Manžel mi sráží sebevědomí. Co dělat, aby si mě vážil?

risadomi
2. črc 2013

vím, že řešíte závažnější problémy, ale potřebuju se někomu vykecat a nemám kde. včera byl manžel u mě na notbooku a nechal si otevřený fcb, když jsem ráno pc zapla, byl tam jeho profil a nevím proč jsem to udělala, ale asi ze zvědavosti jsem si přečetla co si píše s jednou holčinou. vím že se to nedělá a nikdy před tím jsem to neudělala ale zvědavost byla silnější. neustále jí tam psal jak je nádherná a že pokud by se setkali, že by k něčemu mohlo dojít /chodil s ní před pár rokama/. já od něj doma slyším jen samou kritiku na to jak vypadám /nemyslím si že je to semnou tak špatné co se vzhledu týče/, neustále mě ponižuje a uráží už tak jsem neměla téměř žádné sebevědomí, ale dnes mě teda kleslo totálně na nulu. psal jí že máme jet na dovolenou, ale kdybych nejela že by mu to nevadilo.
máme spolu dvě malé děti, se kterýma jsem neustále sama manžel je od úterka do neděle v práci, jezdí domů až v noci, nikam nechodím. nevím jak už se manželovi zavděčit, dělám všechno co po mně chce i když je to proti mé vůli a on si domlouvá randíčko s jinou. poraďte co mám dělat, nebo jak docílit toho aby si mě vážil.

loafeer
3. črc 2013

@risadomi Neříkala jsem to? :oD

loafeer
3. črc 2013

A za hlavu to rozhodně neházej. Oni chlapi maj na jendu stranu rádi, když je doma naklizeno uvařeno, vyžehleno, napečeno, děti jak ze škatulky...ale pokud toto všechno je, pak taky doma očekávají krásnou sexy usměvavou ženu. Což málokterá z nás si po celodenní šichtě doma splní. Tak ať je raději trochu binec, jídlo od včerejška, ale ty at nejsi v opiplaných teplákách s culíkém udělaným předevčírem...ono to na ty chlapy prostě patí. Držíp pěsti, at se to doma dá dopořádku

zuza01
3. črc 2013

Tak koukám, že tady už je to vyřešený 🙂 Super přístup, kolikrát na sebe nemáme čas, ale musíme vypadat pořád dobře, i jako maminky 🙂

blahova_andrea
3. črc 2013

@bonavoxa no vidíš a to jsi po porud docela krátko. já už mám syna "velkýho" a nehla jsem se z místa. sice se ráno češu, ale řasenku teda denně nepoužívám ani náhodou jako dřív. o zbytku serepetiček ani nemluvě 😀 ale konečně jsem se dokopala taky ke změně, takže jsem se nechala ostříhat a začala jsem cvičit aspoň doma, když prcek spí. vytáhnout hezký šatičky teda nemůžu...nic z dřívějška neobleču a na nový nejsou moc finance. no i by se možná něco našlo, ale zase není čas a nálada lítat po kšeftech, no. spíš pomalu šetřím na zimní boty, ty asi užiju víc než šatičky 😀

jancip
3. črc 2013

@risadomi Já myslím, že nevyšiluješ úplně zbytečně. A třeba to bude pro Tebe odrazový můstek, aby jsi něco změnila. I když ono to teď půjde o dost hůře, když si muž zvykl, že má úplný servis, a že mu vyjdeš ve všem vstříc...ono ne nadarmo se říká, že hodné holky se dostanou do nebe a zlobivé tam, kam chtějí...Chlapi to hodně brzy zjistí, že je jejich partnerka moc hodná a udělá pro ně vše a místo toho, aby si toho vážili, tak toho zneužívají. A ještě horší pak je, když cítí, že je na nich žena závislá a začnou mít dojem, kdo jiný by ji přece s dítětem chtěl a začnou si tak být strašně moc jistí...To, že máš rodiče, kteří Ti mohou pohlídat je výborný začátek..přeji hodně úspěchu.

blahova_andrea
3. črc 2013

@risadomi určitě nejde mávnout rukou a hodit to za hlavu. prostě zkusit změnu a když to nepomůže a muž nedostane rozum, tak zbývá jen ten radikální nůž na krk. ale i tak...do té doby z tebe bude zpátky super krásná a sebevědomá ženská. já teda nemám štěstí na to hlídání, tak všechno musím vždy absolvovat se synem, což je někdy omezující, ale bojovat se prostě musí 😉

blahova_andrea
3. črc 2013

@loafeer to s těma teplákama je častá rada, ale dovedeš si v praxi představit kolik by taková maminka s malým dítětem nebo dětmi musela mít domácích oblečků, aby se udržela stále v čistotě a jakou by měla denní spotřebu? 😀 mě to přijde jako čistá utopie. i když se převleču, tak trvá jen pár minut než na mě zase něco "visí".

kamimik
3. črc 2013

@risadomi Přesně tak, začni chodit mezi lidi, uvidíš, jaká je to zábava...proč by měl chodit vždycky jenom chlap. Uvidíš, jak se budeš o moc líp cítit. Já musím říct, že to byl perfektní pocit, zbavit se toho pocitu méněcennosti a získat takovou tu zdravou sebedůvěru. A rozhodně pomohlo, že viděl, že nečekám doma jako pipka až se vrátí. Držím moc moc palce, ale vidíš, že existují i šťastné konce bez rozchodu🙂

loafeer
3. črc 2013

@blahova_andrea....a proč utopie? Sama za sebe můžu říct, že mám dvouletého syna, takže už nejsem ani od mlíka, ani od blitků. Tepláky nemám vytahané ani špinavé ( kdyžtak mám náhradní ) a tričko se snažím mít slušné a kdyžtak přemáchnu...nechodím rozhodně jak manekýna, ale jako šmudla taky ne. Kdysi dávno jsem četla článek, kdy psychologové doporučují pěkné domácí oblečení a něco na tom je. Takže žádné vytahané a žádné seprané, jako bys čekala velkou vodu. Tak to myslím :o)

zuza01
3. črc 2013

Já teda razím heslo, že tepláky jsou na cvičení, ne pro oči chlapů. Mám jedny, nosím jen na cvičení. Neutrácím, ale čas od času si něco nového pořídím. Občas mě zaráží, když potkám třeba u dr. maminku, která má mastné vlasy v uzlu a teplákovou soupravu... Být chlap, taky zdrhám. Neříkám, že je to důvod opustit rodinu, ale po svatbě a porodu se z nás přeci nestávají domácí buchty, které už splnily úkol.

blahova_andrea
3. črc 2013

@loafeer já vím, jak to myslíš, ale pro mě to prostě utopie je. na doma musím nosit to, co už si na ven vzít nedovolím a máš pravdu...stydíš se, když přijde pošťák, ale bohužel. synovi je rok a půl a špinavá jsem od něj vážně po chvilce, i když už to nejsou blitky. mě teda přijde i líto si brát na doma slušné věci, když je nemám pomalu ani na ven. ale to je asi zase naší finanční situací. mít víc peněz, tak to určitě vidím jinak. já teda musím uznat, že jako šmudla chodím ☹

blahova_andrea
3. črc 2013

@zuza01 a v čem ty teda doma chodíš, když ne v teplákách? samozřejmě nemyslím nějaké krátké s vytahanými koleny, ale dneska už je spousta hezkých tepláků, které mi přijdou na doma fajn i kvůli pohodlí.

olivazelena
3. črc 2013

no... mě napadá jediná odpověď co dělat... Kopnout ho do pr... ! Pardon. Já jsem měla dost smůlu na chlapy a bohužel jsem měla i takovéto exempláře. S odstupem vím, že sami byli zamindrákovaní a že takové chování je manipulativní technika jak druhého ovládat. Vsugerovat mu, že je neschopný a udělat ho na sobě závislým. I když budeš dělat všechno perfektně, že už to líp nejde, bude se tak chovat pořád. Takže bych se nesnažila mu vyhovět, aby bylo vše perfektní. Spíš bych mu dala najevo, že jeho požadavky jsou nepodstatné a kritiku neberu vážně. Upřímně, myslím si, že s takovým chováním se nedá udělat nic, je to věc jeho psychiky a ať by měl jakoukoliv ženu, která je sebelepší, choval by se k ní stejně. Říká se to lehce, ale snažila bych se co to jde, aby děti neměly stejné návyky jako on... aby věděly, že toto se nesmí a nenapodobovaly to.

jancip
3. črc 2013

@blahova_andrea Myslím, že se dá doma také chodit hezky a pohodlně oblečená a tepláky to rozhodně nemusejí být. Např. v legínách a nějaké tunice (nechala jsem se inspirovat u arabek, které chodí doma moc hezky oblékané). Ve výprodejích nebo v sekáčích se dají sehnat opravdu pěkné a za dobrou cenu.

blahova_andrea
3. črc 2013

@jancip tak třeba legíny mě osobně moc pohodlné nejsou a příteli se ani moc nelíbí 😀 jj, v sekáčích se dá dobře pořídit, to vím ještě z mládí, ale chce to dost času na to pobíhání a probírání.

loafeer
3. črc 2013

já si teď třeba koupila u vietnamca 3/4 za 150 Kč a pěkně mi sedí, nestyděla bych se v nich ani vyjít ven....No za půl roku budou třeba na hadru, tak si koupím druhé no....není to zas taková položka...dle mě.
@blahova_andrea tak u nas je dycky jako prase malý, stačí jedno jídlo a můžu ho převlíkat...být jak on, taky takové možnosti nemám, naštěstí se do mě utírat nechdí:o) Většinou....
PS: náhodou já v teplákovce ( je fakt ze pěkné značkové ) ven chodím, přece nebudu za kočárem nebo plastovou motorkou vlát na podpatkách a v těsných džínách, aby mi někde náhodou ruply:oD

zuza01
3. črc 2013

@blahova_andrea Nosím džíny, manžestráky, plátěný kalhoty, kraťasy... já fakt tepláky nemám 😀
Asi to mám po mamce, taky tepláky nikdy nenosila.
A jo, vím, že jsou i "lepší" teplákovky, ale já bych v tom nešla. A to bydlím na vesnici, nemyslím, že jsem nějaká kdovíjaká primadona, prostě je nenosím.

loafeer
3. črc 2013

@zuza01...tak to bych zas nepřežila v džínách nebo manžestrákách doma :o(...kraťasy taky nosím, ale basketbalové, tak to je možná horší, jak ty tepláky:oDDDDD

blahova_andrea
3. črc 2013

@zuza01 je fakt, že je to dost asi výchovou, tím co bylo zvykem doma, co máme v podvědomí jako "normální" model. moje rodina ani rodina přítele nebyla nikdy tou upravenou na oko hezkou rodinkou. spíš takový ti obyč vesničtí balíci, když to řeknu nehezky. já bych teda doma celý den v riflích nebo manžestrákách nevydržela. ale asi to bude tím, že nemám ani na ven žádné padnoucí a proto jsem ráda, že je můžu hned za dveřma sundat 😀 chodit ven v teplákách teda taky neuznávám. jako značkové a na výlet je něco jiného než obyč ee tepláky a jít v tom na nákup nebo nedejbože i někam jinam.

zuza01
3. črc 2013

@blahova_andrea Mám džíny na doma a jiné, když jdu do města. Na doma pohodlné, ale ne vytahané a děravé. Nejsem teplákový typ 🙂

blahova_andrea
3. črc 2013

@zuza01 to ti skoro závidím, že nejsi. já vždy chtěla být upravenou hezkou maminkou, ale to bych si to musela v hlavě celé prostě nějak přepnout, aby mi nebylo líto na doma hezkých věcí. hlava moje paličatá 😀

loafeer
3. črc 2013

noooo...já v nich teda chodím aj nakupovat:oD....ale to jsou takové spíš kalhoty, normálně na zip, jen mají ty tři pitomé bílé pruhy, co z nich ty tepláky dělají....Ale sedí mi líp jak třeba rifle:o/

bonavoxa
3. črc 2013

@blahova_andrea Jsem po porodu celkem krátce, takže ještě nevyšiluju. Trochu si nemužu zvyknout na to, že dny jsou v podstatě stejné a nedostanu se nikam...a když už se někam dostanu, tak rozhodně ne v klidu...Když malá usne, tak prdím na uklízení..lehnu si a namaluju se. Cítím se pak lépe.Záleží ale od chlapa...někdy není ani na tu řasenku čas a chuť...ani na ty pěkné tepláky. Jsme matky a ne modelky.

blahova_andrea
3. črc 2013

@loafeer no tak o takových řeč nebyla...já myslela ty, ve kterých chodil ven Bohuš nebo chodí menšina prakticky pořád.

victory1
3. črc 2013

@risadomi Zle si polozila otazku...urcite by si sa skor mala zamyslat nad tym, co mas spravit, aby si si viac vazila sama seba a nie, aby si ta manzel viac vazil. A do toho nezapada to, aby si rozmyslala, ako sa mu este viac zavdacit a robit len to, co on od teba vyzaduje. Si samostatne mysliaca a konajuca osoba, zacni mysliet na seba, venuj sa sebe, hlavne sebe a potom detom. Opras zabudnute kontakty na kamosky a vybehni si s nimi na kavu, samozrejme bez neho. Ak sa ti nieco nepaci na konani a spravani manzela, povedz mu to. Ak od teba bude chciet nieco, co sa ti prieci, taktiez mu to povedz a neurob to..Nie si jeho otrokyna a ty si musis byt pre samu seba dolezitejsia ako je pre teba dolezity on!

loafeer
3. črc 2013

@blahova_andrea tedka jsem se fakt zasmála, když sem si představila toho Bohuša:DDD

blahova_andrea
3. črc 2013

@bonavoxa to moc dobře znám. já tehdy měla dost co dělat, abych zvládla malého, domácnost a u sebe základní věci jako sprchu a zuby 😀 dneska už je to lepší. už jsme se synem sžití, máme režim. někdy uklízím, někdy datlím do pc, někdy stihnu obojí, podle toho jak dlouho spinká 😀 té úpravě se ale moc nevěnuju. ten můj to moc neocení a často dojde tak pozdě, že už bych byla stejně zase odlíčená a venku nosím brýle, když je takhle hezky, tak to taky moc nemotivuje 😀 pořádně se vlastně upravím jen, když jedu do města, za kámoškama, za kolegyněma do práce a tak. prostě mezi lidi, se kterými se bavím a potřebuju se trošku cítit jistě. tady chodíme ven pořád jen sami s prckem, nikoho moc nepotkáváme, natož se vybavovat.

loafeer
3. črc 2013

jo, ale to jsou jen venkovní...jinak mám samo normální...ale Bohušovské to néééé, zakázat:oDDDD.....Nesmíme ale zapomínat, že být na mateřské a být pěkná se nevylučuje!!!!

blahova_andrea
3. črc 2013

@loafeer to mi připomnělo jednu historku z puberty. sice to sem nepatří, ale když jsem měla prvního přítele (měli jsme babičky ve stejné dědině), tak jsme se jednou domluvili, že vyrazíme na houby. samozřejmě to bylo rande, tak jsme šli tak nějak normálně, jen prostě dlouhé kalhoty a pevnější boty, košík v ruce. pozvali jsme sebou i jeho nejlepšího kamaráda a když jsme se pro něj stavili, tak vylezl z baráku v bohušovských teplákách s vytahanými koleny, zastrčené je měl v gumákách, nahoře už nevím, ale pamatuju se ten výbuch smíchu a to, že mu chyběla jen ta radiovka 😀 a to to byl jinak fešák a hlavně to o sobě věděl a nosil se po dědině jak po Praze 😀

blahova_andrea
3. črc 2013

@loafeer to nevylučuje. rozhodně. já tady občas nestačím zírat na fotky některých maminek, jak úžasně vypadají