Manžel mi sráží sebevědomí. Co dělat, aby si mě vážil?

risadomi
2. črc 2013

vím, že řešíte závažnější problémy, ale potřebuju se někomu vykecat a nemám kde. včera byl manžel u mě na notbooku a nechal si otevřený fcb, když jsem ráno pc zapla, byl tam jeho profil a nevím proč jsem to udělala, ale asi ze zvědavosti jsem si přečetla co si píše s jednou holčinou. vím že se to nedělá a nikdy před tím jsem to neudělala ale zvědavost byla silnější. neustále jí tam psal jak je nádherná a že pokud by se setkali, že by k něčemu mohlo dojít /chodil s ní před pár rokama/. já od něj doma slyším jen samou kritiku na to jak vypadám /nemyslím si že je to semnou tak špatné co se vzhledu týče/, neustále mě ponižuje a uráží už tak jsem neměla téměř žádné sebevědomí, ale dnes mě teda kleslo totálně na nulu. psal jí že máme jet na dovolenou, ale kdybych nejela že by mu to nevadilo.
máme spolu dvě malé děti, se kterýma jsem neustále sama manžel je od úterka do neděle v práci, jezdí domů až v noci, nikam nechodím. nevím jak už se manželovi zavděčit, dělám všechno co po mně chce i když je to proti mé vůli a on si domlouvá randíčko s jinou. poraďte co mám dělat, nebo jak docílit toho aby si mě vážil.

loafeer
3. črc 2013

jjj, no to já taky. Holt jsem spíš sportovní typ, takže by mě nikdo do těsných džínů a kozaček nenacpal...škoda :o)

nnora
3. črc 2013

Spousta rad, tipů, doporučení ............... já jen, že z "malého problému může být časem velký horor" ...........proto je potřeba chytnout příležitost za pačesy hned v začátku .............. žádné balení kufrů, podávání žádost o rozvod apod. bych neřešila...............ale razatně začla u té SEBEÚCTY A SEBEVĚDOMÍ A SEBELÁSKY. Bez těchto tří vztyčných bodů se nikam dále neposuneš ............. Začni si vážit sebe sama a prostě si DUPNI NEBO ZADUPEJ POŘÁDNĚ. Flirt na internetu neřeš - může být zcela nevinný, ale i taky pořádně závažný .........to ukáže čas......... opravdu začni sama u sebe.

blahova_andrea
3. črc 2013

@loafeer a to mě by nacpal 😀 nejsem vyhraněný typ, jde mi spíš o konkrétní kousky a příležitosti kam je beru. no měla bych s tím svých šatníkem něco udělat, protože je to trága

jancip
3. črc 2013

@blahova_andrea Tak to já zase bavlněné legíny unosím hodně, protože mi to přijde jak má druhá kůže. Rifle taky za pohodlné moc nepovažuji a tepláky vůbec nemám a snad jsem ani nikdy kromě ZŠ do těláku neměla🙂 Ne, vážně, myslím, že když žena chce, tak může vypadat i doma žensky a to nemusí mít kozačky a obepnuté oblečení,

blahova_andrea
3. črc 2013

@jancip já proti legínám nic nemám, ale moc se v nich necítím. jsem z rodiny, kde se domácí oděvy moc neřešily, parádu tu nikdo neocení ☹

jancip
3. črc 2013

@blahova_andrea To chápu...ale je to námět pro zakladatelku diskuse, že i takto se dá zvyšovat sebevědomí.

blahova_andrea
3. črc 2013

holky, my tu řešíme domácí oděvy, ale to jste ještě neviděly ty moje antikoncepční úbory na noc 😀

dri
3. črc 2013

@risadomi držím ti moc moc palce,ať se ti to vše podaří. Buď krásná a sebevědomá kvůli sobě ne kvůli jiným. 😉

superkousky
3. črc 2013

@blahova_andrea
Teď jste to trefila > zahejbá,dopisuje si,nechá si posílat nahaté fotky a ještě si "vyskakuje" ...na nic jiného nemá čas 😀 😀 😀
Jen protože existuje facebook,člověk se sebou nenechá vorat a mám jinej názor,tak mu hned chlap musí zahejbat 😕.
Neřídíte se náhodou pravidlem "podle sebe - soudím tebe",nebo že by nějaký komplex ?
Přesně jak píšete,radikálně bych to řešila,ale je každého věc,jakého partnera a jaký život si vybere.

Diskuse je od slova DISKUTOVAT a ne každý potřebuje se vším souhlasit 😉 .

blahova_andrea
3. črc 2013

@superkousky Já přece netvrdím, že každý kdo má FB zahýbá, ani to, že se před jeho objevením nezahýbalo. Jen je to teď jaksi snazší, je víc příležitostí a taky se na to častěji přijde a víc se o tom mluví. Vorat se sebou ženy bohužel nechávají z jiného důvodu a to většinou z existenčního pokud mají děti. Ne každá je podnikatelka, ne každá má x titulů, ne každá se dokáže s dětmi zabezpečit sama. Nesoudím tu nikoho, natož podle sebe. Já FB vůbec nevedu 😀 Jen mě zaráží, jak jste některé rychle se vším hotové a radikálně řežete a přitom o takových věcech rozhoduje tolik faktorů, o kterých tu ani řeč nebyla. Taky žádná z vás, která muži věci nikdy neprolítla nemůže přece tušit co dělá za vašimi zády. To je to, co jsem tím chtěla říct. Nikdo na vás neútočil, jen jsem to myslela pro zamyšlení. Spousta žen by to do svého muže neřekla a myslí si, jak má spokojený vztah a opak je pravdou. Tím nechci říct, že to tak nefunguje i opačně. Dojít k nějakému tomu rozhodnutí a případnému řezu je prostě běh na dlouhou trať. Neznám ženu s dětmi, která by se ze dne na den sbalila a nechala vše za zády a začala znovu. V tomto jsou muži flexibilnější.

lrg
3. črc 2013

Nikdy nikdy nikdy tohle nepochopím. Každý chlap má něco, ale být s takovým hajzlíkem a ještě o něj "bojovat", to teda mi hlava nebere. Jak tu někdo správně píše, je 21. století, partnery máme právo si vybrat samy a žít tak, abychom byli spokojení. Neříkám, že by měl člověk utíkat při každém problému, ale rozhodně by měl žít a vychovávat děti s člověkem, který si ho váží a má ho rád. Myslíš, že tvoje děti budou šťastné v rodině, kde táta despota prudí maminku a mamka je uzlíček neštěstí? A jestli jde o peníze, zvládly to tisíce mamin před tebou, zvládneš to taky. Navíc víš, že tě bez koruny nechat nemůže.

superkousky
3. črc 2013

@blahova_andrea
I když se zamyslím,pořád mám stejný názor....
Tvrdíte,že ne každá by to existenčně zvládla,pokud nemá titul,nebo není podnikatelka.
To jako každá od které odejde chlap,vezme děti a šoupne je do DD s tím,že to jako nezvládá???
Opravdu znám plno mamin,co to zvládly (ne podnikatelky ani s X titulama),normální ženské které chtěly od života víc,než se nechat ponižovat a sekýrovat 😉 .
Mojí kámošce řekne 4letá holčička,že je kráva (občas i pí@a) a víte proč? Protože takhle ji běžně oslovuje manžel a jí to přijde normální 😲 .
Co asi okoukají děti u zakladatelky.
Nic není 100%ní,ale jak říká moje bábina "vocamcať-pocamcať" 😉
To aby se zakladatelka klepala při každém gramu váhy navíc,při každém povoleném svalu,při špatném namalování,aby jí manža náhodou nevyměnil za lepší model z netu a ještě jí pak nevynadal,že je to vlastně jen její chyba,protože se měla víc snažit 😕.

blahova_andrea
4. črc 2013

@lrg taky často zvažuju zda s přítelem zůstat nebo ne a když se rozhlídnu po okolí, tak je mi jasné, že když to jednou utnu, budu syna vychovávat sama, protože s chlapama je to v podstatě z bláta do louže. bez koruny ji ze zákona nechat nemůže, ale v reálu bez ní může být docela dost dlouho než z něj něco opravdu vytluče, takže záleží i jakou má pomoc a oporu v rodině. z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké odejít od muže, který ženu psychicky deptá a týrá, i když tu oporu má. a to jsem ještě neměla dítě. taky jsem to dřív nechápala, ale po nějaké době kvalitní manipulace.. ☹ prostě pochopí jen ten, kdo to zažil.

blahova_andrea
4. črc 2013

@superkousky to s těmi tituly byly jen příklady? co jste zač, že nechápete nic mezi řádky a chytáte druhé za slovíčka? prostě každá žena na to psychicky, fyzicky ani inteligenčně nemá, aby to zvládla. ono jedna věc je taky být postavená před hotovou věc, když chlap umře nebo zdrhne a jiná je se k takovému kroku odhodlat sama!
celkově neznám moc mužů, kteří by dětem šli příkladem. bohužel čím jsem starší, tím jsem zastáncem toho, že muž je třeba vlastně jen na oplodnění a někteří tedy pak aspoň ještě i na peníze. bohužel okolo sebe nemám moc dobrých vzorů partnerských vztahů ani v rodině ani mezi přáteli. většina mužů si užije výrobu a péče už je pak tolik nebere a nebo to jen kazí mamince, která se s dětmi celý den dře a táta večer dojde a jednou větou je schopný celodenní snahu matky smáznout do...já přece netvrdím, že mají ženy s muži za každou cenu zůstávat!! to v žádném případě! vím, jak to potom vypadá, když to tak je ☹ já jen tvrdím, že nikdo neví, co vše v tom vztahu je a přijde mi blbost hned radit radikálně odejít nebo vykopnout. to psaní dělá spousta mužů a jejich ženy o tom ani nevědí ☹ je přece potřeba zvážit víc faktorů, o kterých ví jen ti dva a ne my tady, aby se mohla rozhodovat. líp by v tom třeba poradila blízká kamarádka, která ví o vztahu víc a průběžně. taky nikdo neříká, že má o něj bojovat. bylo jí jen z více stran doporučeno začít se sebeúctou u sebe a na chlapa víc kašlat. nechápu v čem je problém a proč vás to tak irituje.
když bude chlap chtít odejít, stejně mu v tom nic nezabrání a je jedno jestli má vedle sebe krásnou, chytrou a šikovnou dámu a nebo utahanou neschopnou šmudlu.

lrg
4. črc 2013

@blahova_andrea To je fakt, že koho se to netýká je vždycky nejchytřejší 🙂 Já mám super rodiče, kteří by mi vždy pomohli, ale u koho to tak nefunguje, tak asi vážně zůstane na všechno sám. Ale zase život je tak krátký.... Tchýně je od svých 14 let s chlapem, který ji nikdy nebyl oporou, alkohol, peníze apod, ale přesto s ním kvůli dětem zůstala. Kluci jí odešly z domu a ona v 50-ti zjišťuje, že jí život protekl mezi prsty. Můj manžel si k tátovi po letech našel cestu, ale jeho bráchové jsou tím nefungujícím vztahem poznamenaní, takže si říkám, mělo to cenu? V každém vztahu jsou problémy, někdy vyřešit jdou, někdy ne. Ale neůcta, nevěra, ponižování..... To se nikdy spravit nedá, i kdyby si nalepila na obličej Angelinu Jolie. A jestli si jí chlap neváží, protože nevypadá jako před deseti lety a nemá tolik času "vytunit se", tak je to prostě hovado. Já chci věřit, že i když budu stará, nebo nemocná, pořád mě bude mít partner rád.

blahova_andrea
4. črc 2013

@lrg ano. i já jsem z takto nefunkční rodiny a bohužel jdu rodičům ve stopách a dávno nevěřím tomu, že budu s jedním mužem celý život a spokojená a milovaná. spíš jsem smířená s tím, že je jen otázkou času, kdy zůstanu prostě sama, protože celý život být s někým s kým se nesnesu být nedokážu, ale zase nechci házet flintu do žita hned. život mě naučil spoustě věcem. někdy není vše tak, jak se zdá a to, co může vypadat jako neúcta může být právě jen často mindrák z dětství a muž jen nedokáže o některých věcech mluvit nebo je projevit tak, jak bychom chtěli díky naočkování romantickými filmy 😀 občas prostě musíme důkazy hledat tam, kde je není skoro vidět 😀

fallingstars
4. črc 2013

@superkousky Já se tedy musím trochu přidat na stranu @blahova_andrea...resp. v tom, že ono málokdy jsou věci tak jasné, jak z pohledu zvenčí vypadají, a taky jsem se naučila, že odsoudit a nabídnout to nejradikálnější řešení je zvenčí stráášně jednoduché, ale ne vždy je to tak jednoduché i pro člověka, který ten příběh sám žíije...ale myslím, že je vždycky fajn vyslechnout si všechny názory, i ty radikální, protože každý z nich třeba dokope, alespoň trochu, a alespoň někam... 😉

Nicméně v tomhle případě prostě nemohu ze svého pohledu nevidět to, co je jakoby v pozadí. Ano, to, jak se pán teď k zakladatelce chová, je na ránu, ale upřímně, opravdu si myslíš, že je vina jen 100% na jeho straně? Každému, co jeho jest, a s drtivou většinou lidí je jednáno pouze tak, jak svému okolí dovolí...je to smutné, ale je to tak. Neměl by ji ponižovat, ale když mu není rovnocenným partnerem, patrně už několik let, tak je strašně lehké to využít, ani to nemusí být záměr...A že si s někým píše na FB? Upřímně? Přeju hodně štěstí v hledání chlapa, který to ani jednou za život neudělá 😉 😀 V tomhle chlapům prostě nevěřím a tady v tom případě to vidím úplně jako marginální problém. Hlavní je, aby si tazatelka uvědomila, jakou má ona sama pro sebe cenu, ani ne tak proto, aby tohoto nebo jakéhokoliv muže k sobě jakýmkoliv způsobem připoutala, ale kvůli sobě. Vůbec to není o tom, aby "zabojovala" o tohohle, nevím,e jestli za to opravdu stojí nebo ne, ale aby se probrala a žila svůj život, a do budoucna už je jedno, jestli s ním nebo oním, ale aby uměla stát sama za sebe. A to je pro mě to gro problému 😉

superkousky
4. črc 2013

@blahova_andrea
On tam trošinku ten komplex bude 😉 .
Zastávat názor,že chlap je jen pouze na oplodnění a někdy na peníze,není ideál harmonického vztahu.
Žít s utkvělou představou,že ten druhý stejnak jednou odejde,mi taky nepřijde OK.
Vůbec mně to neirituje,můj život to není 😉 - každý svého štěstí strůjcem...

U zakladatelky je to již OK,tak to nemá cenu dál řešit a přála bych jí,aby tomu tak bylo i za 10let (bohužel moc tomu nevěřím).

@fallingstars - ono nejde tolik o to psaní.To bych i já vyřešila "pouze" důraznou domluvou 😀 ,ale o to jak se muž k zakladatelce chová a jak s ní mluví,ale přesně jak píšeš >> Každému, co jeho jest, a s drtivou většinou lidí je jednáno pouze tak, jak svému okolí dovolí...

olivazelena
4. črc 2013

@fallingstars může být klidně vina 100% na jeho straně. Může a nemusí. Záleží, co je to konkrétně za člověka. Jsou případy, a je to časté, že tvrzení "oběť si hledá svého vraha", je jen mýtus. Ona ho spíš něčím upoutá, ale nemusí být aktivní v tom, že ho sama "hledá". Když čtu o tom, jak se má dotyčná kultivovat, být krásná a sebevědomá - třeba taková už je, jen my to tady neumíme posoudit. Fotku jsem nenašla a víc než svoje hodnocení sem nenapsala. V jejím hodnocení se ona může cítit nějak, ale navenek pro nás může být třeba dost sebevědomá a krasavice, ale může být zároveň přehnaně sebekritická. To je jak když spousta ženských o sobě řekne "jsem tlustá" a vypadají jak kdyby měly jet do ozdravovny, aby je tam nakrmili. Nebo "nemám co na sebe", "nejsem dost hezká", přitom pro okolí vypadá jak královna krásy. Asi jde spíš o to, aby oběť posměchu nevystavovala svoje zranitelná místa. Kdyby manžel pisatelky nevěděl, že ji jeho posměšky zasahují, tak ho to přestane bavit. Na druhou stranu, kdo má potřebu někoho ponižovat, sám asi bude trošku v nepořádku...Ano, může si stěžovat kamarádce, že žena o sebe už nedbá, že už ji nemiluje, ale musí ji přímo ponižovat? To jsou podle mě dvě rozdílné věci. Navíc, jak jsem pochopila, autorka vlákna se snaží mu vyhovět. On vidí její reakci, ví, že ona se snaží s jeho požadavky něco dělat a pořád je mu to málo. To je divné, ne?

fallingstars
4. črc 2013

@olivazelena Já úplně souhlasím, a v zásadě jsi napsala to samé, jak já jsem to myslela... 😉 Nikdo do toho nevidíme a děláme si obrázek z jednoho odstavce. Pro mě bylo směrodatné to, že tazatelka vlastně napsala, že dělá, co mu na očích vidí, i když někdy sama nechce...a to pro mě prostě není to samé, jako když někdo řekne, že je tlustý a přitom není...i to vyplývá z toho, co tu psala potom, že když se k němu doneslo, že někam šla sama a upravená, tak byl evidentně nesvůj, což - v mém chápání - znamená, že na nějaké upravování a samostatné výlety zvyklý nebyl... 😉

Ale já tu vůbec neobhajuju ani jednu stranu...ideálně by on samozřejmě neměl mít sklony k tomuhle jednání a dobré to není, ale ideálně by přece ani žena neměla dělat to, co sama nechce a neměla to považovat za recept k uspokojení manžela a to dobré taky není 😅 . A tím receptem na šťastné manželství samozřejmě není pouze ani to, že budeme upravené a nebudeme se držet doma, někdy nemusí ani to stačit...ale v tomhle případě mi to zkrátka přišlo tak nějak trefné...A že je mu málo, že se mu snaží vyhovět...jak už jsem psala, když mi někdo půjde pořád na ruku, i přesto, že mu to - třeba zjevně - bude proti srsti, nenabídne mi rovnocenné partnerství v tom, že mi bude oponovat, když o tom bude přesvědčen, ale radši všechno skousne - neříká si tím tak trochu o znevážení své vlastní pozice? Když budu vědět, že jsem na koni, bez ohledu na situaci a smysl věcí, budu si připadat jako pán. Ale třeba jsem taky špatná povaha...

Ale v čem je problém, ví samozřejmě jen oni dva. V lepším případě 😀

laurital
4. črc 2013

@blahova_andrea Andrej nezlob se, ale nedělej tu ze sebe chudáka.
Věřím, že situace není růžová, ale že bys neměla ani na jedny domácí kalhoty a na dovču u moře máš??Ženská nemusí být jako modelka ze žurnálu, ale také nevidím důvod, proč chodit doma ogajdaná atd.Pořád si tu stěžuješ na fin. situaci, ale krize vypadá jinak.A přečti si, jak o svém muži mluvíš-oplodňovatel, živitel...já být chlap, tak zdrhám až se mi práší za botama.

lrg
4. črc 2013

@blahova_andrea mindrák nemindrák, svádět jinou babu a ještě před ní shazovat a pomlouvat manželku, to je na přesdržku a ne na úvahy, jak si získat jeho úctu🙂

laurital
4. črc 2013

@lrg Souhlasím a nějaký make-up tomu opravdu nepomůže.
Jak si má chlap vážit ženské,která si neváží sama sebe?

kajjinka
4. črc 2013

bič a pryč, lepší to s takovým nebude ☹

vera_vila
4. črc 2013

@risadomi Jak tu psaly některé holky... Začněte sama u sebe, vy potřebujete najít ztracenou sebedůvěru, potřebujete zvýšit sebevědomí, abyste mohla potom dupnout a udělat třeba i razantnější kroky ke změně ve vašem vztahu... Dejte děti na hlídání, udělejte si pár hodin sama pro sebe, zajděte si ke kadeřnici, na kosmetiku, nechte si udělat nehty, kupte si něco hezkého na sebe, jděte si zaplavat, zacvičit nebo třeba jen s kamarádkou na kafe nebo do kina, udělejte si prostě radost... Budete v pohodě, odpočatá, zajděte si do knihovny půjčit nějaké knížky na pozitivní myšlení (Miluj svůj život, Žena=Láska, Buď šťastný - mě tyhle knížky strašně moc pomohly najít sama sebe, ztracenou sebedůvěru, mít se ráda, vážit si sama sebe a udělat potom hodně zásadní krok ve svém životě - vyhodit chlapa z baráku a postarat se o sebe a své dítě sama)... Buď je váš chlap ignorant a ničeho si nevšimne, nebo zbystří, že se něco děje, že je něco jinak... Nebojte se ho odmítnout, když vám něco není po vůli (teď to možná nepůjde, ale až získáte aspoň trochu té sebedůvěry, tak to půjde snadněji), ozvěte se, nejste jeho služka, pokud se mu něco nelíbí a je nespokojený, prostě mu to řekněte, nebo ho odpálkujte s tím, ať si to teda udělá sám... Jen musíte sama chtít s tím něco dělat, ne jen sedět a litovat, ale chtít udělat ten krok, to rozhodnutí pro vaše lepší a silnější já, protože vy jste VY!!! Jen se rozhodnout... Jak jsem psala, pokud je váš chlap ignorant a nedojde mu, že je něco jinak, že vy jste jiná, že jste silnější a sebevědomější a nezmění své chování, pak vy už budete mít sílu to řešit a poslat ho tam, kde bude spokojený... Víte, oni chlapi mají takový úžasný senzor (někteří) - pokud vidí, že je ženská totálně bez svélásky, sebevědomí a sebedůvěry, tak jim stačí jen hodně málo na to, aby ji sráželi ještě níž, protože si cítí být pány... Jakmile ale zjistí, že ženská má sílu, věří si, nenechá si všechno líbit, tak většinou utečou, protože už nemají koho ponižovat (pokud je ta ženská dřív nevyhodí z baráku), nebo změní své chování a budou s vámi jednat jako rovný s rovným...
Hlavně vám přeji, abyste udělala to nejsprávnější rozhodnutí a začala pracovat sama na sobě... A já vím, o čem mluvím, prošla jsem si něčím podobným (s 1 dítětem - než jsem našla sílu chlapa vyhodit, malému bylo asi 1,5 roku)... Přeji hodně sil do boje...

olivazelena
4. črc 2013

@fallingstars třeba se mu snaží vyhovět, aby měla klid, aby ji pochválil, aby zachránila nebo udržovala vztah, tak sem tam udělá ústupek, těžko říct. Nebo může být i tak "zpracovaná" za dobu co jsou spolu, že chce aspoň něco udělat "správně". To by musela ona nějak okomentovat, do toho nevidíme. No, já jen nesouhlasím s tím, že ten ponižovaný si za to vždy může (obecně). On může mít nějaké vlastnosti, které třeba hodnotíme pozitivně, ale dají se zneužít (oběť něčím upoutá - má nějakou charakteristiku, vlastnost, ale nemusí svého vraha aktivně "hledat" - chovat se vůči němu tak, že si za jeho přístup může). Třeba ta sebekritičnost nebo perfekcionismus. Za normálních okolností jsou to vlastnosti, které pomáhají člověku dosáhnout nějakého úspěchu, ale právě toto je zneužitelné. Perfekcionistovi když řeknu nebo nějak dám najevo, že nedělá něco dost dobře, tak se tím bude trápit. A když mu to budu říkat pořád, tak ho zdeptám raz dva. On každý člověk má nějaké zranitelné místo, nejsme stroje. Takže zneužít se dá čehokoliv v podstatě. Kdo chce někoho zranit, najde jeho slabé místo. To je jen otázka času.

Těžko říct, jestli to tady s tím pánem hnulo, mně se to, co sem napsala, jevilo spíš jako že on žárlí akorát (ale ne z lásky, jen z důvodu, že nemá kontrolu nad ženou a bojí se jaké následky to pro něj bude mít). A že je to takový pohotový slídil... hned se zajímá co se děje a proč... Ale možná to vidím moc černě 🙂 Samozřejmě bych to autorce vlákna přála, aby to bylo v pořádku nebo se situace zlepšovala, ale po osobní zkušenosti s podobnými týpky jsem spíš pesimistická.

No je pravda, že když nejsou určité hranice, taky to není dobře. Můj muž je hrozně, ale hrozně hodný a jednou za čas se něčemu vzpříčí a řekne, že tohle teda ne, že toho "SNADu" je moc. My tomu říkáme "SNAD" a "NESNAD" 🙂 SNAD znamená "srdce na dlani" a NESNAD "ne srdce na dlani". Jsme oba takoví, že pro kamarády bychom udělali všechno (když je třeba s něčím pomoct, i když... já jsem se už poučila dost a spoustu věcí bych pro ně už neudělala nebo bych si sakra rozmyslela pro koho co dělám...), přátelství pro nás má opravdu velký význam a někdy jsme zklamaní, že stejný přístup nemají i někteří jiní nejen vůči nám, ale i obecně. Takže se navzájem hlídáme, aby té dobroty nebylo příliš. A to teda musím říct, že manžel je v tomto daleko "horší" než já. Vím ale, že kdybych přitlačila a měla na něj nějaké požadavky, které by třeba splnit nemusel nebo nerad, že by je pro mě udělal (má mě rád) a že by se rozdal, jenom abych byla spokojená. Možnost zneužít jeho dobroty bych určitě měla, ale proč bych to dělala? Mě by trápilo, že je smutný nebo nešťastný. To tady toho pána zjevně netrápí.

loafeer
4. črc 2013

@blahova_andrea hahaha, co tvoje, ale moje antierotické oděvy :o) musim si k narozeninam prat aspon neco normalniho, v tom v cem spavam se nedivim, ze nemame druhe dite:oD

blahova_andrea
4. črc 2013

@superkousky není to ideál harmonického vztahu, to přiznávám. on ale bohužel ideální harmonický vztah téměř neexistuje. je to prostě výsledek dlouholetého pozorování okolí a sbírání vlastních zkušeností. neříkám, že nelze najít toho "pravého", že neexistují spokojení lidé žijící v páru, ale říkám, že takových je moc málo. většina z nás se ve výběru prostě sekne.

blahova_andrea
4. črc 2013

@laurital chudáka ze sebe nedělám, jasně jsem napsala, že je to v mojí hlavě. prostě je mi líto na doma ty hezké věci ničit, když to stejně nikdo nevidí a neocení. a dovolená je o prioritách. ano...raději si užiju trošku změny a rodinu pohromadě někde na dovolené než bych ty peníze rozházela za parádu.
a jak o svém muži mluvím je moje věc a kdo nás nezná, nemá právo soudit. zatím se totiž jinak než jako oplodňovatel neprojevil. v tom je fakt dobrý. dělá úžasné děti. ale rodinu neživí. teprve s tím pomalu začíná, takže živitel to rozhodně není.
holky nikomu z vás ideály o rodině a vztazích neberu, tak se do mě nemusíte pouštět. jen tvrdím, že já prostě ve svém okolí žádné ideály nikdy neměla a nemám. všechny páry kolem mě jsou v podstatě vzájemně nespokojené a jsou spolu jen kvůli dětem. jediné čím muži kromě blbých keců a bordela na víc doma přispívají jsou ty peníze. tohle je prostě můj svět. jsem ráda, že existují i ty vaše růžové, ale mě prostě o tom, že zrovna mě čeká něco lepšího nikdo nepřesvědčí.

blahova_andrea
4. črc 2013

@loafeer vidíš a ten můj s tím problém nemá. když mu to hodně vadí, tak je to pro něj důvod o to rychleji to sundat 😀 on je taky spíš praktik a taky raději utrácí za tu výše zmíněnou dovolenou 😉 jeho ex pořád rozhazovala prachy za parádu a pak se divila, že za celých 10 let spolu nikde nebyli. já si parádu užila v mládí a teď mám jiné priority. naštěstí i ten můj, tak je to ok. ještě před těhu jsem s tím spaním chtěla něco dělat a padlo to. co se mě líbilo a i by se v tom dalo spát u něj neprošlo a co vybral on, v tom by se zas nedalo spát 😉