Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

rebeka
19. únor 2007

benjamin: nejake podobne hluposti v zakonoch su. Ako mazelia mate k sebe navzajom vyzivovaciu povinost a ten kto ma nizsi prijem, moze sudne poziadat o vyzivovanie od toho druheho. Alebo ak by ti ostal byt, mohol by sa cez zakony domoct toho, ze by si mu musela zhanat nahradne byvanie. Nie som si teraz ista co z toho plati na SVK a co v CR, ale ak mas koho, spytaj sa na to. A podla moznosti skor, nez to spravi on. Nemyslim z pomsty. Pomsta nie je dobra a nema konca. Ale kludne by som mu to vysvetlila, ze tym, ze kedze si nasiel zensku bez chrbtovej kosti, ktora nema problem odtiahnut chlapa od rodiny a maleho dietata, nemozes si z jej strany byt ista ci nebude robit dalsie podrazy. Takze chces len istotu.

A co sa malej tyka. Velmi jasne by som mu povedala, ze dieta vidat moze, ale ta zensak, nech sa k nej nepriblizuje. Nechces aby na malu mal vplyv niekto tak bezcharakterny.

vybral si. Je to jeho rozhodnutie. Viem, ze nie lahke. Ale ked sa clovek pre nieco rozhodne, musi ratat aj s nasledkami.
Moc drzim palce.

pepibubu
19. únor 2007

Rebeko, obávám se, že tohle nebude v silách Benji.... Až se rozvedou a on bude mít malou (jakože to soud nějak stanoví,) tak nebude v jejích silách ohlídat, aby ona nebyla doma, až ji on bude mít....

zanett
19. únor 2007

Iza: ta jeho milenka asi nebude ryzi charakter, ale hlavni vina je na nem! Ona (milenka) NEMA zadnou zodpovednost vuci Benji ci male Lucce, takze defacto to neni jeji problem( a se svym svedomim se uz musi nejak vyrovnat sama). Zodpovednost vuci Benji a Lucce ma pouze a jedine ON! Takze kdyby nechtel (opravdu nechtel), tak ho muzou obletovat vsechny zensky sveta a ani by se na ne nepodival....Nemam rada, kdyz se z chlapu delaji nemozni chudacci, ktery jsou zmitany mezi zenami....on nema vlastni vuli?!?!? On neni dospely clovek, zodpovedny za svoje rozhodovani a jednani??!?!? Je to jeho nevyresena minulost/soucasnost, nikoliv jeho milenky! Rozhodne se ji nezastavam, nemela bych na to zaludek (udelat to, co ona), ale ON to chtel! ON sam je v situaci, kdy je s jinou zenou, takze i kdyby mu tato konkretni milenka dala vale, nasla by se jina, protoze ON je evidentne ten typ, co nema problem utect pred zodpovednosti...!

rebeka
19. únor 2007

pepibubu: to mi je jasne. ale minimalne by som mu dala najavo, ze sa mi to vobec nepaci... Je to cele hodne smutne..

lakme
19. únor 2007

Benjamin, je dobře, že jdeš hned na sociálku. Nejen kvůli výživnému na malou a na sebe. Čím je malá měnší, tím máš větší šanci si vymoci omezený kontakt s otcem a ještě v tvoji přítomnosti.
Dítě je tvoje "nejslabší" místo a myslím, že toho tvůj manžel zkusí ještě využít. Už ty hlášky o tom jak si jeho milenka bude rozumět s tvojím dítětem, nicméně tohle je spíš jen jeho zbožné přání.

Chápu, že ho máš pořád ráda a snažíš se věřit tomu, že on za nic nemůže a všechno milenka, která na něj tlačí. Chudák malý on to nemá jednoduchý, ona chce aby se rozvedl a navíc celé to věděla od začátku. Jako pohádka opravdu dobré, ale na tohle bys mu skákat neměla, pokud to neuslyšíš přímo od ní. Asi se by se možná divila, že nejsi taková jakou tě manžel líčí.

Nicméně největší díl má viny má tvůj manžel, on měl mít ten rozum a né nějaká mladá poblázněná holka. A myslím to, že dostane tvého manžela je pro ni dostatečným trestem. Promiň, ale tvůj manžel je slaboch a dovolím si napsat i neskutečný lhář.

A ty zámky na dveřích vyměň co nejdříve.

pepibubu
19. únor 2007

9 z 10 ženských, kdyby se dostalo do opačné situace (maličké děcko, manžel, a najednou bum prásk chlap co ji obletuje,) tak by po pár dnech či týdnech duševních muk dala přednost rodině.... Ale chlap je holt zviřátko k němuž není manuál, a lichotí mu zájem mladší, nezadané, co nemá tričko od přesnídávky, má čas si zajít na nehtíčky, vlásky, masážičku, a je pro něj vždycky příjemně naladěná a vrká na něj, a nechce po něm aby došel s odpadkama, případně přebalil dítě... Pak přijde deziluze, když se milenka případně stane manželkou, i ona má tričko od přesnídávky, žádnej čas na nehtíčky, vlásky, masážičku, a chce po něm aby došel s odpadky a přebalil dítě.... A tak si najde novou milenku.... a všechno jede nanovo....

kakula
19. únor 2007

Ahoj Benji, mám velkou radost, že jsi začala vše řešit.Tu socialku a chceš bojovat za byt atd.Ty to určitě vše zvladneš,protože jsi prostě silná ženská.

A počkej jak bude litovat, že opustil skvělou ženskou a šel za nějakou fuchtlí, ktera ho jednou kopne do zadku, protože on jí uděla to samy jako tobě s jinou.A zase se bude chlapec omlouvat a jakej je chudák a tak.

A ty se budeš smát a říkat si maš co jsi chtěl.Já mam jinej a lepší život bez tebe s jinym baječným mužským.

Takže se drž a uvidíš bude fajn.pa

andreafa
19. únor 2007

pepibubu, lakme, zanett 😀 i ked je to vlastne vsetko velmi smutne. fakt, ti chlapi maju rozum medzi nohami! a ake su to chudatka, ze to oni nic, oni muzikanti! najlepsie hadzat vinu na manzelku a pred manzelkou na milenku... je to chrapunstvo, skoda len, ze nevinni musia pykat! ☹

lucisa
19. únor 2007

ben, neboj, rebeka mluvila obecně. to, že by si platila svému muži výživné, by bylo reálné jen v případě, že ty bys byla živitelka rodiny a měla větší příjmy.

ale pokud jsi na mateřské a celodenně pečuješ o kojence, je nad slunce jasné, že do práce nemůžeš a výživné ti musí platit. na malou i na tebe! plus náklady na domácnost, žádný úředník ani soud neodklepne bydlení na ulici 😉

co se týče rozvodu, tak ty bys nemusela platit ani soudní poplatky, jako žena na MD jsi osvobozena od poplatků. ale pokud podá žádost manžel, tak se prohne.
ta moje kámoška, o které jsem psala výš, to taky tak udělala. řekla, že ona rodinu nerozbila, tak návrh podávat nebude. měla předběžné opatření na výživné, tak byla v klidu. manžel na ni tlačil, ať to podá, že se chce rozvést.
až když si ON chtěl vzít nějakou půjčku, tak potřeboval souhlas manželky, ona mu ho nedala, aby za něj nemusela platit případné dluhy, tak až tehdy šel podat žádost on. víš, jak ho to štvalo, že musel cálovat 😝 ?

s tím půjčováním je to tak, jak jsem psala, pokud kojíš, nemusíš ji dát na celý den. styku nebraň, ale třeba s tvým dozorem. taky by se mi příčilo, kdybych neměla dohled nad tak malým mimčem. nikdy nevíš, jak může ta "hodná" tetička tvé holčičce přilepšit. nějakou polívkou, čajem či kýho šlaka a úplně ti rozhodí kojení a malé stravování a zažívání. s tím bych neriskovala.

myslím, že by ti i na úřadech dali zapravdu, kdybys požadovala procházku absolvovat s ním.

a jak tady už někdo zmiňoval, to, že chceš peníze na obživu, není vydírání, ale tvé právo a normálně uvažující člověk chápe, že pokud měl myšlenky, čas a hlavně peníze na milenku, tak je musí mít i pro svou ženu a dítě.

i v arabských zemích si nemůže chlap vzít ženských, kolik chce, ale jen tolik, kolik sám stejnoměrně uživí. tak ať si teď nestěžuje, jóóó, každá sranda něco stojí 😝

dludli
19. únor 2007

Ben jsi uzasna, opravdu pred tebou hluboce smekam a obdivuju te. Taky to cele sleduju, snad jsem na zacatku i neco pripsala, ale vetsinou mi vsechny zensky tady mluvi primo z duse, tak jen sleduju cvrkot a moc ti fandim 🙂

Ze zacatku jsem verila ze se manzelovi rozsviti v kebuli, ale myslim ze behem vikendu se "pekne" vybarvil a je dobre ze to tak dopadlo. Jsem presvedcena ze s casovym odstupem to tak budes hodnotit taky.
Je perfektni ze resis opravdu dulezite a prakticke veci (klice, davky atd) a opravdu mi spadl sutr ze srdce kdyz jsi napsala ze byt byl tvuj uz pred manzelstvim. Clovek opravdu nevi co se kdy muze prihodit a jak se ten povedeny chlapik kdy zachova. No po pravde by me od nej uz nic neprekvapilo, kdyz si dovoli mluvit o tom jak by na tebe zarlil, ze ho vydiras o penize, ze milenka bude mit Lucinku rada no atd.

Tak jeste jednou jsi opravdu moc statecna a smekam a drzim vsechny palce

sue
19. únor 2007

Ben, držím palčeky...tebe aj Lucinke 😵
Už tu bolo popísané mnohé...a s väčšinou sa stotožňujem..úplne ťa chápem, lebo som na vlastnej koži zažila slová "Milujem vás obidve rovnako...a zvíťazil by som nad životom, keby som vás mohol mať obidve" a podobné reči...a to v dobe, keď som čakala bábätko 😔 takže viem ako to bolí... ale ty máš svoju lásku teraz pri sebe, určite sladko spinká v postieľke... ona navždy ostane tvojou dcérou... chlapa môže vždy zlákať niečo... Držím palčeky ešte raz...buďte šťastné 😵

gabbi
19. únor 2007

Benji jsi statecna holka a verim, ze zivot Ti tohle jednou vynahradi.
Kdybys cokoliv potrebovala tak dej vedet do IP.

benjamin
autor
19. únor 2007

gabbi, díky moc, jsi hodná.
Nevím, jestli mi tohle život vrátí, už jsem si toho musela projít tolik. Pořád si říkám, za co musím trpět. Já věřila, že lepšího chlapa jsem v životě najít nemohla. Nikdy jsem netoužila po bohatství, přepychu, majetku, atd. ale po štastné a spokojené rodině, prostě po obyčejným domácím štěstí a teď taková rána.

gabbi
19. únor 2007

Benji ted to mozna nebudes chapat, ale vsechno zle je pro neco dobre.
Podle toho co pises tady ses primovni holka s velkym srdcem a proto TI preju to nejlepsi.
Kdybych Ti opravdu mohla nejak pomoct tak nevahej napsat. Neziju sice v CR, ale i na dalku se da pomoct.

lucisa
19. únor 2007

Ben, snaž se myslet na to pěkné, co tě čeká s Lucinkou, nebabrej se v tom víc, než je nutné. Čas to všechno zahojí.....

Budeš mít šťastnou a velkou rodinku, víš, kolik tady běhá chlapů, kteří by dali cokoliv za takovou maminu s miminkem?

Má spolužačka po několika letech snažení a potratech konečně otěhotněla, měla rizikovku a v 7.měsíci před jejíma očima zemřel tragicky manžel. Dcerku porodila, vychovává a teď už má na pomoc nového přítele, který je hodným tatínkem jak pro dcerku, tak pro jejich společného půlročního syna...

Na tebe taky čeká opravdové štěstíčko, ne jen pozlátko, neboj....

pepibubu
20. únor 2007

Benji, já ti gratuluju... víš k čemu? K tomu obrovskýmu vývoji, kterým jsi prošla od strany 1.... Na straně 1, příspěvek 1, psala zoufalá ženská, která nevěděla co má dělat, nejradši by škemrala aby ji páneček vzal na milost, nevěděla, co má dělat, postupně se zmítala v poryvech "PROČ SE TO MUSELO STÁT MNĚ", "CO MÁM DĚLAT" a tak, tak teď sem píše mladá sebevědomá a sebejistá žena, která ví, co má dělat, to, že se to stalo jí bere... no... prostě se stalo a ona se s tím musí naučit žít, ale je si zatraceně dobře vědomá své vlastní ceny a pod ní ani omylem nepůjde, čímž naprosto šokuje Pána Tvorstva, kterej se snad i trochu těšil na to jak jí uvidí zdrchanou a škemrající, a pak by třeba milostivě přišel zpátky, nebo na Tvůj návrh "tak si ji nech, já ti ji budu tolerovat, hlavně buď s námi..." A ono nic, proti sobě má naprosto rovnocenného protihráče, jeho scénáře se nekonají....

A k tomuhle ti gratuluju. Ne každý by to takhle zvládl. Jsi živým důkazem, že "co mě nezabije, to mě posílí" platí do posledního písmenka. 😉

gita06
20. únor 2007

jak to holky vůbec dopadlo,nějak se mi nechce číst tolik stránek 😀 pepibubu můžeš zasvětit? 🙂

pepibubu
20. únor 2007

Gito, vlastně jsem to napsala ve svém příspěvku těsně před tebou, pán evidentně čekal, že Benji bude škemrat, žadonit, plakat, a ono ne, ona v sobě dokázala vykřesat sílu, řekla si mu o klíče a on proč by je měl vracet, nakonec je dal, ale všechny tu Benji radíme ať vymění zámky... Pokud se tam nebude chtít dostat vlastně proti dohodě, tak to on ani nezjistí, a pokud to zjistí a udělá jí scénu, tak se vlastně odkope, protože přizná že si nechal udělat duplikát....

Měl i nápad, že chce malou na celej den (úžasnej nápad, chtít plně kojený mimko na celej den)

Bude to ještě složitý, ale řekla bych, že nejhorší má Benji a Lucinka za sebou.

gita06
20. únor 2007

ježíší to je ale číslo ten chlap.Kdo by pak malou jako kojil? 😀 Ta milenka jo? 😀 😀 😀 nemám slov a jsem ráda,že se benjamin dokázala takle vzepřít!Přeji hodně síly.Takže nakonec z toho vyšlo to,že měl fakt milenku???? 😠 😠 😠

pepibubu
20. únor 2007

gito, jj, a podle všeho dost tlačí na pilu (ta milenka)

gita06
20. únor 2007

a jéje!To je fakt situace 😠

pepibubu
20. únor 2007

Ale jak jsem psala, Benji je ohromně silná a já jí moc fandím.

gita06
20. únor 2007

to je!Neumím si představit co bych dělala já 😠 to je šílený.Ale stát se to může každé z nás ☹

ninja
20. únor 2007

taky obdivuji!Už jsem tady založila podobnou diskuzi,jednalo se o mou kamarádku,otěhotněla a pak ji manžel řekl,že má milenku.Ona mu odpustila a jsou spolu,vztah je hodně narušený,necítí se tam nikdo dobře,zůstali spolu jen kvůli dětem.Já si myslím,že hodně hraje roli i finanční stránka.Že prostě ta moje kámoška ví,že by se sama neuživila.Bojí se stratit ten luxus co má s manželem.

pepibubu
20. únor 2007

ninjo, to je holt otázka priorit... jestli neztratit luxus (opravdu je to luxus???) anebo sebeúctu...

elliana
20. únor 2007

fuha, precitala som si tuto diskusiu od zaciatku do konca a chcem vyjadrit podporu vsetkym holkam, ktore su na tom podobne, ako benj, vlastne som si az tera uvedomila, ako malo si vazim to, co mam a beriem to ako samozrejmost. Vobec ma nenapadlo, ze sa to moze stat aj mne a preto si budem vazit kazdu sekundu stravenu s mojim muzom a dietatom

1980mat
20. únor 2007

Také vyjadřuji benji svůj obdiv. Já bych asi takovou situaci nezvládla. Jsem na svém příteli docela závislá (nikoliv finančně, ale emočně) a vím, že ta případná rána by se hojila pěkne dlouho. Jsme spolu skoro pět let a když jsme spolu byli tři měsíce, tak se se mnou rozešel kvůli blbosti. Moc jsem o něj stála a vybojovala si ho zpět a od té doby máme velmi šťastný vztah. Ale i teď vím, že kdyby mě opustil i s malým miminkem, nikdy bych mu to neodpustila a dlouho bych se z toho vzpomatovávala. Proto benji máš mé obdivy a drž se. Určitě časem bude lépe a poznáš třeba mnohem lepšího chlapa, který Tě i s Lucinkou bude moooooc milovat. 😉

pepibubu
20. únor 2007

1980mat, snažím se představit jak bych reagovala já v situaci Benji.... myslím si že po prvotním šoku bych na něj především měla ukrutnej vztek, že kvůli nějakýmu chvilkovýmu poblouznění zahazuje vše, co doposud měl. Ale nedoprošovala bych se, "nestála bych jeho štěstí v cestě," řečeno značně ironicky. Ovšem realita by mohla být jiná, v téhle situaci nejsem. S Honzou jsem pět a půl roku a svoji jsme rok a půl, zatím bez dětí, což by v téhle situaci bylo jedině dobře.... těžko se uvažuje, když v té situaci nejsi, i proto je to vždy taková rána... Jak říká kamarád, i když třeba bys věděla, že za chvíli si zlomíš nohu, tak tomu stejně nebudeš věřit, dokud si ji doopravdy nezlomíš.

benjamin
autor
20. únor 2007

ahoj holky, do teďka jsem tu měla kamarádku. Před chvílí jsem otevřela maila a měla jsem tam od manžela tohle:

Ahoj buřte. Je to všechno na hovno. Já jsem prostě nechtěl, aby to takhle dopadlo. Moc se mi stýská po Lucince a po všem na co jsem byl zvyklej.
Pořád mám v hlavě zmatek a nevim jak s toho ven.
Dávejte na sebe pozor a dej za mě prosím Lucince velikou pusinku.
Děkuju

Co vy na to? Mám mu na to odpovídat?
Za hoďku mám být na té sociálce, pak mám sraz s další kamarádkou, tak pak někdy večer písnu. Zatím pa

papaya
20. únor 2007

Benji já bych na to nereagovala. Má výčitky, to je jasný. Podobné kecy v SMS jsem do bývalého taky dostávala, málem mi ho pak začlo být i líto, chudáka,jak on to má v životě žěžký 😖 Dobře mu tak, co si navařil...podělal si to sám 🙄