Manžel nechce druhé dítě. Jedináček stačí

aureliaaa
5. led 2010

Ahoj. Co může vést chlapa k tomu aby mu stačilo pouze jedno dítě. Nemáte některá zkušenost s tím jak přesvědšit manžela pro druhé dítě. Je nám 35 let a myslím, že už mnoho času na rozmýšlení nemáme. Nechi otěhotnět natruc. Dítě by měli chtít dva. Manželovy argumenty jsou hlavně ekonomické. Máme hypotéku na domeček a v soušasné nejisté době nikdy nevíme jestli nepřijde o práci a tak podobně.

vercak.
5. led 2010

aurel - manžel je jedináček nebo má sourozence??? Pokud má, jak s nima vychází??? Zkus ho přesvědčit, že jednou, až vy tu nebudete, tak malá nebude mít žádného příbuzného, nebude mít s kým vyrůstat a nebude mít ani žádnou spřízněnou duši. je hodně kladných důvodů, proč mít druhé dítě. Chápu, že ekonomická situace je zlá asi všude, ale proč to má odnést to dítě tím, že bude osamělý jedináček??? Zkus s nim rozumě promluvit, třeba se domluvíte. Zvažte pro a proti. Máš roční dítě, takže plno věcí byste už pro to druhé měli ne??? To je taky dost ušetřených peněz 😉

rimmel
5. led 2010

treba mu vysvetlit ze jedno dieta ci dve, ekonomicky rozdiel to moc neni...

moravanka
5. led 2010

Kdyz nechce, tak nechce. Muj muz taky nechce a nepremlouvam ho. Pry se boji, ze by nas v pripade ztraty zamestnani vsechny neuzivil a mel by bezesne noci. Uz tak si to dost bere, neni clovek co zije ze dne na den. Sice bych ho do toho mohla navlect (stalo se, priroda je nevyzpytatelna, milacku) ale kdovi jak by to vzal, nehodlam riskovat. Nemyslim si, ze by druhe dite nemiloval, ale jak ho znam, tak by to pocitoval jako velkou zodpovednost, byl by to pro nej velky psychicky tlak.
Aureliaaa, co kdyby chtel tvuj muz poradit, jak premluvit zenu aby dalsi uz nechtela.

zanett
5. led 2010

aureliaa - jako soudna zena asi uznas, ze 'premlouvat' dospeleho cloveka k necemu, do ceho nechce, je pekna hloupost. On ma pravo dalsi dite nechtit, jako ty chtit. Jak by ti bylo, kdyby te zacal premlouvat, ze dalsi uz nebude? Jenom proto, ze jde o dite (tedy v ocich ostatnich lidi o 'zasadni' vec), jeste neznamena, ze kdyz ty to chces, tak tim padem musi chtit i on...Navic jeho duvody proti jsou velmi logicke a pochopitelne..

kubaka
5. led 2010

jedno nebo dvě zas tak zásadní rozdíl není - spousta věcí se dědí, jestli jste měli vůbec na to vzít si hypotéku, tak to druhé dítě by zase tak velký rozdíl nebyl. Vysvětlit mu ekonomické důvody myslím není tak složité. Všechno máte po Andrejce.
ale... musí chtít oba, to se nedá nic dělat. Jasně, že máte poslední šanci - ještě tak 3 roky - já rodila podruhé v 38 a bez problémů, ale taky to byla poslední šance. A ohromně si to užíváme. A rozhodli jsme se oba. Možná chívíli počkej - ty dva roky, třeba když bude vidět dceru růst, něco se v něm pohne. On se prostě musí přesvědčit sám zevnitř. zatím je ještě malá a ty investice se jen sypou.

zanett - nenavážej se do ní, nemáš ponětí jak silně cítí žena touhu po dítěti a co je ochotná podstoupit.

ia.
5. led 2010

aureli, zkus o tom často mluvit, ale nenásilnou formou. Jen lehce nenápadně. Třeba ve smyslu: druhé by byl určitě kluk, my budem s Andrejkou na kosmetice a vy si s malým zajdete na fotbal🙂) atd, spíš aby se vžil do té představy, že dvě děti jsou fajn. Určitě bych mu nic nevyčítala a tak, pže se ještě víc zatvrdí a bude si stát za svým názorem za každou cenu. prostě bych využila ty "ženské zbraně", které taky určitě máš 😉
moc ti přeju, abyste se nakonec domluvili, myslím že mít dvě děti je moc fajn.....

sisi.v
5. led 2010

aureliaa - manžel chtěl také jen jedno, a už to na něj byl výkon.../no upřímně já do roku malé taky nechtěla o dalším ani slyšet 🙂/, ale když byly malé cca dva, tak začal sám od sebe - jaké by to bylo prima, kdyby si mohla doma s někým hrát a nás nechat chvíli na pokoji 😉, že by nechtěl aby byla sama a tak. přišlo to ale vážně samo, hrozně mě to překvapilo - třeba to bude stejné, až vám malá povyroste.

zanett
6. led 2010

kubako, ty se zase laskave nenavazej do me! 😠 Vsude, kam prijdu, tam jses na me vysazena, ty bys se mnou nesouhlasila, ani kdybych rekla, ze je trava zelena 😀 😝 Ona sice muze citit touhu po diteti velmi silne (jak sama pises), ale jeji manzel to tak evidentne neciti, takze nejde jenom o to, co chce ona sama, to je proste fakt, bez ohledu, jestli to napisu ja, nebo nekdo jiny, nebo nikdo. 😝

aureliaaa
autor
6. led 2010

Ahoj holky děkuji za příspěvky.
Vercak manžel je ze tří sourozenců. Se starší sestrou vychází dobře, ale s mladší nevychází nikdo je taková nestandartní. Já jsem také ze tří dětí a máme mezi sebou vztahy krásné, právě proto bych chtěla druhé dítě. Aby měla sestru jako nejlepší kamarádku. Když potřebuju něco zásadního tak zajdu k jedné nebo druhé sestře a vůbec je to všeobecně výhodné mít sourozence.
Já mám teď smíšené pocity.Na jednu stranu sobecky dítě chci a na druhou se mi nechce do této doby přivést dítě. Z ekologických důvodů i politických. Za 50 let bude zoufalý nedostatek vody, nebude čistý vzduch a možná bude i dalši světová válka. Jedno dítě snad dovedu uchránit. Ale to je takový alibismus.
Takže i já teď pochybuju, že druhé dítě je rozumné rozhodnutí a z toho se někdy probudím a moc moc chci druhé. Prostě nevím coby. Manžel v tom má aspoň jasno. Nejspíš pujdu podle něj. Ahoj a díky.

pepibubu
6. led 2010

Přemlouvání ani podvody na chlapa nemají cenu. Snad jen opravdu počkat, zda k tomu sám nedojde. Vím že řada dětí je narozená "přes antikoncepci" a tatínkové ani nemají tucha o tom podfuku, ale já osobně bych na to neměla žaludek To radši byc měla jedno dítě s člověkem kterýho miluju a s kterým mi je fajn, než dvě a to druhý z nich podfukem... Však je řada lidí, která by dala zlatý tele za to aby mohli mít aspoň to jedno dítě... A kdo ví, třeba k tomu manžel zakladatelky dojde sám, že by ještě jedno děcko bral... Pokud ne, je to jeho právo tenhle názor mít.

rimmel
6. led 2010

aureliaaa no s tou vodou neviem neviem ci to ozaj tak bude 😀

brumdinka
6. led 2010

aurelia - no tak tohle co píšeš bych vůbec neřešila, kdyby se všim timhle lidi měli zabejvat tak dávno vymřeme 😀

jinak k problému - zásadně netlačit, nepřemlouvat, nevyčítat !!! on k tomu musí dozrát sám, tj ano řekla bych že druhý chci, ale netlačila bych na něj.

u nás to bylo podobné, našemu malýmu je skoro 6 let, tak před 3 lety, kdy já toužila po druhém dítěti, o něm přítel nechtěl ani slyšet, ale v té době nechtěl ani slyšet o svatbě 😀 😀 a dneska - máme cca půl roku po svatbě a už se tomu vůbec nebrání 🙂 Momentálně sme v takovym stádiu že HA už 3 měsíc neberu a necháváme to na přírodě zda nám bude druhé dítě dopřáno 😉

dont_speak
6. led 2010

aureliaa, já si myslím, že máte Andrejku ještě malou a je možný, že za ten rok dva se plno věcí změní, třeba i manžel začne sám od sebe mluvit o dalším dítěti.

silvik
6. led 2010

Aurelia, jsem úplně v opačné situaci... já jsem v postavení tvého manžela, taky další dítě nechci, ale u nás už se jedná o třetí.... jenom chci říct, že třeba mě ten manželům nátlak dost vadí a čím víc naléhá, tím více se zatvrzuju, že už ne....a můžu říct, že to už i negativně ovlivňuje náš vztah 😒 .... takže všeho s mírou..... 😅
Ale na druhou stranu druhé děťátko doporučuju, hlavně proto, že bude mít Andrejka parťáka na celý život, sourozenec je přece ten nejlepší kamarád! 😵 Určitě člověk uvažuje nad tím, jaký život naše dítka budou mít, ale brát to takhle pesimisticky, tak už opravdu, jak Brumdinka píše, dávno vymřeme..... Takže bych na manžela šla třeba i s tím, že kdyby se vám nedejbože něco stalo, tak aspoň nezůstane malá na světě úplně sama 😅

kubaka
6. led 2010

zanett - no jasně, protože máš dar radit ve věcech, které jsi nikdy nezažila ani na sto honů. Aurelia se ptala, co může vést chlapat k tomu, chtít jen jedno, ví, že musí chtít oba a chtěla vědět, kdo byl ve stejné situaci. nepotřebuje vysvětlovat, že chlap má právo nechtít druhé. Není blbíá, to ví taky a víme to všichni. Chtěla vědět, jak to vypadalo u druhých, když se rozhodovali.
Ty děti nesnášíš, nechceš je,tak co víš o vysvětlování přednosti druhého dítěte partnerovi?? Já taky nelezu do témat, které se mě netýkají: nemocné matky a postižené děti, umřelo mi dítě, atd.
Pořád nechápu, co tě táhne do debat s matkami o dětech v čechách. Bav se s anglickými bezdětnými kariéristkami, tam se do tebe nikdo nebude navážet - budeš jedna z nich, z mnoha.
Nebudeš nijak vyčnívat ani dráždit, být výjimečná - nebo že by ti šlov právě o to?

kubaka
6. led 2010

aurelia - takhle nemůžeš uvažovat - každá doba je nějaká a vždycky nějak bude. Je to opravdu alibismus - ospravedlní se tím cokoliv.
Nech tomu čas, u sisi to taky přišlo samo: ale hlavně si nic nenamlouvej a neobelhávej se - nepřijímej argumenty tvého muže. Jsou jeho, ne tvoje. Pokud se rozhodnete zůstat u jedináčka, tak ať je to z jasného rozhodnutí a ne z nějakého zakrývacího falešného alibismu. Člověk musí být upřímný sám k sobě - i když udělá nedobré rozhodnutí, sobecké, nevím jaké, ale musí být upřímné. 😉

zanett
6. led 2010

kubako, uklidni se, jeste si privodis infarkt 😀 Nezeres ten virtualni svet nejak moc? 😀 Takhle se rozcilovat kvuli nejake zanett, kterou vlastne ani neznas, jak vis, ze nejsem 50-letech uchylak, co se jen bavi prispivanim do diskuzi (coz teda nejsem, ale to ty nemuzes vedet, ze jo 😀 ). Se opravdu divim, ze ti to stoji za to, nejaka zanett ti muze byt prece volna (ted asi reknes, ze ti volna jsem, coz je ovsem blbost, protoze bys jinak me prispevky ignorovala a ne se k nim tak zapalene vyjadrovala pokazde, kdyz na me nekde narazis 😀 😝 ) Za ty tri roky, co jsem tu registrovana, uz se do me takovych jako ty navazelo (i kdyz jsem tu ziskala i kamosky 😉 ), ze me to nerozhodi vic nez je nutne, ale koukam, ze ty jsi jedna z tech 'zubatejsich' ha ha 😀

ia.
6. led 2010

kubaka: já sice zanett neznám, ale hrozně mě udivuje, že nějaká bezdětná kariéristka by se zajímala o diskuze, kde se řeší děti...To je jako bych si vyhledávala stránky o drogách, i když se mi příčí 😅 kašli na ni, snaží se tě jen vyprovokovat...... 😉

pepibubu
7. led 2010

Holky, no tak, já zanett sice taky nemusím, ale... taky mám kamarádku, opravdu hodně dobrou, která děti nechce, protože "to" nemá ráda, a nechápe z čeho jsem tak občas vydřená (třeba jsem se jí chlubila jak byl Pepča zlatej na výletě, a ona "co je na tom, že nedělal scény, tak to snad má bejt, ne?" ) - ale já si ji hýčkám, protože je to moje spojka s "normálním," rozuměj nedětským, světem. Nemá problém mi říct hele nežer to tak, zůstaň taky trochu sama sebou. Není schopná (nebo spíš ochotná) pochopit, že dítě vám přehodí myšlení totálně jinam, ale takový to připomenutí, že jsem pořád ženská, nejenom matka, je vlastně hrozně fajn. Jí je 28, je letuška v Londýně, a děti opravdu nechce. A stejně jako ona respektuje že já je mám, tak já respektuju její názor a neberu jí ho. Třeba jednou nadejde moment kdy pozná někoho s kým to riskne, ale spíš ne - říká "vím o sobě že bych byla hrozná matka, tak radši nebudu žádná, tím těm dětem prospěju víc."

Zanett má občas radikální názory, pramenící z toho že vlastně neví o čem mluví (stejně jako u mně Alice,) ale občas se zamyslet nad názorem z druhé strany taky není od věci 🙂

Kubako, tebe znám líp než Zanett, i když taky jen virtuálně, a vím že tě hned tak něco nerozhodí, tak se jen čistě ze zvědavosti ptám, čím tě ta zanett tak točí? Neber to jako rejpanec, vím že toho máš za sebou až dost, a tím spíš mě to zajímá 🙂

limin
7. led 2010

Ahoj holky, sory, že vám tady lezu.....vidím, že se tady rozpoutala diskuze spíš na téma zanett....
No tak ji nechte, né že bych se jí chtěla zastávat, to ne, ale právo na názor má každý a je jen na nás, jak se s tím popereme....koneckonců, když se nám její názory nelíbí, nemusíme si jich všímat...ne? 😉
Jo a zanett, když už tak rozdáváš rady nám maminám, nechceš mi poradit s mým problémém, který jsem zmínila taky v diskuzi otec, matka, rodina....je to téma o tom, že moje máma žárlí na moji tchýni....tak jestli chceš rozdávat rozumy, můžeš i tam 😀 😀 😀

jabber
7. led 2010

Taky si myslím, že na to přijde za chvíli manžel sám, že nechce mít jedináčka a pořídíte sourozence 😉 Ještě bych mu tak rok, dva dala. Jak píše silvik - přece jí nechcete ošidit o parťáka na celý život - a tím bych argumentovala.
Vím, že je divný, aby dospělá ženská přemlouvala dospělýho chlapa, na druhou stranu ale pokud to 'nevybojuješ' teď (za ten rok, dva), tak se může stát, že k tomu manžel dojde třeba až za 10 nebo taky 15 let a to už bude trochu pozdě a budeš litovat, že sis za tím tehdy nešla důrazněji a víc nebojovala a taky dcera vám možná časem vyčte, že nikoho nemá 😅
Takže já bych mořila a mořila a mořila, předhazovala argumenty a vůbec by mi to nebylo blbý, protože to dělám pro dceru 😉

kubaka
7. led 2010

pepi - žádnej rejpanec, v poho - právě že toho mám za sebou dost, tak mě nebaví lidi, co vytrvale kecají do věcí, o kterých nemají ani ponětí. navíc když cílem je, že chtějí být středem pozornosti. Když se pohybuješ v mediálním světě a máš nějaké to povědomí o psychologii atd atd - čtu mezi řádky a odhad mám docela dobrej. Taky čuch A slyšela a viděla jsem dost různých lidí kecat do oblastí, o nichž nic nevědí, ale vehementně se potřebují zviditelnit, ukázat atd atd Prostě už jsem dost stará na to dopřát si ten luxus pitomé názory jen tak neignorovat, ale nahlas na ně poukázat. Ono je to pak přehlednější. 😉 Infakt mi jen tak něco nepřivodí - napsala jsem levou zadní mnohem troufalejší články, 😝
Názory druhý strany rozhodně, jakékoliv - pokud jsou zasvěcené, relevantní. Nejsem komunista, ale Ransdorfa si ráda poslechnu , nejsem věřící a Halíka mám ráda - chytří, moudří lidé se dobře poslouchají vždycky. 😉
Jannett evidentně dělá dobře, jak se tu stává terčem. proto sem chodí, tak jí to dopřeju.

ad druhé mimi : stále ten samý názor 😀 Ono už k tomu asi víc není co dodat, no

dukie
7. led 2010

Můj manžel chce druhé dítě, ovšem jen teoreticky. Prakticky ho to děsí. Uznává, že by děti měly být alespoň dvě, že je fajn, když se to povede a člověk má parťáka do života a někoho "blízkého", až jednou rodiče zemřou. Sám má o 2 roky mladšího bráchu a spolu toho vážně hodně dokážou. Nemají kdovíjak kamarádský vztah, že by spolu chodili třeba na pivo, to vůbec ne, ale když je potřeba, se vším si pomůžou prakticky na zavolání... a že si už skutečně pomohli hodně... Nicméně poté, co manžel vidí, jak nám dalo zabrat jedno dítě... to druhé prakticky odmítá. Sem tam mi předhodí, jestli prý nevidím, jak jsem z jednoho dítěte vyřízená (má tím na mysli to, že jsem "tlustá", akorát to zabaluje do slova "vyřízená"...), že mám kondici úplně v pr... (to teda sama na sobě nepozoruju, myslím, že je to opět k té nadváze)... no ale celý mi to spíš připadne, že on není s rodinným životem kdovíjak spokojený, že si "mít dítě" představoval jinak, že má určitě i strach, jestli nás zvládne tak dlouho (tedy do konce tohoto rodičáku a pak ještě další 3 roky) všechny živit... ale nechce to přiznat, tak to v našich rozhovorech háže na mě... 😒 Nevím, no. V každým případě já bych chtěla druhé dítě... chtěla bych ho do tří let prvního dítěte... ale něco mi říká, že to nemám hrotit, že máme problémy v manželství (tj. jako partneři)... a že druhé dítko by to mohlo rozhodit úplně... tak nevím, no. 😕

motylek
7. led 2010

Dukie, vypadáš moc dobře, myslím, že ,,vyřízená=tlustá,, jaksi na tebe nepasuje 😀 😀 😀 .

zanett
7. led 2010

🙄 ach jo, koukam, ze jedina pepibubu opravdu vi, oc kraci. Takze diky 😉

Jinak, ia, to se pletes, nemam nejmensi chut nikoho provokovat, proste kubaka ma na me alergii, ktera by se projevila, i kdybych kazala treba pravdu bozi 😀

pepibubu
7. led 2010

zanett, ještě nedávno by mě nenapadlo, že se tě někde zastanu, ale to víš, pak zjistím že moje velmi dobrá kamarádka je "něco podobnýho 😀 " a je to jinak. Pořád s tebou v ledasčem nesouhlasím, třeba v nárocích na péči o vzhled, ale to neznamená že tě budu odsuzovat 😉

zanett
7. led 2010

diky 😉

kozimura
7. led 2010

Aurel,já jsem jedináček a když začne někdo vytahovat,jak je jedno dítě fajn,tak argumentuji jedinou věcí-kdo tady tomu dítěti zbyde,až se vy dva ztratíte? Nedá se argumentovat ani partnerem a dětma-partner vašemu dítěti taky může odejít a děti budou mít svůj život.To se stalo mému strejdovi(manželovi mé tety)-rodiče mu zemřeli,manželka mu utekla s mladším dítětem a starší syn má svou rodinu...

kozimura
7. led 2010

Zannet,je to sice dospělý chlap,ale taky by měl zvážit city a touhy manželky a taky může časem změnit názor 😉 Vidím to u svého manžela-jednou by chtěl druhé dítě teď hned,pak je mu to jedno a pak zase chce počkat.Nechávám mu čas.Víme jistě,že chceme min.2 děti-to jsme řešili ještě v době,kdy jsme nebyli manželé.

paajinka
7. led 2010

aureliaaa - u nás manžel chtěl taky jen jedno dítě - ale pak nějak sám přišel s tím, že by bylo i to druhé fajn, čím je prcek větší, tím je on tomu druhému nakloněnější, dej mu čas, třeba to přehodnotí. Držím palce 🙂