Manžel s ničím nepomáhá, rozčiluje se kvůli blbostem

marjama
7. únor 2011

Ahoj holky, doufám, že vás tímhle tématem nebudu moc otravovat, ale musím si aspoň postěžovat. Manžel mi prostě skoro vůbec nepomáhá a ještě je pěkně protivnej! Hlavně rána jsou u nás šílený. Naše malá vstává běžně kolem 5 h, takže jsem se chtěla s manželem dohodnout, že se budeme střídat ve vstávání. Protože když vstávám pořád já, tak jsem pak úplně hotová. Do práce odchází až v 8 h, takže nikam ráno nepospíchá a může si s malou klidně hrát. Kdyby fungovalo to střídání, byla by to pohoda. Jenomže on je prostě ráno úplně nepoužitelnej, z postele se hrabe 15 minut, než vůbec vstane. To už malá skáče po ložnici a chce si hrát. Takže stejně vstanu já a nechám ho spát. Nebo když teda vyjímečně vstane, tak je na malou akorát protivnej a kvůli každé blbosti na ni řve. Přitom spí klidně těch 6 až 7 hodin, takže normální délka spánku a tvrdí, že je nevyspalej. Já každý večer vařím, jdu do postele tak o půlnoci, takže já spím denně 5 hodin! Ráno dělám všem snídani, malou krmím (sama by se pořádně nenajedla), stelu postele, prostě všechno ráno dělám já. Manžel akorát sedí zhrouceně na židli a kouká "do blba". Připadá mi to nenormální, to se nedokáže ovládat!? Přece nemůže být tak unavenej! Asi je tak sobeckej 😠 Včera šel spát ve 21 h a dnes vstával v 7 h a tvrdil, že je celej rozlámanej a nevyspalej. Vždyť spí jak malý dítě! Já měla opět budíček v 5 h, pak jsem si hrála s malou a pak jsem dělala snídani a takhle to je každý ráno, pán tvorstva vyspává a já makám 😠 Moc mě mrzí, že se takhle chová. Těšila jsem se, že až nebudu kojit, že se konečně vyspím a smůla. Chceme druhé dítě, ale s tím jeho přístupem fakt nevim, jestli do toho mám jít. To bych pak asi byla v blázinci. Ještě musím napsat, že se rozčiluje kvůli blbosti, když malá dělá něco, co se mu nelíbí, tak nedokáže mluvit normálně, hned je vytočenej. Pro něj by asi bylo ideální, kdyby seděla na jednom místě a nic po něm nechtěla 😠 Jak to máte vy? Pomáhá vám manžel sám od sebe nebo si o pomoc musíte říkat? Snad to není moc dlouhej román, potřebovala jsem si trochu ulevit. Dík.

brisalek
9. únor 2011

@marooshka jojo to by mi taky fakt vadilo, presne jak to pises. Ono fakt hrat si s ditetem se da ruzne a kdyz si k nemu jen sedne a kouka doblbla, tak to dite za chvili otravuje, vzteka se ....a jde radsi za mamou. Manzel ma taky sve mouchy a treba to vstavani zrovna(i kdyz to neni tak desne jako popisuje zakladatelka), ale na malou se tesi, je s ni rad, kdyz prijde z prace hned se hrna za ni....a tim jak je vetsi je to spis jeste vyraznejsi a ne naopak.
@tetes1 ono kazde dite je fakt jine, sama dobre vim, ze s nekterym se veci delat nedaji...ale myslim, ze zakladatelka nemyslela ted...a vim, ze s dvojcatama toho mas nekdy hodne, ale na druhou stranu oni si spolu take hodne vyhraji (ja jsem z dvojcat a vim jak to vzdy moje mamka vypravi, ze to bylo desne prvni pulrok, ale pak oproti kamaradkam,ktere mely jedno zase lepsi...byly jsme rady i v ohradce, protoze jsme tam byly spolu....)ale kdyz mas dite, ktere ti od narozeni hoooodne place, nespi ani v noci ani ve dne a to trva tak do tech 7-8 mesicu, kdy se to zacne lepsit a pak az do tech 12-14, kdy zacne poradne chodit tak uz jsi ze vseho opravdu za takovou dobu , kdyz jsi na vse uplne sama unavena a pak se nektere veci vyostruji...je proste fyzicky vycerpna, nevyspala(jestli jsem to pochopila dobre prestala kojit nedavno , takze i dost dlouho k male vstavala..mozna i 6x-10 za 6 hodin spanku...nekde jsem cetla , ze se to pouziva i jako muceni =budit kazde 2 hodiny🙂) a to vsechno hoodne zhorsuje a trva dost dlouho nez se to pri normalnim provozu s ditetem zase vrati k normalu. Sama dobre vim, ze kdyz jsem konecne zacala vstavat k male jen 2-3x za noc po 12 tem mesici za 2 mesice jsem si pripadla jako znovuzrozena a najednou jsem mohla konecne zacit chodit i cvicit....a ted, kdy asi 3 mesice vstava nanejvys 2x uz je to uplne o necem jinem. Aspon tak to vydim ja.

kefir
9. únor 2011

Beruško nezlobím, já to vím že jsem pro něj služka a chůva, ale co nadělám? rozvádět se nechci,mám ho i přesto pořád ráda i když už to není jako dřív ta láska a hlavně chci aby měla malá tátu. pořád doufám že se změní že mu to dojde až bude malá větší protože moje mamka říkala že můj tata byl to samé když jsme byli malý moc nevěděl co s náma to až tak v těch 5 letech jsme ho začli zajímat protože už jsme s ním mohli na zahradu či na hory. snad si to jen tak nemaluju zbytečně. a že nám to ničí vztah to si piš, už ani ten sex není co býval, spíme spolu málo a když tak já tam v tom nic moc necítím, neumím přepnout knoflík a být uvolněná a rozvášněná když přes den bych mám stav kdy při pohledu na něho ho nenávidím za jeho sobeckost

bohunka85
9. únor 2011

@kefir Co se týče sexu tak u nás probíhá max 1/měs.

beruska2x
9. únor 2011

@kefir 😅 co na to rict.. vim ze s detma je vsechno slozitejsi potom ale ani mala nebude spokojena, cim bude starsi tim to vic pozna a bude vnimat a bude ji lito ze sni tata netravi cas jako ostatni s kamarady...

myslim ze udrzovat vztah jen kvuli detem neni statny pro nikoho - nejmin pro ty deti.. doufej ze az dodela tu skolu tak to z nej opadne a bude to lepsi, kazdopadne bych mu tohle vsechno narovinu rekla - ze ho to od vas odcizuje... a uvidis...

ale pokud nechce, tak s nim nic nehne a nema to cenu.. znicis si zivot s nekym kdo za to nestoji..

pak mala odroste a zjisti ze jsi v podstate sama a na novy zacatek je pozde..

sturnus_vulgaris
9. únor 2011

No myslim, zeny, ze je treba problem rozdelit na dve roviny.
1. Je mozne dite zpacifikovat tak, aby se vzdalo casti me pozornosti, kterou budu moci venovat domacim pracem, cimz ziskam nejaky cas na spanek nebo jine aktivity?
2. Je opravdu manzel tazatelky sobecky hnup?

Ja jsem se pokusila dat odpoved na otazku c. 1, protoze si myslim, ze i kdyby nakrasne znela odpoved "ANO" i na otazku c. 2, pomocnou ruku kazdy najdeme pouze na konci sveho ramene.

brisalek
9. únor 2011

@beruska2x jestli se muzu pridat tak si take myslim, ze to zustavat spolu jen kuli detem ve vysledku prave tem detem hodne ublizi...ale ma to spoustu ale🙂. Deti jsou opravdu hodne vnimave a moc dobre vedi, ze to mezi rodici je spatne. Fungovat to asi muze jen tehdy, kdyz maji oba moznost mit sve konicky, svuj volny cas, obema na detech maximalne zalezi a jsou k sobe vice nez slusni.Proste ziji vedle sebe jako kamaradi. Ale jde to vubec? Pokud ale rodice spolu ziji a jen do sebe rejou, hadaji se 5x denne, jeden nebo oba druheho ponizuji...protoze uz ho nemuzou ani citit...pak je to pro dite spis katastrofa.

bohunka85
9. únor 2011

@brisalek Takže radíš co?Rozchod?

deyana
9. únor 2011

Ahoj, teda na takovýho chlapa bych se asi rychle vykašlala. Neříkám, že to mám doma ideální. Můj manža si nechá s.át na hlavu od chlapa co ho zaměstnává, slibuje mu hory doly, a pak je manža celou zimu doma a bez peněz. Já na MD jdu od pondělí do práce i s malou a nabrala jsem si prodej kosmetiky, což mě sice u mě udivuje, ale jde to docela dobře. A můžu ti říct, že zvládat domácnost, dítě, práci, veškerej úklid a vaření, hraní s děckem.. nevím, ale myslím, že se to dlouho vydržet nedá. Můj manža holku koupe, když doma pracuju tak je s ní, přebaluje, věnuje se jí. Prostě podle mě je jako táta.. když byl doma a malá v noci plakala, vstával k ní. Takže takhle to mám v pohodě, my máme problém spíš na straně toho zaměstnání.
Asi byste o tom měli hodit řeč, protože tohle mi nepřipadá normální. Brala bych, kdyby třeba dělal dlouhý směny, noční a tak, a byl by vyčerpanej, nosil domů dobrý peníze a občas remcal, ale takhle.. hnala bych ho.
Ještě bych ráda věděla jestli ten tvůj chlap to dítě chtěl.. a asi být tebou, chci slyšet od něho, co se mu nelíbí a co si jako myslí, že by měl táta teda podle něho dělat. Já mít takovýho tátu, tak bych možná byla radši, abych s ním nemusela být moc často.

beruska2x
9. únor 2011

@bohunka85 tak rozchod hned ne.. pokud k tomu druhymu neco citis.. on k tobe, proste zkusit ho zapijit, hlavne pres ditko.. a hlavne - vsechno co jak citis rict v klidu ale narovinu.. spousta chlapu si to tak treba ani neuvedomi, proste to maji / vidi jinak...
rozchod je az posledni moznost.. kdyz to uz dal nejde a nebo jedna strana proste nechce...treba i poradnu, dneska uz na tom nikdo nic spatneho nevidi..

bohunka85
9. únor 2011

@beruska2x a když on nechce spolupracovat?I poradnu jsem navrhla.Dokonce mi i řekl,že mu vadí moje přitomnost,že mě k životu nepotřebuje.

deyana
9. únor 2011

@bohunka85 Holka zlatá, je mi to líto, ale tohle jestli ti řekl, tak proč se dál ponižovat? víš, ono by možná stačilo tím rozchodem pohrozit, aby si to uvědomil, odejít na pár dní třeba k rodičům nebo tak něco.. aby si uvědomil, co ve vás obou má.

helabella
9. únor 2011

Je mi líto, že vás tady tolik prožívá těžké chvíle s vašimi partnery 😒 Můj manžel je ráno taky nepoužitelný a stejně jako zakladatelka diskuse nechápu, že mu spánek nestačí. Já v noci vstávám už 2,5 roku -- nejstarší dcera celkem spala, ale druhorozená vstává i teď a do toho maličký, který momentálně vstává klidně co hodinu a půl. A holky standartně vstávají kolem 6:00. Takže ráno nejsem zrovna ve skvělé náladě, ale kvůli dětem to samozřejmě musím překonat. Naštěstí se manžel ráno taky snaží to nějak zvládnout, takže sice nesrší vtipem, ale taky není na 100% mimo. Jde hodně o domluvu, ale musí se chtít domluvit oba....

bohunka85
9. únor 2011

@deyana vše proběhlo a jediný po kom se mu stýskalo byl syn,ale pak je sním pár minut a je z něj na nervy.

brisalek
9. únor 2011

@bohunka85 ne to fakt nemuzu radit. Vim, ze je to hrozne tezke. Ale kazdy to musi citit v sobe, co k tomu druhemu citi, jestli muze druhemu odpustit, jestli je jeste neco proc s nim byt. Ja bych asi radila jeste to zkusit, vsechno mu nejak zkusit vysvetlit co nejvic v klidu, bez vycitani(jestli to trochu pujde, chlapi jsou na to hrozna citlivy, ale vim, ze nekdy to nejde). Promluvit si s nim, ze chces , aby se to vylepsilo, ale ze takhle nemuzes, ze kdyz to pujde dal nebudes si ho uz moc vazit, ze ho postupne prestanes mit tak rada jak jsi mela.....Rict mu , ze bys rada byla zase treba i vic s nim, abyste si sami pro sebe mohli udelat hezke chvile, ze by ses zase chtela treba i casteji milovat, ale ze takhle nemas opravdu silu...ja nevim, co vsechno si muzes "dovolit" rict, jak spolu komunikuje...jaky ma manzel povahu...treba zkusit i nejakou manzelskou poradnu, kdyby souhlasil...treba kdyby mu to rekl nekdo jiny(ale asi radsi chlap🙂).

brisalek
9. únor 2011

@bohunka85 a to ti rekl jen ve vzteku nebo opravdu vazne?

bohunka85
9. únor 2011

@brisalek ŘÍKÁ TO STÁLE,MOŽNÁ JE STÁLE VZTEKLEJ...
@brisalek

bohunka85
9. únor 2011

@brisalek ALE TO ONSEX NEVYŽADUJE, VLASTNĚI JAKÉKOLIV SPOL.CHVÍLE JSOU PRO NĚJ OBTÍŽ

beruska2x
9. únor 2011

@bohunka85 hm tak pokud si tohle mysli a rika + jeho dite ho nezajime, tak to se a me nezlob ale to asi fakt nema cenu, myslim ze sama s prckem bys byla asi vic v klidu a mela moznost si zaridit zivot jinak, lip...
myslis ze s nim te jeste neco pekneho ceka?

kazdej je za svuj zivot zotpovednej sam, musis to roseknout ty ale jestli to delas jen kvuli diteti - toak to dobry duvod neni a ani to nikdo neoceni.. jak si te bude pak i prcek vazit jako mamy, cloveka kdyz tohle uvidi 😅

ja bych takhle proste zit neumela a nechtela..

pokud mas jen minimalni podporu rodiny nebo pratel, kamaradek.. tak to udelej ..ono to vypada ale jde fakt o ten prvni krok.. pak ziskas sebevedomi a bude lip 😉

a on si asi taky lecos uvedomi...

zvirka
9. únor 2011

Zdravím, tak většinu manželů, o kterých tu čtu, bych teda fakt nebrala.... Já mám teda zlatého. Malému je necelých 5 měsíců a jen se na něj třepe. Třeba když kojím a manža přijde, tak malý hned hledí na něj a směje se a ani prso už ho nezajímá 😅 , tak má manža zakázáno za námi při kojení chodit.
Manža chtěl dítě snad víc než já a má ho hrozně rád. Prvních 6 týdnů malý furt plakal, v noci jsme po kojení normálně uspávali přes hodinu, kojili jsme většinou 2x za noc a střídali se, někdy mě manža nechal spát a uspával po obojím kojení, byla jsem strašně unavená. Teď už kojíme jen jednou, ale jak se malý vzbudí, manža vyskočí, přebalí, já se zatím vyhrabu z postele. Když je pak potřeba vstát k malému mimo kojení, vstává automaticky on. Z práce chodí 18.30, tak si malého moc neužije, ale než usne, tak ho prakticky nedá z ruky a o víkendu taky ne. Přebaluje, koupe, hrají si.... Jen teda mívá problém s oblíkáním, který kousek na co a kde se to zapíná 😀 Teď jsme pořídili manducu, tak si v ní malého pyšně nosí, já ji užiju, jen když jdu sama, kočár taky zásadně tlačí na společných procházkách on, když ho chci vzít, dívá se jak když dítěti vezmete oblíbenou hračku 😀
Samo si chce taky odpočinout, ale na TV na zprávy se dívají spolu a na PC jde, až malý spí, a když mu to jeden dva dny nevyjde, tak se taky nic nestane.
O víkendu taky uklízí, já neuklízím, jen nádobí a největší borďas, starám se o prádlo a vaření, on o úklid. Nákupy - jak nám to vyjde, drobnější já s kočárem, větší manža autem. K doktorce chodíme všichni, ale byli už i chlapi jen spolu, když já byla u své Dr.
Teď už se manža těší, jak za měsíc začnem přikrmovat a furt mě důrazně upozorňuje, že musíme začít o víkendu, že bude krmit on jako první, že chce u těch prvních lžiček být.
Já bohužel nemám práci, ale kdyby ano, tak by šel po roce na rodičák on a myslím, že by si to fakt užíval.

brisalek
9. únor 2011

☹ aha. Tak to bych asi zacala zit vic sama pro sebe , ne hned rozchod, ale proste zkusit se na nej vyprdnout a zit. Jak ti maly poroste, tak budes mit cim dal vic moznost s nim neco podniknout. Mas dobry vztah s rodicema, pordpori te , pomohou bez vetsi kritiky? Mas kamaradky s detma.....????

beruska2x
9. únor 2011

@bohunka85 to je pravda, jestli mas moznost i jinyho hlidani, tak to vyuzij treba jen 2 hodky tydne, proste vypadanout i od ditka a zorganizovat si cas jak potrebujes... jeho bych asi brala jako okrajovou zalezitost 😅
zakladni veci doma asi jo - pokud ti dava na jidlo a tak finance a jste tak dohodly ale rozhodne bych se nepretrhla..
a postupem casu si asi zacala organizovat zivot solo a hlavne nabirej sebevedomi, takhle se prece nemuzes nechat zaslapat.. nikdo nema pravo te ponizovat takovejma kecama... to je ubohy a slabossky a CHLAP by s k tomu nikdy nesnizil, tohle rict zensky se kterou si poridil dite..

didi07
9. únor 2011

holky, já nevím, ale mít doma manžela, který nic nedělá (myslím doma a u dětí, ne profesně), stará se jen sám o sebe a ještě mi přidělává práci, bylo by mi tedy líp samotný, protože by mi ubyla starost a péče o něj...

já vím, že realita asi taková je, ale přijde mi hodně ubohej argument - manžel nás živí, tak já budu skákat kolem domácnosti, dětí, kroužků a jeho - já se o dítě starám ráda, nevadí mi uklízet a vařit atd., ale protože žijeme spolu a máme spolu děti, tak předpokládám, že budeme dělat věci tak nějak spolu - tzn. když je potřeba vytřít kuchyň, tak nevidím důvod, proč by nemohl vzít do ruky mop, když já mezitím koupu dítě, když je potřeba vstát k dítěti, tak jsme snad oba svéprávní, ne? argument, že manžel vstává v šest do práce a byl by chudák unavený je sice super, ale já taky vstávala v šest (v lepším případě) s miminem a musela celý den fungovat...a protože jsem částečně chodila od roku malé do práce, tak upřímně to byla v práci kolikrát větší pohoda než doma a chodila jsem domů odpočatá (ale samozřejmě jsem nedělala manuální práci, tam to fakt neumím posoudit).

samozřejmě víc doma a s dětmi udělám já a určitě nechci, aby manžel denně leštil kuchyň a já si u toho lakovala nehty - nesmí to ale překročit určitou hranici, osobně jsem ráda, že vynáší odpadky, umyje nádobí nebo naplní pračku když je potřeba a občas uvaří, když se mi nechce - určitě se tím u mě neshodí, ale naopak si ho za to vážím.

jinak nevím, zda si je tak vychováváme sami, ale myslím, že jo - manžel byl z domova taky zvyklý na servis, maminka byla v domácnosti, a on nejmladší ze 4 dětí - takže relativně rozmazlenej. ale ono když se v tom pak u nás nepokračovalo, tak si zvykl na jiný režim relativně dobře 🙂. nakonec já nejsem žádná superžena a o titul hospodyňka roku bych nikdy soutěžit nechtěla 🙂.

terinda
9. únor 2011

@kefir tak trochu mimo téma....
na 1. straně píšeš: díky za tuto diskuzi, už jsem si myslela že je to tak jen u nás. máme první dítě a kde jsou ty sliby jak mi bude pomáhat jak příjde domů z práce a vezme kočárek, jak ráno vstane k malé abych se mohla dospat atd. a realita? vše dělám já, malé je skoro rok .....

Malé je skoro rok a v pase máš tříletou brambůrku? 😉

kefir
9. únor 2011

terindo sorry spletla jsem si datum narození malé když jsem zadávala údaje do profilu, . samozřejmě že jí je rok narodila se v roce 2010 😀 hned si to jdu změnit okej 😉

beruško řekla jsem mu to tak 100x , většinou to skončí hádkou protože dle něho přeháním, někdy když má dobrý den tak to uzná že ví že se odcizujeme a že mu malá vyroste před očima a slíbí že se změní ale vydrží to tak den dva, většinou do chvíle než ho zase někdo naštve v práci a on si to pak na nás doma vyleje.

tetes1
9. únor 2011

@brisalek já vím,že je každé dítě jiné a to včetně dvojčat.Takže tak jak jste byly hodné vy a vyhrály jste si,tak o tom si zatím mohu nechat zdá u nás je spíš řev a rvačky,ale určitě se to časem zlepší.Nicméně něco s nima udělat jde,fakt se naopak snaží a jsou hrozně důležitý.Já jsem jenom chtěla říct,že když nebude ráno ustláno nebo umytá okna za cenu toho,že budu padat na hubu,tak to prostě za to nestojí.

@bohunka85 omlouvám se,jestli si to špatně pamatuju,ale mám dojem,že tak půl roku zpátky si i zakládala téma,že chceš od něj odejít a zjišťovala jsi možnosti azylových domů apod.Hlavně tedy pokud si dobře pamatuju,tak tě manžel i uhodil,psychicky ponižoval,nadával kvůli postavě a snad dokonce i pil apod.Pokud jsi to ty,tak myslím,že pomoc v domácnosti už je v tomhle až to poslední. A mohu se zeptat,proč jsi ještě neodešla?

@didi07 pod to,co jsi napsala ohledně domácnosti se podepisuju a souhlasím do mrtě.

brisalek
10. únor 2011

@tetes1 ja vim. Ale ja jsem to myslela tak, ze ted uz s ni treba spoustu veci dokaze udelat, ale ze ta unava z drivejska je takova, ze to na ni vsechno pada a vse jde hur nez by chtela.....proste jede, jede,jede a najednou uz to nejde i kdyz to "nejhorsi " uz je pryc, ale stezuji si az ted🙂.
No, jo ty mas kluka a holku to je asi i slozitejsi nez kdyz jsou stejne pohlavi. Ale ja kdyz ctu o dvojcatkach, tak me vzdy mrzi, ze nam se nepovedli🙂🙂. Z meho pohledu je uzasne mit dvojce🙂.
Jak pises o te bohunce...tenkrat jsem do toho tematu take nakoukla, ale nejak vubec nesleduji jmena.

tetes1
10. únor 2011

@brisalek jj,já to chápu,co jsi tím chtěla říct. Já to prostě zas myslela jinak. 😉 I z mého pohledu je úžasné mít dvojčata. 🙂 Já bych si taky tak moc nepamatovala jméno,ale vím,že ta holčina byla z Plzně jako já,tak mi to utkvělo v hlavě.

bohunka85
10. únor 2011

@tetes1 Ano,jsem to já.Proč?Nemám asi pořád odvahu.

beruska2x
10. únor 2011

@bohunka85 myslim ze jen prodluzujes vlastni trapeni, cim driv, tim driv se pak srovnas, zacnes uvazovat veseleji a neboj ze by se nekdo jinej casem taky nenasel 😉

vlastovka385
10. únor 2011

Holky, já nevím, možná jsme to pochopili kždej jinak, ale já nemám pocit, že by si zakladatelka stěžovala na to, že je unavená. Jako vaše rady, jak si ušetřit práci atd., jsou samozřejmě cenné, ale pes je zakopaný jinde, a to v manželovi a v jeho sobectví a lenosti. A myslím si, že zakladatelce vadí nejvíc to, že přestože její manžel vidí, jak je unavená, tak není ochoten obětovat nic ze svého pohodlí, aby jí ulehčil, což svědčí o jeho vztahu k ní, potažmo k malé. Na tomto ztroskotalo manželství mých rodičů, protože otec nebyl ochoten změnit svůj zavedený styl života po narození dvou dětí s rozestupem 18 měsíců ani o milimetr. Navíc máti ještě přidělával práci svým bordelem, potažmo si nevážil absolutně práce její, když mu třeba vyžehlila trička, tak šel, hrábl pro to nevíc na spodu, všechno převrátil a nechal to tak. A v ženské roste pocit nespravedlnosti, dítě (děti) je obou, tak proč má být všechno na matce? A když ten manžel už nepomůže, tak proč aspoň nezabaví dítě tak, aby ta ženská mohla v klidu udělat svou práci? No naši se rozvedli a u soudu předsedající nechápal, co máti tak strašně vadí, když přece nepije, dá jí peníze, nechodí za ženskýma a nebije ji.
Já přesně chápu zakladatelčiny pocity. Hele, já jsem vdaná za Balkánce, kde přes veškerou moderní dobu se to tradiční rozdělení rolí zachovává mnohem silněji než u nás. Můžu říct, že můj manžel je ještě zlatej, a je to tím, že ho vychovávala jenom matka a musel se o soebe starat sám. Ale taky pořád bojuju s tím, že já v noci vstávám, kojím, přes den nejenom že se starám o dítě a domácnost, ale ještě když dítě usne, tak pracuju a vydělávám celkem dost peněz, ale ráno s ním vstávám já a manžel si chrupká ještě tak dvě hodinky navíc. Za celou dobu mě nechal ráno vyspat asi 2krát. Tibora hlídí, jenom když já pracuju, buď v domácnosti nebo makám na projektech. Jako že by řekl, vidím, že jsi unavená, já ho pohlídám, běž si odpočinout, to jsem taky neslyšela. Na začátku mě to strašně štvalo, postupně se to trochu zlepšilo, třeba když už jsem večer totálně kO, tak vyžehlí, vyluxuje a tak, ale nedám mu s tím pokoj a pořád se budu snažit změnit jeho postoj. JInak bych dopadla jako moje máti, trpěla, trpěla a jednoho dne pohár přetekl a už to nešlo vrátit zpět.