Manžel od nás odchází. Za jak dlouho tá bolest přebolí?

srdcebolavy
14. říj 2007

Prosím o radu všechny maminky,které si touto složitou životní situací prošly,nebo které jsou na tom podobně jako já.
Jsme 6let manželé a celkem spolu žijem 9rok.Máme 3,5letého syna a jsem skoro v 5.měsíci těhotenství.Z mého pohledu bylo manželství v pořádku,spokojené,všude jsou nějaké mouchy a v každém vztahu se objeví občas obláček.Snažila jsem se být dobrou manželkou a matkou a nevím,kde se stala chyba.Asi před třemi měsíci začal být manžel jiný,když jsem se ho zeptala jestli se něco děje,tak mě řekl že ne,jen toho má hodně v práci.Před 5dny jsem na něj uhodila opět,jestli se něco děje a oznámil mi,že má partnerku a chce začít nový život.
V ten moment se mi zhroutil celý svět,celé roky našeho vztahu se mě promítl v hlavě.Je to pro mě strašná rána,nevím,jestli to sama zvládnu se dvěma dětmi.Musím se asi smířit s tím,že zůstanu sama,ale nějak mě to mozek nechce brát.Mám srdíčko rozbitý na tisíc kousků,moc ho miluju a bez něj si život nedokážu představit.
Místo abych přibírala,zhubla jsem 6kg,je mě pořád špatně,hodně zvracím.Jsem ted zralá na psychiatrii.
Musím ale myslet na naše děti 😢 😢
Poraďte mi,za jak dlouho ta velká bolest přebolí a smířím se s tím vůbec?????Jsem strašně zoufalá....

tatko_bubko
21. říj 2007

Neviem, ako funguju tie nepisane pravidla... a ci moze chlop prispievat do takejto babskej diskusie o probleme s chlapom. Ale neda mi to...

Srdieckin manzel nie je chlap, ani chlop, ale k.... no nechcem byt vulgarny, ale asi je, ked ho to riadi. Ospravedlnenia o zmenach a jeho potrebach a podobnych veciach, si moze strcit za klobuk. Raz sa rozhodol, tak sa rozhodol. Mate dve deti (sproste otazky o ponechati si sa nerataju, proste je fakt, ze mate dve deti) a on musi byt zodpovedny.

Ale ked nie je a je ch.. a k.... , tak to asi nepojde inak, ale len ako pisala rosnicka2, materialisticky mu vysvetlis, ze deti potrebuju to a to a ty to budes musiet zaobstarat. Tak nech sa postara, da nakopu $$$ a ide za tou kravou.

Prajem ti vela sil a prosim nehnevaj sa na neho, ze je taky ch.. Nie ze by si ten hnev nezasluzil, ale teba to zbytocne vysili. Sustred sa na deticky.

Prajem odvahu, vela sil a pevne nervy.

pohadka
21. říj 2007

Ahoj srdcebolavy - opravdu to není lehká situace. Byla jsem na tom podobně jako Ty. Rozešli jsme se s partnerem,když jsem byla těhotna. Po čase jsme to chtěli ještě zkusit znovu, ale nešlo to. Hádali jsme se a bylo by to samé co ve vztahu. Odešla jsem sama a měla před sebou velké rozhodnutí zda si mimi nechat či-ne. Doufala jsem, že mi rodina pomůže a tak sem se rozhodla pro mimi.Bydleli jsme u mých rodičů a bylo nám fajn. Postupe času jsem potkala nynějšího přítele jsem ráda

pohadka
21. říj 2007

srdce: že to tak je. Jen co chi říct. Netrap se i když je to těžký. Časem se to urovná a v rodině se vždycky najde někdo kdo pomůže 😵 😵 Přeji hodně síly a držím palečky

anatanka
22. říj 2007

Je mi moc lito, ze se ti to prihodilo zrovna v tehotenstvi. Ale neboj, casem to preboli a zapomenes na tu lasku, co jsi k nemu citila. Osobne znam jednu zenu se dvema detma, kterou opustil manzel, kdyz mladsi dceri bylo 6 mesicu a neklapalo to u nich uz delsi dobu, cely tehotenstvi si protrpela. Nevratil se k ni, ackoliv v to porad doufala a byla pripravena mu odpustit, ale stalo se to, ze ve triatriceti, s dluhama, se dvema detma potkala skvelyho chlapa a dnes s nim bydli a je ohromne stastna a teprve ted poznala, ze to, ze ji tenkrat manzel opustil byla vlastne jedna z nejlepsich veci, co ji v zivote potkala.

ella1
23. říj 2007

Vieš aký je najväčší trest pre frajerku tvojho muža?
Nechať ju s ním žiť!
to len tak na odľahčenie.chlapi sú tak nezodpovední!
A inak ja by som sa na tvojom mieste neodsťahovala,kým nebudem mať v ruke papier,že kúpil pre teba byt na tvoje meno.
dnes nemôžem veriť nikomu.
Veľa šťastia a veľa síl.a kľude sa vyplač.síce to nič nevyrieši,ale možno sa trošku uľaví.

ker
23. říj 2007

Taky držím palce a hodně pevný nervy do dalšího (určitě lepšího) života. A zároveň prosím o radu - názor. Můj přítel mi před pár dny zahnul - byl to šok, jsme spolu 7 let, plánujeme budoucnost, budujeme byt a tak. Tvrdí že jsem paranoidní a že se mnou cloumaj hormony... no, nepřiznal by to jedině kdybych ho snad nachytala přímo při činu. Zapírá a zatlouká jak o život 😠 o rozchodu nechce ani slyšet... a já ho moc miluju a nemám sílu ho opustit (i když mám kam jít) třeba je špetka naděje že nelže ale jsem přesvědčená že to tak není (utvrzuje mě navíc to že se chová jako by měl špatné svědomí...). Vůbec nevim co mám dělat. Snad by se mi nejvíc ulevilo kdyby se přiznal - okamžitě bych se na něho vykašlala a začala nový život. Ale co když se mýlim 😒... Nejhorší je že mu nevěřim a nevim co dál. Kéž by to byl jen úlet... ale on má rád ženský, má spoustu kamarádek, ve společnosti se jim kolikrát věnuje víc než mě... ale že mě podvedl se stalo myslím poprvé. Má smysl zůstat s takovým chlapem??? Tvrdí jak moc mě miluje ale jak mu mám věřit? Navíc to byl vždycky takový tajnůstkář, nikdy nejedal moc narovinu (narozdíl ode mě - blba super upřímnýho ). 😠

danca27
23. říj 2007

Ker je mi to strašně líto☹Upřímně ti můžu napsat, že s takovým chlapem to je strašnej život.Já osobně nemám s tím zkušenost, ale moje kamarádka měla přítele a on se za jejími zády stýkal se svojí ex a i mojí kamarádce i jí nabízel svatbu☹no přišla na to až tak, že si od něho vzala její číslo, protože jí to nedalo..a zavolala jí že by se s ní ráda sešla že neví na čem je a ta jí to pěkně řekla no a udělaly na něj obě boudu a sešly se s nim obě ...můžu ti říct, že to byl takovej mazec🙂
No jasně, že už s ním neni byl to hajzl.
Proto pokud píše večer před spaím sms když schovává mobil před tebou, když je na tebe zlej když chceš vědět komu píše....raději už se neptej a přemýšlej...☹Je to smutný, navíc když vidím, že jsi ve 36tt☹...Prostě otevři oči!!!chlapi jsou někdy divný a zlý☹...Přeju hodně štěstíčka a ať to dopadne dobře a věř, že se nikdy nepřizná.... NIKDY!!!

agnesska
23. říj 2007

ker:na druhou stranu,znáš ho sama nejlíp.Jseš opravdu přesvědčená,že to bylo poprvé a byl to jen úlet???Jestli si myslíš,že jo, tak pečlivě zvažuj.
Chlapi jsou stvoření nevěrná a nic a nikdo s tím nic neudělá.navíc dr.plzák a uzel se shodli,že spousta chlapů svý ženě/přítelkyni poprvé zahne v těhotenství-což je velmi smutné,ale je to bohužel tak ☹ .
musíš sama vědět,jak se k tobě chová a věřím,že i přes to,co udělal tě asi miluje,chlapům se zkrátka občas odkrví to,čím by měli přemýšlet a překrví něco jinýho....

ella1
24. říj 2007

Na toto už bolo popísaných stráášne veľa článkov.aj to,že ak si neverný-zatlkaj,zatlkaj...
Ver mi,nebolo by ti lepšie,keby sa priznal.
Ste spolu sedem rokov a už ste niečo vybudovali.ak máte pekný vzťah,jedna nevera,by to nemala zničiť.bola by to škoda.aj známej sa to stalo.povedala,že kým nie sú manželia,tak ju to neštve.zobrali sa po 14!rokoch chodenia.po roku svadby sa rozišli,on sa odsťahoval k frajerke.za chvíľu boli zase spolu a hned sa im podarilo bábo.ja by som asi chvíľu počkala s tým dieťaťom,ale vyzerá,že im to funguje,tak čo.
vieš chlapi až tak sex a lásku nespájajú ako my.ked vraví,že ťa ľúbi,je to asi tak.ja by som mu odpustila.a hlavne,netreba to pri každej príležitosti vyhadzovať na oči.
ale naozaj ak sa mu to stalo raz.nieže to robí stále.

sue
24. říj 2007

Srdcebolavy, ako ste dopadli? 😕

srdcebolavy
autor
24. říj 2007

tak píšu,co je nového.
ten den,co mě to řekl,byl přesvědčený,že chce nový život.po týdnu,když jsem se ho zeptala,co teda bude dál,řekl,že to zatím necháme tak....tak nevím,co se mu honí v hlavě,jestli jen vyčkává nebo si už není tak jistý.jinak ted je delší dobu mimo domov na služební cestě.přijede až za týden.tak jsem mu řekla,že má dost času at si rozmyslí,co chce.že pokud je ona přednější než já a děti,tak je to smutné,ale že mimi je pro mě nejdůležitější,tak musím být v klidu.a jestli má v plánu za ní dál jezdit a my ho budem čekat doma,tak to tu nemusí být vůbec.tak uvidím až přijede jaké bude jeho rozhodnutí.
jinak jsem to řekla mamce i sestře,byly sice v šoku ale moc mě pomáhají.dokonce i tchýně je na mé straně a řekla,že pokud odejde,tak at pěkně platí,když chce nový život!!!

jeden den jsem smířená s tím,že budu s dětma sama,druhý den zase poplakávám a je mi smutno.ale já se s tím vypořádám!!!jen co mě řekne svůj názor co bude dál a začnu taky nový život!!!

děkuji moc za všechny příspěvky,jste moc hodní,že mě podporujete.díky moc
a speciálně děkuji i mužskému příspěvku od tatko_bubko těší mě,že i chlapy jsou férový a umí se zastat ženy.díky,si určitě bezvadný manžel a tatínek od dětí 😵

sue
24. říj 2007

To čo je za kravinu, že chce nový život???? Kokos, normálne som sa naštvala... ty keby si ho chcela, tak nemôžeš, lebo sa to s deťmi nedá... ale však pri ich plodení bol rovnako on ako aj ty!!!! Idiot... zatemnený mozog má úplne 🙄 😠 vlastný foter by mu mal dať cez držku zopár 🙄
...srdiečko, držkajte sa, zvládneš to...

srdcebolavy
autor
24. říj 2007

sue: jo,když mě to řekl že má jinou,tak mě řekl,že chce s ní začít nový život.po týdnu mě připadlo,že už si není tak 100% jistý.asi neví co chce.no uvidím,co bude dál....nějak to dopadne 😖
a ty se nerozčiluj 😀 ,nebo porodíš předčasně kočko 😵

sue
24. říj 2007

Jasné, že nevie čo chce... nie je to len tak... zrazu odísť od ženy a detí... + si myslím, že veľký faktor sú aj jeho/vaši známi, priatelia a rodina... ako by sa na neho všetci pozerali, keď by odišiel od tehotnej manželky a dieťaťa 🙄

srdcebolavy
autor
24. říj 2007

sue: já jsem si prvně zoufala,že to bude pro mě ostuda,pokud zůstanu těhotná sama,co na to řeknou lidi!!!!ale mamka má pravdu v tom,že to by byla jeho ostuda,že je tak nezodpovědný,né moje....když já to neovlivním,to musí zvážit on sám

sue
24. říj 2007

...presne tak, mamina má pravdu 😉

newyorkgirl
24. říj 2007

srdiecko, strasne ti drzim palceky tiez, nech si silna a cele toto skarede obdobie zvladnes, nechapem tvojho manzela, to je proste uz NO COMMENT 🤐

sue, teeeda aka krasna 30tka ti tam svieti 😀 dufam, ze sa mate fajn 😉

rosnicka2
25. říj 2007

Mile srdce,

ty pocity jak na houpacce znam. Jednou jsi rozhodnuta zit sama za sebe a zadeti a pak se najednou zhroutis a nevis, jak dal.....ale tak to byva, a ver, ze to zazil snad kazdy clovek v tve ci obdobne situaci.

Tvuj manzel je proste klasickej chlap (nebo i zenska), co se ocitne v tehle situaci. Na jednu stranu ho laka to nove, neokoukane, nepoznane, na druhou stranu ma porad rad Tebe, deti a domov, ktery jste vytvorili..a ted se ma jednoho vzdat a najednou to uz neni tak jasne. Kazdy rez totiz bude bolet.

Ale Ty stale trvej na tom, ze tahle situace je neunosna, ona totiz je, neni nic horsiho, nez kdyz vis, ze Ty a jeste nekdo ceka, co ten chlap udela,a jenom se trapis, kdyz prijde, ztravi vecer v kruhu rodinne a dalsi dva dny je pryc. A Ty propadas predstavam....

Lidi budou na tve strane, teda, Tva rodina urcite asi navzdycky, je vsak mozne, ze jeho rodina to casem zmeni, ale tak to je, je to proste jejich syn, s tim musis pocitat..vim, ze pisu dost natvrdo, ale mluvi ze me zkusenosti nejen osobni.

Mozna by bylo dobre se s manzelem domluvit, ze chvili budete kazdy zvlast, at si kazdy opravdu uvedomi, jestli si chybite, proste takove ty kazdodenni radosti a starosti.....

Drz se, i kdyby tohle mel byt konec Tveho manzelstvi, vzdy je zde zacatek neceho jineho, a jak to bude dal, zalezi hodne na Tobe!

Myslim na Tebe!

danullinnka
25. říj 2007

srdíčko,myslím na tebe,bud silná a hlavně klidu,ty i mimi to potřebujete.Počkej,ona se ho nabaží a pak ho odkopne a on nebude vědět co dál.Ještě přijde škemrat.Souhlasím se Sue,že by měl dostat pár facek,at se zpamatuje.

musko
25. říj 2007

Ahoj srdiečko!
Tak to vidíš, že Ti mamka a sestra pomožu a sú na Tvojej strane! A mamina má pravdu - bude to jeho hanba, nie Tvoja......
Držím Ti palce, opatruj sa!

rosnicka2
26. říj 2007

Proo inspiraci, jak se s tim vyporadat a ze nejsi sama, kdo proziva obdobne trable🙂

http://www.super.cz/sex-podle-ariany/18446-aria...

srdcebolavy
autor
26. říj 2007

rosničko díky,už jsem to ráno četla.

zase mám dneska den depresí,pořád brečím,hlavně když vidím malého,je celý táta a pořád se ptá kde je tatínek tak dlouho.je ted v práci,ale až tu nebude vůbec,tak to bude horší mu to vysvětlit.
je to fakt strašné,když je člověk bezmocný a nemůže s tím nic dělat,jen čekat co bude dál.na jednu stránku ho moc miluju i přes to všechno,na druhou ho nenávidím a nemůžu pochopit jak se takhle může chovat a chtít odejít,když nosím jeho druhé dítě!!
jestli opravdu odejde,tak se s tím vyrovnám,musím a zvládnu to,ale pokaždé když si přijede pro syna a já ho zase uvidím,tak mě to znovu zlomí,vím to 😢 ☹
děkuji všem za podroru

rosnicka2
26. říj 2007

Je to vse moc cerstve,takze jakekoliv setkani Te "vyradi" z provozu, a hlavne ja rikas, ze mas jeho zivy obraz stale pred ocima a druhy v brisku ve svych detech, ktere milujes celym srdcem.A tenhle stav mozna bude trvat pekne dlouhou dobu...ale pokud to jen trochu zvladnes, pred manzelem se drz. On moc dobre vi, co ti udelal, klidne mu narovinu jednou rekni jak se citis, ze bys i kvuli tomu byla rada, aby se vase styky omezily na minimum, ze na rozdil od nej, Ty musis myslet na pohodu a klid kvuli miminku, které cekas a kvuli malemu, ktery potrebuje silnou maminku a ne uzlicek nervu...
Kazda rada na tuhle situaci je jen teoreticka....stejne vse budes muset pretrpet Ty sama, bohuzel.
Malemu klidne rekni, ze je tatinek v praci a ze se k vam ted nemuze vratit.A pokud o to maly stoji, tak se s manzelem dohodni, at mu pravidelne telefonuje - ne maly tatinkovi, ale manzel malemu - aby si taky uvedomil sve zavazky k detem. Pokud jen trochu muzes, opravdu tyto hovory ber jako soukromou vec syna a taty, do ktere Ty nebudes zasahovat, at manzel nema pocit, ze ho prostrednictvim maleho vydiras, aby te neustale kontaktoval...

lemulca
26. říj 2007

ahojky srdcebolavý, zběžně jsem si přečetla o co jde a musím ti prostě napsat. Nevěs hlavu holka a bojuj!!!! Když Ti napsal že mu vadí že se neprojevuješ tak si řekni názor a dost razantně. Jestli s ní něco má jenom 3 měsíce, to je strašně málo!!!! To je ještě zamilovanej, takový ty růžový brýle ale s láskou to ještě nemá nic společnýho!! MYslím, že pokud za ní odejde tak si během půl roku ne-li dřív uvědomí jakou chybu udělal....bohužel pak už může být pozdě, protože láska je jak slabá nit, která když se přetrhne, dá se ještě svázat, ale uzel zůstane...
Držím ti moc pěstičky, buď silná a nenech se jen tak odbýt, a možná i zabojovat by nebylo od věci. Hlavně se netrap - kvuli tehu, vyplakej se, i když to bolí a máš pocit že srdce ti každou chvilku asi pukne. Uvedomi si to uvidis, presne to same se stalo moji kamaradce, dokonce to bylo v dobe kdy byla v porodnici s nedonosenym ditetem, takze to psychycky dost odnesla, ale jsou zatim spolu...

janka12
1. lis 2007

Tento pribeh je hodne podobny jine diskusi tady na konikovi, kterou zalozila Benjamin. https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... Jeji manzel take zacal couvat a ne a ne se jasne vyjadrit, kdyz manzelka chtela slyset definitivni rozhodnuti. Kdyz dojde na lamani chleba, rada "panu torstva" zacne hodne vahat. Obzvlast kdyz muz vidi, ze puvodni partnerka mu nepadla k noham a dokonce dala najevo, ze se bez nej obejde. To je pro muze nekdy velmi studena sprcha, ktera ho nekdy i probere. Kazdopadne je mi moc lito, cim Srdcebolavy prochazis Ty i deti. Kez by Ti uz brzy bylo lip a mohlas na tuto zivotni epizodu nahlizet s odstupem a bez drasavych emoci. Hodne sil a stesti.

prvapomoc
1. lis 2007

ahoj srdiečko,mrzí ma čo sa ti stalo a viem že nech ti poradíme čokolvek nezmierni to to čo cítiš.
no aj tak si myslím že si statočná,lebo iné robia scény,prosíkaju,vyhrážaju sa.ty si skvelá matka aj manželka a on nevie o čo prichádza.
škoda len že si nespomýna na manželský slub"v dobrom i zlom" a že nevie že manželstvo nie je len o radostiach ale aj o odriekaní a kompromise.ved predsa na svete nieje človeka čo by mal idealny život,.všetci máme niečo ale vždy je dôvod vyriešiť to.máte zdravé deti,škoda že na to pozabudol.

prajem ti zo srdca len to naj aby sa to vyriešila čo najskôr a čo najlepšie 😉

jacka
5. lis 2007

Srdiečko,drž sa. 🙂
Určite ta ma rád a nie len ako matku dietatka.Keby ta nemal rád tak už je dávno preč.Ver mi zažila som to na vlastnej koži.
A po tom všetkom čo ti urobil si vieš predstavit dalši život s ním?Je to dost doležite hlavne pre teba.Predstav si,že ked deti vyrastu a odletia z hniezočka tak budeš len s ním.
Ja ti prajem aby sa to vyriešlo len v tvoj prospech a v ničí iný.
A teraz hlavne mysli na to bábätko ktore za nič nemože.Nemože !!Ved ono sa ani nevie bránit tak už neplač prosím.
Daj vediet ako si sa ty rozhodla.Je to tvoj život a nepokaz si ho 🙂
Určite ta čaka novy život tak ho vezmi do ruk.a NEPLAC.

magika
30. lis 2007

Ahojík srdíčko...
Tvůj příběh mě velmi dojal....můj první přítel mě opustil,když jsem otěhotněla,až jsem se z toho zhroutila,ale byli jsme oba hrozně mladý...mě 19,jemu 18.Tolik slz jsem ještě nikdy nevyplakala...ale čas to zahojil a když malému byl rok a půl,poznala jsem svého muže...nedokážu sipředstavit,že by nás opustil...ale měli jsem taky krizi...byla jsem loni ve třetím měsíci a manžela poblouznila kolegyně,jenže já jsem nenechala nic náhodě,prostě jsem si jí podala...řekla jsem jí na rovinu,že jestli chce mého manžela,tak se všema dluhama,co máme a vylíčila jsem jí,že jsem těhu a ona mi pak napsala mail,že ho nechce...taky jí bylo káče 20 😝
A manžu jsem taky diplomaticky seřvala....
Srdíčko...bojuj ...vím,neplakat je těžké a kor v těhu...hormony dělají své,ale jsi určitě pohledná mamina a hlavně-bud hrdá...být matkou je ten nejkrásnější dar a děti si zaslouží mít matku,která tu bude pro ně....chlap,který podlehne jiné ženě a dokáže opustit manželku a děti si nezaslouží,aby ses doprošovala.A on jednou bude litovat,že opustil svoje děti.
Moc ti držím pěsti a určo napiš,jak si vedeš 😉

pomidorka
1. pro 2007

srdcebolavy:nevím,za jak dlouho to přejde,ale jednou ano,i když se to teď zdá neuvěřitelné

srdcebolavy
autor
2. pro 2007

holky děkuji všem za podporu 😉
pomohla mě moc hodná paní která se zabývá léčitelstvím.od té doby už nebrečím-tedy občas to přijde,ale jen vyjímečně.díky ní jsem v pohodě.jsem vyrovnaná,začala jsem si vážit sama sebe a teď jsem smířená s oběma variantama.s manželem se spolu bavíme,komunikujeme normálně.nechávám to všechno po svátcích,pak se to vyřeší.manžel už ví,že si musí vybrat.buď budem normální rodina jako dřív,nebo ať si jde za ní.volba je na něm a já už teď vím,že všechno zvládnu i bez něj.ale on taky ví,že pokud se rozhodne pro ni,tak chci bydlet sama s dětma,takže mě bude muset sehnat nějaké bydlení.nebudem bydlet v jednom baráku,pokud budem žít každý svůj život,to v žádném případě!!
takže mě čeká jedna nebo druhá cesta,ale vím,že to zvládnu,ať to dopadne jakkoli 😵
už vím,že naše miminko je chlapeček,takže budu mít dva klučiny a ti mě ochrání 😅
ještě jednou děkuju za všechny příspěvky a všem přeji krásné a veselé Vánoce