Manžel mi sráží sebevědomí. Co dělat, aby si mě vážil?

risadomi
2. črc 2013

vím, že řešíte závažnější problémy, ale potřebuju se někomu vykecat a nemám kde. včera byl manžel u mě na notbooku a nechal si otevřený fcb, když jsem ráno pc zapla, byl tam jeho profil a nevím proč jsem to udělala, ale asi ze zvědavosti jsem si přečetla co si píše s jednou holčinou. vím že se to nedělá a nikdy před tím jsem to neudělala ale zvědavost byla silnější. neustále jí tam psal jak je nádherná a že pokud by se setkali, že by k něčemu mohlo dojít /chodil s ní před pár rokama/. já od něj doma slyším jen samou kritiku na to jak vypadám /nemyslím si že je to semnou tak špatné co se vzhledu týče/, neustále mě ponižuje a uráží už tak jsem neměla téměř žádné sebevědomí, ale dnes mě teda kleslo totálně na nulu. psal jí že máme jet na dovolenou, ale kdybych nejela že by mu to nevadilo.
máme spolu dvě malé děti, se kterýma jsem neustále sama manžel je od úterka do neděle v práci, jezdí domů až v noci, nikam nechodím. nevím jak už se manželovi zavděčit, dělám všechno co po mně chce i když je to proti mé vůli a on si domlouvá randíčko s jinou. poraďte co mám dělat, nebo jak docílit toho aby si mě vážil.

dzejnab
2. črc 2013

@risadomi nevím, co poradit, ale manžel je vůl, že si neváží toho co má doma

blahova_andrea
2. črc 2013

@risadomi tak hlavně...nedělej vše co po tobě chce a už vůbec ne, pokud je to proti tvé vůli. i ty jsi člověk, i ty máš právo říci ne a nebo polemizovat o tom, zda je to bílé či černé nebo zda půjdete doprava či doleva. problém v nás ženách je ten, že si v základu sami sebe nevážíme a po mužích to chceme. musíme začít u sebe. jak může někdo milovat osobu, kterou my sami nemilujeme? ukaž mu, že jsi osobnost a ne kus hadru. že nebude vždy po jeho. že máš taky svá přání, touhy, koníčky, přátele a rozum!!! já vím...snadno se to mluví. sama jsem teprve na začátku této cesty k sebeúctě. a to mě přítel fyzicky nijak sebevědomí nesráží. já chci ale víc a začít musím prostě u sebe a pak se uvidí. to jeho psaní může být prostě jen neškodné flirtování, odreagování se a nemusí to nic znamenat ani k ničemu směřovat. někteří muži jsou prostě takto hloupá hovádka. ale podle toho, co píšeš, tak to určitě nějakou tu změnu doma chce 😉 přeji hodně štěstí a síly a hlavně výýýýýýýdrž! bojuj, nikdo to za tebe neudělá. děti potřebují dobře naladěnou maminku, která jim v tom sebevědomí do života půjde příkladem.

klaarka
2. črc 2013

@risadomi Sbalit se a vypadnout. Tenhle chlap je nenapravitelný. A věř, že jsou na světě lepší.

fallingstars
2. črc 2013

@risadomi Sama si odpovídáš tímhle "...nikam nechodím. nevím jak už se manželovi zavděčit, dělám všechno co po mně chce i když je to proti mé vůli..." 😖 Vážně myslíš, že je to přesně to, co chlapi chtějí a čeho si váží? Možná takoví existují, možná o tom mluví, ale drtivou většinu přesně tohle přestane bavit (upřímně, jako třeba mě nebaví chlapi, co mi dělají, co mi na očích vidí, jen aby se "zavděčili"). Nechci, aby to vyznělo nějak tvrdě, ale vždyť on se o Tebe vůbec nemusí bát, snažit, nic...nebo takhle to alespoň vyznívá...

Začni se věnovat sama sobě. Začni chodit na kávičky, nehty, udělej si vlasy, začni cvičit, buď trochu tajemná a hlavně - neskákej, jak on píská... 🙄 Vůbec v tomhle momentě podle mě nemá smysl řešit tu holčinu, je teď zkrátka pro něj zajímavější než Ty a myslím, že situaci nejvíc pomůže, když začneš u sebe, odstavíš ho na druhou kolej a ukážeš mu, že on není středobodem Tvého světa (což by taky neměl být) 😉

milada2
2. črc 2013

Teda, to je mazec :-\ Je mi to moc lito, vubec si neumim predstavit v tomhle zit. Promin, ale Tvuj muz je blbec, ze se takhle chova. Vylozene s souhlasim s @blahova_andrea Musis si vazit sebe sama, teprve pak si Te muze vazit on. Je sice hezke, ze delas vse pro nej, ale takovych zen si muzi asi obvykle moc nevazi... urcite si je potreba mit svuj vlastni nazor a umet ho vyjadrit. Ty prece nejsi sluzka ani robot, ale jeho zena! Ja bych mu dala couda! Ono je fakt, ze kdyz jsi porad jen doma a delas jen co on chce, ma Te proste jistou a moc ho to nebere (coz ho ale neopravnuje k tomu, aby Te urazel). Nevim moc co poradit, kdyz s Tebou jedna tal jak s Tebou jedna a Ty budes asi hrozne hodna, nez abys ses mu "postavila" a ukazala, ze s Tebou nemuze zametat... Moc drzim pesti!

superkousky
2. črc 2013

Ty brďo,já snad nežiju v 21století a navíc v ČR .
Fakt nechápu,co ženský u takových "chlapů" drží.
Milému zlatému bych zbalila kufry,uvázala mašličku a poslala ho šupem za onou kráskou.
Pak bych týden slavila ,že jsem se ho zbavila.
Než toto,to bych radši byla sama 😕 .

loafeer
2. črc 2013

no to se řekne velmi lehce....ale se dvěma dětma...kam by asi šla....Já bych to spíš viděla na to, aby se začla pěkně věnovat sama sobe, cvičit se dá doma i se dvěma dětmi, vlasy nehty....i když jak jsem pochopila, tak je chlap celý týden v čudu....ale zas je důležité být krásná kvůli sobě...ne kvůli chlapovi...navíc přijede, uvidí doma pěknou ženu, třeba mu to začne vrtat, pro koho se parádíš, když není doma:o)

zamilovanadonej
2. črc 2013

No.....dělala bych to co radí holky nade mnou,ale....asi nebude ten pravý. Ale kolik žen vlastně na toho pravého narazí? ☹

superkousky
2. črc 2013

@loafeer
Jak víš,že zakladatelka bydlí u chlapa...Jít může i ON ne???
ON není spokojenej 😀.
Znám plno maminek,co jsou s dětmi sami a žijou / dokonce spokojeněji,jak v manželství /.
Podnájmy jsou nyní levnější jak městské byty a je jich tolik,že se dá občas i smlouvat a nikde není psáno,že zakladatelka zůstane sama 😉 .
On totiž kdo do chce,hledá způsoby,kdo nechce,hledá důvody 😉

Jen ať je zakladatelka stále s manžílkem,cvičí,dělá si vlasy,nehty,maluje se ...On se manža určitě změní,začne jí milovat a vážit si jí 😀 .

loafeer
2. črc 2013

@superkousky... nevím, mně spíš jiná varianta nepřišla na mysl.....No jako a v ruku ruce s namalovanýma nehtama jsme neporadily tu nejdůležitější věc a to: MLUVIT SPOLU!!!!! nějak to probrat, třeba se s tím dá něco udělat a změnit....
Sama za sebe můžu říct, že mít rodičák 7333, jaký mám já, tak teda na nájem a uživení sebe a děcko teda nemám....samozřejmě odchod on něj může být řešení, ale až to poslední, když už není jiná cesta a nic se nezmění:o(....

monad
2. črc 2013

no to je teda děs!!!! asi bych ho kopla do pr... i když mě se to asi kecá viď, když ho máš dle mého ráda a dvě děti.. ježiš to je mi moc líto..já jsem hajzl, udělala bych něco podobnému jemu.. 😉

karfice
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
superkousky
2. črc 2013

@loafeer
Takhle přesně se choval náš soused a sousedka se trápila stejně jako zakladatelka,aby nakonec zjistila,že bez něj se má 1000x líp (vč.stránky finanční) 🙂 .

K té mateřské by jsi měla výživné na dítě + na sebe.
U nás stojí pronájem garsonky 3-4tis.+ elektrika (ve větších městech je to bohužel víc).
Určo bys dosáhla na přídavky + příspěvek na bydlení (popř.doplatek na bydlení).
Nebyla by to žádná výhra,ale lepší než se nechat ponižovat a ztrapňovat nějakým (radši ani netitulovat).
Pokud bych neměla žádnou jinou možnost (třeba jít k rodičům),tak bych si dala žádost do nějakého azylového domu,ale jedno vím jistě - chovat se takhle chlap,tak dělám všechno proto,abych se takové "zátěže" co nejdřív zbavila 😉.
Třeba ho to přejde,ale moc tomu nevěřím.
Když si zakladatelky neváží už teď,co bude dělat třeba po 15ti letech manželství ☹ ?

Jak píšou holky - bych si dopisovala,až bych klávesnici zavařila 😝 .

superkousky
2. črc 2013

@risadomi - ještě něco na dobrou noc 🙂 .

nikusik2609
2. črc 2013

nadherne a vystizne 😀

jeziskova
3. črc 2013

Ahoj, tak doma mám něco úplně podobného,už to s ní táhne rok. A to jsem byla těhotná. Dokonce mu posílá nahé fotky. sama je vdaná a má 3 děti. Plácám se v tom už od února. A jediná manželova odpověď je,že se nemám starat,je to jen kamarádka a kdybych nepátrala a na mateřské se nenudila byla bych šťastná a spokojená,protože je přeci doma na nás hodnej. Nosí peníze, i trochu pracuje, má rád děti a nemplátí mě. No prostě harmonie vztahu. Odejít je velmi těžké,gor když v tom jsou děti.Takže se v tom tak plácám,někdy to je lepší někdy horší,ale ta žena po něm jede a on si čechrá své ego a manželka mu je putna. Cítím se jak kus hadru . Snažím se chodit cvičit , ke kamarádkám ,ale on si toho ani nevšimne,je mu to jedno.

kamimik
3. črc 2013

@risadomi
@jeziskova Holky, zažila jsme něco podobného a největší chyba je dělat všechno podle nich, Oni si uvědomí, že nás mají,až se něco děje ne podle jejich gusta...takže jsem začala chodit ven sama, neměl každý den navařené. Když jsme se na něčem domluvili,tak on to třeba 10 minut před tím zrušil, tak jsem to začala dělat taky. Vůbec vám nezávidím, bylo to nejhorší období, co sem zažila. Hlavně pocit ponížení, že já jsem hysterka a on nic nedělá - ve finále jsem měla ve všem pravdu. Takže radím, ukázat mu, že nejste jeho majetek a postavit si hlavu. Držím moc palce 😉

jeziskova
3. črc 2013

@kamimik no a tak si od něj nakonec odešla nebo byla jiná cesta?

kamimik
3. črc 2013

Nakonec jsme spolu a máme spolu i dítě🙂 Ale prošla jsem si peklem a on to ví. Nakonec jsem mu dala nůž na krk...ale bylo to všechno jednodušší, neměli jsme ještě žádné děti. Chápu, že s dětma je to něco jiného,ale já jsem byla v té době rozhodnutá odejít, protože to jak ze mě dělal blbku už bylo nesnesitelné. On teď ví, že to byla největší chyba v životě a taky ví, že další šanci už by nedostal. Musím říct, že nám to paradoxně pomohlo k ještě lepšímu vztahu (i když před tím byl taky moc pěkný). Ale u nás to bylo nástupem do nové práce, tam si ho omotala jedna pipka a začalo to...ono asi každá ženská ví,jak si chlapa omotat a taky každá hned pozná, že se něco děje...já jsem to poznala hned.

kamimik
3. črc 2013
risadomi
autor
3. črc 2013

děkuji moc za podporu, včera jsem se namalovala, ohákla, naši si vzali děti na výlet a já vyrazila jen tak se projít, zjistila jsem že to semnou není tak zlé, pár chlapů se zamnou otočilo, super pocit a světe div se jak jsem přišla dom, už jsem měla zprávu od manžela kde jsem šla tak vyfešákovaná. někdo mu dal hned echo 🙂 takže začnu o sebe opět pečovat jak dřív ať vidí co může ztratit. 😝

kamimik
3. črc 2013

@risadomi Přesně, fakt to zabírá...oni si pak velice rychle uvědomí, co mají doma a jestli jim to celé stojí za to🙂 Začni třeba chodit někam pravidelně cvičit, s kamarádkama na skleničku, do kina a uvidíš´🙂

blahova_andrea
3. črc 2013

@klaarka
@superkousky to se vám to radikálně řeší, když nejste v její kůži, že? kdo ví, jestli ten váš nedělá to samé. bohužel toto je nešvar moderní doby. díky internetu a podobným nesmyslům jako je facebook nevěra ve všech podobách jen kvete a vztahy se rozpadají jeden za druhým.

blahova_andrea
3. črc 2013

@jeziskova bohužel je to odpověď většiny chlapů. taky už jsem to mockrát slyšela. však máš kde bydlet, občas dostaneš dárek nebo tě vyvenčím, nemlátím tě (o psychickém teroru raději pomlčeli), tak na co si sakra stěžuješ?! kam ten svět spěje? jaký vzor to dávají otcové svým synům? chudinky další generace žen ☹

skotskaa
3. črc 2013

Zrovna včera jsem nad tim přemýšlela - znám tři ženy, jejichž chlapi jsou do nich i po kupě let blázni. Všechny tři maj něco společnýho. Jsou to silný ženy, který by zcela zjevně dokázaly žít samy (nemusely by, protože chlapům se líbí), dělají si, co je baví. Jsou zapálený pro svou práci. Klidně odjedou na pár měsíců do ciziny. Rozhodně kolem svých chlapů neskáčou, jsou schopný jim říct do očí i nepříjemnou pravdu, mají požadavky. Jedna z nich se dost parádí, ale ty dvě zbylý nosej praktický oblečení, žádnej lak na nehty, žádnej přehnanej make-up, rozhodně žádný barbíny, ale považujou se za kočky a přesně tak se na ně dívaj jejich chlapi. A asi to je ten klíč - žiju naplno svůj život a když se chceš přidat, budu ráda, ale pokud ne, pro jedno kvítí slunce nesvítí a já dokážu být spokojená i bez tebe.

irennn
3. črc 2013

@risadomi No to je parádní zpráva 😉 kočko,jdeš na to moc dobře...za chvíli ti zase bude zobat z ruky,ale nedej se hned 😀

fallingstars
3. črc 2013

@risadomi Super...je vidět, že mu nejsi lhostejná 😉 Hlavně to neber jako lék jen na přechodnou dobu, ale nauč se takhle žít a bude Ti, přesně jak píše @irenn, zobat z ruky... 😉

jeziskova
3. črc 2013

@risadomi to ti moc přeji .

bonavoxa
Autor odpověď smazal
Zobraz
risadomi
autor
3. črc 2013

jj holky začnu být zase jako dřív prostě to budu zase já a konečně po 6ti letech začnu žít svůj život a nebudu dělat jen to co po mě chcou druhý, prostě začnu zase říkat ne když něco nebudu chtít dělat. už jsem si nalakovala nechtíky, za chvilku jdu ke kadeřnici, potom si zacvičím začínám být sama se sebou spokojená, ikdyž to asi ještě chvilku potrvá než se z toho ponížení dostanu, ale já se z toho dostanu.
ještěže mám takové rodiče a pohlídají mi děti abych měla asoň chvilku pro sebe, nikdy jsem je neprosila aby mi hlídali děti a jak byli rádi že si vyrazím a oni si užijí vnoučátek 🙂
děkuji Vám opravdu moc za podporu, potřebovala jsem něco takového slyšet, páč jsem si říkala jestli nevyšiluju zbytečně a mám to hodit za hlavu