Manžel pije a dává přednost kamarádům. Jak dál?

vally.
10. zář 2012

Maminky jsem zoufalá, máme s manžou krizi. Táhne se už delší dobu, ale za poslední dny je to peklo. Začal se tahat čím dal častěji s kamarady poslední 3 víkendy po sobě byl uplně na mol. Vždycky rano přišel že jde do prace nebo na fušku a večer přišel ožraly neřekl kde byl ani skym ale už po druhé přišel stím že jedna babička kamaráda měla narozeniny :D ubohá výmluva já vím. Abych pravdu řekla ve lhaní si libuje. Ale tenhle víkend byl fakt náročný. V pátek někam zmizel a vrátil se na mol stím že měla ta babka narozeniny tak že byly u nich. Druhý den ho na FB označila na fotkách nějaká 17 letá slečna s bandou při chlastačce. Sice tam sedí v pozadí ale lhal mi. V sobotu ráno měl jet na fušku ale jelikož nemá řidičak měl řídit jeho kamoš který taky večer před tím chlastal, nechtěla jsem mu dat klíče tak začal řvát rozhazovat věci když je hledal nadaval mi. Dokonce řekl našemu 5 letému synovi že ho lituje že má matku takovou piču. naštěstí měl syn sluchátka. Nakonec jsem mu ty klíče dala. At si je klidně ti policajti zavřou. Večer přišel stím že auto je v "servise" protože jsem nějak urvala výfuk (samořejmě lež) auto bylo asi u toho týpka protože sním rano přijel. A odjeli na fušku aniž by mě rano vzbudil. Odpoledne se vrátil neřekl ani slovo a vzal malého a šli ven. Když jsem věšela pradlo na balkoně viděla jsem je jak jdou po cestě, jinak bych ani nevěděla že si ho vzal ven. Tak jsem pak malou oblékla a šli jsme se projít a když jsme šli do parku tak od nějaké lavičky rychle odběhli nějaké dvě holky, když jsem přišla blíž viděla jsem tam manžela s malým a partou těch jeho ožraleckých kamaradu, vzala jsem malého a šla na dětské hřiště /manžel tam zustal snimi/ domu přišel až za 2 hodiny okoupal se a šel spát. Opět neřekl ani Bůů .. Nevím co si otom myslet... Tohle nebylo poprvé co upřednostnil kamarady a chlast ale tentokrat tam snimi byly i ty holky.. Nevím jak to brát a co mam dělat. je pravda že vždycky upřednostnil kamarady před námi.. Chci jen vědět jestli jsem jen hysterka nebo vám to taky přijde divné. Zvažuju že bych od něj odešla. Nemám na něj nervy ale už kvuli dětí nechci. Co byste dělaly vy? ☹

camelinka
10. říj 2012

@vally. ahoj, to rada ctu, ted uz bude jenom lip 😉 . Tech pomluv si nevsimej, to je tak dycky, potrebuje si chranit svy pitomy ego, tak prece nebude rikat, ze je kreten a posral to, jednodussi je nadavat na druhyho, ikdyz za to vubec nemuzes, na to kasli ikdyz vim, ze to musi stvat 🙄 🙄 .
S tema vecma je to ale sila, napada me akorat vzit s sebou jednoho krasnyho dne nejakyho kamarada,peknou korbu a hezky si vsechno vzit a hotovo, po dobrym to s nim nepujde a kdyby si neco dovolil, tak aspon dostane po tlame.
Nesnasim takovyhle chudaky, uplne mi to otvira kudlu v kapse 🙄 🙄 🙄 . Aspon ze k detem se chova normalne.
To zes nekoho poznala je super, ikdyz jen pres net, je fajn ze nekoho mas, drzim palce a vubec se s tim debilem ne 🤐 er 😉 😉

kitinka76
10. říj 2012

@vally. Držím palce!! Ano po půlročním odloučení je rozvod snažší, ale musíte mít vypořádaný majetek a domluvenou péči o děti. Alimenty, návštěvy a tak. Mimochodem, už sis požádala o stanovení výživného? Na odboru péče o dítě ti s tím pomůžou. 😉

vally.
autor
10. říj 2012

@kitinka76 Nepožadala..zatím mam s dětma jeden pokoj a halu takže až to bude hotové požádam. Bojím se aby neřekli že u ex mají svuj pokojíček atd že by se tam měli lépe.. Takže po novém roce to podám všechno nejdnou. Jsme zatím domluveni na 1 víkend co 14 dní. A poslal mi 3000,- alimenty.
Nejvíc mě štve že ty děti spíš chtějí jeho rodiče se kterýma jsme žili než on. Jemu je to tak myslím jedno. Tchýně ted chtěla na víkend opět děti a ja ji říkam že se domluvím s petrem jestli je bude chtít on a ona mi řekla že to spíš zaleží na ní a tchanovi jestli dostane volno v praci, takže mě to tak docela dostalo. Normalně bych i věřila že mě nakonec bude čekat ještě soud o tom kdy děti budou mít na víkend oni :D :D :D Měla by ubrat léky..
Ex se skoro vubec neozval co jsme odešli ale ona volala i 4x denně jen proto aby mi brečela do telefonu že jí to zabije, ona nemuže spat, my 3 bychom si měli sednout a promluvit atd atd atd atd

tarra27
10. říj 2012

@vally. Báječný, moc Ti držím pěsti....at si každý říká co chce, na to se vykašli....ty by jsi s ním žila a měla peklo...je jasný, že dělá naschvály.....to ještě podle mě i bude....ale hlavně že máš kde být a že jste v klidu,ono to přebolí.....jsi jednička - pro mě a nejen pro me.....opravdu Ti moc fandím a neboj, jednou se probudíš a budeš štastná - opravdu štastná, že jsi to dokázala....

tarra27
10. říj 2012

@vally. no jistě....to zkouší, ale kašli na ni....přece si nezničíš život soě a detem kvůli tchýni....že v tomžijeona je její problém, nikoliv tvůj

nesmíš na ni dát....

sarkar
10. říj 2012

@vally. Blahopřeju a obdivuju tě, že jsi to zmákla! Nic si nedělej z jeho scén, je vidět, že je zoufalej a zkouší co může...Akorát nechápu na co by mu dětský oblečení bylo, když o děti asi tak moc zájem nemá a radši lítá venku a chlastá, ale třeba moje kamarádka se rozešla s přítelem a on si od ní vynutil i její oblečení, co jí koupil, takže to zas až tak něco divnýho není 😀
A myslím, že i když mají u ex svůj pokojíček tak stačí říct jak tráví volný čas a na sociálce bude jasný, že u něj by se líp neměli.
Držím palce ať ti vše vychází a ať rozvod proběhne hladce, tchýni ignororuj, teď už jí poslouchat nemusíš 🙂

lck79
10. říj 2012

@vally. Tak to je trochu na palici, že byste si měli sednout vy 3 - jako ty, manžel a tchýně? No to snad ne!? 😨 Rozhodně ti držím pěsti! Mysli na sebe a na děti, ne na tchyni 😉

tarra27
10. říj 2012

citově vydírá tchýně....a manžel je dement, dělá naschvály a myslí si, že přijdeš s prosíkem....

lilithka
16. říj 2012

@vally Mas muj velký obdiv, upřímně, když jsem to tu četla poprvé, nevěřila jsem, že to dáš. Jsi skvělá, jen tak dál! Držím palce!!!

tarra27
16. říj 2012

@lilithka souhlasím 🙂

mataharyy
16. říj 2012

@vally. Zajdi na sociálku, odbor péče o děti, řekni jim co je ve věci a oni můžou požádat policii, aby ti dělala doprovod, až si půjdeš pro věci dětí a svoje (oblečení). To že máte momentálně jeden pokoj jim bude bohatě stačit, odcházela jsi na rychlo, takže nebudou vyžadovat vilu s bazénem 😉

monyliny
21. říj 2012

Teda 😠 Holka tak tuhle situaci ti nezávidím.Ono se řekne -sbal se a děti a jdi,ale kam?Ono se někdy snáze řekne,než udělá-bohužel to maminy nemají jednoduché.Bez peněz,do toho zodpovědnost za děti.Někdy si procházím něčím podobným jako ty,jen nepoužívá tak vulgární slova,ale styl je stejný.Jen se po určité době chová zase mile,o rodinu se stará ☹ S chlapama je to těžký,ale pokud budeš mít možnost,uteč.Tohle je už na prd 😒 Ale já asi radit nemůžu ☹ Tak hodně sil.

bojovnicejance
20. led 2014

Ahojky,zavítala jsem dnes tady poprvé a tak cítím potřebu tady napsat.Mám 4 děti a jsem podruhé vdaná.S prvního manželství mám 2 děti syna 15 let a dceru 13 let,z druhého manželství mám taky dvě děti dceru 4 roky a syna 1 rok.Vdaná budu letos již 4 roky.Mí rodiče mne nevychovávali protože byli alkoholici a vyrůstala jsem u babičky.Pak jsem se vdala a rozvedla ale nebylo to jen kvůli .Poznala jsem svého nynějšího manžela,v rodině tam hodně pijí ale ještě tak před rokem se to dalo nebylo to často.jen je typ co když pije musí vypít vše co najde i doma.Posledního půl roku už to ale nedávám.Nepije často,pije tak 5 krát za měsíc ale jde mi spíše o to co se děje celkově.Náš roční syn má rakovinu,je po operaci,a čekají ho ještě ozářky.Když jsem jednou měla přijet domů se synem po ozářkách před operací tak sice doma chtěl vše mít čisté a dokonce pozval i přátelé aby pomohli vše vyloženě vygrutnovat.Měla jsem z toho radost a těšila jsem se domů.Horší ale už bylo pak setkání doma kdy manžel byl na mol protože zkrátka si asi musel dát s těmi co mu pomáhali.Čekala jsem že mě bude čekat doma pohoda a obejmutí od manžela opora protože to opravdu moc nedávám psychicky ale měla jsem smůlu.Došlo mi tehdy hodně věcí,manžel se sice snaží a pomáhá ale jakmile se dostane k alkoholu neumí říct pak dost třeba po dvou panácích.Nesnesu ty jeho řeči připadá mi jako jiný člověk.Vždy se pak pohádáme.Tím že mí rodiče byli alkoholici tak alkohol nevyžaduji.Dám si sem tam vínečko nebo pulečku ale nevyžaduji nějaké opíjení.Bohužel se nedávno stalo i tohle.Sedli jsme se sousedy,manžel samozřejmě musel vytáhnout vše co bylo když dopili,já pila vínečko pak už jsem věděla že nechci protože jsem chtěla být ok kvůli dětem.A stalo se poté tohle.Manžel mne držel v kuchyni kterou máme úzkou a nechtěl mě pustit.Řvali jsme po sobě a nejhorší že naše 4 letá dcera to slyšela.Když mě nechtěl pustit zničeho nic jsem vzala nůž a řekla jsem mu že co ode mě chce at se podřežu nebo co po mě chce abych už nebyla a byl sám.Nechápu kde se to ve mě vzalo.Manžel byl samozřejmě totálně na mol,skočil mi po ruce a chtěl mi nůž vzít a byli to milimetry kdy jak po mě skočil tak se nůž mihnul kolem mého krku a naštěstí mě jen jakoby podřel a dnes už to nejde ani vidět.V tom si manžel uvědomil své a já taky.Nedala jsem to,zavřela jsem se na záchod,manžel odešel,dala jsme se dohromady a řekla jsem si dost budu s dětmi raději sama.Vůbec jsem neřešila jestli někde bude nebo se vrátí bylo mi to jedno.Uvědomila jsem si že to nechci už nikdy zažít a nestojí mi to za to i když ho miluju.Samozřejmě manžel přišel v noci domů a šla spát jinde do pokoje.Ráno zas klasika,pláč prosby že si to uvědomuje.Prostě jako vždy.Řekla jsme si že ted jsem tady pro prcka a čekají nás ozářky a že si musím vše proymslet.Jsme sice doma a mluvíme společně jakoby nic ale nic víc,můj odpor k němu je šílený po tom se stalo.Doufala jsem že dostal rozum.Bohužel ale nemá.Dnes opět dá přednost kamarádům a místo toho aby byl snámi a užil si nás a taky aby i pomohl jelikož mám natrženou šlachu tak jde raději tam.Vymlouvá se že jen na chvíli ale je mi jasné jak to zas bude.I za tu chvíli se opije a já zas budu stresovat.Nemám strach odejít od něj.Dokážu vše zvládnout,stejně se na něj nemůžu spolehnout ale jde mi o děti vzhledem v této situaci.Nikdo z okolí neví co se děje u nás.Vím jen jediné.Už nikdy nechci zažít to co se stalo naposledy,už nikdy nedovolím aby má dcera viděla jak se hádáme.Už nikdy mu nebudu věřit.Musím je přežít období co ještě bude.Odstěhovat se nemůžu,syn nejmenší co je vážně nemocný je na něj moc fixovaný a jak je prokázáno tak psychika u těchto nemocí je hodně důležitá takže musím dál hrát divadlo a vydržet to.Stojí mi to za to.Alkohol mi zničil rodiče a mé dětství ale nedovolím aby se to opakovalo u mých dětí.

vally.
autor
20. led 2014

Bojovnice tak to je sila - klobouk dolu ja bych asi chtela odejit. Ja to udelala odesla jsem uz se nevratila rok jsen byla sama. Bydlela u rodicu a nasla si praci. Ted jsem se v zari od nich s detmi prestehovala do sveho pronajateho bytecku - nasla si pritele (za cele 4 mesice co jsme spolu si nedal ani male pivo 🙂 ) a v prosinci zazadala o rozvod. Ex ani nejelvil zajem at se vratime. Nasel si pritelkyni jako on a taky mu vadi ze pije. Ale dphani ji. On pije za dva :D ale co je mi po nem hlavni je ze jsem JA S DETMI STASTNA 🙂

tarra27
22. led 2014

@bojovnicejance to teda nezavidim...nelehká situace

marukm
22. led 2014

@bojovnicejance Ach jo.:( Život fakt někdy stojí za... Asi ses chtěla hlavně vypovídat, takže radit ti něco nemá smysl. Hlavně abys sama věděla, jak chceš žít. Chápu, je to těžký, navíc když je malý necmocný.. Je mi to moc líto. Bohužel s alkoholem mám v rodině habaděj zkušeností..manžel díkybohu skoro nepije. A když už pije, snaží se držet na uzdě..protože ví, že se mi v podnapilém stavu hnusí..doslova. Hlavně ať to nepřeroste v nějaké (jakékoli!) násilí...držím palce!

prapodivna
22. led 2014

@vally. To je skvělé, že jsi to dokázala, diskuzi jsem přečetla jedním dechem a popravdě jsem si myslela, že s ním zůstaneš, tak mám obrovskou radost, že jsi sebrala odvahu a šla za svým štěstím :D

xpetula25
21. únor 2016

ahoj,,asi se také potřebuji vyzpovídat,,,s přítelem jsme spolu rok a půl,,mě 25let jemu 28,,,ten samý problém,,dává přednost kamarádům,,a to tak že pracuji na šichty(denní a noční)tak že o noční vždy kamarád zavolá,,opije se jak prase sedne do auta a jezdí po výběžku o hernách,nedávno dokonce přišel o řidičák protože ho chytly,,,naštěstí není tak hloupej takže ted do auta nesedne,,ale pro změnu tedy řídí opilý kamarád,,,se kterým je třeba celý den od cca 14:00 do ranních hodin,,když mu píšu zda se třeba zamnou v práci staví tak ani neodepíše a tel také zřídkakdy zvedne,takže já tady trnu hrůzou co zase vyvádějí,,,už jendou jsem od něj odešla asi na týden :/po jeho omlouvání apod jsem se k němu vrátila .... chvíly sekal latinu ( asi měsíc)ale poté se zase vše vrátilo zpátky,,ted když mu řeknu že zda se nesrovná tak odjedu tak mi jen řekne( dělej jak myslíš,,je to tvé rozhodnutí)celkově není moc komunikativní co se vztahů týče,,snažila jsem se mu to kolikrát říct,,,ale urazil se že z něj prý dělám bůh ví co,,,vizitku stíhačky jsem si u něj také vysloužila,,,já když mám volno tak jsem většinou doma,,sem tam zajedu k rodičům apod,,,neo za kamarádkou,jinak jsem doma a čekám na něj,,,napíše že za chvíly dorazí jenže to trvá vždycky 2hodiny a někdy i celou noc...na to rozejít se s ním nemám sílu,,,na každýho kdo se kolem mě ochomýtne žárlí a když jedu ke kamarádce atd tak taky,,,,,přitom nedělám nic špatného,,každý svůj krok mu hlásím,,,ale já o jeho nočních výletech když já pracuju nevím nikdy nic když nekomunikuje,,,poradte mi prosím jak to řešit ? :/

nonnni
21. únor 2016

@xpetula25 jednoduse....odchodem. Mam to za sebou a muj odchod udelal sluzbu nejen me, ale i jemu. Se mnou vedel, ze ho ze stychu vzdycky nekdo vytahne...v podstate mu moje pritomnost zajistovala bezpeci pro jeho zavislost.

Odesla jsem (pred 18. lety)...on padl na dno, pil...oddelal si jatra. Hledal me (odjela jsem bez rozlouceni do zahranici)...nenasel...nenavidel...zacal o to vic pit a hrat...po roce jsem ho videla a rekl mi, ze se musel dostat na dno, aby se mel od ceho odrazit. Ted ma rodinu, deti, praci a nehraje a ani nepije. Jsme pratele.

Kdyz je ve vztahu zavislost, zejmena delsi dobu, tak je vzdycky umoznovana partnerem, ktery za zavislaka zehli a poskytuje mu zazemi k jeho zavislosti. Ten vztah je toxicky a tva pece jen umocnuje jeho zavislost.

Ze se rozejit nedokazes je hloupost, kazdy se dokaze rozejit. Mas moznost kratkodobeho zlomeneho srdce versus mnoho let ve vztahu s clovekem se stupnujici se zavislosti a podelany zivot pro vas vsechny. Odchodem zachranis minimalne sebe a mozna i jeho. Ty za jeho zavislost nemas zodpovednost a to, ze zustavas s nim neni statecnost a odhodlani, ale prosta zavislost na nem a na tom neni nic k obdivu.

xpetula25
21. únor 2016

@nonnni ano jsem na něm závislá,,,ale jen podotknu že toto nedělá denně,,,je to max 3-4x do měsíce,,jinak se chová normálně a běžně nepije,,hje to pouze s tímto kamarádem)mě ignoruje a dělá si co chce...rozejít se nechci,,ale nevím jak tohle mám řešit,,není špatnej chlap,,jen když se napije tak se takhle chová,,napadlo mě třeba oplatit podobnou mincí,,že někam odjedu a vrátím se pozdě večer,,nebudu mu odpovídat na sms brát telefon apod...aby viděl že se něco děje,, dost holek tvrdí že ppokud partnerka razantně změní chování začne se partner strachovat co se děje...apod

merope
21. únor 2016

@xpetula25 Napít se 3-4x do měsíce, pokud se nestupňuje frekvence, agresivita ani nic podobného, bych neviděla kdovíjak tragicky (byť teda jsem to nezažila a asi bych proti tomu taky docela prskala a nelíbilo by se mi to, ale mám pár kamarádů, u nichž to je v pohodě a problémy nemají, v práci normálně fungují a tak). Co je ale průšvih, je v podobné situaci sedat za volant. Protože tam ti ani životní pojistka nepomůže a může se stát ani ne tak to, že se zabije, ale že se zmrzačí a ty pak budeš řešit, zda se vykašleš na mrzáka nebo se o něj budeš celý zbytek života starat. Když mají na chlast, mají mít i na taxíka.

xpetula25
21. únor 2016

ano to chápu,,,jen mě prostě od něj mrzí že pokud se takhle napije tak semnou nekomunikuje,nenapíše kde je apod,,jinak funguje normálně

xpetula25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
xpetula25
21. únor 2016

@merope agresivní není,a druhý den normálně funguje,,sice se pohádáme protože na něj vylítnu,,viz včera,,,,od odpolend edělali s kamarádem na autě,,,psal mi že zachvíly dorazí domu,,,po 3 hodinách mu volám kde je a on že ještě dělají,,já šla do práce na noční tak jsem mu řekla at se tady teda pak staví,,,nestavil se,,,a pak jsem se dozvěděla že v 11 večer někde zase lítali opilí v autě po hernách s kamarádama,,neodepsal mi ani nezavolal,,pracuju na benzínce,,takže kolem 4 ráno tím autem přijeli a poslal dovnitř jednoho z kamarádů pro pivo v plechovce,,,byl takovej srab že ani dovnitř nešel,,a dnes odpoledne se choval jako by se nic nestalo

smirda
21. únor 2016

@xpetula25 Mám chlapa, který když někam vyrazí, jede až do rána a do němoty. Dělala jsem scény, hádali jsme se, k ničemu to nebylo. Teď jsme na tom tak, že respektuju jeho potřebu si jednou za čas vyrazit z kopejtka (i když pro mě až neuvěřitelně do dna), když přijde domů, neřvu na něj, většinou ho ignoruju, protože ho takhle opilýho fakt nemám ráda, ráno to nijak nerozebírám, jen mu většinou škodolibě řeknu, že mu přeju, že je mu blbě 🙂. Nevolám mu, nepíšu mu, když někde je. A je to lepší. Ze všeho nejtěžší bylo naučit se při jeho návratu nevytočit doběla a v klidu spát dál, třeba ho jen klidně poprosit, ať jde spát vedle, že smrdí, pomoct mu ustlat na gauči, popřát dobrou noc. Taky je potřeba být v tu chvíli jakoby samostatná, nebát se o něj, neřešit ho, věnovat se svým věcem. Od tý doby, co jsem v sobě tohle tak nějak zpracovala, je to mnohem lepší, on se necítí tak pod tlakem a i když toho teď má hodně v práci a i doma, s miminem a pejskama, nechodí už tak často a dokonce už ani nechodí domů až tak na šlupky, zvládne jít jen na pár piv a celkem v pohodě se vrací. Udělala jsem to ale proto, že jsem si hodně důkladně rozebrala v hlavě, že kromě tohohle je to ten nejlepší chlap, jakýho můžu mít, že máme podobný představy o životě, chápeme se ve spoustě věcí, který jiný lidi nechápou a že mi za to prostě stojí. Pokud bych ale k takovýmu výsledku nedošla, šla bych od něj pryč.
Jo a řízení v opilosti - to jsme si vysvětlili hned na začátku, pomohl argument, že je zodpovědnej nejen za sebe, ale i za všechny lidi kolem a jestli se pak dokáže srovnat s tím, že někoho zabil. Hlavně dělá práci, do který chodit opilej není úplně dobře, přišel by o ní a kdyby se to dobře semlelo, tak by ho i zavřít mohli, takže tohle si ve škebli dokázal tak nějak srovnat sám.
Nějak hodně jsem se rozepsala, třeba si z toho něco užitečnýho vyzobeš a budu držet palce k pozitivní budoucnosti, ať už s ním a nebo bez něj.

xpetula25
21. únor 2016

@smirda díky,,také se snažím to vstřebávat,,jenže pak jsou tu i věci které v opilosti dělá a tj napříkladto že ted na nový roik rozesílal přání k novému roku,,a odepsala mu i jeho ex že mu přeje at je štastný apod na což jí on odpovídal smutnýma smajlíkama s slovy noo snad někdy,,,to mi nejde do hlavy no nic neřekla jsem u že jsem to četlaa sledoval to dál,,,víc už si nepsali a dál nepíšou,,,to uhaslo ale minulý týden si takhle vyhodil z kopejtka tím že jel s nej kamarádem a jeho přítelkyní na diskotéku(divím s eprotože tohle on moc nemusí)ale našla jsem u tam sms jak mu ona psala at přemluví kamaráda a ta jedou na diskoškuna což jí on odpověděl Milujutě,,ona mu odepsala že je asi moc to už dál neřešily a asi po dvou hodinách jí on sám napsal at jde na wc pokecat apod,,,sakra je mu 28 jsem s ním rok a půl,,nymyslím si že by mě podvedl ale nechápu co maj tyhle jeho zkraty v opilosti znamenat,,a pořád přemejšlím zda mu říct že jsem mu to četla

nonnni
22. únor 2016

@xpetula25 zkalit se do nemoty 3-4 x mesicne a pri rom jezdit opily autem po hernach a ignorovat te je v prumeru jednou za tyden, za deset dni...kdyby to udelal jednou za ctvrt roku, tak nereknu ani popel, ale tohle je pro partnerstvi pruser, pokud se tedy nenastylizujes do coveka, ktery to proste vytesni a bude delat, ze je mu to jedno. Jenze to ti zcela evidentne neni, takze snazit zachranovat vztah, ktery trva jen rok a pul a chlap dela tohle...no tvoje volba. Tomu chlapovi je 28 a ne 18...pro sve chovani nema zadnou vymluvu a nezmeni se. Kdyby tu kapacitu mel, davno by to udelal.