Manžel s ničím nepomáhá, rozčiluje se kvůli blbostem

marjama
7. únor 2011

Ahoj holky, doufám, že vás tímhle tématem nebudu moc otravovat, ale musím si aspoň postěžovat. Manžel mi prostě skoro vůbec nepomáhá a ještě je pěkně protivnej! Hlavně rána jsou u nás šílený. Naše malá vstává běžně kolem 5 h, takže jsem se chtěla s manželem dohodnout, že se budeme střídat ve vstávání. Protože když vstávám pořád já, tak jsem pak úplně hotová. Do práce odchází až v 8 h, takže nikam ráno nepospíchá a může si s malou klidně hrát. Kdyby fungovalo to střídání, byla by to pohoda. Jenomže on je prostě ráno úplně nepoužitelnej, z postele se hrabe 15 minut, než vůbec vstane. To už malá skáče po ložnici a chce si hrát. Takže stejně vstanu já a nechám ho spát. Nebo když teda vyjímečně vstane, tak je na malou akorát protivnej a kvůli každé blbosti na ni řve. Přitom spí klidně těch 6 až 7 hodin, takže normální délka spánku a tvrdí, že je nevyspalej. Já každý večer vařím, jdu do postele tak o půlnoci, takže já spím denně 5 hodin! Ráno dělám všem snídani, malou krmím (sama by se pořádně nenajedla), stelu postele, prostě všechno ráno dělám já. Manžel akorát sedí zhrouceně na židli a kouká "do blba". Připadá mi to nenormální, to se nedokáže ovládat!? Přece nemůže být tak unavenej! Asi je tak sobeckej 😠 Včera šel spát ve 21 h a dnes vstával v 7 h a tvrdil, že je celej rozlámanej a nevyspalej. Vždyť spí jak malý dítě! Já měla opět budíček v 5 h, pak jsem si hrála s malou a pak jsem dělala snídani a takhle to je každý ráno, pán tvorstva vyspává a já makám 😠 Moc mě mrzí, že se takhle chová. Těšila jsem se, že až nebudu kojit, že se konečně vyspím a smůla. Chceme druhé dítě, ale s tím jeho přístupem fakt nevim, jestli do toho mám jít. To bych pak asi byla v blázinci. Ještě musím napsat, že se rozčiluje kvůli blbosti, když malá dělá něco, co se mu nelíbí, tak nedokáže mluvit normálně, hned je vytočenej. Pro něj by asi bylo ideální, kdyby seděla na jednom místě a nic po něm nechtěla 😠 Jak to máte vy? Pomáhá vám manžel sám od sebe nebo si o pomoc musíte říkat? Snad to není moc dlouhej román, potřebovala jsem si trochu ulevit. Dík.

andelka
8. únor 2011

@mili84 jo jo, bordel v bytě - šťastné dítě 😀
Jinak teda vařit po nocích by mě ani nehlo, vařím jídla co jsou do 30 minut hotová, nejlíp na dva dny, něco delšího jedině o víkendu nebo když mám pomoc. A abych dělala manželovi snídani? Snad je dospělej, ne?

petruna
8. únor 2011

@marjama : mě přijde, že samotného to napadne málokterého chlapa 😉
Pokud ti pomůže , když mu řekneš, tak to jsi na tom líp než některé jiné matky 😉
Ale musí to být náročný.
Bych byla zombie vstávat v 5.... 😔

já mám chlapa, kterej teda pomáhá tak nějak automaticky (mě přijde, že u něj je to fakt hlavně výchovou, mám zlatou tchýni a manžela i švagra docela zapřahala ), ale když si musím o něco říct, tak je to taky ideální holou větou, pořád se to učím.

Také často čekám, že pochopí náznaky apod...
No, chlapi potřebujou jasné příkazy a nesmí být prostor, aby si něco vysvětlovali jinak..
není to lehký 😀

elgreco
8. únor 2011

Ahojky holky, četla jsme si Vaše příspěvky a musím napsat, že né všichni chlapy jsou tak sobecký. Já jsem se svým manželem už 8 let, teď budeme mít výročí 3 roky od svatby a manžel je furt úžasnej. Dělá docela těžkou fyzickou práci a stavíme barák, takže má plný ruce práce. Ale i doma mi pomáhá, jak s dcerou, tak i domácností. Vždycky mi malou přebaloval, nebo k ní v noci vstával, když byla potřeba. Za celé ty roky, co spolu žijeme jsem párktát vytírala a nebo umývala nádobí. Každou sobotu vysává a vytírá byt můj manžel a nikdy mu o to neříkám, prostě to bere jako samozřejmost a chce mi pomoct. Taky myje každý den nádobí. Když kolem sebe poslouchám kamarádky, tak jenom slyším, jak ty jejich chlapy leží celý dny u TV a to si nedokážu představit, sice můj manžel taky hraje denně na počítači, ale beru to jako, že potřebuje svůj čas i když to jsou to někdy i 4 hodiny.

marjama
autor
8. únor 2011

@xovicka Díky za názor. K tomu vstávání - já taky docela ráda spím, ale s mimčem se všechno změní,protože když musíš, tak prostě musíš. Kdybych se chovala jako můj manžel, tak se naše malá asi ukřičí nebo jednoduše odejde z ložnice a bude bloudit po setmělém bytě 😠 Takže podle mě je to od něho sobecký, že pořád vstávám jen já, ale to je samozřejmě věc názoru. Ty to teda nebudeš mít s tím spánkem (nebo spíš nespánkem) jednoduchý, jestli jsi fakt až agresivní, když se nevyspíš, tak to asi budeš agresivní tak cca další 2 roky 😀 No uvidíš, přeju ti, abyste měli "spací" miminko a nechalo tě vyspat se. Jo a ještě jak píšeš, že to zní krutě, ale že jak manžel tak i dítě jsou až na druhém místě, tak si myslím, že po porodu rychle poznáš, že na prvním místě už nikdy ty nebudeš, ale bude to vždycky dítě, alespoň tak to cítím já. Možná to má ale každý jinak, nevím.

marjama
autor
8. únor 2011

@elgreco A není tvůj manžel nějaký úplně zvláštní druh? 😀 Kde jsi ho našla? 😀 No nezbývá, než závidět, ale přeju ti to, nemusíš řešit takové věci jako já ☹ Moje kamarádky mají většinou takový exemplář jako já, některé i daleko horší.

weri1
8. únor 2011

prolétla jsem pár příspěvků....
Každej chlap není stejnej. Ono je to o tom, co si každej přeje nebo chce od života a manželství
Můj manžel odchází do práce v 16.00 a chodí domů...přes týden kolem druhý ráno a o víkendech kolem 6 ráno. Vstáváme vždy v 10, i on i já s malým. On si malýho vezme a já si poležím tak 10 minut. Udělám snídani i pro něho-proč ne? Myslím si že on to má náročnější než já, a ta snídaně, to už je maličkost,co pro něho můžu udělat, pak něco poklidím, uvařím nějakou rychlovku, on se zatím stará o malýho. a nebo když malej dopo ještě usne, lehneme si v obýváku i my a buď koukáme na film nebo dospáváme 🙂 doma sice "bordel" -všude hračky, hadříky atd, ale my jsme v klidu a šťastni. Manžel nic moc doma nedělá, ale já to po něm ani nechci. Sem tam mi vyžehlí. Proč by měl makat v práci a ještě doma?
No a když se mi chce, tak jdu s malým odpo spát.

weri1
8. únor 2011

@marjama proč mu něco neřekneš?

weri1
8. únor 2011

a ještě, manžel je z malýho pokakanej 😀 takže on jen zakňourá a už k němu běží a když chci jít já, tak mě ani nepustí. a i když někdy opravdu spí ty 3-4 hodinky a slyší, že nemůžu utišit malýho, tak k nám jde-spí v obýváku-a malýho utěšuje, než usne

weri1
8. únor 2011

@xovicka uvidíš že taková nebudeš. Pro mě byl spánek životně důležitej, musela jsem spát 10 hodin denně. a teď? chodím spát po půlnoci, malej je stokrát za noc vzhůru a já funguju. Uvidíš, že to půjde

weri1
8. únor 2011

souhlasím ve všem s @kristi .

marjama
autor
8. únor 2011

@weri1 No tak to můj manžel spát 3 hodiny jako tvůj, tak to by nerozdejchal ani náhodou. To by ani nevěděl, jak se jmenuje. Já jsem s ním o tom už vícekrát mluvila, ale není s ním pořádná řeč, on většinou mlčí, vyslechne si mě, ale nic se nezmění. A když náhodou s malou někdy ráno vstal, tak byl na ní tak protivnej a pořád na ní za každou blbost řval, že mi z toho bylo smutno. On se prostě neumí ráno ovládat a nechápe, že je malé jedno že je 5 ráno, ona si chce prostě hrát a hotovo. Takže se snažím tady načerpat nějaké zkušenosti, co kdo má a jak to chodí jinde, abych to s ním pak mohla probrat a třeba se mu konečně rozsvítí 😠

weri1
8. únor 2011

@marjama já být tebou, tak se na něho vykašlu se snídaněma, prostě bych řekla, že nemám čas a že tobě taky nikdo tu snídani neudělá. Hele buď fakt tvrdá, nebo budeš nešťastná. Chodí spát v 9?? copak je dítě?Já vždy říkám manželovi, že nejprve je naše dítě, které se beze mě neobešlo ani minutu svého života, ale on-manžel beze mě žil 26 let a zvládl to

weri1
8. únor 2011

@marjama a nemůžeš třeba na pár dnů, týdnů odjet k rodičům nebo někam? třeba by se mu rozsvítilo 😉

marjama
autor
8. únor 2011

@weri1 No já už jsem jednu dobu uvažovala i nad tím, jestli je to vůbec normální, že někdy spí třeba od 21 hod. do 7 h ráno! A ráno spí tak tvrdě, že prostě chrápe nahlas, někdy ho musím prostě jít vzbudit, protože samozřejmě musí do práce a on by snad zaspal nebo co! Já spát 10 hodin vkuse, to si ani nedokážu představit. Ty snídaně odbourám, holt má smůlu.

marjama
autor
8. únor 2011

@weri1 Jako myslíš, že by měl čas přemýšlet, když bych byla s malou pryč? No tak toho se nebojím. On by to bral spíš jako příjemnou změnu a dělal by doma kraviny (hry na PC atd.), to by mu asi nedocvaklo. ☹

mitote
8. únor 2011

no holky, neco malo jsem procetla... my jsme oba s manzelem sovy, rano tezce vylezame, ja si dokonce syslim snidani do postele, abych v ni o minutu dyl pobyla, manzel zase musi mit sprchu...nicmene nikdy by me nenapadlo rici, ze manzel nic nedela, jak psala @kristi kdyz jsou zensky na matersk ,je hlaven na nich aby zabezpecili financne rodinu a rozhodne to zadna legrace neni...
a popravde, jak si toudelate, tak to mate...vse je jen domluve, napr: muj manzel chodi denne na 8h do prace, v 18h prijde domu, sedne k PC a do pulnoci nebo do jedne maka bud vzdalene do prace nebo na bokovkach... ja to mam trochu podobne, denne do skoly a denne do prace...a praci mame proste doma napul, vzajemne se nebuzerujeme, ze je spinave nadobi nebo nevysato...proc? zijeme ted, jsou to blbosti a je milion dulezitych veci...ale kazdy mame to co delame, manzel myje nadobi, vynasi kos, pomaha se zviraty...ja vysavam, umyvam koupelnu...a varime oba, nastridakcu a nebo dohromady...a ono to jde pak vse prekvapive lehce...ale je to jen o tom, ze jsme si tak t apravidla nastavily...
A nikdy by me nenapadlo manzelovi vycitat ze chodi dvakrat tydne na hodinku na fotbalek nebo neco jineho, on me taky nevycita ze si podle potreby zajdu ne kosmetiku, masaz nebo s kamaradkou na kaficko..
je to jen o respektu a toleranci a hlavne KOMUNIKACI...kazdy ma sve individualni potreby a partnerstvi je od toho je respektovat a skloubit 😀

didi07
8. únor 2011

zajímavý téma holky 🙂. já jsem tedy taky sova, spát chodím ideálně po půlnoci, klidně ve tři ráno dodělám jakékoli resty, ale ráno jsem do devíti intelektuálně nepoužitelná a nejraději bych tupě zírala do prázdna, když už musím vstát 😉 - ale s dítětem se všechno změní a já měla navíc super nespavý od začátku, a spát mi začala malá dobře až kolem dvou let. řešily jsme to tak, že já fungovala víc v noci, manžel k ránu a když byl o víkendu doma, bral si jí jak se probudila k sobě do obýváku a nechal mě dospat aspoň do osmi.

mimochodem, snídani u nás dělá manžel - z domova byl sice zvyklý, že maminka jí udělala, ale pak mu došlo, že ode mě se fakt nedočká (já většinu života nesnídala a uvařit kafe snad zvládne i dítě) - tak se to zajelo tak, že jí dělá on (kafe pro oba, on si k tomu bere něco k jídlu) a já jí dělám pro malou 🙂.

a taky se nepředřu, mezi námi děvčaty 🙂 - jako mohla bych denně luxovat, vytírat a utírat prach (máme barák, takže práce dost), ale nejsem ani služka ani magor - proč si radši občas nehrát s malou nebo nejít s ní do divadla a nechat prach na komodě? když se tam manželovi nelíbí (a on se většinou nelíbí) tak ať ho utře - u nás to fakt funguje. ale zase musím říct, že manžel je na pořádek vysazenej, takže jsme si kdysi vyjasnili, že já tak ujetá nejsem a co se mu nelíbí, ať si udělá sám.

mitote
8. únor 2011

@didi07 presne tak, mame to stejne, ja se kvuli prachu honit nebudu, se psem a kralikem to ani moc dobre nejde...a kdyz manzela chytne rapl uklidovej, tak vetsinou presklada cele skrine a ja nevim co a to je jeho problem 😀

ffiinnkkaa
9. únor 2011

Holky nezlobte se na mě, ale proč z těch chlapů děláte mimina či cvičený opice..oni nejsou blbí snad jen líní..snad když má chlap hlad udělá si jídlo..vidí, že je plný dřez nádobí a já se věnuje malému veme a umyje to, luxuje a i vaři oběd..když chce do ničeho ho nemusím nutit..chce to fakt aby to dělal sám od sebe a né, že je bude člověk nutit..
A jak se píše tady o tom spaní zda jste sovy nebo ranní ptáčata..jednou je tu dítě, které mě potřebuje budí mě i 5x za noc vstává před pátou a já prostě nemůžu klidně spát..nebo hledět pět minut do blba než začnu fungovat..musím k němu hned..ale to určitě kdo má děti zná 🙂 🙂

knuffel
9. únor 2011

@marjama Promiň, že to vyznělo ostřeji 🤐 ... Fakt se trochu braň, ozvi se a společně určitě na něco přijdete! 😉

lidiab
9. únor 2011

Ahoj, holky mate muj soucit 😀 Ale ted vazne...nemyslite si ze si ty chlapi sami takhle vychovavame? Pripadne ze takhle uz prichazeji "od maminky"? Navic je to porad dokola...manzelka neni spokojena ze manzel nic nedela, takze se musi chopit uplne vseho, syn to vidi a vyrusta z nej uplne stejny clovek jak otec. Znam to z rodiny.

kristi
9. únor 2011

@ffiinnkkaa no,ale ne každej tosám od sebe udělá, myslím,že je to tak 50:50, já vůbec netuším, jak bych reagovala, kdyby šel a umyl nádobí...u mě by se možná shodil. Já ho obdivuju jako chlapa, živitele a přijala jsem tu patriarchální roli naprosto skvele 😉

ffiinnkkaa
9. únor 2011

@kristi Vidíš a u mě stoupl v ceně..kromě toho, že je živitel dělá i něco navíc 🙂

kristi
9. únor 2011

@ffiinnkkaa však to máme každá jinak nastavený, to je výchovou, rodinných prostředím atd....

k.ate
9. únor 2011

Tak my jsme první rok malýho oba studovali, to manžel pomáhal fakt hodně, všechno jsme dělali půl na půl, on občas i něco víc, abych si já odpočnula kvuli nočnímu vstávání 😀 Jak začal chodit do práce, je to jiný, vstává v 6, domů se vrací kolem páté, šesté a moc energie mu už na domácí práce nezbývá 😀 U nás je dobrý, že on má nižší práh bordelu, kterej vydrží. Takže pokud se mi fakt třeba nechce umývat nádobí, umeje ho dřív než já, protože mu to začne dřív vadit,když už se nechá tak 😀
Ale třeba odpadky vynáší výhradně on, protože jak už tu někdo psal, já chodím ven většinou s malým a tu ruku na víc už prostě nemám, když je potřeba, tak i vypere, uvaří, ráno se postará o malýho, abych si mohla odpočnout. Ale to spíš o víkendu, přes týden je většinou nepoužitelnej.

kristi
9. únor 2011

@lidiab nemyslím si, že je tak vychováváme.....ten člověk ke kterýmu jsem se nastěhovala je už dávno pryč, jak říkám, nejmladší ze tří bratrů a když si jeden řekne, že chce kachnnu a druhej svíčkovou a třetí guláš, tak je tchýně schopná udělat všechny tři jídla...já ho aspoň nějakým věcem naučila. Máma je miluje, jsou to všechno citlivý kluci se spoustou lásky, rodinně založení..že holt nemyje nádobí nebo si nevyžehlí košili je pro mě naprosto nepodstatné....občas dojde teda s košem a když si řeknu,tak udělá co potřebuju, ale prostě má své starosti a já ho doma nehodlám ještě víc zatěžovat 🙂

mamusa1611
9. únor 2011

@marjama ahoj, no, u nás to taky není zas až tak ideální...hlavně přes týden,ptž přítel dělá stabilně noční...dojede z práce kolem půl sedmé ráno,vykoupe se,vypije kafe a jde spát. To já už v tu dobu slyším klepkání vedle z pokoje,kde spí děti.Ležím a podřimuji tak do sedmé,někdy do půl osmé,jak se kluci zabaví...Pak příjdou,a už to začíná, snídaně,malého nakrmit,ten se ještě sám nenají,převléct,pak do obchodu (s oběma dětma) pokud jsme dopoledne doma,tak se snažím je udržet v tichosti,ptž jak se táta vzbudí nevyspaný,tak s ním není řeč..no a udělat oběd ( na 2.dny vařit nemůžu,ptž druhý den už to prostě nejí) pak dám malého spát, spí tak 2.hodky, se starším se hodku buď učím,nebo kreslíme,nebo kouká na telku, a další hodku se snažím zmáknout úklid a vše co je třeba.. Kolem půl druhé se přítel vzbudí, nají se, sedne k televizi, vypíše zápasy do tipu, a bud veme kluky s sebou (jak kdy) nebo jde sám.. Pak se vrátí (s detma je zpět do hodiny :-/) vypije kafe, sedne k pc, a tam sedí do půl sedmé,než začne Ulice..jindy tam sedí až do půl osmé,pak se připravuje opět do práce kde je celou noc.. ☹ koupání,večeře to je zase na mě,ptž pán má právě rozjetou hru... No děsím se toho,až se narodí malá... Ale asi ho pak postavím do latě,jinak bych brzo padla...😀

ffiinnkkaa
9. únor 2011

@kristi když ti to vyhovuje je to ok 🙂

ffiinnkkaa
9. únor 2011

@kristi a jak píšeš že ho nechceš zatěžovat..já taky ne, ale dělá to sám od sebe..takže jsem za to ráda... 🙂

kristi
9. únor 2011

@ffiinnkkaa no však super, asi to tak má být..... 🙂