Manžel predo mnou fajčil, neznášam cigarety

katkacim
22. čer 2014

Ahojte viete my niekto poradiť čo robiť a ako sa zachovať...?? S manželom sme spolu začali chodiť a hneď na prvom rande sme si povedali, že cigarety nie... no čom si aj donedávna myslela... a skutočne to omezil na takú mieru, že som to ani nepoznala... no včera na oslave si predomnou zapalil a aj vyfajcil a nielen jednu, čo ma na jednej strane dost zarazilo a strašne aj naštvalo, až tak, že som to riešila spaním v druhej miestnosti... takže keď sa rano zobudil a nenašiel ma vedľa seba bolo mu to divné a tak som mu povedala, že s fajčiarom v jednej miestnosti nebudem.... čo aj pochopil a dnes si nezapálil ani jednu... :D ... myslíte si, že to bolo dobre riešenie?.... síce si to nemyslím, ale nevidím už žiadnu inú možnosť... i keď by som bola rada aby na to prišiel sam... čo vy na to?...

ali34
22. čer 2014

@katkacim ...já bych si s ním úplně vážně promluvila. Já třeba kuřáka taky nechci. Měla jsem partnera, který kouřil a prvně to bylo jen venku a pak na balkoně, nakonec si zapálil běžně i v kuchyni ☹ Je důležité si promluvit včas jak problém nastal a neustupovt, držím pěsti 😉

brouzdalka
22. čer 2014

Závislost, to je tvrdý oříšek. Já s tím u přítele bojuji celých 13 let, co jsme spolu. Vydržel to už dokonce 7 let, ale poslední dobou, chvilku kouří, chvilku nekouří. Nebudu se rozepisovat o tom, jak mi to samozřejmě vadí, naštěstí ho ani nenapadne kouřit v blízkosti syna. Je teda fakt, že občas už vybuchnu, fouknu hubu a pak se chytí za nos, je chvilku na nikotinových žvýkačkách a zas mu to chvilku vydrží. Tak přeju pevné nervy, je to boj...

zyx
22. čer 2014

Je to kvalitní člověk? Předpokládám, že ano. Máš ho ráda? Kup žvýkačky, dejte si pravidlo, že nebude kouřit před dětmi, v domácnosti a pokud to bude respektovat, buď tolerantní. I kvůli tomuto může lehce vztah končit a to by byla škoda. Promiň, ale přeci nemáme vlastnická práva ke svým protějškům. Nemyslím to zle, jen zkušenost.

kocour1
23. čer 2014

Také si myslím, že kvůli kouření může i vztah skončit...já sama jsem se snažila vyjít vstříc příteli, který si nepřál, abych kouřila...chodili jsme spolu 8let a já dokázala 8let předstírat, že nekouřím...nejdříve jsem to vydržela, ale pak jsem zase pomalu začala kouřit...a mělo to své následky na vztah...nechtěla jsem s ním trávit společný čas třeba někde v hospodě...pořád jsem se vymlovala, že jdu někam raději s holkama...na dovolené to bylo peklo, kde jsem hledala nějakou skrýš abych si mohla zakouřit apod...jen nás to odcizilo a přitom bych samozřejmě nikdy nekouřila vevnitř apod...jen, kdyby byl tolerantní a nechal mě být. Zapálila bych si ty svoje dvě, tři cigarety dénně venku na zahradě a byl by klid.

lrg
23. čer 2014

Připadá mi to trochu zu viel.... Jedna věc je, aby ti kouřil denně pod nosem, ohrožoval děti a zamořoval vaše bydlení a druhá když si občas ve společnosti nebo při nějaké příležitosti zapálí. Nejsi jeho máma a jeho zdraví je jen jeho věc. Přijde mi, že ti vadí spíš z principu, že to dělá, když TY TO NEMÁŠ RÁDA. Nebuď semetrika 😉

zamilovanadonej
23. čer 2014

Děláš jak kdyby byl feťák. Za mě, jsi trochu přecitlivělá. Partner kuřák je ten nejmenší problém ve vztahu, to mi věř 😉

taylor10
23. čer 2014

Tvoje starosti a Rotschildovy penize, fakt 😀

missveru
23. čer 2014

Já bych partnera kuřáka nesnesla. Můj kvůli mě přestal, prostě to byla podmínka, jinak bych s ním nebyla. Nesnáším kouř, ten smrad, jak to leze do peněz, vůbec si myslím, že to vypovídá dost o charakteru člověka (o jeho vůli, prioritách). Obzvlášť jestliže ten tvůj kouří málo, tak nevidím důvod, proč by nemohl přestat úplně... Čekám, že se do mě zapřísáhlí kuřáci pustí, ale mně se tento přístup vyplácí 🙂

missveru
23. čer 2014

@kocour1 Neber to nijak zle, opravdu mě to zajímá - proč jsi tedy nepřestala? Přeci pokud by ti za to stál, tak jestli jsi kouřila tři denně, těžká závislačka jsi být nemohla, tak by to zase takový problém nebyl, ne?

holubice.petra
23. čer 2014

Delat sceny kvuli par cigaretam na mejdanu mi prijde dost pretazeny 🙂 je neco jineho kdyby tam kouril treba marihuanu...nebo hulil porad jak fabrika...a nebo se s nim kvuli tomu rozchazet? Tak to mi prijde uz vubec na hlavu...to je pak pro me ten chlap chudak kdyz se musi skryvat a bat se vlastni zeny....

missveru
23. čer 2014

@holubice.petra Víš co, kdyby si ho jako kuřáka vzala, tak potom ano - její problém. Ale oni se jasně dohodli, že cigarety ne, takže podle mě je hlavně problém v tom, že ten chlap nerespektuje dohodu, kterou měli. Mně by to vadilo hodně.

lubinkova
23. čer 2014

@missveru presne to jsem chtela napsat.... Ja bych kuraka taky netolerovala. Neni to o tom, ze by byl manzel 'moje vlastnictvi', jak tu nekdo psal. Ale hned na zacatku jsem to jasne rekla- cigarety a neveru netoleruju...vedel predem, do ceho jde, souhlasil.
Muj muz si vyjimecne nekde zapali jednu cigaretu, ale vzdycky se me zepta. Ja myslim, ze chlap by mel drzet slovo...takze je to takhle v poradku. Neco jineho by bylo, kdybych si vzala kuraka a casem ho zacala predelavat, to by byla ale jina situace...takhle zakladatelku taky chapu 🙂

holubice.petra
23. čer 2014

@missveru mozna to je podraz ale ....kdyz pises mam nejlepsiho chlapa pod sluncem a jsem s nim stastna...a najednou prijdes na to ze si sem tam zapali cigaretu tak to budes resit vecnymi scenami a nebo rozchodem?! Hmmm tak to nevim co na to napsat a kdyz bych mela takovou kamaradku ktera by prisla za mnou ze se rozvedla- rozesla s chlapem a rozbila rodinu kvuli cigarete treba nekde na pivu a pri tom je ten jeji chlap skvely tak ji dam bez premysleni rovnou facku 🙂

missveru
23. čer 2014

@holubice.petra Když já si myslím, že "nejlepší chlap pod sluncem" by kouřit neměl, jestliže řekne, že nebude... Protože v tu chvíli to není jen o těch cigaretách, ale o to, že mu nevadí lhát, nedržet slovo, přetvařovat se před manželkou, atd. atd. Pro mě by v tu chvíli nebyl skvělý chlap. Samozřejmě nic není černobílé a každá máme nastavené hranice jinde, já určitě zase toleruju jiné věci, které by jiná nevydýchala 🙂 Nikdo není dokonalý a každý je zaplaťpámbu nedokonalý jinak. Kdyby všichni chlapi kouřili, tak já asi budu do konce života sama :D

katkacim
autor
23. čer 2014

@missveru ahoj ďakujem za postoj a vlastne aj obranu... :D ano bola to dohoda a on ju nedorzuje pytam sa vsak co robit... nechcem sa kvoli tomu rozvadzat... len hladam inu cestu ako ho k niecomu co slubil aby to aj dodrzal... mne to proste smrdi a hlavne cistim to z neho....

missveru
23. čer 2014

@katkacim Já vím, že jsem ti neporadila, sama nevím, co bych dělala. Pro jednou bych to nechala být - píšeš, že asi pochopil a už si nezapálil, tak asi tvoje "scéna" zabrala 🙂 Mně stačí, když přijde načichlý z fotbalu a taky ho ženu spát jinde. Když chce spát se mnou v posteli, dá si sprchu včetně umytí vlasů, jinak ví, že smolík 🙂)

mojeuzivatelskejmeno
23. čer 2014

Já jsem se s přítelem hned na začátku vztahu dohodla, že cigarety nesnáším. Takže již 6 let přede mnou nekouří. Zapálil si přede mnou jednou asi před 4 lety, když jsme se pohádali. Na dovolené v klidu vydrží 14 dní bez cigarety, bohužel v práci mezi kuřáky ne. I když by moc chtěl přestat úplně. Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Nevím, proč bych měla ten smrad dýchat já. Navíc když jsem astmatik.

holubice.petra
23. čer 2014

@missveru ano mas pravdu kazda mame nastavene hranice nekde jinde...rozhodne bych proste nerozpitvavala nejake koureni na oslave jen bych se ozvala ze mi to vadi ale nedelala bych z toho vice vedu....kord kdyz pisatelka uz v uvodu psala ze kourit prestal...nebo to z nej vlastne nikdy ani necitila...
@katkacim

1kacaba1
24. čer 2014

@katkacim Mně přijde naprosto v pořádku, že se Ti to nelíbí a že s tím nesouhlasíš. Já sama bych s kuřákem taky nechtěla žít. Navíc pokud jste se na něčem dohodli, považovala bych jeho kouření před Tebou za akt, kterým Ti říká, jak na Tebe a vaši domluvu kašle. Je sice dospělý a nemáš na něj vlastnické právo, jak tu už někdo poznamenal, ale jsou věci, které by se mezi partnery dít neměly...Pokud ví, že Ty to nesnášíš a přesto to udělá, je to skoro jako hozená rukavice.

ladenka
24. čer 2014

@katkacim Já sice chápu, že se ti to nelíbí, sama jsem nekuřačka. Ale přijde mi nesmyslné dávat takováto ultimáta. Podle všeho kouřil už na začátku vašeho vztahu, a podle toho co píšeš, tak na tu domluvu kývnul hlavně kvůli tobě, protože to nemáš ráda. Ale nejspíš s tím přestat nedokázal. Třeba tě nechtěl zklamat, tak to celou dobu tajil, a myslím, že tím, že jsi nic nepoznala, byl k tobě víc než ohleduplný, nekouřil před tebou, natož třeba doma. Ale fakt si myslím, že na takového omezování a zakazování a už vůbec scény nemáš právo.
Můj manžel je kuřák, ale jako s kuřákem jsem s ním začla chodit, a ač bych byla ráda, kdyby kouřit přestal, už kvůli němu, nemám nejmenší právo to po něm vyžadovat, natož mu dělat scény. Doma nekouří, co máme děti, nekouří ani v autě, aby auto nesmrdělo a doma kouřit chodí na balkon a to je asi tak maximum co já po něm můžu vyžadovat. 😉

espada
26. čer 2014

@katkacim Na oslavě si vykouřil cigaretu a dokonce ne jednu! Myslím, že tohle je treba řešit rovnou rozvodem! Teď bez ironie. To myslíš vážně? Odpověď na tvou otázku je: Ne, není to dobré řešení. Promiň, ale je to řešení semetriky.

Řekla bych mu, že mi to vadí, že jste se přece domluvili a ať už to nedělá. Upřímně, kdyby to bylo občas na oslavě a ne pravidelně, mě by to ani nevadilo. No ale dobře, když ti to tak strašně vadí. ..

tak2014
26. čer 2014

Přijde mi to stejné,jako dělat dohodu, že nikdy nepriberes ani kilo 😀 to by přeci také mělo jít,ale život a každodenní realita je nad takovéhle " dohody" 😉 a já bych nikdy nebyla s partnerem,který takhle popudlive reaguje na takovéhle maličkosti..

kathy.skal
26. čer 2014

hele, a to jsi doteď nepoznala, že kouří? Vždyť to musí být cítit z rukou, z úst..

leg
28. čer 2014

Já tedy nevím, ale za tu celou dobu, co jste spolu jsi ty NIKDY ani trošičku neporušila nějakou Vaší dohodu? Já chápu, že jako nekuřačce to vadí (já osobně jsem kouřila, pak na pár let přestala a pak zase začala), mě to v mém mezidobí také vadilo, že partner byl cítit, ale nezakazovala jsem mu to, protože je to jeho rozhodnutí. Ale na druhou stranu, jak by ses zachovala, kdyby za tebou přišel s tím, že nechce, abys používala parfémy, protože jemu to také smrdí? A co si budeme povídat, kvalitní parfémy také lezou do peněz. Nebo ti zakazoval tvůj nějaký koníček jen proto, že jeho to nebaví nebo nezajímá? Celý vztah i tento problém je jen o toleranci a vzájemné ochotě pro druhého něco udělat. A určitě jak už zde někdo psal, není nic horšího ve vztahu, než jak malej kluk se někde schovávat za bukem a bát se scény jak od vlastní matky, která ho načape 🙂

kocour1
21. črc 2014

@missveru Odpovídám asi trochu pozdě🙂...proč jsem nepřestala?...já nevím, prostě ta závislost na cigaretách byla asi silnější než já...holky ve škole kouřily, později v práci a najednou jsem v tom opět lítala a z úcty k němu to tajila a dělala vše proto, aby se na mě nezlobil...možná jsem se na to měla vykašlat a prostě si před ním zakouřit...možná by brblal, ale nakonec by to nechal být🙂...teď jsem v podobné situaci - opět s nekuřákem, ale podruhé tu chybu už neudělám - od začátku na rovinu říkám, že chci, aby to toleroval, stejně jako já budu zase tolerovat jiné jeho zlozvyky🙂.