Manžel s poruchou osobnosti, máte zkušenost?

street57
9. říj 2013

Můj manžel má poruchu osobnosti, je emočně nestabilní. Léky na vyrovnání emocí má, ale brát je nechce. Má dvě děti z předchozího manželství, a když má "výkyv", tak visí jen na nich, já jsem ta špatná, která je nechce doma každý den, a pak mi dělá naschvály, třeba že se nezajímá o naši malou dcerku, když jsem u toho já, ani se na ni neusměje. Když je "v pohodě", je zlatej... nemáte někdo podobnou zkušenost?

mafeska
11. říj 2013

@koncita aha tak to bude ono

koncita
11. říj 2013

@mafeska tyjo jenom jsem přelétla tvoje příspěvky....jak z učebnice ☹ bohužel, hraničáři jsou fakt nevyzpytatelní, nevyznají se sami v sobě, mají úplně jiné vzorce chování, často právě překračují pomyslné "hranice" - zacházejí do extrémů, nezvládají pracovat s emocemi jako běžní "normální" lidé...máš to asi hodně těžký....buď dobrou mámou pro svoje dítě!

mafeska
11. říj 2013

@koncita zarazila mě tvoje poslední věta, jak to myslíš? naštěstí není agresivní a jsou to rpostě jen prudké hádky kdy vždy něco rozbije a výčitky.

koncita
11. říj 2013

@mafeska nemyslela jsem tím nic zlého nebo záludného, prostě jenom měj oči otevřené (zkrátka jde o to, že spoustu věcí děti nevědomky přejímají, rodiče jsou pro ně chtě nechtě vzorem chování do budoucího života, tak jak se to naučí v dětství, takové vzorce chování budou pravděpodobně používat i v dospělosti - ale to určitě všechno víš, nechci si hrát na chytrou, jen mám asi potřebu a taky trochu profesní deformaci 😅 ) a přeju pokud možno co nejklidnější a spokojené soužití...

mafeska
12. říj 2013

@koncita ano to vím, vždy jsem chtěla aby mělo moje dítě stejně dětství jako já=moc ráda na ty časy vzpomínám. Přesunula jsem se do uzavřené diskuze 🙂 děkuji

nikolic
31. říj 2013

Ahoj...když to tak čtu,mám něco podobného doma.Už jsem vyčerpaná z manželova chování.Neustále mu všechno vadí,kontroluje mě s kym jsem mluvila,kde jsem byla,atd.Zatim spolu bydlíme,ale uvažuji,že se s dcerkou odstěhuju.Za všechno co mu přijde špatné s námi nemluví,je nafouklej......jedinej on je dokonalej.Neuznává žádnej jinej názor,než ten svůj.Nemůžu říct,že by nás někdy uhodil,ale ten psych.nátlak je šílenej.

ivular
1. lis 2013

@nikolic Jestli máš zájem, přidala jsem tě do soukromé skupiny:

maaxina
1. lis 2013

@ivular mohla bych Tě poprosit taky o přidání? Třeba mi poradíte... 🙂

stalosemivsechno
12. pro 2013

@street57
Ahoj, z tvych prispevku mam dojem, ze zijeme se stejnym muzem. Je velmi inteligentni a vyborny manipulator. Seznamili jsme se pred 10 lety, ja se beznadejne zamilovala, on uz byl rozvedeny, mel jedno dite. Spolu ted mame dve male dcery. Ihned pote, co jsme se dali dohromady, mel periody, kdy se chtel rozchazet ponizoval me (nikdy me ale fyzicky nenapadl), vsechno, co jsem udelala, bylo spatne. Na mou hlavu spadla snad vsechna sprosta slova, ktera znam. Znicila jsem mu zivot apod. Pritom v tech mezifazich byl mily a pozorny, i kdyz stale cholericky. Je svemu synovi z prvniho manzelstvi je neuveritelne hodny, tolerantni, mily. Ke starsi dceri je hruby, sproste ji nadava, rika, ze ji nenavidi. Bylo by to na dlouhou diskuzi, byla bych moc rada, kdybychom si treba mohly napsat mailem nebo treba i casem zavolat. Ted momentalne jsme v rozvodu, manzel se po svatcich od nas stehuje... Asi mi rozumis, jak se citim...

xderj01
3. črc 2015

ahoj prosim o pridani do skupiny manzel s poruchou osobnosti

cibaterez
Autor odpověď smazal
Zobraz
anatanka
7. lis 2015

@street57 Mela jsem s exmanželem něco hodne podobného. Psychopaticka osobnost se nevyleci a nikdy nezmeni, uz jen proto, ze svůj problém nikdy neprizna.
Partner tak ma jen 2 moznosti - bud obetovat svůj život a zit s nim ten jeho nebo odejit. Nic mezi tim bohužel není....

marcela70
2. dub 2016

Ahoj děvčata, funguje ještě tato diskuze prosim ??

děkuji Marcela

anatanka
4. dub 2016

@marcela70 Muze se obnovit 🙂 Jen pis....

marcela70
6. dub 2016

Náhodou jsem narazila na tuto diskuzi, je to tak moc zvláštní - já se domnívala, že pouze já mám doma aliena !! Tak ok. Ale fakt nevim co s tím, něco mě brzdi od něj odejít, přitom má schizoidní poruchu, OCD, nejnižší stupeň paranoi a navíc zamrzlou komunikaci, ta mu začala letos...
Je mi 45, jemu 65, není to už věkem ?? Mám za 2 roky načteno, věřte že jsem přečetla všechno, co je na netu dostupné a co jsem se dočetla ?? Že je to beznadějné... Opustit a nebo žít v ledovém vztahu - nevztahu / schizoid má raději koně kamaráda, než svoji partnerku / ??
Máte prosím zkušenosti ?? Všude, úplně všude jsem se dočetla že opustit, mě to příjde sice dost brutální, ale pokud nebude zbytí...
Budeme spolu skoro 3 roky, děti máme každý svoje, jiné neplánujem. Díky za přečtení !!!

jdukolem
15. črc 2016

Prosim o pridani do skupiny

katkati
16. črc 2016

Prosím o pridanie do skupiny. Ďakujem.

piskotovo
25. led 2017

Ahoj holky, nahodou jsem narazila na tuto diskuzi a velmi me zaujala ,neb pritel mi tvrdi, ze jsem sama hraničářka. A musím se přiznat z v lecčem se nacházím,ale na druhou stranu si říkám kdo občas nevybouchne nebo není nepříjemnej .Takže bych ráda začala chodit k psycholozce na terapii ať mi ona nastaví to zrcadlo neb od pritele to absolutne neberu.
Tak me napadlo, že by tahle diskuze mohla byt třeba necim prospesna pro obě strany aby se více chapaly
Pokud tato diskuze ještě frčí 😉

nom30drak
9. únor 2017

Zdravím sice jsem chlap,ale už nevím kudy a kam mám poruchu osobnosti a chodím na léčení jenže potřebuji zachránit soukromí život pomůžete mne ?

marcela70
18. bře 2017

Aha, tak já psala skoro před rokem, joj ! No nevadi, já už svoji situaci vyřešila, nešlo to vydrzet !! S psychopatem nevyjdete ani po dobrém, ani po zlém, zkrátka on to tak nemá, aby s někým vycházel, potřebuje ničit.
Loni 1.11. jsem od něj odešla, bydlim sama - no je to pohoda ! Občas se s ním setkám, ale to je asi tak všechno, nyní fungujeme jako kamarádi, žít se s ním nedalo, ne ne.
Takže u mě dobrý...😎

marcela70
18. bře 2017

@piskotovo Ahoj, no jasně že můžem popsat !
Poruchu mít nemusíš, ani tehdy, pokud se to sama domníváš, ale ano, nech se otestovat u psychologa, ať máš jistotu. On by měl vědět a dej pak vědět 👍

marcela70
18. bře 2017

@nom30drak Ahoj, tak copak máš za poruchu, klidně se rozepiš, stejně je to tu takové anonymní...🐘

riva9
25. srp 2017

Holky, existuje ještě ta soukromá diskuze?

Mám partnera s bpd a fakt si nevím rady, on se samozřejmě tak nevnímá, jsem psychopat a pod. Přesto dovede být skvělý. Hledám rady, jak překonat ataky agrese, paranoiu, jak tomu předcházet. Dík

sutajla
25. srp 2017

Pokud ještě funguje diskuse, též prosím o přidání, máme asi v rodině, nevím, jak reagovat...

biedronka10
25. srp 2017

Rada bych toto take s nekym prodiskutovala, nejlepe nejakou psycholozkou ci psychiatrickou pres sz, jak postupovat s clovekem, ktereho nelze dostat k lekari. Mame to v rodine, presneji moje matka, a hranici to s ohrozovanim na zdravi atd. a vyhrozovanim nasili vuci memu otci. Poterebovala bych to zacit resit, dekuji.

tcz
25. srp 2017

Jako žena, ne jako odbornice...děvčata nohy na ramena.

riva9
26. srp 2017

@tcz holky tu mají děti, není tak lehké odejít.
Já s mým jen žiju, vychováváme jeho dceru (dokonalá) a občas jsme s mou dcerou, vadné zboží, neustále upozorňuje na její chyby, krotím to pořád!!, snese ji jen když se stará o tu jeho.
Dovede být, a to i dva týdny v kuse, úžasný, je pečující, milující, ale pak z ničeho nic výbuch, který, jak to čtu, tady mnohé znají. Říkám si, jestli je něco, co můžu udělat, aby byl jen fajn. Má mouchy, ale ty mi nevadí, jen ty šílený ataky, kdy je vše špatně...

magdanaty
11. lis 2017

Ahoj holky, toto téma Mé též zajímá. Rada bych se zeptala na par věci. Pokeca někteRa z vás co máte muže s touto poruchou přes SZ? Díky.

gargamelka123
11. pro 2017

Poprosím pridať do skupiny.

riva9
5. bře 2018

Ahoj, diskutuje se o tomtom někde? Třeba soukromě...