Manžel nemá rád mou rodinu. Máte podobnou zkušenost?

vendeta
20. led 2008

ahoj, chtěla jsem se svěřit, nemá někdo podobné zkušenosti?
Manželovo rodiče bydlí 50 km odsud a moje 300km daleko. Manžel je moc nemusí, nechápe jejich názory, rady atd. a dává to dost najevo když jsou u nás na návštěvě.
Já také někdy s rodiči nesouhlasím ale to je asi normální.
Manžel to nechápe, prej juim to mám říct že mi vadí jejich názory a rady. Někdy jim to řeknu, ale jsou to přece rodiče a já se s nima nechci hádat jsou prostě takový. Hlavně se snima vidím tak 5 krat do roka a mám je ráda jací jsou, on to ale nechápe. Ted u nás vyli asi 4 dny,. Manžel přišel z práce a už jsem po něm viděla že se mu nelíbí že tu asi jsou, když se ho zeptám jestli mu to vadí, on že né, ale já to vidím. A celou dobu co tu rodiče jsou jsem na prášky. Je mi trapně. přitiom když jsme spolu nebo s přáteli kdykoliv tak manža je zlatej ale jen ten problém s rodiči, furt dokola ....díky pa ☹

lucianas
20. led 2008

Ahoj Vendet,
tak až do takové míry to u nás není.
Ale je pravda, že když máme jet k mým rodičům (bydlí 30 km od nás), tak je manžel tak nějak otrávený. S kým se tak baví, tak je taťka, ale s mamkou moc ne. Docela to ale chápu. Chlapi si rozumnějí víc spolu, než manžel s tchýní. 😉 Navíc ale nemusí ani moji sestru se švagrem a jejich čtyřletou dcerku. Tu nemusí vůbec. Loni, když jsem ji měla u nás na prázdninách na týden, tak raději odjel ke svým rodičům (bydlí 80 km od nás). Kolikrát si říkám, co mu ta malá udělala. Ale ona za to nemůže.
Upřímně ale musím přiznat, dost podobný vztah mám já k manželovým rodičům. Rozdíl je teda v tom, že jeho sestru i se švagrem mám docela ráda. A jejich děti? Ty jsou docela taky v poho.

macik
20. led 2008

hele to neřeš, to je všude...pravda...mohl by se líp ovládat, ale si z toho vem to pozitivní-nemáš doma pokrytce, aspoň....

vendeta
autor
20. led 2008

Já mám na jeho rodiče také svuj názor. Ale nechávám si ho prosebe. Já myslím že každý je nějaký a nemůžu nikomu říkat at se chová tak nebo tak.
Jeho rodičetaké někdy řeknou něco co se mi nelíbí. Ja si ale říkám že zas odjedou a nebudu z toho dělat terno, jsou horší věce. ale manžel je tvrdohklavej a nemůže to ten týden vydržet když tu jsou.......Prej on se přetrvařovat nebude a oni se maj chovat. Tak mě to dost mrzí, ja jsem hodně citlivá.......

macik
20. led 2008

no, vysvětlování asi nepomůže...já bych zkusila názornej příklad-chovalal bych se k jeho rodičům jako on k mým, ale jestli seš cíťa, tak to asi nedáš....

lucianas
20. led 2008

Možná by fakt stálo za to vyzkoušet, co píše Macík.

vendeta
autor
20. led 2008

díky mě už to taky napadlo se tak chovat, ale vždycky jsem si řekla že mě to zas nevadí, chápu že jsou jiná generace a hlavně že to jsou manželovo rodiče tak to musím tak brát a respektovat.
Ale po posledním zažitku jak on se choval jsem změnila názor.
Mě mrzí to, že jinak je manžel faktr super manžel. Ach jo......

alterna
20. led 2008

já také souhlasím s macíkem. Ale žije přeci s tebou a ne rodiči tak to musí překousnout. 😎