Manžel s ničím nepomáhá, rozčiluje se kvůli blbostem

marjama
7. únor 2011

Ahoj holky, doufám, že vás tímhle tématem nebudu moc otravovat, ale musím si aspoň postěžovat. Manžel mi prostě skoro vůbec nepomáhá a ještě je pěkně protivnej! Hlavně rána jsou u nás šílený. Naše malá vstává běžně kolem 5 h, takže jsem se chtěla s manželem dohodnout, že se budeme střídat ve vstávání. Protože když vstávám pořád já, tak jsem pak úplně hotová. Do práce odchází až v 8 h, takže nikam ráno nepospíchá a může si s malou klidně hrát. Kdyby fungovalo to střídání, byla by to pohoda. Jenomže on je prostě ráno úplně nepoužitelnej, z postele se hrabe 15 minut, než vůbec vstane. To už malá skáče po ložnici a chce si hrát. Takže stejně vstanu já a nechám ho spát. Nebo když teda vyjímečně vstane, tak je na malou akorát protivnej a kvůli každé blbosti na ni řve. Přitom spí klidně těch 6 až 7 hodin, takže normální délka spánku a tvrdí, že je nevyspalej. Já každý večer vařím, jdu do postele tak o půlnoci, takže já spím denně 5 hodin! Ráno dělám všem snídani, malou krmím (sama by se pořádně nenajedla), stelu postele, prostě všechno ráno dělám já. Manžel akorát sedí zhrouceně na židli a kouká "do blba". Připadá mi to nenormální, to se nedokáže ovládat!? Přece nemůže být tak unavenej! Asi je tak sobeckej 😠 Včera šel spát ve 21 h a dnes vstával v 7 h a tvrdil, že je celej rozlámanej a nevyspalej. Vždyť spí jak malý dítě! Já měla opět budíček v 5 h, pak jsem si hrála s malou a pak jsem dělala snídani a takhle to je každý ráno, pán tvorstva vyspává a já makám 😠 Moc mě mrzí, že se takhle chová. Těšila jsem se, že až nebudu kojit, že se konečně vyspím a smůla. Chceme druhé dítě, ale s tím jeho přístupem fakt nevim, jestli do toho mám jít. To bych pak asi byla v blázinci. Ještě musím napsat, že se rozčiluje kvůli blbosti, když malá dělá něco, co se mu nelíbí, tak nedokáže mluvit normálně, hned je vytočenej. Pro něj by asi bylo ideální, kdyby seděla na jednom místě a nic po něm nechtěla 😠 Jak to máte vy? Pomáhá vám manžel sám od sebe nebo si o pomoc musíte říkat? Snad to není moc dlouhej román, potřebovala jsem si trochu ulevit. Dík.

kristi
7. únor 2011

si myslim,ze kdyz to nekomu rano trva, ma to sve opodstatneni a nejhorsi chybu udelas, kdyz ho budes nutit vstavat. Je to holt sova a nerad rano vstava, tak se s tim smir. JInak pokud chodi do prace, tak pracuje minimalne stejne jako ty, budes si to asi umet lip zorganizovat. Mne manzel nepomahal vubec a taky jsme to zvladli a nikdy jsem mu nic nevycitala, on je v situaci, kdy nas musi zivit a to taky sebere dost energie. Ale musim uznat, ze cim je mala starsi, tim jsou lepsi partaci a jsou schopni spolu delat cokoliv 😉

consti
7. únor 2011

@marjama nejsem maminka, ale snad můžu taky poradit. Přikláním se k tomu, co tu zaznělo. Ať se manžel malé věnuje víc večer a ty večer nevař a pokus se to stihnout za den, jen jednoduchá jídla a dej si je do mrazáku či navař na víc dní 😉 . Myslím, že se nevymlouvá, pro mě je taky 7 hodin spánku málo a že bych v práci nějak odpočívala se říct nedá. Druhá věc je to, že chce druhé dítko. tam bych an to přistoupila jen za jiných podmínek (že bude víc pomáhat on nebo moje mamka, tchýně či profesionální pomoc). Co babičky? Kdyby ji aspoň jednou nebo dvakrát týdně vzaly ven, tak máš aspoň chvilku na sebe, domácnost nebo i ten spánek a hned by ti bylo líp. Případně bych zkusila klidně i chůvu, stačilo by třeba dvakrát týdně na procházku nebo by si s malou hrála u vás doma a ty bys zatím navařila, uklidila apod. Finančně tě to nezrujnuje, malé to jedině prospěje (nebyla by na tebe tolik fixovaná) a tobě se taky uleví 😉.

kefir
7. únor 2011

marmaja přesně, vím jak to myslíš. mě stačí když už teda si s malou pohraje nebo jí veme ven že pak přijde a pomalu abych se před ním klaněla. dokonce minule když jsem po něm chtěla aby se postaral večer o malou že něco dělám tak mi řekl že nemá čas a šel si v klidu zakouřit na balkon. když jsem se s ním pak zhádala tak mi řekl že co po něm chci,že jsem za péči o malou placená!!!!!!!!!
nejhorší je že okolí si myslí jak je úžasný a pomalu mi závidí jak to mám super kolik manža vydělá, taky jak mi pomáhá protože manža všude vykládá jak malou koupe(přitom jí okoupe tak 2x do měsíce a to ještě s kecama) a nevím co, a co miluje úplně nejvíc že když je někde hodně lidí, např. pouť tak to se nacpe ke kočárku a chodí hrdě s kočárem hlavně aby ho vidělo co nejvíc lidí ale že by se takhle hrnul ke kočáru v normálním běžném provozu to ani náhodou.

viz dneska jsem se ho ptala v kolik přijde a on že ve 2 odpoledne a když jsem mu řekla že super že jestli půjde s náma ven že je tam krásně tak mi řekl asi za minutu že změna že končí až ve 4!! co by neudělal pro to aby s náma nemusel ven že? 😠

kefir
7. únor 2011

jinak holky k těm radám, nevím jak zakladatelka diskuze ale já osobně stíhám vše, jak domácnost tak malou o to mi nejde, je pravda že kolikrát padám na pusu ale pořád mám nějaký rezervy že to pořád jde, mě jde ale spíš o to že mě trápí to chování manžela ke mě a k malé. on jí miluje, mě teda říká taky ale jeho představa mě jako manželky není představa parťačky ale co jsem doma tak výhradně služky a chůvy! když jsem chodila do práce nikdy mi nevyčítal peníze, bral že jsem unavená prostě pomáhal i doma teď? leda prd, a při každé příležitosti mi připomene kdo tu vydělává a já beru socku(jako rodičák)!!

aemmi
7. únor 2011

Teda, já bych řekla, že být na rodičáku/mateřský už podle toho, jak se to nazývá znamená pečovat o malé dítě a ne dělat služku v domácnosti. Všechny víte, kolik takový děcko zabere času, takže bych řekla, že péče o dítě je srovnatelná s tím, být v práci. Chlap přijde z práce a myslí si že má oddělaný...ale ženská, když zrovna nelítá kolem dítěte, tak na ní čeká další práce v domácnosti, vaření, úklid, nákupy...jako ke to spravedlivý? Já myslela, že dnes jsou chlapi už trochu jiný, ale koukám, že v některých případech ne 😖

kristi
7. únor 2011

@aemmi jasne, ze takovy jsou......ale.....ono je neco jinyho prijit z prace ve 4 a prijit z prace v 8.....ale to je o lidech, ja bych po svem muzi ani nechtela nejakou velkou pomoc, mne staci, ze nas velmi dobre zabezpeci a ma nas rad

aemmi
7. únor 2011

@kristi tak jasně, je to lo lidech...můj manžel je v práci 12,13,14 hodin 😒a jasný, že mu nestrčím seznam, co má udělat, to rozhodně ne...ale třeba většinou nedělám večeře, každej se vezmeme na co máme chut, nedělám mu svačiny...prostě ho nerozmazluju...a večer třeba umyje nádobí on (já trpím hodně na ekzém), nebo když mi ted bylo blbě, tak se stavoval na nákupu on a prostě u toho neprskal...

kristi
7. únor 2011

@aemmi tak to mas moc fajn, aspon neco, to se ceni. Ja mam nejmladsiho ze 3 bratru a strasne hodnou tchyni, tak si to asi dokazes predstavit...ale mne to ani neprijde, podle me toho dela vic, nez kdyz jsme se poznali, to si ani talir neodnesl

beruska2x
7. únor 2011

ja si myslim ze tady plati hodne tolerance a obycejna lidska slusnost - jasny, kdyz zvladam sama a nemusim nikomu rikat tak ok ale pokud ma nekdo problemy (nemoc, adt) tak partner by mel bejt schopnej vypomoct ...
nerikam prestrcit na nej vsechny povinnosti ale podat pomocnou ruku treba i v malickosti (fakt treba nakoupit, vykoupat dite, udelat snidani nebo veceri, umyt nadobi.... . proste cokoliv)
a nepridelavat naopak jeste praci...

benjik
7. únor 2011

Ahoj, no s tím vstáváním manžela zakladatelka asi nic neudělá. Můj muž je taky spáč a kolikrát si lehne na hodku i přes den, když si nedá oraz tak je prostě nepoužitelný.
Souhlasím s @kristi ,ono ani to chození do práce není zrovna brnkačka. Hlavně v dnešní době,kdy si člověk není místem nikdy jistý. Já po muže taky nechci nijak extra pomoc doma,když už tak většinou chci,aby si hrál s malou,zatímco já něco dělám. Přeci jen si ji za celý den moc neužije.
Spíš by mě zajímalo,jestli zakladatlka s mužem vedla pořádnou debatu a klidně i několikrát,páč u některých chlapů to ani jinak nejde než do nich hučet a hučet. Na vaření večer bych se vykašlala a nechala si ten čas pro sebe,tak to dělám já. Uvařit se dá v poho dopoledne i s dítětem,kterému rozhodně neuškodí,aby si tu půlhodinku hrálo samo. No a asi by to chtělo i trošku učit dcerku k samostatnosti,ve 2 letech už by\ se měla učit jíst sama,vždyt než se člověk naděje,tak půjde do školky.

brisalek
7. únor 2011

@kristi ale kristi, zena prece take chodila do prace a take pri tom nakupovala uklizela, varila, prala....chlap vetsina z nich pokud je v kancelari a je zamestnanec tak zadny z nich nedela celych 8 hodin kazdy den cely tyden....Proc se jich porad nekdo zastava, kdyz jim samotnym neni trapne, ze krome toho odsedet 8 hodin v praci nic jineho nestihaji, jsou sobecti a mysleji jen na sebe. On nas zivi...ano nektery ...tobe mozna prinese 100 a vice tisic, takze se vam za to zije dobre, ale nektery prinese treba 15tis a to si moc nikdo vyskakovat nemuze. Zena ma praci jako on = vychovu deti, ktera je mnohdy 16 a vicehodinova a k tomu obstara rodinu(vse vareni, prani, uklizeni). On chodi jen do prace. A pokud se nekdo ohani tim, ze spravi auto, poseka zahradu a pod. Auto si kazda dnes do servisu dokaze dovezt sama🙂. Zahradu seka 1x mesicne...nektery ji ani nema.
Muj nazor je ten, ze dnes neni spolecnostia bohuzel i maminkama a nekteryma partnerkama vyzadovana zadna odpovednost, starost....Kdyz zena doma nevari a neuklizi tak ji vsichni odsuzuji, maji za neschopnou atd, atd. Kdyz manzel domu nenosi ani priumernou mzdu a jeste na nic nesahne a nepomuze s detma...je to borec´vzdyt prece chodi do prace a to uz je na jeho druh nadlidsky vykon, ze🙂.
Trochu nadsazuju a zevseobecnuju🙂. Ale zijeme ve 21 stoleti ne pred 200 lety🙂. Chlapi zustali tam a po zenach se chce vsechno🙂

kristi
7. únor 2011

@brisalek ja ale nemam muze, co je v praci 8 hodin, navic je to jeho firma, takze si hlida co muze a fakt maka...ja to rikam pro priklad toho, ze nekdo od muze jeste neco vic ceka po praci, kdyz treba prijde ve 4, kdezto ja nic necekam, protoze napr. dneska jeste ani neni doma....to mam s koupanim cekat na 20h? je to o rozdeleni roli a u nas je tahle tematika naprosto jasna...Mie jsou 4 a ja jsem stale doma, nikdo nechce, abych se honila do prace, nikdo netouzi po tom, abych byla uhnana a nestihala....

pisatelka by si hlavne mela s muzem hodne promluvit a rict mu ( i nekolikat) co po nem chce

brisalek
7. únor 2011

A s tim vstavanim je to stejne. Nektere zeny jsou take sovy, ale pta se jich na to nekdo, kdyz jim dite usne v 10 jdou spat v 11 pak 7x za noc koji a uspavaji a rano v 5 vzhuru a cely den se venovat mmcu jinak place ..??? Proste musi. Ja mam doma neco podobneho🙂
@marjama
A radim v klidu to probrat a pozadat o pomoc a vysvetlit, ze je unavena...pokud to ani tak nezabere...tak proste vecer rict. Chces veceri, tak si uvar, ja jsem to nestihla. Ne nastvane, ne ve vzteku...normalne stejne jako, ze venku sviti slunicko. Oni si panove zvyknou na servis a zeny jsou vychovane, ze proste musi. Ale ty nic nemusis. Az bude mit nevyprane pradlo...promin ja jsem to nestihla, sla jsem vecer spat, protoze rano vstavam a venuji se dceri. Budu rada, kdyz mi pomuzes, pak to urcite stihnu...jinak si vyper sam neni na tom nic tezkeho..rada ti to ukazu....🙂 Neboj se toho. Tohle mi radil muj otec🙂 ANO chlap, ktery kdyz videl jak manzel spi do 8 a nevstane i kdyz sel spat v 10, tak z toho byl v soku a videl jak jsem unavena. A to muj otec se nikdy do niceho nemicha, nic nekomentuje jako vetsina chlapu.
To, ze neni schopen vstat a pomoc je o obrovskem sobectvi ne o zadne sove.

moudivlacek
7. únor 2011

@brisalek naprosty souhlas s tim co jsi napsala, taky mam nekdy pocit,ze se zeny stavi do pozic sluzek,prestoze pres den maji taky sichty 🙂
ja mam doma myslim si o vikendu docela pomahajiciho manzela, u nas je to tak,ze manza malyho nakrmi umeje,aby se za ten den uzili,chodi az takhle pozde ☹ na to, kolik vydelava a vstava v 5 a ja mezitim udelam vecu a obed na druhy den 😉

brisalek
7. únor 2011

@kristi ano tak jsem to take psala🙂, ze zevseobecnuji a vynechavam vyjimky tveho typu🙂.

kristi
7. únor 2011

@brisalek necitim se jako vyjimka a znam hodne lidi, kteri to maji uplne stejne 🙂

brisalek
7. únor 2011

@moudivlacek taky musim podotknout, ze manzel take celkem slusne vydela a snazi se pomahat, ale me to stalo spoustu sil nez jsem ho neterym vecem, ktere ho doma nenaucili🙂 naucila. 😀 . Proste jsem jeho partnerka ne maminka, sluzka a milenka v jedne osobe🙂 a mam narok na stejne mnozstvi volneho casu jako on🙂.

beruska2x
7. únor 2011

@brisalek ne kazdy v praci svoje hodiny odsedi, co si budeme povidat ale zatim velka vetsina chlapu ma fyzicky narocnejsi nez zenske, navic stres ze vse co se tyka penez lezi jen an nem taky dela svy... kolik znas lidi co se nemseji na penize ohlizet?....

hlavne nechapu reci typu pradlo 😅 jak dlouho trva zapnout pracku? ja neznam nikoho kdo dneska pere na valse 😉

jo, partner ma byt opora, podat pomocnou ruku kdyz vidi ze je druhy ko, ono leckdy pomuze i jen obejmout atd 😉 ale zase nemam pocit ze materska je nejak silene vysilujici s dvouletym ditkem - 😉 jak pise
@benjik takovej prcek uz se umi na pulhodinku s kostkama treba zabvit sam.. jist sam...

ja treba ted jsem taky ko, malej je nemocnej, chytla jsme to od nej, navic jsme doma spolu uz 5 dni zavreny a mame ponorku 😉 tudiz neni nakoupeno jak obvykle byva - jen zakladni suroviny a tepla vecere taky neni... ale taky MM to chape .. svacinu si koupi cestou do prace a je to...

jen musi oba chtit..
a vim ze az mu bude lip tak MM bude hlidat a ja chodim cvicit nebo do bazenu...

benjik
7. únor 2011

@beruska2x přesně jak píšeš,ne každý si práci odsedí,můj muž dělá třeba celý den rukama,tak se nedivím,že je utahaný.

jani11
7. únor 2011

Ono je to o tom co od partnera ocekavame. Zakladetelka diskuze spokojena neni, chce to resit, a asi jedina moznost je si o tom promluvit, samo mu to nedocvakne 😒 Pokud ale nekomu nevadi delat manzelovi servis, jeho problem 🙂 Ja chodim z prace v 6 vecer a kdyz pominu to ze se na malou desne tesim a chci s ni bejt, nenapadlo by me si sednout na gauc a rict-uz mam 'odpracovano'. Kdyz jsem byla na MD a pritel prisel domu, vzal si na chvili emmu, ja obcas neco poklidila, ale kolikrat jsem proste chvili jen odpocivala(emma je hooodne narocna 🙂 a takhle to bylo od jejiho narozeni, pro neho diky bohu neni problem zvladnout peci o ni a pripadne i domacnost. @brisalek to napsala hezky.

beruska2x
7. únor 2011

@benjik muj taky je 8 hodin v chuzi... takze obcas jeste masiruju nohy 😀 pritom pokecame a taky to jde 😀

kefir
7. únor 2011

holky jenže ne vždycky pomůže si promluvit, já nedělala posledního půlroku nic jinýho než jsem se snažila mluvit a výsledek nula! když má manža dobrý den přizná to ale řekne že nás chce zabezpečit a že se zlepší aspoň to když je doma aby si nás víc všímal , jenže to mu vydrží den max dva. a když má manža blbý den tak je nepřístupný a akorát se zhádáme ještě víc. nevím jak zakladatelka tématu ale já osobně jsem teď ve fázi kdy už se snažím nic neřešit, zvládat hlavně malou a jí vynahrazovat tatínka a vlastně jsem úplně nejradši v poslední době když manža není doma, protože ono je fuk jestli doma je nebo není, stejně nepomůže s ničím ani s domácností ani s malou a akorát poslouchám debilní kecy které končí hádkou. jako by nestačilo že jsou dny kdy padám na pusu a ještě koukat na vyvaleného muže u televize jak akorát přepíná televizi a odstrčí talíř po jídle to mě fakt nebaví. takže jsem nejradši když tu není a mám klid

benjik
7. únor 2011

marjamažná by to chtělo,aby @marjama trošku víc napsala o tom,jak to u nich doma chodí a jak to měli před dítětem. Jestli muž pomáhal nebo ne,když ona byla také v práci. Rozhodně ji tady nesoudíme,nevíme jak má náročné dítě, její věk a ani zdravotní stav.

ffiinnkkaa
7. únor 2011

Dítě má přece dva rodiče takže by se přece měl zapojit i tatínek..

moudivlacek
7. únor 2011

@beruska2x ale ne skazdym dvouletakem je to pohoda,jsou deti,ktere vydaji za 5 😀 😉

beruska2x
7. únor 2011

@moudivlacek to nase vyda za 10 to mi ver, ale je to taky hodne o prioritach, proste ho unavym venku, venuju se jemu, nakoupim po ceste z MC nebo z prochajdy a co neni tak proste bude priste... dite me zamestnava ted, dokud ho zajimam az bude vetsi bude mit krouzky kamarady a na me uz nebude mit tolik casu a pak muzu zase smejcit domacnost 😉

rozhodne by to doma melo vyhovovat oboum - vlastne vsem, jen mam kolikrat pocit ze tohle "o pomahani" je jen vyustenim delsi nespokojenosti a o tu pomoc ani tak nejde 😅

crca
7. únor 2011

Nečetla jsem úplně všechny příspěvky,ale taky nemám zrovna chlapa,co by se do něčeho hrnul dobrovolně 😅 A to mám dvojky a to,kolikrát k nim vstával večer a ráno si je vzal a mě nechal spát,tak by ch to spočítala tak na jednou prstu 😒 ,ale "se s ním nese..u" 😀 Má sice taky fyzickou práci,ale já se doma celý den taky neválím u TV,takže příjde z práce(jak kdy)někdy ve 4,někdy v5... a jsou jeho a já si jdu dělat co potřebuju 😅 ,koupání je teda jeho starost,já si aspoň opět vše v klidu připravím 😅 uspávám teda já,teď když jsem už pronesla,že se budeme v uspávání střídat,tak mě odpověděl" fajn na 5 let máš máš práci 😀 "ale to jsem brala s humorem,protože je fakt,že při něm by neusnuli-chtějí maminku 😅 ,ale to mě nevadí.A když někam vyrazím,tak si poraď sám,já na ně taky byla pořád sama 😉 ¨-Je fakt,že nikdy mě nevolal,co má dělat,on je ten tip,že když nemusí tak nemusí,ale když je potřeba tak ví a moc dobře 😀 Hlídal je dva dny když jim bylo 5 měsíců a já musela do špitálu a taky to zvládli.Tady je problém v tom,že tvůj manžel neumí udržet asi nervy na uzdě 😒 Můj chlap taky o víkendu přeci nebude vstávat,ale padne půl 9 a posílám je nahoru k tatínkovi do ložnice 😀 A nikdy teda neřekl půl slova 😉 A vaření???Vařím každý den,to docela je v pohodě,ale je to asi i tím,že jsou dva a zabaví s evíc než jedno-to chápu,někdy teda taky šílím 😀 ,žehlím normálně při nich,vědí,že pálí,koukají na mě naproti na stole 😀 Ale abych vařila ještě večer???Ustalaný postele???Co to je??To možná bylo naposledy než jsem otěhotněla 😀 😀 a taky se svět nezbořil 😀 Takže držím palce,ať se to zlepší,taky nejsi robot,ale bez nějakých prací by to taky šlo a ty by jsis trochu odpočinula 😉

brisalek
7. únor 2011

Je to proste o povaze. Jsou chlapi, kteri makaj mozna za dva a v noci vstavaji a manzelce nosi mimi na kojeni. Nebo kdyz krmi UM tak ho nastridacku jednu noc krmi on , aby se manzelka vyspala...atd, atd. A jsou chlapi, kteri jsou ti, co se ani vpraci nijak nepredrou a doma se jen naji a mozna vezmou dite na prochazku, aby zena mohla zehlit🙂.
A to co zakladatelka popisuje je podle me proste jen vrchol sobectvi a rozmazlenosti, protoze mel asi maminku, ktera rikala" Fanousku jen spinkej, vzdyt si vcera prece flamoval, ja te vzbudim k obedu.
Nem ato vubec nic spolecneho s tim jestli maka nebo ne a jine blalabla...

Jen me dnes rozciluje to, ze se chlapi za vse omlouvaji a nic nemusi. Jak uz jsem psala, ale zena musi vse, vzdyt prece pracka pere sama...no dyt jo, tak to tam prece muze dat ten chlap co prijde v 5 z prace, ne???🙂🙂.

A podtsatne podle me je to co jsem jednou slysela v radiu v nejake diskuzi manzelskych poradcu. Zakladnim ukolem chlapa ma byt to, aby matka jeho deti byla stastna a spokojena, pak jsou totiz spokojene i jeho deti. Pokud je nektera stastna, kdyz dela manzelovi maminku, slouzi mu a docka se od nej jen toho kdy a jak ma setrit, protoze on vic nevydela a volny cas travi jen svyma konickama, tak at jsou tak stastni dal. Nektera neni stastna ani kdyz vydelava miliony, vsechen cas travi detma a na domacnost ji plati sluzebnou🙂.

brisalek
7. únor 2011

@marjama moc dobre te chapu, ze kdyz jsi utahana a nevis co driv. Po x mesicich nevyspala a male je narocne. Opravdu jsou deti , ktere si ani pul hodiny nehraji samy(moji je 19 mesicu a vydrzi tak 5 minut nejvys). Tak to , ze manzel po 8 hodinach spanku jeste ceka tvuj soucit a opecovavani te nastve. Opravdu to vim presne jak ti je. Jak holky pisou. Zkus si s nim promluvit. Zkus to v klidu bez emoci, pokud to nejak pujde. Opravdu rict, ze chvilema je toho moc. Ze potrebujes vypnout, odreagovat se od male. Ze kdyz jses tak unavena, tak ses i nervozni a prenasi se to na malou....Pokud to druhe chce i on vysvetli mu, ze nebudes moc byt u obou najednou , ze bude muset pomoc...Rekni mu i narovinu to co jsem psala, ze proste musis nekdy odpocivat tak, ze treba nebudes tak casto varit...Nevim jak to doma mate, jak moc manzel pracuje, jake ma moznosti jak pomaha jinak. Rekni mu. Podivej jak ty ses znicenej, kdyz spis jen 8 hodin a ja jsem rok spala maximalne 3 a ted treba 6...Pokud neni uplny sobec, ma tebe i malou rad a chce s vama byt ....urcite se zkusi aspon snazit. Treba to nepujde hned s tim vstavanim, ale treba ti aspon pomuze jinak. Pisu to mozna trochu zmatene , ale snad neco z toho pomuze. Drzim palce.

brisalek
7. únor 2011

@consti jo,jo dobre jsi to napsala souhlasim🙂, cetla sem to az ted.