Manžel od nás odchází. Za jak dlouho tá bolest přebolí?

srdcebolavy
14. říj 2007

Prosím o radu všechny maminky,které si touto složitou životní situací prošly,nebo které jsou na tom podobně jako já.
Jsme 6let manželé a celkem spolu žijem 9rok.Máme 3,5letého syna a jsem skoro v 5.měsíci těhotenství.Z mého pohledu bylo manželství v pořádku,spokojené,všude jsou nějaké mouchy a v každém vztahu se objeví občas obláček.Snažila jsem se být dobrou manželkou a matkou a nevím,kde se stala chyba.Asi před třemi měsíci začal být manžel jiný,když jsem se ho zeptala jestli se něco děje,tak mě řekl že ne,jen toho má hodně v práci.Před 5dny jsem na něj uhodila opět,jestli se něco děje a oznámil mi,že má partnerku a chce začít nový život.
V ten moment se mi zhroutil celý svět,celé roky našeho vztahu se mě promítl v hlavě.Je to pro mě strašná rána,nevím,jestli to sama zvládnu se dvěma dětmi.Musím se asi smířit s tím,že zůstanu sama,ale nějak mě to mozek nechce brát.Mám srdíčko rozbitý na tisíc kousků,moc ho miluju a bez něj si život nedokážu představit.
Místo abych přibírala,zhubla jsem 6kg,je mě pořád špatně,hodně zvracím.Jsem ted zralá na psychiatrii.
Musím ale myslet na naše děti 😢 😢
Poraďte mi,za jak dlouho ta velká bolest přebolí a smířím se s tím vůbec?????Jsem strašně zoufalá....

vm72
22. čer 2009

Díky jiti!
Každé slůvko podpory je pro mě strašně důležité.Od přírody jsem nedůvěřivec v sebe sama a tohle co se kolem mě seběhlo,je konkrétně pro moji povahu škola jako hrom... 😒
Stále si všechno rozebírám dokola a dokola,snažím se pořádně si všechno promyslet s chladnou hlavou - nechci jednat ukvapeně.Ale taky nechci jednat jenom jako z lítosti...Jako že když za mnou přijde a škemrá,abych se necítila po tom všem co udělal on mě ještě já ta provinilá... Možná že to o mě ví - spíš určitě to ví.Přece jen 13 let společného života vryje jeden duhého pod kůži.Možná prot to taky na mě zkusil... Nepochodil.Prostě si stojím za svým,že on mi strašně moc ublížil a to že by mě opravdu a upřímně chtěl zpátky do svého života,by mi musel dokázat svým cháním,tím co by udělal a já bych cítila,že je to upřímné... Bohužel zatím se tak neděje.A myslím si,že to nemá vůbec v plánu.Prostě to zkusil jenom z toho důvodu,že by pro něho bylo všechno jednodušší.A měl by alibi.Přece by mi mohl kdykoliv,kdy by se mu to hodilo vpálit - Ty jsi mě chtěla přece zpátky,tak teď tu jsem tak si nestěžuj... 😠 Možná proto ty dveře opravdu zavírám.Nevěřím lepším zítřkům s ním.Prostě to nejde...
Četla jsem tvůj příspěvek - taky sis užila své... Taky by jsi ho už nechtěla,jako většina z nás tady.A proto si i já myslím,že dělám momentálně dobře,že ho nevezmu.Věřím těm,co mají to nejhorší za sebou a když píšou,že by to zpět nevrátily.Ty jsi další z nich...
Ke všemu máš tu ohromnou výhodu,že ten Tvůj opravdový princ si tě už našel.Věřím,že potom je všechno mnohem,mnohem snažší...
I když teď momentálně nevěřím že se i pro mě JEDNOU někdo takový najde,přesto ve skrytu duše věřím,že to co dělám je opravdu to jediné správné.Prožiju si nejspíš pár měsíců,možná i let samoty,ale tak nějak vnitřně cítím,že ta cesta bude snesitelnější než s člověkem kterého bych si už asi nikdy nedokázala vážit.A kdo ví,třeba se nějaký ten princ jednou najde i pro mě.Kdo ví..................

ker
22. čer 2009

Ahoj všichni, kdysi dávno jsem totálně zoufalá psala do této diskuze (v roce 2007 - 3 a 4 stránka). První příspěvek ještě těhotná, druhý krátce po odchodu od bývalého... Jen jsem chtěla povzbudit ty co si prochází teď rozvody a rozchody... ačkoliv mi to přišlo tenkrát přímo nemožné - udělala jsem moc dobře, vůbec toho nelituju... následovalo období kdy mě bývalý partner přemlouval a sliboval hory i s horákama, naštěstí jsem vytrvala (nebylo to snadné) a teď jsem fakt šťastná jak nikdy! O syna se nezajímá ani náhodou (neviděl ho více jak rok) ani neplatí alimenty (sice každá koruna dobrá ale nechci se soudit - nic takového, nechci si ani kazit den myšlenkou na něho). Musím říct že mi trvalo více než rok než jsem přestala být naštvaná na chlapy ...teprve před nedávnem jsem si našla přítele, je moc fajn. Mám ho ráda a i kdyby to třeba nevyšlo tak mě to nezničí, cítím se mnohem silnější a jsou důležitější věci na světě než chlapi 🙂

popelka.miri
23. čer 2009

Ker: já jsem taky zkoušela si najít chlapa a dokonce by se i našli, co měli opravdu zájem, jeden by byl určitě fajn a hlavně měl rád děti a oni jeho taky brali fajn, jenže já jsem se zase zasekla...a prostě mi to nejde, nemám vůbec o chlapi zájem! 😕 A mám pocit, že je to čím dál horší. Prostě jak jsem si zvykla, že jsem svou paní a že to sama zvládám dobře, tak se mi ten chlap už nějak "nehodí" do krámu 😅 A hlavně se bojím zklamání a taky nechci, aby děti tím nějak trpěli a popravdě ani si neumím představit, kam bych ho vmáčkla, mám pořád tolik práce s dětmi, teď i koťaty a okolo, ještě i kojím...opravdu mi zatím žádný nechybí a v tuhle chvíli si neumím představit, že mi někdy ještě vůbec chybět bude 😒
Jako Jiti77 jsem zkoušela hledat přes inzerát, ale nějak mi to ke mně nesedí, jakoby na povel se chtít zakoukat do někoho přes inzerát a plánovat s ním něco 😖 A přitom moje kamarádky i okolí si partnery na inzerát našli a některé jsou spokojené, jiné ne...tak nevím, asi to nechám náhodě, jak se říká: "náhoda je blbec" 😀

berenika39
23. čer 2009

ahoj,jen pro povzbuzení, s tím pravým není kam spěchat. mě se potvrdilo, že se to stalo, když jsem to už vypustila, neřešila, a ejhle 😀 . Prvního syna jsem vychovala sama,od dvou let. 17 roků jsem mu domu nepřivedla žádného "tatínka". Vztahy jsem samozřejmě měla, ale nikdy to neylo ono. Přesně jak píšete, chlapi mě moc "nebrali". A pak v 37, když už jsem si říkala, kluk bude dospělej, já budu mít pohodu, přišel ON. Náhoda,taky mi trvalo než jsem tomu uvěřila 😀 , za rok bylo mimčo a ted jsme rodinka k pohledání 😀 😀 😀 , bereme věci s nadhledem a vlastně jsem začala před čtyřicítkou druhý život úplně od zaačátku. A mooooc se mi to llíbí.
Tak netlačte na pilu, on ten pravej je někde schovanej a vyloupne se, až to budete nejmíň čekat!!!

Držím vám všem palce a neházejte flintu do žita, nikdy není pozdě.

popelka.miri
23. čer 2009

Berenika: SUPER!! 😉
Přesně takhle nějak to vidím i já! Jenže okolí mě neustále přesvědčuje, že bych sama být neměla a nevěří mi, že je mi samotný s dětmi lépe. Tlačí mě do chlapa, já jim to pořád vysvětluju, jak to cítím já, ale oni jsou jak zabednění 😠 😀 Taky si myslím, že ten pravý nemusí přijít před třicítkou, ale klidně i později...život nekončí ani ve 40-50...tak co! 😉

berenika39
23. čer 2009

nene, nenech se v tomhle ovlivňovat, já to dělala tak, že jsem jim vždycky něco navyprávěla, trochu přibarvila to, že momentálně s někým jdu do kina a na véču, a byl klid. Nikdo jen ty víš, co potřebuješ a cítíš. Zpětně ty roky s Míšou hodnotím jen a jen pozitivně, pokud pominu fakt,,že mu možná chyběl ten klasický mužský vzor. Ale měli jsme plno koníčků, cestovali o sto šest, potkávali nový a nový lidi, takže měl možnost poznávat svět. A rozhodně ho ten život "jen smámou" naučil být zodpovědný, samostatný, hrozně brzo měl vyřídilku a nebál se sám rozhodovat a řešit problémy. Studuje,hledá tu pravou a já se vůbec nemusím stydět za to, jak jsem ho vychovala. Ne sice v úplné rodině, ale přesto. Bůh ví, jak by to bylo, zůstat s exmanželem nebo mu přivést pár nových tatínků.
Ted mě napadá,, že je to vlastně možná i výhoda, věděla jsem, jak ho chci vést a nikdo mi do toho nemluvil 😀 😀
A mezi námi,nechyběly mi ani ty ponožky po bytě, kastroly od věčného vaření a tak. Měla jsem na něj spoustu času. Jediné, c je jasnej problém jsou finance, ale snad jsem i v tomhle měla děsnou kliku, protože podnikám a funguje to 😉 😉 .
Tak se nedej nikým ovlivnit....

popelka.miri
23. čer 2009

No, já si taky nechci už do ničeho nechat kecat, je to ohromná svoboda 😎 nemuset nikoho poslouchat, uklízet a ptát se, jestli můžu místo řízku udělat lečo atd. 😀 A taky můj ex trávil kvaltas času v koupelně a já mám teď klídek a už nelezu do zapářený koupelny, kde není vidět na krok a neuklízím po něm pačesy (měl máničku 🙄 )...prostě si to neumím zase představit..Ty finance jsou blbý, ale na druhou stranu s ním to taky nebylo o moc lepší! Dokonce si umím docela dobře představit, že na děti budu sama úplně, aniž by si je třeba ex občas vzal nebo tak...
S těma taínkama je to naprd, když se moc střídají a děti v tom žijou, tak jim to na psychice ani na výchově moc nepřidá, to je jasné...A myslím si, že dítě nepotřebuje "nutně" otce doma, prý podle psychologů stačí jiný mužský element v rodině, děda, strejda, učitel a tak...takže vím, co chci a co ne 😉

vm72
24. čer 2009

Ahoj holky!
Tak to na mě včera zase nějak víc padlo... ☹
Soud mi poslal manželovo vyjádření k mému návrhu na výživné manželky...
Co jsem se tam dočetla za hnusy,to mě opět úplně dostalo.Manžel tam uvádí své přijmy za loňský rok - samozřejmě úplně jiné,než jaká je skutečnost a já si teď připadám jako pitomec,když jsem navrhla dle jeho názoru horentní sumu a udávám nepravdivé údaje o jeho přijmu.Přitom ten kdo tady mlží je ON a já teď vůbec nevím,jak mu to dokážu. ☹
Podala jsem si taky žádost o přidělení advokáta..Tak mi přišel potupnej papír,abych doložila svoje přijmy,podle toho že to posoudí a případně adv.přidělí (podotýkám,že od 9.4. jsem na neschopence s 7 tisícovkama) a teď si připadám skoro jako kdybych něco hrozného vyvedla JÁ!
K těm jeho nesmyslům se musím do 10ti dnů vyjádřit,tak se tady zase budu mořit nad nějakým vysvětlováním a vyvracením těch jeho nesmyslů.

Nejvíc ze všeho mě štve a v životě mu to neodpustím,že všchno probíhá v době,kterou bych si měla užívat a těšit se na příchod miminka a ne se jenom stresovat a vlastně to děťátko které čekám pro všechny tyhle starosti stále odhazovat na vedlejší kolej. ☹ 😠

popelka.miri
24. čer 2009

vm: mně když došel papír od soudu s vvyjádřením ex, tak mně to taky naštvalo, prý neuvádím pravdivé skutečnosti a tak...samožřejmě to měl napsané na papíře od účetní podle všech předpisů a vzorů korespondence 🙄 a tak, já jen v ruce, jelikož nemám nic jiného...a ta jeho mluvnice a to okolo, mizera, vypadalo to, jako by to taky psal nějaký podvedený pan "někdo" 😠 😠 Na to kašli, soud snad vidí, kde je pravda, opuštěná těhule s děckem a on proti tobě!! 😅 Pokud budeš posílat svoje vyjádření a zbytečně se v tom patlat, v tom jeho hnusu, tak se budeš jen nervovat a protahovat soudy...
Napiš prostě jen stručně, že nesouhlasíš s tím, co napsal a že si stojíš za svým prvotním vyjádřením k situaci a trváš na původním návrhu výživného!
Každej chlap se cuká, neboj, jsou to šmejdi...ten můj ex, mizera teď tvrdí, jak je na tom fin. špatně a dokonce ani nechtěl vzít děti do cirkusu, i když já jim sehnala vstupenky, takže měl platit jen za sebe 130! 😝 Ubožák 🙄
S tím právníkem to ber tak, že to je normální úřední postup, který se musí dodržet a neber to jako nic proti sobě...klidně to vyplň a pošli (to máš jako když já každé 3 měs. vyplňuju papíry na sociálku a posílám na e.on,byťák, atd. abych dostala soc. příplatek a dávku na bydlení...jako zrovna dneska...taky to musím všechno uhánět 😉 )
Hlavně se za nic neodsuzuj, ty jsi nic neprovedla, jako já, on se na nás vysral, ale rozvod a soudy jsem musela slítávat jen já a měla jsem kojence a kojila, nula hlídání, on se jen slejzal s tou svojí mrchou a lítal si s kámošema...pak jsem u rozvodu ještě bylá já ta, co jsem rozbila manželství a byla mi navrhována man. poradna 🙄 ...Dneska už se tomu jen směju a kroutí nad tím hlavou, že jsem se tím takhle jako ty vůbec zabívala a dělala si vrásky 😅
Dělej vše pro to,aby jsi ten rozvod měla co nejdřív za sebou a mohla začít sama bez něho a v klidu s miminkem 🙂 Nepatlej se ve špíně jako to dělá on, jsi přece na větší úrovni 😎

vm72
24. čer 2009

Já vím,popelko.Patlat bych se neměla a budu se snažit nedělat to.Ale to vyjádření poslat musím a ty jeho bludy tam vyvrátit teda chci.Alespoň se o to pokusím.Doufám jen,že dostaneme stejně tak skvělou soudkyni,jako jsme měli u jednání o výživném na dceru.Ta mu to dávala pořádně sežrat.
Největší problém je ten,že on je OSVČ a tam se ty přijmy dokazujou poněkud jinak.Něco má výdělek a něco výdaj na to jeho podnikání.Jenomže on žádné výdaje nemá.Vykonává jenom práci pro firmu,ale veškerý materiál a prac.nástroje mu ta firma poskytuje vlastní.Takže nekupuje vůbec nic a výdělek má tedy pro sebe celý.Jde jen o to,jak se k tomu ten soud postaví a jestli to opravdu tkhle vezmou.Tamta soudkyně to tak vzala,ale nevím,jaká bude tahle.Ale jsem ráda,že je to právě žena - třeba se opět vžije o něco líp do mé situace (jako tamta) než muž-soudce. 😕

popelka.miri
24. čer 2009

Vm, já měla u rozvodu ženskou a nic moc, byla na jeho straně, můra 😠 a když jsem jí řekla, že mi řekla on sám, že u nich si příjmy k soudu píšou menší, že jsou tak se zaměstnavatelem dohodnutí!! tak mi jen řekla koza 😠 , že to ona zjišťovat nebude, že záleží na jejich poctivosti!!!! Tohle mi řekla soudkyně!! ženská 🙄
U dětí jsem měla soudce a ten byl super, taky mu nic nedaroval, ale některé ženské se bohužel zastávají víc chlapů, tak ti přeju, abys dostala jinou, než jsem tam měla já. Ještě mi řekla, jestli to nechci radší stáhnout a zkusit poradnu, koza, vůbec jí nezajímalo, že se na nás vybodl on, kvůli holce a ne já... 🙄 On samozřejmě je seděl a čuměl a neřekl ani B! Natož aby řekl, že si to on nepřeje, protože má přítelkyni 😠 Prostě to nechal na mně, jako všechno 🙄

babara
24. čer 2009

Holky, klobouk dolu pred Vama. Jste statecne a mate to v hlave krasne srovnane, coz ve Vasi situaci nemusi byt jednoduchy!

vm72, jsem rada, ze si stojis za svym a nevzala jsi ho zpet, i kdyz to musi byt tezke. Dokud se takhle chova, urcite si Te nezaslouzi!

popelka, zadost o rozvod jsi podavala Ty? Zvlastni, od zenskych-soudkyn by se dalo ocekavat pochopeni, ale vyjimky se asi bohuzel najdou ☹ Mozna se bala byt na strane zeny, aby se nereklo 😖 Mrcha
Ale chapu, ze v jeji pravomoci asi neni zjistovat, jestli zamestnavatelovy udaje jsou spravne, chtelo by to poslat na ne nejakou kontrolu, audit nebo tak neco.

popelka.miri
24. čer 2009

Jo, to jsem mu taky řekla, že na ně pošlu audit a on se mi vysmál, že ho teď dělali a že to řekl šéfce (soukromníci) a ona, že si to ale musím zaplatit min. 3000! což já nemám, patlat se nimi už nehodlám...dokud mi bude platit alimenty včas, tak na něj se... 😝
Ale ta soudkyně, to byl děs 😖 ..pořád jen opakovala, že musí mít stejně jako já i když mám 3 d+ěti a platím bydlení a ostatní a on, to věděla taky, žije u matky a neplatí nic. Pry to má dobře zařízené a já to mám udělat taky tak a ještě se tomu tlemila!! 😠 A myslím si, že když u soudu řeknu, že mi druhá strana řekla, že má podvod v příjmech, tak by to určitě nějak řešit měli, min. odložit a poslat tam kontrolu 😒
Když jsem to pak někde řekla, jaká soudkyně byla, tak tomu nikdo nechtěl věřit...o to už nemluvít o tom, že nejdřív nás svolala na výživné pro manželku a přitom nebyly dojednané soudně alimenty!! (ona to prostě zvorala, dělá se to po dětech 🙄 )

vm72
24. čer 2009

popelko,tak to jsi teda opravdu kápla na hroznou můru! To se mi ani nechce věřit tomu co píšeš. 😕 Já jsem měla postup asi ten správný-nejdřív určení výchovy a výživy dítěte a teď se bude dohadovat všechno ostatní.Ta soudkyně byla naprosto ÚŽASNÁ!!! Říkala jsem to i té paní ze sociálky,která tam zastupovala malou a ona mi řekla že jo,že ji zná a že ona pokud jde o děti (a o takový případ jako jsem my dva...) je nekompromisní.Manželovi tam dávala čudky,že jsem se až já divila,co všechno má na něj nachystáno v rukávu...
Nejen kvůli těm jeho "malým" příjmům,ale tak vůbec,když tam plácal jak jsem mu určitě já nevěrná,protože si dopisuju se spolužákem ze základky a kdo ví,jestli to dítě je vůbec jeho... A že ať mu dají alimenty nižší s tím,že malé bude nadstandartní věci kupovat ještě bokem... Začla do něj,jak je to nemorální a nevýchovné,že matka nebude mít pomalu ani na základ a on bude kupovat nadstandart...A ať si uvědomí co říká... Prostě na všechno co řekl měla pádné argumenty bez jakéhokoliv rozmýšlení.
Já se jen tiše modlím,aby ta druhá byla taky taková (třeba si to holky vzájemně poví... 😨 )

popelka.miri
24. čer 2009

To tam ten tvůj debil fakt kecal, tyhle kraviny?? tak to je šmejd lprvní třídy 😠 Chraň tě bůh, vzít takovýho šmejda kdy zpátky 😝
Ono je to tak, že na děti jsou většinou jiní soudci, než na rozvody, aspoň tad v J.Hradci.Ale ta soudkyně opravdu taková byla, nejdřív nás svolala na to výživné o manželku, blbě, tam jsem právě zjistila, jaká je to mrcha, že je na jeho straně! A modlila jsem se, abych jí neměla u rozvodu....žel, jsem jí tam měla 🙄
Jinak můj soudce na alimenty byl taky super, akorát ta ze sociálky nic moc, protože navrhovala na 3 děti jen 4500kč! což jsem já i soudce shledali jako naprostý h.. 🙄
On říkal, ať si uvědomí, že má 3 děti ne 1...taky věděl, že má milenku...seděl naproti mě mizera, jako bych mu já ubližovala 😝

vm72
24. čer 2009

Tak to mě paní ze sociálky navrhovala 4 500 na jedno desetiletý. 🙂 Sice jsem to neuhájila,ale uhrály jsme to na 3 800,- což si myslím že je parádní.
Můžu se zeptat,kolik Ti nakonec na ty 3 děti určili?

popelka.miri
24. čer 2009

Ty brďo na jedno ti navrhovala jako mně na 3? 😨 Já měla si opravdu pech na úředníky 🙄 No ta socna soudci prostě řekla podle tabulek, ne podle jeho příjmů! 😠 , že navrhuje 4500, soudce se optal ex, jestli souhlasí, on že jo 😠 , pak mě, já řekla rozhodně, že ne, že je to máloo a že já chci min. 5000, teď si říkám, že jsem měla chtít víc 😖 . On se otočil na ex a on se opotil mizera, že teda jo, a soudce do něj, že má 3 ne 1 díte, že to půjde na děti a ať na nich nešetří a sociálce řekl, že ať si uvědomí, že já po rozvodu budu mít od něho min. výživné, pakatel! Byl super!
Na kluka, co teď jde do školy (mimochodem teď nakupuju výbavu, hrůza, a to platím vše sama, ex tvrdí, že nemá peníze 😠 )platí 2000,prostřední dceru 1600 a malou 1400...myslím si, že je to docela nic moc na 3 děti, když já jsem na rodičáku a od října budu brát jen 3800 a to mi ten parchant ještě vyčítá peníze, že se mám dobře...no nezabila bys ho? 🙄

frisbee
24. čer 2009

holky...nedá mi to,abych nenapsala...berte si vždycky právníka...já ho neměla a dopadlo to tak,že se mi soudce smál do obličeje a mluvil se mnou,jako kdybych byla z něčeho obviněná a chudák tatíček podnikatel ublíženej..vůbec ho nezajímalo,že holce bylo už 17,žádala jsem poprvé v životě a tatínka placení moc nezajímalo...řekl mi,že jsem nemorální,že chci zvýšit výživné a určil mi na velkou holku 1100.-Kč.Fraška

popelka.miri
24. čer 2009

Frisbee: to jsou gauneři, nic jinýho 😝 ! Jak může soudce upřednostňovat zájmy chlapa nad zájmy dítěte? A 1100 je směšné, ty jsi se neodvolala? 😕 Já bych to udělala hned...J8 taky chtěla právníka, dokonce jsem byla kvůli tomu na sociálce, ale tam mi řekli, že tady nic takovýho není, přitom jsem slyšela a četla něco jiného, takže nakonec bez právníka...bohužel na mateřské se 3 dětmi, bez úspor jsem neměla na výběr 😖
Ale tady je aspoň vidět, že ne všichni soudci jsou dobrý 🙄

frisbee
24. čer 2009

popelka:Soudce překroutil celou moji výpověď,nepustil mě ke slovu a do protokolu nadiktoval šíleně ironický a blbý věty,jako kdybych byla dement.Potom mi řekl,že by bylo ode mě nemorální ,kdybych se odvolávala.Právníka ti musí poskytnout ex offo-dokonce oni mají jeden den v týdnu úřední hodiny zdarma,to se tě chtěli zbavit.Já jsem ráda,že to mám za sebou,takové ponížení jsem v životě nezažila-už nikdy se nebudu soudit 😝

vm72
24. čer 2009

Holky,to je teda strašný!!!!!!!!!!!!!!!! Na koho jste to narazily...!?!? To ta moje soudkyně manželovi vpálila,že ONA je tady od toho,aby hájila práva dětí a to i těch nenarozených,tak ať si to uvědomí,že jako na ty jeho nesmyslný kecy není zvědavá. 😝
O právníka mám zažádáno,tak jsem zvědavá jak pochodím.A hlavně když už bych ho opravdu dostala (v což doufám),aby mi doopravdy pomohl a aby paní soudkyně byla taky tak skvělá,jako ta první.Ale to už jsem psala... 😉

popelka.miri
25. čer 2009

Já dneska mluvila s kamarádkou a jedna holka prý dostala na dítě alimenty jen 1000!kvůli tomu, že má on exekuci na plat. Ale na druhou stranu, já četla v časopise od právníka, že chlapovi může zůstat jen životní minimum, ale na alimentech se šetřit nedá 😒
Přímo tam psala jedna, že má manžela se 14000 čistého, mimino mají spolu a on má 2 děti s bývalou a platí na ty dvě 6000 a nikoho nezajímá ani soud ne, že on má další rodinu, že prý minimum mají a hotovo.
Takže mám pocit, že opravdu záleží na konkrétním soudci...jo mimochodem ta koza soudkyně, co jsem jí měla u rozvodu já mi řekla, když jsem chtěla pro sebe výživné, ať zvážím, jestli to nemám stáhnout, že pan xx ty peníze určitě nechá pro děti a místo mého výživného to utratí určitě za děti, že jim něco koupí, někam je veme atd. 😠 😠 !!
Tak tohle už bylo moc! On! to jo...a jak ona to může vědět, když se na nás zrovna vybodl a má mladou holku, že, užívá si život.. 🙄 Nakonec jsme se museli na výživném dohodnout mimosoudně, jinak bych měla úplný h... 😝 A to se každou chvíli může stát, že mi to přestane platit úplně, protože nemám na tohle papír 😕
Tolikero k mým zkušenostem se soudy 🙄

frisbee
25. čer 2009

já tam holky nenapsala,že mně těch 1100.-Kč na 17.letou holku určil ten soudce z příjmu manžela,on měl měsíčně víc jak 100000.-,na soudě doložil jenom půlku...jak říkám,fraška to byla...

popelka.miri
25. čer 2009

I kdyby měl jen půlku, tak tohle je pakatel i pro někoho, kdo dluží a má platit i alimenty 😠 😠
Teď mě napadlo, jestli ten soudce nebyl podmázlej? od toho šmejda tvýho bývalýho, když je bohatej, tak by si to mohl lehko dovolit 🙄 😝
Je to hnus!

frisbee
25. čer 2009

já si to myslím,mě se spíš dotklo,že tam se mnou jednali jako s póvlem,když jsem chtěla promluvit,soudce na mě řval a do protokolu diktoval,co si vymyslel...já to zvýšení žádala poprvé od rozvodu,po 10 letech.....

popelka.miri
25. čer 2009

Právě proto, že to vypadalo, že je podmázlej a byl sprostej, tak bych se odvolala, ale jinam, k jinýmu soudu!! Jestli to jde...No a zvýšil ti ho z kolika na kolik? A jak ten blbec odůvodnil, že ti přiřk tak málo?

frisbee
25. čer 2009

z 1100.- na 1100.- 😀 😀 😀 ....já už na to neměla sílu po tom zážitku...dcera se o to postarala sama,stejně jí potom musel dát peníze na školu atd.,víš?

frisbee
25. čer 2009

že jsem nemorálnní,když žádám zvýšení!!!!

popelka.miri
25. čer 2009

No jo, tady na koníkovi je diskuze o placení výživného a tam jeden obhajuje kámoše před jeho ex, která žádá o zvýšení na dítě, že je taky nemorální, něco na ten způsob a nám některým se to nelíbilo a řekli jsme svůj názor a jedna se do nás pustila, že jsme asi nechutné my 😀 Můžeš se tam mrknout 😉

frisbee
25. čer 2009

popelka:bych se s ní nezdržovala,to je nějaká zapšklá kyselá zadnice naštvaná na celej svět 😎 😎 😎