Manžel nechce druhé dítě. Jedináček stačí

aureliaaa
5. led 2010

Ahoj. Co může vést chlapa k tomu aby mu stačilo pouze jedno dítě. Nemáte některá zkušenost s tím jak přesvědšit manžela pro druhé dítě. Je nám 35 let a myslím, že už mnoho času na rozmýšlení nemáme. Nechi otěhotnět natruc. Dítě by měli chtít dva. Manželovy argumenty jsou hlavně ekonomické. Máme hypotéku na domeček a v soušasné nejisté době nikdy nevíme jestli nepřijde o práci a tak podobně.

veroniquecz
8. čer 2016

@dostyna Můžu se zeptat jak jste dopadli? Doufam ze je vše v pořádku.

dostyna
2. srp 2016

@veroniquecz Dopadlo to dobře. Rozinka má zítra 9 měsíců a táta se srovnal. Myslím, že Rozi ho svým úsměvem odzbrojí vždycky. Takže myslím, že už se nezlobí a dokonce když hodím vtip, že bych chtěla třetí, tak se pousměje a ošívá se 🙂 Třetí samozřejmě nebude, to bych už asi nedala, ale zkrátka potřeboval čas.Ikdyž na můj vkus to trvalo dlouho. Ale určitě pomohlo i to, že ta malá čeetice má nádhernej úsměv a zkrátka to s ním umí už takhle odmala 🙂

dostyna
2. srp 2016
veroniquecz
2. srp 2016

@dostyna tak to jsou skvělé zprávy!!! Malá je kouzelná! Přeji at se daří i nadále 🙂

dostyna
3. srp 2016

@veroniquecz děkuju. Už si sice chudina prodělal neštovice, ale jinak je zdravá a úžasná. jsem ráda, že jsme si ji "prosadila"

madulinka
4. srp 2016

tak u nás úplný opak, manžel z jeho názoru neustoupil, za měsíc se od něj s dcerou stěhujeme a budeme se rozvádět ☹ že já jsem si musela vybrat toho nejpaličatějšího ☹

zabulik
9. srp 2016

@madulinka u nás je to bohužel úplně stejné ☹

madulinka
10. srp 2016

@zabulik ☹ přeju hodně sil a spokojenost..

dostyna
10. srp 2016

@madulinka
@zabulik To mě mrzí holky ☹ Někdy je to s chlapama prostě k zbláznění a nic s nima nehne. Tak držím palce at ten rozchod zvládnete hlavně vpohodě.

zabulik
11. srp 2016

@madulinka písnu s.z
@dostyna díky

lucinka0711
23. srp 2017

Ahojky holky, mam ten samy problem, co je tu jiz zminovan. Jsme s pritelem 5let. Mam syna z predchoziho vztahu. Malemu je 6. Na biologickeho otce si nepamatuje a meno nynejsiho pritele povazuje za tatku. Priteli ani kolikrat nedochazi,jak to ve skutecnosti je, bere ho za sveho. Vychovava ho, miluje ho a z nas dvou je on ten hodny. Pritel ma dceru z predchoziho vztahu,ale bohuzel mu neni umozneno se s ni vidat a mala ani sama nechce. S pritelem jsme oba pracujici a financne nemame problemy. A ja jelikoz jsem syna mela v brzkem veku a nyni mam uzasny vztah, opeavdu si myslim, ze mam chlapa,ktereho by chtela kazda zena, mam bahecny domov a vse co jsem si mohla prat, tak jsem s pritelem zacla mluvit o miminku. O miminku jsme se spolu bavili uz na uplnem zacatku, kde jsme oba chteli a pak jsme budovali domov a resili jsme veci ohledne spolecneho zivota a dalsim diteti jsme se moc nebavili. A ted jsem s tim vyrukovala,ze bych strasne moc chtela. Je to jiste i otazka hormonu a materskych pudu, ale nevidim zadny duvod,proc spolu nemit miminko. A pritel se zabejcil a ze ne. Sem tam ma zachvev,ze prohodi, ze uvidime, ze by chtel holcicku a pak zase otoci. On je typ cloveka,ktery o vsem hrozne moc premysli a porad ceka, jak dopadne tohle a toto.... nechci na neho nijak tlacit, to nikam nevede, sam rika,ze to je pak horsi. Moc to s nim probirat nejde. Nekdy o tom dokazeme normalne mluvit,ale to potom vetsinou do druheho dne otoci a nebo se zabejci hned na zacatku a prestane mluvit uplne. Pritom ma deti hrozne rad. No holky,vazne...ktery z vasich chlapu, kdyz prijede kamaradka s kocarkem, tak strci hlavu do kocarku a svitori s jejim cerstve narozenym miminkem? Tak jaky je Vas nazor?

beetlejuice1666
23. srp 2017

@lucinka0711 muj manzel by si pral velkou rodinu, deti ma hrozne rad a chce je. Ted cekame druhe a asi to neni jeste posledni 😉 Pokud tvuj pritel nechce, neudelas s tim nic. Muzes obcas tema nadhodit, sledovat vyvoj jeho nazoru. Alepokud se nic nezmeni, budes se s tim bud muset smirit, nebo jit o dum dal, coz by asi ve vasem pripade byla skoda. Mozna zmeni nazor, az bude detny nejaky jeho dobry kamarad... 😉 Mozna ma taky strach, protoze zakusil, jake to je o dite de facto prijit. A nechce to zazit znovu.

miaellen
23. srp 2017

@lucinka0711 verim, ze casem bude chtit...u nas to byla naopak, ze manzel chtel druhe a ja ne, ja az pozdeji zmenila nazor.jedno dite je malo..nechapu, ze nema umozneno vidat dcera? vzdyt v dnesni dobe pres soudy to jit musi..

lucinka0711
23. srp 2017

Omlouvam se,ale to tu rozebirat nechci. To je vec mezi mym pritelem a jeho bejvalou a to si myslim,ze neni fer nekde za jejich zady rozmazavat. Je to ale tak,ze dceru natolik miluje,ze by ji nevystavoval stresu ze soudu, pac jeji maminka by se opravdu hodne branila a bylo by to pro malou hrozne tezke.

lucinka0711
23. srp 2017

@beetlejuice1666
Presne to me napada, i kdyz on sam to neprizna. Myslim,ze se boji, abych mu provedla to same. Nesl to hodne spatne.

beetlejuice1666
23. srp 2017

@lucinka0711 no to se vubec neni co divit, obzvlaste, pokud ma svou dcerku rad. Neprislusi mi soudit, ani to nejak komentovat, takze prejdu spis k veci. Mluv s nim. Mluv o tom, ze jeho spatny zazitek chapes, ale na druhou stranu, ze te vas) to ovlivnuje a ne v dobrem - nemuzete mit vetsi rodinu.... a to je spatne. Mel by treba zacit chodit k odbornikovi a naucit se ti verit. To je zaklad vseho.

lucinka0711
23. srp 2017

Holky,uz jsem i premyslela,ze to vzdam,ze se s tim smirim,ale ja si neumim predstavit, ze uz si tim nadhernym obdobim uz nikdy neprojdu a kort ted, kdyz mam tak bajecneho chlapa a hrozne sikovneho chlapecka,pomocnika, ktery by mimochodem miminko doma hrozne chtel. Kamaradkam vozi kocarky,podova miminkum dudlicky a hladi je.

lucinka0711
23. srp 2017

A jeste,jestli se Vas muzu zeptat na Vas nazor: milujeme se,pracuji, neni to tak,ze chci dite,abych nemusela delat, mame krasne bydleni,zahradu, vychovavame uz jedno ditko, neni preci nic divneho nebo spatneho, ze do tohoto naseho spolecneho,hezkeho zivota chci privest dite,ze? Nebo myslite,ze je to nezodpovedne?

beetlejuice1666
23. srp 2017

@lucinka0711 myslim, ze to nezodpovedne neni. Mate dobre zazemi. Uvidis, trebas se nakonec rozhoupe...

lucinka0711
23. srp 2017

Moc doufam. Jinak jsme ve vsem za jedno. Vcera u nas byla na navsteve Synova kamaradka a ptala se nas,jestli ma syn nejakeho sourozence a pritel ji odpovedel,ze mozna nekdy bude mit setricku nebo brasku. Ale tomu mozna,casem....nejak uz neverim.

michaela6599
23. srp 2017

U nás je to opačně, přítel říkal že možná někdy časem druhy.Ja mnela hned jasno že ne.Posledni dobou má k tomu nějaký připomínky ,narážky tak se docela dost obávám aby nechtěl to druhý.Hlavne se toho obávám aby to postupem času nezaslo ,až tak že půjdeme od sebe.Bohuzel znám hodně lidí kterým to zničilo vztah touha z jedné strany po dítěti.

lucinka0711
23. srp 2017

@michaela6599 a mivate nekdy pochybnosti o svem rozhodnuti? Neni to narazka na vas,ale muj pritel obcas rekne,ze ano a pak otoci,tak si teoreticky rikam,ze nejaka sance je.

michaela6599
23. srp 2017

@lucinka0711 já ne,někdy se mi zasteskne když vidím třeba fotky nebo tak.jaky to bylo miminko ( i když malá neni ještě tak velká).ale i přesto jsem rozhodnutá že ne,nikdy jsem si od porodu neřekla ani mozna ".U přítele je to složitější ,myslím si že by chtěl kdybychom na tom byli lépe peněžně.Nedokazu to popsat ale znám hodně už nějaký ten rok ,tak to z něho citim.Ma narážky atd. Ale netlačí na mne .O nic vlastně nejde jen se jednou za čas třeba zmini,nějak extra to neresime.Spise se obávám jak to bude do budoucna jaká bude ta touha z jeho strany po druhém.

lucinka0711
23. srp 2017

Jsme presne na opacnych polech 🙂 ja to mam tak,ze si neumim predstavit,ze uz nikdy nebudu resit Ty krasny veci,ohledne tehotenstvi, miminka, znovu poprve do skolky, to nadseni malickych deti, zvatlani....

sarkoc
5. lis 2017

U nás je to naopak, strašně mě to mrzí, ale nevim, jak to u sebe změnit...když jsme se kdysi bavili o dětech, nejčastěji jsme mluvili o třech...myslela jsem si, že jsem mateřský typ, děti miluji atd. ..nyní máme dvouletou dcerku, za což jsem neskutečně šťastná, budu s ni doma asi až do 4-5 let, aby nemusela trávit dětství ve školce (pokud nebude chtit ). Rodinu máme fungující atd, ale představa malého vetřelce, jehož příchod nám změní vše, co si budujeme, je pro me hrozná...když si napíšu pro a proti, tak to vychází asi tak 1 pro a 25 důvodů proti...a ten jeden jediný je manžel, který je z toho moc smutný (ačkoli nenaleha a řekl, ze bude šťastný i za jedno, vidím jak ho to mrzi)...všichni už jen čekají kdy oznámíme druhé těhotenství, protože není na první pohled jediný důvod, proč ne, je me prostě chybí ta touha po dítěti...těhotenství a porod bych si zopakovala rada, to me mrzí ,ze už nebude, ale to je otázka necelého roku, dítě pak je důsledek na celý život 😕

kocvarovas
5. lis 2017

@sarkoc My jsme vždycky mluvili o dvou dětech. Máme dvě holky. Ale za mě je podle mě vaše malá ještě malá. Ještě je na tobě pořád hodně zavislá. Počkej až se osamostatní. Píšeš, že s ní chceš být dlouho doma, ale je možný, že ona sama bude chtít jít mezi děti a už tě nebude tak potřebovat. Pomazlit se příjde občas a i tobě samotné se pak zasteskne po tom tulení s miminkem.. Není kam spěchat, pokud vás teda netlačí třeba váš věk.. Naše holky jsou od sebe dva roky a půl. Když se dívám zpětně. Možná jsme měli chvilku počkat a první si užít dosyta a pak mít teprve druhou. Na druhou stranu, jsou si holky blízko a už teď jsou neskutečný parťačky ( 2 a 4,5 let). Každá mince má dvě strany..Když se mě někdo ptá na 3. říkám, že rozhodně ne, ale někde vzadu v koutku si říkám. Třeba po pár letech v práci, se zase ráda vrátím k miminku.. Akorád já už bych nemusela být znovu těhotná a znovu rodit.. 🙂 Dej tomu čas..

sarkoc
5. lis 2017

@kocvarovas Věk problém není, je nám oběma teprve 27 a jsme zdraví ☺ Spíš tak nějak by asi bylo lepší, aby byly blíže u sebe, ať už kvůli tomu, ze by si asi byly bližší nebo i kvůli financim-já budu teď x let doma zadarmo a pak případně nanovo? Jako problém by to nebyl, zvládneme to, ale chtěli jsme pak stavět a tak...no prostě logicky at na to koukám jak na to koukám, bylo by to lepší hned, ale citově to tak nemám no...a asi nedokážu pořídit si dítě z rozumu 😕

vikca85
5. lis 2017

@sarkoc narazila jsem na Vas prispevek a neda mi to nereagovat .. bylo mi 25, kdyz se mi narodila dcera a taky jsem vubec nemela touhu po druhem diteti...hooooooodne dlouho!! at jak mala mela 4 roky, tak jsem uplne otocila... ted je dceri 6 a druhe dite neni, nejde to... muze se to u Vas jeste zmenit, mela js to taky tak..