Manžel nechce druhé dítě. Jedináček stačí

aureliaaa
5. led 2010

Ahoj. Co může vést chlapa k tomu aby mu stačilo pouze jedno dítě. Nemáte některá zkušenost s tím jak přesvědšit manžela pro druhé dítě. Je nám 35 let a myslím, že už mnoho času na rozmýšlení nemáme. Nechi otěhotnět natruc. Dítě by měli chtít dva. Manželovy argumenty jsou hlavně ekonomické. Máme hypotéku na domeček a v soušasné nejisté době nikdy nevíme jestli nepřijde o práci a tak podobně.

mojsha
9. srp 2011

@ia. jasně...my to doma probereme, už když dnes muž přišel z práce tak říkal že se vynysnaží mi do ledna vyhovět a vytvořit holčičku, prý jsem si jen jeho slova blbě vyložila, tak uvidíme 😉 příští týden mám ovulci tak na to skočíme... 😀

katty6
21. srp 2011

Ahoj, holkÿ, prispeji tu i se svym trapenim :(
Bohuzel i ten muj manzel uz nechce dalsi dite...Nejhorsi je to, ze pred svatbou jsme se shodli v nazoru, oba jsme chteli deti, on si nebyl jisty kolik.. Pak po svatbe nechtel o diteti ani slyset, po roce po svatbe jsem neplanovane otehotnela a manzel se na miminko moc tesil, dokonce mluvil o sourozenci kdyz se nenarodilo jeste ani prvni dite. Kdyz prislo na svet, tak jako utlo...O druhem diteti uz nechtel ani slyset..MAlemu uz jsou 2 roky a 2 mesice a manzel nazor nezmenil. Moc me to trapi, vzdy jsem chtela alespon dve deti a manzel to vedel od zacatku,. Ted mi prijde nespravedlive, ze nechce, citim se oklamana. Je jasne, ze se vse meni, stava se i to ze menis nazor behem zivotni zkusenosti..Ale porad nechci se s tim smirit. Hlavne me stvou jeho argumenty: svet je zly, nechci do toho sveta privadet dite, nemuzu to tomu chudakovi udelat..Take rikal, ze syna uz ma, tak nevidi duvod proc mit dalsi dite. Pripada mi to sobecke. Chapu ze i moje prani je sobecke..jen kdyz si o tom premyslim, tak se desim toho co budu muset resit...Vim, ze dite druhe chci a budu muset do budoucna vyresit dilema , jestli budu ochotna se druheho ditete vzdat nebo resit radikalne - mit druhe dite za cenu rozpadu manzelstvi...Porad si jen uklidnuji tim, ze je jeste cas, ze treba manzel zmeni nazor.. ale co kdyz ne? jak dlouho mam cekat a doufat? Neni mi 20 a cas bezi :( Navic rozhovory o druhem diteti vedeme prubezne dva roky a stale se stejnym vysledkem: manzel uz zadne deti nechce : 😔 ☹

MOJSHA: drzim vam palce a zavidim, ze manzel si prece ¨pro druhe dite rozhodl..

mojsha
22. srp 2011

@katty6 ahoj.. tvá situace mě mrzí ☹ ...škoda že tvého muže nenapadlo to ,že vy tady na světě věčně nebudete a váš syn by jistě bral segru či brášku se kterým by sdílel starosti až vy tady nebudete, může sice namítnout že si najde partnerku ale rodina je rodina.... 😉

veruska007
22. srp 2011

@aureliaaa Manzel je nadseny jedinacek. Taky chtel jedinacka. Ted chce treti 😀 , a to jsem par dni po porodu.
U nas pomohlo, kdyz jsme navstevovali oboje rodice - u nas je divocina, chaos, jsme tri deti, vsichni mame partnery, kdyz se u nasich vsichni sejdeme jeste s nahluchlym dedeckem, mluvi jeden pres druheho, tak je to jak v cirkuse. Ale kdyz potrebuju pomoct, ozvu se sestre, jejimu manzelovi, brachovi, jeho pritelkyni, rodicum, pradedeckovi... i kdyz vztahy zdaleka nemame idylicke, vzdycky nekdo muze pomoct.
Az budou nasi jednou stari, budeme tri na to, abychom se o ne postarali nebo se jim slozili treba na pecovatelskou sluzbu.

Manzel je jedinacek, rodice maji hodne pres 70, zacinaji blbnout starim, nemuzeme se na ne obratit o pomoc, o radu... A trneme, jak to dopadne, az prestanou byt schopni se o sebe postarat 😔 . A hlavne mam pocit, ze manzel zacina citit, ze de facto uz je sam.

Mam pocit, ze sourozenec je to nejcennejsi, co muzu diteti dat. Protoze ten mu proste navzdycky zustane a vzdycky si muzou znovu podat ruku... a rodinna pouta proste nemizi tak snadno jako treba pratelstvi, kdyz se prestehujes, vdas, poridis si deti...

A opravdu, manzel byl velmi zaprisahly a nadseny jedinacek! 😎

kammka
22. srp 2011

jedno dítě, žádný dítě... já chci taky ještě jedno, klidně i třetí..
myslím, že hlady tu nikdo neumře. pokud jde o ekonomickou stránku věci, čím dřív, tím líp, tím kratší dobu budeš doma bez příjmu. je rozdíl být doma třeba pět let a nebo 2x tři roky, pluss třeba při riziku neschopenka..
navíc, asi jste střední třída, vzhledem k hypotéce.. máte vlastní bydlení, kdo by měl mít více dětí, když ne lidi jako vy??? dokážete z nich vychovat pracovité a pracující , kteří nebudou společnosti naobtíž.. a proto by to měla být skoro morální povinnost, přivést na svět dalšího človíčka.. kdo tu za pár let bude pracovat, když ne naše děti??? jsou sociální skupiny, kde sekaj děti jak baťa cvičky, pak je nedokáží uživit, rodiny živí stát a naše daně, je třeba vytvořit protiváhu proti takovým lidem, kteří na společnosti jen parazitují..možná bude tento příspěvek znít poněkud agresivně, ale nejsem rasista, nemyslím tím žádnou konkrétní národnostní skupinu. ale když budem uvažovat všichni ekonomicky, kdo tu nakonec bude pracovat??

kammka
22. srp 2011

a o tom, že je fajn mít sourozence ani nemluvím, to je jasné.. ačkoli já mám se svojí sestrou vztahy velmi chladné.. bohužel.

mojsha
23. srp 2011

@kammka souhlasím s tebou 😉

katty6
23. srp 2011

Holky, takove argumenty jsem jeste nepouzila, jako ze az tu nebudeme u ditete bude sourozenec.
Ale uz ted si dokazi predstavit, co manzel rekne... 😒 ze vztahy se sourozencem nemusi byt pekne, muze to byt i naopak. MAnzel ma starsi sestru se kterou v detstvi se dost mlatili. Nenavidel ji, a tak ani ted nemaji dobre vztahy..Bohuzel i toto je realita. Ale souhlasim s Veruskou007, ze starat se o stare rodice ve dvou ci ve trech je lepsi. Muj manzel by jiste namitnul, ze deti se nemusi starat o sve stare rodice a ze po synovi to chtit nebude..ale to jsou jen kecy..KAzde dite, ktere ma rado sve rodice bude chtit se starat..Cim dal, tim vice si utvrzuji v nazoru, ze reci o tom, ze svet je zly aby se privadely deti jsou jen zasterou zbabelosti a neochoty se starat o nekoho...proste je to projev sobeckosti.
Porad ale me zajima, jak jste to vyresily vy, pokud jste nebo byly v teto situaci...Chci verit, ze je to resitelne
😔

petronelie
25. srp 2011

Ahoj katty a spol, po dlouhé době jsem zabrousila na koníka....a padla mi do oka tato diskuze.
katty je mi líto, ale neumím si představit, zda bych pověsila na hřebíka manželství kvůli druhému dítěti.Předpokládám,že chceš pro své děti jednoho tatínka, a že sis manžela nebrala kvůli dětem.
Ale pro Tvou touhu mám pochopení.
Já jsem sem hlavně zabrousila, protože i toto téma je pro nás aktuální....respektive my ještě nevíme,zda druhé dítě chceme, a to je nám 33...nejsme divní?Nevím proč všichni o jedináčkovi mluví jak o chudinkovi, má to i své výhody, já jsem si např. stopro jistá, že dokážu jednou svému dítěti argumentovat, proč nemá sourozence...
Já jsem ze tří dětí, výhody v tom nevidím....kamarádka je jedináček a já jí vždy záviděla....nikdy jsem neměla to,co měla ona...a to nemluvíme o materiálnu. Ale je smutné, když žena touží po druhém dětátku, je o něm stopro přesvědčená a muž nechce. My jsme si hned na začátku vyložili karty na stůl, občas na druhé dítě přijde řeč /a to hlavně od babičky a dalších třetích stran/.....říkám rovnou,že neplánuji...a pak o sobě slyším,jaký jsem sobec.Držím všem maminkám toužícím po druhém dětátku, aby jejich manžele zlomila též touha a tímto se loučím.

dit
30. srp 2011

@petronelie ahoj, u nás to je podobně-vždycky jsem chtěla jen jedno dítě-holčičku-a to se mi splnilo, o druhém jsem neuvažovala, až poslední dobou... ale spíš z racionálních důvodů než že bych vyloženě toužila po dítěti...manžel vždy věděl, že chci jen jedno dítě a souhlasil. Teď si říkám, že bych do druhého možná šla, ale manžel nechce, v žádném případě. Dcerka mu stačí, chce prý pro ni vše a je fakt, že já ho nijak nepřemlouvám, protože jak tu někdo psal, že když vidí mimino nebo těhotnou, tak se jí vzbouří hormony-to já vážně nemám. je mi 34, takže čas na rozmýšlení už moc nemám, pokud manžel bude trvat na svém, tak zřejmě zůstaneme u jedináčka (sama jedináček jsem a nijak tím rozhodně netrpím, spíš naopak, manžel má o 9let mladšího bratra). A i kdybych manžela "přemluvila", vím, že by mi to pak nikdy nevyčetl (to už mi řekl 🙂

petronelie
30. srp 2011

@dit Ahoj dit, zdravím (kdysi jsme se viděli, kupovala jsem od Tebe těhu věcičky).....jsme na tom podobně. Myslím tím my dvě...můj manžel je boží, kdybych mu řekla večer, že chci druhé, klidně by do toho šel...ale zatím nám prostě jedno dítě stačí, a já vím, že druhé by nás teď omezovalo.Dostávám "na prdel" od kamarádek zasloužilých matek..., že dávám přednost komfortu před druhým dítětem.Bohužel nevidí léta dřiny na baráku, do toho se nám narodil náš miláček, teď přistavujeme...nikoliv z rozmaru, ale pro něj... a opět slyším...on s vámi stejně nebude bydlet....a to je jedno, tak nebude, ale chci mít pro něj zázemí, pocit jistoty, chci ho rozmazlit a dát mu, co já jsem nikdy nedostala.Miluju děti, a to doslova, mám jich tu každý den hned několik, klidně jich hlídám pět najednou, dělají mě šťastnou.Ale taky se mi při pohledu na těhotnou či na miminko nic neděje, ani mi ta doba nechybí. Nedělám ťutununu,ale mimi si ráda pochovám.Mám teď kolem sebe snad všechny kamarádky těhotné, a jen jedna z nich je schopná komunikovat o něčem jiném než o dětech, díkybohu aspoň za ní. Já se nestydím už říct naplno,že nyní by nás druhé děťátko omezovalo, chceme cestovat daleko za rodinou, chci s Davčou chodit na kroužky, apod apod apod.Existuje milion argumentů proti i pro druhé mimi,ale teď prostě vím,že doba na něj není.Možná až budeme mít úplně dostaveno, splaceny dluhy krom hypotéky...a budu vědět,že chci....kdo ví 😀 A pozdravuj ode mě Lindušku, minule jsem na vás mávala v IKEA 😀

dit
30. srp 2011

@petronelie to je neuvěřitelná náhoda, prostě svět je malej 🙂 no jo, jenže ty máš asi ještě dost času si to kdyžtak rozmyslet 🙂 ale mě tlačí čas, proto jsem to teď zvažovala, ale manžel je tvrdě proti, ale jak jsem psala-zatím se z toho nehroutím a snad ani nebudu 🙂 takhle nám to teď vyhovuje, ale jestli i v budoucnu....uvidíme, chceme si o tom ještě promluvit...

petronelie
31. srp 2011

@dit času?Jsem o rok mladší než ty 😀 Držím palce, ať se rozhodnete správně 🙂

irenamich
15. říj 2011

Ahoj holky. Už jsem tu psala jednou letos v březnu. Tak celkem nic nového. Já stále 2. dítě hodně CHCI a manžel nechce ani slyšet. Tak jsem si říkala, že matka příroda si to stejně řídí za nás. A doufala jsem, že se to podaří nějak samo. A stalo se. Neplánovaně jsem otěhotněla. Neměli jsme o tom ani tušení. Žádné příznaky, žádná vynechaná menstruace, vše normální. Bohužel moje těhotenství bylo mimoděložní a přišlo se na něj v okamžiku, kdy praskl vejcovod, měla jsem hrozné bolesti, v břiše už litr krve, v nemocnici taktak zachránili mě... Takže mám už jen jeden vejcovod a jestli vůbec bude někdy otěhotnění možné (nevím, v jakém stavu mám druhou stranu...), na náhodu už spoléhat nepůjde. I když... Ale stejně nepřestanu doufat, že se něco změní. Manžel nijak "nevyměkl", ale ne kvůli tomu, že by se o mne bál, ale prostě stále si trvá na svém. A já taky. Tak uvidíme... Čas ale běží... Tak držím palečky vše a držte je i mně....

lucinuse
15. pro 2011

@kammka Co je to za trapnou větu"Jedno dítě,žádné dítě"?! I jedno dítě někomu bohatě stačí!

weri1
16. pro 2011

@kammka co to je za větu jedno dítě žádné dítě? nic ve zlým ,ale přijde mi to uhozený 😒 my druhé neplánujeme a jsem šťastná, že Beníčka mám

mamkamarketa
16. pro 2011

@kammka souhlas s @weri1 co to je za blabol? ''jedno dite zadne dite????"" co to ma znamenat?
ja sama mam jedno dite. na vety typu ''tak co kdy bude druhy'' jsem vylozene alergicka. jsou lidi co maji jedno dite a jsou naplneni. ja osobne znam lidi,co nikdy deti nechteli,nemaji je (je jim ke 40,takze asi ani mit nebudou) ale jsou stastni,nic jim nechybi. ja sama to nechapu,ale rozhodne je neodsuzuju.
kazdy ma svoje duvody.

sarihy
17. pro 2011

Ahoj holky, tak jsem se zájmem nakoukla, a teda čumim jak puk... @kammka - jaká morální povinnost mít víc dětí ???? Co je toto za hovadinu ???? Jako že děti se rodí proto, že to potřebuje společnost ??? To nemyslíš vážně tohle !! To je fakt argument jak stehno...Odsuzovat někoho, že nechce víc dětí, je fakt ubohost...Já sama mám 2 děti, vždy jsem to tak chtěla, ale jen a jen kvůli sobě...A když to tak někdo necítí, tak jako o co jde ?? Však každý si žije tak, jak chce on...

A jinak teda - je blbý, když se na půčtu dětí ti 2 neshodnou - ale upřímně si myslím, že nátlak bude mít spíš opačný účinek...A teda nevím, ale my jsme se už před svatbou bavili s manželem o tom, kolk bychom chtěli dětí oba jsme se hned shodli a brli to jako smozřejmost, že budeme mít , pokud to půjde...a @katty6 - sama píšeš, že manžel už před svatbou o dětech moc mluvit nechtěl, nebyl si jistý...tak to vlastně tak nějak moc nechápu - vždyť jsi to věděla, a i přes to jsi do toho šla...soráč, možná to zní tvrdě, ale jako podraz bych od manžela brala to, kdyby o dětech před svatbou v pohodě mluvil, a po svatbě změnil názor...ale takhle...každopádně bych na tom mít/nemít druhé dítě nestavěla manželství...

mamkamarketa
17. pro 2011

@sarihy no ta moralni povinnost me taky ''dostala'' 🙄
fakt argument 🙄 😅
@kammka takze ja mam rodit jedno dite za druhym,aby mel stat z ceho zivit cikany a liny lemry co sedej dobrovolne na pracaku????? aby moje deti makaly a zivily zbytek lidi co makat nechce,ze? 🙄

sarihy
17. pro 2011

@mamkamarketa Máš recht, mluvíš mi z duše 😉

mamkamarketa
17. pro 2011

@sarihy jsem rada,ze nejsem jedina,komu tenhle ''prispevek'' hnul zluci 😅 😀 😅

elvira
17. pro 2011

Jéžišná mária... ať každý rodí/nerodí dle svého rozumu a citu.
Problém nastává v okamžiku, kdy by jeden i plodil a nejde to a potom taky v momentě, kdy se ti dva nedokážou domluvit....
Což se řeší v této diskusi.
Mno, ale argumentovat tím, že jedno dítě, žádné dítě a morální povinností plodit?
Tak to jsem ještě nečula. 😀
Jinak k tématu - s manželem bych se pokusila bez vydírání, slz a výčitek promluvit o mé touze po druhém dítěti, pak bych to nějakou dobu nechala odležet a příležitostně bych se k tomu vrátila.
Aby manžel neměl pocit, že ho k něčemu tlačím.
A nakonec třeba po druhém dítěti zatouží. A jestli ne? Tak moc možností nezbývá... 😒

meluzina
17. pro 2011

ahoj holky, taky teda čumím !!!! myslím, že @kammka to nemohla snad ani myslet vážně ....
Přesně jak píšou holky je to každého věc !!!! nehledě na to, že některé páry třeba mít děti nemůžou ...
Ještě aby nám společnost diktovala kolik mámě mít dětí ... to bychom dopadli . ikdyž třeba v Číně to mají ....
a co se týče manželů ani se nedivím, že se bojí ekonomické stránky věci ... myslím si že je lepší mít jedno dítě a moct mu koupit ovoce, zeleninu a jogurty atd. než 3 a živit je nějakýma srágorama ...Osobně čekám první miminko a moc se na něj těším a jestli bude další to fakt netuším ... to ukáže čas 🙂

elvira
17. pro 2011

meluzina - máš pravdu, ale zelenina a jogurty ještě zdaleka nejsou to, co nás čeká, pokud bude dítě chtít jít na výšku a my ho tam budeme chtít udržet... To jsou pak pálky...
Ono nic není zadarmo - většina z nás se musí zadlužit a makat, aby měla kde bydlet, potom udržet děcko na škole, případně mu pomoct jinak a nakonec ještě spořit na důchod...
Takže žádná sranda to fakt není. 😒

mamkamarketa
17. pro 2011

@elvira no neni. dneska lidi vidi jen to mimino/batole.kolik to stoji,ale potom to terve bude neco....lyzaky,skoly v prirode,skolni pomuky,sporeni,realne hrozi,ze se bude platit i za skoly (coz ja jako megaproblem nevidim) coz kdyz ma rodina 2-3 deti 2 prumerny platy a k tomu hypoteku na dalsich 20 let tak si to moc nedovedu predstavit

romca13
17. pro 2011

tak to mě dostalo,,, jako že člověk, který platí hypotéku má morální povinnost rodit děti???? a paní si asi neuv´ědomuje, že ten kdo éplatí hypotéku většinou počítá, aby měl sám co do huby,, většinou než se takový pár rozhodně pořídit si dítě, tak si musí naspořit rezervy, aby měl hypotéku po dobu mateřské z čeho platit, nebo do rezerv mohl sáhnout kdyby bylo nejhř,, stát bohužl mladým lidem život neusnadňuje, spíše naopak,,,, s rodičovským příspěvkem to není žádný terno,,,,, my teda čekáme první dítko,,ale předcházelo tomu počítání, kolik musíme mít naspořeno,abych si mohla dovolit jít na mateřskou a zvládli platit byt a měli spoň na jídlo,,, a to nežijeme nějak lususně a rozhodně nemáme novostavbu za 4 mega,,, a to nemluvím o tom, když manžel třeba přijde o práci,, najít práci, kde vám dají to co minimálně potřebujete není žádný sranda,,, vím o čem mluvím,, teď jsme si tím prošli,, bohužel jsem k tomu na neschopence, takže fak t žádná sranda,,,,,,,,, takže kecy o tom, že ten kdo si může dovolit platit hypotéku má morální povinnost rodit děti ať si laskavně hvězda nechá pro někoho jinýho,,,,, to mě fakt zvedlo ze židle,,,,,,, nehledě na to, že třeba v Brně je velký problém dostat 3leté dítě do školky,, takže co po mateřské??? být doma zadarmo??? Žádnou babičku tu nemáme, který by mohla poté dítě hlídat, takže opět si budeme muset poradit sami,,,,,,,,,jestli budeme mít více dětí teď neřešíme,,, uvidíme, jak budeme vše zvládat,jak se bude vše vyvíjet,,,,, chtělajsem tím vším jen říct, že vůbec není jednoduché si pořídit dítě, a v dnešní době si dovolím říct, že mít avíce dětí mže být pro některé docela luxusem

luciebx
17. pro 2011

ja osobne si nedokazu prectavit ze mam jen jedno ditko.. manza teda nejak zatim pro druhe neni.. ale vim ze jednou druhe bude.. proste mit jen jedno ditko mi prijde takovy divny.. vim ze ne kazdy chce kupu deti.. ale u me je to tak.. ze proste co kdyz se naaahodou nekdy neco stane a to zustanu bez deti jen proto ze sem mela jedinacka a prisla sem o nej? nerikam ze chci druhy jen proto aby byla nahrada.. ale proste. uz jen z toho ze si deti spolu vyhraji. jedinacci hodne vyzaduji pozornost pac s kym si maji doma hrat.. proste u me neexistuje mit jen jedno ditko.. joo to by uz muselo byt ze zdravotniho duvodu ze su rada ze mam jedno.. ale jinak nevidim duvod.. ohledne penez?vsak byli horsi doby nez ve ktere sme ted a rodiny zvladali zivit 3-4 deti.. a ze by z nich vyrustali chudaci? to nevim teda.. muj nazor..

evaviki
17. pro 2011

ja som teda vzdy chcela 4 deti, casom som to zredukovala na tri, s manzelom sme sa zhodli na dvoch.. no a mame jedno a ci bude vobec druhe?? ked pojde maly do skoly, tak sa nad tym zamyslim a uvidime.. mala som problemove tehu, lezala som, predcasny porod, problemy po porode,dieta s extremnymi kolikami.. v roku ho operovali, silhal - nasledok predcasneho porodu.. takze si neviem predstavit, zeby som teraz bola tehotna a vlastne sa nedokazala postarat o maleho. Este k tomu je na mna moc naviazany, takze skolka a akekolvek hlidanie su pre mna dalsie nervy navyse, ci bude plakat, nebude plakat a pod... a je kazdeho vec, ci vobec bude mat deti a kolko ich bude mat

romca13
17. pro 2011

@mamkamarketa souhlasím s tvým příspěvkem,, jen bych chtěla dodat, že je mooooc lidí, kteří mají hoooodně daleko do průměrného platu,,,,

romca13
17. pro 2011

@luciebx je samozřejmě, že dříve byli podmínky horší,ale lidé také měli jistou práci a jistotu, že pjčku, kterou si vzali tak budou moct splatit,,, teď bohužl nemá v tomto jistotu vůbec nikdo,,,,,