Manžel od nás odchází. Za jak dlouho tá bolest přebolí?

srdcebolavy
14. říj 2007

Prosím o radu všechny maminky,které si touto složitou životní situací prošly,nebo které jsou na tom podobně jako já.
Jsme 6let manželé a celkem spolu žijem 9rok.Máme 3,5letého syna a jsem skoro v 5.měsíci těhotenství.Z mého pohledu bylo manželství v pořádku,spokojené,všude jsou nějaké mouchy a v každém vztahu se objeví občas obláček.Snažila jsem se být dobrou manželkou a matkou a nevím,kde se stala chyba.Asi před třemi měsíci začal být manžel jiný,když jsem se ho zeptala jestli se něco děje,tak mě řekl že ne,jen toho má hodně v práci.Před 5dny jsem na něj uhodila opět,jestli se něco děje a oznámil mi,že má partnerku a chce začít nový život.
V ten moment se mi zhroutil celý svět,celé roky našeho vztahu se mě promítl v hlavě.Je to pro mě strašná rána,nevím,jestli to sama zvládnu se dvěma dětmi.Musím se asi smířit s tím,že zůstanu sama,ale nějak mě to mozek nechce brát.Mám srdíčko rozbitý na tisíc kousků,moc ho miluju a bez něj si život nedokážu představit.
Místo abych přibírala,zhubla jsem 6kg,je mě pořád špatně,hodně zvracím.Jsem ted zralá na psychiatrii.
Musím ale myslet na naše děti 😢 😢
Poraďte mi,za jak dlouho ta velká bolest přebolí a smířím se s tím vůbec?????Jsem strašně zoufalá....

georgine
14. říj 2007

srdicko a tam uz opravdu neni zádná sance pro to aby se manzel probral a vrátil.. Myslis ze uz je 100% rozhodnutý vás opustit.. Je to strasná situace a kazdá z nás se urcite v zivote tohot nejvic boji, nebo spon já, neumim si predstavit ze by nás manzel opustil, spise si neumim predstavit ze by opustil sveho syna, on je pro neho vice nez já pro nej.. nekdy to tak citim, ale nevadi mi to. Vázne tam neni jeste nejaká moznost??

sue
14. říj 2007

Srdiečko, strašne mi je to ľúto ☹ vôbec neviem ako poradiť... snáď len nebuď sama 😔 zbaľ syna a choď k rodičom alebo kamarátke na pár dní 😔 zamilovanému chlapovi by si teraz zbytočne hovorila, že ty ho miluješ a najmä, že ho potrebujú jeho deti... to by si si len ubližovala a hádzala hrach o stenu ☹ odíď, nech sa o základné potreby postará niekto iný (varenie a tak) ... len čas ukáže ako ďalej - v takýchto prípadoch väčšinou chlap dolezie po pár dňoch, resp. týždňoch späť... pretože málokedy tie baby, čo chcú ženatých chlapov, rátajú aj s ich špinavými ponožkami, hladom a tým, že ich milenci vedia byť aj nervní niekedy...
Držím palčeky...

musko
14. říj 2007

Ahoj!
Verím, že si vo veľmi zložitej situácii a súhlasím so Sue - nechaj ho doma samého, choďte so synčekom preč a nechaj to celé vychladnúť..... Teraz musíš hlavne myslieť na seba a dteičky - malý určite cíti, že čosi nie je v poriadku a miminko v brušku tiež potrebuje maminku, ktorá bude v pohode - aspoň relatívnej.....
Myslím, že sa manžel spamatá a príde za Vami, že mu dojde, o čo by prišiel, keby od Vás odišiel....Držím Ti palce!
P.S. Vie vobec tá jeho nádhera, že má doma malé dieťa a tehotnú ženu?

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

georgine....před dvěma dny mě řekl,že se už rozhodl.Prý ho už unavuje,že se s ním nepohádám,neřeknu co chci,neřeknu svůj názor...Prý tu ženskou nevyhledával,přišlo to samo.Nejhorší pro mě je,že jsem taky před 9lety opustila prvního muže kvůli němu,ale to bylo jinačí,neměli jsme děti. Bála jsem se toho celých 9let,aby se mi to jednou nevrátilo co jsem udělala a ted je to tady.Řekl mě,že má syna radši než mě a že mě má rád jako matku jeho dětí.Před půl rokem jsme si koupili domeček,jsem tu strašně šťastná,je to můj domov a ted budu muset odejít.Nevyhazuje nás,ale domlouvali jsme se,že mě koupí byt a bude dávat peníze.

sue:je to pro mě moc těžké,bojím se to říct rodičům,díky prvnímu nepodařenému manželství to pro ně bude taky těžké,věřila jsem že tentokrát to bude na celý život.Já mu nedokážu říct,at odejde za ní,chce být tady kvůli synovi než se to dál vyřeší...Bojím se že když ho pošlu pryč ztratím ho napořád.Jestli to trvá víc jak tři měsíce,tak si myslím,že by nepřišel zpátky.Ona je prý s mířená,že je ženatý a má děti.
Holky jsme fakt zoufalá...děkuji za podporu

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

musko nemám kam jít,rodiče mají malinký byt a malý tu navíc chodí do školky...
Prý ona je smířená s tím,že má ženu,syna a dítě na cestě.Navrhl mi,jestli si dítě nechám a řekla jsme že jo,že kvůli NÍ nezabiju naše dítě...

sue
14. říj 2007

Srdiečko, tak nejaká kamarátka... ale aj tak budeš musieť s pravdou von 😔 ono sa to rýchlo nevyrieši podľa mňa 😔

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

sue já vím,ale pořád čekám,co se bude dít dál než to rodičům řeknu.kamarádku tu žádnou nemám takovou které bych se mohla svěřit,bydlíme tu krátce a já se strašně stydím,co na to řeknou lidi až se to dozví...vím,že se mám na ostatní vykašlat,ale moc mě to bolí

musko
14. říj 2007

A čo svokrovci?( Tchánovci?) Nepostavia sa na Tvoju stranu?
Myslím, že je fakt zamilovaný a nevidí na pravo a ľavo - a nežijú spolu... Tam keď opadne tá zamilovanosť, tak tiež prejdú do každodenného života a niekedy ani nebudú mať silu sa hádať..... To pri každom náznaku "nudy" bude opúšťať rodinu? Navyše si myslím, že sa doma asi nenudíte, keď máte syna - u nás na to fakt nie je čas....

andrea73
14. říj 2007

Srdíčko je mi líto, co se Ti stalo a věř, nejsi jediná. Znám jeden púřípadf který se stal nedávno mé kamarádce a řeší to stejné. U ní to taky přišlo jako blesk z čistého nebe bez jak

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

musko prý to mamince řekl a ona mu prý řekla jestli je normální!!!ale prý je to jeho život,že mu do toho kecat nebude.mrzí mě,že ona nezavolá a nezeptá se,jak mi je...

alexandra
14. říj 2007

Kazda bolest preboli a mas deti, pre ktore sa oplati vztycit hlavu a ist dalej. Vydrz...

andrea73
14. říj 2007

jakýchkoli náznaků. Prostě se jeden den sbalil a odešel. Moc s tou kamarádkou soucítím, ona si to nezaslouží, ale chlapi jsou hajzli a nepřemýšlí mozkem, ale koulema. A některé ženské jsou o to větší svině, že Tě například znají, kamarádí se s Tebou a za zády Ti spí s chlapem. Na všechno musí být 2. Držím Ti palce, ať to co nejdříve vyřešíš a hlavně se opatruj už kvůli miminku, které nosíš pod srdcem. Pak by sis to celý život vyčítala, kdyby se s ním kvůli chlapovi, který za to nestál něco stalo. Moc Ti držím palce 😉

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

můj malý syn cítí,že se něco děje,protože každou chvilku brečím,tak jde za mnou utírá mi slzy a říká mami nebreč...je malý a myslím,že mu bude táta hodně chybět,i když k němu bude jezdit na návštěvy

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

alexandra....já vím,ale teď je to moc těžké a nemám sílu se s tím smířit,ikdyž asi budu muset

georgine
14. říj 2007

to musi byt ale sůva, kdyz je smirená stíím ze ceká rodinu a má maleho chlapecky, který je ve veku kterém potrebuje tatku a hodne..Neboj se to rict rodicum, clovek se dostane dos ituace a vubec nevi jak, to je zrejmne tvuj pripad.. Potrebujes si o tom s nekym v kom citis duveru a oporu promlvit, vim ze urcite nejvetsi duveru citis v manzelovi ☹ ale i tak najdi nekdoho dalsiho komu se sveris..

Nekdy se stane ze mnazelstvi se rozpadne kvuli velmi dominantní manzelce, ale taky je tomu naopak,okud si hodná, klidná tak za 1.manzel nevi co má doma a hledá asi nejake vzruso, mozná je to jen krize v souzití..Ale na druhou stranu i kdyby to doslo tak ze budete od sebe, tak si stejen drive nez pozdeji lidi uvedomí co v zivote meli a co ztratily. Myslim ze vis o cem mluvim.. chlapi jsou nekdy porádne svine, teda bez urázky, dokázou zlomit vaz , my zenský se k tomu musime postavit celem, uz kvuli detem, ktere jsou jenom loutkami v rozehrane hre..

tay plánujemem stvabu a pk kdyz se prestehujeme dokázu si uz ted predstavit jake to bude bydlet ve svem, no a oto hur nemuzu myslet ani na to ze byse to pak rozpadlo - je mi vás mooc lito!

georgine
14. říj 2007

jo na tchyne se neda v takových veecech zpolehat, nekdy se podari mit ferovou tchyni ale nekdy se zachova tak jako ta tvá. ☹

sue
14. říj 2007

Srdiečko, aj tak si myslím, že by si sa mala priznať rodine čo najskôr... možno na začiatku bude niečo v zmysle "však sme ti to hovorili" ale potom to prejde... oni ťa majú radi a budú ti pomáhať... nemôžeš ostať teraz sama 😔

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

díky...

nera
14. říj 2007

presne viac hláv - viac rozumu a ak on doteraz nemal rozum a chce opustiť manželku s dieťatkom a babätkom pod srdiečkom, tak si nezaslúži ani z Tvojej strany žiadne zľutovanie. Viem bude to nieže ťažké, ale priam strašidelné, ale treba to radikálne riešiť, nech si uvedomí o čo všetko príde....
fakt by si mala sa s tým niekomu zveriť, určiete niekto je v Tvoje blízkosti komu môžeš dôverovať a kto Ti ochotne pomôcť....
Držím Ti siiiiiiiiiiiiilno palce, aby sa to čím skôr vyriešilo, aby ty a detičky ste mohli kľudne fungovať.

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

je to beznaděj,když člověk má nový domov,rodinu a druhé dítě na cestě,je tak šťastný a během pár vteřin se všechno zhroutí jako domeček z karet...

sue
14. říj 2007

Srdiečko, chápem ☹

musko
14. říj 2007

Povedz to Vašim, určite Ťa podržia - vždy je to tak - ak očakávame negatívnu reakciu od rodičov, tak nás zvyčajne veľmi prekvapia a zaujmú triezve stanovisko. Potrebuješ to prebrať s niekým blízkym, aby si sa v tom nemotala sama - si teraz príliš zranená a citlivá. Potrebuješ niekoho s nadhľadom.... Nemáš súrodencov?

jzfr
14. říj 2007

Srdiecko - ja viem, ze co ti tu teraz napisem nevyznie ako povzbudenie, ale neda mi ☹ - v kazdej aj v tej najhorsej situaci existuje nieco dobre, pekne, alebo aspon prijatelne 😅
(osobne) poznam pripad, kde sa manzelstvo rozpadlo po 15 rokoch (ten isty dovod), ale narozdiel od tvojho partnera - tento nic nikomu nedaroval - tyral nielen svoju zenu, ale este aj psychicky deptal svoje este vtedy malolete deti - vsetko, co mohol im zobral (obral ich o velky byt, o nabytky a donutil matku sa zadlzit tak - ze to doteraz este splaca a uz je od vtedy vyse 10 rokov)
tyranie doslo az tak daleko - ze matka bola hospitalizovana v specifickom ustave niekolko tyzdnov (dnes je uz vsak vdaka Bohu z toho von 🙂 ) a deti tiez boli sledovane psychologom!!!! - no ale dnes su to uz dospele osoby s vlastnymi uspesnymi zivotmi 🙂
napr. detom nedovoloval sa ucit pri svetle (v zime ked prisli zo skoly a bola skoro tma - jedno z deti bolo na strednej skole a to druhe sa ucilo na primacky na strednu skolu!!!!)
bol by ich snad obral aj o hracky!!!, keby ich neboli rozdali mladsim detom v predstihu
🙂 co som tym chcela povedat - tusim si vysie pisala, ze Ti je ochotny kupit byt a platit na deti - ver mi - nie kazdy chlap to urobi - toto je TO pozitine v celej tejto smutnej a tazkej situacii
ale tymto vobec nechcem zlahcovat situaciu, v ktorej si 😔
jedno je vsak iste - prosim - skus pozerat aj na tie lepsie stranky zivota - mas jedno krasne dietatko, ktore ta velmi lubi a druhe na ceste - obidve Ta potrebuju - neboj sa - si dost silna - my zeny dokazeme vela zniest!!
a este snad jedna vec - po kazdom dazdi vyjde slniecko - tak ti zelam aby to vase coskoro vyslo 🙂
drz sa a objim silno tvojho synceka

sisi7
14. říj 2007

srdcebolavy je mi ťa úprimne ľúto, ale plač a slzy ti teraz nepomôžu a ako tu písali dievčatá, zaláskovanému somárovi je teraz zbytočné hovoriť, ako bude deťom chýbať.Takže navrhujem:
l.zistiť, kto je tá flandra
2.ísť k nej, ak má nejaké dobré postavenie v práci, tak do práce, vysypať jej tam tašku manželových špinavých vecí, nech si ho berie so všetkým, čo k nemu patrí a povedať jej, že po pôrode jej tam prinesieš obidve deti, pretože sú vás oboch
3.nezaškodí jej jednu streliť
neviem, či by som toho bola schopná ja, ale toho druhého bodu určite.Ľudia budú o vás aj tak rozprávať, tak nech aspoň majú o čom a takto sa automaticky postavia na tvoju stranu a ona bude znemožnená
4.v žiadnom prípade sa nesťahovať a oddiaľovať to, pokiaľ to pôjde, len by si im to uľahčovala
Držím ti palce, viem, že si nedokážem predstaviť hĺbku tvojej bolesti, ale máš na ňu právo,vyplač sa, ak ti to pomôže aj tri dni v kuse a potom dosť, utri si slzy a začni baliť tie špinavé ponožky

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

sisi7: nevím,kdo to je ani to asi nemám jak zjistit....a na druhou stranu ji ani nechci vidět.kdyby měla charakter,tak ona by do takového vztahu nešla,i když samozřejmě manžel taky.
já nevím co udělám,nevím,jestli mu řeknu at odejde,musím na to nabrat sílu,je to teprve 5den,tak to ještě hodně,hodně bolí a ted to nedokážu.hlavně kvůli malému.
a za další...mám obavu co bude dál,za 5měsíců se moje dítě narodí a já mám zůstat tady,v našem společném domě???to mě rve srdce už ted.spíš bych chtěla rychle vyřešit abych bydlela ve svém bytě a stihla ho nachystat než maličké přijde na svět....chjo,je to tak těžký a zoufalý

andreafa
14. říj 2007

srdiecko,
moja dcerka mala 3 mesiace, ked jej otec odisiel - vratil sa k byvalej. a to sme este tyzden predtym uvazovali, ze si urobime druhe babo co najskor....
viem, co prezivas a ver mi, ze tu lutost ani rady od inych nepomozu. cas je najlepsi lekar.... mne pomohli rodicia. vratila som sa k nim (lebo nas vyrazil z bytu)a nemam cas mysliet na to co sa stalo. i ked mi je strasne,ved su to len 3 mesiace, ale uz neplacem kazdy den a pomalicky mi zacina vychadzat slniecko. ty to mas horsie, lebo cakas miminko a stresy mozu babatku uskodit, ale nikdy nie je tak zle, aby nebolo horsie a toho tvojho by som prefliaskala 😠 nebud sama, to zabija. spolocnost blizkych ti urcite aspon trosku pomoze. moja, drzim ti moc palce a nech ten idiot dostane rozum!
co sa deje s tymi chlapmi????

andreafa
14. říj 2007

ja som to mojim rodicom povedala az po mesiaci, lebo som ich nechcela trapit, ale oni mi neskutocne pomohli. neodchadzaj z domu, skus si zavolat maminu, alebo kamaratku, nech tam s tebou byva aspon kym nie si z najhorsieho vonku. nesmies byt sama, ja viem, co to je... v jeho byte som byvala sama s malou este necele 3 mesiace a skoro som skoncila na psychiatrii, lebo tam chodil akoby sa nic nestalo a obtazoval ma 😖 a potom sa len podozvedala veci, co ma skoro polozili... fuuj, nikdy viac. vyhod ho, a neplac za nim, on si to nezasluzi.
keby si byvala blizsie, tak by som hned prisla..

sue
14. říj 2007

Srdiečko, podľa mňa nerob hysterické scény ako písala sisi7... to nikomu nepomôže - ty ublížiš sebe aj bábätku, lebo to bude záťaž na nervy, tej ženskej to nijak neublíži a tvoj manžel si aj tak nič neuvedomí, len ťa bude mať za hysterku a ju za chudinku...
...pripravuj sa na bábätko, treba zabezpečiť právne veci, nemyslím rovno rozvod, ale to čo ti sľúbil, nech aj dodrží - lebo dni budú plynúť a do neho môže niekto niečo nahučať a po vašom byte nebude ani chýru ani slychu... tiež treba dohodnúť jeho návštevy... ako si to predstavuje... a najmä využiť situáciu, ak je priaznivá a blbo povedané z neho vytĺcť čo najväčšie výživné na deti...

srdcebolavy
autor
14. říj 2007

andeafa: tak to jsme na tom podobně.máš krásnou holčičku a taky tě to pořád bolí.vím,že rodiče mi pomůžou,ale bydlet tam nemůžu,mají malý byt.hlavně budou z toho hodně zklamaní a neštastní,ale budou se radovat z dalšího vnoučátka,kéž by to byla tentokrát holčička(mají 4vnuky).vím,že manžel už se rozhodl,že s náma nezůstane a chce začít nový život.asi jsem moc hodná,když miluju,tak celým svým srdcem a dávám to hodně najevo...
a kdyby se vrátil??ted bych mu to odpustila,protože ho strašně miluju i přes všechno co se stalo,ale nevím,jestli bych mu dokázala věřit tak jako dřív.to by ukázal čas...
děkuji moc za podporu holky ....doufám,že bude miminko zdravé,když prodělává se mnou takový stres.moc se na něj těším a jeho bratříček taky

andreafa
14. říj 2007

aj ja som si na zaciatku hovorila, ze by som ho prijala spat, keby sa vratil... ale uz nie!!! nikdy, nikdy, nikdy 😒
miminko bude zdravucke, neboj sa. drzim ti palce a nech to rychlo preboli 😔
jaj boze, toto je co za cudny rok? 😢