Manžel od nás odchází. Za jak dlouho tá bolest přebolí?

srdcebolavy
14. říj 2007

Prosím o radu všechny maminky,které si touto složitou životní situací prošly,nebo které jsou na tom podobně jako já.
Jsme 6let manželé a celkem spolu žijem 9rok.Máme 3,5letého syna a jsem skoro v 5.měsíci těhotenství.Z mého pohledu bylo manželství v pořádku,spokojené,všude jsou nějaké mouchy a v každém vztahu se objeví občas obláček.Snažila jsem se být dobrou manželkou a matkou a nevím,kde se stala chyba.Asi před třemi měsíci začal být manžel jiný,když jsem se ho zeptala jestli se něco děje,tak mě řekl že ne,jen toho má hodně v práci.Před 5dny jsem na něj uhodila opět,jestli se něco děje a oznámil mi,že má partnerku a chce začít nový život.
V ten moment se mi zhroutil celý svět,celé roky našeho vztahu se mě promítl v hlavě.Je to pro mě strašná rána,nevím,jestli to sama zvládnu se dvěma dětmi.Musím se asi smířit s tím,že zůstanu sama,ale nějak mě to mozek nechce brát.Mám srdíčko rozbitý na tisíc kousků,moc ho miluju a bez něj si život nedokážu představit.
Místo abych přibírala,zhubla jsem 6kg,je mě pořád špatně,hodně zvracím.Jsem ted zralá na psychiatrii.
Musím ale myslet na naše děti 😢 😢
Poraďte mi,za jak dlouho ta velká bolest přebolí a smířím se s tím vůbec?????Jsem strašně zoufalá....

popelka.miri
28. dub 2009

Jenna, dík! Potěšila jsi mě 🙂 . Já si taky myslím, že když jsem s dětmi sama, že jsem nejspokojenější..Ale byly časy, kdy mě vyloženě prosily, aby jsme si našli tatínka 😅 . Ale než se zase nechat ovládat nějakým chlapem a dělat mu nějaký servis, tak radši budu sama 😅 . A to setkávání s mužem jsem taky zkusila, ale nikam to nevedlo, protože jsem citově bloklá a už nedokážu žádnému chlapovi věřit. Ten můj ex. byl totiž lhář notorik a je pořád..Mám kamarádky, které mě pořád přesvědčují, že mít chlapa musím..jedna ho má, ale alkoholika, takže hrůza a druhá ho zas nemiluje. Tak proč se hrnout do něčeho, z čeho bych měla akorát problémy, když mám stejně pořád co dělat 😅 , 3 děti mě dokážou dokonale zaměstnat 😀

jenna7082
28. dub 2009

no kamaratky rozhodne nepocuvaj 😅 ved ty si sama rozumies, co je pre teba najlepsie. ak to zvladas financne atd atd ... nie je dovod. ja som toho nazoru, ze zvladnut sa da vsetko, ked clovek chce 🙂 ja mam s mojim ex relativne dobre vztahy, deti si bráva, takze oni svojho otca maju ale keby som bola v tvojej situacii, ze teda by ako keby nemali, neviem....tiez by som zvazovala, koho im do zivota pustim a koho nie. ja sa sklamania nejak extrémne nebojim, zivot beriem bez ocakavaní a velmi pozitivne 🙂 ale keby mali byt sklamané deti ... to teda nie !!! ty mas myslim trosku problem v sebe, otvorit sa novému vztahu a niekomu doverovat, co je pochopitelné...ale keby sme sa mali v zivote báť vsetkeho, co nas caka ... bol by to smutny zivot 🙂 pre stastie a pre lasku treba obcas aj riskovat 🙂 kazdopadne, si spokojna aj sama, tak naco to riesit 🙂 a este ze - co ma prist , to pride 🙂 ak bude niekto stat za to, urcite to pocitis 😵

jenna7082
28. dub 2009

a rozhodne by som nechcela mat vztah iba preto, ze to nezvladam financne brrrr 😠 a tiez uz si neviem predstavit niekoho obskakovat, uz som asi poznacena 😅 😅

popelka.miri
28. dub 2009

Jenna, finančně na tom nic moc nejsem. Mateřská a alimenty, sama to táhnu, malé je teprv 15 měsíců a kojím. Hlídání žádný, tak práce v nedohlednu a k tomu mám pořád nemocné děti a jsem s nimi pořád doma ☹ . A bývalý, ten si bere jen ty dvě starší a malá ho nebere. Ta je jen moje, zlatíčko 🙂 .. Ale jinak má na prvním místě jen sebe, svoje zájmy, kamarády a hlavně svojí milenku. Tvůj optimismus bych chtěla mít...Já jsem spíš pesimista, ale asi jsem taky poznamenaná, jak píšeš a už nechci nikoho obskakovat. Toho jsem si užila v manželství až až..Byla jsem dokonalá hospodinka a matka a jemu to vyhovovalo. Už nikdy víc 🙂

jenna7082
28. dub 2009

aj tak si uzasna, vies to 😵 verim tomu,ze je to teraz pre teba len tazke obdobie, ale nastastie nic netrva večne 🙂 barborka ti pojde do skolky, najdes si pracu, budes medzi ludmi ... a bude to fajn 🙂 byt optimistom nie je vobec tazke 🙂 zistila som, ze ten znamy citát "kazdy je strojcom svojho stastia" vobec nie je ziadne klišé ... naozaj si vsetko mozme vo velkej miere tvorit sami , to, ze zijem takto, som si v podstate vybrala sama a sama si aj vyberiem, comu budem verit a ako to budem prezivat 😵 zvladne to naozaj kazdy, len musi chciet 😵

popelka.miri
28. dub 2009

No Jenna, mně teda ten chlap zatím nechybí, to je fakt, ale horší to je s těma chlapskejma pracema v bytě 😅 . Když se něco rozbije, je třeba opravit atd. tak to je pak blbý, takže chybí jen nějaký údržbář 😀 . Přemyšlela jsem o nějaké příručce pro začínající kutily a opraváře, nevíš o něčem? 😀

jenna7082
28. dub 2009

😀 😀 😀 tak tento problem mavam často 😀 😀 😀

srdcebolavy
autor
28. dub 2009

popelko,jako bys mě mluvila z duše.....taky mě připadá,že za 10let jsem toho chlapa neznala,nikdy bych nevěřila,že se bude chovat,tak jak se choval a chová!!!
já jsem říkala,že už žádného chlapa v životě nechci,že nikoho nebudu hledat,že si nás někdo najde sám,když bude chtít. a taky že našel,je to jako zázrak,ale je to tak.přišlo to nečekaně,když jsem to vůbec nečekala,tak se objevil a už s náma zůstal.
jak to vypadá,když si nás našel hodný chlap??no toho menšího prcka bere jako svého a to doslova!!!je s námi od jeho čtyř měsíců a chce si ho osvojit,říká od začátku,že je to jeho kluk a přes to nejede vlak.s tím starším je veliký kamarád.vždycky chtěl rodinu a teď nás má a jsme všichni spokojení.jasně,že se taky pohádáme,ale umíme si všechno vyříkat a zase je dobře.vidím,že pro nás udělá všechno na světě,jen abychom byli šťastní

ma_se - mě taky ex posílal na přerušení,což jsem razantně odmítla,protože bylo miminko plánované.zhubla jsem v těhotenství 7kg a bála se,že miminko nedonosím,protože mě bylo pořád špatně od nervů a nemohla jsem nic sníst.byla jsem i v nemocnici na kapačkách,měla jsem předčasné stahy.na chvíli to pomohlo,ale pak se malý stejně narodil o 5týdnů dřív.teď už vím,že mě ex nestál za ty slzy a nervy.asi jsem si to musela přetrpět,abych ted mohla být šťastná

popelka.miri
28. dub 2009

Srdcebolavy, ta přezdívka už se k tobě nehodí 😀 , ted už tě srdíčko nebolí, moc ti přeju štěstí. Četla jsem tvůj příběh na začátku a moc mě dojal. No, já taky říkala, že už žádnýho chlapa nechci, že jednou stačilo a zatím to pořád platí 😉 , ale jak tě tak čtu tak si říkám, nikdy neříkej nikdy! 😅 Můj ex byl taky dokonalá maska, na veřejnosti se dělal jaký je férový a slušný a pak se všichni nestačili divit a opakovali dokola, že by to do něj neřekli 🙄 ...Je to super, když se najde hodnej chlap, kterej má rád cizí děti a chce jim být tátou 😵 . Ať váml to všem vyjde a už tě život nezkouší 🙂 🙂

srdcebolavy
autor
28. dub 2009

popelko,já vím,že už jsem spokojená,ale nechci si měnit nick 😀
děkuji za přání,ty se taky určitě v tou pravou chvíli dočkáš a objeví se ten pravý 😵 hodně štěstí 😵 😵
moji rodiče,když viděli jak se k dětem přítel chová,tak zírali a nechtěli tomu věřit.teď už jsou zvyklí a jsou rádi,že se máme dobře a má nás rád.

srdcebolavy
autor
28. dub 2009

popelko,kdybys potřebovala,tak mě písni do IP 🙂 🙂 🙂 papa

popelka.miri
28. dub 2009

Srdcebolavy, jsi moje naděje, fakt dík 🙂 . Mě teda moje máma spíš zrazuje z dalšího vztahu, ale já dám na sebe a uvidím 😉

srdcebolavy
autor
28. dub 2009

jůů no to jsem ráda!!!!!!nedej na nikoho jen na sebe,tak to má být,si na dobré cestě 😵 😵

vm72
4. kvě 2009

Ahoj kamarádky!
Můžu vám tak říkat,když se vlastně vůbec neznáme?
Já myslím ža ano. 😉

Bohužel i mě život (a hlavně ten manželský) ukázal taky tu svoji černou stránku... Proto jsem si našla tuhle diskusi,abych si nepřipadala na všechno tak strašně sama.Abych věděla,že to co prožívám teď já,se (bohužel) stává i ostatním...

Moc pravidelně sem sice nechodíte,ale já budu pořád nakukovat a třeba se budu moct svěřit,ulevit si svému bolavému srdíčku...

Všem které máte to nejhorší za sebou držím palce a těším se na vaše řádky.

Ahoj VM

popelka.miri
4. kvě 2009

Ahoj vm, můžu ti říct, že mi tahle diskuze hodně otevřela oči a dala správný pohled na věc..A už mám i pozitivnější přístup k životu 🙂 . I po těch zkušenostech.

vm72
4. kvě 2009

Já jsem teprve na úplném začátku a všechno vidím naprosto katastrofálně...
Ale to si asi prožijeme každá. ☹

popelka.miri
4. kvě 2009

Vm, tak mi napiš, co se ti stalo, vypiš se a trochu se ti uleví 😉 . Věř mi, že když já zůstala sama, tak se mi zhroutil svět, ani malá mě v tu chvíli nedokázala povzbudit, ale pak jsem se sebrala, pořádně vlastně až teď po půl roce a je mi fajn, OPRAVDU 😎

vm72
4. kvě 2009

Díky popelko. Určitě písnu.Jen teď nemůžu,mám tady mamku.Odpoledne bude klid,tak se rozepíšu.

kalu
4. kvě 2009
popelka.miri
4. kvě 2009

Ahojky Kalu 🙂 , tvůj ex je prostě prvotřídní svině..jak jinak nazvat člověka, který nechá své dítě v nouzi, okrade ho a sám si žije jako král.Já bych ho vykastrovala jako všechny tyhle chlapy 😠 Já vůbec nechápu rodiče tý ženský, co se k ní tvůj ex nastěhoval, stejně jako nechápu matku holky, co se tahá s mým ex (je jí jen 19,tahají se 4 roky), že tyhle blbečky, který jsou viditelně bezcharakterní bezpáteřní šmejdi ještě nevykopli 🙄 . Já bych přece pro svou dceru takového hajzla taky nechtěla!! Právě když jsem si přečetla od začátku tuhle diskuzi, kterou začala srdcebolavy,kdy to vypadalo u ní naprosto zoufale a pak se ohlásila, jak se má dobře, jak se jí šťastně vede i s dětmi, tak se mi taky udělalo docela fajn a věřím v lepší zítřky..Prostě jsem si řekla, že jo, milovala jsem ho celým srdcem, ale on si mojí lásku nezasloužil, tak proč se pro něho trápit 😎 Možná to je právě vysvobození od takového člověka, nemyslíš? Kalu, to trvalé bydliště znám. Taky jsem lítala jak vůl po úřadech, abych ho odhlásila a nepřišli na mě exekutoři, když bude mít dluhy. Jenže to prý musí on, což je sviňárna 😠 .. Nakonec se tedy odhlásil, ale jak dlouho jsem mu to připomínala!Udělal to až 3 měsíce po rozvodu!!! Takže to už mám taky v richtigu 🙂 ..Léto přichází (já sice pojedu leda do pr.. 😀 ), bude svítit sluníčko, teploučko, ptáčci zpívají, kytičky kvetou, vodička (možná 😅 ), to by v tom byl čert, aby nebylo dobře 😀 😉

vm72
4. kvě 2009
popelka.miri
4. kvě 2009

Jo, tak to mi dost připomíná mojí situaci 😉 ..On chtěl třetí dítě, pořád na něm usilovně pracoval a když jsem otěhotněla, tak ho to najednou nezajímalo a ještě byl na mě zlej..V 7.měs. prohlásil, že dítě chtěl, ale ne se mnou! 😔 Když jsem na něj udeřila, taky se po dlouhé době přiznal, taky ona s tím nemá nic společného a stejný kecy jako u tebe 🙄 , prý když s ním nebude, že bude sám..BLBOST! táhl to s ní 4roky, zamilovanej jak puberťák..Taky mi pak vyčítal, že málo sexujem(po těžkým traumativním porodu!) po celodenním maratonu okolo dětí a domácnosti, na kterou jsem byla sama, to holt takové vášně nejsou 😀 ..že mě nezajímají jeho zájmy okolo aut a ostatních věcí jako tvrdá hudba a puberťácké manýry..Ale aby nás někam vzal jako rodinu sám od sebe, to ne. Vždy jsem něco musela vymyslet a on měl ještě hubu, že ho to neba...Ale máš bod, že je při tobě jeho rodina. Moje tchyně mi řekla, že se nic přece nestalo, ať si najdu chlapa na sex, že jsem na něj byla hubatá(jo, když už jsem to s ním nemohla vydržet), že dětem taky nic nechybí!!!!!!!a prý je blbost, že měl poměr tak dlouho, ani se neozvala, když odešel, jak mi je at. Jediné, co ti poradím, je: Nech ho jít, nestojí za to. Je to zamilovanej blbec, který je zahleděnej jen do sebe a svý nový baby..Asi ho pořád miluješ, o to je to těžší, ale já si tím taky prošla a vím, že časem sundáš i ten zbyteček růžových brýlí, které nosíš a uvidíš ho opravdu v tom pravém světle a sebe jako samostatnou, sebevědomou ženskou, která se umí koukat dopředu a žít docela hezky i bez tohoto blba 🙂 😉

popelka.miri
4. kvě 2009

A ta tchýně tu jeho přijala do svého domu už první měsíc, co jsme byli od sebe a vyvařovala jí a ona u nich spala. Místo, aby synáčka vytrestala a jí zprdla, tak se o ně ještě hroooozně ráda starala. To už vůbec nechápu...

vm72
4. kvě 2009

Děkuju za tvůj názor.Asi jsem pořád ještě zamilovaná.Vlastně i mě samotnou překvapilo,jak moc mě to vzalo..Asi až když toho druhého ztrácíš tak poznáš hloubku toho citu.Ono v tom běžným životě to ani nejde.
Víš,já se s tím požád němůžu smířit.Vždyť mě přece tolik miloval! Říká mi,že ještě koncem roku tomu tak bylo,i když při poslední inseminaci,která byla v říjnu prý už ani nechtěl,aby to dopadlo.Protože už dítě prostě nechtěl.Jen mi to nějak zapomněl říct a dál jsme sexovali bez ochrany.Prý netušil,že s jeho 6% použitelných spermií se to může povést.Proto potom i ty scény,že to není jeho.
ZLOM prý nastal až v době,kdy mi dal ultimátum buďto dítě,nebo ON a já jsem si dál jela to svoje...(Naivně jsem pořád čekala,že ho to přejde).POTOM teprve si sní prý začal,porotže si dal do souvislostí,že když to neřeším,už ho nemám ráda!!! Jen mi pořád vrtá hlavou,kde k ní tak narychlo přišel.A mrzí mě,že mu nestojím za to,říct mi doopravdy jak to je.Pořád mlží,lže.Přitom vím,že si s ní jezdí po výletech a bere navíc sebou i naši dceru! To je přímo nechutný.
Jenomže ONA je paní podnikatelka,vydělá určitě dost peněz,zatím co já jsem teď v jeho očích naprostá NULA,ketrou musel 13 let dotovat,protože vydělávala málo.
Jeho otec mu domlouval taky,že tohle je prostě NORMÁLNÍ,že chlap živí rodinu,ale jemu to očividně přijde jako přítěž.

vm72
4. kvě 2009

Ještě že moje tchýně a tchán se zachovali naprosto suprově.Jsem jim za to fakt vděčná.Řešit ještě problémy s nima,už by mě asi doopravdy odvezli...

babara
4. kvě 2009

vm je mi to moc lito, ze se trapis, ale jak Ti urcite vsichni poradi, bud rada, za ses takoveho smejda zbavila!!! Stejne na Vas kaslal, k cemu by Ti chybel?
Sice cekas miminko, ale muzes klidne jeste potkat uzasneho chlapa, se kterym budete stastna rodina. Ses kocka. A mala Ti s miminkem urcite pomuze. Neboj, bude lip a ber to tak, ze mas od toho sobce pokoj a nemusis vic brat na nej ohledy.

popelka.miri
4. kvě 2009

vm72, podle mě tu svou známost má dlouho, jako ten můj mi řekl, že se s ní viděl párkrát(4roky není párkrát 😝 ), je to nechutný, když si na výlety s ní bere i vaši malou 😝 Mně to udělal za zády taky ani mi to předem neřekl. Prostě děti dlouho ukecával na zoo, ale holka nejela, jen kluk. Pak mi řekl doma, že s nima byla i ona a že se pořád líbali, hladili, kecali nechutnosti, vůbec jim to před ním 6ti letým klukem nebylo blbý! Ani to nebylo měsíc, co odešel a ten kluk to dostal takhle natvrdo od tatíčka a nový macechy 😠 ..Mně taky říkal, že nic nddokážu,že jsem neschopná a minulý týden mi idiot napsal do mailu, že obdivuje, jak to sama zvládám!!!Blbec, no jasně, když se na nás vybodl 😠 ..To ta nána ještě kluka štvala proti mě, tak jsem si došla za její matkou, ona se mě v tý době totiž bála 😀 . Hlavně, že máš oporu v tchánovcích, to se vidí málokdy. Co říkají na tu jeho novou? Fakt buď ráda, asi to jde blbě, že ses ho zbavila a budeš mít pokoj a časem se možná najde i někdo lepší.. V týhle fázi já zatím nejsem, ani jí neplánuju, ale ty možná časem jo 😀

kalu
4. kvě 2009
popelka.miri
4. kvě 2009

Kalu, ty jsi taková mrcha asi jako já, že jsi ho hned vyrazila, já taky 😀 a ještě jsem mu jí vrazila a vytahala za jeho lokýnky 😀 😀 ..Maminka se ho prý musela ujmout, aby měl kde být, chudáček 😀 S těma prachama to máme taky stejný 😅 , já se taky až u soudu a na sociálce dozvěděla, že si ulejval měsíčně od 2000 vejš!Aby měl na výlety a dárečky pro tu mrchu odvedle 😠 A to co ten debel tvůj i můj 😀 vykládají za lži, tak podle mě to dělají proto, aby tak blbě nevypadali na veřejnosti, když jsou takové svině..za to přece můžem hlavně my, to je jasný, ne 😉 Jinak výživný jsme si naštěstí dohodli i na mě do konce mateřský, to víš, já bych mu nedarovala, aby nás nechal na mateřský o žebrotě 😠 , i tak to stojí za prd 😝 Asi máš pravdu, že to není jen láska. Sere mě, že jsem mu všechno obětovala, dala mu 3 krásný děti a on mě vyměnil za takovou nicku! Je jí sice 19 ale vypadá na 16, hrůza a jak asi vypadala v 15, když s ní začal-pedofil!!!Přesně- je to ponížení, stud za něho i sebe před lidmi, jak na mě koukají 😕 , ješitnost taky. Ona je to taková vyzáblá chcíplina, nafrněná. Kdyby mě aspoň podvedl s někým na úrovni, ale vyměnit mě za takovou čůzu... 😠 . A reálně ho už pár týdnů opravdu vidím..už mu vůbec nevěřím, i když to na mě občas zkouší 😎 , já už se teď nedám zblbnout a odkážu ho tam kam patří- do pr... 😀

vm72
4. kvě 2009

Jo,tak to mi taky vyčetl,že MY (myšleno já s jeho rodičema) jsme z něho udělali bezdomovce!!! Pronajal si totož nějakou starou hnusnou garsonku od kolegy z práce a tam chudáček trpí.Je navíc prý s nervama v pr... ON!!! Protože to,co jsme proti němu ROZJELI nemá sílu snášet.Myslel tím to,že jsem se po skoro třech měsících tutlání a doufání že se srovná a po tom co mi řekl,že už mu na mě nezáleží a chce odejít,teprve potom jsem se svěřila jeho rodičům (ještě před tím to za mě udělala jeho ségra,když viděla jak jsem na dně) a ti ptom jeli se mnou k mým rodičům a tam jim všechno řekli. Tak to jsme proti němu všechno rozjeli a on je teď něco jako trpitel-Ježíš Kristus na kříži,nebo co...

Kalu- to asi opravdu ukáže čas,jestli to není to co píšeš.Majetnictví,zvyk,zrada,a hlavně ten strach z budoucnosti.Ono když je ti 37,máš desetileté dítě a druhé na cestě a navíc jsi od přírody bez sebevědomí,je to opravdu strašně moc těžký.