Manžel s ničím nepomáhá, rozčiluje se kvůli blbostem

marjama
7. únor 2011

Ahoj holky, doufám, že vás tímhle tématem nebudu moc otravovat, ale musím si aspoň postěžovat. Manžel mi prostě skoro vůbec nepomáhá a ještě je pěkně protivnej! Hlavně rána jsou u nás šílený. Naše malá vstává běžně kolem 5 h, takže jsem se chtěla s manželem dohodnout, že se budeme střídat ve vstávání. Protože když vstávám pořád já, tak jsem pak úplně hotová. Do práce odchází až v 8 h, takže nikam ráno nepospíchá a může si s malou klidně hrát. Kdyby fungovalo to střídání, byla by to pohoda. Jenomže on je prostě ráno úplně nepoužitelnej, z postele se hrabe 15 minut, než vůbec vstane. To už malá skáče po ložnici a chce si hrát. Takže stejně vstanu já a nechám ho spát. Nebo když teda vyjímečně vstane, tak je na malou akorát protivnej a kvůli každé blbosti na ni řve. Přitom spí klidně těch 6 až 7 hodin, takže normální délka spánku a tvrdí, že je nevyspalej. Já každý večer vařím, jdu do postele tak o půlnoci, takže já spím denně 5 hodin! Ráno dělám všem snídani, malou krmím (sama by se pořádně nenajedla), stelu postele, prostě všechno ráno dělám já. Manžel akorát sedí zhrouceně na židli a kouká "do blba". Připadá mi to nenormální, to se nedokáže ovládat!? Přece nemůže být tak unavenej! Asi je tak sobeckej 😠 Včera šel spát ve 21 h a dnes vstával v 7 h a tvrdil, že je celej rozlámanej a nevyspalej. Vždyť spí jak malý dítě! Já měla opět budíček v 5 h, pak jsem si hrála s malou a pak jsem dělala snídani a takhle to je každý ráno, pán tvorstva vyspává a já makám 😠 Moc mě mrzí, že se takhle chová. Těšila jsem se, že až nebudu kojit, že se konečně vyspím a smůla. Chceme druhé dítě, ale s tím jeho přístupem fakt nevim, jestli do toho mám jít. To bych pak asi byla v blázinci. Ještě musím napsat, že se rozčiluje kvůli blbosti, když malá dělá něco, co se mu nelíbí, tak nedokáže mluvit normálně, hned je vytočenej. Pro něj by asi bylo ideální, kdyby seděla na jednom místě a nic po něm nechtěla 😠 Jak to máte vy? Pomáhá vám manžel sám od sebe nebo si o pomoc musíte říkat? Snad to není moc dlouhej román, potřebovala jsem si trochu ulevit. Dík.

vlastovka385
10. únor 2011

@stazina No já nevím, podle mě tvoje rada marjamě, že má držet pusu, vydžet a zorganizovat si to tak, aby to jí vyhovovalo, že mu to jako dojde, je cesta do pekla, respektive k rozvodu.

vlastovka385
10. únor 2011

@zvirka Gratuluju, že jsi našla takovýho chlapa, ale nevím, žádnou radu jsem z Tvého příspěvku nevyčetla a zakladatelce asi nepomůže přečíst si, jak to má někdo doma perfektní.

vlastovka385
10. únor 2011

Ještě teda dodám, že abych manželovi nekřivdila, tak dneska si jdu za celou dobu podruhé sednout s kamoškou na kafe, tak prej bude hlídat 😀 .

helcah
10. únor 2011

Odpověď na úvodní příspěvek - upřímně si myslím, že u dvouletýho dítě se dá normálně fungovat. Takže já bych radila zařídit byt tak, aby tam malá mohla běhat a nemusela mít pořád někoho za zadkem - pak se dá klidně uvařit, uklidit apod. Spousta z nás má dvě děti a taky se to dá zvládnout. Takže vařit a podobný činnosti doporučuji dělat ve dne, malá už by si měla umět ve svém věku hrát, a večer když usne, tak čas trávit s manželem nějak příjemněji nebo si ho nechat sama pro sebe. Manželovo chování je druhá věc, ale s těmi rány asi nic nenadělá, leda si nějak zvyknout, já taky ze všeho nejvíc nesnáším ranní vstávání, ale není zbytí...

didi07
10. únor 2011

@helcah - no dvouleté dítě by si sice teoreticky mělo umět hrát samo, ale třeba moje malá to neuměla a neumí se nic moc zabavit ani teď (kromě zahrady) a to jsou jí 3,5...- ale je pravda, že jí nepouštím televizi, to by se asi tupým zíráním zabavila - takže každé dítě je jiné, neshrnovala bych to tak pro všechny. fungovat se s ní samozřejmě dá a dalo, ale doslova vždy dělala a dělá všechno se mnou...a v klidu uvařit nebo uklidit když je doma se mi teda snad ještě nestalo - prostě to dělám 2x tak dlouho s asistencí.

kefir
10. únor 2011

souhlasím s vlaštovkou už jsem to tu i psala předtím že místo abyste jí poradili jak na manžela tak jí radíte jak si rozganizovat čas aby toho doma stihla co nejvíc 🙄
jinak vlašti jak píšeš že se soudce divil tak to je asi hodně rozšířený názor protože v mém okolí bohužel i moje rodina má na tohle totožný názor, to že chlap málo doma pomáhá je prý normálka a že je pryč vždyť na co si stěžuju donese mi penízky, nebije mě nechlastá tak co bych chtěla že? 🙄

evatk
10. únor 2011

@kefir souhlasím, prostě jako ve spoustě jiných diskuzí se to tu soustředí na něco jiného, než na to, o co šlo zakladatelce - na to, jak zakladatelce poradit, jak si to zorganizovat a hrozně se spousta lidí diví, že si malá nedokáže hrát sama ve svém věku... na to @marjama nestěžovala, nebo alespoň ne jako na hlavní problém
každé dítě je jiné, každá matka je jiná, každý si pod pojmem mít domácnost v cajku představuje něco jiného, někdo prostě chce mít každý den navařeno, uklizeno, někomu je to jedno a o toto v původním příspěvku nešlo

já bych poradila prostě do manžela hučet, neustále vysvětlovat, polopatě, ten můj mi pomůže, ale sám od sebe??? nebo že by si sám všiml nepořádku apod.? neexistuje! a když budeš pobíhat kolem něho vzteklá únavou, taky mu to nedojde... a když remcá, že musí malou koupat zase on, opět vysvětlování, proč to po něm chci proč mi to remcání vadí, a neustoupím, nejdu ji okoupat já

chlapi se vnímají jako zabezpečovači rodiny stran materiálna, ano, je to pro ně velká zodpovědnost, ten můj se po narození dcery změnil, není tak v pohodě jak býval, mrzí mě to, měla jsem ho za absolutního pohodáře a to se nám malá narodila až po 12 letech vztahu, je to pro ně obrovská zodpovědnost... ale i přesto si myslím, že jejich přtromnost doma a to že se dětem věnují i jinak, je důležitá, dělají to ne pro nás, ale pro sebe a pro svoje děti, i to je potřeba jim zdůraznit

stazina
10. únor 2011

@vlastovka385 Asi to není univerzální rada, ale podle mýho všechno to je jenom o tom, ež si je manžel moc jistej...je si jistej tím, že manželka se o všechno postará a taky že mu zobe z ruky.....a že ho mooo cpotřebuje,....a když do něj bude pořád hudrovat, jak chce tohle a tohle, tak ten chlap nikdy nepochopí, že je přece jen nahraditelnej a nezačne se snažit....
a pokud tady radíte , aby do chlapa ženská hučela a hučela, tak podle mého- to ej spíš cesta k rozvodu...to , se pak lehce stane, že ten chlap si prostě najde někoho, kdo do něj od příchodu z práce jen a jen nehučí a neprudí...nevím, každá na to máme svůj názor a sama pisatelka musí odhalit , co na jejího manžela bude zrovna platit...na někoho platí tichá domácnost a na někoho prudění a hučení
Každopádně to je taky o povaze..a o vztahu k dítěti..to už je jiná...a když se nemá k dítěti, je asi někde něco fakt špatně... 😒

zvirka
10. únor 2011

@vlastovka385 Díky. Sice to asi nepomůže, ale chtěla jsem tím říct, že i takoví chlapi jsou a že to není s muži tak absolutně černé, jak to z téhle diskuze vypadá a že kdo hledá, ten najde.

ffiinnkkaa
11. únor 2011

@zvirka 100% s tebou souhlasím 🙂

helcah
13. únor 2011

Jenže zorganizování času s tím problémem dle mého velmi úzce souvisí. Je jasný, že pokud člověk celý den skáče kolem dítěte a večer když ho uspí jde vařit a uklízet, tak je potom logicky vytočen až k nepříčetnosti, když vidí manžela, jak se válí u televize. Pocit nestíhání vyvolává stres a pak se to logicky projeví i na kvalitě manželství, mj. i tím, že podráždený člověk není schopen věci v klidu řešit a mít spravedlivý rozhled, taky to znám z vlastní zkušenosti. A to co říká Stazina - že hučení do chlapa je cesta k rozvodu - není jen její názor, ale pravda, kterou vám potvrdí v každé manželské poradně.

naty
14. únor 2011

@zvirka kdo hledá, ten najde? 😀

mkr
14. únor 2011

někdy očekávám, že mi manžel pomůže, když nepomůže, tak se ho ptám, proč mi nepomohl a on mi na to řekne, kdyby jsi mi řekla, že chceš pomoct, tak ti pomůžu, ale nemůžu tušit co po mně chceš, když mi to neřekneš 🙂 že není věštec a má pravdu
je to vždy o komunikaci mezi partnery, ale hádkami a hučením se nic nevyřeší, akorát se nebude domů těšit a děti to vnímají velmi špatně

evatk
14. únor 2011

samozřejmě je to o komunikaci a bez toho, vyříkat si, co komu vadí, to nejde
plus teda navíc když je něco potřeba, prostě si o to musím říct
asi to jsem myslela tím hučením, zřejmě jsem použila trošku extrémní výraz 😨 samozřejmě dělat před dětmi dusno, to se nedělá
jen mě taky trošku mrzí, že musím tomu svému připomínat, ať si s malou pohraje nebo jí přečtě pár básniček, zatímco já v kuchyni vařím oběd, zasekne se u tv a malá si sama listuje novinama nebo čučí s ním, to ji nijak nerozvíjí, nic se nenaučí a on sám jí jde blbým příkladem, bere to tak, že přece malé se to zakáže, ale děti se přece hodně učí tím, co vidí kolem sebe, jak jí vysvětlí, že on může a ona ne?

marjama
autor
14. únor 2011

Ahoj holky, po delší pauze jsem se dostala zase k PC. Napsaly jste toho hrozně moc, takže nestíhááááááám reagovat na jednotlivé příspěvky. Takže to tak nějak zhrnu. Jsem docela překvapená, jak jste na mě některé "vyjely", že dvouleté dítě si musí umět hrát samo a že se při něm dá v pohodě uvařit atd., to mě docela zamrzelo. S naší Martí se mi to vaření teda pořád nevede ☹ Pak taky to, že mám v podstatě podle některých "držet hubu a krok", nic nechtít a všechno si zorganizovat sama, no tak to taky koukám 😲 Ale samozřejmě je to věc názoru, jsem ráda za všechny vaše reakce. Chtěla bych teda jenom podotknout, že na to nejsem tak hrozně jako tady třeba psala kefir nebo bohunka85, to už je i na mě silný kafe! Pak jste ještě psaly, jestli manžel není v depresi, tak toho se nebojím, je to hrozný flegmatik a věci si absolutně nepřipouští. A ještě musím napsat, to jste se taky ptaly, jestli je Martí chtěné dítě. Tak to je na 100%, známe se s manželem 12 let, z toho 4 roky jsme manželé a dítě jsme chtěli oba. Teď v posledních dnech se naše komunikace zlepšila, ani nevím, jak k tomu došlo. Je teda fakt, že Martí je teď zlatíčko a svoje vstávání posunula z páté na šestou hodinu, tak snad jí to vydrží. Takže já jsem i míň unavená, tak hodinka spánku navíc je znát. Byla jsem teď na menším zákroku se zubama a manžel se mě pořád ptal,jestli něco nepotřebuju, pořád říkal ať malou netahám, protože mi z té rány pořád tekla krev, tak se snad o mě i bál nebo co 😀 Nebo že by si tajně přečetl diskuzi na koníkovi a poznal sám sebe z mojeho povídání??? 😀 a chtěl by se polepšit? 😀 No uvidíme, holky, dnes je Valentýn, tak kdo ho slavíte, přeju vám, ať se večer vydaří a třeba to u někoho přispěje ke zlepšení atmostéry!
@evatk Jak jsi popsala tu situaci, že Ty něco děláš a manžel se má malé věnovat, tak to je jak přes kopírák u nás to samé. Když mu řeknu, ať jí čte nebo staví z Lega, tak to udělá, ale kdyby bylo na něm, tak jí nechá, ať si tam sama prohlíží časopis nebo spolu koukají na Autosalon, Top Gear apod. 😠

aemmi
14. únor 2011

@marjama tak to je super, že se to u vás zlepšilo 🙂 malá snad časem začne spát ještě dýl a nebudeš tak unavená z toho brzkýho vstávání, ale ikdyž i tohle je pokrok 😉 ono chlapy je většinou potřeba do věcí postrkovat, tak že mu musíš říct, at malé staví z lega, tak na tom není zase nic tak tragickýho...jinak mm sice třeba vstává včas a má dobrou vůli, ale před snídaní si pustí počítač a půl hodiny do něj čumí a pak se diví, že nestíhá, nebo má umýt nádobí, udělá to na půl a sedne si k televizi, no tak to po něm radši dodělám, jako když mu řeknu, at si pospíší, když třeba někam jdeme, tak jojojo, začne se smekat ale musím mu to připomenout 😒

evatk
14. únor 2011

@marjama no a to právě nevyřešíš ani tím, že si vše sebelíp zorganizuješ a že budeš vše stíhat i s malou... já teda nevidím důvod, proč si má malá hrát sama, když sedí chlap 2 metry od ní, lehnout si k ní na zem a něco jí číst nebo postavit komín z kostek přece není žádný výkon a tu televizi může sledovat i tak
takže ti opět nezbývá, než mu říct

evatk
14. únor 2011

ale samozřejmě je dobré mít vše zorganizované a je fajn, když se stíhá dělat i při dítěti, což u nás taky jednu dobu nešlo, byla jsem na nervy...
a to, že spí dýl - i ta hodina pomůže, když malá vstávala brzy a často se budila, stačilo mi chodit si večer dřív lehnout a po pár nocích jsem byla jako znovunarozená, teďka spí dýl a je to pohoda, že můžu chodit spát hodně pozdě a doháním koníčky

benjik
14. únor 2011

@marjama je fajn,že se to zlepšilo,jen škoda,že tomu nejdřív musel předcházet nepříjemný zákrok,ale snad se to zlepší napořád. Já ti teda také psala,že malá už by si měla hrát sama,ale chápu,že ne každé dítě na to je. Pokud nechce,tak nechce. Jen pak ve školce to samostatné hraní už je trochu vyžadováno,ale máš ještě čas. A nech ji učit se jíst víc sama, kamarádka,co učí ve školce si pořád stěžuje,že ty tříletý děti nejsou schopný se najíst sami,ale oni namají tolik rukou,aby je všechny nakrmili.

evulinkab
25. únor 2011

@marjama Ahojky,nedá mi to nereagovat na tuto diskuzi.Necetla jsem vsechny prispevky,takže nevim presne, co ti tu holky radily, ale muj názor je takový-Dělej POTREBNE veci pres den..To potrebne jsem napsala schválne velkým, protože já myslim, že např.chystat manželovi svačinu(má ruce, at si ji udelá sam ne?)nemusis.Stlát postele..no já nahážu peřiny do postele behem minuty, takže to bych taky nejak neřešila a zbytek.vařeni a bežný denni uklid.Proste to dělej pres den.Já jsem s dvouletým synem sama(bez partnera, synuv otec s nami neni).Bydlim s Bořečkem sama a zvládám to vsechno bez unavy a mám cas i pro sebe.Nechápu, když pises, že malá ti pres den nespi a pak jde spát v 21hod a vstává v 5hodin...to ji stači???Dvoulete dite má prece potrebu spánku mnohem vetsi.Mne teda malej taky už moc pres den nespi, ale zato jde spát treba v 20hod a rano se probouzi až mezi 7-8hodinou, takže co udelat nejaký rituál, aby dcerka vedela, že po koupáni, Sunaru nebo já nevim čím, se proste jde spát.Pomohlo by ti to, kdyby spala vic..mela by jsi cas vic pro sebe a odpocinek.
Co se týká vařeni, já normál vařím pres den a malého vždy nejak zabavim.Snažím se vařit jednodušší jidla, rychlejší.Malemu treba pripravim hrnce, do nich naházim piškoty, dám mu vařečky a malej si hraje.Když ho to prestane bavit, tak hold na chvili zanechám vařeni a nejak ho namotivuju k jiné činnosti.Treba vezmu omalovánky,dám mu do ruky pastelky a chvili si s nim kreslim, pak mu řekne, at pokracuje v kresleni,namaluje sluniocko nebo neco a jdu opet varit.A on u toho zase nejakou dobu vydrží.Nebo mu pustim jeho oblibenou pohadku.Nebo mu dám do ruky jeho knižky, chvili si je s nim prohližim a když ho tim dostatečne zaujmu, zase jdu vařit.Nebo mu postavim z kostek nejakou garaž, cesty, dám mu tam autička a on si zase hraje nejakou chvili.Proste JDE TO..ATakže myslim, že když budes vařit nejaká né moc složitá jidla a treba na dva dny, tak máš o starost méne.

Uklid-tak ten řešim tak, že to proste delám společne s Bořečkem.Utírám prach??...Tak mu dám do ruky jiný hadr a on utírá se mnou.A jak si myslí🙂
Když kupřikladu vytírám podlahu a potrebuji, aby mi po tom nestoupal, tak ho hold na chvili šupnu do postýlky.
Takže držím pesti, nejak si to ulehči🙂

brisalek
27. únor 2011

@evulinkab Sestra byla s prvnim synem take sama , vim, ze je to narocne. Ale o to prave jde, ze kdyz ma clovek toho partnera mel by ho mit take k necemu ne? A ne jen na to, ze ma krome ditete navic praci s tim, ze pere a vari dalsimu cloveku. Nekdy je mozna jednodussi byt sama a nemuset se s zadnym chlapem otravova, nikomu se prizpusobavat, divat se jak nedokaze mit pochopeni, jak je mu vse jedno!!!

A jeste k tomu spani. To je presne pohled maminy co ma doma dite, ktere by vyhralo olympiadu ve spani.
Moje mala ve 4 mesicich usinal v 10 vstavala v 5 a pres den spala 3-4x pul hodiny. V 9 mesicich spala od 9 do 6 a pres den uz jen 1x 1-1,5h(od 4 do 12 mesicu vstavala 5x-10 za noc spis vic)...Okolo 13 mesicu byla krasna doba , kdy spala od 8-pul9 do 7-pul8 a pres den 2 hodiny. Ted spi od pul 9-9 do 6-pul7 a pres den hodinku. Kdyz ji necham nespat(coz uz od tech 13 mesicu vydrzi...usne pres den jen v kocarku nebo aute ) tak jde spat v 7 a vstava v pul 7. A verim, ze jsou deti, ktere spi jeste hur.

A s tim zabavenim mas castecne pravdu...ale zase ale. Moje mala chce i u krtecka, abych tady byla a sedela nekde pobliz. Samozrejme delam to co ty..uklizi se mnou , vari se mnou, ale i kdyz ji zabavim tak jakmile jdu nekam vedle, kde na mne treba i vidi tak hr za mnou🙂

haskova7
1. bře 2011

u nás doma je to podobný. Netýká se to teda rána, to spí náš malej do osmi, což je super, ale až odpoledne, kdy přijde manžel z práce. Když zrovna nemá náladu a je protivnej, je malej samozřejmě taky. Někdy si říkám, že si měl raději koupit panu na baterky aby si ji mohl kdykoliv vypnout. Řve na malýho kvůli pitomostem a mě nadává, že ho špatně vychovávám, že na něj nestačím atd. Přitom mi s ním vůbec nepomáhá. Všechno dělám sama. Jen občas si s ním teda pohraje, přece jen je to jeho syn. Občas mám chuť sbalit kufry a odstěhovat se. Malýmu je rok a půl a on by po něm občas chtěl zázraky. Taky jsme chtěli dvě děti, ale do toho se mi už vůcec taky nechce. Asi bych to nervově nezvládla. Občas si vzpomenu jen na nějakou pitomost a hned brečím jak želva. Ty převrácený hormony po porodu jsou fak síla. Měli jsme téměř ideální manželství, vůbec by mě ani ve snu nenapadlo, že nás dítě takhle rozdělí. 😢 Takže asi zbývá jediné - vydržet. Občas si o tom popovídáme, chvilku je klid a pak to začne na novo - dohadování a hádky.

darling007
29. dub 2011

@naty @marjama Holky, u nás to bylo podobné, jen s tím rozdílem, že máme dvojčátka, takže dvojnásob povinností.
A manžel nefungoval vůbec, jezdí na kamionu, když přijede na víkend, jde do hospody a za kamarádama, děti ho skoro neznají. No jsme v rozvodovém řízení, nehodlám si zkazit celý život...

misiko
30. dub 2011

tak a ja se dneska zrovna dozvedela,ze kdyz jsem teda na ty "dovoleny" tak je preci uplne normalni,ze celou domacnost mam na starost ja.pekne jsem se nastvala a mame tichou domacnost.ja teda zatim vsechno stiham v poho,obcas jsem sice unavena,ale jde mi o princip.proc by to melo byt vsechno na mne?
podotykam,ze me muj skoromuz nezivi a nijak nepodporuje finance (zatim).
kdyz jsem byla tehu,taky vykladal,jak se tesi a bude se male venovat. ha, s kocarkem byl venku mozna 5x za celou dobu.
svuj volny cas travi v hospode s kamosema,ja jsem kvuli tomu nastvana,takze prudim,to vadi zase jemu,takze se radsi vypari...no proste,zacarovanej kruh.....
priznal se, ze nevi,co ma s tak malym ditetem delat,ze ho to nebavi...ze az bude vetsi,tak to bude lepsi....uz to vidim,kecy v kleci.
jo,jak tohle dopadne......

rena1410
2. kvě 2011

@misiko to bude lepsi.nevim kolik je tve holcicce, ale my jsme se s pritelem do roka maleho furt hadali.ted maly zacal mluvit,je s nim sranda,uz to neni male mimino,se kterym je proste nekdy nuda a muj pritel je z nej hotovej.blbnou spolu,je to jeho milacek.taky se mi tenkrat priznal,ze ho to male miminko nebavi.coz se me dotklo.ale tak to proste je,to jsou chlapi.my se musime starat,at nas to bavi nebo nebavi.

luciferinka
2. bře 2012

Tak jsem objevila diskuzi,kde si budu moct postěžovat i já 🙂 .Nejraději bych svého milovaného manžela nakopala do pr..le...Jsem v 39 tt do porodu mi zbývá už jen pár dní a sám od sebe není schopný se něčeho chytnout...Připadá mi že tím že chodí do práce a večer navozí dřevo do sklepa at mám čím topit,tak jeho povinnosti skončily.Samozdřejmně po něm nechci takové ty ženské práce,aby vytíral,vysával,myl nádobí a podobně,ale hrozně mě rozčiluje,když sedí u bedny a vidí mě v posledním tažení s břichem,jak nesu koš s prádlem a nezeptá se,jesli ho chci odnest...přitom před pul hodinou byl skoro hodinu zavřeny v koupelce,aby se oholil,tak si přece všimnul že pračka bliká,že je dopraná...Nebo zdřejmně si myslí,že ten talíř od oběda asi dostane nožičky a odkráčí ze stolu ke dřezu sám a sáčky od čipsu a plechovky od redbulu v obýváku ani nemluvím...Kdyžjsme jeli ke tchýni a jsem vzala s sebou moji čivavu do auta,tak strašně rencal,že musí pak čistit chlupy v autě,ale že já každy den vysávám chlupy od jeho rotvíka,který si chrápe na sedačce to už nechtěl slyšet...Několikrát jsem mu to opakovala že mi to vadí...a včera opět jsem mu musela připomenout že ten talíř má odnést do dřezu,když to teda udělal,tak pul hodiny nechal stát sklenici od pudingu na stole,takže jsem mu to musela opět připomenout,to už byl vyvaleny na sedačce v obývaku,tak zahuhlal,že to uklidí pak,než jsem šla spát tak jsem ho pro jistotu upozornila,at nezapomene na tu sklenici.Ráno jsem se vzbudila a sklenice nehnutě stála na stole...A muž?? Ten mi o pul 12 volal,jaktože jsem zapoměla mu nachystat svačinu...nezabili by jste ho?? 🤐 Už ted se děsím jak bude dům vypadat po příjezdu s porodnice...a časem jak jak nám přibydě ještě jedná krásná starost na víc,naše mala 🙂

kristi
3. bře 2012

@luciferinka no a takovej byl i predtim? pokud to nedelal ani kdyz jsi nebyla tehotna, tezko s tim zacne.....ale chce to proste drzkovat a neprestavat. U nas na zacatku to bylo desny, byl proste linej cokoliv - postupem casu je to lepsi, sklenku donese az na linku, i kdyz do mycky ji neda.....pracka neni a nebude jeho kamoska, to musim vzdy zahlasit, ze doprala, at ji aspon otevre.....ale ma spoustu jinych prednosti, ze me to uz proste nejak nevytaci.

ined77
4. bře 2012

@luciferinka ...ahoj 🙂 ,
dovedu si naprosto přesně představit jak se cítíš...já ano, a ostatní maminky taky, ale....muži jaksi touto schopností empatie většinou neoplývají, nebo spíš jim to vůbec nedochází, proto je lepší s nimi mluvit tak nějak zpříma...miláčku, prosím tě, potřebovala bych donést tento TĚŽKÝ koš prádlem tam a tam...a dodat...to víš, s tím bříškem už to moc nejde 😝. nemyslím tím mluvit s muži jako s debílky, to vůbec ne, ale jinak...nečekat, že pochopí, pozná, vcítí se, že přečte na čele 😉 .formulovat jasně, stručně a pokud možno mile 😎 😀 své požadavky.na muže náznaky neplatí 😉 .
každopádně by to chtělo si s ním promluvit, v klidu mu říct, že je nejvyšší čas si uvědomit, že za chviličku budete tři a že budeš jeho pomoct potřebovat, i tu v domácnosti, nebo alespoň tak, že ti ji nebude zbytečně přidělávat...umýt sklenici od pudinku hned je hračka, zaschlou sklenici od pudingu, drbačka 😝 .
držím palce ať se manžel probere a začne se víc snažit! a hlavně pohodový porod a krásné zdravoučké miminko 😵 !

luciferinka
4. bře 2012

@kristi
@ined77
Ahojky 😉 ..no nějak mi připadá,že předtím už taky takový byl,jen jsem to zdřejmně nevnímala tak intenzivně jako ted.Mám takový dojem,že je tak naučený od ex partnerek.maminky atd...No a jak se říká,starého psa novým kouskům nenaučíš.Ale zatím se ještě pořád nevzdávám a trpělivě(zatím) mu to pořád připomínám,jako do dubu,občas to zabere a občas ne...někdy mu to musím třikrát zopakovat a někdy musí kolem toho talíře projít pětkrát,aby si uvědomil že čeká na nho až ho odnese...Zdřejmně je to fakt,že jim naznaky nestačí,protože je nechápou,nebo možná dokonce předstíraji,že to nechápou 😝 ..Já už jsem se s ním snažila promlouvat,ale pomuže to vždycky tak na pár dní a pak je to zase to sam.Někdy mi připadá,že dá více na druhé než na mě a že by potřeboval stejný názor jako mám já slyšet i od ostatních,aby mu došlo,že to není v pořádku...jenomže ja tady bohužel nikoho neznám,komu si postěžovat 😎

kristi
5. bře 2012

@luciferinka ack tchyne? Bych si postezovala tam, ja to taky uz parkrat udelala, schvalne tak, aby to slysel i muz 😉