Manžel pije a dává přednost kamarádům. Jak dál?

vally.
10. zář 2012

Maminky jsem zoufalá, máme s manžou krizi. Táhne se už delší dobu, ale za poslední dny je to peklo. Začal se tahat čím dal častěji s kamarady poslední 3 víkendy po sobě byl uplně na mol. Vždycky rano přišel že jde do prace nebo na fušku a večer přišel ožraly neřekl kde byl ani skym ale už po druhé přišel stím že jedna babička kamaráda měla narozeniny :D ubohá výmluva já vím. Abych pravdu řekla ve lhaní si libuje. Ale tenhle víkend byl fakt náročný. V pátek někam zmizel a vrátil se na mol stím že měla ta babka narozeniny tak že byly u nich. Druhý den ho na FB označila na fotkách nějaká 17 letá slečna s bandou při chlastačce. Sice tam sedí v pozadí ale lhal mi. V sobotu ráno měl jet na fušku ale jelikož nemá řidičak měl řídit jeho kamoš který taky večer před tím chlastal, nechtěla jsem mu dat klíče tak začal řvát rozhazovat věci když je hledal nadaval mi. Dokonce řekl našemu 5 letému synovi že ho lituje že má matku takovou piču. naštěstí měl syn sluchátka. Nakonec jsem mu ty klíče dala. At si je klidně ti policajti zavřou. Večer přišel stím že auto je v "servise" protože jsem nějak urvala výfuk (samořejmě lež) auto bylo asi u toho týpka protože sním rano přijel. A odjeli na fušku aniž by mě rano vzbudil. Odpoledne se vrátil neřekl ani slovo a vzal malého a šli ven. Když jsem věšela pradlo na balkoně viděla jsem je jak jdou po cestě, jinak bych ani nevěděla že si ho vzal ven. Tak jsem pak malou oblékla a šli jsme se projít a když jsme šli do parku tak od nějaké lavičky rychle odběhli nějaké dvě holky, když jsem přišla blíž viděla jsem tam manžela s malým a partou těch jeho ožraleckých kamaradu, vzala jsem malého a šla na dětské hřiště /manžel tam zustal snimi/ domu přišel až za 2 hodiny okoupal se a šel spát. Opět neřekl ani Bůů .. Nevím co si otom myslet... Tohle nebylo poprvé co upřednostnil kamarady a chlast ale tentokrat tam snimi byly i ty holky.. Nevím jak to brát a co mam dělat. je pravda že vždycky upřednostnil kamarady před námi.. Chci jen vědět jestli jsem jen hysterka nebo vám to taky přijde divné. Zvažuju že bych od něj odešla. Nemám na něj nervy ale už kvuli dětí nechci. Co byste dělaly vy? ☹

honzulka
10. zář 2012

Tohle je hrozně těžký a přijde mi,jak kdyby chlapi po 30 procházeli nějakým vývojovým stupněm...MM se po 30 taky dost změnil,ale zatím nevypustil žádné vulgární označení ani jinou agresi...to už by byla poslední tečka a přesto,že mám 3 děti bych šla... 😠 Myslím,že už takové chování zavání domácím nasilím...možná zkuste nějakou poradnu,zajít třeba nejdřív sama,pak s ním,,chlap si hodně málo kdy přizná chybu,tak by ti třeba odborník mohl poradit co s tím... 😉

kupi
10. zář 2012

Je to určitě těžké,ale já bych od něj odešla,pokud se chová stejně jako jeho otec, tak by se taky mohlo stát, že se i tvůj syn bude jednou chovat stejně jako on, bude si myslet, že je to úplně normální!

bocinka
10. zář 2012

@vally. tak tohle je na typické buď a nebo.... buď oni, nebo já, když ne já, tak se seber a vypadni.... my teda momentálně taky procházíme krizí, ale manžel po mě neječí, nerozhazuje věci, nevrací se našrot ožralý a hlavně proti mě nepopuzuje mé vlastní děti... jsem momentálně naštvaná, ale asi do háje s ním.... 😠 😠 😠

haniplanetka
10. zář 2012

@vally. jestli to vypadá takhle delší dobu, je čas zvednout kotvy.

vally.
autor
10. zář 2012

@bocinka Ráda bych mu řekla bud oni nebo my ale jak jsem už říkala on nevidí že dělá něco špatně.. Naopak jsem špatná já protože mi to vadí... Chová se jak malé děcko. Copak 30 letý chlap musí sedět potaji v parku s pubertákama? kdyby šel na pivo a přišel domu v pohodě že byly jen na jedno neřeknu ani slovo.. Ale prostě tenhle styl hlavně co nejrychleji se ožrat. Tak kde to jsme ? takhle se chovat je normální možná na střední.. Za chvili se budou skladat na cigarety jak jsme to kdysi dělaly my. Každý dá 5 kč a jede se po 3 potáhnutí nebo nechát půlku :D fakt jak malý !!!!!!!!!!

lindaaax
10. zář 2012

@vally. může tam jít i jeden z manželů/partnerů, nemusí tam jít oba dva...když jdou oba, tak je to lepší, ale může jít i jeden...na tvém místě, zkusila bych jít sama (je to zdarma)... Kamoška tam chodila, tak to vím...

misa84
10. zář 2012

@vally vím, že mě se to píše snadno, ale já bych fakt šla, není na co čekat 😒 pokud to má v povaze, tak se prostě nezmění.co si to vůbec dovoluje mluvit s tebou takhle?! 😠 a tchýně je taky "dobrá", když říkala, že její muž byl taky takový, ale ona to vydržela - hvězda. 🙄 tak to se pak nemůžeme divit, že je synáček jaký je, když tohle chování bere jako normu. Pokud nechceš dopustit, aby tvůj syn jednou takhle trápil svou ženu a děti -tvoje vnoučata! - tak bych fakt zakročila.

sarkar
10. zář 2012

@vally. Holka, zdrhni než se to ještě zhorší. Asi bych si nedokázala vážit člověka, co o mě, matce svých dětí, řekne, že jsem pí**, byť v afektu. Strašně mi to připomnělo vztah s mým ex, byla jsem s ním 6,5 roku a takové výjevy byly normální...Jen jsem měla to štěstí a rodinu s ním jsem nezaložila. Nevím, kolik jsi měla před manželem vztahů a jaké byly, ale můžeš věřit tomu, že existuje vztah, kde je chlap sice občas na zabití, ale kdy je na něj spoleh a nemusíš se třást strachy že se v alkoholovém opojení nezabije v lepším případě sám, v horším i s vašimi dětmi...
Uvědom si taky, že vaše děti budou ovlivněné tím, jak se chová, nechceš z nich mít buď jeho kopii nebo vystrašené uzlíčky nervů, že ne?
Každopádně držím palce!

holubice.petra
10. zář 2012

Divím se že s ním ještě jsi a nad něčím přemýšlíš.....
Vrať se na začátek této diskuze a přešti si ještě jednou dvakrát ten svůj dotaz a podívej se na to z druhé strany .....kdyby tohle napsala tvoje nejlepší kamarádka co by jsi jí poradila ty??

bocinka
10. zář 2012

@vally. tvoje tchýně je taky praštěná, ne???? Když můj táta začal mamku podvádět, tak jí babička - tchýně řekla, že tohle zažívala celý život s dědou a ať mamka jde.... Tvoje tchýně se nechová jako žena, ale pouze jako matka zaslepená opičí láskou k svému synovi.... je to blbý, ale koukni co sama píšeš, krom manžela a tchánovců to nepřipadá normální nikomu, ani tvým rodičům, kamarádkám, ale hlavně Tobě ne.... Na co čekáš??? Na první facku??? Koukej, nikdo neříká, že se máš hned rozvádět, sbal děti, odejdi a uvidíš jak se zachová on, když bude dál chlastat a bude vlastně rád - jak píšeš - že jste pryč, tak se snad dál není o čem bavit.... ☹ mrzí mě to, ale od psychického teroru je jen krůček k fyzickému, věř mi, zažila jsem to a není to hezký.... 😠

smoby
10. zář 2012

už bych dávno měla sbaleno a šla pryč, i kdyby to bylo do azylového domu ! Takové sprosťárny před dítětem na jeho mámu by si chlap nikdy neměl dovolit . A je jedno, jestli mělo sluchátka, nebo ne , tím se nedá nic omluvit ! Manžel je asi nevybouřený, ale hlavně má špatný příklad z rodiny a to nikdy už ničím nezměníte ! Přístup bude mít pořád stejný, ledaže byste se odstěhovali někam hodně daleko. Nevím, proč byste si nemohla najít někoho jiného, jste hodně mladá a ne každému to vyjde napoprvé... Asi máte také malé sebevědomí, chce to se tomu postavit čelem a buď ho postavit před hotovou věc, nebo mu dát šanci s tím, že se to bude řešit v poradně a on bude sekat latinu, nebo jdete. Pokud je v tom obdiv puberťaček, tak Vás stejně bude poslouchat jedním uchem sem a druhým ven, to si nedělejte iluze ... Osobně si nedovedu představit, že by tohle můj 30ti letý přítel vyváděl, to už mají mít chlapi jiné přemýšlení, pokud mají rodinu. Můžete deset let čekat, že ho to přejde, a třeba ho to ani nepřejde a připojí se jiné problémy, pokud nereaguje na to, aby se srovnal, už se nesrovná. Je hrozně nevyzrálý, jestli tohle dělá a chová se jak puboš tak je na jejich úrovni a vy nemáte část svého drahocenného života na promarnění čekáním, jestli se z něj stane vzorný otec a manžel. 🙄

dripik
10. zář 2012

@vally. Sama jsem s 1,5letou holčičkou odešla od manžela, nepil, ani nic jiného jen to prostě nefungovalo...Dokážu se vžít do tvojí role se rozhodnout a opravdu odejít, ráda bych ti napsala svůj postřeh...1) člověk se nezmění...jak jsi psala něco takového už bylo předtím...nezmění se jen proto, že má děti a má teda...kdyby chtěl udělá to už dávno a nemusela bys tady dnes kvůli tomu zakládat diskuzi... za 2) normální reakce normálně uvažujícího člověka kterému na něčem záleží je, že pokud ty s dětma odejdeš, on se bude plazit po kolenou za tebou at se vrátíš, že se změní a bla bla bla, to je normální reakce člověka, kterému záleží na tom co má doma, pokud mu nezáleží bude se chovat přesně jak píšeš, bude se mu hodit, že mu nikdo nekecá do toho, že je s kámošema venku, že neháže ksichty a není na něj doma protivný a nečumí na něj...promin za ta vyjádření...za 3) mě nazvat pi.ou, tak sbalím sebe a děti a jdu k rodičům, vysvětlím jim jak se věci mají a čekám jak se zachová on... za 4) uvažování kdo tě se dvěma dětma bude chtít? taky jsem tak přemýšlela a měla z toho šílené deprese, ale neboj vždycky se najde nějaká dobrá dušička, která bude tebe a tvé děti milovat...vím o čem mluvím, sama jsem na to nevěřila, sama jsem po půl roce samoty našla a sama touto výbornou dušičkou čekám po 2,5letech miminko...hlavu vzhůru holka, je blbost v tak krásném věku zůstat s jedním blbem který se neváží toho co mu poskytuješ doma za zázemí, a hlavně si neváží Tebe, tak at jde za těma 17tiletýma puber´tačkama a uvidíme, která mu poskytne to co ty...
Přeju ti aby tvé rozhodnutí bylo to jediné správné pro tebe a tvoje děti...drž se....

vally.
autor
10. zář 2012

Holky díky. Tak jsem se rozhodla že mu dam ultimatum ještě jednou a konec. dokonce jsem hledala na netu i nějaký ten wellness víkend protože se blíží naše výročí... A co chlapeček udělal. Přivedl si opět své kamarady že mu jdou pomoct jako že se dřevem a nakonec si vzal klíče auta a jsou pryč. Samozřejmě kravál jako blázen proč mu nedám klíče že to auto rozbije že vypáčí zámky a podobně... A to že nemá řidičák mu je jedno... Dokonce chtěl vzít malého že bude nakonec řídit kamoš (alkoholik) tak to jsem zakazala malého jsem i přes brečení zavřela do pokoje, at mě klidně ted nesnáší a má tatinka za toho nej že ho chtěl vzít koupit dobrotku a ja jsem to zakazala ale raději tohle než aby se mi třeba nevratil. Náhoda je blbec a chlap který nedokáže být střizlivý 24 hodin /ten jeho kamoš/ mi za to nestojí...Ale samozřejmě pro ty jeho kamarady jsem hysterka pro manžela p...a a pro syna ta nejhorší matka !!!!!!! člověk se nezavděčí !!!!!!!!!
No ale hlavě že je dneska venku tak hezky 🙂

eloana
10. zář 2012

@vally. ahoj zkusit to muzes,ale pokud je manzel zvykli na toto chovani z domova nezmeni se!!! Akorat to bude tak,ze se tvuj syn bude chovat v dospelosti stejne jako on

tarra27
10. zář 2012

@vally. holka, tak za prvé, ´píšeš, že máš úžasné rodiče, je ti 23let...já bych se pakovala a mazala za nima...

co chceš od chlapa, který nemá řidičák a řídí?? navíc když pije a o co víc, chce brát vaše dítě do auta???? To se pos....

nehledě na to - jsi mladá, co máš z toho, že jsi s ním ?? nemyslím finance, ale po psychické stránce....já bych s ním nebyla ani omyelm, odešla bych bez ultimáta, promin, ale jsi pro něho jako hjadr na holi a že by mi řekl že jsem p*ča před dítetem nebo ne, prostě by letěl nebo bych letěla já.,...jak si myslíš, že to dloiuho vydrží?? a kvůli tomu, že to sbnášela tchýně neznamená, že to musíš snášet taky....nemyslíš si, že by bylo lepší, kdyby tě rodiče sice viděli chvili u nich,ale časem spokojneou s někým jiným??? zkus o tom popřemýšlet....

naši se hádali, táta pil, byl třeba tři dny doma, vozil nás opilí....a já mamku nechápala, proč s ním byla....vše finančně táhla...a nemysli si, jestliže ti lže, časem tě bude i podvádět.....možná i bít....nechci malovat čerta na zed, ale co so to k tobě dovoluje??? jsi matka jeho dětí...a největší průser je, že on má vzor v otci a myslí, že je to normální....podle mě se nezmění....

já nevím, na co bych v tom vztahu čekala.....

tak se drž holka.....

kajalka
10. zář 2012

Doufám, že ten tvůj expert nezabije vaše společný dítě nebo nedej bože dítě cizí. To mě vždycky dokáže zvednout ze židle, když řídí auto ko..ot, co nemá ani na to si udělat řidičák. S takoým člověkem bych nebyla ani minutu, jeho "zodpovědnost" a hlavně chování k tobě hovoří za vše..

tarra27
10. zář 2012

a ještě - já vím, že si možná myslíš, že bez něho nemůžeš být a že ho miluješ a možná že nové auto a dům (byt jestli jsem pochopila správně, stejně žijete s tchýní) je všechno....ale kdyby jsi zažila chlapa, třeba kterého mám já - chodí do práce, žádná hospoda, kamarádi - ne ze zákazu, ale pristě chce být doma s náma....po ceste domu zavolá, co má koupit v obchode, doveze i zákusek, jaký mám ráda....doma vysaje, uvaří, společně ugrilujeme....když jsem nemocná nebo unavená, řekne bež si lehnout....holka, i takový chlapi jsou....moje mamka, co tohle nidky nezažila, to nechápe....a kroutí hlavou, kde jsem k takovýmu člověku přišla....-no někdy sama taky nevím, ale taky má svoje, to máme prostě každý....píšu ti to jen proto, že byt spolu děti máte, tak jsou i normální chlapi....

a to že s někým mám dítě nebo děti, ano je to závazek, na spoustu let, nicméně to pro tebe není koule u nohy, aby sis myslela, že nemůžeš odejít a že musíš s tím člověkem žít celý život....

Bud vděčná, že máš rodiče, co ti pomůžou.....co by za to jiné holky daly....

a není ostuda se rozvest a přijit na čas k rodičům, naopak, je to otázka vyspělosti, zralosti a zároven úcty sama sebe...toho, že si sama sebe vážíš.....

v závěru my ti tady můžeme radit co chceme, cestu svého života si musíš vybrat sama......máš sama na výběr - každopádně ti doporučím jako dcera, která žila s matkou i otcem, kde to bylo podobné, jedno....a to, když už si rozhodneš být s ním přes to všechno, co děti uvidí, tak se tedy nelituj a nestěžuj si.....máš možnost volby, tak si vyber a dál už neřeš....že se mohl změnit a nebo že je takový a makový.....

a možnost volby máš vždycky, ne jen ted, byt si myslím, že pro tebe by bylo nejlepší odejít hned,,,,

vally.
autor
10. zář 2012

@tarra27 To jsi napsala moc hezky. Manža je (byl) taky takový jak jsi popsala svého. Ale prostě tohle co dělá ted se pořád stupnuje a mě prostě chlast vadí. Nevím co ted blbne že musí být pořad z baraku . Dnes šel na pivo do hospody i přesto že jsem to nechtěla.. příjde mi to jako by tam fakt musel za každou cenu - nemyslím tím ted ten chlast ale právě ty pubertačky .. Protože jinak by tam nešel ale dneska prostě za každou cenu šel . A to jsem mu řekla že když odejde balíme se.. Bohužel si to ted nemužu dovolit protože čekám na šek s mateřskou. Ale i tak... Připadám si tak bezmocná. Tohle prostě není fér já tu potřebu nemám mám kamaradky s dětmi takže naše schuzky jsou na hřišti apod. nějaká hospoda mě nezajímá... Příjde mi jako by se mu tam nějaká holka libila a proto to dělá . Aby se před ní ukazal.. Protože dneska fakt odešel "za každou cenu"

sal80
10. zář 2012

@vally. Holka, sbal se a upaluj!!!

tarra27
10. zář 2012

@vally. podívej se, šek na mateřskou není problém, to je do tzebe trochu výmluva - ráno můžeš na poštu a říci jim, at Ti poštu přeposlou na adresu tu a tu a poté můžeš zavolat a domluvit si jinou adresu přímo na úřadě....

a víš, já do vašeho vztahu nevidím, ale tohle určitě není ze dne na den....a jak dlouho jste spolu?? takže zase tak dlouho hodný není - promin za otevřenost a upřímnost, ale já nebudu mazat med kolem pusy nikomu.....vždy říkám/píšu co si myslím....

pawlla
10. zář 2012

@vally. Ahoj ctu tuhle diskuzi a neda mi to a musim se zapojit protoze mi tecou slzy kdyz to cele ctu je je mi z toho zle.. Prozila jsm si hodne nebudu to tady rozepisovat proste jsem v tehotenstvi odesla od pritele bylo to moc tezke milovala jsem ho moc a bez nej jsem myslela ze nemuzu zit i kdyz byl na me hnusny, ale udelala jsé to pro me dite pro dcerku jsem statsna ze jsem to udelala...

Vis ja si myslim ze te i podvadi kdyz se tak chova to je jak pres kopirak jako ten muj ex... Chlast za kazdou cenu musi byt v hospode porad kolem nej mlade kocky.... Kamaradi ....nadavky... I pres me nalehani a prosby odchazel pak to bylo horsi neprisel treba tyden ja doma tehotna sama na zhrouceni nevedla co s nim je..... Pokud mas kam jit a psala jsi ze ano seber se a bez vem deti bude to bolet nerikam ze ne bude a moc ale jsi mlada nekoho nineho si najds taky jsem si nasla.... Ono to i po tom case boli kdyz treba vidim fotky z te doby a pak jeho fotky z tou mlaou cuchtou

Zamysli se a sama sobe rekni je tohle clovek ktereho si mohu vazit? Je tohle clovek ktery vude vychovavat moje deti? A chci s timhle clovekem byt cely zivot? Podle me zbytecne ztracene roky. Ja osobne lituji ze jsem nedala na rady ostatnich a neodesla driv.

tarra27
10. zář 2012

@vally. každopádně jak jsme psala, je to celé na tobě, jakou cestou půjdeš....já tě nepřesvedčuji ani nenabádám k ničemu....je to tvůj život a záleží na tobě, jak ho prožiješ .)

tarra27
10. zář 2012

@pawlla gratuluji Ti a klaním se před Tebou - naprosto vážně jsi podle mě super baba, která udělala to nejlepší pro sebe a pro svoje dítě. Muselo to být hodně těžké a vůbec v těhotenství....Jsi jednička! fakt.

tarra27
10. zář 2012

@vally. a ještě jedna věc, pokud jsi mu řekla že odcházíš a neodejdeš, nebude tě brát vážně ani v budoucnu

pawlla
10. zář 2012

@tarra27 dekuji, byla jsem mlada kdyz jsem otehotnela bylo to moc tezke ale hluboko uvnitr jsem vdela ze to musim udelat i kdyz pak kazdy dalsi den jsem se chtela vratit chtela ho videt vedela jsem ze nemuzu..... Tehotenstvi bylo tezke byla jsem sama rodice mam v polsku ( jak asi vite hodne krestanska a konzervativni zeme) kazdej si tam na me ukazoval rodice me premlouvali at se k nemu vratim .... Tezka doba ale niceho nelituji jsem rada ze jsem to zvladla

vally.
autor
10. zář 2012

@tarra27
@pawlla
Syna mam s ex. Manžel nas od něj doslova zachranil, hodně mi bil ale ja jsem ho milovala nadevše. Pak to přebolelo ale manža byl pořad na blízku a pak jsme se vzali jsme manžele 3 roky teda za pár dní to budou 3 roky..

Před chvili přišel z te hospody, samozřejmě připitý tak jsem na něj uděřile jen tak že vím že tam seděli i ty pipiny mladé (nic jsem nevěděla jen jsem to zkusila) a on že jo. Rána pod pás. už aspon chápu proč tak nutně musel hned odejít. Mám pocit jako by se mi zhroutil život. Všechno co jsem chtěla a čeho jsem dosahla je ted uplně pryč. Vím že ráno bude kecat to svoje že sní nic nemá apod. ale já mu už nevěřím. Neříkam že mě sní natvrdo podvadí ale tak když jde raději za ní.. Holky jsem fakt v háji .. vím napišete mi odejdi apod ale co mi to pomuže? nechci at mě naši vidí v tomhle stavu.. On si spí a já tady brečím, mlátim do zdi... řekl mi že to nemá cenu že si to semnou představoval jinak. Ale že mi děti nedá apod. vím jsou to drsné řeči ale to tak strašně bolíí mám pocit jako bych se měla ze vnitř rozpadnout :(

tarra27
10. zář 2012

@pawlla on to víc si zasloužíš uznání...neměla jsi podporu rodiny a ještě tě přemlouvali a ustála jsi to...jsi fakt dobrá. Těžké to muselo být a to hodně...jsi fakt jednička a udělaal jsi správně.....tohle každý nedokáže. Opravdu. já se před tebou skláním. Máš můj obdiv.

tarra27
10. zář 2012

@vally. nechceš aby tě vaši viděli v tomhle stavu....co by ti udělali nebo řekli?? by ses tyděla, proč?? to se raději necháš ponižovat chlapem, který se k tobe takto chová po třech letech???

a upřímně, co jsi čekala, že tam šel jen tak??? podívej, řekla jsi, že odejdeš, on přijde domu z hospody a ty mu říkáš o nějakých pipinách...je jasný, že od něj nechceš, tak si dovolovat k tobě prostě bude...

toho že ti nedá děti . promin, vetšinou vždy jsou u matky...a navíc jestli máš u rodičů zázemí, řekneš, že řídil opilí bez ŘP, chtěl brát děti, a vůnbec pije, tak je nedostane...

tarra27
10. zář 2012

@vally. nehledě na to, budu ted asi drsná, ale čeho jsi dosáhla??? vždyt s ním nejsi spokojená, jsi neštastná.....

já bych mazala pryč....tohle si prostě k tobě dovolit chlap nesmí.....bude se to stupnovat a on k tobe nemá vůbec žádný respekt....

a když odejdeš, tak jsou dvě možnosti - bud se probere a začne sekat latinu a uvědomí si, že to podělal a ty mu možná šanci dáš....a nebo pujdete od sebe....

ale vše jendou přebolí....a než žít v tomhle, aby se k tobe nekdo takhle choval púo třech letech....to jako promin, to si nezasloužíš už jen jako matka jeho dítěte

vally.
autor
10. zář 2012

@tarra27 vži se na minutu do me situace..puvodně jsem si myslela že jde jen o to pití ale každý den se utvrzuju v tom že je za tím vším nějaká 17 letá pubertačka co se na FB fotí s našpulenou držkou a pÍšE tÍmHlE sTyLeM 😢