Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

bednaroi
20. únor 2007

hele takovyho chlapa nema cenu brat zpatky,kdyz sam nevi co chce,tak ty mu to prece nebudes ulehcovat.ja mam za sebou jeden hodne bolestny rozchod,ale s partnerem jsme se rozesli po vzajemne dohode,a oba jsme to obreceli,spolecne,ne ze by jeden na druhyho bycl hnusnej nebo tak neco.Doted jsou z nas nej pratele.ted je to rok a pul,ja mam uz vic nez rok noveho partnera,a az kdyz spolu nejsme,tak konecne na nem vidim i ty veci,ktery jsem predtim behe 4 leteho vztahu moc neregistrovala.tenkrat jsem si myslela,ze je to ten nej chlap na svete,ze urcite nemuzu potkat nekoho,kdo mu bude sahat alsepon po kotniky,a ted mam partnera jsete stokrat lepsiho-pozornejsiho,vsimavejsiho k mym potrebam........
No a jinej pripad,to byl jeste pritel pred byvalym,ten me soustavne podvadel,to jsem to ale jeste nevedela,a kdyz se po nem na dva dny slehla zem,u zanyho kamarada nebyl,tak uz jsme s jeho rodici malem zalarmovali policici,a chlapecek se objevil,a jeste me serval,proc otravuju jeho rodice,a co jsem to za kravu atd.No myslela jsem si ze bez nej nemuzu byt,ale nakonec jsem to byla ja kdo odesel,nemela jsem silu na to jak se ke mne choval.Nejhorsi na tom bylo,ze byl zasadne proti detem,a ta co si jinabrnknul mela 5 letou dceru.no a jak to dopadlo?Kdyz me ted nahodou nekde potka,tak radeji prejde na opacny chodnik,aby me ani pozdravit nemusel,ozenil se a doma otroci.Chodi do prace,vari, uklizi,a zenuska,ta si jen uziva,kouka na telku,chodi za kamaradkama,a chlapecek se stara.Jo,kdo chce kam,pomozme mu tam.

miamia1
20. únor 2007

benji, ahoj, vidím, že bojuješ,drž se, potřebuji poradit, jak založit nové téma?

bednaroi
20. únor 2007

miamia1: najed si na seznam temat a tam klikni na zacni nove tema

miamia1
20. únor 2007

díky moc

benjamin
autor
20. únor 2007

holky, dnes je to týden, co odešel. Docela to letí, co?

bednaroi
20. únor 2007

neni zac

vercaberca
20. únor 2007

benji, sice jsem se tvého manžela zastávala. ale rozhodně je dobrý mít i reálný pohled na věc. určitě si sama připrav, jaké máš požadavky a potřeby. nejlepší by bylo hodit to na papír. vypadá to, že i přes to všechno má výčitky svědomí, takže by ti mohl na všechno přistoupit. a vrcholem úspěchu (na to bych si i otevřela lahvinku tady domu u netu) by bylo, kdyby ti to i rovnou podepsal.

lucisa
20. únor 2007

a jaký jsi za ten týden udělala pokrok. minulý týden jsi měla pocit, že končí svět a dneska jsi úplně jinde. fakt to chce čas, pokud budeš trvat na svém a neustoupíš, tak to bude jen lepší...

Lucinka tě v tom nenechá 😉

bednaroi
20. únor 2007

vsechno zle je k necemu dobre a pro jedno kviti slunce nesviti.Kazdy ma na svete tu svou spriznenou dusicku,jen nekdy musi prekonat hore a utrapy aby se s ni vubec potkal.Ben jsi silna holka,to je videt podle toho jak jsi se k cele situaci nakonec postavila,tak vytrvej a nedej se nicim zvyklat,urcite jsi si za ten tyden ujasnila co chces a co ne.

pepibubu
21. únor 2007

Benji, přesně, čekal Tvůj hysterickej oblouk a "miláčku neodcházej, neumím bez tebe žít," slzavý potoky, a proti sobě má zralou bytost, která si sice popláče v koutku, svěří se kamarádkám, ale když je s ním tak má hlavu vztyčenou. Možná mu Ona dělá hysterický oblouky "když se nerozvedeš tak si něco udělám," čekal podobnou reakci od tebe, aby si mohl říct "když si s milenkou nepolepším, tak se radši vrátím k tomu na co jsem byl zvyklej," ale ejhle, tys zareagovala jinak než mu mozek zalitej semenem radil, a on vidí, že doma by měl daleko větší pohodu. Naprosto souhlasím s Lucisou, že možná už i o iluze přišel, když ji teď vidí po ránu rozcuchanou a nenalíčenou a nevrká na něj jako doteď, takže už mu možná došlo, že by mu bylo doma líp, tak si myslel, že ho beze slova vezmeš zpátky, a ejhle, ono to nefunguje jak si to představoval, tak je nas*anej, a potvrzuje odvěkou pravdu, že nejlepší obrana je útok.

Jak jsi mluvila o tom že jste si říkali buřte, dobře, ale v takhle vypjaté chvíli by se měl hodně krotit, a uvědomit si že když tě bude oslovovat důvěrnou přezdívkou tak situaci moc nepomůže. V tuhle chvíli spíš měl zvolit křestní jméno, bez zdrobnělin. Dejme tomu, že to není už urážející, když jsi nám to vysvětlila, ale rozhodně to není taktické.

andik
21. únor 2007

souhlasím s pepibubu.Jsem zvědavá,jak to vše dopadne 😉

markis
21. únor 2007

já znám hodně podobných přpadů a skoro vždy se zase k sobě vrátili hlavně kvůli dětem

pepibubu
21. únor 2007

Markis, no jo, ale jak ten vztah pak vypadá? On si říká "s tou druhou mi mohlo být líp," ona si říká "co když mě pořád podvádí," a ten vztah je stejně narušenej.... Já prostě lepenejm hrncům nevěřím... samozřejmě, čest výjimkám 🙂

benjamin
autor
21. únor 2007

pepibubu, přesně tak, vztah bude narušenej. On si bude říkat, že měl tenkrát fakt odejít a já už mu nikdy v životě nebudu věřit. Kamkoliv půjde, kdykoliv přijde SMS, budu podezřívat. Vůbec nejsem přesvědčená jestli ho chci zpátky, když si uvědomim co je to za hnus. Já ležela v porodnici a on někde... NE!! Nemůžu na to ani pomyslet, protože bych se zbláznila!!!

Celé dny o tom přemýšlim pořád dokola. Vždy jsem byla pro to říkat pravdu do očí ať to stojí co to stojí, ale asi jsem změnila názor. Ta pravda totiž neskutečně bolí a zasáhne člověka tak strašně moc!!! Milenka je od pryč, kdyby to ukončil, myslim si, že bych se o ní možná nikdy nedověděla. Holky je to HROZNÝ, HROZNÝ, HROZNÝ!!!
Připadám si jak ve špatném snu, ze kterého se za chvíli probudim a on mě pak obejme a řekne, že to byl jen sen, že to nebyla pravda.

pepibubu
21. únor 2007

Benji, jestli to vnímáš tak,jak jsi napsala v prvním odstavci, je jasné, že už ho zpátky nechceš.Jen si to musíš sama přiznat. Držte se holky.

rebeka
21. únor 2007

sue: nechcela som nikoho vytocit, len... mam doma manzela, ktory slovo romantika musi hladat v slovniku cudzich slov (ak nie v slovniku sprostych...).. a hlavne ma nie je zvyknuty hovorit a komunikovat a davat na javo co citi. Proste zijem s Vulkancom. 😉 Ale o mna nejde.
kazdy clovek je iny. snazila som sa na jeho mail pozriet aj inymi ocami. Okrem toho, nepostrehla som, ci by ho benji chcela este spat. Vo vztahoch, ak ich chces udrzat, treba robit ustupky a niekedy moooc velke a tazke a niekedy uuplne nelogicky nefer. Ale musi ti za to ten vztah stat. (preto ta poznamka AK mu to chce ulahcit...)

benji: uvidis, ze to dobre dopadne. a vies preco? Lebo Modry Konik na teba mysli a je na tvojej strane 😉

andik
21. únor 2007

benjamin je určitě lepší ho nechat jít.Já sice znám vztahy,kdy se to nevěrou naopak zlepšilo,ale je jich velmi málo ☹ Taky bych tomu už moc nevěřila,byla podezíravá a nebylo by to ono.

Když si pomyslím,že bych ležela v porodnici a on si někde užíval s jinou,tak je mi z toho fakt hodně smutno!To je strašný!

Jak prožíváš ty dny dnes?Je to lepší?

Nečetla jsem celou diskuzi,tak se nezlob,že se ptám.Držím pěsti !!

rebeka
21. únor 2007

/* oprava, nevsimla som si benjin posledny prispevok.... asi nechce. V takom pripade by som mu nic neulahcovala.

sue
21. únor 2007

Rebeka, ty si ma nevytočila...vytočil ma Benjaminin ešte manžel... ja som taká tvrdá a naštvaná (možno až príliš) preto, lebo som niečo podobné zažila... Nemyslela som, že by musel konkrétne niečo také spraviť, ale že by musel spraviť niečo veľmi veľké...a možno na neho nezvyklé, pretože aj to čo spôsobil je niečo veľmi veľké... S miernym mailíkom by mohol prísť po tom, ako by sa stalo niečo malé...fak len jednorázové pokĺznutie..alebo neviem čo... ale nie po tom čo spravil Benjin manžel...
Benji, stále na vás myslím... čas je najlepší lekár, držkaj sa... nedus v sebe emócie, aby ti to neublížilo, ale nebuď sama... si veľmi statočná a myslím, že robíš pre vás dve to najlepšie čo môžeš 😵

bednaroi
21. únor 2007

presne tak,nic neulehcovat,jednou jsi odesel,ublizil jsi mi,tak se ted drz stranou,ja uz te zpatky nechci,i kdyz me to boli,ale tva zrada me boli mnohem vic!

melory
21. únor 2007

zamknite uz niekdo tuto temu prosiiim, ved je tu dlhsie ako samotne opustanie.

sue
21. únor 2007

Melory??? Keď už to Benji nebude pomáhať, že sa tu môže vykecať (a my tiež 😀 ) tak sama požiada o zamknutie, nie?

bednaroi
21. únor 2007

melory: a proc jako? Dit ta hoka potrebuje nasi podporu,a ty bys ji to takhle sobecky utla,kdyz ti ta diskuse vadi,tak do ni nechod, a je to vyreseno.A mimochodem najdou se i mnohem delsi diskuse,ktere jsou "o nicem",takze tahle ma alespon nejaky smysl,narodil od nekterych.

melory
21. únor 2007

ale jasne sue, ale citam od zaciatku a netreba sa stale v zivote vracat k problemom, ale ich radikalne riesit a stat si za svojim, ano aj sa vyplakat, utriet si slzy a ist dalej...nepomoze jej lutost, lebo vzdy su v tom dvaja.

bednaroi
21. únor 2007

melory je videt ze jsi drsna holka co se s nicim nepare a nic pro ni neni problem,vsechno resi hlavne rozumem,ale vsechny zeny takove nejsou,a i ty co jsou se obcas potrebuju ze sveho problemu alespon vypovidat,kdyz uz nic jineho

sue
21. únor 2007

Melory, nebudeme sa tu naťahovať... ja len... ťažko je utrieť slzy a ísť ďalej... to môže slobodná kočka, čo sa rozíde s frajerom...a nie žena keď práve kojí dieťa, ktorého otcom je takýto tvor.. neviem... myslím, že Benji nepotrebovala ani tak nejakú konkrétnu radu... ale najmä, aby mohla písať, kedykoľvek na to bude mať chuť a o čom bude chcieť... preto nejde o niečo typu... dieťatko sa nevie vykakať a po vykakaní tému uzavrieme... (blbý príklad, ale nič lepšie ma nenapadlo, sorry)

melory
21. únor 2007

tiez som beni pomahala, ale dokedy sa chce trapit, ved mi same ju v tom trapeni podporujeme...lebo stale ma kde prist ronit slzy...treba jej utriet slzy a postavit do realu, som za to aby tema pokracovala, ale nie v utapani sa.

sue
21. únor 2007

Ona sa asi teší s Lucinkou, lebo pri nej musí byť usmiata a v pohode... tak slzičky roní tu, keď nie je s dieťatkom, aby na ňu neprenášala smútok a nervozitu...
A myslím, že týždeň je príliš krátko na to, aby mohla utrieť slzy a ísť ďalej po 9 rokoch...

melory
21. únor 2007

sue ved cely cas jej pomahame a snazime sa ju z toho dostat, teraz sa mi aj zda, ze je uz na tom dobre, len chce dake rady co a ako, ale musi pochopit, ze zivot jej nik nebude riadit, musi si stat za svojim nazorom a za svojimy myslienkami. slo mi ozaj len o to POMOCT jej samej v zivote....aby sama pevne stala na zemi.

bednaroi
21. únor 2007

sue presne tak