Manžel s ničím nepomáhá, rozčiluje se kvůli blbostem

marjama
7. únor 2011

Ahoj holky, doufám, že vás tímhle tématem nebudu moc otravovat, ale musím si aspoň postěžovat. Manžel mi prostě skoro vůbec nepomáhá a ještě je pěkně protivnej! Hlavně rána jsou u nás šílený. Naše malá vstává běžně kolem 5 h, takže jsem se chtěla s manželem dohodnout, že se budeme střídat ve vstávání. Protože když vstávám pořád já, tak jsem pak úplně hotová. Do práce odchází až v 8 h, takže nikam ráno nepospíchá a může si s malou klidně hrát. Kdyby fungovalo to střídání, byla by to pohoda. Jenomže on je prostě ráno úplně nepoužitelnej, z postele se hrabe 15 minut, než vůbec vstane. To už malá skáče po ložnici a chce si hrát. Takže stejně vstanu já a nechám ho spát. Nebo když teda vyjímečně vstane, tak je na malou akorát protivnej a kvůli každé blbosti na ni řve. Přitom spí klidně těch 6 až 7 hodin, takže normální délka spánku a tvrdí, že je nevyspalej. Já každý večer vařím, jdu do postele tak o půlnoci, takže já spím denně 5 hodin! Ráno dělám všem snídani, malou krmím (sama by se pořádně nenajedla), stelu postele, prostě všechno ráno dělám já. Manžel akorát sedí zhrouceně na židli a kouká "do blba". Připadá mi to nenormální, to se nedokáže ovládat!? Přece nemůže být tak unavenej! Asi je tak sobeckej 😠 Včera šel spát ve 21 h a dnes vstával v 7 h a tvrdil, že je celej rozlámanej a nevyspalej. Vždyť spí jak malý dítě! Já měla opět budíček v 5 h, pak jsem si hrála s malou a pak jsem dělala snídani a takhle to je každý ráno, pán tvorstva vyspává a já makám 😠 Moc mě mrzí, že se takhle chová. Těšila jsem se, že až nebudu kojit, že se konečně vyspím a smůla. Chceme druhé dítě, ale s tím jeho přístupem fakt nevim, jestli do toho mám jít. To bych pak asi byla v blázinci. Ještě musím napsat, že se rozčiluje kvůli blbosti, když malá dělá něco, co se mu nelíbí, tak nedokáže mluvit normálně, hned je vytočenej. Pro něj by asi bylo ideální, kdyby seděla na jednom místě a nic po něm nechtěla 😠 Jak to máte vy? Pomáhá vám manžel sám od sebe nebo si o pomoc musíte říkat? Snad to není moc dlouhej román, potřebovala jsem si trochu ulevit. Dík.

mamusa1611
9. únor 2011

@mamusa1611 ještě dodám, kluci chodí spát tak mezi osmou,půl devátou.. V devět vyjíždí přítel do práce, takže jsem zase sama, a snažím se dodělat to, co jsem přes den nestihla... Od dubna přibyde kojení, noční vstávání..od září škola... No to bude mazec... Ale tak vše se dá zvládnout, jen je třeba si taky prokázat a vybojovat svůj názor, návrh... Říkám, já to zatím zvládám,taky spím 6hodin, ale brzo se bude muset činit trochu víc i přítel,pokud ze mě nechce mít strhanou ošklivku...

ffiinnkkaa
9. únor 2011

@kristi ale hlavně tady nejde o mě..tady jde o prcka a já jsem ráda, že se mu věnuje a že má tátu 🙂

kristi
9. únor 2011

@ffiinnkkaa tak to se snad neslučuje s pomocí v domácnosti...to samozřejmě u nás funguje skvěle 😉

benjik
9. únor 2011

No já přiznávám,že jsem si muže rozmazlila,když jsem byla celé těhu doma a pomoc s úklidem od něj nechtěla,páč jsem se doma potřebovala trochu zabavit. Ale jasně,že ty víc namáhavý věci jajko mytí okna,větší nákup atd dělal on. když jsme chodili oba do práce pomáhal sám od sebe,aniž bych řekla. pro mě je fakt lepší pomoc ted ,když si hraje s malou a já si vše udělám dle sebe.

lidiab
9. únor 2011

@kristi No prave! Nechavame je byt i kdyz nam to vadi, nebo v tvem pripade nevadi 🙂 Take jsem manzela musela ucit. Ja ho mam zlateho, zato jeho otec je uplny opak. Sice vsechno doma opravi, krom toho nedela ale zhola nic. Ani lzici si neni schopen vzit kdyz sedi u stolu. Ani udelat caj, ani chleba si neni schopen namazat. Obcas to vypada ze to dela naschval aby dal tchyni najevo ze je "zena v domacnosti". Ja jsem od svych desti let jen s mamou a na takove veci jsem absolutne nebyla zvykla. Kdyz jsme se s manzelem zacali spolu zit tak se pokousel vetsinu tech povinnosti mi prenechat, jenze marne, neproslo to. I tchyne se divi ze kdyz jsme u nich ze ji treba pomuze uklidit nadobi, Ale kazda jsme jina 🙂 I kdyby mi manza nepomahal tak ho stejne nade vse miluju. A to si jeste musel zvykout na to, ze nejsem takovy puntickar jako jeho mati, co se tyce uklidu atd. 😝
Ja jen ze proste kdyz zakladatelka tematu manzela nechava byt a vyslovne ho nezada aby ji pomohl, tak bohuzel nemuze cekat ze se neco zmeni 🙂

sturnus_vulgaris
9. únor 2011

@marjama
Nečetla jsem všechny komentáře v diskuzi, a tak se předem omlouvám, jestli se budu opakovat nebo nebudu reagovat na nějakou podstatnou informaci, která se objevila teprve v průběhu diskuze.

Můj pocit z toho, co jsi napsala, je smíšený. Upřímně řečeno, já jsem taky hrozný spáč a 8 hodin je pro mě jakýsi standard. Měla-li bych dlouhodobě spát méně, byla bych taky pěkně protivná. Takže v tomto manžela plně chápu, taky bych neměla chut vstávat v pět hodin.
Na druhou stranu spát pět hodin, to už mi připadá totálně neúnosné a upřímně se divím, že takhle můžeš ještě fungovat a hlavně že nemáš OPRAVDOVOU potřebu tu situaci nějak řešit.

Když jsem se koukala do tvého profilu, tak jsem zjistila, že dítě už má dva roky. To mi teda připadá opravdu dost na to, aby pochopilo, že maminka si s ním nemůže celé dny hrát. Jasně, naše dcera by proti 100% pozornosti 24/7 taky nic neměla, ale na tohle jsem teda nepřistoupila. Může si mečet a ječet jak chce, ale když musím vařit, tak musím vařit. Samozřejmě to bylo jiné, když byla miminko, kvůli tomu jsem si taky pořídila Manducu, ale jakmile už lozila, tak jsem ji "zapojila" do vaření. Tj. umožnila jsem ji hrabat se v šuplíku s nádobím, půjčila jsem jí nějaké "nezávadné a bezpečné kusy", třeba jako vařečku, hrnec, do toho třeba trochu těstovin, ať taky "vaří". Později jsem ji občas posadila do jídelní židličky a měla ji vedle sebe/ posadila na linku (to ale chce opravdu ostražitost, takže to nemůžu úplně 100% doporučit pro každé díte), teď, co už stojí, tak jí přisunu židli k lince a kouká se, co dělám. Jak už jsem naznačila, je to náročné na pozornost, musím pořád hlídat věci jako nože/mixer, varnou konvici, kterou ráda zapíná..., je to za cenu občasného vylití/vysypání/rozbití něčeho, ale myslím, že ji to baví a že se takhle vařit dá. Nevařím ovšem každý den, snažím se obvykle aspon na dva dny dopředu. Totéž platí o jiných domácích pracech. Jasně, že do všech ji zapojit nemůžu, ale pokud musím např. prát, tak jí zaúkoluju, aby mi házela prádlo do pračky, aby donesla prášek... prostě různé voloviny, kterými si nemůže ublížit, ale cítí se důležitá. Takze dá se říct, že vetsinu praci zvladam s ni. Beru to tak, ze musi pochopit, ze ta prace se sama neudela, jidlo samo neuvari...

Ad spani... to je trochu vetsi problem, vim sama, ze nektere deti to maji takhle blbe nastavene, ze bud vstavaji hodne brzo nebo zase ponocuji a ze se s tim tezko neco dela... U nas teda zabralo to, ze jsem ji uz kdysi, kdyz se pokousela vstavat v pet/sest, rekla, ze dokud je tma, tak se spinka a z postele nepujde. Proste tma = noc a v noci se nehraje, ale spi/lezi v postylce. Samozrejme se to neobeslo bez pocatecniho revu, ale casem pochopila. Jinak chodi spat kolem pul devate a vstava po sedme (v lete driv, v zime zase nekdy pozdeji - proste podle "tmy"). Je mi ale jasne, ze se to muze kdykoli nejak zhorsit.

marooshka
9. únor 2011

no já bych řekla že to mám stejné jako kristi. A nestěžuju si. Je to přesně jak tu píšete, každý to má jak mu to vyhuvuje. Taky jsem si asi muže rozmazlila, ale nevadí mi to. On se stará o rodinu finančně, vozí kluky na kroužky, když jdu večer cvičit nebo na kafe s kamarádkma, tak malýho vykoupe, nakrmí, dá spát a i klukům a sobě udělá večeři. Jinak se o žádnou pomoc neprosim a ani o ní nestojim. Nedovedu si třeba moc představit že by luxoval atd. Snídani mu dělám každý den a ráda, Prostě to tak máme a vyhovuje nám to. Máme velký kluky tak každej den dělám večeři pro ně pro všechny, takže si nedovedu představit že bych řekla kdo má hlad ať si něco dá 😀 Asi dost rozmazluju i kluky, že je všechny obskakuju a vše jim dávám pod nos, ale když jsem doma na mateřský mám na to čas.
Taky jsem si vzpomněla co jednou říkala tchýně Susan v Zoufalých manželkách - žena má být v kuchyni kuchařka, v obýváku služka a v posteli ku.va 😉

weri1
9. únor 2011

@marjama s tím spaním je to zvláštní. Moje sestra byla to samý ale ta usínala i přes den a nakonec zjistili že je nemcná. ☹

lidiab
9. únor 2011

@marooshka Jo jo, byt zenou je narocne 😀 Ale ja bych k tomu dnes jeste pridala ze se dnes po zenske take vetsinou chce aby nosila domu penize. Vzdyt je to v tom stejnem serialu videt na Lynette...porad se snazila skloubit karieru a rodinu a casto to vubec neslo. Muz takovou potrebu nema, nikdo po nem neocekava ze se bude nejak vyrazneji podilet na chodu domacnosti. Tak to bylo a tak to zustane. Po zene se ale casem chce vic a vic!

brisalek
9. únor 2011

@marooshka ale o tom to prave, ze jdes na cviceni a na kafe s kamoskama a manzel se postara a sam a nemusis se prosit, vozi je na krouzky....(takze kdyz se umi o rocni a neco dite postarat asi ho to zajima asi s vama ten cas travi...) a jeste se stara financne tak co bys chtela, ze ?.

Ale u zakladatelky sma nic neudela a neudela to ani kdyz ho pozada, takze to , ze by si sla nekam sednout podlem vubec nehrozi, rtoze dite by s nim jen rvalo a on nevedl co ma delat...., protpze ho to nezajima a nikdy s malou cas netravi.

kristynaw
9. únor 2011

cetla jsem jen oprvni prispevek, jinak nic.

nechci se zastavat,treba je fakt jen problem v manzelovi,ale neni trbea v depresi? docela mi ten popis sedi....

jinak ja mam manzela na rok v Afghanistanu,dve deti,takze jsem taky docela vyrizena.... chtelo by to resit, a nevim teda,jestli bych v tehle situaci do druheho ditete sla...je to zahul i s manzelem,natoz bez jeho pomoci...

xovicka
9. únor 2011

@sturnus_vulgaris souhlasím na 100%. Pro dítě je podle mě důležité, že vidí, že se všechny ty věci nějak musí udělat, nedělají se samy. Až bude větší, snadněji se dočkáš toho, že ti třeba bude pomáhat utírat nádobí. Prostě nějak nechápu, proč bych měla fungovat až někdy do půlnoci. Ve chvíli, kdy vím, že mi dítě nevydrží spát déle než do pěti a já potřebuju spát minimálně osm hodin, tak se prostě vykašlu na to, abych večer ještě něco dělala a nejpozději v devět zalezu do postele. Není nic důležitějšího než to, aby maminka byla zdravá, spokojená a nezhroutila se ani uklizený dům ani uvařený oběd (koneckonců nudle s mákem, případně špagety s kečupem jsou taky jídlo). A na tom, že na prvním místě pro člověka by opravdu měl být jen on sám si skutečně trvám. Ne nadarmo se říká spokojená matka = spokojené dítě.

@brisalek já jsem ze zakladatelčiných příspěvků pochopila, že její manžel, když se mu řekne, tak udělá, jen se neangažuje sám od sebe a při hraní s malou se netváří moc nadšeně, neumí to s ní. Kdyby se odmítal angažovat i když se mu řekne, to bych za problém považovala, ale takhle mi to až tak strašné nepřijde, má to tak spousta chlapů. Holčičky si od malička hrají s panenkama, pak se z nich stanou matky, zapůsobí hormony a ono to prostě nějak naskočí. Chlapi to tak mají málokdy, většinou se prostě musí naučit stát se dobrým tátou, musí si k dítěti najít cestu. Jasně že zezačátku nevědí jak na to, bojí se a je pro všechny pohodlnější a příjemnější, když se stará matka. Chce to nějakou pravidelnou společnou aktivitu. Třeba ať spolu pravidelně v sobotu chodí na dvouhodinovou procházku, nebo třeba na bazén, prostě něco, co bude jenom jejich. Zezačátku z toho asi ani jeden moc nadšený nebude, ale časem se určitě sblíží. A ty si alespoň chvíli odpočineš.

tetes1
9. únor 2011

No,já doufám,že tu nikoho moc nepobouřím.Ale trochu mám dojem,že si za tu vyčerpanost a naštvanost může i zakladatelka sama.
Že by se nedalo s dětma udělat vůbec nic se mi trochu nezdá,akorát tedy musím slevit z dokonalosti a časově je to náročnější s pomocníkama.myslím,že v tomhle věku jsou děti naopak hrozně učenlivý a mají v sobě zabudovanou snahu pomáhat a naopak z toho můžou být docela příjemné aktivity. Jasně,že s dětma nežehlím nebo nevyvařuji svíčkovou,ale nějaké standartní rychlá jídla bez problémů,děti dostanou vařečky,mističky a snaží se taky vařit,nosí prádlo z pračky.....samozřejmě né vždy,taky záleží na jejich náladě.A vařit se snažím na dva dny nebo uvaří manžel.
Ad. vstávání a pomoc v domácnosti,pokud mi něco bude hodně vadit,budu proti tomu bojovat a "nejen remcat" tj., když vstanu s dítětem v pět,předpokládám,že snídáte nějak v tu dobu,takže proč když vstane manžel mu jdeš udělat snídani a pak na to nadáváš? Když se kope z postele 15 minut,tak bych prostě se jednou zkusila zabejčit ajak píšeš nakonec stejně vstavu,tak bych prostě nevstala a budila ho.On taky moc dobře ví,že si sice zanadáváš,ale spát může dál. Pokud to fakt nejde, i když myslím,že každý se musí s dítětem prostě naučit fungovat a i se kvůli němu omezit.....,tak ať manžel ustele,když vstává. Nevím,jak to přesně napsat,ale když něco po něm chci,tak pak nejdu a neudělám si to stejně sama a to i za cenu toho,že bych měla dřez plný nádobí,prostě asi tak jako u dětí se sanžit o jistou důslednost.
A ad. čas trávený s dítětem,pokud on se neangažuje,tak si najdi nějakou aktivitu třeba 2x v týdnu k večeru,já nevím,cvičení,angličtina cokoliv,manžel s tím bude počítat nakonec si to s malou užijou možná víc než by jsi si myslela,protože jim nebudeš stát za zadkem a případně kritizovat a opravovat a ty se odreaguješ a vyčistíš hlavu. A myslím,že když spolu budou sami,že si tu cestu k sobě taky najdou lépe než,když je u toho maminka,které se dítě převážně dožaduje a maminka ho neodmítne.

marooshka
9. únor 2011

brisalek: jojo, já vím, zakladatelka psala že když už teda malou má milostivě na starost, aby si ona mohla něco udělat, tak je po chvíli nervní (z dítěte) atd. A to je blbý. To by mi na jejím místě vadilo víc než že ráno dlouho spí.
já jsem spíš reagovala na to, že tu někdo psal, že je muž dospělej a proč mu dělat snídani atd. nebo u nás prostě nefunguje to, že muž přijde z práce a já mu předám dítě a starej se, já si budu dělat svý věci. Prostě v něčích očích jsem služka, ale zas jak píšeš, můžu jít cvičit, na kafe s kamarádkama a vím že se muž nezhroutí a o vše se postará a rád a bez ksichtů.

saminomimino
9. únor 2011

@marjama milá ženo,když jsem četla tvé řádky jako bych mluvila já 😠 bohužel u nás je to stejné,ne tedy ráno,to přítel odjíždí do práce brzy ale jinak se v ničem ti naši neliší,u nás se to rapidně zhoršilo když jsem podruhé otěhotněla.
to že je líný a věčně unavený je na dením pořádku,i když s pí i 8 hodin denně je ráno nevyspinkaný a obvykle ráno protivný,když ze svojí vlastní viny jde pozdě spát pač je internetový maniak spí málo,dokonce mu obvykle v práci není dobře a je si klidně schopnej vzít půl den dodvolené,stalo se to tedy jen párkrát ale přesto
Když dojde z práce,já vyfluslá,všechno hotový a on se dokáže je nažrat a kňučet co měl práce,děsné opravdu 8 hodin práce s přstávkou kdy chce,my děláme 7 dní v týdnu 24 hod denně ale to oni si vůbec neuvědomují,
veškeré dohody nefungují,stroskotá to opět na jeho únavě a nezájmu,o všechno ale naprosto všechno se ho prosím,dokonce i o to aby po sobě vyhodil odpadky když dojí,ne že by mi nepomohl ale vše mu říkám jak malýmu dítěti,a ty ksichty u toho někdy fakt stojí za to,a teď když jsem těhotná musí mi těžké věci nosit do patra,někdy se už děsím to po něm chtít a když už někdy chci obvykle to zapomeme a já to ráno tahám na 3x,mimo to má furt jakési deprese,věčně je negativní a malej ho obvykle jen otravuje,většina činností s ním je mu protivná....
máme velký dům a někdy mám pocit že jsem na vše sama,ani si neumí představit co musím během dopoledne s vypětím všech sil zvládnout aby on měl jídlo,uklizený dům,nejlépe vvenčeného psa,nakoupené a to nemluvím o synovi který je velmi aktivní a v zimě je to tedy záhul 😒

kefir
9. únor 2011

tetes promiň ale tvé rady zní úžasně akorát že jak neznáš tu situaci kdy je manža pořád pryč. nevím jak zakladatelka ale já si můžu domluvit leda tak prd, kolikrát jsem si na večer už něco domluvila a manža buď nebyl doma nebo odmítl malou hlídat!!

samino teď jsem se teda zasmála, jakobych četla o sobě, i když to není k smíchu spíš k pláči co?☹ přesně u nás to samé, manža v týdnu je od rána do večera v práci, když už je doma tak se vyvaluje na gauči, a když je víkend tak bych chtěl ho proválet v pyžamu s plným servisem, snídaně oběd večeře ovšem ale za předpokladu že po něm nebudu nic chtít a hlavně budu domácí práce dělat tak abysme ho s malou nerušili!! taky neustále poslouchám o tom jak on je nedospaný unavený přitom spí denně víc jak já a v práci sedí na zadku u počítače. což teda dělá i doma, jen co otevře oči bere si noťas a nám neřekne ani dobré ráno. po nocích vysedává u počítače klidně až do rána a přes den to pak dospává. malá ho taky obtěžuje, od rána poslouchám dotazy kdy už malá půjde spát aby měl klid. Jediný co u tebe obdivuju že jsi v tomto "provozu" šla do druhého prcka, já dokud se manža nezmění druhé nechci.

stazina
9. únor 2011

@marjama Ahoj , přečetla jsem to jen v rychlosti a rozhodně né všehny vaše postřehy, takže se omlouvám, pokud se budu opakovat, nebo taky něco, ael....
MARJAMA - myslím, že právě to věčné řešení věci jen přitíží, manžel bude víc nasr..že do něj prudíš, a stejěn to podle mého nepomůže...on sám by si měl uvědomit, jetsli mu jde o rodinu, nebo o něco jinýho....spíš bych zkusila změnit taktiku....nenutit ho do ničeho, sndažit se to zvládnout sama, nefnukat a nebřečet, enstěžovat si , žít pro malou a pro sebe.zajít si kek kadeřnici, udělat si hezký výlet s kámoškou a dětmi , ..chce to velkou sílu to zkusit , hondě přmáhání ale.....třeba brzo pochopí, že takhle žít nehce, že hce být s váma a přožívat život a vidět, jak malá roste a dělá pokroky....
Přeju ti hodně štěstí... 😉

kefir
9. únor 2011

stazino souhlas já jsem do tohoto rozhodnutí už taky dospěla, v současné chvíli to mám tak že už mu nic neříkám, vše si dělám sama, a vlastně nejradši jsem když není doma. a emoce a vztek který držím v sobě pak ventiluju akorát na koníkovi kde se z toho vykecám abych se nezbláznila

bohunka85
9. únor 2011

@marjama Ahoj.Mluvíš o mém manželovi?Protože u nás je to to samé.Z počátku jsme se domluvili,že kvůli penězům a hypošce zůstane s malým doma on.Pořád mi nadával,že nic nezvládám(vařeno,naklizeno,nakoupeno bylo i malej byl OK - nevím,co jsem nezvládala).Nakonec - naštěstí jsem zůstala doma já.Uznal,že je to psych. i časově náročné,ale...
Chodí jen do práce a to doslova!Doma mi s ničím nepomůže,prostě se jen veze. Když je s malým,tak to z 99% skončí tak,že na něj křičí nebo ho i uhodí. Taky mě to štve!!!!!!

beruska2x
9. únor 2011

@kefir teda nezlob se, ted jsme si precetla tvuj prispevek a 😨 koukam... on am asi pocit ze to ditko neni vubec jeho ne 😅
ja teda nejsem zastancem toho aby chlap prisel z prace (navic je-li manualni) a sel varit pro celou rodinu na dva dny.. ale co je moc.. toho je prilis 😖
zapojit se musi umet a ze nepohlida na hodku vlastni dite 😅 vzdyt ho mala nebude ani znat az vyroste..

to bych mu teda neco rekla 🙄

kefir
9. únor 2011

i když abych manžovi zase jen neubližovala je pravda že poslední dobou je to trošku lepší, asi mu to trošku docvaklo zdá se, protože jsem už přestala hlásit všechno ohledně malé, takže jdeme na bazén, k doktorovi, malá udělá nějaký pokrok a já mu to neříkám. pak se to doví náhodou diví se proč jsem mu to neřekla , tak mu řeknu že jeho vina má se zajímat sám a má být s náma doma. a šlo na něm vidět že ho to štve a zároveň je mu to líto. a jako velký pokrok považuju to že přišel teď s tím že dodělá ve škole (dělá dálkově VŠ) tento semestr a dá si pohov aby měl na nás čas tak snad ten den navíc který tam trávil využije opravdu na nás a ne na to aby se o den navíc v týdnu proválel na gauči

tetes1
9. únor 2011

@kefir však já jsem taky psala k zakladatelce,nemůžu vědět,jak to máš doma ty.Ale předpokládám,že když zakladatelky manžel chodí do práce na osmou ráno,takže třeba v šest večer už je doma nebo o víkendech je doma určitě,takže jsem vycházela z tohoto předpokladu.A na to,že odmítl být se svojí dcerou netuším,co napsat to už je za hranice mého chápání a je to asi ten hlavní problém,tedy né až tak o čase. ☹ Ale myslím,že zakladatelky manžel asi nemá problém být s dítětem i když to jak se chová a je podrážděný je minimálně na pováženou.Nicméně jsem napsala svůj názor a jak bych to řešila já.

bohunka85
9. únor 2011

@stazina Souhlasím,ráda to zkusím taky i když si myslím,že vše zvládám,ale čas na sebe nemám,tak trochu přitvrdím. Jen se bojím toho,aby si nezvykl,že "vona to zvládá,tak žádnej stres" a pak v tom budu sama na pořád. 😖

kefir
9. únor 2011

beruško divila by ses ale kdyby mi tohle někdo řekl před lety kdy jsme řešili že nám nejde otěhulit a i jsem řešila potrat tak bych nevěřila, manža v tý době toužil po mimču snad víc jak já, koukal po kočárkách, šílel z toho že bychom mimi neměli. i v těhu byl až "otravný" svou péčí jak se staral, kamarádky mi záviděli. jenže pak se změnil, přišlo mi že vzal úlohu otce jen a jen jako živitele rodiny tzn. vzal to stylem musím vydělat co nejvíce peněz a tím je úloha tatínka splněna. takže má dvě práce, dělá vysokou, najednou si toho vzal moc a když mu něco řeknu tak mi řekne že ať si nestěžuju že co bych říkala kdybych byla žena vojáka co je v afchánistánu že bych byla úplně na to vše sama. ehm no nevím co si představuje pod tou svou pomocí protože já to že mám muže a malá otce poznávám jen v tom že mi tu každý den hodí kupu špinavých hader a chce večeři. být matka samoživitelka tak bych to měla sstejný jen bych v tomto měla méně práce!!!

ale abych mu nekřivdila tak minulý týden hodinu malou hlídal, jsem mu jí nakrmila a uspala a letěla jsem do města a když jsem se vrátila tak malá ještě spala!! on tu hodinu prožil na gauči u telky jako vždy a to ještě v oblečení z práce, (bunda ležela uprostřed předsíně na zemi) protože mu je zatěžko se jít i vysléct do domácího oblečení!!

kefir
9. únor 2011

tetes jasně teď už to chápu, já to zase psala z mého pohledu jak to mám já a že u nás tohle nefunguje 😔

bohunko no toho jsem se taky bála že když ukážu že to zvládám že se na vše vykašle už úplně ale pak mi došlo že i ve chvílích kdy vidí že to nezvládám a to jak fyzicky tak psychicky protože jsou dny kdy jsem fakt na dně tak to jeho chování se nemění. takže ono je to jedno(teda aspoň u nás)

bohunka85
9. únor 2011

@beruska2x Souhlasím,ale mám doma to samé!

beruska2x
9. únor 2011

@kefir nezlob se ale to uz si z tebe fakt dela sluzku.. kdyby ti pomahal v jinych ohledech nebo tak tak to beru, kazdej to ma jinak ale tohle se mi zda proste moc.. tak at si jidlo pripravi.. prece je svepravnej 😅 dospelej...

nerikam - MM jde o vikendu do prace a ja jedu s malym na chalupu - tak mu doma navarim ale uklidi po sobe nadobi.. pohlida malyho kdyz jdu cvicit, na pedikuru, proste neco.... ale nemuze to tahnout jen jeden - to dlouho nevydrzis a budes na nej tak vysazena ze vam to fakt znici postupem casu i vztah .. aspon z myho pohledu.. ☹

bohunka85
9. únor 2011

@beruska2x máš pravdu.Po 9ti měsících,co je Kuba s námi ho začínám mít dost - po krk!!!!!A teď nemyslím Jakuba,ale manžela!

beruska2x
9. únor 2011

@bohunka85 😅 vim, mela jsme to tak s ex, vydrzela jsme to 1,5 roku naz jsme se rozvedla a to jsme ani deti nemeli 😅

bohunka85
9. únor 2011

@beruska2x Tak to jsem ddržák,ale nevím jak ještě dlouho!