Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

mojalili
27. únor 2007

ZAnet, ja som sa ale napocuvala takych reci, ze "my sme to videli, ako sa on k tebe sprava, ze on je taky a taky". Ale za celych 8 rokov mi to nikto nepovedal.... takze taketo reci ja neberiem. A otazne je,ci by som ich pocuvla. 😉
TAkze hlavu hore, aj ked len parkrat za den, ale skus si povedat, ze musis stat pevne na nohach a byt silna, kvoli sebe... DRZIM TI PALCEKY... 😵

lenadka
28. únor 2007

Mojalili,ahoj mas kraaasnu prekrasnu dcerku 🙂 Hm, je zvlastne ako sa vie "zivot" s clovekom zahrat. Nechapem takychto chlapov, no dievky moje, prepacte tie tvrde slova, ale ist do manzelstva s tym, ze podpisem ze sa vsetkeho vzdavam tak to prrr. To by som nepodpisala ani Bredovi Pittovi. My sme sa s manzelom najskor vzali a potom nam jeho sestra akoze darovala dom, ale je pisany na oboch, aj ked prachy caloval on. Ona ho chcela totiz predat, lebo zacali prerabat a mangel prisiel o pracu a ona na MD. Tak svokrovci povedali ze ano ale "predas" ho bratovi a zostanes byvat s nami /mali sme zostat u nich my/. Dokonca s tej sumy odratali tie prachy co by nas oni mali vyplatit z rodicovskeho domu.
Mangelos prerabal za svoje a ked mala mala 15 mes. tak som isla do prace ja. Skoncilo mi stavebko a teraz na prerabanie davam peniaze ja a aj ja zarabam. Tak ze neda sa povedat, ze len on investuje. Mame to podelene. Ved aj zena sa podiela na prijmoch a co ta nevycislitelna hodnota deti ktore privedie na svet a vychovava, domace prace atd. Ved predsa nemame chyzne a ani kucharky. A vdaka vymene na materskej manzel uz vie co to obnasa starat sa o dieta. Nedajte sa baby! 😠 Naozaj sa neoplati hrat sladke dievcatko, budte fer voci sebe, manzelovi a detom.
Babusky drzim palce opustenym s detickami. A este v tazkom obdobi po porode, mam chut kopnut tych chrapunov niekam. Damia drz sa a nedaj sa osklbat. zamysli sa nad tym, ze materska nie je moc velka a ked prejdes po pol roku na rodicovsku to je proste pod zivotnym minimom. Za 5000 Sk aj s pridavkami nemas sancu. ☹

leilanni
28. únor 2007

mojalili,tvoje rady jsou velmi racionální a cenné, protože jsi prošla tím, co holky teprve čeká a našla sis ten správný směr, což muselo být strašně těžké. Tobě i jim přeju co nejvíce pohody a radosti z dětí! A spoustu síly.

sharlotta
28. únor 2007

No, podla mna je to dost hrozna predstava, ze niekoho poznas roky, doverujes mu, budujes s nim nieco, vela mu odpustis, vela ustupis, pracujete na svojom vztahu a je to pre vas najblizsi clovek na svete, mate spolu krasne dieta a on zrazu len tak povie, ze odchadza za nejakou uplne cudzou osobou a zrazu ten clovek, ktory pre vas bol istotou, laskou a vas vztah a rodina takym malym spolocnym "dielom", vam pripada uplne cudzi....BRRRRR! Co je to za zenu?????Priala by som jej to iste!!!!!

andreafa
28. únor 2007

sharlotta a co je to za chlapa, ktory podvadza svoju zenu a deti??? preco by dotycna milenka mala niest zodpovednost za jeho chovanie a za jeho rodinu???? ved ten chlap ma svoj rozum a vie co robi a hlavne robi to dobrovolne! ja som alergicka na to, ked niekto takeho chrapuna oznaci za chudacika, a ta s ktorou podvadza je pre vsetkych ku.... je strasne, ze sa tieto veci stavaju, ale nikto nevidi, ake to ti dotycni mali v manzelstve, alebo partnerstve. bohuzial vzdy si to odnesu ti nevinni a to su deticky. baby je mi velmi luto cim musite prechadzat, ale zeny su silne bojovnicky a este nieco. nikdy nezabudnite na svoju hrdost! ja by som takeho chrapuna naspat nikdy nechcela.

zanett
28. únor 2007

Mojalili, jo jo...okoli si rado hraje na proroka...po bitve je kzdy general...kdyz vsichni vsechno vedeli, tak mi to meli rict (napr moje mama mi rekla, ze uz rok a pul vedela, ze to takhle dopadne...ha ha. To stova).

Jinak, vcera vecer jsem mu rekla, ted mam rozboureny, nestabilni zivot, ale ze musim najit cestu zpet (tj. zpet k citove a materialni stabilite). On na me vyhrkl, ze u nas pry neni cesta zpet! A jednim dechem dodal, ze mi preje vsechno nejlepsi do budoucna (to mi ted nepomuze, rozhodne ne od nej)...Presne jak psala damia: je tezky s nim zatim bydlet a uz nebyt par. Zrovna ted mame pred sebou nejruznejsi vyroci...jako by to nebylo uz ted dost tezky...Kdybych mohla, odjela bych na druhou stranu sveta, nejenom pryc od nej, ale od vsech ostatnich, kteri to udajne vsechno "tusili a predpovidali", a kteri na me vrhaji soucitny pocity, ale nikdo mi neda konstruktivni radu ci navrh, jak se s tim vsim vyrovnat...Mam chut to tady vsechno zabalit a jet nekam, kde bych zacala uplne od zacatku bez toho, co by mi pripominalo cokoliv ci kohokoliv z meho dosavadniho zivota (predstava krasna, ale tezko proveditelna... ☹ ).

Diky vsem za podporu...

leilanni
28. únor 2007

zanetko, uvidíš, že příjde den, kdy budeš děkovat Bohu za to, že jste se rozešli dřív, než jste se vzali a splodili dítě. Vždyť to nebyl partner pro život.
Z chlapů, kteří dokáží zahýbat těhotné ženě a opustit ji s malým miminkem, se mi chce zvracet! Opravdu se to nedalo poznat dřív, že jsou nespolehliví, nezodpovědní, nevhodní pro rodinný život??

sharlotta
28. únor 2007

No, ja som to samozrejme, nemyslela tak, ze on nenesie zodpovednost!!!To v ziadnom pripade! Ale myslela som to tak, ze co je to za zensku, ktora nalieha na zenateho chlapa s dietatom, aby ich opustil! Ja keby som bola slobodna a zalubila by som sa do niekoho, o kom by som sa dozvedela, ze je zenaty, tak automaticky davam ruky prec!

majcik
28. únor 2007

Sharlotta - suhlasim, nikdy som sa ani nepokusala zalubit sa do muza, co bol zenaty alebo aj zadany ... Clovek nesmie stavat svoje stastie na nestasti ineho!

lenadka
28. únor 2007

Aj ja sa pridavam, od zenatych a zadanych ruky prec, aj ked by vykrikovali a dusovali sa aky su nestastny a zena semetrika 😠

majcik
28. únor 2007

Lenadka - presne tak.

bednaroi
28. únor 2007

hele tak k tem zenatym chlapum....taky se mi stalo,ze jsem se dojednoho zakoukala,bodejd ne,byl to kus chlapa s nadhernyma ocima 😅 ,byl to kolega v praci.Docela dost to mezi nami jiskrilo,parkrat jsme si zasli na kafe,samozrejme manzelka o tom nevedela,muj pritel byl tolerantni a vedel ze jsem vzdy mela pratelske vztahy vic s muzi nez se zenami,tak mu to nevadilo.

No,tak tenhle chlapik se docela i snazil,ale netvrdil ze je doma nestastny nebo tak neco,o sve zene mluvil moc hezky.Schazeli jsme se obcas na kafi tak asi rok,a za tu dobu se akorat jednou stalo ze me polibil.No devcata,podlamovaly se mi pri tom kolena,desne jsem ho chtela,ale ten blok,ze ma doma manzelku a dite,a ja pritele,me zastavil.Po tomto jsme se porad obcas sesli na kafe,ale zase jen na pratelske urovni,pominu-li to silene jiskreni 🙂 .A jednou kdyz jsme zas tak sedeli na kafi,tak mi rekl,ze je rad,ze se tenkrat mezi nami nic nestalo,i kdyz po me porad sili.A dodal...sice jsem si svou zenu vzal proto ze otehotnela,nejspis bysme nebyt toho spolu uz nebyly,ale je to moje rodina,jsem za ne zodpovedny,ona je skvela zenska a svym zpusobem ji miluju.Sice to neni zadna blazniva laska,neni to to co jsem prozival kdyz jsem se stykal s tebou,ale nezaslouzi si aby ji nekdo ublizil,a ja to ani neudelam.
Je to skvelej chlap,a i kdyz mel slabe obdobi, kdyz myslel na jinou,tak to dokazal ustat,zustal jen u fantazii a obcasneho posezeni u kavy.
Mozna to byla z casti i moje zasluha ze se nic nestalo,protoze jsem po nem nevyjizdela jak silena a spis jsem ho brzdila,ale na druhou stranu jsem to asi byla ja,kdo to cele zacal. 😅

No a co z toho plyne? Ze lidi mohou mit nekdy slabou chvilku,ale musi si uvedomit,co je pro ne dulezitejsi,jestli chvilkove poblazneni a risk,ze prijdu o vsechno co zatim mam,a nebo jeho druha polovicka,se kterou to sice treba uz neni takova ta blazniva laska jako na pocatku,ale ma porad hodnotu,za kterou se vyplati bojovat.

ja uz sice se svym pritelm nejsem,mam ted jineho,ale on je porad se svou zenou a maji uz dokonce druhe dite.A kdyz se nahodou stane,ze jsem v Cr a on taky,tak si na to kafe porad jeste zajdem.Jen na pratelske urovni samozrejme.

sia
28. únor 2007

Baby , len tak pre zaujimavost si kuknite temu Manzelska kriza alebo typicki chlapi? na strane 5-7 pisala Damia (zaciatkom novembra)......

bednaroi
28. únor 2007

sia zapomnela jsi dodat ze je to na slovenskym konikovi,na ceskym to totiz nenajdem 😉

sia
28. únor 2007

Jooj, tak pardon, som si neuvedomila, ze sa to az takto statne konikuje 🙂 je zaujimave si citat osudy niektorych ludi s odstupom casu.....

bednaroi
28. únor 2007

sia to jo,ja jsem ale cekala ze tam uz bude nejaky naznak te krize nebo co,a nic moc jsem zatim nenasla,budu cist dal,jeslti se to ke koncinevyvrbi

sharlotta
28. únor 2007

Ja uz som to citala davnejsie...

damia
28. únor 2007

Ahojte.Nebola som tu.
Aj ja som si spatna precitala,co som pisala v teme manzelska kriza...zda sa mi to ako vecnost.

damia
28. únor 2007

Ked vam napisem vsetko co sa udialo od utorka,tak ma mnohe asi odsudite,ale uz som bola v koncoch,nevedela som sa spamatat.

damia
28. únor 2007

V utorok vecer som manzelovi poslala velmi peknu spravu o tom,ze sme si toho vela preskakali (potrat) a ze samozrejme,ze aj ja mam strach a tak...a ze nech pride domov,ze vsetko bude dobre..v tej chvili som bola rozhodnuta,ze ak by sa vratil,nic by som viac na tuto temu nerozoberala.Ale on mi odpisal,ze "prepac,nejde to.." a potom druhu spravu,v ktorej pisal,ze bude spat u kamarata a ze dobru noc.
Uplne som s azlozila,vsetko pre mna stratilo zmysel,vsetko to na mna tak dolahlo,ze som normalne neuvazovala.Nevidela som,ze bude dalsi den,nic...a tak som si pozerala nasu svadbu a revala pri tom...a bola som rozhodnuta viac nezit.viem,ze je to slabost,ale bolo to naozaj tak.nechcela som viac bojovat.Chcela som si vziat lieky ,ale nakoniec mi akosi preplo do normalu a tak som ich vyhodila,ale to som s auz cela triasla z nervov,revala,...skusila som mu zazvonit,ale nereagoval a ja som rychlo niekoho potrebovala,lebo by to vsetko dopadlo asi ovela horsie.Tak som zavolalla mojmu ujovi,aby pre mna rychlo prisiel,ze chcem ist prec.Bola noc a on prisiel,aj ked to mal daleko a zobral ma domov.Vcera som cely den prelezala a snazila sa aspon nejake jedlo dostat do seba,nic som nevedela robit.
Dnes rano sa mi ozval manzel.Najskor mojej mame,potom ujovi,potom ma dal hladat cez znameho na policii a tak dosiel policajt za mojou mamou,ci sa tam nahodou nezdrziavam.Tak som teda zavolala muzovi,co odomna este chce..prisiel pre mna.
Vynadal mi,ze co som tym chcela dosiahnut,dokonca zacal pochybovat o tehotenstve,ale na to som mu povedala,ze ved ja mu nic nemusim dokazovat,ja ho nechcem drzat kvoli babatku a ze nech si pocka,ved mi zacne rast brusko..ak to bude v poriadku,lebo uz tymto hroznym tyzdnom mu velmi ublizujem.

julova
28. únor 2007

damia, mala by si ist k posychologovi...moj nazor..tu na nete Ti sotva niekto pomoze..

damia
28. únor 2007

Muz mi priznal,ze sa radil so psychologom,co v tejto situacii robit a ten mu navrhol riesenie,ze mame ist na take dva mesiace od seba a ze potom sa uvidi,ci si budeme chybat.A este mi povedal aj to,ze on nikdy nepovedal,ze ma nelubi,ze to som potom ja zle pochopila,ale ze nebol stastny..nechapem,ci to moze byt takto spolu ,ale asi ano...a nevie to vysvetlit.nevie povedat konkretnu situaciu alebo nieco,co mu vadi.
V nasom dome s aidu robit upravy,nebude sa tu dat byvat a tak navrhol,ze on pojde k rodicom a mne najde byt alebo mam ist tiez k rodicom zatial,ze ved si vezmem iba veci,co budem potrebovat na ten cas.
Ale nakoniec sme sa dohodli tak,ze na ten byt pojdeme obaja spolu,ze bude po praci pekne chodit "domov",pozrieme si po veceroch nejaky film,spravime veceru a pod. ..a ze tuto temu nehcame tak...ale budeme tam spolu iba ako spolubyvajuci..ziadne dotyky,neznosti,nic..
Tak zrejem pohlada byt a este do vikendu by sme mali odist...neviem,ci s anieco zmeni,ale chce tomu vraj dat sancu a ja uz nemam co viac stratit...aj ked si to tak na tom byte neviem predstavit.

damia
28. únor 2007

Teraz ma tu mozete odsudit za to,ako som sa zachovala

sicilia
28. únor 2007

Mozno sama casom pochopis, ze s nim uz nechces byt. A aspon to nebude take bolestive, ked to nebude tak razne vyriesene. Hlavne si netreba davat nadej a postupne si zvykat na to, ze to je len docasne resenie. Ale dufam, ze Ti to aspon pomoze po psychickej stranke....

vanusak
28. únor 2007

Neodsuzuju tě, ale nemyslím si, že je to dobré rozhodnutí. Narozdíl od Sicilie si myslím, že to právě BUDE bolestivé a to proto, že denně kolem něj budeš chodit a nebudeš se ho "moci" ani dotknout. Je to pouze přiživování nějaké naděje, která je možná už bludná...

damia
28. únor 2007

Mozno prave o to mu ide,aby som to zistila sama...ktovie...nemozem vediet ako to vsetko mysli

damia
28. únor 2007

vanusak....presne toto napadlo aj mna,ale na to mi povedal,ze keby nechcel dat sancu nasmu vztahu,tak ze by to uz nenatahoval,lebo vie,ze by to bolo este horsie.A mojol trvat na tom,ze pojdeme od seba.

julova
28. únor 2007

len nedopusti damia, aby to v tom byte bol tvoj "doborovolny masochizmus"...

sicilia
28. únor 2007

Damia, treba sa s tym jednoducho zmierit a nedavat si falosne nadeje. A urcite na to prides sama, ze nemozes milovat niekoho, kto nemiluje Teba.

veva1
28. únor 2007

damia ,od zaciatku sledujem tvoj pribeh,behaju mi z toho zimoriavky. Nechcem nic na to konkretne hovorit nie som v tvojej situacii a ty si tiez este tyzden dozadu neverila ze by sa ti toto mohlo stat,ale chcem ti povedat ze by som ho mozno vedela pochopit vo vsetkom aj to ze nie je stastny niekedy sa cesty dvoch ludi nenapadne rozidu,ale je to od neho maxialne spinstvo,ze ked uz aj nebol stastny tak ze s tym vysiel prave teraz cez to kriticke obdobie,ved mate uz krutu skusenost s mimi za sebou. Je on ok? 😢 Mozno pre svoje dobro a dobro mimca by si mala ist na cas ku vasim,trochu sa pozbierat ,oddychnut si,ved nejes,nespis a vratit sa ku nemu ked sa das dokopy ty.Ma on to vase mimco vlastne rad? Ma to s nim cenu? Co dalsie krizy? No to su otazky na ktore vies odpoved len ty a on. Ale chapem ze chces zostat pri nom aj ako spolubyvajuca,ja by som asi tiez len tazko odisla. No ty nie si sama a ak sa budes takto umarat tak tomu neprispejes.Drzim palceky,aby to dobre dopadlo a aby sa ten ktoreho tak lubis konecne spametal,lebo je totalne mimo.