Manžel se asi chystá s milenkou na dovolenou, co s tím?

collinsova
31. led 2014

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Absolutně nevím, jak se mám zachovat. Manžel je mi zřejmě delší dobu nevěrný. On to samozřejmě popírá, ale našla jsem mu v mobilu sms... To není zas až tak podstatné. Nicméně teď se chystá na hory. Prý s kámošema z fotbalu. Já mu to ovšem nevěřím. Mám potvrzeno, že ta jeho údajná milenka má v tu dobu co má být na horách v práci dovolenou. Je tedy zcela jasné co si myslím. A teď co s tím? Mám trvat na tom, že pojedeme i s malou s ním (i když budeme muset bydlet jinde, protože chata kam jedou je plná), nebo dělat jako že nic? Jsem totálně zoufalá.

kristyn.g
1. únor 2014

@collinsova Tak mu zkus říct že at teda jede že už máš svoje plány, třeba že pujdeš na kafe s nějakým známím nebo tak něco, že dáš malou k babičce ne pár dní a mlžit aby až tam bude musel stále myslet na to, co doma děláš ty, aby se situace "obrátila" 😀 myslím že by to mohlo být jediné možné řešení, zatím ho to totiž asi nenapadlo že ty vlastně taky budeš doma "bez dozoru" 😀

collinsova
autor
2. únor 2014

@laurital
@vendyca
Holky tohle jsem ještě loni tvrdila taky. Ono pokud se člověk do takovéto situace dostane, dívá se pak na všechno trochu jinak. Zvlášť když toho druhého miluje :-/

izabelaluna
2. únor 2014

@pavelo vyskúšala som byť aj "skvelou manželkou", dávala som mu pocítiť ako sa naňho teším, milujem ho, nezištne a úprimne, nebola to len nejaká stratégia ale skutočný poskus vzťah zlepšiť a priniesť niečo pozitívne..Myslíš že si uvedomil čo doma má? Ano, chválil, dával najavo spokojnosť, vyznával mi ako ma miluje a ako sa všetko zlepšilo...ale za mojim chrbtom pokračoval v paralelnom vzťahu, bohužiaľ ho moja zmena nezastavila, naopak v tom období s ňou začal spať. Vydláždila som mu cestičku k tomu aby mal dovod vracať sa domov, k teplej večeri, k objatiu, bez otázok a výčitiek, a zároveň nemal dovod ukončiť niečo čo mu poskytovalo nový rozmer...Po tejto skúsenosti si myslím že ak sa chlap rozhodne, nezastaví ho nič a už vobec nie svedomie.

codal
2. únor 2014

Mě fascinuje, jak se na manželskou krizi a nevěru často radí,že ženská by se měla o sebe začít strat, měla by manželovi ukázat jak je úžasná, měla by začít cvičit, aby se mu zase líbila, měla by doma udržet klid, aby se manžel cítíil dobře a neměl potřebu chodit jinam atd. Jako kde to jsme? Čím do té manželské pohody přispívá on? Možná by to spíš chtělo studenou sprchu a proplesknout... jako ano, i já jsem v manžeství přibrala a zpohodlněla a chápu, že to manželovi začalo vadit, ale to stačí taktně říct a ne si začít hledat náhradu, sakra...a upřímně, ač jsem během pár měsíců shodila 10 kg, ač jsem začala dělat tohle všechno, snažila se jak blázen, tak mě stejně podvedl, takže o tom to není, pokud ten chlap za něco stojí, tak tohle nejsou důvody k tomu být nevěrný! My taky vždycky nejsem spokojené s tím jak ten chlap vypadá, jak se k nám chová, že nepomáhá s dětmi atd a hledáme si náhrady?Ne, milujeme je a vlastně je neustále omlouváme... miluju odpovoěď na otázku: "Proč jsi mi byl nevěrný, proč si píšeš s jinými atd.?" Jsem chlap, prostě jsem takový, mám to tak od přírody, budeš se s tím muset smířit... já se s tímhle asi nikdy nesmířím... všichni máme občanské průkazy, všichni jsme dospělí a měli bychom být zodpovědní za naše vlastní chování.. a odpověď "jsem jen chlap", je alibistická a ubohá... nejsem feministka ani nic podobného, jen mě tohle rozčiluje... ženský dokážou být až přehnaně toleratní a některý chlapi toho přehnaně využívají... pravdou ale je, že znám i ženské, které tohle umějí a dělají (využívat a zneužívat lásku druhého) , takže jde spíš o to, jestli jsem člověk s kvalitníma morálníma hodnotama, než jestli jsme chlap nebo ženská...

laurital
2. únor 2014

@codal Přesně tak!Neumím si představit reakci, kdyby nějaká žena řekla, že si našla milence protože její muž trochu ztloustnul a zná jen práci a děti.To by si okolí klepalo na hlavu a přemýšlelo, co to vlastně chce.Ale u chlapa je přece "normální", že chce být lovec, že...Stejně tak jako se předpokládá, že ženská musí být krásná, aby ho stále přitahovala a zároveň musí být i hospodyňka, aby měl doma pohodu a klid.
Když si chlap píše s jinými tak to nic neznamená, je to přeci lovec a potřebuje jen pošimrat ego.Kdyby to udělala ženská, tak je to flundra, která ohrožuje rodinu.Když chlap zahne tak to jsou jen pudy, nevím, ale žiju v představě, že lidé se odlišují od zvířat právě tím, že pudy umí ovládat.

@collinsova To víš, že lépe se poradí druhému než sobě samému.

codal
2. únor 2014

@laurital jojo, skvělá matka, upravená kočka, úžasná milenka, výborná kuchařka, pečlivá úklízečka a ještě tolerantní manželka, co sem tam přehlédne nějakou tu něvěru a nebude vyčítat, že naní manžel nemá čas, protože buď hodně pracuje nebo se mu prostě nechce...a to všechno v jedné osobě s full servisem...

kureeli
2. únor 2014

@laurital @ vendyca To bylo složitý (ono je to složitý do dneška), On ze začátku taky zapíral, ale když jsem ho požádala, ať ze mě nedělá vola a ať v sobě najde aspoň trochu odvahy a slušnosti tak kápl božskou. Co se mi v tu chvíli honilo hlavou už si fakt nepamatuju a lhala bych kdybych tvrdila, že mi to nebylo líto a že jsem to neobrečela, ale určitě ne před ním. Můj mužíček je totiž typ, který takováto (i jiná větší rozhodnutí) sám nedělá, protože co kdyby se rozhodl třeba špatně. Kdybych to byla já, kdo mu sbalí kufr, vlastně bych z toho vyšla jako ta špatná já (on přece odcházet nechtěl) a kdybych padla na kolena a doprošovala se (a toho bohdá nebude) nevydržela bych sama se sebou, a navíc bych mu dala pocit, že mě má v hrsti a může se mnou vorat, a toho taky bohdá nebude. Řekla jsem mu, že tohle je jeho boj a jeho rozhodnutí, ať mě do toho netahá a žila jsem si svůj život. Protože v té době jezdil evropu, nebylo to tak těžké. Starala jsem se o miminko, pěstovala kytičky a zeleninku, upravovala zahradu, obstarávala pejska a kočičky, práce kolem domu bylo a je víc než času......Vlasně jsem byla se sebou spokojená a rozhodně jsem se necítila ponížená, jen jsem odmítla hrát podle jeho pravidel a bojovat "cizí" válku. Rozhodně jsem s Romankou nesoupeřila. Co jsem "měla", jsem mu nabídla..... Byla jsem rozhodnutá se nehroutit a počítala jsem s každou variantou. A vlasně jsem docela spokojená, že jsem to zvládla bez hysterických scén, vyčítání a vyhrožování. Moje maminka mě vždycky učila spoléhat především sama na sebe, až pak na jiné a dělat jen to o čem jsem skálopevně přesvědčená, že je správné. A taky že kdo se bojí, sere v síni (pardon 😀 ) .....

laurital
2. únor 2014

@kureeli Klobouk dolů, měla jsi to vážně hodně složité.Přiznám se, že z toho prvního komentáře to na mě působilo tak, že jsi mu to mlčky tolerovala a s teplou večeří čekala na jeho návrat.Jak jsou ta písmenka ošidná.. 😉 Já bych to tedy pravděpodobně se svou povahou tak relativně v klidu nezvládla.Máš pravdu v tom, že řvaní a vyhrožování nikam nevede, to si asi teoreticky uvědomují všechny ženy, jen je otázkou, jestli by pak praxe nebyla jiná 😀 ...

kureeli
2. únor 2014

@laurital Hele, složitá je matematika. Kdyby byl život procházka růžovým sadem, byli by lidi líný a znuděný 😉 Před rokem a půl jsem si ho vzala a máme druhé dítko. Ale sranda to rozhodně není. Zas máme jiné problémy. Tentokrát jsem se zapoměla já, byl to úlet.....Jak bych to tak polopaticky řekla .... "Na nádraží jsem nastoupila do rychlíku a hned na další zastávce jsem z něho vystoupila a rychlík odjel. " Samozřejmě že se to provalilo, protože lež má krátké nohy, a pak se strhlo peklo. Omluvila jsem se, posypala si hlavu popelem, ale můj muž se v tom neustále šťourá, nutně musí vědět všechny detaily, pořád mele to samé dokola a otravuje s tím spoustu dalších lidí. Furt chce aby ho někdo litovat. Od té doby je z něho stíhačka v první linii. Masakr byl, když do toho hned zatáhl děti, hlavně tu starší. Velice rychle pochopil, že jediné, čím mě může zlomit, jsou děti. To je jen v hrubých rysech, je to na dloooouhé povídání. Prostě, chvilku je dobře, chvilku hůř a občas to stojí za "zdrávasmaria (jak říká náš veterinář :-P ) Ale jak říkám, život by byl jinak hrozná nuda 😀
Jdu se švagrovou přebírat dětské věcičky, kdyby byli otázky, klidně se ptej 😀 😀 😀

maifa
3. únor 2014

Ahoj holky, dva dny jsem tu s podezřením pročítala vaši diskuzi. Manžel se změnil, zhubnul, víc o sebe dbal, začal chodit do tancování ... a já doma s ročním dítětem dřepěla. Přístup k němu jsem změnila, začala jsem se mu zase víc věnovat, snažila se mít chuť na sex i když energie nebyla. Zhubla jsem, pořád jsem velmi tlust, ale už vážím míň než při otěhotnění a pořád to pomalu klesá. Co jsme se poznali mám navíc 13 kg, ale nikdy to neřešil. A včera jsem na něj uhodila, že se něco děje. Nechtěl to moc říct, ale nakonec jsem z něj dostala, že se zamiloval do jiné ženy a chce se rozvést. Půlku věcí už měl dokonale promyšlenou. Jsem v šoku a pořád brečím, Čekala jsem bokovku a lítost. Lituje jen toho, že mi ublížil a nebude tolik vídat syna. Byl to ten nejmilejší chlap, a já mu plně věřila. Chlap asi může být sebelepší a když "srdce" zavelí ... můžu náš 7 letý vztah vyhodit do koše, manželé by jsme byli letos tři roky...

codal
3. únor 2014

@maifa je mi hrozně moc líto... já jsem taky čekala, že když mě můj muž podvedl, že bude litovat a prosit mě o odpuštění, taky odešel...úplně chápu jak se cítíš, musí to být obzvlášť těžké, když máte malého chlapečka... jediné, co ti můžu poradit je, nedrž ho, nech ho jít, nepros ho, zachovej si svou hrdost a ukaž mu, že se bez něj obejdeš, to je jediná možnost, jak si MOŽNÁ uvědomí, koho ztrácí a chytí se za nos..teď je možná zamilovaný a půjde za svým srdcem přes mrvoly, na krásno se ale může stát, že mu brzo spadnou růžové brýle, zamilovanost odezní a on si uvědomí, že kvůli něčemu tak bezvýznameného přišel o rodinu... zamilovat se člověk může, stává se to, je to smutné, ale holt srdci neporučíš..na druhou stranu ona zamilovanost a láska jsou dvě odlišné věci a všechno se to může ještě zhoupnout..dej tomu čas, ač to pro tebe bude teď hrozné, dej mu prostor, aby si to odžil a zjistil, co vlastně chce... držím pěsti, aby to dobře dopadlo ať už to znamená cokoliv🙂...

maifa
3. únor 2014

@codal díky, přesně tak jak říkáš, vzala jsem to s takovým klidem jak jen jsem byla schopná, až ho to vzalo, čekal itálii ... na půl roku se odstěhujeme a pak se buď rozvedeme, nebo se vrátí, ale nevím, jestli o to ještě budu stát ... 😒 doufám že autorce diskuze to dopadne lépe 😕

codal
3. únor 2014

@maifa teď ber ohledy hlavně na sebe a své dítě...když budeš chtít, tak to uděláš, kdyžne, tak a´t si trhne nohou..jsi statečná holka..drž se i dál!

kristyn.g
3. únor 2014

@maifa dobře děláš, to je dobré řešení, ale měl by asi vědět že možná nebude mít kam se vrátit, nečekej na něj a mysli na sebe a na dítě, ať tě to brzy přebolí! Jsi statečná a silná ženská, můžeš být na sebe hrdá jak si to zvládla v klidu!

dora13
6. únor 2014

Na teto debate je podle meho nazoru strasne zajimava jedna vec: resi se tady kreten, ktery je neverny sve manzelce, se kterou ma male dite a rady smerem k tomu, jestli neni tlusta a nemela by zhubnout a at se snazi.
Zajimavy odraz nasi spolecnosti: kdyz je neverna zenska, kazdy ji hned odsoudi, ze je devka a chudak chlap a kdyz je neverny chlap, tak se lidi ptaji, jestli nahodou neni tlusta a umolousana a zanedbana. A hlavne, o vzhledu to vubec neni, kdyby jo, tak by se do roli podvadenych partnerek nedostavaly zenske typu Terezy Maxove nez Liz Hurley. Kolikrat se naopak stava, ze ta nova je mnohem mene hezka, klidne starsi a priserna, ale ma tu obrovskou vyhodu, ze je nova...

sedmiteckas
9. únor 2014

@collinsova A čeho tím docílíš, když pojedeš za každou cenu s ním...překazíš mu to sice možná teď, ale vynahradí si to stejně jindy, a kolikrát :( A ještě tě bude mít za pořádnou hysterku... Pro mě není normální, že má jeden z páru nějakou milenku, milence. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak bych řekla: víš co, když si nevážíš toho, co máš doma, a musíš hledat zábavu jinde, já teda půjdu dál.... a třeba by mu za pár dní, měsíců, došlo, co mu odešlo.

codal
9. únor 2014

@collinsova jak to dopadlo, odjel na ty hory?

pet.s
14. únor 2014

Jo děvčata tohle je těžké...chlap je od přírody nemonogamní...měla jsem tři důležité vztahy v životě a všichni měli milenky...řešila jsem to do páté nevěry svého bývalého manžela...pak už se smířila..neřešila, nehledala, nekontrolovaĺa, věřila i velmi podezřelým výmluvám..bylo to snažší..
ale musím říct, že mě asi nejvíc bolela nevěra u tohohle posledního...myslela jsem si, že když budu mít vztah s o hodně starším chlapem, že si bude vážit mladé baby vedle sebe...houby z ocetem děvčátka, zahýbal mě s ženskou o hodně starší než já, tlustější než já a blbější než já....hodně to náš vztah poznamenalo, protože se tím tak nějak sundal z toho pomníku na kterém jsem ho měla....
Ale ona je nevěra a nevěra...když je to jen sexuální vztah, tak bych to neřešila, když se ale chlap zamiluje, tak to je pak průser....asi bych si t s dotyčnou jela vyříkat....
když jsou děti, tak radikální řešení nejsou asi to pravé.-(((
ještě mám jeden nápad...povinná kastrace.))))))))))))))))

alexandra16
17. únor 2014

ja by som ho vyspehovala, ked odchadza ze kde sa zastavi po ceste ked uz ide prec,alebo urcite by som ho prekvapila aj keby som mala prejst celu republiku-ved zalezi na mojom stasti,neze on si uziva a ja sa staram doma no urcite nie 😒

kamilka007
19. únor 2014

@alexandra16 Jenže tohle by fungovalo jen v případě, že ho vážně chytíš při činu. Ale představ si situaci, že on je tam opravdu s kamarády a ty tam vlítneš jako stíhačka.. 😒

hojda
19. únor 2014

Před odjezdem bych mu dala projímadlo do jídla 😉 , ať si to užije ona i ona 😀 😀 😀 .A nešetřit!

matejckova
19. únor 2014

Já jsem asi hrozná, ale já bych se mu to taky snažila překazit...jela bych s ním

laurital
19. únor 2014

@kamilka007 Naprostý souhlas.

Mně ty ostatní rady jak mu to překazit přijdou dětinské a nijak neřešící samotný problém.Přece nám není dvanáct, abychom někoho špehovaly nebo mu dávaly projímadlo do jídla, i kdyby nakrásně opravdu byl nevěrný.Jenže tady nejde o to se dozvědět pravdu, protože to by se pak podváděná k tomu musela postavit čelem a řešit to.A to se jí zjevně nechce, raději bude dělat slepou a hluchou podle rčení, že pokud se o problému nemluví-neexistuje.

latkovkybrno
19. únor 2014

@dora13 moudrá slova

dora13
19. únor 2014

@matejckova prekazila bys to jednou a co bys delala dal? do konce zivota ho stalkovala na kazdem kroku a porad resila, kde a s kym je? kdo chce byt neverny, tak si cestu najde a nezabrani mu nic na svete 🙂

berusinecka
19. únor 2014

@collinsova Já tedy bych mu vůbec nevěřila a je divný, že za každou cenu chce jet a dokonce ti slíbil, že vše bude dokumentovat,... proč asi. Podle mě, kdyby byl nevinný tak ti nebude říkat, že ti bude dovolenou dokumentovat, aby jsi mu věřila. Z vlastní zkušenosti vím, že člověk si dokáže vymyslet úplně cokoliv, když podvádí. Také jsem byla hodně kreativní, volno-práci... jsem si dokázala odůvodnit a vůbec mě nepodezříval. Nevím, jak by ses měla správně zachovat. Já bych to rozhodně nevydržela a vlezla mu do mobilu, na mail. Asi bych na sebe nebyla pyšná, ale chtěla bych vědět jak to je a ne dělat že nic. Na dovolenou nejspíš odjede. Tomu nezabráníš. Asi by bylo nejlepší začít si užívat. Chodit večer někdy ven, třeba s holkama na kafíčko. A malou nechala hlídat tatínkem. Pokud máš nějakého starého kamaráda. Tak bych si s ním sešla, samozřejmě jen tak pokecat (a pokud by se manžel ptal, řekla bych, jóoo zavolal mi.... a chtěl vědět jak žiju... a blábláblá). Pokud tě má rád, tak začne žárlit. A bude na trní. A pokud ne. Tak ti to bude jasný. Ale ten telefon bych mu prolustrovala. A jedna pravdivá věta: Člověk který chce podvést, tak vždycky podvede. I když mu to zakážeš nebo mu budeš věřit. I když tě miluje nebo se mu líbíš. Je to v něm a pokud on si neuvědomí, jestli to stojí za to, tak to nijak nezměníš. Buď to utne nebo ne. Sice nevíš jestli to tak je, ale ženská intuice je mocná. Hlavně se drž. Vše co uděláš, udělej pro sebe a malou.

prapodivna
19. únor 2014

@berusinecka jo, jen teda pokud začne žárlit, tak to neznamená, že sám nepodvádí 😒

Ono je celkem jedno jak to člověk udělá, důležité je si ujasnit pár věcí. Chci to vědět? Co udělám, zjistí-li se, že mě podváděl?

berusinecka
19. únor 2014

@prapodivna To určitě, ale bylo by to, že má doma kost a že by o ni taky mohl přijít. A to najednou by přišel o luxus, o teplou večeři, o teplo domácího krbu. Chlapi na to slyší-ne ale všichni 🙂

laurital
19. únor 2014

@prapodivna Souhlas.Pokud hledám, musím si nejdříve ujasnit, jestli dokážu pravdu zpracovat a vyvodit z ní důsledky.A možnosti jsou ve své podstatě jen tři-neodpustím a odejdu, odpustím a budeme společně pracovat na záchraně vztahu a možnost poslední, že zavřu oči, budu dělat, že nic nevidím a partner mi bude vesele sr..t na hlavu ze mě se místo rovnocenné partnerky stane bachařka, která se bude celý život třást strachy, že ji partner opustí.

gepe
20. únor 2014

Hlavne! Pokud by clovek byl neverny, jde to i za pet minut udelat kdekoliv. Zarlivymu cloveku, ktery/a ma utkvelou predstavu o nevere partnera clovek nic nevysvetli, i kdyby ten partner byl slepy, impotentni a se svatozari. Bez dukazu a ne jedna pani povidala, ci domnenky.