Manžel mi zakazuje stýkat se s kamarádkou

kmotrice
30. říj 2012

Ahojky, mám problém. Manžel se nesnáší s mojí kamarádkou. Dokonce mi zakazuje se s ní vídat, psát si s ní po skypu atd. Jen kvůli tomu že se včera zeptala jestli vím s kým jel domů z práce. On se mě zeptal jestli už mi napsala že jel z práce s dotyčnou kolegyní. Tak sem mu řekla že jo že se mě ptala a že sem jí odpověděla že to vím. A on jí píše výhrůžný smsky jak si dovoluje se mě na to ptát, že si říkáme všechno a at nás nechá napokoji a stará se o sebe jinak jí všude pomluví. Zakázal mě se s ní stýkat, psát a prej mi vypne i internet. Jak bych se měla zachovat?? Tohle už přece není normální aby mi zakazoval kamarádky

yamdena
30. říj 2012

@kmotrice ahoj, možná má Tvůj manžel pocit, že se Vám kamarádka montuje do vztahu, třeba i dlouhodobě, a to se mu nelíbí. Nebo ji nemá rád z jiných důvodů, např., že je to drbna, pomlouvá ostatní, něco jemu nebo jeho blízkému provedla, pije, atd... Že jel domů s kolegyní není nic nemorálního a už vůbec nevidím důvod to oznamovat manželce. A jestli se kamarádka snaží Ti něco naznačit, ať se vyjádří rovnou nebo je zticha.

Na druhou stranu - vypínat Ti kvůli tomu internet? Nejsi přece malé dítě, aby Tě takhle vychovával 🙂 Ty důvěřuješ jemu, on by měl Tobě. (příště Ti zakáže i koníka, zvlášť, jestli objeví tuhle diskusi 😀 hlavně doma nezačínej větou "holky z koníka říkaly, že... " 😀

elvira
30. říj 2012

Že nesnáší tvoji kamarádku? Dobrá. Ale zakazovat mi se s ní vídat? Kolik ti je let? Máš občanku? Jsi svéprávná?
Udělala bych ten kompromis, že bych si ji netahala domů, když je doma manžel, raději bych se setkala na "neutrální půdě".
A promiň, ale to se ta kamarádka jen tak zeptala, jestli víš, s kým manžel jel zpráce? To je fakt divné. Nedělá si na manžela nakonec zálusk ona? Neměli spolu nějaké mechtle, když jí tak nesnáší?
Nějak si neumím představit, že jen co bych viděla manžela kamarádky, volala bych jí, jestli ví, s kým jel domů z práce...
Já bych si řekla, že kdoví, kdo to byl a neřešila bych to.
Takže - kamarádku bych si nechala, jen bych byla obezřetná a netahala ji domů manželovi pod nos. 🙂

mamkamarketa
30. říj 2012

@kmotrice hele a neboji se tvuj muz neceho? Tedko to zni hodne tvrde a drsne,ale nema treba nekoho tvuj muz a neboji se,ze ho treba kamoska praskne?

claire90
30. říj 2012

@kmotrice na jednu stranu, by se o to kamarádka starat neměla, oznamovat každou cestu s jinou ženou než jsi ty je trošku přehnané, jak už psala @yamdena jestli má obavy o Tvé dobro, tak ať si s tebou promluví na rovinu, nejlépe mezi čtyřma očima a nebo to neřeší, protože je snad vaše věc kdo se s kým stýká,když si důvěřujete... na druhou stranu mužskej zareagoval na můj vkus dost přehnaně, jako by měl co tajit a bál se, že se to dostane ven... 😒 vyhrožovat někomu přes sms, že bude pomlouvat atd. no není už puberťák přece... zakazovat kontakt s ní by ti neměl, ale myslí si, že může, nebudete mít dobrou atmosféru doma, možná zbytečný hádky časem, takže určitě by bylo na místě si s ním promluvit, proč reagoval až tak impulsivně, proč té kamarádce vyhrožuje, prostě si to vyříkat a pak se sejít i s kamarádkou a vyříkat si to i s ní, pokud se nic neděje, tak aby se do toho nepletla aby byl klid 😉

ined77
30. říj 2012

@kmotrice ...první co mě napadlo je proč nesnáší tvou kamarádku...mně tvůj popis přijde jen jako část příběhu.
samozřejmě ...zakazovat internet... 😅 🙂 ..to už musí být tvůj muž asi hodně naštvaný.

naomi6
30. říj 2012

@kmotrice Pokud je to opravdu velmi dobrá kamarádka a řekla ti něco takového, tak k tomu asi měla pádný důvod. Třeba nemá manžel čisté svědomí, když takhle reagoval. Ale nevíme ty souvislosti, které znáš ty. Každopádně bych si nenechala zakazovat internet.... Hodně štěstí

haniplanetka
4. led 2013

@elvira naprostý souhlas.

helen_8
4. led 2013

@kmotrice Rozhodně se nenech zahnat do koutu a fakt na začátku, zavčasu si stanov mantinely. Věřím, že to není Tvůj případ, ale takhle začíná domácí násilí - omezení kontaktů a už se to veze. Líbit se mu kamarádka nemusí, ale ty si do toho nenech kecat, přeci mu nikdo nenařizuje, aby se s ní bavil on či vídal. Hodnotím jen ten zákaz, do ostatního vidíte jen vy dva. 😉

petrusew
4. led 2013

Já bych si asi s kamarádkou promluvila z očí do očí a zeptala se jí na rovinu, jestli ti nechce něco říct. Když chlap reaguje takhle přehnaně, tak mi to fakt přijde, jako by se něčeho bál...zakazovat internet a stýkat se s ní...no copak jsi děcko?

superkousky
4. led 2013

Tak to je mazec.
Co ti jako zakáže příště?Rodiče,sourozence,dejchat?????
Já taky nemám ráda mamky kamarádku,ona zase jednu mojí,já zas jednu manželovu a on zas mou další 😀 ,ale to není důvod,někoho omezovat 😠 .
Nezlob se,ale zakázovat kamarády si nedovolím ani mému synovi (9let).
Prostě je to jeho přítel a já to respektuji,i když mi přijde rozmazlený,nevychovaný a popravdě - nemůžu ho ani vidět 😀 .
Asi to bude těžké,ale nějaké příkazy či zákazy musíš zatrhnou hned v začátku.
Také bych přemýšlela nad tím,proč mu ta kamarádka tolik vadí 😖

babanci
6. čer 2019

Tak tohle zaraž! Co by Ti chtěl zakazovat dál? Dýchat, smát se? Jsi dospělá osoba a zakazovat Ti a poroučet nemá právo nikdo.

sudylichozrout
6. čer 2019

@babanci dotaz je 7 let stary... Koukejte, holky, na ta data zalozeni.

babanci
6. čer 2019

@sudylichozrout Aha, díky.☹