Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

bluff
26. únor 2007

Damia prosim ta zisti si po pravnej stranke ako je to aj s tym domom atd.. neodides predsa z manzelstva akoby ta vyhadzoval. nema ta ani pravo poslat prec z domu, ved este nie ste rozvedeni. a z rozvodu prosim ta tiez nevyjdi naprazdno!
moja kamaratka tymto teraz prechadza, zobral a zablkoval jej kreditky (spolocne ucty), vybral z uctov peniaze tak aby tam nic neostalo. daj si hlavne do poriadku financie, nezda sa mi ze mas teraz cas na vysedavanie na kavicke s kamoskou.

consti
26. únor 2007

bluff ale ono je taky těžké hned tak radikálně jednat...chápu, že damia na to teď myšlanky nemá.Pořád si tak nějak naivně myslím,že jejímu manželovi dojde o co přichází 😒

bluff
26. únor 2007

ja viem ze je to tazke, len som to napisala nech si da pozor... ja by som to na kamoskinho manzela nikdy nepovedala, este pred 2 mesiacmi ju na rukach nosil a z jedneho dna na druhy ju uz "nemiluje"... a ona zostala doslova bez penazi, spolocne ucty vybrate, chalan ju vyhadzuje z domu, lebo je napisany na neho, predal jej auto. teraz lutuje ze nejednala hned, aj ked tomu tiez najprv neverila.

damia
26. únor 2007

bluff ja predsa nie som s kamaratkou na kavicke,nemam na to ani len myslienky.Kamaratka tu za mnou bola,podporit ma a konecne som dokazala aj trosku jest.
Ja viem tolko ,ze nema pravo vyhodit ma,kym nie sme rozvedeni.Ale ono nie je lahke byt tu,ked viem,ze ma nechce a ked sa zrazu takto sprava.On sice teraz nechodi domov,az v noci,ked uz by som mala spat,ale to som aj tak vacsinou hore.

consti
26. únor 2007

damia bluff to myslela asi na mě, protože jsme ti radila, ať si zajdeš s kamarádkou na kafe 😉

damia
26. únor 2007

aha....no to nic.
Dala som si pred chvilkou sprchu,ale nechcem sa lutovat,no naozaj sa neviem teraz pozviechat.Taka troska je zo mna,ze neviem co s tym.Aj kamoska vravela,ze vyzeram hrozne.Baby,kde mam najst tu silu? Viem,ze cakam babo,ze kvoli nemu musim,ale nic ma nebavi,nelaka..viem,ze to vsetko myslite dobre,ked mi davate rady,ale ako to mam robit? Kym sa ma to netykalo,tak som tuto teoriu,ze co robit ovladala aj ja.
Najviac ma mrzi,ze prave on neznasal taketo spravanie u muza...a presne tak kona.Ale neverim,ze to bolo cele klamstvo,podla mna sa teraz nieco stalo...ale neviem co..ved clovek sa nemoze tak dlho pretvarovat a dokazovat,ze niekoho naozaj miluje.

damia
26. únor 2007

Poradte,co robit,aby som v noci konecne spala? Ved takto uz nemozem dalej byt..

bluff
26. únor 2007

hej consti, myslela som to na teba, nie ze damia vysedava na kavicke 😀 😉

ono tu je tazke radit.. tu ti pomoze len cas. je urcite tazke hlavne si to vobec pripustit, ja si to neviem dobre predstavit, asi by som sa tiez zlozila a vyplakavala. plakat samozrejme mozes, len prosim ta nenechaj so sebou robit akoby si ty bola na vine a ty vyviedla nieco hrozne, ak je to tak ako hovoris tak ty si v prave, musis byt silna. on za to nestoji, aby si sa ty trapila. podla toho co tu pises je to chudak a hajzel.

damia
26. únor 2007

Mne sa zda,ze prave to chce,aby som si myslela,ze je hajzel...preto si myslim,z eteraz sa neico stalo a ruplo mu v hlave,ze to nie je o tom ako on vravi,ze je to tak od zaciatku..no ale pravdu sa asi nedozviem.

bluff
26. únor 2007

mozno to tak nie je od zaciatku, ale o to horsie.. takato reakcia po peknom vztahu a ked cakas babo, to co je prosim ta za charakter??

damia
26. únor 2007

a nemoze to byt kvoli tomu potratu?

dasap
26. únor 2007

damia, já bych taky nevěřila, že Tě celou dobu obelhával, ani to není logické, když je schopný opustit Tě hned poté co jsi s ním otěhotněla,tak to už by to přece byl udělal dávno, vždyť teď teprv prokázal, jaký je sobec a žádné ohledy k Tobě nemá. Takže si spíš myslím, že to je něco nového o čem se nechce svěřit.

Já s tím sice nemám žádné zkušenosti, ale ve Tvojí situaci by možná nebylo od věci nechat si napsat nějaké prášky na spaní (netuším jestli jsou volně prodejné nebo ne), když si pořádně odpočineš, hned Ti bude líp, uvidíš.

Je to vůbec možné, Ty už jsi jednou potratila a teď když se povedlo a jsi v nejrizikovější době on udělá takovou věc. Pro to fakt neexistuje omluva 😖

bluff
26. únor 2007

preco kvoli potratu? to nechapem. 😒 ved si teraz tehotna, ci nie?

bluff
26. únor 2007

inak a ak chlap opusti zenu kvoli potratu, tak na to uz ani nemam slov.

kilona
26. únor 2007

damia máš asi velký problém a to,že se dostáváš do deprese.V každém případě je to na tobě a sílu musíš najít hlavně sama v sobě.Bude to opravdu těžké ale hlavně jez a mysli na miminko které čekáš zkus se soustředit na něj a dej si dohromady všechny tvé priority v životě zkus si pro ně najít vhodné řešení,stejně tak zvažuj všechna pro a proti.V každém případě nesmíš myslet na nějaké špatné věci,dopřát si odpočinek a zábavu která tě zaměstná na dobu kdy bys třeba jen tak seděla a plakala nebo co já vím...
Ono i s tou zábavou to je těžké,ale zkus si vzpomenout,co bylo pro tebe velice příjemné (mě napadá třeba koupel v teplé vaně a voňavé lázni) no a to potom zrealizuj.Pak ještě nevím v jaké fázi jsi na tom se svým přítelem ,ale já bych s ním promluvila abych opravdu věděla ,na čem jsem a co od něj mohu čekat.
Nechat si zodpovědět otázky který ti ležej v hlavě a nedaj ti spát..

damia
26. únor 2007

to s potratom som myslela tak,ze som uz potratila a teraz v kratkej dobe sa nam zas zadarilo,co povazujem uplne za zazrak..,ale ci sa nahodou on nemohol zlaknut,ze sa to zopakuje alebo tak nieco...

sharlotta
26. únor 2007

Damia, nad tym som aj ja rozmyslala, ze to moze byt koli tomu, alebo ma inu...A co na to tvoji a jeho rodicia?

sharlotta
26. únor 2007

A ako dlho si tehotna, ako dlho o tom vie? Mozno mu fakt z toho "preplo".A ako niesol ten potrat?

lenadka
27. únor 2007

Damia,
vies mne je to cudne...to asi nebude kvoli potratu. Ved tymto spravanim ti akurat moze druhy potrat sposobit!!! 😠 Ak by sa bal o druhe dieta spraval by sa inak. Je to proste len chrapun. Pravo vyhodit z domu ta nema. Musel by ti zabezpecit nahradne byvanie - primerane. Tiez mas narok na vyzivne pre seba a dieta do doby ked sa zamestnas a dieta pojde do skolky. Potom by mal platit vyzivne len dietatu. Na tvojom mieste nikam nechodim, nech ti pomaha starat sa o dieta ked sa narodi a ked sa zamestnas tak ako pisala Sharlota moze ist do kelu ak ti zabezpeci byvanie. Vobec sa s nim nemaznaj, viem ze je to tazke ale ved ty mas obrovsku cenu. Rastie v tebe babo, pre to malicke budes stred vesmiru a nikto ta nikdy nebude mat tak rad ako to dieta. Mam malu dcerku tak viem ake je tazke starat sa o dieta, preto radim ostat s nim a dohodnut sa na spolocnej vychove - zatial. Ale na druhej strane ak vsetko dobre dopadne a malicke sa narodi bude to tvoj najstastnejsi den a ked sa na teba usmeje vsetko zle je a bude fuc. 🙂
Damia hlavu hore, ak chces mat rada niekoho ineho musis v prvom rade mat rada samu seba. Ja som tiez sebec! A nehambim sa za to, ja mam svoje potreby, svoju hrdost a budem cely a plnohodnotny clovek ci ma partner bude chciet alebo nie. Vsetko sa da zvladnut, su aj horsie veci v zivote tak sa pozbieraj a drz. Myslim na teba a drzim ti palce. 😉

rebeka
27. únor 2007

damia: povedal ti, ako si predstavuje buducnost, co sa tyka jeho otcovstva a starania sa o male? Vas vztah by som teraz neriesila. Je zataty a nepovie ani pol slova. Ale mal by sa vyjadrit, ku drobatku.
btw.: mas kam ist?

lenadka
27. únor 2007

rebeka,
on damii povedal ze zatial sa nenarodilo-tak co riesit nie? vravim-chrapun!

sicilia
27. únor 2007

Damia, uz tuto diskusiu citam dlhsie a len teraz som sa odhodlala napisat. Mozno to bude zniet trochu zvlastne a ak by to bolo pravda, tak by to bolo velmi tazke si pripustit... Nerozmyslala si o tom, ze by mohol byt gay? Ja len rozmyslam trochu nahlas, prosim neuraz sa. Ale niektore jeho postoje tomu nasvedcuju. To, ze si naozaj myslis, ze Ta neopustil kvoli zene. To, ze bol s Tebou a mal Ta rad, ale nebol stastny. Ze Ti to nevie normalne odovodnit. A posledna vec, ze byva u kamarata na chate???
mas v sebe vela lasky a prosim venuj ju svojmu babatku, na to, ze Ti bude opatovana sa mozes na 100% spolahnut. S tymi chlapmi je to s tou laskou a jej opatovanim trochu tazsie 😉

liska
27. únor 2007

sicilia,presne toto som sa pytala par stran dozadu (aj ked tomu nebola venovana pozornost),bolo to prve,co mi napadlo-prave kvoli spominanym indiciam 😉 damia,mozno by stalo za to preskumat to,ak to tak nie je,aspon vylucis dalsiu moznost...

lakme
27. únor 2007

Ahoj Damia,
včera jsem se bavila o tvojí situaci s manželem. Co na to říká jako chlap, že ti tvůj manžel ještě minulý týden říkal, že tě miluje a teď říká, že tě má jen rád a nikdy tě nemiloval a že chce aby ses ostěhovala.
A můj manžel pokračoval větou: Protože, jsem poznal jinou.
Ale já jsem manželovi říkala, že tvůj manžel jinou nemá. A on mi na to řekl, že pokud tohle chlap řekne, tak má na 100% jinou ženu. To je názor mého manžela.

Vím, že tě tímhle příspěvkem nepotěším.

ivana98
27. únor 2007

sicilia, trosku sa tu poplietli osudy benjamin a damie. to manzel benjamin (ktory priznal milenku) byva na chate.. damiin byva v ich spolocnom dome. ale mne osobne to tiez pripada presne ako pise liska, snazil sa presvedcit sameho seba o tom, ze toto je to prave, ale nedokaze to. t.j.: nie je to jej vina, ale on hlada a potrebuje nieco ine ako manzelku a matku jeho deti.. ☹ bude v tom nejaky milenec 😅

pokusenie
27. únor 2007

babulky, dufam, ze ma neukamenujete, ale chcela by som pridat jeden postreh:
vzdy je velmi tazke sa pozviechat po nejakej rane, zvlast po takejto, ked vas zradi najblizsi clovek... 😔 😢
ale ak chceme ist dalej, treba najst v sebe novu silu a volu zit. a tym dovodom, preco zit a ist dalej a preco sa rozhodnut byt znovu stastny, by sme mali byt my sami, a nie dieta alebo deti, ktore mame alebo budeme mat...
deticky su stvoreniatka, ktore su od nas do urciteho veku zavisle, to je pravda... ale potom uz chcu mat svoj vlastny zivot...
chcem tym povedat, ze upinat sa na dietky nie je najlepsim riesenim, lebo sa to moze obratit proti nam: casom sa staneme zavislymi my na nich, nie ony na nas...
a to detickam moze narobit v buducnosti velke problemy... 😒
zienky, sucitim s vami v tejto zufalej chvili a prajem vam, aby ste nasli silu ist dalej a casom byt stastne - kvoli vam samym, lebo vy za to stojite! 😵

sicilia
27. únor 2007

Pokusenie, nemyslim,ze keby sa teraz upla na babatko, tak by jej to v buducnosti prekazalo najst ineho partnera, s ktorym by bola stastna. Nikto jej neradi, ze ma odtraz cely svoj zivot prezijem vylucne so svojim dietatom Ide len o to, ze jej to teraz pomoze prekonat tie najtazsie chvile. Ale mas pravdu, ze mozesa stat, ze to bude jediny clovek, ktoremu uz v zivote dokaze dat tolko lasky.
Ivana, asi sa to uz trochu pletie, ale mame na to podobny nazor. Nejaky dovod to predsa ma...

pokusenie
27. únor 2007

sicilia, nepisala som o buducom partnerovi, pisala som o tom, ze vztah matky k svojmu dietatu sa moze stat casom majetnickym, zjednodusene povedane... 😕
ano, moze to ovplyvnit aj jej vztah s buducim partnerom, ale najma slobodu dietata... 🙄

sharlotta
27. únor 2007

Baby, inak moj manzel na to hned tiez povedal, ze ma inu...Tak neviem, ci je to len jednoduchy chlapsky sedliacky rozum, alebo toi moze byt. Ale podla mna to nepredstieral. Ja by som skor povedala, ze mozno sa boji o to dieta a nechce riskovat, ze to prezije znova...Ale mozne je hocico

julova
27. únor 2007

ja osobne by som poradila navstevu odbornika - aj ja som bola v situacii kedy ma opustil po rokoch partner, tiez nebol zo dna na den so mnou stastny a vraj cele 4 roky vztahu - pre man sok, lebo sme planovali spolocnu buducnost, svadbu...neboli sme manzelia, ani sme necakali dieta, ale tiez sa mi zrutil svet...stale som len plakala, nechcela som jest, nedalo sa mi spat...realne som dokazala uvazovat ako damia, ale smutok a nastupujucu depku som nedokazala ovladat...a tak som otvorila Zlate stranky a nasla som si psychologa, ktory bol najblizsie. Prve sedenie som tam bola len hodinu...ledva som vykoktala, co ma trapi a celu hodinu som si odrevala...a on len kludne sedel a povedal, ze je to v poriadku...bola som tam asi 4 krat...ani neviem, ci som sa z toho dostala aj vdaka nemu...no v kazdom pripade by si mala mat pri sebe blizkych - kamaratov, rodicov...atd. a nehanbit sa vypytat si odbornu pomoc...to je moj nazor...je mi luto, co sa stalo 😔 ...ale vsetko sa da riesit...lahsie, tazsie...ale riesenie sa vzdy najde...drzim palce...