Manžel od nás odchází. Za jak dlouho tá bolest přebolí?

srdcebolavy
14. říj 2007

Prosím o radu všechny maminky,které si touto složitou životní situací prošly,nebo které jsou na tom podobně jako já.
Jsme 6let manželé a celkem spolu žijem 9rok.Máme 3,5letého syna a jsem skoro v 5.měsíci těhotenství.Z mého pohledu bylo manželství v pořádku,spokojené,všude jsou nějaké mouchy a v každém vztahu se objeví občas obláček.Snažila jsem se být dobrou manželkou a matkou a nevím,kde se stala chyba.Asi před třemi měsíci začal být manžel jiný,když jsem se ho zeptala jestli se něco děje,tak mě řekl že ne,jen toho má hodně v práci.Před 5dny jsem na něj uhodila opět,jestli se něco děje a oznámil mi,že má partnerku a chce začít nový život.
V ten moment se mi zhroutil celý svět,celé roky našeho vztahu se mě promítl v hlavě.Je to pro mě strašná rána,nevím,jestli to sama zvládnu se dvěma dětmi.Musím se asi smířit s tím,že zůstanu sama,ale nějak mě to mozek nechce brát.Mám srdíčko rozbitý na tisíc kousků,moc ho miluju a bez něj si život nedokážu představit.
Místo abych přibírala,zhubla jsem 6kg,je mě pořád špatně,hodně zvracím.Jsem ted zralá na psychiatrii.
Musím ale myslet na naše děti 😢 😢
Poraďte mi,za jak dlouho ta velká bolest přebolí a smířím se s tím vůbec?????Jsem strašně zoufalá....

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

andreafa: máma chodí do práce a bydlíme od sebe 40km,takže tu musím vydržet sama.bydlíme tu půl roku a kamarádkám tady to říkat nechci,tak blízké si zase nejsme.
díky za to že by si přišla,to by mě pomohlo,když to máme podobné...díky 😵

sue:souhlasím s tebou,žádné scény mě nepomůžou.budu bydlet zatím tady.jinak navrhl zajistit bydlení a placení 7000,- k rodičáku.zatím co budeme tady bydlet.mám si vzít všechno co budu chtít a co budu potřebovat.no uvidím,co bude dál,na čem se dohodneme....
samozřejmě mu nechci bránit aby vídal malého jak bude chtít,ale představa,že ta cizí ženská bude šahat na moje dítě,mě fakt děsí!!!!

andreafa
14. říj 2007

ale preco musis odist? preco nemoze on?????? 😠 boze, co mu preskocilo? ty tehotna sa mas stahovat??? sibe mu! ja som sa pred tydznom stahovala a myslela som si, ze skapem. s polrocnou dcerou a milionom veci... hrozne.

kamila3
14. říj 2007

AHOJ,JE TĚŽKÝ SE K TOMU VŮBEC VYJÁDŘIT,NATOŽ PORADIT...MÁŠ PRQVDU V TOM,ŽE NENÍ MOC DOBRÉ SE SVĚŘOVAT KAMARÁDKÁM,MÁLOKDY SE TĚ NĚKTERÁ ZASTANE A NEVYKECÁ TO JAKO SENZACI DÁL.IKDYŽ HO MILUJEŠ ASI TAKOVEJ ZBABĚLEC A SOBEC NESTOJÍ ZA TO.JAK MŮŽE NĚJAKEJ CHLAP OPUSTIT ŽENU V PÁTÝM MĚSÍCI?? NENÍ HO VŮBEC HANBA JÍ TO ŘÍCT V TOMHLE STAVU DO OČÍ? A NASLIBOVAT ŽE JÍ BUDE PLATIT A PODOVNĚ??...PROMIŇ,ALE JSEM ASI PŘÍLIŠ REALISTA A MOC NA NĚJAKÉ SLIBY NEJSEM.TA JEHO NOVÁ TO URČITĚ NEBUDE TRPĚT DLOUHO A TŘEBA TAKY ZALOŽÍ SVOU RODINU A NA TEBE A DĚTI BY NEMUSELO "ZBÝVAT"...JE TO HROZNÉ A NEVÍM CO BYCH V TVÉ SITUACI DĚLALA.SNAD SE MU TO JEDNOU ŠKAREDĚ VYMSTÍ...
JAK PÍŠEŠ TA PŘEDSTAVA ŽE NĚJAKÁ CIZÍ ŽENSKÁ SAHÁ NA TVOJE DÍTĚ...URČITĚ TO ASI NEBUDE JEN TAK,TA VÝCHOVA A TO JAK TO BUDE MALEJ(MYSLÍM ŽE KLUK JE TO ,ŽE...)SNÁŠET. POCHYBUJU TAKY TROCHU O NÍ... ONA VÍ ŽE JEJÍ MILENEC VLASTNĚ OPUSTIL MANŽELKU TĚHOTNOU ??? ASI UŽ BYCH SE SAMA POZASTAVILA NED TÍM JESTLI JE TEN CHLAP NORMÁLNÍ A JESTLI TO TAKY JEDNOU NEUDĚLÁ MĚ...NO ASI JE TO HUSA....
NO NEMÁŠ LEHKEJ ÚKOL,BUDEŠ SE S TÍM MUSET VYROVNAT A NĚJAK SE S TÍM POPASOVAT.MYSLI ALE NA TO NENAROZENÝ DÍTĚ,MĚLA BY SI NĚCO PŘIBRAT A BÝT ALESPOŇ TROCHU MIMO STRES,ALE ASI TO NEJDE VIĎ...
JINAK K BYCH SE OPRAVDU NEBÁLA A ZAŠLA K PSYCHIOLOGOVI,NEBOJ SE ,NIKDO Z TEBE BLÁZNA NEUDĚLÁ.NEMUSÍŠ TYHLE SITUACE ZVLÁDAT A NAVÍC JSI TĚHOTNÁ!!! NAKONEC UVIDÍŠ CO MAJÍ LIDI ZA STAROSTI A ŽE V TOM NEJSDI SAMA.JE TO LEPÉŠÍ NEŽ TRPĚT DEPRESEMI A MYSLÍM,ŽE BY TI MOC MOHL POMOCT BEZ LÉKŮ,JEN TAK SI PROMLUVIT.VÍM O ČEM MLUVÍM...DRŽÍM PALEC KAMILA

georgine
14. říj 2007

srdicko,
já jsem taky premyslela nad tim proc by si mela odcházet ty a deti, tam at si jde zakládat nový domov se vsim vsudy, a s holým zadkem, magor 😠 Si mysli ze ten barak treba mozná koupil a tedka na nej má nárok, kdyz by byl soud stejne by vám pripadly 3/4 a on by mel ten zbytek.. Kdyz to bylo nabyto v manzelstvi a navic más sním skoro 2 deti.. Sla bych do nej tvrde, nromálne se na neho vysr... 😠 a to FAKT!!!!!

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

s bydlením to není jednoduché,dům máme na hypotéku a já to sama platit nemůžu.takže bud se dům prodá a peníze půjdou napůl nebo dostanu peníze na byt a on tu zůstane.jinak to nepůjde.

sue
14. říj 2007

Srdiečko a to on má toľko peňazí? 😲

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

sue: nevím jak to chce udělat....

jinak zatím tu budu bydlet a časem se uvidí co bude dál

sue
14. říj 2007

Srdiečko, ale podľa mňa by si sa mala nejak poistiť... čo keď mu šibne a tebe dva tri týždne pred pôrodom povie, že sa máš vysťahovať? 😒

musko
14. říj 2007

Sue, myslím, že máš pravdu! Človek nikdy nevie, čoho sa može dočkať.
Srdiečko, vyhľadaj si nejaký byt a príď mu s konkrétnou ponukou - toto som našla, ak to teda zaplatíš, presťahujeme sa tam s malým a nachystám si všetko pre miminko...

lia
14. říj 2007

srdiecko,ked je s nou par mesiacov,nechce si to este rozmsliet??neda sa to dat uz dokopy??asi by si mu vedela odpustit,nie??

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

sue: v úterý přijede tak si znovu promluvíme co a jak. a budu to chtít písemně už ted.všechno sepíšu a nechám od něj podepsat.ted mě říká že mě nechá co budu chtít,za měsíc si to může rozmyslet a už to nebude pravda...

sue
14. říj 2007

Srdiečko, presne tak... treba teraz myslieť maximálne racionálne...

lia
14. říj 2007

a kde je teraz do utorka??u nej??

georgine
14. říj 2007

srdicko myslela jsem si ze v tom bude hypoteka.. 😒 myslim ze si to mozná tedka ani sám neumi predstavit, to by jako prodal domek a dal ti penize na byt jenom tak, bez papiru, jako bez soudniho vyrovnání, tak tomu moc neverim, mám spatne zkusenosti nekomu verit a sama bych asi tolik penez jenom tak nedala.. Melo by to mit urcite standarty, nejaký normální postup - nejspise soudní, aby pak clovek mel co by mel mit.. na druhou strannu kdyz proda barak tak mu ty penize vyjdou ztezi na hypoteku spolu s urokyhybuji o tom, ze by se hypoteka dala zaplatit bezurocne 😒 a co mu pak zustane.. no nevim nevim.. aby si pak na to chudacku nebyla jeste hur.. a on ti ve finale rekl prodal sem dum, tak se budes muset vystehovat, a nemám penize na to abych vás nejak zajistil..

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

lia v práci...dělá na turnusy

georgina uvidím na čem se domluvíme...

andreafa
14. říj 2007

nech ti to da na papieri vsetko!!! ja som po mojom ex tiez chcela nech mi napise cestne prehlasenie, kolko mi bude platit na malu a termin dokedy ma vyplati, lebo som investovala do jeho bytu... on mi nepodpisal nic, povedal, ze mi nikdy nic take nepodise a v piatok mi oznamil, ze mi to, co som investovala do jeho bytu nevrati....

georgine
14. říj 2007

srdicko doufám ze se domluvite.. moc bych vámn to prála.. hádky taky nic neresi tak hlavne at se domluvite!!!

nika70
14. říj 2007

Ach jo, když čtu tyhle řádky,nedá mi to,abych nenapsala svou zkušenost.... Zůstala jsem před lety sama s 7letou dcerou a 4letým synem, taky by se dalo říct, že ze dne na den.....Bývalý manžel potkal po letech svou dávnou lásku,měsíc se scházeli a přesně jak říká Srdce, v té době začal být jiný,nemluvil....Vím, jaké to je, někdy jsem se ráno nechtěla probudit. A to jsem nebyla těhotná... musí to být pro tebe opravdu strašná situace a jsem uplně vzteky bez sebe, co některý chlapi dokážou.... Jediná moje rada,nebo spíš zkušenost zní: pomůže jen čas...... Zpočátku to bude opravdu bolet hodně, ale věř mi, že se to jednoho dne začne zlepšovat. Moc ti držím palce.

koni.klec
15. říj 2007

To je fakt drsnej pribeh, ale i v te nejhorsi situaci existuje nejaky reseni. Mne v nejvetsim srabu vzdycky pomuze vymyslet jeste horsi variantu. Napriklad, ze by ti umrel syn. Mela by jsi milovaneho manzela a druhe dite na ceste, ale prvni uz by to nebylo. Je to sice extrem, ale v zivote se stava i toto a nemuzes s tim nic udelat. Tak co je pak lepsi? Moji zname se to stalo, zemrelo ji zcela zdrave dvoulete dite, protoze jej prejelo auto. Takze nejen ztrata tvorecka, ale jeste pocit viny, jakoze toho se snad clovek nikdy v zivote nezbavi.

K tvemu manzilkovi: Tak jestli ti vycita, ze jsi putka domaci a on chce vzruso, tak ted ho teda muze mit. Snaz se byt nejpragmatictejsi, jak dokazes. Hysterii ale nech stranou, to nemaji muzi obecne radi, dokonce ani ti, ktere rajcuji dracice. Takze zadny vysypavani tasek.
Fakt je ten, ze muzi docela zahybaji. Ale sbalit se v dobe, kdy je zena tehotna a utect od maleho ditete, to asi mel hodne duvod. Bud byl radu let nespokojeny, nebo mu jednodusse hrklo v kuli a vubec netusi do ceho jde.
Kdyz jste dite planovali a udelali, tak snad jeste zamilovany nebyl, takze pokud je to otazka poslednich 3 mesicu, tak je to vskutku na povazenou. Proste ho nejaka doblbla v posteli nebo jinde, ale zatim to nema pevnej zaklad. Vzhledem k okolnostem nemuze. A pokud ano, pokud ji ma radu let a tebe privedl do jineho stavu, tak je to hajzl a nech ho jit.
Je ovsem mozne, ze v tom jenom lita a vlastne nevi sam, co chce. At tak ci tak, jediny, co muzes udelat je, ze prijmes verzi, ze ted se musis spolehnout jen sama na sebe a on je pouhou figurkou, ze ktere muzes maximalne vytriskat prachy. Ostatni ukaze cas.

Jeste jedna vec: Fakt, ze jsi opustila sveho prvniho muze s tim nema, co delat. Ty v tom mas jasno. Milujes sveho druheho muze (i kdyz si to treba nezaslouzi), mas s nim druhe dite a planovala jsi spolecnou budoucnost. Chyba neni v tobe, ale v NEM. A v tomto duchu je potreba uvazovat a pozadat o pomoc i ostatni, pokud bude nejhur. Ty jsi v tom naprosto nevinne. Dve deti nespadly z nebe, zjevne jste je chteli, a nejspis oba. Tvuj manzel mel jiste moznost vybrat si jinou matku svych deti. Neudelal to a dokonce te rozvedl. Takze bud netusi, o cem mluvi, nebo je to nevyzrale decko, ktere bavi jen vzrusujici situace, kde muze vyhrat. Chce to kazdopadne cas. Ani mozna dnes netusis, jak ti treba v zivote prospel, treba ti umoznil mnohem lepsi zivot jinde s nekym jinym, o nemz nemas ted ani poneti a ani si netroufas o tom uvazovat. Ale cas je proste cas, v tom ma Nika pravdu.
Hodne odvahy.

srdcebolavy
autor
15. říj 2007

niko díky,pro mě by bylo možná lehčí,kdyby už bylo dítě na světě,než ted sama čekat a bát se jestli bude zdravé,když mám ted takový stres.Doufám,že bude zdravé!!!děkuji a taky ti držím palce ať si šťastná...

koni.klec myslím,že ji potkal v době kdy jsem otěhotněla nebo chvilku před tím.v červenu bylo ještě všechno ok,od července jsem cítila změnu a na konci července jsem otěhotněla.nevím,jak je s ní dlouho.Když jsem se ho ptala proč mě to neřekl dřív,tak mi odpověděl,že netušil,že to zajde tak daleko...tak nevím co měl přesně na mysli.

asi su fakt moc hodná,nerozhazuju peníze,netahám se po flámech,jsem doma a starám se o rodinu a ještě si stěžuje.až bude mít jednou mrchu,která ho oškube a bude mu po nocích lítat po restauracích,nebude se starat o rodinu,pak může mít důvod si stěžovat....no jo ale ted s tím nic neudělám.

včera jsem to řekla sestře která přijela.moc mi pomohla,řekla,že pokud budu bydlet nakonec v jejich městě,pomůže mi s malým i miminkem jak to půjde a prý se mnou půjde i k porodu,když budu chtít,abych tam nebyla sama...tak jsem se těšila,že tatínek mého dítěte bude zase u jeho narození a nebude to pravda...

zítra pro mě bude těžký den.manžel přijede a budem opět promlouvat co dál.budu mít nervy,ale musím se snažit před ní nebrečet,protože vím,že mi to stejně nepomůže.chtěla bych aby to už bylo všechno za nou at to dopadne jakkoli,ale bude to ještě běh na dlouhou trať..
všem moc děkuju za podporu

andreafa
15. říj 2007

velmi, velmi, velmi ti aj s Karolinkou drzime palceky 😵 aj ja som otehotnela na konci jula(cervenec) 2006 a tiez len chvilku som bola stastna ☹
termin mas kedy?

dianga
15. říj 2007

ahojte.... ja som vcera vecer mala telefonat po niekolkych mesiacoch od byvaleho a moj drahy sa so mnou preto nebavi... dnes rano odisiel skoro bez pozdravu, dava mi paradne pocitit ze tym trpi, ale ja za to nemozem ze mi niekto zavola. Jemu ked vola byvalka, tak predomnou nezdvihne, ale viem ze ked je mimo, je s nou v kontakte... Mame medzi sebou velku vekovu barieru, ale ja nechcem o neho prist koli kravinam, ja ho lubim a za mesiac budeme mat babatko...

terezkaaa
15. říj 2007

srdebolavy:Je mi opravdu moc líto, co teď asi prožíváš.Chlap, kterej dokáže opustit těhotnou ženu a svoje dítě pro mě není chlap!
Já tě budu muset trochu zklamat, ale chlapi právě takový ženský vyhledávají, co se umí jen někde bavit a flámovat,třeba i utrácet...a navíc takovejm to ani nikdy ti chlapi nebudou vyčítat, protože ty rozchechtaný nány jsou přece tak úžasný a oni je obdivujou ANO!!.....Ale na ženskou, která je jen doma,uklizí, vaří, si pak na ní najdou cokoli a když si pak náhodou něco vyjímečně pro sebe koupí, tak ji budou oprdávat,proč utrácí...to je bohužel smutná realita.

terezkaaa
15. říj 2007

Hlavně už bych toho chlapa po tomhle zpátky nikdy nevzala-to je taky chyba většiny ženskejch.

srdcebolavy
autor
15. říj 2007

andreo a Karolínko moc děkuji.termín mám zatím na 7.4.2008

terezko jojo je to tak ale je to těžký,9roků života a skoro dvě děti.myslím,že se já nebudu muset rozhodovat,jestli ho vemu zpátky a odpustím mu,protože si myslím,že je rozhodnutý a odejde...no uvidím.at to bude jakkoli,budu milovat své děti a budu se jim snažit všechno vynahradit

rosnicka2
15. říj 2007

Mile srdce,

ackoliv ted resis hrozny srdcebol a velke zklamani, a ac Ti to pujde ztezka, zacni uvazovat materialisticky (dost to pomuze, od neustaleho se utapeni v depresich a v patrani, co, ze jsem udelala spatne). Mysli na sebe a sve deti, a v pochybach si opakuj, ze on rozhodl sam o Vas bez Tebe a rozhodl se tak, jak mu to pro nej prislo nejlepsi. Sepis si na papir, co konkretne od nej chces - tva sestra se zachovala uzasne, tak jestli ji to vydrzi - rovnou pozadavek bytu (jak asi velkeho) ve meste, kde sestra bydli, at mas nekoho blizkeho u sebe, a taky termin, kdy bys ten byt uz chtela mit. Jsi jeho manzelka a budete mit spolu dve deti, tak on moc dobre vi, ze je lepsi se majetkove vyrovnat a peci deti upravit i bez soudu, a tam si to nechta pak schvalit.A rovnoou mu rekni, ze priste bys tuto dohodu chtela sepsat u advokata ci notare. Po tom, co Ti udelal jiste chape, ze potrebujes mit jistotu noveho zacatku. Pokud se bude citit dotceny, tak mu rekni, ze se do teto situace dostal sam, svymi ciny a rozhodnutim, tak musi nest nasledky.

I kdyz se na to nebudes citit, musis se naucit myslet sama za sebe a za sve deti, zacni si planovat program, kde budete figurovat bez nej...zkus si to napr. vyletem do loutkoveho divadla, vyletem bvlacekm etc., kazda takova akce Ti doda sebevedomi, i kdyz Ti bude lito, ze na tech hezkych mistech nejste jako uplna rodina. Nezapominej, ze vinna neni jen ta druha, ale i Tvuj manzel...

Promin mi za ten to "musis", nemyslim to zle ale mam neco podobneho za sebou. Byla jsem jako ty.....az z odstupem casu vidim, jak zbytecne bylo moje sebeobvinovani, ze je to moje vina, jak zbytecna byla moje hrdost, ze jsem odesla jen s taskou (pravda, nemeli jsme deti), protoze me bolelo resit s osobou, kterou jsem milovala materialni veci...ale Ty mas deti a Ty netrp tim (nemyslim citove -tahle bolest potrva dlouho), ze si nabrknul jinou babu (i ta muze jednou otehotnet, zdomacnet, a i te muze ze stejnych duvodu zahnout).

drzim Ti palce!

musko
15. říj 2007

srdiečko, rosnička to na písala pekne....
Vidíš, sestra Ťa podržala a myslím, že podrží aj naďalej. Ver sebe a svojim silám! A zajtra sa drž!!!!

georgine
17. říj 2007

srdícko tak jak pak to dopadlo.. je to lespi?? DOufám ze ANO!! tak treba napis pa.. 🙂

mimma
17. říj 2007

ahoj srdiečko, čítam celú túto diskusiu, baby ti to pekne napísali...Je mi to ľúto, určite to bude dlhšie trvať, kým budeš môcť znova normálne fungovať, ale pôjde to a keby nie, tak choď za nejakým dobrým psychológom...to sú fakt strašné nečakané situácie... ☹ Ale ja verím, že stretneš niekoho, kto ťa takto nikdy nepodrazí a ostane s vami navždy a bude vás mať rád...strašne ti držím palce a ozvi sa!

maruschka
17. říj 2007

srdiečko,je to strašné a ešte neviem aké a je mi to ľúto.Ale prosím ťa,vzchop sa kôli tvojim krásnym detičkám-obom.Keď ty si nešťastná aj bábätko v brušku je nešťastné.Ak sa to čo len troška bude dať,nemysli na to,neplač za ním-nestojí ti za to,vidieť,aké sú jeho životné hodnoty.Nevracaj sa späť do minulosti,lebo budeš ešte viacej smutná.Musíš hľadieť do budúcnosti,kôli sebe a deťom.A hlavne,nenechaj sa obrať o nič a podľa možností mu to dobre "oslaď".Je to asi ohromný chochmesák,keď sa spýtal,či si bábo necháš.Ty si super žena a super mama,zvládneš to aj bez neho..Ak sa dá zavolaj si k sebe kamarátku,nejakú rodinu alebo mamu,alebo súrodenca.Nebuď sama.Zober všetky jeho veci a pekne mu ich postav ku dverám,aby zajtra videl,že už tam nie je vítaný,keď urobil to,čo urobil..