Manžel mě opustil měsíc před porodem kvůli jiné

dada_79
21. dub 2012

Ahoj, založila jsem tuhle diskuzi, protože jsem ještě stále v šoku a nevím jak dál. Před více než 10 dny mi manžel po sedmi letech společného života, měsíc před porodem našeho vytouženého potomka oznámil, že mně už nemiluje a stěhuje se k velice "chápavé" kolegyni, kt. potkal v nové práci. Celé naše spolužití jsem považovala za šťastné, zvlášť, když jsme před necelým rokem měli rok plánovanou svatbu, a pak 2 měsíce po ní, po 4 letech snažení zjistli, že čekáme miminko. Ještě před 2 měsící, kdy byl na služební cestě mi psal sms, jak mně a naše dítě hrozně miluje. Jsem z toho v takovém šoku, že jsem na týden skončila v nemocnici, na rizikovém oddělení. V šoku jsou i naši společní přátele, protože nikdo by to od něj nečekal. Nevím, jak dál.... . Na co mám do rozvodu nárok? Manžel se odmítnul vrátit. Nejdřív sliboval pravidelné přispívání na dítě a domacnost určitou částkou, teď mi oznámil, že se musí poradit s právnikem, kolik mi bude dávat. Byt mám zatížený hypotékou, kt. jsem si brala ještě za svobodna. Jsem na mateřské a netuším, kolik mi dá příští měsíc peněz, abych mohla zaplatit základní účty. Nevím, jak to všechno zvládnu. Mate někdo skušenosti s podobnou situaci?

mmirush
21. dub 2012

Ahoj, úplně tě chápu. Něco podobného se stalo mě před 2 měsíci. S manželem jsem byla 10 let, máme skoro dvouletou holčičku, podle mého názoru nám všechno klapalo, měli jsme společné sny a plánovali pořád společnou budoucnost. Pak jsem v půlce února zjisitla, že se začal stýkat s novou kolegyní v práci. Pořád tvrdil, že jsou kamarádi, ale nezdálo se mi to. Takže jsem řekla, že ve třech to nikdy nepůjde. Sbalil si kufry a během 14 dní se odstěhoval z domova. Jen tak, po 10 letech :((( když jsem se ho ptala, tak řekl že už mě nemiluje. Stejný scénář jako u tebe. Nikdo to nechápal, rodiče, tchýně, kamarádi. Já se zhroutila, skončila jsem na antidepresivech. Od března teda žije jinde na podnájmu. Nechal mi byt, zahradu, ačkoli obojí je s dluhami :( Rikal, že potřebuje čas si to rozmyslet, ale celou dobu už buduje vztah s jinou. Na začátku dubna jsem podala žádost o rozvod. Manžel je naštěstí rozumný a tak podepsal majetkové vyrovnání které je výhodné pro mě. Byli jsme i na sociálce o svěření dítěte do mé péče. Paní ukázala tabulky, podle které se počítá výživné. Stanovili jsme ho na 2500,- měsíčně (je to cca 11 -15 % z čistého měsíčního příjmu). Nárok na výživné je od doby co se odstěhoval. Já mám ještě svůj příjem z práce, takže na mě výživné dávat nebude, ale ty máš na něho určitě nárok. Po rozvodu totiž musí být zajištěna stejná životní úroven obou manželů,takže do doby než budeš vydělávat ti bude muset přispívat. Teď ti to výživné posílat nemusí, až jak rozhodne soud, ale pak ti to musí doplatit zpětně. Sepsali jsme ještě dohodu o návštěvě s otcem, má ji každých 14 dní na víkend a něco málo přes týden. Jsou to už dva měsíce, ale pořád se s tím nedokážu srovnat. Bude to chtít ještě hodně, hodně času. Mám naštěstí skvělé kamarády a rodiče, s tchýní taky super vycházím, ale po večerech, když jsem sama, tak to na mě padá. Věřím a musím věřit, že to nějak půjde, dělám to pro dceru, jinak bych už asi skočila z mostu :(((( Musíš se držet !!!

slundo
21. dub 2012

Teda když to čtu tak nevěřícně kroutím hlavou :( Je mi to moc líto, že vás tohle potkalo. Myslím, že nová přítelkyně vašeho manžela ovlivňuje jeho rozhodování ( co se týká těch financí). Zkuste s manželem na toto téma rozumně prohodit pár slov, nesmí to však vyznít , že z něj chcete tahat peníze. Jen mu vysvětlete , kolik potřebujete, abyste se nedostala do finanční tísně. Moc vám přeju, abyste to zvládla a věřím, že vaše miminko vám to v životě vynahradí . Bude to vaše štěstíčko, uvidíte ;)

coufii
22. dub 2012

@dada_79
@slundo Teda holky to ste mě fakt dostaly.Chce se mi z toho brečet ☹ Já s tím zkušenosti nemám, jelikož je mi teprve 19 ale málem mi hrozilo že budu taky svobodná matka ale naštěstí se to nepotvrdilo.Jen se nás nějakej vtipálek snažil rozeštvat.Z takovýchlech chlapů je mi vážně nanic..Nejdřív pohoda,lážo plážo,svatba,kupu let spolu,vytoužený miminko a pak vezmou do zaječích...To ty chlapi fakt v tý hlavě nic nemaj?Strašně bych vám oboum ráda pomohla ale mám prd zkušenosti s tímhle 😖 Myslím na vás a přeju hodně štěstí do budoucna i dětem 🙂

dada_79
autor
24. dub 2012

@mmirush
Ahoj, díky za tvoji reakci. Někdy pomůže i pocit, že nejsem jediná, i když tohle bych nepřála žádné ženě. Tedy, jedné určitě ano - té, která ukradla otce mému dítěti. Možná by ji pak došlo, co vlastně udělala. U mně je všechno ještě velice čerstvé. Rodina se mi snaží pomoct, abych se psychicky sebrala a byla schopná alespoň zvládnout porod. Nicméně často trpím návaly pláče, depresemi a mám strach z budoucna. Vím, že mám nárok na výživné, ale netuším kolik mi soud přiklepne. Můj manžel nemá žáden majetek, jenom svůj průměrný plat. Obávám se, že po půl roce budu muset do práce, abych to všechno zvládla utáhnout, ale nevím, kam s dítětem. Státní jesle skoro v celé Praze nenajdete a soukromé finančně neutáhnu. Mimo jiné mi srdce rve, když si pomyslím, že tak malé miminko mám svěřit do péče cizím lidem. Rodiče by mi rádi pomohli, ale sami musí ještě do práce.

dada_79
autor
24. dub 2012

@slundo
Díky za podporu. S manželem momentálně není rozumná řeč. Snažila jsem se mu vysvětlit, že to, co mi je ochoten teď dávat, nestačí. O dalších penězích je ochoten se bavit až po porodu dítěte. Mám pocit, jako bych mluvila s cizincem a ne s člověkem, se kterým jsem prožila 7 let.

kathy.skal
24. dub 2012

@dada_79 Ahojky. Je mi hrozně líto, co se ti stalo. Člověk by si měl těhu užít... a ne tohle ☹ Když už manžel na tebe prdí, na mimčo by tedy ohledy brát měl, vždyť je taky jeho!
Mě jen napadlo s tou prací... nešela by v tvém zaměstnání zařídit práce z domu? Já to tak mám a mohla jsem pracovat prakticky pár týdnů po porodu 😉
Drž se

slundo
24. dub 2012

@dada_79 aha... no však ono mu to nevydrží dlouho, snad. Nemůže přece tolik let jen tak hodit za hlavu ne ? A ještě ke všemu když se vám má narodit miminko....myslím, že i on dělá ukvapený závěry, že se nechce vrátit a tak.... teď může být s jinou spokojený, ale za půl roku bude nejspíš mluvit jinak...Určitě bych se poradila s někým kdo tomu rozumí na co všechno máš nárok - od porodnýho až po různé příspěvky na bydlení a tak. Bohužel v těhlech věcech plavu, tak ti nemůžu dát konkrétní radu. A s tou prací z domů by to taky stálo za zkoušku, ikdyž ze začátku to nejspíš nepůjde. Musí být hrozný, když se k tobě chová jak cizinec, ale je to díky té velice "chápavé" kolegyni, jak píšeš. Většinou muži podlehnou pokušení mít milenku, protože najednou nemají závazky, zodpovědnost a jen si užívaj...ovšem ani milenka se nespokojí s takovým chlapem. No a najednou si muž uvědomí, že si vlastně nepolepšil a je rád když se může vrátit domů. Často to tak bývá...

kammka
24. dub 2012

@dada_79 to je hrozná situace, nevím, co ti poradit, neznám povahu tvého muže.. pokud je to palice dubová a ješita, což muži bývají, patrně se mu nebude chtít měnit rozhodnutí a vracet se.. ale snad bys tomu mohla pomoci tím, že nebudeš mluvit příliš o rozvodu, jen o tom finančním přispívání, podle mně, jakmile budeš o rozvodu mluvit i ty, tak on nebude přemýšlet o ničem jiném.. nevím, jak to vysvětlit.. on je teď asi v nějakém zamilovaném rozpoložení, působí na něj i ta nová, ale tolik let s tebou v něm muselo něco zanechat a hlavně se má narodit to malé.. narození miminka s ním musí zahýbat, třeba se bude ještě na hlavě drbat, co to proved, šance , že se vrátí tu podle mně je pořád, jen nezačni dělat tu hrdou, co už ho nechce vidět, co to bez toho bídáka zvládne... pro mně by to bylo teda hodně těžké , ale snaž se při každém kontaktu naznačit, že dveře má otevřené.. dítě tátu bude potřebovat.. jestli vám to do této doby klapalo, nevzdávala bych to.. ta jeho kolegyně, ta by se měla modlit, aby tě nepotkala.. protože si nedovedu představit, že neví, že čekáte mimi.. a co to je za ženskou, co sebere tátu ještě nenarozenému dítěti??? jestli se rozhodne s takovou zůstat, dobře mu tak , to bude pro něj trest a tobě takový pitomec za to nestojí,zatím ale vydrž, nebuď vůči němu nepřátelská, snaž se ovládnot, i když to bude těžké, já bych do něj asi šla pěstma, jak bych ho viděla....držím palečky..

kamino
24. dub 2012

Hlavu vzhuru..je blby,ze na porodne mit narok pravdepodobne nebudes,ale urcite ti poradi na socialce. Spis verim,ze chapava kolegyne za nejaky cas uz nebude tak chapava a manzel se vrati. Ale pak ruku na srdce,byla bys schopna ho vzit zpet? Verila bys mu? Presne to co prozivas se stalo me kamaradce a pak bylo daleko tezsi ho prijmout. Moc ti drzim palce,drz se,jedina rada ted zni- res to co muzes zmenit,ostatnim se nezabyvej.

katus07
24. dub 2012

dada - to je mi moc líto, co tě potkalo, i když tě neznám, tohle by se nemělo dít nikomu. Že je tvůj manžel hajzl tak o tom není pochyb. Protože zamilovat se může každej, ale pár týdnů před porodem opustit ženskou???? to je víc než na přes držku, je mi úplně smutno za tebe. Ale věř mi že to zvládneš a strašně tě to posílí. Taky jsme si prošla něčím pododbným, i když to dopadlo nakonec mnohem líp a od té doby jsme silnější a vím, že se dokážu o sebe i o malou postarat sama. Ty peníze to je hrozná věc, kterou budeš muset řešit, ale snad ti pomůžou rodiče a kamarádi i tak a hlavně si nech zaplatit taky výživné na sebe nejen na malý, protože an to máš nárok., Bohužel když tvůj manžel má průměrný plat tak od něj dostanečš tak 6000 - 7000 měsíčně dohromady a budeš ráda. Ale mateřská je vysoká poměrně a pak si stanovíš vyšší rodičák a ve dvou letech vezmou malého do soukromé školky, kterou holt taťka bude muste zacvakat minimálně z poloviny. Neboj dá se to. Hlavně teď mysli na miminko a na ty první chvíle s ní, to ti nikdo nesmí zkazit. Věř mi, že já konec těhu taky neměla ideální a porod hlavně psychicky už vůbec ne (nechci to úplně rozepisovat, kdyby to četl někdo známý, ale něco jako u tebe),a le od té doby co jsme poprvé dceru držela v náručí mi můžou bejt všichni chclepi ukradení 🙂

ptjj
24. dub 2012

@dada_79 musím se přiznat, že mě tohle téma dost vyšokovalo, nechápu, jak na tohle může mít ten chlap žaludek.......nicméně je nutné jednat, abys mohla přežít......nemůžu pomoct psychicky, tak se to pokusím shrnout alespoň z hlediska financí........dokud se vše ohledně financí nevyřeší, tak pokud máš čistý příjem nižší než je 2,4 násobek životního minima (což je pro tebe samotnou 8184 Kč a až budeš mít miminko, stoupne to na 11712 Kč), pak máš nárok na některé dávky státní sociální podpory - porodné, přídavek na dítě, případně příspěvek na bydlení - http://www.mpsv.cz/cs/2#dsp, bohužel nevím, jak je to s prokazováním toho, že manžel s tebou nežije a jeho příjem se tudíž nezapočítává do příjmu tvé domácnosti, ale našla jsem něco tady, takže nejlepší bude se asi s manželem dohodnout, aby ti podepsal nějaké prohlášení, případně by asi mohlo stačit tvé čestné prohlášení - http://aperio.cz/poradna/6584.......dál bys mohla mít teoreticky možná nárok i na dávky pomoci v hmotné nouzi: http://www.mpsv.cz/cs/5 .........zkus si zavolat na úřad práce a popiš svoji situaci, oni s tím mají určitě zkušenosti a poradí ti........nebo se podívej i na portál MPSV a zadej si tam své údaje, abys zjistila, zda máš na některé dávky nárok: http://portal.mpsv.cz/soc/poradce ...........držím ti pěsti, ať to všechno zvládneš a porodíš zdravé a krásné miminko, které tě udělá šťastnou a zapomeneš na všechny tyhle strasti, i když na to asi zapomenout nelze

maybe72
24. dub 2012

Milá dado, cítím s Tebou a ještě po letech mi z podobných pocitů beznaděje hořkne v puse ... Něco podobného mám za sebou, nebudu Tě unavovat podrobnostmi, každý si nějaký ten balvan trápení vláčíme za sebou. Chci Ti jen říct (z vlastní zkušenosti), nemá cenu chtít v takovéhle situaci po chlapovi, aby myslel hlavou, on to teď prostě nedokáže, jemu to musí dojít až časem. Jestli máš ještě nějakou sílu, soustřeď se na sebe a človíčka a dej manželovi čas (jestli Ti za to ještě stojí). Já jsem to ustála, i když jsem si opravdu sáhla na dno, ale nelituju toho, jsem ráda i za tuhle životní zkušenost. Mám i po tom všem krásné manželství a svého muže miluju. Tak se drž, myslím na Tebe...
Někdy prostě musí ženská mít sílu i za chlapa...

dorinek
25. dub 2012

@dada_79 - to je teda situace. Nedokážu si představit, že bych si domů přivedla chlapa, kterej má doma manželku měsíc před porodem.... Ta milenka teda má nervy, ale ono na ně taky dojde... Já bych v takové situaci asi navštívila právníka, ten Ti nejlíp vysvětlí, na co máš nárok ještě před rozvodem (pokud se teda chceš rozvádět), pak bych určitě zašla na sociálku a informovala se o všech dávkách na který máš (nebo budeš mít) nárok, vyzvedla bych zrovna i formuláře, poptala se, co všechno je k tomu potřeba a tak. Po porodu se to bude těžko obíhat. A v neposlední řadě bych asi požádala o radu nějakýho finančního poradce, pomohl by Ti dát do kupy finance, popř. vysvětlil, jestli třeba nemáš nárok i na pozastavení hypotéky, nebo tak něco, třeba by se daly snížit splátky, zašla bych do banky a tak. Prostě bych nečekala až jak se to všechno vyvine, ale začala bych dávat do kupy všechny drobný... Nakonec nemusí ani k rozvodu dojít, manžel nemusí vědět, jaký opatření děláš, pokud ho chceš zpátky, nedělala bych scény....Možná že Tvůj klid ho nakonec vyvede z míry a pochopí jakou udělal chybu. Ona i ta jeho "chápavá" kolegyně přestane být chápavá, až jí dojde, že má chlapa bez majetku, s průměrným příjmem, bez možnosti našetřit větší obnos, jelikož dítě jejího miláčka něco stojí.......
Hodně pevné nervy a brzké vyřešení všech problémů... 😉

speederella
25. dub 2012

ahoj,moc mě mrzí co se stalo a zvláště,když to udělal měsíc před narozením miminka..nechápu a nikdy tohle nepochopím,ale proč píšu....je těžké říct kašli na to a užívej si miminečko a vím,že je těžké se na to fakt vykašlat,ale TY si maminka a jsi silná osobnost,která to zvládne a neříkej,že ne,protože my ženský jsme mnohem mnohem silnější než chlap!!!neplakej,netrap se ..vím nejde to tak lehce,ale zkus to už kvůli miminku..držím pěsti ať to vše zvládneš a ja věřím,že ty to zvládneš 🙂 hodně štěstíčka

PS:on ten blbec (s prominutím) bude jednou ještě litovat uvidíš

dada_79
autor
26. dub 2012

Holky, děkuji moc za vaši podporu a rady. Někdy pomůže i několik milých slov a návrhů.
Už nepláču a snažím se svůj svět, rozbitý na milión kousků, opět dát dohromady a soustředit se na miminko a věcné věci jako jsou finance.
Jo, my ženy jsme silné.... protože, ani moc nemáme na výběr ....

katus07
27. dub 2012

Dado - to že bude jednou litovat, to je jistá věc. Otázka je, zda ho ještě budeš chtít zpátky a to je jen na tobě, nenech si do tho od nikoho mluvit a rozhodně to nedělej jen kvůli dítěti. Třeba to přijde za měsíc, třeba za rok, ale určitě tohle rozhodnutí budeš řešit. Ted si fakt užívej ty pohyby v bříšku, začátek bude težký ale to dítě ti to jediným úsměvem všechno vynahradí, uvidíš. Hlavně manžela zaúkoluj hen dpo porodu, i když není s tebou, dítě jeho je a to z poloviny takže každý den procházka aby sisi mohla odpočinout to je minimum! Holky mají pravdu, až ta jeho důra uvidí, že žádný prachy nebudou a že miminko pro něj bude na prvním místě (to musíš podporovat!) tak se na něj třeba rychle vykašle. Jinak o kavlitách takový ženský netřeba se vyjadřovat - hnus největší.

makynah
3. kvě 2012

Ahoj Dádo.
Chlapi dokážou někdy strašně ublížit, hlavně v době, kdy nemyslí hlavou.
Já jsem již 6 měsíců sama se dvěmi dětmi. Stejný scénář. O 11 let mladší slečna ( naše kamarádka ) a manžel úplně zamomněl, že bylo nějakých 12 let se mnou a našimi dětmi. Mladší syn se z toho stále léčí u psychologa. A ten člověk, se kterým jsem žila ( pěkné a pohodové manželství ) se nám změnil před očima. Šťastný jako blecha, nové značkové hadříky......a já plačící děti doma.
Ale něco pozitivního na té jejich zamilovanosti je. A to, špatné svědomí. Já jsem si ihned vyočítala výživné, co potřebji a matetkové vyrovnání v můj prospěch. V rámci toho, že " nemyslí " podepsal vše. Jemu totiž stačí k životu pouze láska. Moc dobře vím, jak Ti je. Funguješ jako robot a přemýšlíš, co bude dál. Ale bude dobře. I já se na to těším. A těm "konečně pravým " láskám se to taky jednou vrátí. Hlavu vzhůru a těš se na miminko. 🙂

veruska1311
11. črc 2012

Ahoj Dádo, před pár týdny se mi stala úplně stejná věc jako tobě, jen jsme spolu byli pět let, svoji sme rok, o miminko sme se snažili tři roky a prvního března sme byli na umělém oplodnění. Dnes svého muže vůbec nepoznávám, neni to ten, kterého jsem bezmezně milovala, pro kterého bych dýchala a se kterým jsem sdílela společnou domácnost 😢 Dneska jsem byla na sociálce, aby mi poradili a možná i pomohli, ale setkala jsem se s arogantní slepicí, která mi dala najevo, že neví co bych vlastně chtěla, prý nejsem nezaopatřená, přitom jsem na rizikovým a nemocenskou mám 5.200 Kč, poplatky za byt nejsem pochopytelně schopná uplatit a to mluvím jen o nájmu, elektrice, vodě a plynu, dokonce mi řekla, že to si musím domluvit s plynařema, holt nejsem černá, tak nemám nárok na nic ☹ Volala jsem právníkovi a máme nárok na dávky na nezaopatřené manželky, to je do rozvodu a po rozvodu taky, jen musíš prokázat fakturama kolik a co platíš. Jinak se drž 🙂

dada_79
autor
11. črc 2012

Ahoj Věruško. To je mi hrozně líto. Tuhle situaci bych nepřála nikomu. Ale, musíš být silná (Bohužel, nemáš na výběr. Máš v sobě človíčka, kt. za to stojí. Mysli na to toho broučka.). Nebuď sama - choď ven mezi lidi a komunikuj s nimi, ale hlavně nedrž to v sobě a hodně o tom mluv. Ten stres, kt. by si držela v sobě se může podepsat na miminku. Já jsem moc ráda, že se mi to stalo ke konci těhotenství, ale i tak to byl pro mně takový šok, že jsem skoro měsíc strávila na rizikovém v nemocnici a moje malá princezna se narodila předčasně a hrozně malinká. Ale, už to máme za sebou. Ano, na dávku na nezaopatřenou manželku máme nárok (dle zákona o rodině č. 94/1963 Sb. §93 (1).). Ale, vyřízení zas takové rychlé to není. Moje žádost už více než měsíc leží na místním soud a stále nic. Prožívám jenom díky své rodině a přátelům, kt. mně finančně, hmotně a morálně podporuji. Veru, ale rozhodně požádej soud o to výživné co nejdříve. Na netu najdeš vzory žádostí. Držím nám a nám podobným palce, nech to všechno zvládneme - ještě jsme na začátku dlouhé cesty.

tynka001
3. pro 2012

Dobrý den tuhle diskusi mi poradila kamaradka a nestacim se divit co se tu doctu... Mam 3 tydnu do porodu a muj 5-lety pritel se odsehoval ke sve kolegyni, kterou podle svych slov velmi liluje a chce s ni travit svuj veskery cas. Podle jeho slov nas vztah byl krasny , ale prestal ke me citit lasku... Miminko,ktere ted cekam je nase prvni a velmi vysnene, Da se rici , ze jsem prisla do jineho stavu pouze na zaklade jeho premlouvani, dala jsem prednost diteti pred velmi slibnou karierou...Ted bydlim u sestry, kde budu vychovavat nase dite,.Muzete mi nekdo poradit jak se s tim vyporadat? je to velmi tezke diky tyna ...

sunnymood
3. pro 2012

@tynka001 To je mi moc moc líto, před porodem je každá žena nejvíc zranitelná a chlap je srab, pokud záměrně odejde zrovna, když se ona nemůže bránit...poradit? ale jak..každá cítí něco jiného a každá potřebuje jiný přístup..ženská v sobě musí najít vnitřní sílu a bojovat hlavně za sebe a svoje miminko! být šťastná za to, co má a netrápit se pro to, co nemá a hlavně, co za to nestojí! já se moc trápila v 5tém měsíci a pak si jednou řekla dost, strašně jsem se začala bát o svoje miminko, aby se to trápení na něj nepřeneslo a vyvíjelo se v pořádku..řekla jsem si, že udělám vše pro to, aby blo miminko zdravé a spokojené a že je lepší aby mělo klid než se stresovalo v dusné atmosféře..našla jsem si byt, zrekonstruovala ho za pomoci rodiny a přátel a soustředila se jen na práci a příchod prcka, začla jsem se těšit, až ho uvidím, snila jsem jaký asi bude atak..a vidíš, nyní vedle mně leží 3měsíční princezna, je náádherná, zdravá a vyplní mi každou volnou chvíli, že rozhodně nemám čas se litovat a smutnit 😉 a hlavně, už se směje a chechtá a to taak zahřívá u srdce! raduji se z každé nové věci co udělá a stráášně moc nám to utíká 😀..já mám velkou výhodu, jsem zvklá být sama, ikdyž podle toho,žes měla rozjetou kariéru, myslím, že jsi taky hodně samostatná a muže abys byla šťastná nepotřebuješ..zvládneš to - neboj, budeš skvělá matka! já jsem raději sama a k našim jezdím jen na návštěv, mám ráda svůj klid, svůj řád a taky, že mě nikdo nesleduje, nekontroluje atak 😀 ale jasně, že občas jsem vyčerpaná, nemá kdo pohlídat, povozit..ale pak se vyspím, malá mě chytne za prst a zase je kráásně.. hlavní je mít radost ze života, nelitovat se, radovat se, že máš ten uzlíček, že jste zdraví..kolem sebe přátelé a rodinu a určitě se časem, až budeš mít víc času, což z počátku nebudeš 😀 se jistě najde nějaký muž, který si Tě bude vážit a milovat Tebe i prcka 😵 😵 😵 ..kdybys kdykoli potřebovala třeba pokecat tak napiš! 😉

tynka001
3. pro 2012

díky moc za tvuj prispevek, moc mi pomohl ... Nejtezsi je to, ze se s ni verejne vystavuje a me to rve srdce, pisou mi nasi spolecny znamy co se deje co blbne a ja ani nevim co napsat...ty jsi si prozila to same?a jak s nim ted vychazis?

sunnymood
3. pro 2012

@tynka001 mně nejvíc pomohl psycholog - muž, ex mi dával pocit, že je všechno moje vina, že prý jsem hysterická, že se se mnou dusí, že něco musí, že potřebuje víc volnosti a takové ty plky..já pořád hledala chybu v sobě, snažila jsem se být lepší, pochopit ho, uklidnit se, a tak jsem vyhledala psychologa...nakonec jsme tam byli i společně, kde se on snažil Mudr. vysvětlit, jak jsem hrozná...ale výsledek bylo, že on je nevyzrálej, že se chová jak puberťák, který si chce užívat, ale nechce přijmout odpovědnost, že vinu hledá všude kolem jen ne v sobě, že se snaží ve mně vzbuzovat poit viny, on si nic npřipouští a já se trápm a ještě ho před sebou omlouvám a snažím se ho chápat...došly mi jeho chyby, sundala jsem brýle skrz ně jsem na něho koukala, přiznala si všechny jeho chyby, přestala se obviňovat, začla se soustředit na sebe a jsem ráda, že jsem se zbavila někoho, kdo bl pro mě vlastně přítěží..já se o něj starala, o domácnost, platila účty a ještě díky němu měla pocit viny a méněcennosti...Psycholog mi řekl, že ženy mají obrovskou potřebu svalovat vinu na sebe, omlouvat chyby partnera a trestat samy sebe za jeho chyby, že jsme neskutečně statečné a silné a zasloužíme si obdiv a ne trápení pokud partner nedokáže být oporou, pak je lepší když není!
jak spolu vycházíme? vlastně nijak, o malou moc nestojí - tedy samozřejmě se hlasitě hlásí za práva ale nakonec ani nechodí na schůzky, naštěstí platí včas a já jsem nakonec ráda, že ho nemusím vidět. Malou vzal asi 3x na procházku, s tím, že jsem jí oblíkla a dole u dveří mu dala kočár a za hodinu vyzvedla, víc nic...

tynka001
3. pro 2012

@sunnymood
no ty blaho ,absolutne stejny scenar jako u me,,,, muzes si za to sama, nemohl jsem dychat , byl jsem jak spoutany,.
pritom kdyz se ohlednu tak vidim, ze si mohl delat co chtel, ja taky litala jsem, starala jsem se o byt o nej jako o decko....
taky jsem se ted tych poslednich par tydnu obvinovala, ze je to vlastne ma chyba ,ale jak vidim tak ne nebyla...
je to des co ty chlapi delaj, meli jsme naplanovanou svatbu a dalsi deti a ted jsem rada, ze to tedy takhle dopadlo,
ani nevite jak mi pomaha, kdyz vim ze nejsem jedina s timhle problemem,.oni dva se poznali v praci a jak rika jeho matka, potkali se dva s stejnymi problemi, ona ma 2 deti a je ji skoro 30 rozvadi se, memu ex je 23 let a tvrdi ze nikdy nebyl tak zamilovan, ze ma skvele deti, zajimalo by me jak dlouho tohle muze vydrzet kdyz se znaj dohromady 3 mesice...kazdopadne ja vim, ze jsem otevrena novemu zivotu se svym synem..diky moc

tynka001
5. pro 2012

@tynka001

Všem ženám dnes přeji velmi příjemný den,,,plny radosti...

happyfrog80
5. pro 2012

@dada_79 nemam s tym skusenosti ale verim ze este dolezie a bude ti chcet nohy lízať aby sa mohol vratit ,len to chce cas az ho tá puča posle doriti ,ved nie kazdej sa paci muz ktory dava stvrtku platu byvalke a uz ani nehovorim ked opusti zenu kvoli nej pretoze taketo múre si uzivaju s zenatymi .Rozvedie sa a báj báj. Je este zaslepený laskou ,ale myslim ze takí ked sa chcu vratit uz to viac neurobia .Ved kazdy ho bude haňat aj vlastna matka ,nemu to polezie na nervy neboj.Drzim ti moc pasticky aby si to zvladla.Je to hrozne ale jednu vec ti velmi zavidim ze si tehu ,ja muža mam ale nedari sa nam ,tak opatruj sa aj svoje babatko nech si aspoň na pysna ked nemozes byt na muža.
Inak poznam jednu pani cez 50 rokov ktorej muz okolo 55 utiekol za jednou vdovou v tej istej malej dedinke ale na opacny koniec .No nikdo by to nanho nepovedal asi to je pravda ze chlapi dostavaju druhy dych ci ako je to,vydrzal tam tusim rok u nej abo dva a vratil sa spat ,neviem ci sa rozviedli tusim hej ale ta jeho dlhorocna manzelka bola stastna ze sa vratil ,bo to prezivala velmi zle,na stare kolena ju opusti muž.Si uvedomil ze to bola len fiflena ktora sa onho nestarala asi ako jeho dlhodoba manzelka.
Neboj on na to tiež pride ,potreboval by poriadny preplesk aby sa odmiloval.
Vela stastia v zivote a nech ti vide vsetko po com tuziš ...

happyfrog80
5. pro 2012

@happyfrog80 tak sem si nevsimla ze uz mas mimčo 😉

bureska
5. pro 2012

ahoj holky, nestacim se divit. Muj manzel udelal totez. Vloni na dovolene jsem otehotnela po vice nez roce snazeni. Po navratu z dovolene mi manzel, se kterym jsem byla 8 let, z toho 2 roky manzele, mi rekl, ze se zamiloval do kolegyne (jak jinak). No a ze dne na den odesel. Pry ji potrebuje a ona jeho. Cele tehotenstvi me nevidel, dva dny po porodu mi oznamil, ze pritelkyni jede predstavit rodicum a navic dva mesice po narozeni syna podal zadost o rozvod, coz mi taky nerekl. Ted se soudime, ja po nem chci vyzivne na me, protoze z materske nevyziju. No a to je boj, protoze on mi nic platit nehodla.
Vy, kterym se to taky stalo, budte rady...co s takovym hajzlem???? Jsem zvedava, kdy ty jejich drahe tihle chlapi omrzi...

tynka001
6. pro 2012

Proc zrovna když jsem tehotny a bezbranny???? kdy jim nemuzem oplatit stejnym metrem??
ted jsme sice dole ,ale jednou prijde doma kdy budem nahore zas my !!!

sunnymood
7. pro 2012

@tynka001 proč? protože to jsou srabi a jindy by si netroufli přeci 😉