechat až přijde sám.
Fakt si ji sežeň , je dobrá. Jo a jmenuje se "Ženy jsou z Venuše, muži jsou z Marsu." - ne naopak, jak jsem napsala předtím 😉

consti
15. čer 2007

benji tak jak po ránu?Snad jsi v pořádku!! 😅

lenadka
15. čer 2007

consti, aj ja ju cakam 😒

consti
15. čer 2007

lenadka snad to vše proběhlo v klidu 😅 ...

lenadka
15. čer 2007

nemyslim si ☹ ved co sa s neho vyklulo...mozno je u nich este burka...musime len pockat co benji napise, je mi to luto, ze tym musi prechadzat 😒

consti
15. čer 2007

hlavně aby napsala 😎 ...hrozná situace 😒