Manžel nechce druhé dítě. Jedináček stačí

aureliaaa
5. led 2010

Ahoj. Co může vést chlapa k tomu aby mu stačilo pouze jedno dítě. Nemáte některá zkušenost s tím jak přesvědšit manžela pro druhé dítě. Je nám 35 let a myslím, že už mnoho času na rozmýšlení nemáme. Nechi otěhotnět natruc. Dítě by měli chtít dva. Manželovy argumenty jsou hlavně ekonomické. Máme hypotéku na domeček a v soušasné nejisté době nikdy nevíme jestli nepřijde o práci a tak podobně.

mamkamarketa
17. pro 2011

@luciebx no jasny,ale je tokazdeho vec kolik kdo deti bude mit, nekomu staci 1 a je naplnen nekdo k tomu deti potrebuje 5.
jen se mi nelibi argumenty o ''moralni povinnosti rodit deti''

luciebx
17. pro 2011

no jasne ze lidi co maji penize maji to mnohem jednoduzsi.. nad nicim se nemusi ohlizet.. vse si poridi a basta.. takze pocet deti u nich nijak neni problem.. je fakt ze je to na kazdym .. kolik kdo ma deti.. ja jen osobne proste nechci jedinacka.. podle me.. hoooodne (nevsichni) jedinacci byvaji hodne rozmazleni.. pac v zivote nepoznali v rodine co to je se delit o hracky a dalsi veci se svym sourozencem.. tim padem i pak v zivote to maji jinak.. prectavy a tak podobne..

romca13
17. pro 2011

@luciebx to máš samozřejmě v něčem pravdu,, s tím půjčováním hraček, dělením a pododbně,,, ale zase si myslím, že i ten jedináček nemusím mít přece všechno, co si usmyslí,,,, a pokud uvidí, že nedostane vše, co chce, tak by si toho mohl vážit,,,

kristi
17. pro 2011

@luciebx nemyslim si,ze pocet deti nejak umerne roste s tim, kolik si jich muzes dovolit.....je normalni se ohlizet vzdy a porad, je treba mit respekt a na nic si nehrat. Ono to neni prdel ani s penezma. Ja nejdrive chtela 3, ted me stezi bude nekdo ukecavat na druhy, protoze se mi proste nechce, mezitim jsem si nasla tolik veci, co me bavi a to "omezeni" na dalsich 5 let se mi nejak nechce znova absolvovat....doma to zatim nerikam, muzova zivota se dalsi dite nedotkne, ale me ano, a to dost vyrazne......

luciebx
17. pro 2011

@romca13 jj to beru.. ono zalezi na vychove a povaze ditka.. ja to vidim ted u svagrove.. jejich malej bude mit 5 let.. tu v anglii se chodi od 4 do skoly.. a jaky ma ted problemy s tim ze se ma delat neco podle nekoho jinyho nez jak on je zvyklej a tak podobne.. ted cekaji druhy a su zvedava jak to u nich bude.. pac on uz i naseho malyho vidim jak se mu nelibi ze kdyz benicek si proste vezme jeho vec a najednou on ji nuutne potrebuje a je boj. i kdyz se mu rekne ze ne ze si s tim ted hraje nekdo jinej.. tak nafoukne urazi se.. zacne brecet.. no jako malej.. je fakt ze nemusi mit vse.. ale proste jednat pak v kolektivu s jinyma detma.. a to chci rict ze s nim babicka s dedou chodi neustale ven mezi deti treba na hodku do detskyho centra.. ale on se proste neumi zahrat s jinyma detma.. pac je doma sam. .a tak to ma proste rad..

luciebx
17. pro 2011

@kristi jj ja souhlasim.. ja nerikam ze kdyz nekdo nema dost penez ze si nema porizovat dite.. vsak se koukneme na cigany.. sice tech davek co pobiraj.. ale uz se jim to taky krati.. rodili jen pro porodny ktere uz snad ani neni.. nebo je tam jen mala cas.. ja neziju v cr tak nevim vis.. a taky decka jejich zijou a maji co nosit a co jist.. takze at si kazdy rodi jak uzna za vhodny.. tu deti jdou do skoly ve 4 letech od 3 maji 15 hodin tydne ve skolce zdarma.. takze tu ja ditko muzu dat zdarma a vzit si praci na polovicni uvazek.. a nejak me to nezatezuje.. diky bohu mam hlidani v miste bydliste.. coz je taky obr vypomoc... proto chci druhy dokud to jde no

kristi
17. pro 2011

@luciebx urcite, kazdymu co chce sam, je to svobodne rozhodnuti

romca13
17. pro 2011

@luciebx jj, znám to u známých,, mají 3 letou holku a půlročního chlapečka,,,no a ona teda si vyřve úplně všechno, jakmile něco nemá , řve než to dostane,, teda my jsme s manžou na toúplně alergický,, a jde i o úplný hlouposti,, nemusí to být třeba v obchodě,ale i doma, jakmiel nedostane modrou pastelku, tak je cirkus,, vždycky když od nich jdeme, tak je manža na nervy 🙂 malá šla od září do skolky,, je tam jen 8 dětí, ale měsíc jí trvalo, než tam začala chodit bez řevu,,, ráno řvala, že tam nepůjde, odpledne řvala, že tam nepjde druhý den,,, byla hrozně fixovaná na matku, protože do té doby spolu byli pořád jen samy doma, nechodily na hřiště, mezi jiné maminky s dětmi,,,,

marinka
17. pro 2011

@luciebx Luci, já s tebou souhlasím, já si nedokážu představit, že bych měla jen jedno dítko, teď velice toužím i po třetím prckovi. Mám o dva roky mladší sestru a je to velmi důležitý člověk v mém životě a věřím, že holky to jednou budou mít taky tak..Teda myslím, že už mají, už teď spolu mají moc pěkný vztah 🙂

romca13
17. pro 2011

ono pokud má člověk pak hlídání, by mohl jít zpět do práce tak je to taky obrovská výhoda,, co si budeme povídat,,,,, a k těm cigánům,, no mít dávky jako oni,,,,, tak si taky pískám 🙂

kristi
17. pro 2011

@romca13 no tak to u nas nastesti neni, Mia je vyborna, zadny takovyhle moresy nema....ma spoustu sestrenek a bratrancu, umi byt v kolektivu, nemyslim si, ze by ji neco chybelo.....resp. i kdyby, tak je mi to jedno.....druhe ci treti dite je moje volba, protoze ja se budu starat a na me to vse bude, takze mi do toho proste kecat nikdo nebude...

kristi
17. pro 2011

jiank ted au nas to neni muz, kdo by dalsi nechtel, ale ja......nejak mi to posledni dobou docvakava a vim, ze na to proste nemam

marinka
17. pro 2011

@kristi To je škoda, jsem se těšila na vašeho dalšího prcka 😉

romca13
17. pro 2011

@kristi ten náš prcek taky bude mít spoustu bratranců a sestřenic,,, manžova rodina je hodně velká, a je tam na denním pořádku, že se často scházejí a je to fajn,,,,,

kristi
17. pro 2011

@marinka ja ti nevim, proste se necitim......ale jsem mlada, jeste tak 10 let budu plodna, neni treba se honit

marinka
17. pro 2011

Holky, ale já myslím, že mít sourozence je něco úplně jiného než mít bratrance a sestřenice, i když se často vídáte. Taky jich mám plno, ale to pouto se sestrou, to je něco úplně jiného..

marinka
17. pro 2011

@kristi Však uvidíš, třeba ještě časem změníš názor. Ale je fakt, že čím bude Mia starší, tím míň se ti asi bude do dalšího prcka chtít, tak to bývá 😉

kristi
17. pro 2011

@marinka tak ja mam o 14 let mladsiho vl. bratra a co z toho? prakticky nic....to je jiny nez kdyz jste 2 roky od sebe, tam se proste musite zzit a mit se rady, u nas co? no nic......obcas si napisem, obcas se vidime....ale ja to nikomu nemam za zly, aspon je bracha s mamkou, kdyz je sama

kristi
17. pro 2011

@marinka presne, cim vic je sobestacna, tim vic se mi nechce......zase to cely znova dokola.....ani me nerozneznuji mininka ostatnich, ale fakt vubec

marinka
17. pro 2011

@kristi Tak třeba moje mamka má o 15 let starší ségru a mají spolu moc pěkný vztah 🙂 Samo, že až v dospělosti, když se narodila, byla teta naštvaná, že se musí v patnácti starat o mladší ségru. Ale tak je jasné, že čím menší ten věkový rozdíl je, tím je to lepší a to pouto silnější..

romca13
17. pro 2011

@kristi každej to má prstě jinak,,, někdo se pro to narodil a potřebuje mít kopu dětí aby byl spokojenej,, někomu stačí dítě jedno a někdo děti vůbec nechce, nepotřebuje, nemůže mít,, a já rohodně neodsuzuju žádný z těchto lidí,, jen jsem prostě musela reagovat na ten příspěvek o morální povinnosti 🙂 jelikož jsem si tak vzpomněla, co vše jsme řešili a počítali, než jsme vůbec šli do toho pořídit si prcka 🙂

marinka
17. pro 2011

@kristi Tak to já jsem nějaký zvláštní případ, já jsem z mimin furt hotová 😀

kristi
17. pro 2011

@marinka to je jasny, no.....ja ti nevim, proste uvidime....netouzim po tom, ale prasky neberu, to by se to muselo nejak samo udelat, nejlepe zazrakem, pak bych se s tim vyrovnala, ale abych sla za muzem a rekla mu, ze chci dalsi, to se mi proste nestane, nechci....mne Mia staci

nikiii
17. pro 2011

Holky nezlobte se, začetla jsem se do vaší debaty ikdyž se mě až tak netýká, mám 2 děti a jsem za ně přešťastná a nikdy bych neměnila, ale respektuji samozřejmě názor každého, o tom můj příspěvek není. Jen prostě nedokáži nereagovat na @kristi - "nemyslim si, ze by ji neco chybelo.....resp. i kdyby, tak je mi to jedno....." . To přeci nemůžeš myslet vážně??????????? Jak ti může být jedno, jestli tvýmu dítěti něco chybí? Nezlob se, ale tohle jsou trošku šílený slova. ☹ Je to samozřejmě jen můj postřeh, ale nemohla jsem nereagovat.

marinka
17. pro 2011

@kristi Hlavní je, jestli se doma shodnete, nebo jestli to TM nebude vadit, že už další nebude..Nejhorší je, když jeden chce a druhý ne, jak se to řeší v této diskuzi, to je někdy i na rozvod 😒 Taky jsem z toho někdy smutná, že MM už další nechce, i když ho chápu..

kristi
17. pro 2011

@nikiii a co myslis? ze kdyz mi rekne, ze by si prala bratricka nebo sestricku, tak otehotnim, aby mela, to co chce? to mi prijde zvraceny? Rozhodnuti o poctu deti a jejich vychove je rozhodnutim rodicu a partneru a ne ditete, takze i kdyby se stavela na usi, ze chce segru nebo brachu, konecny rozhodnuti je jen a jen na me...ja jsem matka a ta, ktera se o dite bude starat....

romca13
17. pro 2011

tak mi přijde důležitý aby se napočtu dětí shodli rodiče,,, to co si myslí okolí může být těm dvmě absolutně ukradený,,,,,

nikiii
17. pro 2011

@kristi Tohle není o tom, že nechceš mít další dítě na přání prvního, to je docela normální postoj, ale o tom, že je TOBĚ jedno, jestli tvýmu vlastnímu dítěti něco chybí..... a to je docela hodně smutný.

kristi
17. pro 2011

@nikiii v tom pripade jsi blbe pochopila to, co je napsane.....ja tu vetu vztahovala na to, ze i kdyby si moje Mia prala sourozence, tak mne je to vcelku jedno, protoze ja jsem ta, ktera to dite bude nosit, vychovavat atd.....Nema to vubec souvislost s tim, ze by Mie neco v zivote chybelo....

kajovaevicka
17. pro 2011

@nikiii Já to teda pochopila tak, že @kristi to myslí jen v tom kontextu sourozence... rozhodně jsem to nepochopila tak, že když jí Mia řekne, že chci rohlík místo chleba, že jí přesto vrazí chleba...