Manžel mě opouští. Jak se s tím vyrovnat?

benjamin
13. únor 2007

Ahoj holky,dnes mám nejhorší den ve svém životě. Nevím jak nastalou situaci řesit... Manžel mi dnes po 9letém vztahu,přičemž máme půl roku po svatbě a 4měsíční miminko řekl,že odchází k jiné... Nevím jak dál, jak toto řešit,jestli prosit,křičet nebo se v klidu rozejít. Prosím o radu,budu ráda za každý příspěvek

consti
9. kvě 2007

Ahoj holky,tak další příběh, naštěstí ne můj.Včera mi psala kamarádka, že ji opustil přítel.Máme asi 14 dní před státnicema 😅 .Byli spolu už asi přes dva roky, on je cizinec, přes léto spolu byli v cizině, jinak se vídali jak to šlo.Toto jaro tu začali vše vyřizovat pro společné bydlení, on si tu složitě našel vytouženou práci, vyřídili povolení, zařídili si byt, koupili auto..Když jsem se ho ptala co svatba atd.tak básnil, kdy a kde svatba bude, vypadali strašně šťastně a zamilovaně...No a najednou konec, z ničeho nic jako u vás.Prostě jí jeden den oznámil, že v sobotu se vrací do Kanady, že není šťastný a hotovo.kamarádka je na prášky, chvilku před státnicema a řeší toto.Fakt nechápu 😲 😠 ☹

veronika11
10. kvě 2007

Ahoj consti,
to je teda sila! Neco podobneho se stalo me kamaradce - taky ji opustil pritel mesic pred statnicema. Nastesti si to nejak vyresili, takze se k ni nakonec vratil - po 3 tydnech. Ale byla z toho uplne hotova,mala a nemohla spat, brala prasky na nervy, nejedla, byla proste uplne mimo. Statnice musela samozrejme odlozit na zari, ale zvladla to. Kdyz se z toho vseho vzpamatovala, rozesla se s nim sama. Rika, ze kdyz to udelal jednou ,udela to zase. A navic se projevil jako uplny necita a sobec, kdyz nemyslel na ni a udelalji to pred statnicema 😠 😠 😠 Naprosto nepochopitelne 0 tohle by zenska nikdy neudelala!!!

Mimochodem, damia a benji, prave jsem si tu precetla vase pribehy a chtela jsem vam rict, ze na vas myslim a moc vam drzim palecky. JSTE HOLKY STATECNY!!!!!!!!!!!!!!!!!

tatarko
10. kvě 2007

...........nebuď skromná.......možno na to, že si pre neho tá naj príde až neskôr......nechaj ho odísť a zaželaj mu to najlepšie......

mojalili
12. kvě 2007

Damia, zlatko,
tvoje slova mi pripominali moju staru piesen, teda moj pribeh, ktory som si takmer pred rokom vytrpela na vlastnej koži.
Presne, milovala si svojim celym srdieckom a zrazu rana do srdca.
Az teraz sa ti otvorili oci, kto to vlastne po tvojom boku stal cely ten cas. Doteraz si to nevnimala, milovala si ho takeho, aky bol.
Ver, mam to iste doma.
Potrva to este dlho, neda sa to vymazat a zacat od znovu, ale nech som ti zivým príkladom, ze sa TO RAZ DA DOKAZAT.
Hldaj novych kamaratov, kamaratky, znamych, rodinu,proste niekoho, s kym si mozes pokecat. Sportuj, to je dobry liek na vybitie nervov. Poznam to z vlastnej skusenosti.
LEn sa prosim neuzatvaraj do seba. Rozvod, no trva to tak 6 tyzdnov, kym pride pozvanka. Bud statocna, nie je to nic prijemne. JA som si poplakala na sude, aj ked som vysla von,ale ten plac ma akosi oslobodil. ZAcal sa mi NEW LIFE. Proste chce to cas, uvidis casom, ze sa na to vsetko budes pozerat tak ako ja a povies si:
😉 😉 😉 😉 UVOLNIL MIESTO PRE LEPSIEHO 😉 😉 😉 😉 😉
Drzim ti moc a moc palceky, aby si bola SILNA.

aaa
13. kvě 2007

Holky, nikdy jsem si nemyslela, že by se mě mohlo tohle téma osobně dotknout.
Dneska mi manžel oznámil, že má pocit, že náš vztah už není to, co býval, a že bysme se měli rozhodnout, co dál. Přišlo to bez varování, koukala jsem na něj jako vyvoraná myš... Těšila jsem se na společnou neděli...
Nechci to vzdát, přece nezahodím 12 let života, proboha...
Vůbec nevím, co bude, odjel k mámě, že se vrátí večer..
nevím, jestli jé to bouře, která se přežene...
Ani brečet nemůžu, poslala jen sms kamarádce a nalila si velkého panáka.

zanett
13. kvě 2007

Aaa, drzim pesti, at to dopadne dobre. Dej vedet... 😉

aaa
13. kvě 2007

zanett, děkuju... pořád to nějak nemůžu pochopit a nedochází mi, co se děje..

consti
13. kvě 2007

aaa to je mi líto.Snad to nebude tak horké..Držím pěsti!Nějak nechápu,co se to s těma chlapama děje 😅 😕 ...

krista
13. kvě 2007

aaa taky držím palce, určitě to překonáte a váš vztah bude ještě pevnější 😉

aaa
13. kvě 2007

kristo-děkuju moc za podporu

consti
14. kvě 2007

aaa tak jak to dopadlo?Snad jste si o všem promluvili a je vše už na dobré cestě 😉 ...

anatanka
14. kvě 2007

aaa- jak to u vas vypada? Uz je manza zase zpatky? Mozna je to jen nejaka prechodna ponorka a potrebuje par dni, aby zjistil, ze bez tebe vlastne nemuze zit.

aaa
14. kvě 2007

ahojka, zatím nic nového, kromě toho, že mám nervy totálně v kýblu, nemůžu jíst a spát... já mám bohužel dnes a zítra noční, manžel zase ve středu bude dlouho v práci, takže nejbližší příležitost si promluvit bude ve čtvrtek...

Ozvu se holky, držte mi palce, nechni ztratit 12 let života...

myschka
15. kvě 2007

Třeba to nebude ztracených 12 let, třeba zacneš po 12 letech lépe a plnohodnotněji žít. Já chápu, že takhle z niceho nic je to šok ale bud mu jen přeletlo něco přes nos a bude zase dobře nebo je opravdu nespokojený a pak je lepší když si půjde svou cestou a ty v klidu začneš nový a třeba lepší život. optimismus a hodně štěstí.

aaa
15. kvě 2007

Víš, já se na to nedokážu podívat s nadhledem, prostě jsem v šoku a zatím absolutně nevím, co bude dál... Jsem teď ve stavu, že si neumím představit začínat nový život. A taky roky mi běží, co si budu namlouvat...

magg
15. kvě 2007

aaa mate deti?

bustik
15. kvě 2007

AAA - to není možné, tak už i ty ☹ Doufám, že se to udobří.

Já nevím čím to je, ale teď je nějaké divné období:
Mojí kamarádku opustil přítel měsíc před narozením jejich miminka ☹
Další kamarádka řeší krizi: doktoři jí doporučují co nejdřív otěhotnět, s přítelem se domluvili na podzimu, ale on teď couvnul, ale na druhou stranu jí říká jak jí má rád -
- ach jo, snad tahle podivnost nehupne i na mého manžela 😔

aaa
15. kvě 2007

magg-děti nemáme, ale ráda bych letos otěhotněla, snad poprvé začínám cítit něco jako bilologické hodiny.
Je fakt nějaký blbý období, já se včera dozvěděla, že v sobotu zemřel bývalý kolega, bylo mu 27. Je ho přítelkyně je těhotná...Teda vlastně manželka, on si ji v nemocnici těsně před smrtí vzal...
No nic hoky, dneska mám nevím proč trošku lepší náladu, sice musím běžet na noční, takže manžela neuvidím, ale čekám, že mi zavolá.
Držte mi palce holky, moc mi to pomáhá, nemám se komu svěřit, ví to jen moje nej kámoška, ale ta má čerstvé mimi, tak ji nechci otravovat.
Nevím, co všichni chlapi blázněj... ☹

4a
15. kvě 2007

aaa,
třeba tou změnou myslel manžel nějaký posun ve vašem životě. Třeba dítě, stěhování, koupě nemovitosti, nový koníček atd. Možná jste se dostali do stereotipu a chtěl by z něj vyskočit. A jestli mu v tom můžeš pomoct, bylo by to fajn. Čtu, že bys to zvládla a i chtěla, což je pozitivní.

aaa
15. kvě 2007

Nepopírám, že stereotyop tady je, proto jsem odhlodlaná s tím něco dělat, ráda bych mimi...
Dobrou noc všem

magg
16. kvě 2007

a vie o tom, ze by si uz rada babatko?

sue
16. kvě 2007

Aaa, moja rada... bábätko vzťah nezachráni, ak ho chceš mať aj tak, maj... ale nepočítaj s tým, že len to, že otehotnieš vzťahu pomôže. Je to kopa starostí, problémy s peniazmi, prácou, zdravím... bábätko ako záchranu neber... skôr nájdi niečo iné a porozprávaj sa s ním najmä - o akej zmene to hovoril...

majina
16. kvě 2007

Myslela jsem že tahle diskuse mě nidky nepotká! Neopustlil mě sice manžel ale přítel, za tři neděle by to byly tři roky co jsme spolu. Nevím jak dál, co budu dělat.... pořád je brečím a brečím tak doufám že vám nebude vadit když se k vám připojím.

bednaroi
16. kvě 2007

majina uplne te chapu ze porad brecis a brecis,ja takhle recela asi dva mesice,porad,stacila malickost.My jsme se s pritelem rozesli po 3,5 letech,po vzajemne dohode,ale stejne to bylo hrozny.Z kraje jsme spolu jeste mesic bydleli.On je ale skvelej chlap,pomohl mi z nejhorsiho ven,a to jsem na tom byla tak,ze prvni den po oficialnim rozchodu jsem se zhrotila,nebyla jsem schopna ani vylest z postele a jit na zachod.kdyz prisel domu a videl e v tom zalostnem stavu tak me sebral,od nesl me na zachod a pak do koupelny kde mi pomohl se vykoupat.U nas to ale nebyl nejaky "uhadany" rozchod,proste jsme prisli na to,ze on nas vztah nevidi na cely zivot.A tak jsme se dohodli ze to nebudem hrotit,a ze se rozejdem,ze bychom ani jeden nebyli stastni.On proto,ze by ho to casem urcite tahlo jinam a ja proto ze nechci nekoho drzet ve vztahu kdyz vim ze on v nem neni stastny.

Byla jsem na tom ale fakt zle,myslela jsem ze je to ten pravy se kerym zestarnu.No nebyl.Dnes po dalsim roce a pul jsem spokojena v novem ztahu a na byvaleho se divam trochu jinyma ocima a vim,ze by to stejne jednou krachlo.

Takze ma rada; vybrec se,pomaha to.Ale nezavri se doma,jdi na vzduch,jdi do sveta.Jiste tam nekde venku narazis na toho praveho.No a nebo se treba s pritelem casem vase cesty zase sejdou,clovek nidky nevi.

majina
16. kvě 2007

My taky nemáme rozchod s hádkama, je to v klidu a to mě ještě víc rozčiluje!!! Já sem taky raději dneska zůstala doma, nechci jíst ani pít prostě nikoho vidět a jen brečet a brečet!!! Jenže kdyby k tomu měl nějaký veliký důvod tak to pochopím ale rozejít se jen proto že mám teď nějaké to kilo na víc??!! Mě by snad ani nevadilo to že jsme se rozešli ale ten důvod a to jak sem se v něm spletla! To hrozně mrzí! Já ho nechci už nikdy vidět!

aaa
16. kvě 2007

Majina-ahoj. Co to je za blbost, rozchod kvůli nadváze? Svět se zbláznil, nebo co?
Chápu, jak ti je, já se plácám ve stejném stavu, nejím, nespím, čumím do blba. V práci jsem alepoň přišla na trochu jiné myšlenky, ale teď už v tom znova lítám a ještě hůř než před tím, mám dnes volno a děsím se toho zítřka, kdy budeme mluvit o budoucnosti.

Sue-ano, ví, že bych chtěla miminko, ještě před měsícem mluvil o tom, že už bysmě měli začít na něm pracovat, když máme teď hotový byt...

sue
16. kvě 2007

Aaa, a čo vlastne povedal? Však to nie je normálne, aby pred mesiacom chcel mať s tebou dieťatko a zrazu nič 😲

majina
16. kvě 2007

Já to taky nechápu.... myslím si že mi nechce říct pravý důvod a proto to hází na nadváhu 😖

aaa víš jak psala sue-miminkem to nezachráníte ☹

damia
16. kvě 2007

majina,to je vzdy najlahsie riesenie,ked muz nechce povedat dovod a vsetku vinu hodi na zenu.A este ked si vymysli,tak hlupy dovod..

aaa
16. kvě 2007

sue-řekl, že se mu zdá, že s našeho vztahu vyprchalo něco důležitého, že bysme měli rozhodnout, co s tím uděláme. Nic konkrétního jsem z něj nedostala, takže netuším, na čem jsem. Po tf to řešit nechce, to je nepříjemný, že jsme se domluvili, že si ve čtvrtek sedneme a probereme to.Takže holky, co myslíte? Jsem bezradná. V práci má stres, není tam moc spokojený, jestli tohle je jeden z důvodů...

Vím, že miminkem to nezachráníme, ale opravdu o něm mluvíme už nějaký čas, čekali jsme až našetříme peníze, opravíme byt.. Taky rozhodně nehodlám otěhotnět ns truc, nebo proto, abych tím zachraňovala krizi, jen si myslím, že je potřeba se zase kousek posunout a rodina k tomu patří.

Majina-nadváhu jako důvod rozchodu bych nepřijala, co je za tím?