Manžel od nás odchází. Za jak dlouho tá bolest přebolí?

srdcebolavy
14. říj 2007

Prosím o radu všechny maminky,které si touto složitou životní situací prošly,nebo které jsou na tom podobně jako já.
Jsme 6let manželé a celkem spolu žijem 9rok.Máme 3,5letého syna a jsem skoro v 5.měsíci těhotenství.Z mého pohledu bylo manželství v pořádku,spokojené,všude jsou nějaké mouchy a v každém vztahu se objeví občas obláček.Snažila jsem se být dobrou manželkou a matkou a nevím,kde se stala chyba.Asi před třemi měsíci začal být manžel jiný,když jsem se ho zeptala jestli se něco děje,tak mě řekl že ne,jen toho má hodně v práci.Před 5dny jsem na něj uhodila opět,jestli se něco děje a oznámil mi,že má partnerku a chce začít nový život.
V ten moment se mi zhroutil celý svět,celé roky našeho vztahu se mě promítl v hlavě.Je to pro mě strašná rána,nevím,jestli to sama zvládnu se dvěma dětmi.Musím se asi smířit s tím,že zůstanu sama,ale nějak mě to mozek nechce brát.Mám srdíčko rozbitý na tisíc kousků,moc ho miluju a bez něj si život nedokážu představit.
Místo abych přibírala,zhubla jsem 6kg,je mě pořád špatně,hodně zvracím.Jsem ted zralá na psychiatrii.
Musím ale myslet na naše děti 😢 😢
Poraďte mi,za jak dlouho ta velká bolest přebolí a smířím se s tím vůbec?????Jsem strašně zoufalá....

sharmana
13. led 2013

@sorela no tak podla toho čo píšeš, tak je riadny herec...
Pre teba len lepšie ak sa nevráti.. Milenka potrestá samú seba, že si na krk priviazala chlapa, ktorý má záväzky, lebo kvôli deťom budú mať hádky určite.... Ako ste to vyriešili s bytom? Idete sa rozvádzať a musíte si aj deliť majetok?

sorela
13. led 2013

@sharmana Máme hypotéku na můj dům, zatím tvrdí, že bude vše platit..Musím se poptat u právníka jak to vše ošetřit.Když bude nejhůř pomůže mi bratr a nebo se dům prodá a za zbytek si koupím byt..

sharmana
13. led 2013

@sorela Takže dom je tvoj, len máte naň nejakú hypotéku? On nie je spoluvlastníkom toho domu? To je dobre. Ak chce prispievať na pôžičku, tak len dobre, bude musieť aj na deti. Najlepšie sa dohodnúť po dobrom, peniaze budeš potrebovať. A s deťmi, vieš, chápem ťa, že nechceš, aby ich brával k priatelke, tak sa s ním dohodni, že nech (zatial len jedno dieťa) berie len sám, nech ide radšej ku svojim rodičom, ale nie k priatelke, pre to dieťa to predsa len bude tiež nepríjemné... A inak ako reagujú tvoji svokrovci(manželovi rodičia)? Hádam nebudú chcieť milenku vo svojom dome, ved ja by som synovi aj papulu rozbila, keby mal deti a chcel by mi milenku do domu dovliecť..

sorela
13. led 2013

@sharmana Dům je jen můj...Jeho rodiče to ještě nevědí, myslím, že to ponesou těžko..Bydlíme na maloměstě, budou se bát pomluv. Tohle mě je naštěstí fakt jedno.Musím to s nimi dnes probrat. On to vůbec neakceptuje, prý at si malý zvyká...Já ho fakt nepoznávávám...

sharmana
13. led 2013

@sorela čože? no to je dobrý bezcharakterný ..... Tak mu proste malého nedáš, pokial sa bude chcieť stretávať aj s nou... Respektíve, neboj sa, pri nej, ani nebude mať tolko času a po čase mu bude skôr na obtiaž malého brat, lebo aj jeho kontese to bude vadiť, hlavne jej to bude uberať z jej volného času... Podla mna bude chodiť s malým ku svojim rodičom... Ak je dom tvoj, tak sa zatvor, malého mu nedaj, môže sa s ním pohrať aj u teba. Žiadny policajt to nebude riešiť, lebo ty máš právo byť s dieťaťom, povedia mu, že sa môže obrátiť na súd o zverenie dieťaťa do výchovy. Ty ho predbehni samozrejme, ale hned tento týžden, žiadosť o rozvod a predbežné zverenie dieťaťa... Bude si môcť malého brať len podla toho, kedy to ty dovolíš, respektíve podla nariadenia súdu. A vymen klúče od domu, zruš mu trvale bydlisko, aby sa nemohol k vám dobýjať...

sorela
13. led 2013

@sharmana Já to zase nechci tak hrotit, uvidíme. Třeba se s ním půjde ještě domluvit, zkusím zapojit i tchýni, malej je jejich zlatíčko...Každopádně díky za pomoc

ajciatko
13. led 2013

@lenkach v tomto prispevku akoby som sa videla :( maly ma 4 a pol a mala jeden rok a uz takmer pol roka sa snazim starar sama o dve deticky. Dovtedy to bolo tiez snaha o zachranu no dnes viem ze by to bolo bytocne. O malu takmer nejavíl zujem, ten zaujem prisiel az ked mala cca 9 mesiacov a dnes sa ohana ze v pripade ze enpristupim na jeho podmienky stetavania s detmi bude ziadat striedavu starostlivost. S tym vsak nikdy nebudem suhlasit. Kde bol takmer 10 mesiacov?????

sharmana
13. led 2013

@ajciatko tá striedavá starostlivosť je taká dosť nešťastná vec v niektorých prípadoch, ale súd ju nemusí vždy schváliť, ked máš dôkazy, že sa o malú nezaujímal 10 mesiacov, tak si malá k nemu aj tak nevybudovala vzťah... a možno by to aj tak nezvládol, lebo striedavá starostlivosť neznamená, že pichne deti svojim rodičom na týžden.. 😉

ajciatko
13. led 2013

@sharmana javiem ze by to nezvladol je pracovne dost vytaheny a rodicia mu nemaju ako pomoct nakolko mamu ma 150 km od nas ale on je hrdy a chce sidomazeat ze to vie... V ziadnom pripade mu vsak nato nikdy nepristupim lebo si to nezasluzi. A urobim aj nemozne nech endosiahne tu striedavu starostlivost... Len tazko s hrdym chlapom si mysli ze mu patri cely svet

kveta
13. led 2013

@ajciatko Moja odpoved na jeho vyhrazky striedavkou by bola: Vsak si o nu zaziadaj. Nebudes vidat deti vobec.

Mimochodom presne toto by Ti poradil pravnik v tejto faze: Neumoznovat kontakt deti s otcom, aby boli odcudzeni a jeho sance na sude sa tak prudko znizia.

Pri normalnom otcovi by som presadzovala striedavku. Ale toto nie je Vas pripad..

kveta
13. led 2013

@sorela Svokrovci malokedy podrzia stranu neveste. Pocitaj s tym, ze sa pripoja na stranu ex/manzela.

broken_arrow
13. led 2013

@kveta myslíš si že máš patent na rozum ? nechaj si tieto hlúpe doporučenia pre seba !!!

ajciatko
13. led 2013

@kveta no len pri jeho postaveni sa obavam ze by striedavu starostlivost mohol dosiahnut... Vie si zariadit takmer vsetko ak tusis naco myslim.. A preto ej odbre vychadzat s nim aspon zatial v dobrom, hoci ejto niekedy take..... A kym mala nechodi do skolky potrebujeme peniaze aby platil a navyse zatial byvame vo svokrovom byte. Takze ak pojdem do prace, ak si enjaku najdem sama s dvomi malymi detmi, prve co musim spravit je vziat uver ak to vobec pojde a ist do vlastneho....

pepibubu
13. led 2013

broken, květa jen řekla svůj názor, byť docela radikální, ale nikomu nic nevnucuje.....

kveta
13. led 2013

@broken_arrow Ak Ty povazujes za normalne nechavat svoje deti na starosti egoistovi, ktoremu nejde o cas s dietatom, ale o dokazovanie si svojho ega, pokojne to tak rob. U susedov iste takeho paka najdes, tak mu voz svoje deti. Ja to nevidim ako dobry napad.

Ak sa otec normalne zo srdca stara o svoje dieta, nech ma striedavku.

Nevidim na tom nic divne narozdiel od Teba. A radit budem, co uznam za vhodne.

jania023
13. led 2013

@broken_arrow sorry ale mne to pripada u teba skor ako tvoje muzske ego 😝 to ze ty si mozno dobry otec neznamena ze su vsetci..toto je stranka o vyjadreni nazoru a nie o utoceni jeden na druheho..vobec nechapem co chlapy robia na zenskych strankach..ked my budeme haprovat do vasho futbalu tiez sa vam to pacit nebude 😀

maminka11
13. led 2013

@kveta
@jania023 pozrite si toto, to hovir za vsetko aky je uzasny otec ☹
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problem...

jania023
13. led 2013

@maminka11 to vsetko sveci o jeho prispevkoch..ako som povedala..dotkly sme sa jeho muzskeho ega..ale aka ironia ze chclap ktory sam ma bokovku pride do temy ako je tato 😅

sharmana
13. led 2013

@ajciatko a to bývaš sama s deťmi vo svokrovom byte? a on sa od teba odstahoval, či ako?
no a rodičia ti nemôžu pomôcť?

broken_arrow
13. led 2013

Bol by som zvedavy ci kveta vie urobit poriadok aj vo svojom vzatu alebo iba tu na MK obstastnuje kazdeho svojimi radikalnymi radami ! Kym nepoznam celkovo situaciu tak nebudem radit niekomu co ma robit.

Kveta : mozno by is tu na MK nemala stracat cas a robit profesionalne mudre rady !

kveta
13. led 2013

@broken_arrow Dakujem za radu, ale mojou klientelou su zvycajne zeny, ktore prave nie su pri peniazoch, zivoria z materskych a za ich rodinne peniaze si niekde uziva nejaka prepytujem "priatelka", takze zivit sa v tomto sektore neda. Ale robim to rada aj zadarmo. A nepovazujem to za stratu casu.

lucenek
13. led 2013

@broken_arrow musím souhlasit stále a jen dokola reaguje v tématech podobého ražení
paní spasitelka 😝 😝 😝 😝

sirinka
13. led 2013

@maminka11
@jania023
@broken_arrow
@kveta
@lucenek preco mate potrebu niekoho osocovat? Myslim ze broken sa snazi so vsetkych sil dat doma vsetko do poriadku a kveta sa zase snazi pomahat zenam v ich trapeni....

jania023
13. led 2013

@sirinka neviem kto ho osocuje..nikto..napisal svoj nazor a ja som napisala zase ten svoj..precitaj si to vyssie ako sa praveze on osocoval 😝

maminka11
13. led 2013

@sirinka prosim najdi tam nieco z osocovania 🙂, nech sa snazim ako snazim, nic tam z osocovania nevidim 🙂

lucenek
13. led 2013

@sirinka viz můj předchozí příspěvek stále a dokola jen taková témata nikde nic pořádného jen samé hlody a agresivně zaměřené hefty
si přečti pár témat a uvidíš sama

maminka11
13. led 2013

@sirinka teda v mojom prispevku🙂 nic, ale absolutne nic nevidim, co by osocovalo 🙂

broken_arrow
13. led 2013

@lucenek nahnevalo ma to vydieranie , nech požiada o striedavku a deti neuvídí vôbec deti nie sú artikel na vydieranie !!!

kveta
13. led 2013

@lucenek Ja si Ta pamatam. Viem preco Ti vadi, ze radim zenam, ktore opustil manzel pre milenku. 😉

lucenek
13. led 2013

@kveta ale no tak puso jukni se do svých témat až tě zamrazí...nedovedeš jinde existovat a mě nevadí že radíš ženám co je opustil muž pro milenku ale jak to podáváš a argumentuješ...zameť si před vlastním prahem. Seš v manické fázi teď co? chtělo by to dodržovat léčbu 😉