Manžel pije a dává přednost kamarádům. Jak dál?

vally.
10. zář 2012

Maminky jsem zoufalá, máme s manžou krizi. Táhne se už delší dobu, ale za poslední dny je to peklo. Začal se tahat čím dal častěji s kamarady poslední 3 víkendy po sobě byl uplně na mol. Vždycky rano přišel že jde do prace nebo na fušku a večer přišel ožraly neřekl kde byl ani skym ale už po druhé přišel stím že jedna babička kamaráda měla narozeniny :D ubohá výmluva já vím. Abych pravdu řekla ve lhaní si libuje. Ale tenhle víkend byl fakt náročný. V pátek někam zmizel a vrátil se na mol stím že měla ta babka narozeniny tak že byly u nich. Druhý den ho na FB označila na fotkách nějaká 17 letá slečna s bandou při chlastačce. Sice tam sedí v pozadí ale lhal mi. V sobotu ráno měl jet na fušku ale jelikož nemá řidičak měl řídit jeho kamoš který taky večer před tím chlastal, nechtěla jsem mu dat klíče tak začal řvát rozhazovat věci když je hledal nadaval mi. Dokonce řekl našemu 5 letému synovi že ho lituje že má matku takovou piču. naštěstí měl syn sluchátka. Nakonec jsem mu ty klíče dala. At si je klidně ti policajti zavřou. Večer přišel stím že auto je v "servise" protože jsem nějak urvala výfuk (samořejmě lež) auto bylo asi u toho týpka protože sním rano přijel. A odjeli na fušku aniž by mě rano vzbudil. Odpoledne se vrátil neřekl ani slovo a vzal malého a šli ven. Když jsem věšela pradlo na balkoně viděla jsem je jak jdou po cestě, jinak bych ani nevěděla že si ho vzal ven. Tak jsem pak malou oblékla a šli jsme se projít a když jsme šli do parku tak od nějaké lavičky rychle odběhli nějaké dvě holky, když jsem přišla blíž viděla jsem tam manžela s malým a partou těch jeho ožraleckých kamaradu, vzala jsem malého a šla na dětské hřiště /manžel tam zustal snimi/ domu přišel až za 2 hodiny okoupal se a šel spát. Opět neřekl ani Bůů .. Nevím co si otom myslet... Tohle nebylo poprvé co upřednostnil kamarady a chlast ale tentokrat tam snimi byly i ty holky.. Nevím jak to brát a co mam dělat. je pravda že vždycky upřednostnil kamarady před námi.. Chci jen vědět jestli jsem jen hysterka nebo vám to taky přijde divné. Zvažuju že bych od něj odešla. Nemám na něj nervy ale už kvuli dětí nechci. Co byste dělaly vy? ☹

kitinka76
12. zář 2012

@vally. super, zkus to takhle!! buď mrcha!!! ne nadarmo se říká, že v lásce vyhrává ten, kdo miluje míň... a neboj, přinejhorším to jde zvládnout i bez něj!!! Moje děti, přesto že jsem s nima byla sama jezdily na tábory, měly svoje kroužky, starší dcera byla se školou v anglii, na soustředku v itálii, mladší teď pojede na MS do chorvatska.... nechybí jim nic - horší je, že máma má jedny boty a jeden kabát (a ten ještě z bazárku 😅 ) ale co bych pro ně neudělala 😉

lilithka
13. zář 2012

Prosím vás sbalte sebe a děti a co nejrychleji pryč!!! Vy jste neštastná, to jak vás nazval před synem nebylo jistě naposledy, za chvíli Vás začne mlátit. Jste mladá, víte kolik běhá chlapů po světě, co by mohli být Vašim dětem lepším a zodpovědnějším tátem? Když už ne pro sebe, udělejte to pro ty děti. Co myslíte, že budou prožívat, když budou kolem sebe vidět vás brečet a otce ožralýho a řvoucího? On moc dobře ví, že si to troufnout na Vás může, protože Vás zřejmně zná a ví, že nic neuděláte. Překvapte ho, hlavu vzhuru a pryč od něj! Já na Vašem místě bych už byla pryč dávno,zvláště poklud máte kam jít. Věřte že vidět to Vaši rodiče, už by jste byla u nich. Dovedete si představit, že by takové peklo někdo dělal Vašemu dítěti?Rodiče by vás vzali i když vychovávají ještě Vaše sourozence. Život je taaaak krátkej, vždyt to vidíte na dětech,jak to letí a vy se chcete obětovat pro takového ....... ? Lepší to nebude, spíš horší, pokud se takhle dokáže chovat, před dětmi tak nadávat a lhát a chlastat a já nevím co ještě, je to v něm a bude to jen horší!!!! To s těmi kroužky, to jsem nevěřila vlastním očím ☹ co čtu, takhle si odůvodňujete to, že u něj máte zůstat? Víte co je pro Vaše děti daleko lepší než super školka a kroužky? Harmonický domov, výlety s rodiči, společnou zábavu, hraní, pouštění draka... Tím co děláte ted a jak on reaguje, to jen prodlužujete agonii, za chvílu to bude stejné a pak ještě horší. Ale bude moct říkat všude kolem, jaká jste mrcha a jak si chodíte někam užívat....

kajalka
13. zář 2012

@vally. To je opravdu skvělý řešení, přestat komunikovat, hrát si na tajemnou a nenápadně si hledat jinýho. Měla bysis uvědomit, že jsi máma dětí a ať chceš, nebo nechceš, tvoje chování a chování toho tvýho experta si ponesou do života a budou to dál aplikovat na svých partnerech a dětech. Tvým prvořadým zájmem by mělo být vytvořerní harmonický rodiny. Pokud bys na to byla sama, není co řešit, odejdi od něj.

fretecka
15. zář 2012

@vally. Ahojky,no u nás je to obdobné,a jsem ve stejné situaci,dnes přišel v 5hod ráno a ještě je uražený,že jsem mu řekla,co den předtím říkal. A ovšem lhal.čekáme mimčo a zatím jsem celé těhu ve stresu.Bylo plánované a teď se chová jako by nás nechtěl.Mám chut odejít ale miluji ho,už nevím co dělám špatně a jak se rozhodnout. V Brně nemám kam jít,mám tu práci,nevím ☹

vally.
autor
15. zář 2012

@fretecka Z mé zkušenosti vidíš že se to nezmění..

Byly jsme ted relativně v klidu a včera opět na mol a opět bez auta.. Jsem rozhodnutá odejít.. V tuhle chvíli nevím jestli na stálo nebo jen na tu "pauzu" ale vím že takhle přežívat celý život nechci. Miluju ho je mi sním fajn. Ale jde o mou hrdost teda spíš co z ní zbylo nebudu tady pořad sedět a čekat na něj až se páníček rozhodně zavítat k nám a v jakém stavu.. Dala jsem mu na vybranou několikrát vidím že si vybral nebudu mu překážet. ,, Ať je s kamarády štastný. A pokud je v tom ona puboška tak jen do toho má mou podporu.. Oba si natlučou huby, to se vsadím. Ale třeba taky ne že 🙂

Momentálně čekám na nějaký ten impulz který mě dokopne posadit děti do auta a odjet.. Tak trošku se modlím aby přišel ožralý i dnes 🙂

Včera mě tak vytočil že jsem se mu musela pomstít a dneska si to doslova odse.e :D :D Ale fakt doslova .. 😀 😀 😀 😀

camelinka
15. zář 2012

@vally. hmm nakoukla sem po nekolika dnech a vidim ze je to porad to stejny.Sbalte se a aspon na nejaky cas odjedte, vzdyt mate kam, snad nechces aby byl posledni impulz treba facka nebo neco podobnyho ☹

kammka
15. zář 2012

na to se dá říct jen jedno: seber se a dej přednost kamarádkám...ale nepij, to vynech 😉

vally.
autor
15. zář 2012

@kammka Já nepiju ani na silvestr :D

@camelinka Tím impulzem jsem myslela že třeba příjde dnes na mol. Ted nemám auto, veř že už bych byla u našich.

camelinka
15. zář 2012

@vally. no tak jesli uz si opravdu rozhodnuta, tak si sbalte a az bude auto doma, tak co nejrychleji odjedte

fretecka
15. zář 2012

@vally. no já asi na 14 dní si převedu neschopenku na druhou stranu republiky k rodičům,a uestli se něco stane.třeba už se nevrátím.většinou je klid dokud nejde s jedním rozvedeným kolegou,přijde naočkovaný a pak neví kdy domu a ani neumí napsat,řekne že jdde na 3 a přijde o 5 ráno.asi už na to nemám sílu,musím myslet i na prcka,raději bez táty než s takovým,co je raději v hospodě

tarra27
15. zář 2012

@fretecka jsou prostě věci, které si chlap nesmí dovolit....a někdy si bohužel myslí, že může - vůbec když čekáte dítě....

podle mě, hlavně jedej v klidu, i kdyby jsi pak doma měla brečet, před ním ne....

já jsem proto, aby spolu lidi byli, když se milují a když mají děti....na druhou stranu ale si nemůžeme nechat vše líbit a alkohol, to je jasná věc...trpěla bys ty i malé....

určitě bych nedocházela od otce svých dětí jen tak bez důvodu nebo proto, že nemám co dělat....ale z důvodu, že pije, bych běžela snad hned....

moc TI fandím, držím pěsti, aby jsi to zvládla a pokud máš rodiče, kteří tě podpoří, tak běž....čím dřív tím líp....a bud se probere a uvidí, že to podělal a nebo ne a ty se s tím časem srovnáš a budš žít v klidu a s někým jiným....neboj, jsi moc hezká holka....tohle nemáš zapotřebí.... .)

tarra27
15. zář 2012

@fretecka PS bud tam klidne dva měsíce.....tohle si nenechej líbit.....

camelinka
15. zář 2012

@fretecka souhlasim, tohle neni dobry, a s prichodem prcka to nejspis lepsi nebude, pokud neco neudelas aby se frajer probral. Pises ze mas kam jit, tak to urcite zkus a uvidis, jestli prijde na to, o co prisel a napravi se, nebo zjistis ze je ti/vam bez neho lip a brzo se najde nekdo,kdo si vas bude vazit 😉 .Drzim palce

honzulka
15. zář 2012

@vally. Je dobře,že ses rozhodla,,, 😉 hodně štěstí a ať máš už klid... 😉 drž se.. 😉

fretecka
15. zář 2012

moc vám všem děkuji za podporu,18. jdu do poradny tak si nechám přepsat neschopenku

tarra27
16. zář 2012

@fretecka nemáš zač, drž se...a věř, že je to fakt jedáná šance / řešení...navíc čím dýl, tím hůř se Ti to bude dělat.... .)

vally.
autor
16. zář 2012

Tak včera zase přišel ožraly a bez auta tak jsem v noci pro auto zašla k tomu známemu sbalila děti a v 11 večer jsem odjela k našim.. On se dneska ani neozval.. Mám sice vyply mobil ale i tak.. Tak jsem to udělala.. Líp mi není ani nahodou ,nespím ale děti jsou štastné že jsme tady pořád lítají se synovcem 🙂 Hlavně že jim je fajn 🙂

leniiis
16. zář 2012

@vally. prekrérni situace :( nezávidím ti to ani na chvilku :( ono jak už jednou začne chlap blbnout, tak se nezmění ani když slibuje ..takže tady asi nastává jediná možnost: skončit to zavčasu ..

tarra27
16. zář 2012

@vally. hlavně vydrž!!! a moc Ti gratuluji, jsi jednička a udělala jsi to nejlepší, co sji mohla....nech ho, at si sám popřemýšlí a přijde na to, že to podělal....ono mu to chvilkju potrvá, ale nemysli si.....určitě když s tebou byl, tak na tebe je minimálně zvyklý a má tě rád....

honzulka
16. zář 2012

@vally. Drž se,a opatruj,bude líp--Jen se raději neupoutávej na to,že přijde s prosíkem,ať tolik nebolí,když nepřijde... ☹ Nevím,zda je to lepší,ale já vždycky raději počítám s tím horším a pak to tolik nebolí... ☹

lindaaax
16. zář 2012

@fretecka
@vally. Holky, zkuste ještě tu poradnu. Je to zdarma a může tam jít jen jeden z partnerů/manželů. Když jsou ve vztahu děti, tak má smysl se o tom ještě pobavit s někým, kdo má zkušenosti z "praxe". Přece jen jste s těma svýma chlapama už nějakou dobu a jestli začali "blbnout" až teď, tak to může být nějaká krize a je škoda (když jsou v tom děti) to řešit a ani pořádně nevědět jak...

tarra27
16. zář 2012

já bych ho ted nechala....
@lindaaax ano, jak v tom jsou děti...ale musí se snažit oba a ne, že jeden bude vymýšlet kde co a druhý se bude chovat takto....jen at se nevarcí a bud si hoch iuvědomí, že takhle to nepůjde a bude sekat latinu a nebo holt smůla....vždyt by byla vally za blázna....jeden den se spakuje a pak přijde s poradnou.....

lilithka
17. zář 2012

@vally. gratuluju. Moc jsi mě překvapila, že nejsi jedna z těch, co to tak nechají a musí pak zatínat zuby a naučit se s tím žít. Určitě přijde s prosíkem. Nechala bych to tak třeba měsíc, aby za Váma chodil vás navštěvovat ve střízlivém stavu a dokázal ti, že s tím přestal. Ono s tím samo může začit potom zas, ale aspon ted uvidi, že nepřijde s prosíkem a ty hned nesbališ kufry a nepřivalíš zpět. At ví, že to myslíš vážně a že dostane poslední šanci. Opravdu, kdyby v tom nebyly děti, měla bys ho kopnout hned. Ale takhle mu tu šanci dej, at si pak nevyčítáš, žes to nezkusila. Jestli by se to počase začalo opakovat, už bych na nic nečekala. Držím palce, hodně sil!!!!

vally.
autor
17. zář 2012

V tuhle chvíli nemám v umyslu se vracet. Nemužu říct co se stane zítra pozítří ale ted to nechci. Myslela jsem že to bude jen na chvili at se vzpamatuje ale nemyslím si že až se vrátím bude vše ok... On to dělá od začátku jen jsem byla asi slepá nebo blbá nevím, ted to dělá častěji a to jeho lhaní z toho se nevyspí ..
V tu sobotu mě fakt dorazil měli jsme naplanovaný hezký večer s malým protože byl v tv Harry a on ho miluje. Udělali jsme si piknik spojily gauče. No malý byl nadšený a on přišel v tom stavu.A opět bez auta to byla poslední kapka.. Vykašlat se na hezký večer s malým kvuli chlastu a kamaradům. At jde za nimi a je snimi štastný .My se ho nebudeme doprošovat. A jak řekla kamarádka, někde na nás čeká chlap který by za takový večer u Pottera dal všechno 🙂 .
Včera se mi tatínek ptal po práci tak ve středu uvidíme jestli jedna klapne pokud jo ,mají tam 14tis. čistého tak bych byla víc než přeštastná s mojí mateřskou 3800 a bez chlapa jsem ted jak socka se 200,- v peněžence.. No vlastně ani to už ne :D Naši plánují jak se opraví podkoroví jak to bude hezký podkrovní byt. apod. Zatím tam mám jeden pokoj a velkou halu jako obyvak. Uvidíme. Koncem tydne musím k doktorce tak se stavím k němu domů a vezmu par dalších věcí.. Zatím nemůžu ani dat na soud navrh na rozdělení dětí. V podkroví to ještě není v takovém stavu abych tam mohla někoho dovezt na navštěvu natož ještě ze socialky :...Je to těžký.. Jsem fakt na dně.. Po večerech brečím, nespím. Ale co se tak dozvídam on je vklidu.. Asi si myslí že jsme jen odjeli na par dní k našim :/

vally.
autor
17. zář 2012

Moc děkuji všem za podporu...

Píšete že bych ho měla vytrestat a pak se vrátit a kdyby něco zase odejít.. Ono se to lehce řekne ale jak to udělat aby člověk nezešílel? Už tenhle odchod mě stal všechny síly. Připadam si jako bych si celý život stavěla jen vzdušné zámky.. Zaručí mi někdo abych se při jeho dalším "uletu" nezbláznila, zase si dala naději že to bude ok a zase mě sklamal ?

Manželská poradna. No nevěřím že to pomůže on žádný problém nevidí. Pro něj je vše ok až na to že ja jsem hysterka .. Když už mu za to nestojím já ani jeho děti vážně si myslíte že pokud mu cizí člověk řekne on ho poslechne ?
Já ne.. Dala jsem mu na vybranou. Nemůžu říct že jsem to utla jen tak šancí dostal dost. Vybral si. A fakt se těším až se jednoho dne jeho kamaradi proti němu otočí třeba pravě kvuli své vlastní rodině a on pak zůstane uplně sám.. A konečně si to uvědomí, ale to už bude pozdě!!!!!!!!!!!

vally.
autor
17. zář 2012

Potěšilo mě že můj příspěvek o tom že jsem od něj odešla se libí 6 lidem :D :D to jsem se od srdce zasmála :D Musím ještě říct že v rodině a ti známí kteří to ví ,všichni stojí při mě.. Tohle mě jen utvrzuje v tom že dělám dobře 🙂 🙂

Přece jen něco jiného je online člověk který si o vašich problemech jen čte a něco jiného lidé kteří to snami prožívaji . 🙂

A jen mezi námi : kdykoliv mě napadne že bych se k němu přece jen chtěla vrátit, jdu si přečíst tuhle diskuzi a vím že bych byla pěkná krááva 🙂 🙂 🙂

honzulka
17. zář 2012

@vally. Já bych už taky s návratem nepočítala...😉Viditelně se ti otevírají oči zamilovanosti a to je dobře...Kort pokud máš takovou podporu od rodiny,kašlala bych na něj a pro věci bych asi sama nechodila,pokud máš tak hodnýho tatínka,vzala bych ho sebou..Jednak toho dva víc poberou a budeš trošku silnější... 😉Drž se a gratuluji k rozhodnutí,třeba za pár let budu řešit já to samé... ☹

eficenka
17. zář 2012

@vally.
jsi dobrá, žes to udělala!!!! budeš ta nejlepší maminka na světě... a jednou se objeví ten pravý!

vally.
autor
17. zář 2012

@honzulka Nebudeš neboj, já měla teda pořádné vztahy jenom 2 a ten první mě mlátil a druhý pije takže jak to tak vidím já vám všem ty všechny voly na světě přitáhnu k sobě :D :D :D

@eficenka Děkuji mooc jsi mě potěšila 🙂 Dělám to kvuli dětí přece jim v jejich 2 a 5 letech nenechám něco takového za vzor do budoucna :( A co se týče chlapů, ráda se postavím do fronty do kláštera popř. se přeorientuju :D :D

eficenka
17. zář 2012

@vally.
já mám problém se sestrou, je už 2 roky s chlapem, kterej nedělá, kouří, pije - ona mu platí pití, cigarety, nájem, jídlo... a on ? obča doma něco udělá, ještě na sestru žárlí, když má v nemocnici noční a občas ji jednu vlepí...
tak moc se snažím sestru přemluvit at od něj odejde, ale ona nechce... Je fajn, že aspon Ty máš rozum, hlavně kvůli dětem... sestra naštěstí nemají...
A jinak jednou najdeš super chlapa 🙂 už se můžeš poučit z chyb a vědět co chceš a co ne...