Manžel od nás odchází. Za jak dlouho tá bolest přebolí?

srdcebolavy
14. říj 2007

Prosím o radu všechny maminky,které si touto složitou životní situací prošly,nebo které jsou na tom podobně jako já.
Jsme 6let manželé a celkem spolu žijem 9rok.Máme 3,5letého syna a jsem skoro v 5.měsíci těhotenství.Z mého pohledu bylo manželství v pořádku,spokojené,všude jsou nějaké mouchy a v každém vztahu se objeví občas obláček.Snažila jsem se být dobrou manželkou a matkou a nevím,kde se stala chyba.Asi před třemi měsíci začal být manžel jiný,když jsem se ho zeptala jestli se něco děje,tak mě řekl že ne,jen toho má hodně v práci.Před 5dny jsem na něj uhodila opět,jestli se něco děje a oznámil mi,že má partnerku a chce začít nový život.
V ten moment se mi zhroutil celý svět,celé roky našeho vztahu se mě promítl v hlavě.Je to pro mě strašná rána,nevím,jestli to sama zvládnu se dvěma dětmi.Musím se asi smířit s tím,že zůstanu sama,ale nějak mě to mozek nechce brát.Mám srdíčko rozbitý na tisíc kousků,moc ho miluju a bez něj si život nedokážu představit.
Místo abych přibírala,zhubla jsem 6kg,je mě pořád špatně,hodně zvracím.Jsem ted zralá na psychiatrii.
Musím ale myslet na naše děti 😢 😢
Poraďte mi,za jak dlouho ta velká bolest přebolí a smířím se s tím vůbec?????Jsem strašně zoufalá....

musko
2. pro 2007

srdiečko, veľmi som na Teba myslela - som rada, že sa cítiš lepšie a že vieš, že to zvládneš! Si kočka šikovná!
Aj Tebe krásne Vianoce! A dávaj na seba a chlapcov pozor!

srdcebolavy
autor
2. pro 2007

musko díky za to,žes na mě myslela 😵 ....jojo jsme ženské a ty vydrží hodně.teď už věřím,že všechno dobře dopadne,jestli si to uvědomí co by ztratil,jsme schopná mu odpustit.každý může v životě udělat chybu,ale musí si ji uvědomit.a pokud nebude chtít,tak mě za to nestojí a zvládnu to s klukama i sama,ted po tom všem už to vím a jsem na to hrdá,že si věřím.já už nikdy nebudu sama,budu mít dva krásné chlapečky,kteří mě budou dávat lásku a já jim 😔
jsem smířená,že to dopadne jak má a život půjde dál
dávám na sebe pozor a na kluky taky.díky a měj se krásně 😵

mimma
2. pro 2007

Srdebolavý, som rada, že si sa ozvala, aj ja ti držím palce hlavne, aby ste boli zdraví! 🙂

pomidorka
3. pro 2007

holky,prý je tady někde mamina se dvěma adiptovýma dětma,poradáte?naty

pomidorka
3. pro 2007

adoptovanýma,poradíte,sorry

zuzula28
3. pro 2007

srdiecko, strasne na teba stale myslim a chodim sem nakukat, ze ako sa mate. Si fakt uzasna, strasne ti drzim palce a aj ked to mozno este tak nevyzera, podla mna ta caka nieco velmi krasne este v zivote, mozno, ze ani sama tomu nebudes chciet uverit...Mas moj obdiv, prajem tebe aj chlapcom krasne Vianoce a hlavne ten naj naj najstastnejsi krok do noveho roka, cmuk cmuk cmuk 😵 😵

cukrikk
4. pro 2007

srdcebolavy
on sa vrati uvidis a bude prosit o odpustenie!! teraz mu este nedochadza co opusta a o co moze prist to chlapom pride az casom... este si spomenies na moje pismenka 🙂 ON SA VRATI!!!
DRZIM PALCE 😉

dadulik75
5. pro 2007

srdcebolavy drzim ti palceky a neboj urcite mozes hoc kedy napisat vzdy ta podrzime a popismenkujeme a aj najdeme radu pre kazdu drz sa ,davaj na seba velky pozor hlavne na babo ale aj na druheho synceka .....deticky su nase pokladiky anjelikovia ako ich ja volam 🙂 😉

janicckka
6. pro 2007

Kopla bych ho do řiti.Vím že je to asi těžké držím ti palečky at to zvládneš jen vím že být na tvém místě už bych s ním nemohla být,pořád bych ho viděla jinde s jinou,už bych mu nevěřila 😒 Vím že je spousta mužů kteří mají milenky,protože my pořád s nimy nemáme náladu souložit,jsme unavené je nám blbě v těhu.Tak nachází jinde pochopení,a to bych já nepřekousla.Asi víš co děláš jen si představ že s ním budeš dál,budeš mu pořád věřit,?budeš mu říkat miláčku chceš kafe?řekneš mu ještě někdy lásko já tě MILUJI,STRAŠNĚ NÁM SCHÁZÍŠ?já už bych tohle nedokázala říct,budeš s ním už jen proto abys nebyla sama,aby děti měly tátu. 😒
Možná ne ale to záleží jen na tom jaká jsi jestli se dokážeš nad to povznést.
Tak pa a přeji krásné a zdravé miminko. 😉

digysa
6. pro 2007

srdcebolavy: Som rada, ze sa pomaly vysporaduvas s tazkou situaciou. Ale na jednu vec Ta musim upozornit. Ako je mozne, ze Ty nezostanes v dome, ked si matka s dvoma detmi? Ako je mozne, ze Ty sa mas odstahovat, ked on je ten, co chce odist od rodiny????????????????????????????????? 😠

Velmi ma sklames, ak mu dovolis, aby on zostal v dome. Tvoj syn je uz zvyknuty na svoj domov, vy budete 3-ja a on je sam. Nech sa prace tam, kam ma namierene.

V ZIADNOM PRIPADE MU NEDOVOL, ABY SI ON NECHAL DOM. To je jedno, kto ho kupil, alebo postavil. Ty mas na to vacsi narok, hlavne tvoje deti.

Prosim Ta, nebud hlupa a porozpravaj sa s nim.

vivien742
6. pro 2007

digysa, musím ťa upozorniť, že to bohužiaľ nezávisí od srdcebolavy. Ak dom nadobudli spolu, tak má v ňom každý polovicu, na deti sa neprihliada. Prešla som tým, viem, o čom píšem. Jej manžel by bol veľmi velkorysý, keby jej ten dom nechal. Všetky dobre vieme, že takých prípadov je veľmi málo. Preto sa čudujem aj tu na koníkovi niektorým babám, že žijú s mužom, len ako s priateľom. Nie som za svadbu za každú cenu, len preto aby bola, ale je to o zodpovednosti. Keď si nájde milenku priateľ a byt alebo dom je jeho, tak sa môže ísť jeho partnerka s deťmi tak akurát pásť. Je šťastná keď má rodičov a má kam ísť. Srdcebolavy radím dať mu lehotu na rozmyslenie, ale nie príliš dlhú, keď sa rozhodne odísť, kašlať na neho, ale vymámiť z neho aspoň byt, kým má ešte výčitky svedomia.

alenka83
7. pro 2007

ahoj všem tady. Tak jsem si přečetla všechny příspěvky a podporu pro srdcebolavy. Jen bych chtěla napsat taky pár vět ze své zkušenosti i z vyprávění druhých. Tohle je hrozně těžké a hlavně u každého individuální. Znám jednu paní, která vzala na milost muže i přesto, že se od ní na měsíc odstěhoval s tím,že jde k jiné slečně. Ta paní to ještě obrečela, že se manžel vrátil a dělá všechno pro to, aby se mu zavděčila místo aby to bylo naopak a dělal tohle muž. Na to, aby si ho "pojistila" si záminkou užívání HA pořídila s ním dalším miminko, aby od ní neodešel. I se dokázala smířil se situací, že on udržuje poměr stále se svojí milenkou a jezdí spolu na víkendy pryč. Tohle není hrdost a ten muž si své ženy nemůže už nikdy vážit. Nechápu to a proto dodávám sílu všem, ke kterým se muž takto zachovat, aby vše si rozmysleli s chladnou hlavou a podle toho jednali. Holky, přeci máme spoustu hrdosti dokázat mužům, že nejsme jen jejich majetek, aby si s námi dělali co chtěli a chovali se k nám jak k prasatům a blbům. Srdcebolavý, hodně sil a přeji zdravé miminko a hodného tatínka, který si vás bude vážit.🙂

janicckka
7. pro 2007

Srdcebolavy jak jste na tom?Moc na tebe myslím a držím palce! 😉

renegnojek
12. pro 2007

Mám tři děti,žiji s manželkou 16let.Vždy jsem ji miloval a před týdnem mi oznámila že má přítele a mě už nemiluje.Jsem z toho v hluboké depresi a vůbec nevím co mám dělat.Zná toho muže dva měsíce a scházeli se jednou týdně ve společné sauně.Mě tvrdila že chodí s kamarádkou ale já jsem cítil určité ochlazení vztahu celou tu dobu.Je možné že i žena dokáže tak ubližovat?

vercaberca
12. pro 2007

renegnojek, ano i ženy jsou toho schopné. nikdy nic není jen bílé nebo černé. myslím si, že kdyby nám tady napsal i manžel srdcebolavýho, tak by tady už některé reakce nebyly až tak tvrdé (nechci srdci nic zlehčovat - držím jí i manželovi palce, aby si život uspořádali ke spokojenosti všech = nic lehkého).

ria80
12. pro 2007

Ano to se muze stat kazdymu.Ale u vas to netrva dlouho,to ji jeste treba prejde.Hlavne jestli ti muzu poradit,jestli to chces zkusit zachranit,tak se nevnucuj,chovej se jako ferovej chlap,hlavne ji nepremlouvej.To by ji jedine odradilo.Delej vsechno tak,aby ji s tebou bylo prijemne,ale nelam to pres koleno.Aby citila,ze v tobe ma porad kamarada.A nespechej na rozvod.Mohlo by ji to jeste prejit ,vystrizlivi a pak si vzpomene,jak ji s tebou je porad fajn.

vija2
25. pro 2007

moja... kamoska tiez tak isto dopadla...a nezostala sama ...o par mesiacov si nasla druheho ktory ma rad ju aj obe deti...a stara sa one ako o vlastne..a je stastna...ako tehotna musela chodit k psychiarovi .....neboj vsak ho to prejde po case ked dojde nato ze stratil rodinu a padnu ruzove okuliare...verim ze vyhras

ker
6. led 2008

Ahoj srdcebolavy a ostatní,
před časem jsem zde psala že mi zahnul přítel (byla jsem ve 37 TT) vyřikali jsme si to, dala jsem mu druhou šanci a dobrý. Narodil se nám krásný syn ale štěstí netrvalo dlouho. Cítila jsem už dlouhou dobu že přítel změnil chování, byl nervózní, hádavý už druhou polovinu mého těhotenství. Až jsem si řikala že je to divné - že hormony mají cloumat se mnou a né s nim.
Doufala jsem že se po narození dítěte změní... no jak jsem se spletla - byla jsem z toho po návratu z porodnice dost v šoku - žádné vřelé přivítání, žádný větší zájem jak mi je, jak mi může pomoci, o malého se taky nějak zvlášť nezajímal (chodil se na něho podívat ale pochovat nebo mi s ním nejak pomoci - to ne). Naopak mi hned na úvod bezdůvodně vynadal ať si nemyslim že bude snášet moje nálady a pod. Myslela jsem ze je ve stresu z toho všeho, stažila jsem se vyhybat konfliktům a chodila jsem kolem něho div ne po špičkách...

Jenže pak jsem zjistila z čeho je nerozní - on s tou ženou přez moje důrazné varování udržuje stále vztah, (a i když mi tvrdil že si pouze posílají sms) sebrala jsem se a před Vánocema odešla i s dítětem. Je mi jedno jestli s ní spí, nebo s ní „jen“ flirtuje po telefonu - myslím že si tohle nezasloužim a ve chvílích kdy ho nejvíc potřebuju mě takhle zradí? Už bych mu nemohla nikdy věřit. Nebyl to první problém v našem vztahu a tohle byla ta poslední kapka.

Přemlouvá mě a snaží se získat zpět všemi možnými prostředky. Je to těžký, také ho stále miluju a byli jsme spolu více jak 7 let. Ale z nejhoršího jsem už venku a vrátit se k němu nechci.

Srdíčko být tebou tak hledám jiného tatínka, po tom co Ti udělal se mu už nedá věřit. Mě dalo sílu narození syna - pobyt v porodnici (to odloučení na pár dnů) mi otevřelo oči. Chci malému vytvořit láskyplný domov bez nervů a hádek dokud je ještě čas, dokud se nebude ptát „proč nemůže tatínek bydlet s námi?“

betka007
7. led 2008

Jaj, to su fakt neprijemne skusenosti co tu pisete, sama neviem, co by som robila,keby.. ANi na to nemyslim.

Ker a kde teraz byvate? S takym krasnym malym drobcom si sa odstahovala? Tvoj priatel si asi nevazil to, co mal.... Ked ti toto robil aj v tehotenstve a aj po porode, hlavne,aby si mala ty a tvoj syn klud, nech malicky vyrasta v kludnom prostredi, bez hadok. Drzim ti prsty, nech ti to dobre dopadne, nech mas viacej stastia.

Aj ostatnym sklamanym zenam prajem vela sil a vela stastia do buducna

ker
8. led 2008

betka007 - mám naštěstí svůj byt

digysa
8. led 2008

ker: citala som si iba tvoj prispevok.....ale myslim, ze lepsie si asi urobit nemohla....V anglictine je jedno skvele prislovie:

Fool me once- shame on YOU

Fool me twice- shame on ME

digysa
9. led 2008

renegnojek: po 2-och mesiacoch znamosti Ta chce opustit? Tak to si dobre trufa...Za taky kratky cas sa predsa clovek neda spoznat....myslim,ze robi obrovsku chybu a mali by ste sa porozpravat... ☹

rinuska
10. únor 2008

Ja mám známu, čo chcela muža opustiť s piatimi deťmi. Prihovoril sa je na ulici neznámy muž a už to bolo.Bola pobalená stála vo dverách, deti revali, muž ju prosil, aby neodchádzala. S najväčším sebazaprením nakoniec neodišla.Teraz je rada - muž jej odpustil(veď čo by aj robil s piatimi deťmi chudák) 😖 Povedala, že to bolo také silné, že si nemohla pomôcť 😒 Dúfam, že sa mi to nestane 😀

jahodas01
12. únor 2008

😉

smiling
6. bře 2008

srdcebolavy ..ahojky seš statečná mamča a synové na tebe budou jednou pyšní jen tak dál 😉

krista
7. bře 2009

janaagimova • 14tt • Dnes ve 13:18
ahoj holky , manžel mě opustil, jen tak prostě jednoduchá věc nejdřív celý štastný že čekáme miminko ted najednou samí teror , týrání ..jsem spokojená že je pryč mam klid ale byl pro mne i finanční jistotou . zanedlouho nastupuji mateřskou a nájem mám 7000 a nemám ani floka na kočárek na nic . jsem na dně . obral mě o peníze a odjel . co má dělat holky pomoooc chci se mu nějak pomstít , aby litoval co udělal

maslenka • Dnes ve 14:55
mý vyživovaciu povinnosť k tebe aj k dieťaťu, hneď v pondelok švihaj na sociálku, veľa šťastia

kejka • Dnes v 16:03
Ahoj,jak píše Maslenka-musí platit na tebe i na dítě,takže než se malé narodí MUSÍ tě finančně podporovat.
Zeptej se na sociálce,co dělat,ale pokud to jinak nepůjde,budeš to muset hodit přes soud.Taky přeju moc sil.
Rodiče zatím nepomůžou? ☹ ☹

petruci6 • 1d • Dnes v 16:05
a co rodicia? nepomozu ti?

krista
7. bře 2009

janaagimova • 14tt • Dnes ve 13:21
ted mě vyhrožuje že týden po porodu zabije moje dítě pomoooooooooooooooooc

myschka • 1d • Dnes ve 13:23
Jani to jsou jen kecy, tyhle národnosti jsou prostě trošku jinde 😒
Nenech se zahnat do kouta a vystrašit. Jak dlouho jste manželé?? To se najednou tak změnil?

kristi • 1d • Dnes ve 13:23
tak ho udej, nahlaš na policajty

dont_speak • 1d, 27tt • Dnes ve 13:29
Co to je za blbost? Vy jste manželé, snažíte se o miminko a pak tohle ? Bych na něj fakt poslala ty policajty. To si nemůže přece dovolit.

janaagimova • 14tt • Dnes ve 13:30
3 roky a najednou je takový ....už nechci čekat co a jak ...chci ho potrestat ...nevím na koho se obrátit myslím policiie mi nepomůže on je v ted v makedonii

astrane • 2d • Dnes ve 13:35
SE najednou zbláznil nebo co? 😲
Vždy se chová jak magor.....co se mu stalo,že tak naráz zkratoval?
to bych mu taky nedarovala a ty policajty zvaž-nahlásila bych tam to jeho vyhrožování zabitím dítěte...určitě tím nic nepokazíš....

myschka • 1d • Dnes ve 13:35
No já bych to nahlásila, lepší teď než pozdě.
Potrestat??? No já bych ho moc neprovokovala, pokud teda neznýš jiného makedonce který by mu případně zlámal ruce, nohy 😎 😀 😀
No každopádně se drž 😉

janaagimova • 14tt • Dnes ve 13:39
hledám nějakou info linku dřív nž policii

dont_speak • 1d, 27tt • Dnes ve 13:43
Taky si myslím, čím dřív to ohlásíš tím líp. Přece se nebudeš celé těhotenství stresovat. Nebo ještě možná jedna monžnost.. jestli nevíš co říct na policii, obrať se na nějakou linku důvěry třeba ROSA .. jsou dokonce i pro nastávající matky ubytovny v krizové situaci. Zajistí ti i chráněné bydlení, aby tě nemohl najít. Známou mlátil bývalý manžel a nechaly jí s dětma na půl roku žít v ACORUSU.

dont_speak • 1d, 27tt • Dnes ve 13:45
www.acorus.cz

janaagimova • 14tt • Dnes ve 13:57
děkujuuu jdu volat

geminis • 2d • Dnes v 15:22
Jani,
já bych to řešila buď policií nebo tou linkou důvěry. ale policií asi každopádně.
Tohle jsou nevyzpytatelní lidé, ne nadarmo se jim říká "pačuánci". A ze všech stran na nás útočí zprávy o albánské mafii. Já bych si nezahrávala a řešila to. Držím moc pěstičky a ty se drž, ať je mimi v pořádku. Takový stres si nezasloužíte ani ty, ani miminko.

lenkabu
7. bře 2009

Normálně ho udej 😉

rhodosbb
9. bře 2009

Srdiečko, tak takéhoto chlapa som osobne jedného poznala, ale ten mal aspoň o štipku viac charakteru a oznámil to svojej žene (mojej najlepšiej priateľke) "až" tri dni po pôrode, vraj aby nemala stresy počas tehotenstva (plus mali už 3 ročnú dcéru). Ja nemám slov na takýchto chudákov 😠 Vôbec si neuvedomujú, čo môžu spôsobiť matke a svojmu ešte nenarodenému bábätku...
Môja kamarátka bola a je silná žena, po pôrode kojila pár týždňov, zo stresov prišla o mlieko, schudla 20 kg. Malý má už 1,5 roka, je strašne zlatý a ten jeho debilný otec ho videl len keď sa narodil, pretože hneď potom utiekol k svojej priateľke, ktorú si zobral za ženu o rok neskôr a mimochodom v ten istý deň ako svoju prvú ženu (no úbožiak). Teraz sa už jej život dostal do akých takých normálnych koľají, vrátila sa do práce, našla si priateľa (ten chlap ju na rukách nosí 🙂 , čo ja sa veľmi teším, lebo všetko som prežívala s ňou...ale na to priateľky sú, keď bolo mne ťažko, tiež stála pri mne...
Dostala sa z toho, ale bola to veľmi ťažká životná skúška. Mne len srdce trhá, keď vidím tie deťúrence, aké sú strašne zlaté a ich otec o ne ani nezakopne (toto sa mimochodom vykľulo z katolíka z Oravy 😠 )

Buď silná, držíme palce...

jankajs
9. bře 2009

jani, ja by som tomu darebákovi povedala, že ak by sa o to čo len pokúsil, má na krku Ukrajinca. Aj keby som mu mala do konca života platiť v naturáliách.

Polícia nič nemôže, pokiaľ ho nechytia priamo pri pokuse, pri čine,alebo nenájdu usvedčujúce dôkazy o tom, že taký čin plánuje. Nahlásiť by som ho ale nahlásila, nech si chlapec nemyslí, že bude beztrestne psychicky niekoho vydierať.