Manžel nechce druhé dítě. Jedináček stačí

aureliaaa
5. led 2010

Ahoj. Co může vést chlapa k tomu aby mu stačilo pouze jedno dítě. Nemáte některá zkušenost s tím jak přesvědšit manžela pro druhé dítě. Je nám 35 let a myslím, že už mnoho času na rozmýšlení nemáme. Nechi otěhotnět natruc. Dítě by měli chtít dva. Manželovy argumenty jsou hlavně ekonomické. Máme hypotéku na domeček a v soušasné nejisté době nikdy nevíme jestli nepřijde o práci a tak podobně.

romana29
14. únor 2011

Já teda manžela zakladatelky chápu 😉 , ale chápu i zakladatelku 😀
Však on si dá říct, neboj... 😉

zuzau2
14. únor 2011

@bettyx jéééé tak to je hezký, přeju aby ten duch brzy zesílil 🙂....jedno miminko je opravdu málo...toť můj názor. Tak dej vědět jak to dopadlo 🙂

bettyx
14. únor 2011

@zuzau2 to je hezký 🙂.. mockrát děkuji 🙂.. ráno jsem měla dalšího ducha, takže zítra bude odběr 🙂.. no jsem sama zvědavá 🙂
moc, moc děkuju 🙂

verusky
14. únor 2011

@bettyx tak to urcite cekas miminko,gratuluji!!! a je to vyresene... s chlapama se nemame moc mazlit (obzvlaste, kdyz jste na detech byli domluveni predem).
ja jsem terminem pred svatbou myslela pred naplanovanim spolecneho zivota. sama vdana nejsem..

brisalek
14. únor 2011

@verusky necetla jsem celou diskuzi, ale myslim si, ze by se nikdo nemel do niceho tlacit. Muze to skoncit tak, ze partner mimi prijme dobre, ale take to muze skoncit dost velkou krizi vztahu.
Ja jsem vzdy chtela dve deti, byla jsem zasadne proti jedinackovi. Ale ted i kdyz me druhe mimi obcas napada a porad o tom premyslim(hlavne kuli veku-je mi 36) tak po prvnich mesicich s malou uz nechci o dalsim moc slyset. Nikdy bych si nemyslela, ze to bude pro mne tak "hrozne" a narocne. Mala byla hooodne uplakana, nespinkala na vse jsem byla cele dny sama, zadne babicky, zadne kamardky....cele dny zavrena doma se rvoucim uzlickem, ktery spal tak 10 hodin za cely den, z toho pres den tak 3x 20min a v noci vstavala do 12 mesicu i 10x, jit nebo jet ven nebo kamkoli byl jen stres a krik a krik....Je to sice moc hezke videt jeji pokroky, to jak se na me smeje, jak me ma rada..jak zacina breptat.....udela bych pro ni uplne vsechno, ale proste to vse ted nechci zazit znova. Takze manzelova slova, ze bude chudak, kdyz bude jedinacek a podobne jsou pro mne jen citove vydirani a jen nas to od sebe oddaluje.
Ale samozrejme pro muze to je jine, na nich ta odpovednost nelezi, oni se nikdy nedostanou do stavu, kdy si nemuzou ani dojit na zachod....nemusi prerusit praci, nejsou zavisli jen na penezich druheho.... Ale dokazu pochopit i ten strach z toho, ze to proste nelze zvladnout financne.

brisalek
14. únor 2011

Takze ja bych cas od casu nakousla tohle tema, v klidu a bez vycitek nebo nalehani rekla sve pocity a duvody a pozadala at o tom premysli, jestli by to opravdu treba neslo🙂

bettyx
14. únor 2011

@verusky děkuju.. snad to vyjde, páč jestli ne, tak se buse asi čekat na náhodu protože manžel by teď určitě po těchhle nervech do toho nešel 😠

verusky
14. únor 2011

@bettyx ja myslim,ze ty carky na testu mluvi za vse,moc drzim palecky!!
@brisalek jsem rada,ze je tu nekdo,kdo materske radosti vidi i v jinem svetle nez ruzovem (priznavam,ze jsem nevyrovnana,hystericka matka,ktera se vetsinou snazi ovladnout,ale kdyz situaci nezvlada,tak to velmi stoji za to.mladsi dcera je ted nemocna u babicky a zjistuju,ze kdyz mam jen jednu,je vsechno mnohem jednodussi a jsem podstatne klidnejsi).tady se mluvilo o opacne otazce,ze druhe dite nechce muz, kdyz nechce zena,to je jina kapitola,protoze jak pises,na zene vsechno stoji a zena musi odhadnout,zda si muze poridit dalsi dite ci nikoliv.ja myslim,ze v opacne situaci je to jednodussi a mely bychom si to udelat podle sebe (samozrejme pres mrtvoly ne,to by opravdu mohlo dojit k pekne krizi).v Tvem pripade by naopak mel muz prestat tlacit a zacit Ti vic pomahat.

zuzau2
14. únor 2011

@brisalek ahoj, já mám dvojčata a nikdy bych netvrdila, že maminky dvojčat jsou na tom o hodně hůř než maminky s jedním mimčem, protože vím, že i jedno dítko může daleko víc ,,potrápit,, než dvě najednou. Já mám děti hrozně hodné takže i když jsou dvě najednou, nemám si absolutně na co stěžovat. Ze začátku taky nespaly a byl to cvrkot, ale netrvalo to naštěstí tak dlouho jako u vás...takže klobouk dolů. Minulý týden jsem zrovna mluvila se svojí gynekoložkou o dalších dětech...ona má taky jedno a další nechce ze stejných důvodů jako ty. Jsou to úplně pochopitelné důvody. Ale chápu i opačnou stranu...vždycky se musí jeden smířit s přáním toho druhého a to je na tom to nejtěžší. Za sebe můžu říct, že jestliže mě manžel v tomto odmítne, budu ho samozřejmě chápat, ale na druhou stranu mi to bude hrozně líto......

brisalek
15. únor 2011

@verusky ja vim, ze je diskuze o tom, kdyz manzel-partner nechce druhe a take vim, ze je to nesrovnatelne pohled zeny a muze. Jen jsem chtela napsat pohled z druhe strany, ze strany toho co nechce nebo si neni jisty, jestli chce a okoli ho do toho tlaci.🙂
@zuzau2 uz jsem psala do vice diskuzi, ze jsem si prala hrozne moc dvojcata. Ja jsem z dvojcat a je to pro me ze vsech pohledu uzasne a moje maminka si to take jen chvalila. Je to proste pri jednom tloustnuti, pri jednom nevyspani, pri jednom stejnem vareni jidel, stejmnem rezimu deti a deti jsou ty nejlepsi kamaradi, nikde nejsou samy a jsou hlavne od mala podle me prizpusobovivejsi, tolerantnejsi, proste zvykle, ze mamka nemuze byt u nej hned, protoze ted krmi segru, ze se musi delit, bojivat o hracky....Ale je mi jasne , ze kor prvni mesice jsou zahul a ze jsou situace, kdy je to tezke. Ale porad si myslim, ze je to lepsi nez mit deti s rozdilem 1-2 roky. To jsem puvodne planovala(hlavne kuli veku), ale ted vidim, ze na to nemam🙂. Mozna jsem neschopna, mozna sobec🙂, ale prijde mi, ze je to nefer porizovat si deti, kdyz citim( ze kdyby bylo mimi stejne jako mala a ja jsem byla vycerpana, stresovana z toho place...) ze bych byla podrazdena nervozni, protoze bych navic mela vetsi dite a nemohla bych jim dat tu lasku, peci jakou si myslim, ze maji mit.
Ale omlouvam se, to sem nepatri.Tak uz nebudu diskuzi narusovat. A drzim palce at si to ti vasi chlapi v cas rozmysli a daji si ric🙂

zuzau2
15. únor 2011

@brisalek rozhodně tuto diskuzi nenarušuješ, je dobře, že si napsala pohled druhé strany. Je to prostě o vzájemném pochopení toho druhého, což je v tomto případě asi hodně těžké, protože rozhodovat se , jestli si pořídit dítě či ne, není jako rozhodovat se o tom, jestli jet na dovču nebo na ni nejet. Stejně tak jako ta strana, která dítě nechce a chce a by jí druhá strana pro její důvody pochopila, měla by chápat druhou stranu a její důvody proč dítě chtít 🙂...
Já mám děti dvě, ale je mi třeba hrozně líto, že už bych nikdy nezažila těhotenství, porod a hlavně tím, že holky byly dvě, neužila jsem si ani miminka....vůbec si nepamatuju jejich první půlrok. Ano, jsou to možná směšné důvody, proč chtít ještě jedno dítě, ale pro mě to až tak směšné není. Chápu manžela, který má strach, aby nás uživil, proto ho nebudu do ničeho tlačit. Ale je fakt, že dvě dítka uživíme s přehledem a až by měly jít holky do školy, já bych šla po druhé mateřské do práce a penízek by bylo zase víc. Nemám ráda argumenty typu: aby mohly jít děti na vysokou apod.

No zkrátka je to boj 🙂 A nějak to dopadne....tak držim všem pěsti, ať je vše podle vašich představ 🙂

verusky
16. únor 2011

@brisalek to je dobre,ze jsi sem napsala nazor druhe "utlacovane" strany.urcite se nam do ni tezko vziva (kdyz jsme plne citu,prani a chteni miminka).
kdyz se tak podivam,jsem nakonec moc rada,ze muj pritel se mnou rad pujde do tretiho,ale on proste chce kluka.i kdyz zrovna dnes se me ptal,jestli kdyz se podari,pujdeme do ctvrteho ditete (ja vzdycky chtela ctyri deti),protoze by se mu uz asi moc nechtelo.takze vsechno je o kompromisech,treba taky budu mit jen deti tri (podotykam,ze casto nezvladam ani dve,ale snad se casem "otriskam").
ja sice nevim,jak je narocne mit dvojcata,ale brala bych je radsi nez deti brzy za sebou,jak mam.nicmene zaplatpanbuh, ze jsou zdrave a priroda si stejne dela,co chce.
devcata,drzim palce,at ty Vase chlapy nejak premluvite,ale pokud jste se dopredu domlouvali na vic detech,mate se dal radi,tak se urcite dockate.drzim palecky!

brisalek
17. únor 2011

Jo holky jeste jsem chtela pripsat, ze asi ten pravy duvod proc druhe nechci je spatny vztah mezi mnou a manzelem. Neverim uz moc,ze spolu vydrzime a tak neni dobre do toho jeste zatahovat dalsi dite, ktere za nic nemuze. Mozna si to nechci pripustit a tak to vzdy svaluji na narocnost mala... urcite to svuj dil ma, ale podstatne je asi vic to manzelstvi.

irenamich
13. bře 2011

Ahoj děvčata. Já řeším podobný problém. Manžel už jedno dítě má z prvního manželství (11,5 roků), spolu máme 3měs. miminko. Samozřejmě jsem šťastná, že se nám narodila holčička, ale už teď vím, že určitě chci pro ni sourozence. 12 letého "velkého" bratra jako sourozence neberu, jednak není můj, s námi nežije, vyrůstat spolu nebudou, žije navíc i na docela jiné životní úrovni, takže rozdíly i kromě věku budou velmi zásadníí. A až on bude maturovat, naše holčička začne chodit na ZŠ. Co asi tak budou mít společného kromě tatínka? Ještě jsem zapomněla dodat, že ten "bratr" má 2 starší sourozence, s kterými sice vyrůstal, ale jsou zase o 10 let starší, on sám byl nejmladší v rodině široko daleko, takže v podstatě taky jedináček, ze všech stran oslavovaný a rozmazlovaný a vyrůstá jen mezi dospělýma. Nejsme ani jeden nejmladší, já už 34, manžel podstatně starší, problém jsou samozřejmě také finance. Pro mne je 1 dítě málo, pro manžela jsou jeho dvě dohromady na uživení už teď až až. Nechce se o tom vůbec bavit. I kdybych měla zůstat já na 2 děti sama, troufnu si tvrdit, že bych je uživit dokázala. A když jsme na to dva... Tak budu doufat, že se manželovi vše taky ještě časem rozleží v hlavě. Tlačit na pilu nechci a nemá to cenu, zatím se mi vyplatilo nechávat věcem volný průběh. Časem se věci vyvinou... Vždycky, pevně v to doufám. Držím palce a držte je i mně 😝 😎 .

lin28
18. bře 2011

aureliaaaa - jsem tak rada, ze v tom nejsem sama. Mam rocniho chlapecka a od zacatku rikam, ze chci druhe dite....manzel od zacatku tvrdi uvidime. Nyni presel na "NIKDY"!!! Ja sama jsem ze tri deti a myslim si, ze mit sourozence je ten nejvetsi dar(pokud deti vychovavas s laskou k tomu druhemu) jaky mu muzes dat. Moji sourozenci jsou o 7 a 9 let mladsi, takze i ja jsem byla vychovavana jako jedinacek dlouhou dobu, ale ted, i presto, ze kazdy zijeme na jinem kousku svete se milujeme a vim, ze kdyby se cokoliv stalo, tak tady mam je a oni me. Nedame na sebe dopustit. Ja argumentuju manzelovi tim, ze dite se nauci starat se o druheho, delit se o veci, chapat, ze na neni vse zadarmo, nebyt egoista atd. To jsou ty mirnejsi argumenty. Jako hrach na zed mam pocit, ze se mi vraci. Zacala jsem i s tema tvrdsima argumentama - az tu jednou my nebudeme - ty deti budou mit jeden druheho(vlastni krev), zazila jsem pripad, kdy maminka s tatinkem byli 60 a 63 let a meli dve deti - to jedno ve veku 32 jim zabyl blesk - kdyby v te dobe meli jen jedno pro co by zili???? Ja bych se sla asi obesit. Takhle meli duvod zit jeste pro to druhe dite. Na druhou stranu, co kdyby se stalo neco s nami a muselo by se o nas to JEDNO dite starat? Neni to sobecky? 2 deti by si nas "rozdelili".....proti jeho argumentum - ekonomicka situace(nemame zadnou pujcku, mame barak, oba dva praci velmi dobre placenou atd.), ze nebudeme mit tolik volneho casu(podle me hloupost - dve deti se spolu lip zabavi nez jedno), ze chce jednou dat svemu diteti vse co si rekne(absolutni kravina, podle me - nebot kdyz se dite nauci zit s min, tim lip se bude zarazovat do normalniho "dospeleho" zivota) a navic - jak muze nekdo planovat 15 let dopredu? Treba za 15 let budeme mit miliony, treba nebudeme mit co jist...ale to ted nemuzes vedet ne? Bohuzel fakt je ten, ze manzel ma starsi sestru(jen o 3!!! roky), ale jeho matka ho vychovala jako boha a jeho sestru trochu opominala a bohuzel se to tady projevuje!

Koukej Aurel - vim, ze je spatne otehotne na truc - ale ja si myslim, ze mit druhe dite je to nejlepsi pro meho syna - to je MUJ nazor, nikomu ho nevnucuju a proto nepredpokladam, ze mi bude nekdo nejaky zpusobem toto vycitat. Ja, pokud do roka se nazor meho muze nezmeni(podotykam ze se o tomto tematu vubec uz nebavime, dost bylo place a kriku a premlouvani, pouze kdyz prijde nahodou nejaka situace - nekdo ceka druhe dite, nebo koukame na film s dvema detma...etc - dam mu jasne najevo, jak moc je mi to lito, ale jiz se o tom nebavim) Ja proste na truc otehotnim...

a ted se do me muzete putit... 😉

kristi
18. bře 2011

ja zase vidim pohled chlapa trosku jinak, ono pred tim, nez se mimino narodi, tak si asi nikdo z nas nedovedl predstavit, jak narocne to je - casove, financne atd. A bude hur, dobra skola dost stoji. Myslim si, ze chlapi se vseobecne vic boji o praci, postaveni o to, zda nas uzivi atd. maji to v zivote o dost slozitejsi a ja bych teda nikdy nemohla otehotnet na truc, to bych se za sebe fakt musela stydet.

sylvka
17. čer 2011

ahojky pisatelky,musela jsem sem kouknout,protože jsme včera s MM měli hovor a docela mě naštval 😠 přesně jak tady už některá píše,od slova někdy,přešel ke slovu nikdy a já jako ženská se ňák neumím smířit s faktem,že už nebude další.já sama jsem ze tří dětí.mluvím o čase tak za tři roky -musím teda přiznat,že zatím mi jedno vyhovuje,jako tříletý je samostatný,je s ním málo práce,člověk mu může dopřát (výlety ,hračky at.) ale do budoucna 😖 už teď mám o něj panický strach,neumím si představit že ho za pár let pustím na disco (spíše asi techno párty 😀 ).co se může stát?musím teda říct,že manželovi argumenty chápu,krom toho že jsme nedávno měli docela slušnou man.krizi,máme bydlení jen na dva roky-konečně to vypadá že nebudem muset počítat každou korunu....no jak píšu,zatím mi to vyhovuje,ale doufám,že v budoucnu změní názor...

denousek
17. čer 2011

@sylvka taky jsme meli pred rokem tohle téma..manžel nechtěl druhý že jedno stačí že mu dopřejeme víc byla jsem smutná tak řekl že jen kvuli mě do toho pujde..ale stejne jsem se nemohla smířit s tím že jsem v podvedomi věděla že to dělá jen kvuli mě moc mě to trápilo.... a ted? po 14 měsících snažení mám za sebou jedno mimoděložní,vejcovod fuč a snažíme se dál a už vidím na manžovi že ho chce stejně jako já a udělá proto cokoliv...už se chystáme do caru 😵 prostě nějak změnil názor a ví že jedno je málo...bojí se jen z finanční stránky že to nezvladneme se dvěma..ale zvládnou to jiní zvládneme to i my... ted jsem nejštastnejsi že se můžeme bavit o miminku a už neposloucham že teda kvuli me a je videt že i mažela trápí že to už rok nejd e...

sylvka
17. čer 2011

@denousek díky,tvůj příběh mi vlil optimismus do žil 😉 jak píšu,já bych hned taky nechtěla,chci si martínka vychutnat,na druhou stranu je opravdu jedno dítě o strach ☹ nedej bože se jednou něco stane a nebude nic-toho se hrozně bojím.no asi tomu budu muset nechat volný průběh....a za rok za dva začnu trochu nátlakovat 😀

denousek
17. čer 2011

@sylvka jj vidim to jako ty já druhý dítě potřebuju jako sul o malího se šíleně bojim ☹ a klidnězačni už s nenapadným nátlkem ted🙂 za 2 roky tě bude sám ukecavat 😀

sylvka
17. čer 2011

@denousek no včerejší debata mě přesvědčila,že na nátlak ještě není zralý 😀

denousek
17. čer 2011

@sylvka vzdycky ta prvni veta je drsna 😀 ted uz musis sem tam po troskach ze jedno je malo a tak 😀

sylvka
17. čer 2011

😀 😀 😀 díky budu informovat a vám moc držim palce 🙂

mojsha
9. srp 2011

ahoj holky,
jsem ráda za tuto diskuzi, aspoň vím že těch chlapů co nechtějí druhé dítko je víc.Já mám 2.5 ročního syna Tobiáše a moc toužím po holčičce,moc ráda bych otěhotněla abych si mateřskou hezky prodloužila a zůstala ještě doma,ale můj muž je jiného názoru, chce abych šla do práce...jenže mám strach, že nebude do jaké, pač mi můj nynější zaměstnavatel již naznačil že moje místo je již obsazeno takže se v lednu (končí mi rodičák) rozloučíme.Také argumentuje tím že když budu ještě doma ta zakrním, a že nebudu míz praxi do dalších zaměstnání, je mi skoro 27 a na druhé mi to připadá akorát a dle mě je to nejlepší sfouknout to najednou,náš synek je hodně kamarádský a bezkonfliktní a vidím že by mu sourozenec jistě přišel vhod.Jsem z rozhodnutí muže spíše zklamaná ale respektuji ho a občas se snažím prohodit aspoň pár slov na téma druhé dítě.Nejhorší je že i rodiče a prarodiče nás stále bombardují otázkami o dalším dítku, byly by rádi kdybychom ho měli.Vždycky se musím přetvařovat a krčit rameny že možná jednou....ale vnitřně mě to trápí. ☹

ia.
9. srp 2011

holky a vy jste tyhle věci neřešili s chlapama třeba před svatbou, nebo před prvním dítětem?my než jsme se vzali, tak jsme si řekli, že chceme dvě děti, na tom jsme se shodli. Mě by sice nevadil na stará kolena benjamínek, ale manža o tom nechce ani slyšet, že by jsme měli ve čtyřiceti zase mimino, teď čekáme druhé, a dál to neřeším. Po téhle mateřské se chci vrátit po 6 letech do práce. Jak píše
@mojsha manža taky nechce, abych zakrněla, na druhou stranu oba víme, že pokud bych šla po prvním dítěti do práce, tak už se k druhému nedokopeme, takhle to máme jedním vrzem...

michaela_2
9. srp 2011

ia. - úplně souhlasím 🙂 bohužel nemám co poradit na tohle téma, my jsme se o této věci bavili s manželem ještě před svatbou, kolik chceme jednou mít dětí, takže teď se tomu u sebe vzájemně nedivíme..............něco jiného tedy je, pokud někdo změní po prvním miminku názor, i to se může samozřejmě stát......

michaela_2
9. srp 2011

@ia. úplně souhlasím 🙂 bohužel nemám co poradit na tohle téma, my jsme se o této věci bavili s manželem ještě před svatbou, kolik chceme jednou mít dětí, takže teď se tomu u sebe vzájemně nedivíme..............něco jiného tedy je, pokud někdo změní po prvním miminku názor, i to se může samozřejmě stát......

pavlovasandra
9. srp 2011

@ia. Přesně, my máme na děti názor už dávno před svatbou. Rozhodně chceme dvě tak cca do 3 let od sebe - teď je otázka, zda se vše vydaří tak jak si přejeme! 🙂 Natruc bych asi neotěhotněla, nevím, bylo by to asi pod moji úroveň udělat na manžela takový podfuk. Řekla bych že takto se chovají náctileté holky, se kterýma se rozejde partner. Samozřejmě každého věc! Přeji všem hodně štěstí!

mojsha
9. srp 2011

@ia. no tak my jme před svatbou byly už těhotní, vdávala jsem se ve 3.měsíci takže jsme ani otázku dalšího dítka neprobrali 😒 ale je fakt že po mým příšerným porodu jsem sama prohlásila že dalšího potomka nikdy,ale ted s odstupem času jsem změnila názor...uvidíme třeba se muž rozmyslí, dnes navodím opět debatu... 😉

ia.
9. srp 2011

@mojsha zkus to s ním probrat, začni jako že vidí, jak ty 3 roky rychle utekly a stejně tak utečou i ty 3 další, zkus si třeba najít nějaký kurz který by tě bavil, nebo angličtinu, nebo něco, kdy bys byla schopná si zajistit hlídání a jít mezi lidi a vzdělávat se, manža by viděl, že máš snahu...navíc pokud s Tebou v práci nepočítají, tak je nejlepší skočit do druhého, kdy mateřskou dostaneš ještě od původního zaměstnavatele, a za 3 roky bude určo lepší situace na trhu práce, než je teď, kdy je krize...
držím palce, oni jsou ti chlapi někdy paličáci, zvlášť, když už jsou dítka větší, je s nima míň práce a víc legrace a dá se s nima všude jezdit a tak a ti chlapi si to uvědomujou...ale tohle je hrozně krátkozraké, pže děti pipláme 3 roky a dalších 40-50 let z nich budeme čerpat a radovat se z nich... 🙂