Manžel s ničím nepomáhá, rozčiluje se kvůli blbostem

marjama
7. únor 2011

Ahoj holky, doufám, že vás tímhle tématem nebudu moc otravovat, ale musím si aspoň postěžovat. Manžel mi prostě skoro vůbec nepomáhá a ještě je pěkně protivnej! Hlavně rána jsou u nás šílený. Naše malá vstává běžně kolem 5 h, takže jsem se chtěla s manželem dohodnout, že se budeme střídat ve vstávání. Protože když vstávám pořád já, tak jsem pak úplně hotová. Do práce odchází až v 8 h, takže nikam ráno nepospíchá a může si s malou klidně hrát. Kdyby fungovalo to střídání, byla by to pohoda. Jenomže on je prostě ráno úplně nepoužitelnej, z postele se hrabe 15 minut, než vůbec vstane. To už malá skáče po ložnici a chce si hrát. Takže stejně vstanu já a nechám ho spát. Nebo když teda vyjímečně vstane, tak je na malou akorát protivnej a kvůli každé blbosti na ni řve. Přitom spí klidně těch 6 až 7 hodin, takže normální délka spánku a tvrdí, že je nevyspalej. Já každý večer vařím, jdu do postele tak o půlnoci, takže já spím denně 5 hodin! Ráno dělám všem snídani, malou krmím (sama by se pořádně nenajedla), stelu postele, prostě všechno ráno dělám já. Manžel akorát sedí zhrouceně na židli a kouká "do blba". Připadá mi to nenormální, to se nedokáže ovládat!? Přece nemůže být tak unavenej! Asi je tak sobeckej 😠 Včera šel spát ve 21 h a dnes vstával v 7 h a tvrdil, že je celej rozlámanej a nevyspalej. Vždyť spí jak malý dítě! Já měla opět budíček v 5 h, pak jsem si hrála s malou a pak jsem dělala snídani a takhle to je každý ráno, pán tvorstva vyspává a já makám 😠 Moc mě mrzí, že se takhle chová. Těšila jsem se, že až nebudu kojit, že se konečně vyspím a smůla. Chceme druhé dítě, ale s tím jeho přístupem fakt nevim, jestli do toho mám jít. To bych pak asi byla v blázinci. Ještě musím napsat, že se rozčiluje kvůli blbosti, když malá dělá něco, co se mu nelíbí, tak nedokáže mluvit normálně, hned je vytočenej. Pro něj by asi bylo ideální, kdyby seděla na jednom místě a nic po něm nechtěla 😠 Jak to máte vy? Pomáhá vám manžel sám od sebe nebo si o pomoc musíte říkat? Snad to není moc dlouhej román, potřebovala jsem si trochu ulevit. Dík.

jancip
14. črc 2012

@mitote Reguji sice na odpověď, která není pro mě, ale nedá mi to. S malým dítětem spát 8 hodin denně je docela luxus, i když by to tělo docela potřebovalo. Osobně nemám ráda sterilní prostředí, ale na druhou stranu mám ráda útulnou domácnost, takže uklízení s mírou, ale rozházené věci taky nemusím. A to vaření? To je těžký. Kojící matka na rohlíkách být nemůže. A u nás chlap, co nám staví domeček (i 12 hodin denně), také ne. Prostě někdy není zbytí. Člověk sice může něco chtít, ale ta realita je pak jiná.

mitote
14. črc 2012

@milada2 tak ja nevim, jsou recepty, ktere jsou uvarene za pul hodiny, za hodinu... nebo kdyz navarim, my kdyz varime polivku, udelame petilitrak a mam na par dni polivky dost... stejne tak jidlo, zapecene brambory/testoviny a obdobna jidla se pecou v troube sami a rozhodne to na ex nesnis... je to jen si to nejak ulehcit a nevarit narocne a dlouhe veci a klidne toho udelat vic...

mitote
14. črc 2012

@jancip vis co, ja nerikam, ze musi spat denne, ale spise rikam, ze je pro me nasprosto pochopitelne, ze se proste manzel citi unaveny... rozhodne to neni neni neco, kvuli cemu bych se rozcilovala a nadavala na nej... preci jen to, ze chlapi nejsou pres den doma neznamena, ze nic nedelaji... taky musi v praci pracovat. TIm se ho nezastavam, neznam ho, ale je potreba se mrknout z obou stran 🙂 A navarit se da vice na vice dni, viz co jsem mala milade o prispevek vys 🙂 manzel si take denne nosi teplo jidlo z domu, ja si ho pro sebe taky vetsinou varim, ale proste uvarime vic a je to, nemusime pak varit denne... nebo uvarime neco, co je rychle hotove...

milada2
14. črc 2012

@mitote Tak samozřejmě, však ona nikde nepsala, že vaří dvě hodiny. A ja jsem psala, že teda aspoň ja vařím na víc dní. Ale i tak, ona i ta půlhodina, večer, když je člověk po celým dní hotovej, úplně stačí. Však sama poznáš 😉

jancip
14. črc 2012

@mitote
@milada2
Já mám mlsnýho chlapa, ten by mě s jídlem na více dní hnal🙂 Rychlojídla taky dělávám, ale chlapy na stavbě to fakt moc nezasytí. Ale zjistila jsem, že i různé omáčky nedají práci, což byl pro mě objev🙂

Mitote, a že se cítí unavená žena, která vstává k malému dítěti v noci, a potřebuje tedy více pomoct, pochopitelné není?

milada2
14. črc 2012

@jancip. No u nás to taky moc nefrčí a jídlo je nadvakrát maximálně, a ani to ne moc často. Taky vařím na stavbu 😉

jancip
14. črc 2012

@milada2 Tak to budu ráda za tipy🙂...I když teď mě pánové potěšili. Po dlouhé době byli na meničku, a že prý si posteskli, že to není jak u nás doma🙂 A to ještě nedávno bylo vaření můj nepřítel číslo 1🙂

milada2
14. črc 2012

@jancip No u mě to tak do značný míry pořád je... chybí mi chuť i inspirace 😉

mitote
14. črc 2012

@milada2 no ja jsem spise sova, takze me vecer varit nevadi, zato rano, to je krusne 😀
@jancip ja to nemyslim jako jist tri dny po sobe jedno jidlo, ale ja nevim, treba v utery nebo ve stredu jsem udelala kybl zapecenych brambor, to jsem si jedala ja na obed, pak si je dal muz druhy den v praci na obed a ja je vcera dorazila... 😀 a jak jsem byla rada kdyz na me v lednicce koukaly v momente, kdy uz jsem si myslela, ze me vareni nemine 😀 ja nastesti nemam chlapa na stavbe ale v kancliku 😀 hele my nedavno objevili recept na spagety a reknu ti, zadna nahrazka, zadne odbyti a je to do pul hodky hotovy a vyborny :-P
jinak to ze se citi unavena samozrejme pochopitelne je, vubec nerikam ze neni...ja nevim, ja bych proste jen za to nikdy nikomu nenadavala, ze se citi unaveny a ze je kvuli tomu sobec... sama jsem si vyzkousela co to je jet fyzickyy spoustu let na dno a po tech letech jsem to tak odes*ala psychicky, ze bych si to proste nedovolila nikomu vycitat 🙂
navic si myslim, ze si maminka za to muze trochu sama... kdyz od zacatku zavedla ze mu chysta snidane... to je jak moje matka, ta kazdy vecer nachysta memu otci snidani a svacinu a pak si stezuje, ze je vyrizena...jako proc? chlap neumi otevrit lednicku nebo si neco koupit? muj manzel si pravielne kazdy vecer sackuje jidlo do krabicek sam... do jedne nakraji melouna nebo si tam da salat, kdyz si delam k veceri a do druhe neco tepleho a kdyz neni teple, tak si zajde na obed...proste samostatnost, ale rozumim, ze kdyz se chkapovi od zacatku nastoli, ze se mu vse serviruje pod cumak, tak proc by se snazil, ze...

milada2
14. črc 2012

@mitote To máme společný, já jsem taky sova jak vyšitá 😉 Ale s dítětem je to pak něco úplně jinýho. Ja tu sice bez problémů lítám do 1 ráno, ale když pak konečně lehnu do postele a malej se v tu chvíli vzbudí a pak se budí třeba každou půl hodinu a v 5 vstáváme, je to hukot. S dítětem je všechno opravdu hodně jiný. A únava mnohem větší než práce. To si člověk opravdu neumí představit, jak moc to změní život. I když někdo to třeba tolik neprožívá...

milada2
14. črc 2012

@jancip
@mitote jinak manžel je sice na stavbě, ale jako stavbyvedoucí, takže taky (většinou) nemaká manuálně.. ale ty nervy ho nějaký kalorie stojí 😉

mitote
14. črc 2012

@milada2 nervy jsou previt... ja bych taky rekla ze manzel musi mit pohodicku, klidek, tabacek v kancliku, ale jako projekt manazer prakticky pracuje nonstop a toho stresu, kor u velkych zakazek.... no obdivuju ho, ja bych to nedala 😅 s unavou uvidime, ja jsem typ cloveka, co se moc se spankem nepare, radsi budu mit doma bordel jak v tanku a na pul hodiny si lehnu, nez abych padala na drzku a mela vylesteno 😀 navic si myslim, ze manzel bude take v noci vstavat, na to ho znam prilis dobre 😀

gab7
14. črc 2012

@milada2 jj,s tím souhlasím...je to opruz...

gab7
14. črc 2012

@mitote to jsi napsala správně 🙂 ,přesně takhle se snažím přes týden vařit,hlavně rychle a jednoduše 🙂

zizala79
14. črc 2012

@mitote tak to si povíme, jestli bude vstávat 😀 😀 😀

mitote
14. črc 2012

@zizala79 bude... kdyz byl nemocny pes a muselo se s nim ve dne v noci chodit ven po hodine a pul, tak v momente kdy se setmelo, chodil manzel celou noc opravdu co 90min ven se psem a zvladl to cele dva tydny... pres den jsem pak mela sluzbu ja a chodila takto casto...takze nepochybuju o tom, ze by nevstaval

zizala79
14. črc 2012

bude vstávat rok? a bude kojit?

lenka5731
14. črc 2012

@mitote Mitote, dost s tvými příspěvky souhlasím, a doufám, že sem odpovíš znovu, až minimálně jedno dítě budete opravdu mít 🙂

mitote
14. črc 2012

@lenka5731 klidne ti v lednu napisu, jak to vypada, ale proste vim, ze pokud jde o peci, je v tom manzel lepsi nez ja... nez ja se proberu, ze se neco deje, tak on uz je na nohou davno 😀

katerinanov
14. črc 2012

@jancip S tím chlapem jsem na tom stejně, jak má stejné jídlo druhý den tak už mamrá 😀 Ale on je zase dřevorubec takže taky potřebuje pořádně zasytit.
@mitote No v noci může vstávat jak drak ale mimčo musíš nakojit stejně ty.

mitote
14. črc 2012

@katerinanov to jo 😀 ja to myslim tak, ze proste pomuze, kdyz bude potreba 🙂

jancip
14. črc 2012

@mitote Pokud pomůže, když je potřeba, tak pak asi těžko pochopíš holky, které si tu posteskly, jak jsou na vše sami.

mitote
14. črc 2012

@jancip nevim, ja nejsem stavena, abych verejne nadavala na manzela. Ale vim, ze za spoustu veci si my zenske muzeme sami 😉

jancip
14. črc 2012

@mitote Nečetla jsem celou diskusi, tak nevím. Ale chápu, že je spoustu holek, které manželům služky dělat nechtějí. Pokud to sama neznáš, buď ráda. Ne každý chlap má z domu nastaveno, že je potřeba pomáhat, a že nemůže čekat, že mu bude vše naservírováno. Já toho svého učila třeba dva roky, že si má po sobě uklízet ze stolu. Tri roky ho učím, aby měl jednu svou sklenici na pití a nebral si na každé pití novou, když nemáme myčku (dneska první den úspěch🙂)...Tady ani nejde o stěžování, ale o postesknutí, případně o nějaké tipy, co na tyhle typy platí.

mitote
14. črc 2012

@jancip ale vis co, uzivatelka to jeste prihnojuje kdyz mu kazde rano tu snidani nachysta 🙂 to proste neni reseni nadavat ze je to sobec a pak mu nachystat snidani, chapes? 😅

katerinanov
14. črc 2012

@mitote Je to tak, já neříkám, můj chlap má od každého něco. Trochu mu "podstrojuju", trochu pomůže - musím si o to ale říct. Je to o tom, jak si je naučíme. Já třeba manželovi chystám svačiny. Ale ne protože bych musela, jasněže když zrovna nenachystám, nachystá si sám, ale protože mu tu svačinu udělat chci. Kdyby mi to vadilo, tak to určitě nedělám.

jancip
15. črc 2012

@mitote Možná je to právě naopak..opečovává, chystá svačiny...a za to pak očekává větší iniciativu od něho. Těžko říci, situaci neznáme, nemůžeme soudit.

majka1976
15. črc 2012

No, nevím, holky, nečetla jsem vše, ale abych dělala chlapovi služku, tak to ho doma nemusím vůbec mít. Takového jednoho už jsem k vodě poslala.....A zjistila jsem, že když jsem zůstala s dcerou sama bez chlapa, tak jsem najednou doma neměla skoro co dělat, protože nejvíc práce ženská nadělá kolem chlapa a taky jsme měly najednou víc peněz, protože chlap jak jsme zjistily je docela hodně drahá záležitost v domácnosti..... Teď mám 2 zaměstnání a budu je vykonávat i při rodičáku, takže nějaké rozmazlování chlapa nepřipadá v úvahu. Takto je na to můj partner psychicky připravený, že to tak bude a přes to prostě nejede vlak. A když se mu nebude líbit, půjde za tím prvním 🙂))) Tady vážně platí - hodné holky půjdou do nebe a ty zlé tam kam chtějí 🙂

pissskotka
16. črc 2012

@marjama ahojky, tak máš dobré, že už alespoň někdy vstane že? ten můj má jednou za uherák také lepší náladu, že třeba vysaje, hraje si s malým, ale je to velmi vyjímečné a rozhodně by k němu nevstal, to fakt nehrozí...nebýval takový..nebo jsem si toho spíš nevšimla..někdy si s ním o tom promluvím a je třeba dva-čtyři dny fajn, ale pak to začne nanovo, takže si taky nejsem jistá, jestli to s ním vydržím...ale dítě chtěl on, takže mě dokáže o to víc vytočit, když o nás absolutně neprojevuje zájem..
Jinak děkuji za odepsání, měj se pěkně..s pozdravem p.

pissskotka
16. črc 2012

@mitote ahojky, nechci se vám plést do tématu, ale jen bych k tomu chtěla říct, že můj partner byl a je taky strašně pracovitý, se vším pomáhal, udělal by pro všechny všechno..miminko chtěl on a sliboval, že bude všechno obstarávat on, bude k němu i vstávat, starat se o něj jak jen to půjde abych si odpočinula...noo a vydrželo mu to zhruba do 6ti neděl...poté jako když utne...takže co se týče své práce, to jo ale mateřská práce prostě pro chlapy není..takže jsem zvědává jak to půjde tomu tvému 🙂 hodně štěstí