Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

sue
25. únor 2007

Damia, kde si zmizla? Si OK?

gabbi
25. únor 2007

4a muj manza pravidelne akorat, ze tak silne se to projevi jednou za pul roku. Jinak to je neco v tom, ze se mu nic nechce delat...zere jako kyselina a rika, ze ho boli hlava...no hotova hysterka 😀 .

Ale to co udelal Benji manza nebo ted Damie tak to by chlapec neprezil....a nebo jeho nejlepsi kamarad v trenyrkach...ja jsem holt moc energicka...

4a
26. únor 2007

to já bych to brala s větší rozvahou 😎

danielala
26. únor 2007

Gabbi, lenze ked uz mas v koliske dietatko, rozmyslas uplne inak, teraz by si mozno kastrovala, ale nemozes vediet, ake emocie budu u teba v popredi, ked porodis...

gabbi
26. únor 2007

4a me jednou podvedl muj ex a ja mu dala druhou sanci...a byla to hloupost....zabitych dalsich par let... a uz to nikdy nebylo uplne 100%.

Proto takhle pristupuju k temhle vecem.

4a
26. únor 2007

já mám na mysli to, že když by mi v úterý řekl, že mě nemiluje, tak bych v neděli neměla spakované věci.

gabbi
26. únor 2007

Jo takhle 4a (nemas nejake jmeno - at nejsme jako ve skole 😀 )
Ja bych to taky neresila takhle....je to podleme chvilkove a pokud ne tak bych mu to pekne osladila...zmetkovi.

4a
26. únor 2007

😀 Alice.

sue
26. únor 2007

Damia, dúfam, že si OK v rámci možností....
Babulky, lúčim sa s vami, dobrú noc 😉

gabbi
26. únor 2007

Alice mas krasne chlapy doma. Ja deti jeste nemam takze se asi na to divam trocsku zjednodusene na ty problemy co tady holky maji.
Jen je asi poteba to resit s chladnou hlavou at je co nejmin skod.

4a
26. únor 2007

gabbi no právě, chce to tu chladnou hlavu. Na druhou stranu se řídím heslem, že si můžeš vždycky jen polepšit. Ale nejdřív tu chladnou hlavu. Dík za kluky, jsou to srandisti 🙂

4a
26. únor 2007

gabbi, jdu bydlet. Měj se.

damia
26. únor 2007

Uz som tu,aj ked ste vsetky uz zmizli,je neskoro...doteraz som bola s muzom v izbe a chcela som vediet jasny dovod.Stale tvrdil,ze nie je a ani nebol stastny.A nakoniec sa prevalilo,ze on ma ma a aj mal rad,ale ze ma nelubil a z esi myslel,ze s detmi sa to polepsi a sam sebe vraj nahovaral,ze je stastny a ze tak to ma byt.
No ale my sme aj mali krasny vztah,doma aj v spolocnosti,Kazdy kto vie o tomto je teraz v soku.Nikdy nevyzeral ako nestastny a vzdy tvrdil ,ze ma harmonicke manzelstvo a pod. ....vsetko v dobrom...
Ale ze po potrate si uz povedal,ze mi nebude dalej davat falosnu nadej a drzat ma v tom...skor vraj nenasiel odvahu..ale potom naco so mnou spaval,dokazoval a pod. ??? mal radsej robit naschvaly,nie? To by som potom uz aj sama pochopila!
A sancu nechce dat,lebo vraj uz "zlomil palicu" a nechce pokracovat so mnou v spolocnom zivote,uz ani kvoli babatku,lebo vraj tym by sa na citoch nic nezmenilo.
Je mu jedno,ci odidem hned a podpisem v klude rozvod alebo ci tu ostanem,kym nas rozvedu,vraj ma nikam nevyhadzuje,ale ani na tom nic nemieni zmenit! Ze city sa nezmenia.
Poviem vam,mam dost a som na konci so silami.Je to strasny podraz od cloveka,ktoremu som verila a milovala ho.Aj ked stale som este aj dnes dufala,ze je to nejaky omyl...ale nie je. A pritom jeho nik nenutil od manzelstva.Mal ma nechat uz vtedy...

damia
26. únor 2007

Povedal,ze si je vedomy toho,ze ja som z toho vztahu vysla najhorsie,najviac poznacena,ze je mu to velmi luto,ze s azachoval takto neferovo,ale ze aj prave preto,teraz uz nechce,aby som zila v nadeji,ze to bude lepsie.Preto to riesi tak radikalne a bez sance..ze potom by to bolo ovela horsie.
Ze si ceni,co vsetko som dala do vztahu ale ze aj on siel "na plny plyn",ze nic nerobil polovicne,ale ze to bolo iba o tom,ze sam sebe to vsetko nahovaral...ze sam seba oklamal,ze tak je to dobre,ze tak je stastny...

Tak ja vam uz neviem...mam v tom chaos..lebo clovek si mysli,citi,vidi...,ze tem vztah je krasny,vsetko tomu nasvedcuje a ono to tak nakoniec nie je...a to mam este niekedy niecomu verit?????

damia
26. únor 2007

Cakali by ste toto od chlapa,ktory je zodpovedny,mily,uprimny..laskavy,milujuci....atd...mohla by som menovat same pozitiva,lebo naozaj taky bol cely ten cas a takeho ho aj kazdy pozna...a zrazu toto...Tak ked sa takemu neda verit,tak komu sa potom da?????

Normalne som stratila chut do zivota a snazim sa v sebe najst silu a chut,aby som sa pozbierala...dostavam rady,ze mam mysliet na babo,ale ako,ked teraz neviem pohnut ani sama so sebou?

damia
26. únor 2007

Pisem sem bez fotky,nechcem verejne,ale sue ma pozna,tak teda vie potvrdit,ze toto nie je vymysel....bodaj by bol...
Cakam,ze sa rano zobudim a bude to ok,ale viem,ze nie.A nevladzem...mala by som byt silna,ved my zeny take sme,ale teraz sa citim tak slaba,az je to hrozne.
Naozaj mi nikdy nedal najavo,ze nieco nie je v poriadku...este dokonca v pondelok mi vravel,ze ma lubi..a uz to tak nemyslel...

Takze ked je to tak,neoplati sa mi viac bojovat,lebo on sa uz rozhodol.Povedal,ze co si myslim,ze 5 dni na niecom trva a ze teraz by zahlasil,ze da sancu???? Ze on ak s arozhodne,je to tak...a tam to aj konci.

mojalili
26. únor 2007

DAMIA, uf, tak to je sila. Tym chlapom naozaj preskoci v bedni a KONIEC. NEvidim, nepocujem, nehovorim.
Ako to tak citam, tak bud MA DRUHU LEN TO NEHCHCE PRIZNAT, alebo SA ZLAKOL OTCOVSKYCH POVINNOSTI.
Ale toto nie je riesenie, ako si to on predstavuje?
Moja, ja som si tym presla, tak sa ti toto mozno bude zdat krute, ale nasla by som si nejaku dobru pravnicku a poradila s a aj v pravnych krokoch, toto nejde,aby ti on povedal "ADSTAHUJ SA" . Ste manzelia a dovtedy tam mas pravo byvat. Viem, je to krute, ale je to zivot.

Moja, skoda, ze sa nemozes radovat z dietatka, co nosis pod srdcom, ale trosku kludu,kvoli nemu. I ked viem, ze je to tazke.
Tazko sa radi v takychto situaciach, viem to. Prosim ta DAMIA, drz sa. ☹

sue
26. únor 2007

Damia, ja by som ešte asi skúsila nejak ho dokopať k psychológovi, alebo do manželskej poradne... možnože en toho bolo na neho moc za ten rok - svadba, prišli ste o mimi a ďalšie mimi... neviem, ale možno by to stála za to...
Babulky, Damia hovorí pravdu...a je mi strašne ľúto, že je to ona...poznáme sa ešte z príprav na svadbu ☹

liska
26. únor 2007

damia,prve co mi napadlo-nie je v tom chlap? 😕 nechcem sa nikoho dotknut, je to len hypoteza...myslim si,ze ak clovek dospeje k takemu zavaznemu rozhodnutiu akou je ukoncenie vztahu,musi v tom byt nejaky motiv, nakopnutie...v tom pripade aj na otazku,ci v tom nie je ina zena,mohol s cistym svedomim odpovedat "nie"...
resp.mozno v tom naozaj ani nikto konkretny nie je,len ujasnenie si pocitov, ze by chcel,aby bol 😔

damia
26. únor 2007

Tu som.
Navrhla som aj poradnu,aj psychologa,ale nechce nic,ze sa tym nic nezmeni.Vcera som poriadne pritlacila,ze ved uz aj tak nemam co stratit a povedal mi iba tolko,co som uz napisala.
Nie je stastny.Ma ma rad,ale nikdy ma nelubil tak naozaj,aj ked sam sebe nahovaral,ze tak to ma byt a ze tak je to v poriadku.Tesil sa na dieta a veril,ze potom to bude lepsie.Po potrate dospel k zaveru,ze uz ani dieta nic nezmeni,tak preto nechce pokracovat.Lebo vraj ten cit tam nie je a nasilu sa s nikym neda byt.

damia
26. únor 2007

este ako tu vznikla tato tema,tak sme s ao tom bavili a on vtedy povedal,ze taky chlap je...uz ani neviem co presne povedal,ale nebolo to lichotive.A teraz sa tak zachoval on,len ma iny dovod.
Je to o cite,ktory sa nezmeni,uz ani kvoli dietatu.Je rozhodnuty a ze nic nevyriesim ani tym,ked tu do rozvodu zostanem.Ze mu to nevadi,ale nemam dufat.

mrenka
26. únor 2007

damia a naco sa potom snazil o druhe mimi?to zistil nejako zrazu, ze ta vlastne nelubi?to je velmi zvlastne, ako si teraz predstavuje riesit tuto situaciu?a co caka od teba, ze sa zbalis, odides a ked sa male narodi, posles sms, ze hura uz mas na svete dieta alebo ako?
hlavne sa snaz nestresovat velmi kvoli babatku, zbytocne si tym skodis a to malinke to citi.
ak sa s tym uz neda nic robit, tak je to smutne, ale ked sa tak rozhodol, jeho chyba, nevie, ze pride o to najkrajsie, prezivat s tebou tehu a tesit sa z kopkajuceho bruska a potom z maleho drobceka, ale ako som uz pisala aj ben, asi je lepsie ak to nefunguje rozist sa teraz, ako ked by si potom mala dietatku ked uz bude zvyknute na tatina vysvetlovat, ze odisiel a uz s vami nebude byvat. nikdy nevies, kedy stretnes toho "praveho", mozno to bude o chvilu a radsej najst cloveka, ktory si ta vazi a ma ta rad, ako takeho ktory o teba nestoji, ako povedala moja znama, ktora uz ma co to za sebou: "vydaj sa za toho kto miluje teba este viac ako ty jeho"
mozno ti to nepomoze, co tu vypisujem, ale v kazdom pripade dufam, ze to zvladnes uz len kvoli tomu malinkemu drobcekovi, co mas v brusku, musis sa nanho tesit a byt v klude a nech ta nenapadaju take myslienky, ze sa ti nechce zit, prajem ti vela vela energie a stastia, nech sa to vyriesi dobre pre teba a babatko a nech je z teba spokojna maminka 🙂

sue
26. únor 2007

A ako si to ďalej predstavuje? Bude sa starať o dieťa? ...a ak hej, tak ako mu chce dať všetku lásku, keď teba vraj nemiluje?

damia
26. únor 2007

K babu sa vyjadril iba tolko,ze "este" sa nenarodilo,ze na to je este cas.A ano,presne to caka,ze sa zbalim,odidem a v klude vyriesime rozvod.

mrenka
26. únor 2007

damia, mam pocit, ze by bol asi radsej keby sa nenarodilo, nechcem byt zla, ale co mu strelilo v hlave?
ty sa len nedaj, a mysli, na to, ze nie si sama, mas v brusku maly pokladik a kvoli nemu sa snaz vyriesit to co najlepsie, drzim palceky, aj to moje jacadlo, musim ist kocikovat, ach jo 😒

damia
26. únor 2007

Ja jednoducho nechapem,ako moze byt niekto uplne v pohode,vraviet a dokazovat ,ze je stastny,ze zena s ktorou zije je prenho vsetkym a potom zo dna na den zahlasi toto a tvrdi,ze uz to tak citil od zaciatku.Ved klamal mna aj okolie,ozenil sa dobrovolne,robil vsetko pre mna,aj ja prenho,daval mi najavo,ze by mi zniesol aj modre z neba.
Pyala som sa ho,ze tak preco so mnou dalej spaval,ze ved teraz som tehotna a to uz predsa bol rozhodnuty nebyt viac so mnou.Povedal,ze to bol achvilkova slabost.To je aka blbost????? A odkedy mi chodil kupovat testy,lebo uz sme mali podozrenie,len bolo ets eskoro na testy,tak sme ich kupili viac...tak odvtedy tiez so mnou spaval a nechranil sa ani tak,ked si bol vedomy toho vsetkeho.Tak kolko teda trva taka chvilkova slabost?????

luciaj
26. únor 2007

on je vaaaazny hajzel ... len tak, bez vysvetlenia, on sa rozhodol a ty musis jeho rozhodnutie prijat ... je to jeden sebecky netolerantny hajzlik ... prepacte za vyraz, ale inak to nejde ... keby sa aspon snazil o tom porozpravat, ako to vyriesit, ved predsa manzelstvo nie je len o zamilovanosti a podla starsich a skusenejsich, cim clovek starne, zacinaju byt dolezite ine veci, ako vzajomne porozumenie, schopnost rozpravat sa, tesit sa z rovnakych veci, pestovat spolocne hobby, starostlivost o deti ... z tychto veci sa predsa sklada laska, nie len z vasne a zamilovanosti, ktore po rokoch urcite vyprchaju ... ak on nepozna zakladne hodnoty v zivote, nie je o com sa s nim dalej rozpravat a bud rada, ze sa zbavis takeho plytkeho cloveka ... a ver tomu, ze najdes v zivote toho, kto ti da skutocnu lasku, drzim palceky damia 😉

damia
26. únor 2007

ja viem a tiez si to hovorim a snazim sa to pochopit.Ale praveze on daval najavo lasku a uznaval vsetky tie hodnoty.Je to pre mna sok a celkom bez naznakov,ze by nieco skripalo.

damia
26. únor 2007

babule,ja som uplne na dne,vsetko sa mi zrutilo.

pitrs
26. únor 2007

Damia, tak to je teda síla 😢 doufám, že je to jenom chvilková zaležitost a on se brzy vzbudí z toho bezvědomí!!!!!I když z toho co píšeš to tak nevypadá 😢 Je mi to moc líto a vůbec se do toho nedokážu vžít, ale držím ti pěstičky a pevně věřím, že ať už to dopadne jakkoliv, ty to zvládneš!!!!!!!!Musíš už kvůli miminku!!!!!!!!