Manžel pracuje v ženském kolektivu, mám strach

kristynki
21. kvě 2014

Ahoj děvčata,
troufám si říct,že mám milujícího manžela.Máme spolu teď tříměsíční holčičku,kterou nesmírně miluje a vidí se v ní.Můj problém je v tom,že jak jsem ted doma,ubírají se moje myšlenky čím dál častěji k tomu,že manžel pracuje v čistě ženském kolektivu a já mám strach o náš vztah nebo aby k " něčemu " nedošlo...Odvíjí se to od toho,že na pracovišti pracují minimálně dvě manželovi bývalé přítelkyně a nyní se vrací další..vím,že tyto obavy jsou znakem slabošství a nízkého sebevědomí,ale nemohu se zbavit těchto pocitů...navíc manžel je pěkný muž,s ženami si rozumí a já mám strach,že o něj přijdu :-/ zajímá mě,zda se tu najde nějaka,jejíž muž také pracuje s ženami a jak se s tím vypořádáváte?A vůbec,jak se zbavit těchto pocitů a neřešit to?Velmi mne to svazuje...🙂 děkuji za názory.

marecekavendulka
21. kvě 2014

tak řekni manželovi,jaké máš obavy....snad to nebude brát jako že mu nevěříš..no a když k něčemu dojde,tak tomu stejně nezabráníš..když se ale budeš užírat,tak mi věř,že postupem času se to projeví na vašem vztahu -komunikace bude o hovně,sex taky.. a to je pak blbý..promluv si s ním 🙂

kristynki
autor
21. kvě 2014

On to ví,komunikace mezi námi celkem funguje a navíc na mě vždy vše pozná...takže jsem mu to řekla.Samozřejmě řekl,že nemám mít obavy,že mne miluje a nemám se čeho bát.Také mi pravidelně píše i volá,ale znáte to.Ty černé myšlenky se občas vkradou...a to nejsem žádná domácí puťka,chodím cvičit a zábavím se bez něj.Jen teď jsem jakási nejistá. 🙂

kristynki
autor
21. kvě 2014

Navíc ta,která se teď vrací ho chtěla uhnat na ditě,takže mám strach,že to bude na něj zkoušet... 😲

terite
21. kvě 2014

@kristynki Ahoj, můj manžel šéfuje finančnímu oddělení, má tam samé účetní - ženské. Vždy to tak bylo a nejspíš i bude, je v oboru, kde pracují hodně ženy jako podřízené a on jim šéfuje (což může být pro řadu z nich sexy). Nemůžu říct, že by mě žárlivé myšlenky nikdy nenapadly. To víš, že jo. Ale hodně záleží na tom, jaký partner je. Podváděl v minulosti? Lhal ti? Zradil tě v tomto směru nějak dříve? Provokuje v tobě nějak žárlivé pocity (pochvalnými výroky o kolegyních, záměrným mlžením o tom, co kde a s kým)? Pokud si na tyto otázky zodpovíš negativně, pak je dobré se nastavit na to, že mu budeš absolutně věřit a nebudeš otravovat váš vztah žárlením. A vlastně je dobré to udělat, i kdyby odpověď na některou z těch otázek byla ano. V předchozím vztahu jsem čelila velké žárlivosti partnera. Musím říct, že to tak otravovalo náš život, že to díky tomu ztroskotalo.
Jednou jsem slyšela takovou zajímavou "pravdu" o žárlivosti a nevěře - > pokud muž podvádět chce, tak bude. Rozdíl pak bude v tom, jestli mu žena bude vyčítat a žárlit (pak ji bude v hospodě před kamarády pomlouvat a ospravedlňovat tak svou nevěru) nebo mu bude žena věřit a nebude podezírat (pak ji bude před kamarády vychvalovat a o svém poklesku se ani nezmíní a brzy s poměrem skoncuje). Já se tím snažím naprosto řídit a žije se mi lépe 😉 Držím palec, aby ses se svými pocity poprala a vše ustála.

kristynki
autor
21. kvě 2014

@terite děkuji moc za odpověd.Manžel mě nikdy fyzicky nepodvedl,stejně,jako se nikde neschází za mými zády,tedy alespoň o tom nevím.Ovšem na začátku našeho vztahu měl potřeby lichotit a psát si s ženami sms a přes FB zprávy,které mne ranily.Ale nechal toho,tedy doufám.Ale červíčka to zanechalo. Myslím,že se pokusím řídit tvou radou,i když ně vždy je to snadné. 😉

sonka.77
21. kvě 2014

@kristynki napadá mě, jak je možné, že má na pracovišti tolik bývalých přítelkyň. To to tam pěkně střídal. Neznám tvého muže, ani vaší situaci, ale chlap, který střídá ženy na pracovišti ve mně moc důvěry nevyvolává. Líbí se mi co napsala @terite o těch otázkách. Sama musíš vědět, zda svému muži můžeš věřit nebo ne. Nejde o to, že je v ženském kolektivu, ale o to, jaký je tvůj muž charakter.

kristynki
autor
21. kvě 2014

No,je to trošku složitější...do práce nastoupil hodně mladý a nevybouřený a tak mu tolik žen,které mu nadbihaly samozřejmě dělalo dobře.Ty dvě,které tam jsou ale byly takové úlety,pokud vím.Ale ony určitě chtěly více.Ale ta,která teď nastoupila teđ původně pracovala jinde,jen ve stejné firmě,ale teď nastupuje pŕimo tam,kde je manžel.Muž tam pracuje už 12 let,takže to mi zas tak moc velké číslo nepřijde na chlapa.Akorát,že je to na pracovišti... 😲
@sonka.77

tarra27
21. kvě 2014

@kristynki Narovinu Ti napíšu jednu věc. Rady typu promluv si s ním o tom apod, jsou k ničemu, to nepomůže ani tobě a ani jemu...když bude chtít, neuhlídáš ho...

jelikož máte malé dítě, dala bych si bacha na to, aby on když přijde domu, neviděl ukřičenou, neupravenou vyčítavou hysterku.....jemu musí být doma dobře a o tak, že bude spěchat za tebou a dcerou dobu,. Pokud budeš žárlitt, budeš si nejistá atd to vše je proti tobě....

to znamená nelezt mu zadku, nevyčítat, nenadávat,,,,mít doma pohoda a upravit se, být milá, usměvavá...že nikde nic lepšího není...

manžel musí nabýt dojmu, že doma má nejepší ženu na světe a že neudělal botu, že si ji vzal.....

pluba
21. kvě 2014

@kristynki @tarra27 to napsala perfektně, nezbývá, než souhlasit. Pokud se Vám to nebude dařit, obraťte se na mne, pracuji a pomáhám odstraňovat stres, negativní myšlenky a emoce.

pisisvori
22. kvě 2014

@kristynki zapoj ho do starosti o rodinu apráci v domácnosti tolik, abys sama měla čas na to co píše
@tarra27. Její odpověď je sice moc hezká a pravdivá. Ale když jsi celé dny sama doma se řvoucím dítětem, totálně nevyspalá a unavená...bez jakéjoli pomoci manžela nebo babiček tak se tohle těžko plní. Pokud j etak pracovně vytížený, že zapojit lze jen těžko, tak ať zaplatí pomoc v domácnosti, hlídání...Aby prostě viděl, že to , že máš mimčo neznamená, že budeš slepě sedět doma a čekat až on se vrátí, abys mu ukazovala, že jsi tam jen pro něj. ....a dělat vše jen pro něj, al emáš i svůj život. "mít doma pohoda a upravit se, být milá, usměvavá.." ANO, ale por sebe , svůj pocit, proto, aby tvoje rodina byla fajn ...ne pro to,aby ti chlap neutekl🙂

Jinak 100%souhlas s @terite

danfal
22. kvě 2014

@kristynki Žárlíš a pokud s tím nezačneš něco dělat a budeš pořád nešťastná a budeš ho obviňovat, přestane ho to bavit. Nedávej mu do hlavy něco, co tam nemá.

codal
22. kvě 2014

Já chápu, že to není příjemný, ale když chlap (člověk - na pohlaví v tomhle směru zas tak moc nezáleží) chce, tak zahne a vůbec nezáleží na tom, kde pracuje a s kolika ženskýma. Tvůj červíček z minulosti je pochopitelný, je blbý, že si takhle honil triko, ale pokud jste si to vyříkali a on už to nedělá, tak na tom nestavěj svůj strach... když mu nebudeš věřit a budeš mu tu nedůvěru dávat najevo, tak to akorát zhorší vaš soukromý vztah, třeba i intmní a pak ho to k něčemu takovému bude svádět daleko víc. Pokud ti nedal důvod k tomu, aby jsi žárlila, tak mu zkus věřit, vzala sis ho, máš s ním mimčo, tak snad je natolik zodpovědný, aby ten vztah nijak neohrozil. Začni se starochat až ve chvíli, kdy k něčemu dojde, dopředu to nemá smysl, ty se budeš trápit a jestli se to má stát, tak to stejně zas tak moc neovliníš...

laurital
22. kvě 2014

@kristynki Myslim si, ze je to opravdu otazka tveho sebevedomi a urcite i hormonu, ktere jeste po porodu pracuji.Vybral si ale za manzelku a matku sveho ditete tebe a ne je, nemyslis?Navic si myslim, ze inteligentni chlap vi kam patri, reci o lovcich me nechavaji zcela klidnou, protoze vzhledem k dnesnim moznostem, socialnim sitim a seznamkam, by se kazdy z nas mohl uzarlit jen pri predstave, kolik je moznosti a zpusobu.Takze pokud je doma vse v poradku, partner se venuje, adekvatne svemu volnemu casu, i mne a detem-nepodezrivam a nemaluji hororove scenare.Byt neverny je dnes tak lehke, i vzhledem k vyse uvedenym moznostem, ze pokud nekdo opravdu chce, zpusob si najde a nebude si to komplikovat aferkou v praci, ktera by se urcite casem provalila.Tudiz radim uzivat si soucasnost a krasne chvile a netrapit se co by kdyby.
Vernost se totiz dokazat, na rozdil od opaku, neda...

ebsian
22. kvě 2014

@sonka.77 Mám stejný názor. Pokud tam má tolik bývalek, nedivím se žárlení.. 🙂

prapodivna
22. kvě 2014

Manžel má v práci jen jednu mladší pracovnici-je to jeho sekretářka a ačkoli nemám z výše popsaných příkladů důvod žárlit, tak samozřejmě určitou obavu mám také. Je to asi normální. Navíc když člověk pořád všude čte, jak skoro každý někdy zahnul a jak je nevěra vlastně běžná, tak se není čemu divit, že se člověk bojí. Bohužel, nic se s tím dělat nedá, pokud někdo podvádět chce, tak to udělá i když pracuje sám a nikam nechodí, těch možností je spousta. Nezbývá než důvěřovat.

Určitě není chytré dělat doma žárlivé scény z preventivních důvodů... mám známou a ta na stará kolena začala neúměrně žárlit na manžela a to takovým způsobem, že každý kdo je toho svědkem se pomalu diví, že si ten manžel už nějakou opravdu nenašel, protože doma je pořád dusno a když už je člověk trestán, tak aspoň ať oprávněně. Je to na rozvod, pořád je mezi nimi velice nepřátelská atmosféra a to už hodně dlouho...

tarra27
22. kvě 2014

@pisisvori ono to ale není o tom mu lezt do zadku,..to jsem nemyslela...a vše delat pro jeho pohodlíčko když padám na pusu....to v žádném případě...Ale jednat jasně, stručně, výstižně, bez jakýkoliv hysterických a žárlivých výlevů...a přesně, mít čas na sebe....

elvira
23. kvě 2014

No, někdy práce v ženském kolektivu / možná i obzvlášť s bývalkami/ může být nejlepší antikoncepcí na pracovišti. 😀
Jestli k něčemu má dojít, tak dojde, když ne na pracovišti, tak kdekoliv jinde.
Ty hlavně nehrej stíhačku, nevyšiluj, snaž se být v klidu... 😉

klaras26
23. kvě 2014

@tarra27 To je uplna pravda! 🙂

lucyanek
23. kvě 2014

Chápu tyto obavy. Sama jsem svědkem toho, jak si moje kolegyně s mým kolegou něco začali a už rok to pokračuje. Oba mají své dlouholeté partnery (přes 10 let), bydlí s nimi a kolega má malé dítě a oba mají (alespoň to tak vypadá) se svými partnery dobré vztahy. Já ty jejich partnery znám a oba dva se jeví jako suproví lidé, což jsou ostatně kolegyně s kolegou také. Takže i tak nějak nechápu, jak k tomuto vůbec došlo. Doma mají pohodový život a stejně si něco mezi sebou začnou a pokračují v tom. Navíc kolegyně jako kdyby z oka vypadla jeho přítelkyni - i podobou i chováním. Samozřejmě že se to snaží tajit, ale něco se prostě neutají a když jste s nimi každý den v práci, tak to prostě poznáte (scházejí se přes den v kuchyňce, oba přijedou do práce o dvě hodiny dřív nebo tam naopak oba dva zůstanou déle, každý den večer si x hodin telefonují - přitel od kolegyně často pracuje do noci, takže na to má čas + další různé "věci"). Já jim to nezávidím, je to jen jejich věc. Ale prostě by mě jen zajímalo, proč když má někdo spokojený partnerský život, proč pak ještě dělá toto? Navíc když si jsou tak strašně podobní - přítel od kolegyně s kolegou a kolegova přítelkyně s kolegyní... oni jsou jak jejich kopie. Možná jestli je to baví kvůli tomu, že je to takové "spestření" v práci, můžou něco tajit nebo tak...?

julietta111
23. kvě 2014

@kristynki Můj muž, pracuje také v hodně ženském kolektivu je pilot a je hodně často pryč. Teď je třeba na 14 dní ve Francii.Věřím mu, musím jinak bych se z toho asi zbláznila. Pokud Ti nedal žádný důvod, tak mu důvěřuj, určitě váš vztah nezlepšíš nějakými nedůvěřivými scénamyi atd. A pokud to bude chtít udělat, tak to uděla každý.

lucyanek
23. kvě 2014

Jo a taky bych nebyla ráda, kdyby manžel pracoval v hodně ženském kolektivu. Samozřejmě záleží na konkrétních kolegyních - některé by v životě nenapadlo někoho v práci balit, jenže některé jsou potvory a to, že má dítě je vůbec nezajímá. Přece jenom vidí chlapa (ženatý = ochočený), mající dítě (tj. svolný mít dítě, což někteří muži nechtějí ještě ani ve 40) a chodící do práce (vydělává peníze, není neschopný si najít práci, není to flákač...). Navíc, když je to třeba menší firma a má takovou práci, že třeba sedí v kanclu celou pracovní dobu, tak se s tou kolegyní vidí déle než s tebou večer. Pak se prostě může stát, že se něco stane, i když by to muž neplánoval, nevyhledával, nechtěl, ale prostě ho kolegyně "udolá". Ten můj si bude hledat novou práci, takže já jen budu doufat, že to bude mimo ženský kolektiv ☹

granda
23. kvě 2014

když jste se brali, tak jsme si důvěřovali,, tka proč ten nevěříš???? není vztah o důvěře??? nějak nechápu, proč si dva lidi nevěří ve všem.....

elvira
23. kvě 2014

@granda - máš v podstatě pravdu, ale chápu i autorku - je doma na mateřské s malým dítětem, ne vždy je den zalitý sluncem, ne vždy je vyspaná, někdy dokonce vyčerpaná, na té mateřské je to takový "Matrix". 😀
Hodně žen ztratí kontakt se světem, nevěří si...
Sama jsem si kolikrát říkala, proč ten můj se mnou je - s kruhama pod očima, s ubrečeným děckem na rukách, doma ne vždy uklizeno, utahaná...
Ale věřím tomu, že pokud chce být chlap věrný a má to v povaze, tak bude, když má k nevěrám sklony, případně se octne v nesprávný okamžik na nesprávném místě, tak dojde k průšvihu...

tarra27
23. kvě 2014

@lucyanek otázkou je, zda jsou opravdu spokojení...a nebo zda prostě přišla možnost spestření a oni toho využili...

granda
23. kvě 2014

@elvira jsem taky doma na materske,, dcerce 18 mes a 13 tyden tehotna.... manzel 4 dny pracovne mimo... víkendy práce okolo domu, zahrada.... máme zahrady, máme zvířata.... musím to zvládnout sama a nikdo nelituje.. těším se na manžela... ve čtvrtek si bere tchyně na 2 hodiny dceru a já uklizím dům, koupe se,, abych byla manželkou a milenkou večer.... o víkendu chlapy na práci, vařím cca 5 porcí 3 jídla denně.... miluji svůj život a neměnila bych... namželovi věřím a on mě.. já zařídím všechny dokumenty k domu a on staví a buduje.. děláme to z lásky pro naše potomky a hlavně pro sebe... pořád lepší makat a žít na vesnici za půlku než ve městě.... tot můj názor a postoj... bez lásky a důvěry to nejde a nešlo ani v dobách minulých....tím nemyslím jen 20. st. ale i dál a dál..

prapodivna
23. kvě 2014

@granda Ale tak víš co se říká-důvěřuj, ale prověřuj 😀 je fajn, že si s manželem tak bezmezně věříte, já tomu svému třeba taky věřím, ale zároveň prostě tu absolutní jistotu nemám, nejsem on abych si byla opravdu jistá, koneckonců překvapených podváděných manželek je tu taky plno. A je asi jedno jak moc svým manželům důvěřovaly. Stejně tady ta diskuze byla založena spíš proto, aby si tu autorka vylila srdíčko a našla nějakou útěchu, je to celkem přirozená obava. Jistotu nemáme nikdo v ničem, jedině snad v těch daních a smrti 🙂

Každopádně, pokud nejsou k obavám nějaké závažnější důvody, nemá smysl se tím příliš zabývat a podobné myšlenky co nejrychleji zahnat. Zbytečné.

ikaterina
23. kvě 2014

@granda Taky jsem manželovi věřila... máme spolu dvě děti, jsme spolu dohromady 15 let a o víkendu jsem si přečetla v sms, jak si píše s jinou, že ji miluje a ona jeho... takže asi tak 😉

elvira
23. kvě 2014

@granda - bez důvěry to nejde, ale myslím, že všechny ty podvedené věřily až....
A vidíš, já mám jen jedno dítě, hypo na krku, hlídání žádné, věřit si věříme, rádi se máme, ale že bych si byla jistá, že to tak vydrží do skonání světa? To ani náhodu.
Ale nepátrám, neužírám se, jestli to má přijít, tak to přijde...

pluba
23. kvě 2014

@prapodivna Někteří lidé jsou na "úlety" náchylní (to se ale jedná o jednorázové události), ale přesto většina opakovaných nevěr vyplývá z nějakého neřešeného problému, ze strkání hlavy do písku, z jedno nebo i oboustranné neochoty problém řešit. A únik od problému vyplývá ze špatných pocitů, kdyby se člověk problémem zabýval (např. pocity méněcennosti, závislosti... ...).

lrg
23. kvě 2014

Nečetla jsem odpovědi, tak snad nebudu nikoho papouškovat. Je fakt, že jestli je to "záletník", tak je asi jedno jestli mužský nebo ženský kolektiv. Ale zase je pravda, že příležitost dělá zloděje a zrovna v zaměstnání se lidi nejčastěji seznamují a flirtují. Je to celkem logické, tráví spolu tolik času, navíc s nimi nemusí řešit složenky a kdo vezme děti k doktorovi. Takže tvoje nepříjemné pocity naprosto chápu, ale bohužel rada na to není žádná. Snad jedině snaž se být taková, aby tvůj muž byl spokojený a nehledal nic jiného. Já mám opačný problém, manžel dělá mezi dvacetiletýma holkama, které se předhánějí, která se mu vetře do přízně a mě je to úplně jedno 😢 Buď ráda, že v tobě je nějaká vášeň.