Manžel mě opustil měsíc před porodem kvůli jiné

dada_79
21. dub 2012

Ahoj, založila jsem tuhle diskuzi, protože jsem ještě stále v šoku a nevím jak dál. Před více než 10 dny mi manžel po sedmi letech společného života, měsíc před porodem našeho vytouženého potomka oznámil, že mně už nemiluje a stěhuje se k velice "chápavé" kolegyni, kt. potkal v nové práci. Celé naše spolužití jsem považovala za šťastné, zvlášť, když jsme před necelým rokem měli rok plánovanou svatbu, a pak 2 měsíce po ní, po 4 letech snažení zjistli, že čekáme miminko. Ještě před 2 měsící, kdy byl na služební cestě mi psal sms, jak mně a naše dítě hrozně miluje. Jsem z toho v takovém šoku, že jsem na týden skončila v nemocnici, na rizikovém oddělení. V šoku jsou i naši společní přátele, protože nikdo by to od něj nečekal. Nevím, jak dál.... . Na co mám do rozvodu nárok? Manžel se odmítnul vrátit. Nejdřív sliboval pravidelné přispívání na dítě a domacnost určitou částkou, teď mi oznámil, že se musí poradit s právnikem, kolik mi bude dávat. Byt mám zatížený hypotékou, kt. jsem si brala ještě za svobodna. Jsem na mateřské a netuším, kolik mi dá příští měsíc peněz, abych mohla zaplatit základní účty. Nevím, jak to všechno zvládnu. Mate někdo skušenosti s podobnou situaci?

maestra
19. kvě 2013

@eanie to znám, můj táta taky opustil mamku, když jsem se narodila.. žila jsem s mámou 8 let sama. svýho tátujsem ale nikdy neviděla, nemá zájem, ale já vlastně také ne.. není to můj otec, nebyl tu, když jsem byla nemocná, měla trápení, starosti, nechtěl mě.. možná proto jsem chtěla pro svý děti rodinu, bohužel, nějak se osud opakuje..

zuzanamaja
11. črc 2013

Tak holky. Musím se vám konečně pochlubit. Tátu jsme našli bezvadnýho 14 dní po porodu a maličký s námi jel na první rande na pizzu🙂 Nastěhoval si nás k sobě do domečku s krásnou zahradou i se třemi hafany a jsme kompletní a moc šťastná rodinka. Tak snad se ještě zadaří sourozenec pro Sebastiánka;) Teprve až teď jsme poznala co to je být skutečně milována a jak může být život nádherný. Já ji snad i poděkuji té kvůli které nás manžel opustil. Už ať máme po rozvodu a nejlépe, kdyby se pan dárce vypařil a nechal nás být. Ale tak jednoduchý to nebude, protože ta jeho nádhera ho samozřejmě nechala🙂 Tak se holky držte a bude líp;) A na každou svini se vaří voda;)

blahova_andrea
11. črc 2013

@zuzanamaja teda to je úžasný! zní to jako pohádka 🙂 můžu se drze zeptat, kde jsi pana dokonalého potkala tak brzy po porodu? já jsem po porodu rok a půl a přijdu si za kočárem naprosto neviditelná 😀

zuzanamaja
11. črc 2013

seznámila nás kolegyně v práci, která za mě nastoupila,když jsem odešla na mateřskou a prostě jsme si sedli🙂)) Žil 13 let s její sestřenicí, která ho opustila kvůli jinému, díkybohu🙂)) Bez chemie by to bylo ale asi nemožné🙂. Ale cítíme to tak oba a nejsme bez sebe ani den🙂 Snad to vydrží. Moc nám pomáhá, pro maličkýho je táta a i psi si ho zamilovali. Jeho rodiče dneska poprvé hlídají a jdeme do divadla na Labutí jezero. Taky se mi pořád nechce takové pohádce uvěřit🙂)) Nejsi neviditelná, spíš se málo rozhlížíš, protože chlapi jsou s maminek s kočárky hotový;) Fakt. Musím je odhánět jak muchy , dřív se mi nic takového nestávalo🙂

blahova_andrea
11. črc 2013

@zuzanamaja teda to je úžasný. je super vědět, že se něco takového může stát. tak hlavně přeju, aby vám to už vydrželo na pořád a aby ex nedělal problémy. a jak vás přijali jeho rodiče? asi hned, když už i hlídají, co? 😉 no je fakt, že se moc nerozhlížím a oči mám jen pro syna a nebo jdu utahaná a zamračená jak bubák 😀 já teda vím, že se muži dívají po těhulkách, ale po maminkách s kočárkama jsem si nikdy nevšimla. no my vůbec nějak moc nikoho nepotkáváme, natož muže ve středních letech 😀

lamarika
11. črc 2013

@blahova_andrea možná ty chlapy spíš odstrašují ty dvě další děti pobíhající kolem kočárku 😀

blahova_andrea
11. črc 2013

@lamarika ty jsou nevlastní, takže ty kolem mě tak často nepobíhají 😉 první a jediné povšimnutí mužského rodu jsem zažila od porodu vlastně až teď, kdy je malému rok a půl a seděli jsme ve frontě na pasy na úřadě. to se nás ujal nějaký sympaťák, co mi pomohl zabavit neposedu a dočkala jsem se i nějaké té lichotky. je fakt, že se mi pak šlo domů tak nějak veseleji 😀 jo...vlastně ne jediné, ale jediné které počítám. když jsem si v tom vedru vyrazila ven jen v šatkách nahoře bez a s obřím výstřihem, tak jsem pochvalu jako krásná maminka taky obdržela, ale od postarších pánů, kterým ale o mé "krásné" oči vůbec nešlo 😀

zuzanamaja
11. črc 2013

@blahova_andrea rodiče se chovají líp než moji vlastní... bydlí vedle, takže jsme denně v kontaktu, nosí bio zeleninu, vozí kočárek, o víkendech obědváme u nich, abych nemusela vařit a mohla se věnovat rodině, včera dědeček vrtal věšáček malému v pokojíčku. Dokonce mě i stěhovali od ex🙂

blahova_andrea
11. črc 2013

@zuzanamaja tchánovci snů 😉 teda v mých očích jsi vlastně taková moderní popelka 😀

zuzanamaja
11. črc 2013

😀 No vůbec nepochopili, proč mě manžel nechal a že si syn konečně prý našel normální ženskou co umí vzít vysavač do ruky a naplnit mu břicho🙂)))) A ex hubne a bledne a zuří🙂)))

blahova_andrea
11. črc 2013

@zuzanamaja jj, tak nějak to mám taky. zatím mám u tchánovců taky lepší oko jak ex, o které mluví jako o líné a neschopné vši. tak snad si to nepokazím 😀

kubistovailona
15. črc 2013

Ahoj, když tohle čtu..je mi z toho strašně smutno ....tohle si nikdo nezaslouží ☹

osicenka
22. srp 2013

Ahojky, dneska jsem si tu hledala nějakou diskuzi o snech o porodech a náhodou jsem narazila na tuhle, tak jsem se sem podívala a musím říct že prostě ti chlapi jsou prostě kolikrát tak dementní že to není ani možný...říkám si, že když už jsou schopní počít dítko, tak jak pak můžou udělat něco takovýho? To je fakt hnus...a nejhorší je, jak to kolikrát odnesou ty dětičky, já když jsem ještě byla v práci, tak jsem pracovala jako učitelka ve školce a měli jsme tam chlapečka, kterýmu ve 2 letech odešel tatínek od maminky a ten kluk chudák byl v 6 letech na nějakých antidepresivech, byl kolikrát nezvladatelný, záchvaty vzteku a zuřivosti, no prostě chudák děcko...myslím si, že prostě chlap když už nemyslí mozkem, tak by prostě měl aspoň trochu myslet na to malé....jako já přímo takovouhle zkušenost jako vy tady nemám, ale jelikož jsem s manželem 7 let, tak taky jsme si leccos už spolu zažili - naposled, před rokem se taky seznámil s jednou "fajn" kolegyní, do dnes nevím co přesně mezi nima bylo, ale úplně jsem taky nechápala tu jeho náhlou proměnu - prostě najednou úplně jiný člověk, který měl najednou na prvním místě ji...říkal mi, jak si s ní má pořád o čem povídat (tak jako jo, rozuměli si asi dost, když řešili hlavně práci, do které já jsem samozřejmě tak neviděla) a když třeba došel z práce, tak seděl celý večer u fb a prostě v pohodě si s ní psal a pořád mi tvrdil, že co je na tom špatného, že jsou jen kamarádi, vím že se stýkali a volali si atd. - ještě teď když si na to vzpomenu tak je mi zle, nakonec ta slečna šla za "lepším" našla si chlapa na vyšší pozici a my jsme to doma nějak urovnali, v červenci jsme se vzali a v listopadu čekáme miminko, ale prostě ty pocity mám pořád v sobě a ještě jednou něco podobného zažít navíc třeba ještě teď v těhotenství nebo až se malý narodí, to je prostě noční můra...teď jen svému manželovi věřím, že je natolik zodpovědný, že teď by mě do podobné situace nedostal, na malého se těší, ale člověk asi nikdy neví...nepřeju nikomu nic zlého, ale ty slečny, které tohle dělají by se nad sebou měly zamyslet, jak by asi bylo jim na podobném místě? Copak nemají svědomí?? Je to fakt hnus...A holkám, které si něčím takovým prochází přeju silné nervy, optimismus a hlavně myslete na to malé, to teď musí být středobodem vašeho života 🙂

maestra
16. říj 2013

@zuzanamaja taky mám Sebíka, teď k tomu Tobíka, ale na nás se štěstí neusmálo..

petunkaaa
28. říj 2013

Je mi moc líto co se vám stalo, tato diskuze se mi našla, protože já právě procházím tím samým. S přítelem jsme byli sice jen 4 roky, ale máme 2letou holčičku. Je podnikatel, zaměstnal si před měsícem sekretářku (POZOR JE JÍ 19 LET) shodou náhod ze stejného města jako bydlím já, postupně se mi zdál jiný až moc přehnaný v hygieně, takový chladný, pořád se vymlouval, že je to jen kamarádka nic víc, jenže jednou v noci jsem se neudržela a vystartovala na něj, ať nám řekne jak to je a šlo to ven, že jí miluje, ale nic s ní nemá, pak mě žádal, že potřebuje čas a bude spát na firmě, nejsem žádná stíhačka podotýkám, ale nedalo mi to a jela tam, samozřejmě tam ani jednou nebyl, jeho čas na rozmyšlenou byl k tomu, aby budoval už vztah s ní, po 14ti dnech jejich známosti spolu bydlí a malá má ze dne na den tátu jen na telefonu. Holky a překvapivě i mě jako důvod proč si najednou nerozumíme po dokonalých 4 letech, že mě nemiluje a vadí mu, že hodně uklízím, to jsem myslela, že semnou sekne, měli jsme nádhernej vztah plnej plánů do budoucna, chtěli jsme si postavit baráček a pořídit časem druhé dítě, teď jsem na pokraji zhroucení a aby toho nebylo málo, včera jsem zjistila, sexuální obtěžování od mého příbuzného vůči mé dvouleté holčičce a věřte mi, že moje nervy a psychika jsou tak na dně, prožívám nejhorší a nejtěžší dny mého života, nemám muže, o kterého bych se mohla teď opřít, nemám nikoho, jen tu mojí malou holčičku. Teďka mě čeká vyšetření u odborníků mé holčičky a samá policie, do toho jsme přišli o tátu a vše je jen na mě, jsem na dně sotva pár dní a věřte mi, že se 47 kily už teď se žije těžce, jsem slabá, vyčerpaná, nespím, nejím a už nevím kudy kam, chtěla bych navšívit odborníka pro sebe, ale mluvit o tom všem znovu a znovu mě ničí strašně moc ....

xveronikaxx
28. říj 2013

@petunkaaa to je jak z hororu... vím, že teď jste s manželem na kordy kvůli sekretářce, ale zkoušela jsi s ním mluvit kvůli té šílené aféře tvé dcery? přeci jen je to otec a k té situaci se musí postavit, nemohl by ti pomoci alespoň v tomto období jako "přítel" a být ti oporou? nebo jsi na tom psychicky tak, že ho nesneseš ani kolem sebe?
Prosím tě hlavně neproveď žádnou hloupost, máš toho teď na bedrech strašně moc, jsi úžasná, že se stále držíš!

dada_79
autor
2. led 2014

Maminky, přeji Vám v novém roce jenom to nejlepší, hodně zdravíčka, štěstíčka a aby se Vám v novém roce dařilo lip než v tom starém. Když jsem založila tuhle diskusi, byl to zoufalý výkřik do tmy a ani jsem nedoufala, že na něj někdo zareaguje. Teď má málem více než 5 stránek a je plná Vašich příběhů. Doufám, že alespoň některým maminkám trošku pomohla. Mně ano. To nejhorší mám za sebou. Mám svou práci a těším se z krásné princezny, která mi roste k radosti 🙂 A můj už exmanžel? Ten jenom lituje. Jeho chápavá kolegyně už dávno přestala být chápavá a on se před půl rokem od ní odstěhoval. A i když svoji dceru pravidelně navštěvuje, ta ve svém 1,5 roce mu dává jasně najevo, že do rodiny nepatří a máma je její celý svět. …jak se říká, boží mlýny melou pomalu, ale jistě.... nebo, na každé prase se vaří voda ....🙂 Našla jsem svůj klid a i když jsem na všechno sama a občas je to těžké, když se ohlédnu, jsem ráda, že to takhle skončilo. Je lepší prožit život sama s dítětem, než se špatným partnerem.

codal
2. led 2014

@dada_79 je úžasné jak ses se situací vyrovnala a že to taklě všechno zvládáš. Klobouk dolů. Ať se vám oběma i s hočičkou daří a přeju ti, abys potkala skvělého chlapa, který si bude vážit tebe a milovat vás obě🙂 Hodně štěstí!

dada_79
autor
3. led 2014

@codal Děkuji 🙂 Chtělo to jenom čas 🙂 Musím říct, že se teď cítím šťastná a to samé bych přála i ostatním maminkám z tyhle diskuse. I tobě hodně štěstíčka v novém roce 🙂

royana
16. led 2014

Ahoj, musím říct, že mi tato diskuze velmi pomohla. Jsem v podobné situaci. Po třech letech vztahu mě přítel opustil kvůli 23leté slečně (on 35). Vztah jim vydržel jen měsíc a půl, pak se chtěl vracet. Vzala jsem ho zpátky a tohle se opakovalo ještě několikrát a po posledním rozchodu jsem zjistila, že jsem těhotná. Byla to nehoda, stalo se to i přes antikoncepci.Když jsem to ex oznámila, tak jeho první reakce byla, že on nechce abych si to nechala, tak to doslova napsal. Pak se občas ozval a já myslela, že se mu to rozleželo v hlavě a třeba se bude chtít angažovat jako otec. Ale on si chtěl jen nazávazně užít a vůbec mu nevadilo moje těhotné břicho. Budovala jsem si vzdušné zámky a minulý týden se vyjádřil, že už ho dávno nezajímám. Jsem v pátém měsíci těhotenství a od začátku jsem na to sama a akorát jsem ztrácela čas nějakým doufáním a bylo mi jen hůř. Teď vím, že budu mít holčičku. A moc mi pomohlo, když jsem si přečetla, že v takové situaci nejsem sama. I když to tedy vůbec nikomu nepřeju. Naštěstí mě podporuje mamka, kamarádky i kolegové z práce. Z bývalým jsem přerušila veškerý kontakt, naštěstí na něm nejsem v ničem závislá. A takový nezralý, sobec by nikdy nefungoval ani jako táta.

codal
16. led 2014

@royana Přeju ti hodně štěstí. Ať celý zbytek těhotenství probíhá v klidu a je všechno v pořádku. Holčička ti všechno vrátí🙂..K tvému ex nemá smysl se vyjadřovat a klobouk dolů, že jsi schopná jít dál. Fandím ti!

royana
17. led 2014

@codal Děkuju moc za podporu. Já když tu čtu ty příspěvky, tak mám nakonec štěstí v neštěstí. On mě ignoruje, tak mi aspoň neztrpčuje život nějakými hnusnými SMS, holčička se má k světu. Všechna vyšetření jsou zatím v pořádku. Tak co víc si přát. 🙂

lharkazuzana
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andreeemac
25. únor 2014

@lharkazuzana teda jestli je to pravda - TAK PO TOM DOST HUSTÝ 😨

lorreine
25. únor 2014

@lharkazuzana Len by ma zaujimalo, kto si Ty, ze si takto vylievas srdce -btw, tiez cez internet, ktory tak strasnym sposobom zneuziva @zuzanamaja...niesom ani na jednej strane, len pravda je proste vzdy niekde uprostred. A nech uz je akokolvek, nieje vhodne takto urazat ako anonym cez net...to si prosim vyrieste osobne -podla vsetkeho sa poznate- a nezatahujte do toho ludi z MK.

lharkazuzana
25. únor 2014

@andreeemac Bohužel je to pravda, a zřejme se to zuzanamaja nelíbilo,proto to bylo smazáno. Holt ona zde může očerňovat ale pravdu slyšet nechce... Už na to kašleme.Jdeme něco dělat a ne sedět u pc... 😉

lharkazuzana
25. únor 2014

@lorreine Nikdo si to srdce nevyléva,obvzlášť já ne. To není pro mě,psát si zde.Já promlémy vždy řeším,a nepíši i o nich,to nikomu nepomáhá. A to že jsme se to tak rozepsaly,to byla jen reakce na to co ona tu všude píše,tak jako ja svém fcb,kde pořád očernuje svého ex..sprostě mu nadava atd..už se to proste nedalo číst dál,tak to byla jen reakce.Toť vše.

lorreine
25. únor 2014

@lharkazuzana Ako som napisala, pravda je niekde uprostred a ja do toho nevidim, preto nikoho nebudem sudit. Len sem proste pride anonymna osoba, ktora toto napise a nepovie kym je. Rovnako nemusime verit Tebe. Nikoho neobhajujem, nikoho nesudim. Takisto sa nebudem hadat o tom, ci je zmysluplne pisat si s niekym o svojich pocitoch a problemoch v i-net diskusii, niekomu to pomaha, niekoho to vytaca.
BTW Admini to nezmazali kvoli dotycnej dame, ale kvoli poruseniu pravidiel tohoto diskusneho fora - konkretne pouzivanie celych mien vid poznamka admina. Maj sa pekne!

fujzuzana
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
latkovkybrno
4. bře 2014

@blahova_andrea líná a neschopná veš...? Probůh to je označení ☹ Tak bych teda nechtěla být nikým nazvána... 😒