Manžel miluje svou ex. Nevím, co mám dělat

olga20
7. kvě 2014

Ahoj, omlouvám se za založení nové diskuze, ale je jich tu tolik....a abych pravdu řekla...ani se mi nechce hledat, která je mi nejbližší 😀 😉 .... S manželem budeme rok od svatby...3roky spolu ... bylo to fajn, než se rozhodl, že chce hospodu....neřešil moje názory (už tak měl dluhy z předchozího manželství) ...ale to mu bylo jedno, myslel si, že nám to pomůže....bohužel se to jen zhoršilo.... další dluh na krku a my nemáme co do huby ☹ ...
Byly Velikonoce, manžel šel na obchůzku a já měla jet do hospody místo něho (má ještě druhou práci, do které vstával ve 3 v noci, tak aby se vyspal)....jenže on se opil jak dobytek...do práce nakonec ani nešel...a co nejhorší...v opilosti psal své bývalé manželce...ale bohužel neviděl na telefon a sms poslal mě (v sms stálo ,,miluju te Jity)....já byla zavřená v hospodě s těma dalšíma opilcama a on se snažil si asi urovnat vztah s ní nebo nevím co.... snažila jsem se mu dovolat, psala sms, co to mělo znamenat....neodpovídal, nezvedal....pak jen přišla sms, že si mě nezaslouží a bla bla bla....
v noci jsem přijela dom..on si v klidu spal v naší posteli....vzbudila jsem ho....zeptala se, co to mělo být...a prý, že chtěl takhle zjistit, jestli někoho mám...!!!! naštvalo mě to...kdo kdy takhle zkouší něčí ,,nevěru"...aby on psal někomu takový zprávy?! vzala jsem mu tel, koukla se do odeslaných zpráv a samozřejmě, že to pak poslal i jí!!! (prý, aby to bylo důvěryhodný)...vyhodila jsem ho...nejradši bych ho v tu dobu zabila.....
ale JEN týden jsem se s ním nebavila..teď dál žijem jako ,šťastní" manželé....mezitím jsme hospodu zavřeli a je to finančně jen horší.... nevěřím mu...s bývalou má dvě děti, tudíž se s ní vídá dost často....nevím, co mám dělat.... ☹

sonka.77
7. kvě 2014

@olga20 tak tohle není dobrá situace, na tvém místě bych si s ním alespoň zatím nepořizovala děti. Pokud tě nemiluje nevidím moc velké šance, že spolu dlouhodobě vydržíte. Záleží na tobě co chceš. Chceš být stále ta druhá s vyhlídkou, že odejde buď za ex a nebo za jinou, do které se zamiluje? Nebo chceš vzít život do svých rukou a najít si někoho lepšího? Jediné co tvůj manžel řekl správně byla věta, že si tě nezaslouží.

blanche1206
7. kvě 2014

@olga20 myslim, ze tim, ze jsi ho uz vyhodila, jsi si vlastne odpovedela sama...poloz si otazku, co dobreho Ti tento vztah prinesl, nebo prinese...?z Tveho prispevku je to evidentni...od takovyho chlapa bych utikala na sto honu. Budes mu akorat delat vola a nakonec se nechas strhnout ke dnu, promin mi mou uprimnost, ale z toho, co pises...nebo jestli mas pocit, ze si takovyho chlapa zaslouzis...

verushe20
7. kvě 2014

Jsi mladá, pěkná holka 🙂.. s manželem bych si dítě zatím nepořizovala.. nechala bych tomu čas jak to vlastně všechno dopadne a když né s ním tak si najdeš někoho jiného... život máš před sebou 🙂

kuratkol
7. kvě 2014

@olga20 Podle toho, co píšeš, je to chlap úplně k ničemu. Pořídit si s ním dítě je nejlepší cesta, jak si zkazit vlastní život.....

marecekavendulka
7. kvě 2014

moje máma říká,že malý děti a opilý lidi mluví pravdu..tak si to přeber.

editah222
7. kvě 2014

Kdyby mi bylo znovu tolik co tobě tak se budu držet jedné rady: Když tě něco ve vztahu rozčiluje tak ho ukonči!! Všechno se věkem a časem zhoršuje, at už nevěra, žárlivost, hádky...
Jsi krásná a mladá a celý život máš před sebou. Neuvaž si na krk chlapa který za to nestojí.
Neznám tebe ani celý tvůj příběh a tak se mi příčí ti radit at ho opustíš, ale ráda bych 😀 😀

lepší je ted být pár týdnů neštastná než mít pokažený celý život.

lenkaef
7. kvě 2014

@olga20 jestli ji opravdu miluje....neuděláš s tím vůbec nic.Ani kdyby ses na hlavu postavila! ☹

mymetka
7. kvě 2014

@olga20 Jestli je ti 21, máš celý život před sebou a tohle budeš časem vnímat jako přešlap, který se prostě stal. Důležité je jít dál, nenajít si stejného chlapa a ukončit to dřív než budeš mít tolik dluhů, že to ani nezaplatíš. Tohle není rozhodně partie pro život.

laurital
7. kvě 2014

Myslim si, ze ji mozna ani nemiluje, ale je to pro nej urcitym zpusobem unik od reality a problemu, ktere mate a ktere on, bohuzel naprosto nesmyslne, resi alkoholem.A kombinace alkoholu a frustrace z neuspechu je vrazedna ☹ .

olga20
autor
7. kvě 2014

to, co tady píšete....všechny máte pravdu.... dítě sme plánovali...ale po tomhle incidentu, po dalších dluzích....nechci s ním do toho jít....aspoň prozatím....nevím, co to s tou ex mělo za smysl....vždycky o ní mluvil jen ve špatným, i jeho rodina...ona už má chlapa....a myslím, že oni dva by si už k sobě cestu nenašli....nevím, co mu ruplo v bedně....a dával to za vinu alkoholu...ale tohle pro mě není vysvětlení (byl sem ožralej) .... nevím, co bude dál.....snad ukáže čas.
Děkuju Vám za názory 😉

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
codal
7. kvě 2014

@olga20 z vlastní zkušenosti vím, že když se začnou dít takové věci (vyznávání lásky po smskách bývalkám), tak to je většinou předzvěst konce... bylo nabouráno to nejcennější, co ve vztahu existuje a to důvěra, která se jen těžko dá vrátit zpět a i přes všechny snahy většinou není tak pevná a stoprocentní jako před tím...dokážeš s tím žít? To je jediná otázka, na kterou si musíš odpověděť... jestli dokážeš žít s tím strachem, že tě opustí... protože jestli ne, tak není jiná varianta než odejít..s velkou bolestí, ale s hrdostí... já jsem to nedokázala, stejně se to nakoned rozpadlo a já jsem svou sebeústu dlouho znovu hledala... netvrdím, že to nemohl být jen úlet, že se to nespraví a nebudete žít šťastně až do smrti, ale po tom všem , co se kolem mě dělo a děje, už jsem v takových situacích spíš pesimistou...záleží jen natobě, jak moc jsi statečná a jak se k tomu postavíš..jestli mu dáš jasně najevo, kde jsou tvé hranice, za které prostě nesmí jít... pokud se chce vrátit k ex, tak tomu stejně nezabráníš a pokud spolu mají děti, tak tím spíš ne... ty to neovlivníš... teď jde o to, jestli mu dáš ten luxus, že si bude moct vybírat on nebo jestli ho odkážeš do ptařičných míst...

verushe20
7. kvě 2014

Ale zase na druhou stranu, můj udělal v ožralosti taky spoustu chyb, které mě mrzely a vždycky se to nějak vyřešilo... říkám, dej tomu čas 🙂 , třeba to vážně nemyslel s ex vážně...

zamilovanadonej
7. kvě 2014

@olga20 Otevři oči, prober se a masti od něj pryč, dokud nemáte děti. To ti říkám protože jsem podruhé vdané a vím o čem mluvím. Jseš mlaďounká, a jednou to může být jen blbá vzpomínka. A nejen kvůli smskám nebožce, ale už i kvůli tomu že dělá dluhy aniž by dbal na tvůj názor, třeba se to někomu zdá prkotina(mě kdysi taky), ale i ve financích musí být v manželství pořádek.

zamilovanadonej
7. kvě 2014

@editah222 Přesně souhlasím....mít před lety zkušenosti co dnes, tak jsem asi někde jinde, s někým jiným...

zuzka_b2
7. kvě 2014

Ty jo, být tak mladá a krásná jako ty, tak nic neřeším a vyhodím ho. Není to čestnej chlap, o kterého se budeš moct opřít. Rozvod je nepříjemná věc, ale zkaženej život s nečestným chlapem je mnohem horší.

bonavoxa
7. kvě 2014

@olga20 S chlapama je to těžké. Taky bych si přála být někde jinde. Jednou jsem to i udělala, ale bylo to z deště pod okap! Jsi mladá, krásná. Mít tu krásu, věk a možnosti, budu neskutečně náročná! Dluhy, hospoda, lži? Nebude to asi lepší :( Chceš být sama doma s miminkem? Svět se změní, ale jen Tobě, ostatním ne. Tvůj muž se chová jako malý, nerozhodný, nezodpovědný. Neznám ho, nevím jak se chová v jiných situacích. Jsem za to, že by člověk měl dát tomu druhému šanci na obhajobu, jsem za dialog, ale ne donekonečna. Když se snaží jen jeden, nestojí to za nic :( A jinak mne mrzí, že to není pohádka, ale člověk se aspoň zocelí.

lrg
7. kvě 2014

Tomu, že to byla finta bych rozhodně nevěřila. A to, že se i po tom omylu nezalekl a poslal jí to stejně, to svědčí o velkém odhodlání jí to říct a riskovat váš vztah. Proč se vlastně rozešli?
Být tebou utíkám od takového nerozhodného chlapa a jeho dluhů. Je spousta ženských, které si nevhodným partnerem pos*ali život - ty máš šanci a ještě trochu času to změnit. Držím palce, ať se rozhodneš jakkoli.

rolfinecka
7. kvě 2014

@olga20 Zrovna já nejsem ta, co by někomu měla radit. Jsem stejně stará jako ty. Ale tohle mi udělat chlap, co udělal tobě, tak by u mě skončil. V první řadě ty dluhy, sice jste manželé. Ale chceš za jeho blbost platit celý život dluhy? To bych teda nikdy nechtěla. ☹ Podle mě je pěkně nezodpovědný. A na svůj věk už by mohl mít rozum? Další věc... Nechápu, proč to píše své bývalé. Jasně, mají spolu dítě nebo děti... Ale to není důvod aby jí to psal a jestli ji opravdu miluje, tak to měl vědět dávno před tím než si vzal tebe. Nebo byl prostě jen zvědavý na její reakci... Třeba to ani nemyslel vážně, napsal jí to ze srandy a čekal, že ona napíše něco podobného, aby si zvýšil ego. Ikdyž k téhle variantě bych se asi přikláněla míň. ☹ Achjo, někteří ti chlapi asi nemaj ani mozek. Opravdu se chová jako malé dítě... Nechápu to... Nevím, holka... Je to těžké. Ale určitě bych si nechtěla pokazit život tím, že si s ním uděláš mimčo a pak dopadneš stejně jako ta předtím. ☹ A budeš na mimčo sama. Ono není na škodu si zjistit, proč se to předchozí manželství rozpadlo. Třeba to bylo podobné a takový člověk se nikdy nezmění! :-/ Dokud nemáte dítě, je stále čas odejít... A pokud na to nemáš sílu, dej mu to pěkně sežrat, třeba i odejdi... A uvidíš co udělá... Jestli mu na tobě bude opravdu záležet... Přeju ti hodně sil, drž se a zvládni to. :-*

kocka5
7. kvě 2014

Ahoj, myslím si, že co uděláš, už vlastně víš....... mít dluhy je jedna věc a pořád psát bývalé druhá. Hodit ti svůj sen ...............hospodu............. na hlavu to už je teda příliš.

Vzhledem k tomu, že vdané jsou více přitažlivé....už hledej někoho jiného......než se to vyvrbí a pak mazej pryč. S dítětem je to vždy ještě horší...... mít na krku mimi a neschopného manžela....... děs. Není o co stát. 😒

barinkas
7. kvě 2014

@olga20 ono těžko radit, v té situaci jsi jen TY... ale já bych osobně někoho takového vedle sebe nesnesla... Zkus si odpovědět na to, co Ti ten vztah dává??? Je Ti teprve 21, jsi moc mladá, aby sis ničila život s někým takovým!!!! Není to zodpovědný chlap, co se o Tebe postará! A ne že bude jen dělat dluhy, navíc musí platit alimenty atd ... A kdyby teda můj přítel (vdaná nejsem a díky, ani nechci) něco takového napsal svojí exmanželce, tak s ním vyrazím dveře 😀 Ať si tedy jde za ní...
Ty si 100% najdeš někoho lepšího, navíc já v Tvém věku studovala, flámovala atd 🙂. Ale obdivuji Tě... Tak brzo se vdát, starat se o chlapa, pomáhat mu v hospodě, jsi dobrá 🙂

Můj ex měl podobné keci, chodili jsme spolu a prostě jeho ex bydlela ve stejném městě, občas spolu šli na kafe, on byl takový, se všema ex se kamarádil. Akorát že já na toto neměla moc nervy a hlavně pochopení! Ona mu po nějaké době začala psát různé sms, že jí je smutno, hoch to neřešil, že mu je jí líto, že je stále sama. No tak už pak byl sám i on 😀 Ale určitě toto nebyl jediný důvod ukončení, to byl už poslední hřebíček do pomyslné rakve...

Takže držím palce 🙂

pluba
7. kvě 2014

@olga20 Těžko říci, jak to je. Na jednu stranu je pravda "In vino veritas" na druhou stranu jsou v opilosti stavy, kdy se Vám mohou plést časy. Souhlasím s @laurital dluhy, zodpovědnost... určitě mu aspoň sem tam dluhy vyčtete... Představte si situaci třeba takto, v dobrém úmyslu něco uděláte (hospoda a víra, že to povede k zisku), dopadne to blbě a je Vám vyčítáno (i když oprávněně). Předchozí vztah může najednou vypadat idyličtěji, než jaký byl. Do toho se z veškerého stresu "ožerete" - zkuste se, jak říkají indiáni - "projít v těchto (cizích) mokasínách". Podstatné je, chcete tento vztah - v tom případě veďte nějakou nenásilnou cestou sebe i manžela k tomu, abyste se cítili oba ve vztahu lépe. Nevím, jak velké dluhy máte, ale jestli jsou přece jen nějak zvládnutelné, lépe se zvládají, když se u toho cítíte oba co nejlépe. Praktická poznámka: Jste manželé a dluhy podle toho, co píšete vznikly během manželství. Je v zájmu Vás obou, aby se zmenšovaly, ne, aby to šlo k horšímu. A k tomu lépe prospěje lepší nálada.

martaska78
7. kvě 2014

Pořádně si vše rozmyslet, hlavně teď dokud nemáte děti. Není normální, ač v opileckém stavu, že píše bývalé. Jsi mladá holčina a zdá se mi dost brzy na to, aby jste řešili takové věci. Nejlepší by bylo se odstěhovat, buď se bude sakra snažit aby tě dostal zpátky (a pokud to tak doopravdy bude, tak si bude už vašeho vztahu vážit) a nebo to bude jasné, že to zato nestojí. Hlavně bych ho dost podusila, ožralost není omluva ani výmluva. A vymlouvat se, že chtěl zkusit jestli jsi věrná, to ho nic lepšího nenapadlo? Dusit, dusit, dusit 😀

johy80
7. kvě 2014

@barinkas já jsem na ty rádoby "kamarádky" úplně alergická 🙂 můj ex byl dost na ženský a samá kamarádka... můj současný chlap snad ženskou kamarádka nikdy nenazval 😉

@olga20 jak píšou holky, jsi mladá a tak neztrácej nejlepší roky s někým, kdo píše své ex, že jí miluje, ber to podle sebe, ty bys někomu něco takového psala jen tak? Ono se alkoholem omlouvá hodně věcí, ale přece ten alkohol nezmění člověka od základu. Pouze odstraňuje zábrany.....

olga20
autor
7. kvě 2014

co se týče rozvodu s ním a jeho bývalou.....byly v tom jiní chlapi, půjčky (půjčovat si chtěla ona, dokonce si půjčovali i na Vánoce)...ale když se rozváděli, manžel řekl, že všechny dluhy splatí, takže šlo všechno na něho....takže tak....normálně jsme to zvládali, ale pak přišla ta hospoda, tutíž další dluh a pak už to šlo jen z kopce....objevovali se další věci...jako třeba nedoplatek za debilní plyn a já nevím, co všechno....prostě všechno špatný se nám nalepilo na paty....pak ještě ta smska... ☹
@pluba děkuji za radu 🙂 možná i takhle to může být...

johy80
7. kvě 2014

@olga20 jako je jasný, že to není jen tak odejít od manžela, svatba je o tom, že spolu budete v dobrém i zlém, a ty dluhy jsou nemilé , to chápu, mě by prostě vadila ta smska tím, že to naruší důvěru, vím o čem mluvím, ale určitě to řešte spolu, on by tě měl podržet, když se vám nevede a né hned sepisovat vyznání bývalce. 😠

gepe
7. kvě 2014

@olga20 Kdyby me kdysi 2x neosvitilo, tak jsem mohla byt 2x rozvedena, nastesti jsem rekla ne a nemela deti.
Jak uz psaly holky, jsi pekna, mladoucka, dle pis.projevu i slusna. Fakt mas zivot pred sebou a v 21 se uvazat na dluhy, kdy on je z meho pohledu dost nezodpovedny - pri dluhach se jeste znovu a vic zadluzit - nova hospoda. Jak bys chtela mit dite do takoveho prostredi? Muzes se na nej 100% spolehnout, je Ti oporou a podporou v zivote? Nemluve o SMS, ktera by me dost zvedla ze zidle.
Moje mama vzdy rikavala: "pro jedno kviti, slunce nesviti", prevzala to od babicky 🙂
Ber to jako zivotni zkusenost, ono to preboli. Za me kasli na reci o manzelskem zavazku, ukonci to. Pokud si myslis, ze Ti za ty starosti a trapeni stoji, at si prebere co je pro nej v zivote prioritou a co vlastne chce.

lenynka
7. kvě 2014

@olga20 Nechci se Vašeho manžela zastávat, nevím, jak to všechno mezi vámi je. Jen napíšu, že když jsem opilá a mám depku. Tak mám pocit, že pořád miluju svého prvního kluka 😀

Přitom ve skutečnosti k němu roky už necítím, dokonce se s ním ani nebavím. Nemám o čem. Za těch x let se tak změnil, že je to pro mě cizí člověk.

Ale prostě když jsem opilá, tak se mi vybaví, jak jsem tenkrát byla zamilovaná, šťastná... Prostě miluju tu vzpomínku. Ne toho člověka. Nevím, jak to popsat, je to spíš taková nostalgie. Jako když třeba u rodičů natrefím na nějakou svou starou hračku, kterou jsem kdysi měla ráda 😉

laurital
7. kvě 2014

@lenynka Timhle "trpi" jedna ma znama, nastesti temer nepije 😉 .Takze u ni plati, ze s prvni sklenickou vypina mobil a odhazuje simku do kouta 😉 , aby ji nahodou nenapadlo psat svemu expriteli.

olga20
autor
7. kvě 2014

@lenynka chápu 🙂 i já mám v opilosti nějaké výkyvy...třeba mám i chuť napsat někomu, s kým se už x let nebavím nebo tak....ale NIKDY mě nenapadlo napsat někomu, že ho miluju....a stejně...když tvrdil, že chtěl jen zkusit, jestli mu jsem věrná...co z toho vyčetl...? jako, že když jsem začala hysterčit, tak nikoho nemám....? no nevím no 😀 já bych asi vyváděla i kdybych někoho měla.... 😀 ale on si myslel, že když někomu napíše todle, tak já se přiznám...... myšlení některých jedinců je opravdu až k pobavení 😀

Nevím...říkám třeba, že ty dluhy by sme nějak zvládli....ale ta důvěra se teď vzdálila.... ☹