Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

pepibubu
20. únor 2007

Jo? A co chtěl? Abyste žili pod jednou střechou i s tou jeho novou nádherou, nebo co? A co jako má znamenat ta věta "....a po všem na co jsem byl zvyklej?" neboli já ti to s dovolením přeložím, "stýská se mi po servisu cos mi poskytovala."

Neodpovídej mu na to, šmejdovi, co ti má co říkat buřte.

macik
20. únor 2007

benji...to není zrovna láskyplnej mail..chybí mi tam respekt a úcta k matce vlastního dítěte...přece nechceš být jen to "na co jsem byl zvyklej"...na tak blbej mail fakt není nutný reagovat-ani pozitivně, ani negativně..

lakme
20. únor 2007

Benjamin pokud ví, že jdeš na sociálku, tak myslím, že se tě snaží od toho kroku odradit, popřípadě zmírnit "dopad".
Nevím, co ti poradí holky, ale já bych na tohle nereagovala.
Pokud by opravdu chtěl tebe a Lucinku, tak ho máš už dávno u dveří s velkou kytkou a pořádnou omluvou.

pirlenka
20. únor 2007

Ahoj ben, ještě jsem sem nepsala, jen diskuzi sledovala...v první řadě Ti tleskám, že a jsi to "zvládla".
A teď k tomu e-mailu: "Stýská se mi po všem na co jsem byl zvyklej..." To je přesně to, o čem tady holky mockrát psaly - s milenkou je mu fajn, ale pár hodin, než se vrátí k Tobě, k vypravému prádlu, uklizené domácnosti, teplé večeři...Najednou s ní bydlí a bum - už to začíná být běžný život, který vlastně měl i s Tebou a s Tebou třeba ještě mnohem lepší.
Nejhorší je, že chlapi si to často uvědomí, ale už moc pozdě - už stihnou odejít, ublížit...
Drž se!!!

lucisa
20. únor 2007

benjamin, není on náhodou cvok?

co proboha čeká, že mu na to odepíšeš, když úplně jasně dává mužskou řečí najevo: asi jsem přišel na to, že jsem udělal blbost a teď je pod mou důstojnost to přiznat. a navíc vím, že tys to ustála a nejsi na mě závislá. já vás obě chci zpátky, jen nevím, jak to říct..... 😠

možná fakt čeká, že mu řekneš, tak ať se tedy vrátí. už kvůli tobě bych tomu nechala ještě pár dní volný průběh, až uvidíš, co s tím bude dělat on. on to zavinil, ty teda nemusíš vůbec nic podnikat a dávat návrhy, jak to dál řešit.
nejsem si jistá, jestli bys to ještě chtěla dát dohromady, i když kvůli malé tam ten pocit určitě je, ale přesto, že jsi ten velký podraz takhle ustála, tak máš svou dušičku ještě hodně křehkou a tak brzy bych ji nepokoušela....

ale to je jen můj pohled na věc...
přeji vstřícné paní úřednice!!!!

a hodně síly do dalších "bojů" s mužem 😉

kakula
20. únor 2007

Ahoj benji, proč ti říka buřte!!!!!
No jo už to začína teror na city, že by chlapec si uvědomil, že to není ono s milenkou.že jeho vlastní žena je v pohodě a chodí si s kamoškama na pokec,masáž a on kdoví jak ta jeho nová na něj tlačí.Třeba si nesmí ani prdnout.Ma co chtěl.Uživej si dne a dej vědět jak na socce.papa

pepibubu
20. únor 2007

Hlavně se mě za Benji dotklo to Buřte.... Zkusím ten mail přeložit z "chlapštiny" do normální řeči.

Nazdar, sice si tě moc nevážím a proto ti říkám Buřte, ale zjistil jsem že jsi mě dobře opečovávala tak, jak to ta nová nezvládá, tak jsem si řek, že začnu přilejzat, a když ti budu dostatečně hrát na city, tak mě vezmeš zpátky, já budu chvíli hrát hodnýho, ty mi zase budeš poskytovat full servis jak jsem byl zvyklej a jak mi to vyhovovalo, a milenku si nechám jako povyraženíčko. Je nutný abych pozdravoval holku, protože vím, že na to ty slyšíš, sice mi na ní moc nezáleží, protože kdyby záleželo tak se neodstěhuju za jinou, ale třeba mi to u tebe otevře dveře.

lucisa
20. únor 2007

pepibubu 😀 😀

já si to teda přeložila trochu mírněji, ale tys to napsala na "plnou hubu" 😉 a v podstatě je to totéž 😠

nejsi ty překladatelka??? 😀 😀 😀

cukrikk
20. únor 2007

klasika takto ich pozname uziju si a zrazu im zacne chybat teplo domova, obed na stole a usmev svojho dietatka. Skoda ze si to uvedomia az ked ublizia. Urcite ti po precitani e-mailu napadlo ze to este skusis ze mu odpises ako velmi ti chyba ako trpis atd. V hlave sa nam zenam vzdy vynoria rozne predctavi o tom ze treba odpustit a dat druhu sancu aspon kvoli dietatku ale budme k sebe urpimne kolke dali druhu sancu a nadalej doverovali ja osobne by som mu uz nedokazala verit. Pytala by som sa ci sa vratil kvoli mne ci kvoli malej. Vies manzelka sa da nahradit milenkou ale dcerku mu nikto nenahradi.

pepibubu
20. únor 2007

Luci, no na jazyky talent mám, z angličtiny státnice, ze španělštiny snad za rok 🙂

Dostat já tenhle mail, tak pro mě je to poslední tečka, jakési potvrzení toho, jak moc je dobře, že tahle kreatura s náma už nebydlí. Ale rozvod bych nepodávala, ať se chlapec vycuká a prohne na poplatcích. Tenhle mail by mě zbavil i poslední špetičky citů, pokud bych k němu ještě nějaké měla.

pepibubu
20. únor 2007

Druhou šanci bych dala, pokud by šlo o epizodní úlet na mejdanu.... Ale u paralelního vztahu ANI OMYLEM. A mám pocit, že Benji psala o tom, že sexuální úlety už taky měl, tyhle epizodní, takže tady o druhé šanci už nemůže být řeč.

lucisa
20. únor 2007

přesně, pepibubu, já to o tom rozvodu někdy včera nebo předevčírem zmiňovala.

proč by měla něco podnikat ben, však ona nic nezavinila a na ničem vinu nenese. ona akorát tvrdě doplatila na to, že je věrná, starostlivá, snaží se udělat teplo domova (ostatně tak, jako 90% z nás), vychovávat dítě a vzhledem ke všem těmto činnostem, kterou určitě nějaký DEBIL chlap nazval dovolenou, nemá čas na blbosti typu milenka a podobné úlety.

já z toho mailu mám ten stejný pocit, taky bych asi váhala, jestli to mám nějak zachraňovat, ale stejně tak ve mně hlodá červík, co udělá třeba za další půlrok, když přijde nějaký problém, nebo se objeví někdo volný nebo známá milenka??????
ustojí to nebo zase práskne do bot a benjamin se z toho složí a skončí někdě v Bohnicích?

pepibubu
20. únor 2007

přesně.... jen ať si to chlapec hezky vyžere... Po té co by mě nazval buřte už bych nedělala nic.... čiší z toho neúcta... Ať mu dělá full servis milenka, nebo ať si najme hospodyni, pokud milenka připálí i čaj....

consti
20. únor 2007

holky a nebylo to buřte jen myšleno jinak??Já jsem se teda nad tím tolik nepozastavila, třeba si tak říkají 😀 . 😉

yenn
20. únor 2007

Consti, presne tak.....my si s manzelem taky nerikame zrovna broucku a berusko 😀

consti
20. únor 2007

yenn 😀 😉

paja123
20. únor 2007

s tim burtem je fakt ze si lidi rikaji ruzne, takze pokud nevime co to ma znamenat nema smysl to probiratm, ale zbytek mailu mi prijde stejne jako pepibudu.
Ten chlap je fakt sila, ze si neda aspon s timhle na nejakou dobu pohov. 😠

mcw
20. únor 2007

Benjamin, ked to takto tuna citam, tak mi pride, ze ty si urcite silna osobnost a popri tom velmi super dievca. Takto pekne to vsetko zvladas. Klobuk dolu a drzim vsetky prsty, nech to pre teba a Lucinku dopadne co najlepsie. Lucinka je krasne miminko a jej otec, hoci si uvedomuje, co straca, vyzera, ze byt s milenkou je mu prednejsie, nez byt malej poriadnym starostlivym otcom. Toto mi len potvrdzuje fakt, ze on je velky slaboch, citovo labilny a bohuzial toto vsetko dokazal predtym skryt tym, ze bol spolocensky, zartovny a prehlasoval, ze je rodinne zalozeny. Lenze, prislo pokusenie a on nedokazal odolat, nedokazal svoje chutky potlacit a stat si za tym v co predtym veril, alebo sa pretvaroval pred druhymi, ze v to veri?

Tiez by som neodpisovala na ten jeho email....on sa len takto snazi "zjemnint" ten impakt, ktory narobil, aby si videla, ze aj on trpi tym, co sa stalo a chce ta vtiahnut do debaty, ci diskusie, aby potom teba zacal postupne obvinovat z veci, len aby zmiernil nejako tu svoju vinu, ktoru citi. Je uplne jasne, ze nepise o tom, ze mu chybas ty, lebo by to napisal, ze mu chyba to, "co medzi vami niekedy bolo" a nie "naco bol zvyklej".

pepibubu
20. únor 2007

To jo, to máte pravdu.... Třeba až Benji přijde ze sociálky, tak objasní, zda si takhle říkají běžně, nebo ne 🙂 Ale nic to nemění na tom zbytku mailu....

andik
20. únor 2007

tak to je fakt síla.Ani nevím,jak bych toho chlapa pojmenovala.No nechci se dotknout Benji,tak radši nijak 😀 Co s tím?Asi bych se ho co nejrychleji zbavila.
To,že Ti říká buřte bylo u vás ok?
Drž se!A nepovoluj!

andik
20. únor 2007

pepibubu,je možné,že si tak říkali,mě můj ex přítel říkal knedlíčku 😀 😀 😀 ne proto,že jsem byla silnější,ale protože měl knedlíky moc rád 😀

k tomu mejlu,přeložila si to naprosto super! 😀 Věřím tomu,že to tak i myslel. 🙂

pepibubu
20. únor 2007

andik, mně můj Honza občas říká "cvalíku," ale vždycky tak něžně že není pochyb že by mě chtěl urážet, ale buřte mi přijde.... nevím, neotesaný, hrubý...

Dík za pochvalu překladu, ale byla bych radši, kdyby nebylo co překládat 😔

andik
20. únor 2007

pepibubu,určitě záleží na tom jak to řekne a jak to myslí,pokud ji říká buřtíčku z lásky,nevidím na tom nic špatného.Jenže jestli je to hanlivě,nebo aby se jí dotknul,urazil,tak to je vůl!!

Jo s tím překladem máš naprostou pravdu,je to těžký,bohužel takové věci se stávají a já jsem jen vděčná,že tohle nemusím řešit.Ale zase si říkám,že člověk nikdy neví co ho potká.

Mé kamarádce zase říkal manžel koblížku 😀

pepibubu
20. únor 2007

andik, buřtíčku je něco jinýho než Buřte.... teda podle mně.... No uvidíme co nám k tomu řekne Benji sama.

andik
20. únor 2007

jo to je fakt,buřt není moc hezký 😠

bustik
20. únor 2007

Pepi, přesně to mě napadlo. Když by tam bylo buřtíku, buřtíčku...,ale buřte 😕 To už snad raději bez oslovení.
Jinak Ben držím palce 🙂

ninja
20. únor 2007

Holky ja jsem spise premyslela,proc to vse udelal.My tady zname jen verzi od benjamin,ale jeho verzi ne.Co kdyz byl proste s ni nestastny a nevedel jak dal,nechci se tady nikoho zastavat,ale proste my do toho prece nemuzeme videt.Benjamin nam tady pise veci,ktere mi nemuzeme prece posuzovat.A taky nevime,jak to vubec vse bylo.I on ma prece urcite vuci ni nejake vyhrady a i benji nedelala urcite neco dobre nebo spravne.Jinak by ji prece nezahnul.To si myslim ja,ze za to urcite muzou oba DVA a ne jen jeji manzel.

eleanor911
20. únor 2007

benji sleduji tuto diskusi od začátku a holky už tu tak nějak vše napsaly.
je mi moc líto,co se ti přihodilo,ale život jde dál a určitě na tebe ještě štěstí čeká.Jsi moc statečná,jak to zvládáš.Doufám,že ti to na sociálce dopadne dobře a na jeho mejla nereaguj.Tohle mi bývalý dělal taky,pak začal psát jak mě má pořád rád,že mu chybím atd....
jak psala pepibubu,tak ten překlad sedí!!!!!Já totiž pak zjistila,že ta jeho nová neumí vařit,nechodí do práce atd.Takže mu spíše chybělo pohodlí.

yenn
20. únor 2007

Ninja, my se nikdy nemuzeme dozvedet pohled z obou stran....ale holky se tady snazi pomoci a podrzet jednu mladou nestastnou pani...o tom to myslim je. Ne abysme delaly soudy

vercaberca
20. únor 2007

benji, moc ti držím palečky.
asi budu jediná, ale e-mailu od tvého muže se zastanu. to, jak tě oslovuje, je mezi vámi. pokud ti tak říká pořád, teď to nebude měnit. tomu oslovení budeš rozumět JENOM ty. a zbytek e-mailu pro mě není tak černobílý. byli jste spolu 9 let, to znamená, že jste spolu prožili i spousty krásnýho. to ze života nezmizí ani po příchodu tisíce dalších partnerek. podle mě je to i normální kluk, který tě má rád (ikdyž je zřejmě zamilován nebo zakoukán někde jinde). byli jste spolu tak dlouho, že je logický, že se mu po tobě bude stýskat. tohoto stavu ty můžeš hned šikovně využít k podpisu papírů pro sociálku. on je pořád na vážkách - asi by mu opravdu nejvíc vyhovovalo, aby to někdo rozhodl za něho (tak jako 98% chlapům 🙂 ) takže dokud je takhle nerozhodnej, je to nejlepší doba pro tebe stanovit si pravidla podle tvých potřeb. on se ti díky výčitkám svědomí přizpůsobí. později už se mu tolik stýskat nebude a nebude tak "tvárný".
rozhodně si nemyslím, že tvůj manžel je padouch. stalo se vám to, co se stává dost často. ale přece jsi takovou dobu nebyla s debilem.
a že milenka tlačí je jasný, protože si chce taky organizovat svůj život.

moc ti držím palce a posílám spoustu síly a energie na tuhle šilenou sitaci. a přeji ti spoustu štěstí, ať už jste spolu a nebo bez sebe.

ps: pokud ho máš ještě ráda a dovedeš si představit svoji vysněnou rodinu společně s ním, rozhodně bojuj. ČLOVĚK VÍC LITUJE TOHO, CO NEUDĚLAL, NEŽ UDĚLAL. nemáš co ztratit.