Manžel mi sráží sebevědomí. Co dělat, aby si mě vážil?

risadomi
2. črc 2013

vím, že řešíte závažnější problémy, ale potřebuju se někomu vykecat a nemám kde. včera byl manžel u mě na notbooku a nechal si otevřený fcb, když jsem ráno pc zapla, byl tam jeho profil a nevím proč jsem to udělala, ale asi ze zvědavosti jsem si přečetla co si píše s jednou holčinou. vím že se to nedělá a nikdy před tím jsem to neudělala ale zvědavost byla silnější. neustále jí tam psal jak je nádherná a že pokud by se setkali, že by k něčemu mohlo dojít /chodil s ní před pár rokama/. já od něj doma slyším jen samou kritiku na to jak vypadám /nemyslím si že je to semnou tak špatné co se vzhledu týče/, neustále mě ponižuje a uráží už tak jsem neměla téměř žádné sebevědomí, ale dnes mě teda kleslo totálně na nulu. psal jí že máme jet na dovolenou, ale kdybych nejela že by mu to nevadilo.
máme spolu dvě malé děti, se kterýma jsem neustále sama manžel je od úterka do neděle v práci, jezdí domů až v noci, nikam nechodím. nevím jak už se manželovi zavděčit, dělám všechno co po mně chce i když je to proti mé vůli a on si domlouvá randíčko s jinou. poraďte co mám dělat, nebo jak docílit toho aby si mě vážil.

laurital
4. črc 2013

@blahova_andrea Píšeš, že je tvoje věc jak mluvíš o svém muži a že kdo vás nezná, nemá právo soudit...
Tak to nepiš na veřejné forum.Já být tvůj muž tak zdrhám.
A mmch já fakt nevidím vše růžově, jsem vdaná třináct let, ale jako ty bych o svém muži nikdy nemluvila.

loafeer
4. črc 2013

@blahova_andrea no mně teda manžel taky zatím nic neřekl a kdysi mi řekl, že kvůli němu si sexy prádlo kupovat nemusím, že to te mě stejnak sundá 😀

laurital
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blahova_andrea
4. črc 2013

@laurital já o něm neřekla nic špatného. jako každý má spoustu kladů i záporů. a pokud bude chtít zdrhnout, tak stejně zdrhne. já ho držet nebudu. to stejně není v ženiných silách, držet muže, který s ní být nechce. on zatím zaječí úmysly nemá a časem se uvidí. může se toho stát tolik...

blahova_andrea
4. črc 2013

@loafeer tak to jsou ti naši úplně stejní 😀 kdybych věděla, že si všimne, pochválí, ocení...tak bych třeba i zainvestovala pár lepších kousků, ale my se skoro nevidíme, natož v prádle a když už na něco přijde, tak je mu jedno, co musí sundat, hlavně když to jde 😀

blahova_andrea
4. črc 2013

@laurital tady si někdo nevidí do huby a je hulvát, co? 😉 nechápu, co ti dává právo někoho urážet. totéž si teď já můžu myslet o tvém muži a vůbec každém z okolí. ale máš pravdu v jedné věci...jsem kráva a můj muž to ví a ví, že větší krávu by asi těžko našel a proto se mě drží jako klíště. přeber si to jak chceš. nemám potřebu se s někým jako jsi ty dohadovat a něco mu vysvětlovat.

loafeer
4. črc 2013

@blahova_andrea ale jako on by samozrejm pekne pochvalil. to jo, ale pak by se dal do prace:o)

blahova_andrea
4. črc 2013

@loafeer ten můj na slova moc není, tak myslím, že chválu by přeskočil ☹ 😀

laurital
4. črc 2013

@blahova_andrea Stačí si přečíst co o svém partnerovi píšeš.To bych se já styděla, ale vy to máte asi nastavené jinak.
A

sarkar
5. črc 2013

@risadomi Ach jo, je mi z toho tvýho příspěvku smutno a moc mě to mrzí. K tomu, co si o tom myslím (zdůrazňuju, že s vámi nežiju, takže pohled na celou věc může být značně zkreslený)...přijde mi, že jsi prostě jen záplata za tu druhou holčinu. A protože jí chce a zřejmě je pro něj dost komplikovaný jí dostat (je ženatý, se závazky, ona ho možná ani nechce,...) tak si tu frustraci vybíjí na tobě. A ty mu ochotně děláš obětního beránka.
Prosím nevykládej si to nějak špatně, tohle je můj názor, třeba je to úplně jinak...
Jak celou situaci řešit neporadím, protože nevím. Já bych se v první řadě nenechala urážet a klidně bych mu i vlepila pár facek kdyby řekl něco fakt ošklivýho. Ale je třeba rozlišovat urážku a "urážku". Někdy ti chlapi něco řeknou a ani to nemyslí zle. Pokud se ale sama necítíš dobře ve svým životě a pokud máš i ty sama o sobě nevalný mínění, tak bude těžký bojovat za to, aby tě respektoval, takže v tomhle případě bych začala pracovat na svém sebevědomí.
(A těch pár facek až potom 😉 😀 )
Odchod od manžela...nevím no...asi bych řekla, ať si najdeš někoho, s kým se budeš cítit fajn, ale je mi jasný, že se dvěma dětma se ti nebude chtít od manžela odcházet a rozhodně se ti nedivím, ne, že bych teda měla takovou zkušenost...
Držím palce, aby se to u vás urovnalo, pokud to jde. Užívej si života, je krátkej, děti vyrostou, vidím to na své holčičce, nedávno jsem rodila a dneska jsou jí 4,5 měsíce 🙂

risadomi
autor
5. črc 2013

tak jsem se hodila do gala a s manželem si o všem promluvilq, řekla jsem mu co mě trápí, že se mi nelíbí jak se ke mě chová. zůstal na mě hledět že netušil jak mě je, že mě má rád a kdyby tomu tak nebylo že by se mnou nebyl a kdybych se mu nelíbila tak by si mě nevzal.s ní že jsi píše kokotiny tak mě to řekl a že kdyby chtěl mohl mě podvést dávno. těch pár dní se ke mně chová ohleduplně, sex je lepší z mého pohledu tak uvidíme jak se to vyvrbí. taky jsem se nad sebou hodně zamyslela a je fakt že i já na sobě musím trochu zapracovat a nenechat si vše líbit.

fallingstars
6. črc 2013

@olivazelena Máš pravdu, určitě si za to všichni nemůžou sami. Já přece jen vycházím ze své vlastní naštěstí nulové nebo minimální zkušenosti s manipulátory tohohle kalibru...určitě mezi nimi budou tací, co by zmanipulovali kohokoliv nebo kteří dokáží předem vytipovat lidi, u kterých budou úspěšní...:-/ Pak by byla asi rada jen jediná...

petasa
16. črc 2013

Namaluj se,hezky se oblekni,dej deti na hlidani a nekam vyraz.Uvidis jaky zajem tim vzbudis.Zacne mit strach.Mam vyzkousene,nesmis polevit,musis vydrzet ikdyz uz bude vse ok

janati
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elizabeth_lap
3. črc 2017

Znovuobnovení diskuze:
Milé ženy, myslíte si, že když muž jedná se svou manželkou jako s "vonucí", tak stačí komunikovat?
Před skoro 3 lety se nám narodil syn a vzhledem k jeho vývoji jsem si postupem času začala uvědomovat, že nechci aby manžel byl vzor pro mého syna. Když se mnou mluví, tak jedná jak s blbcem a když se o tom chci s ním bavit, tak řekne: "Ty máš zase krámy, viď?" nebo nějakou jinou hlášku typu: Jdi, prosím tě, do práce, už máš na tý mateřský roupy a vymýšlíš blbosti. ...
Jednou jsme spolu mluvili když byl opilý a řekl: Stejně jednou až tě podvedu, tak to bude tvoje vina. Protože ty jsi na mě tak žárlivá a pořád mi něco vyčítáš.
To mě teda rozsekalo a otevřelo mi to oči.
V současné době jsem ve stavu, že bych asi i odešla ale stále čekám na nějaký spouštěč.
Moc se nevidíme během týdne. Kvůli práci je doma jen o víkendu (řidič kamionu) a to se tak nějak doma vystřídáme u malého a jdeme si každý po svém. Přijde mi to, že jsme jako spolubydlící. Je prvda, že před 14 dny jsme byli o víkend na výslavě letadel u Plzně a bylo to docela hezké, ale musím podotknout, že to bylo cca po roce. A cestou domu mezi řečí prohlásil, že nám chtěl vynahradit to, že příští víkend jede s příbuznýma na víkend k přehradě.
Postupem času zjišťuji, že jsme si odcizení a jsme snad i jen spolubydlící.
Zažil to někdo také? Jak to dopadlo?? Děkuji

elizabeth_lap
3. črc 2017

Ještě mne napadlo, že do poradny jsem s ním chtěla jít, když jsem mu poprvé řekla, že chci odejít, protože to s ním prostě nedávám. Tak jen suše řekl (i když již bylo vše objednáno a zařízeno), že nebude náš vztah řešit s někým cizím. A bylo vymalováno. Při šokovém oznámení o mém rozpoložení a snaze o rozchod byla jeho reakce - Vezmeš si barák nebo auto? Tak to mne docela zarazilo, že to nebylo jako snaha o urovnání nebo tak něco?
Já nevím ☹

kackakastanka
3. črc 2017

@elizabeth_lap milá ženo, vše si příprav, zjisti možnosti, a z toho vztahu odejdi, obavám se, ze příbuzní mohou být také rodu ženského a v jednotkovém vydání, dala bych mu ještě jednu šanci si o všem promluvit, ale má té i vztah podle všeho dlouhodobě na háku

anazuzzuzana
3. črc 2017

@elizabeth_lap nechte si barák 🙂 ne, vážně... to je na prd... můžete tomu dát ještě šanci tím, že na chvíli odejdete (třeba k rodičům, pokud máte tu možnost), aby jste si jednak vy sama uvědomila, zda vám na něm záleží a jednak, aby i on mohl pocítit, co může ztratit. Jinak ale nemá smysl žít vedle sebe jako cizí. Sama píšete, že nechcete, aby váš muž byl pro syna vzorem... ale on už je, syn cítí dusno, cítí neúctu mezi vámi. Takhle jsem to alespoň měla já, nechtěla jsem, aby můj syn vyrůstal v takovém prostředí...ex si mě taky přestal vážit, byl si mnou moc jistý... rozešli jsme se. Bylo to lehčí, že jsme nebyli manželé a měli přesně dané, co je čí. Bylo to těžké, ale dost se mi vlastně ulevilo. Ex si uvědomil, co ve mě ztratil. Já si taky uvědomila svoje chyby... happy end se nekoná, minimálně já už k němu nic necítím, ale vycházíme spolu dobře a když jsme i se synem všichni pohromadě, tak je to pohoda. Smějeme se, pomáháme si. Toho syn bohužel nebyl často svědkem, když jsme ještě žili všichni spolu.

sdu
3. črc 2017

Přestaňte dělat co chce manžel. Dělejte to, co chcete Vy. Pak si Vás buď začne vážit nebo odejde, oboje lepší než co žijete... A mějte se ráda!