Manžel mě opustil měsíc před porodem kvůli jiné

dada_79
21. dub 2012

Ahoj, založila jsem tuhle diskuzi, protože jsem ještě stále v šoku a nevím jak dál. Před více než 10 dny mi manžel po sedmi letech společného života, měsíc před porodem našeho vytouženého potomka oznámil, že mně už nemiluje a stěhuje se k velice "chápavé" kolegyni, kt. potkal v nové práci. Celé naše spolužití jsem považovala za šťastné, zvlášť, když jsme před necelým rokem měli rok plánovanou svatbu, a pak 2 měsíce po ní, po 4 letech snažení zjistli, že čekáme miminko. Ještě před 2 měsící, kdy byl na služební cestě mi psal sms, jak mně a naše dítě hrozně miluje. Jsem z toho v takovém šoku, že jsem na týden skončila v nemocnici, na rizikovém oddělení. V šoku jsou i naši společní přátele, protože nikdo by to od něj nečekal. Nevím, jak dál.... . Na co mám do rozvodu nárok? Manžel se odmítnul vrátit. Nejdřív sliboval pravidelné přispívání na dítě a domacnost určitou částkou, teď mi oznámil, že se musí poradit s právnikem, kolik mi bude dávat. Byt mám zatížený hypotékou, kt. jsem si brala ještě za svobodna. Jsem na mateřské a netuším, kolik mi dá příští měsíc peněz, abych mohla zaplatit základní účty. Nevím, jak to všechno zvládnu. Mate někdo skušenosti s podobnou situaci?

gepe
4. bře 2014

@fujzuzana a Ty jsi kdo? 🙂

blahova_andrea
4. bře 2014

@latkovkybrno no taky bych v jejich očích nechtěla padnout na stejnou úroveň. taky jsem teda docela na hodně věcí lenora, to se klidně přiznám. ale na ni to bohužel fakt sedí. ona si sama ani nevyměnila baterky v ovladači a když ji požádali o vyloupaní fazolí, tak jí to trvalo skoro rok. než přijela její matka na návštěvu a vyloupala to u tv za ni, když se šla opalovat. a co mě dostalo...v baráku hezké dřevěné schody, ona chodila v botech do patra až skoro do postele, ale že by je umyla to ne...lezla po schodech babička po operaci kolene a nebo poslala svého 8letého syna, ať laskavě vytře, že tam taky šlapal. no bodejť...vždyť to viděl u ní a ona mu to dovolila...to jen tak pro příklad, no...označení je to fakt hnusné, ale ji teda nikdy před nikým bránit nebudu. bohužel nemám jediný důvod. spíš naopak.

latkovkybrno
4. bře 2014

@blahova_andrea No jo, každý jsme nějaký, znáte to, málokterá tchýně je spokojená a mnohdy také obráceně.. Ale ta líná a neschopná veš, to mě dostalo, docela drsný označení.. ačkoli vím, že jsou i drsnější ☹

blahova_andrea
4. bře 2014

@latkovkybrno no to není označení od tchýně, ale od tchána spíš si myslím. tchýně si kolikrát myslí svoje, ale je to klidná tichá ženská. to spíš tchán je drsňák a nebere si servítky. vím, že ideální to není nikde, ale některé věci jsou prostě přes čáru. a její chování a "myšlení" nechápe často tedy nikdo a je jedno jestli jde o úklid, o výchovu dětí, o stravování, o slušné chování...prostě jako by byla z jiné planety 😅 jinak já rozdíly beru, díky nim je svět pestrý a je stále co řešit a o čem se bavit a co si vysvětlovat...ale s některými lidmi prostě na nic společného nelze narazit a ani se s nimi nedá rozumně komunikovat. no fakt se bojím dne, kdy mě taky pořádně poznají a označí mě nějakým souslovím 😅

latkovkybrno
4. bře 2014

@blahova_andrea No, víte, já taky nejsem zrovna vysněná snacha.. nedokončené vzdělání, nadváha nebo spíše obezita, někdy mám dost radikální názory, jsem hodně přímá (jsem tak vychovaná), emotivní, vaření není alfou a omegou mého života, i když to nezanedbávám, ale nevyžívám se v tom, také si neužívám fintění apod... Nejlépe je mi v pohorkách v lese.. Manželovi rodiče jsou fajn, tedy - také jsme měli konflikty, bylo mi řečeno mnoho nepěkného, ale spíše to souviselo právě s tím, že si jeho partnerku představovali jinak.. No manžel to komentoval slovy "Nejsme v Indii, aby rodiče dětem vybírali partnery.." a tak já tak nějak už prdím na to, co si o našem vztahu kdokoli myslí.. Já jsem si vybrala jeho, on mě a ostatní ať si trhnou.. 🙂 Dnes jsme spolu 9 let a musím říct, že to, že budu mít tak krásný vztah a manželství, to předčilo veškeré mé sny.
Proto i kdyby mě jeho rodiče nazvali vší, bude mi to asi už jedno.. I když představa je to nic moc.. Důležité je, jak mě vnímá on a to, že už je dospělý muž a na to, co tvrdí jeho rodiče na jeho vztahy, už kašle. 🙂

blahova_andrea
4. bře 2014

@latkovkybrno tak to máte velké štěstí na muže, že si vás tak dokázal obhájit. bohužel u přítele to byl jiný případ. jeho rodiče odrazovali, on si ji vzal a pak zjistil, že měli pravdu...no ne všude je to ideální. ono je taky rozdíl to, že ona u nich 10 let zadarmo bydlela a tak se od ní asi lecco očekávalo. já tam jezdím jen občas na návštěvu a to je prostě velký rozdíl. my spolu zatím vycházíme v pohodě, ale myslím, že je to právě tím, že se vidíme jen občas jako ty návštěvy 😀

latkovkybrno
4. bře 2014

@blahova_andrea No tak to je základní velká chyba bydlet u rodičů ,-) Teda - co takhle slýchám.. ale někdo nemá jinou možnost. Ale většinou to opravdu dobrotu nedělá, ale naopak. Já to neznám a pro manžela by to byla noční můra, ten mi říká, že čím dál je od nich, tím lépe.. Ale aby to nevyznělo hloupě, on je má rád, jen prostě nemá rád, když do něčeho kecaj.. Prostě normálka, už jsme dospělí. Také jsem ráda, že si mě obhájil, on o tom ani chvíli nepochyboval, stejně jako já o něm. Zažili jsme spolu opravdu hodně, dobrého i zlého a to, že nejsem pro jeho maminku dokonalá, to nás fakt nerozhodí.. Ostatně on to čekal, nejsem líbivý typ.. ale jemu se líbím moc a to je hlavní 🙂 Ale také jsem k tomu musela dospět a trápit se tím nějaký čas, že mě neberou, až mi to jednoho dne z ničeho nic bylo fuk. Díkybohu, ani nevíte, jak je to osvobozující pocit.

blahova_andrea
4. bře 2014

@latkovkybrno to souhlasím. jenže oni se brali a čekali malého už v 21 letech a to nějak moc neměli na výběr a byli rádi, že jsou rádi. problém je, že s tím ani potom nic nedělali, no. třeba mohlo vše dopadnout jinak. ale to bych zase já neměla své děti 😀 my jsme taky v docela špatné situaci a bojím se toho, že by nám nezbylo nic jiného než jít tam, protože mi to už teď přijde jako začátek konce.
ten osvobozující pocit chápu. já s ním vlastně začínala. jelikož my čekali našeho syna v době, kdy ještě nebyl rozvedený a rodiče jsou věřící, tak nám nechtěli poznat. seznámili jsme se až když malého bylo 8m. já to brala tak, že když nás nechtějí tak co...však nás mají rádi jiní a co neznáme, to nám nechybí. nakonec o hodně přišli oni. ale tak dostali rozum včas. našli si k sobě s vnukem cestu pak rychle a dneska by ty začátky nikdo netipoval. a já jsem teď ráda, že má míša oboje prarodiče, ale abych se kvůli tomu stavěla na hlavu a dělala, co mi není milé...to ne.

lorreine
4. bře 2014

@fujzuzana Tak vidim, ze Ti zablokovali admini povodny profil, tak si si vytvoril/a novy. To, co robis uz zavana stalkingom, tak pozor na to!

gepe
4. bře 2014

@lorreine to se mi taky honi celou dobu v hlave 🙂 osobne bych asi nevydrzela neresit to, ze me nova pritelkyne meho ex partnera - tipuju 🙂 pronasleduje vsude, evidentne vyhledava a prohledava cokoliv a kdekoliv. Uklada, kdo vi co jeste a jeste se proti me ohani socialkou? Tak me to vyzniva..
Slecna zapomina na jednu dulezitou vec, nebo nevi. Pokud muz odesel za jinou, kor pokud puvodni byla tehotna, at uz duvody byly jakekoliv, je velka pravdepodobnost, ze to udela znovu. Napr. krasnym prikladem i znamym je Vojtek z Kabatu. 😀

lorreine
4. bře 2014

@gepe Mne je uplne jedno, kde je pravda. Vacsinou uprostred. Ale toto, co robi, proste v poriadku nieje. Je to stalking. Taketo veci nech si vyriesia osobne (alebo na sude) a nie v tejto diskusii.

gepe
4. bře 2014

@lorreine ja snad resim co je mezi nimi? Promin, ze jsem Ti napsala svuj pohled shodny na stalk, atd. Asi to bylo spatne.

lorreine
4. bře 2014

@gepe V pohode, predsa sa nebudeme hadat aj my 🙂. Len tu nechcem riesit ich vec...urcite to chapes 🙂.

gepe
4. bře 2014

@lorreine chapu neboj 😉 a mj. si myslim, ze jsme obe uz dospely na tolik, ze vime, ze hadani nikam nevede 😉

manolik
22. led 2016

Vidím, že už je to starší datum od té doby nikdy tu nebyl..ale přeci jen pokud někdo z holek by tu ještě byla tak napište. Byla jsem také opuštěná v 5. měsíci těhotenství ještě k tomu tak podle a srabskym způsobem :( Jednou se rozhodl,že by rád semnou dítě byli to k jeho narozenínam a já taje chtěla, tak jsme do toho šli a byla sem těhotná - bochužel mimodelozni takže mi vzaly vejcovod a jediná šance už byla jen Ivf... Po roce trápení jsem otěhotněla umělé ve všem mne podporoval a chtěl to víc než já, v lednu sem otěhotněla v červnu měla být svadba a teď v březnu stěhování do vlastního hnízdečka.Místo toho teď řeším zrušení hypotéky a navrácení dost vysoké zálohy Id developera a on je u nějaké laciné slečně, která nu poskytovala to co já sem v těhotenství nebyla pro pana udělat.... Ty chlapy už nenávidím akord jeho,všechny jo znají jako nejlepšího chlapa, nejhodnejsiho a nevěřím jak se otočil a co se s nim stalo... Proste jako kdybych ho neznala, úplně jiný člověk přísahal na vlastní dítě, že v tom jiná není.. Jak tohle může člověk udělat nechápu :(( bydli a platí hypotéku k**** zatímco mne se rozpadl sen a hlavně můj syn přišel o možnost mít rodinu. Časem se to lepší ale už je to pul roku a porad to bolí. Až dorazím hypotéku a vse ostatní tak bude lepe....Malý je krásnej a hodnej, je to moje vše a doufám, že to nějak zvladnem. 🙂))

manolik
22. led 2016

@manolik omlouvám se za češtinu jsem cizinka..

petrouska
24. led 2016

@manolik Ahoj,předchozí diskuzi jsem necetla,protože je stará... Jsem svým způsobem ve stejně situaci. Právě procházíme rozvodem,ikdyz si myslím,že je to jeho sprajc a že naše manželství jde zachránit. Čekáme druhou holčičku a je to psychicky opravdu náročné. Můj příběh je na moc dlouhé vypisování. Ale rada bych te podporila,ač je to smutné,nejsi v tom sama a klidně se tu vypiš ;)

alakin
27. lis 2018

@manolik ahoj ják jste dopadli s otcem jste stále od sebe, co syn? Zvládla jsi vše vyřídit? Hypotéku atd..?