Manžel se asi chystá s milenkou na dovolenou, co s tím?

collinsova
31. led 2014

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Absolutně nevím, jak se mám zachovat. Manžel je mi zřejmě delší dobu nevěrný. On to samozřejmě popírá, ale našla jsem mu v mobilu sms... To není zas až tak podstatné. Nicméně teď se chystá na hory. Prý s kámošema z fotbalu. Já mu to ovšem nevěřím. Mám potvrzeno, že ta jeho údajná milenka má v tu dobu co má být na horách v práci dovolenou. Je tedy zcela jasné co si myslím. A teď co s tím? Mám trvat na tom, že pojedeme i s malou s ním (i když budeme muset bydlet jinde, protože chata kam jedou je plná), nebo dělat jako že nic? Jsem totálně zoufalá.

monihart
1. únor 2014

Pro mě by nějaké finty na manžela byly nereálné, protože vím, že bych na ně neměla. Buď bych ho přitlačila přímo, nebo vůbec ne. Asi bych opravdu jela na chvíli k rodičům. Jelikož bydlím dost daleko od nich, přijde mi to tam hodně uklidňující, vracím se do dob bez starostí. Anebo bych jela někam jinam, prostě vypadnout z domu, abych tam nemusela pochodovat po ložnici a přemýšlet, proč je takový, jaký je. Pokud vás má pořád rád a milenka je jen zpestření, začnete mu chybět. Je taky řešením, jak už tady zaznělo, nevšímat si ho, žít jakoby svůj život. Začnete mu chybět a vrátí se. Ovšem pozor. Na mě to působilo i tak, že jsem daného muže opravdu přestala potřebovat a přestal mě zajímat, což jsem nečekala. Takže on přišel, já už byla ale chladná.
Ale zajímalo by mě, jestli tvůj manžel je taky tak nádherný a dokonalý, jak to vyžaduje po tobě. Tohle mi přijde nehorázné, řešit pár kil navíc, obzvlášť po porodu! Holt, krásní lidi, žijící fitkem a zdravou stravou to mají v životě těžké. Ale vím, že když manžela miluješ, tohle poslouchat nechceš, protože pro tebe je stejně skvělý, což chápu. Takže držím palce, ať to vyřešíte a zbytečně nepadne další manželství.

codal
1. únor 2014

@collinsova tohle je absolutně šílená situace... ze své zkušenosti vím, že ženská intuice funguje, a náhody nejsou většinou tak úplné náhody... moje intuice a podezírání se bohužel potvrdilo do puntíku... těžké něco radit.. odjet na hory mu asi nezabráníš..řešila bych to po těch horách, myslím, že pokud s ní už jezdí takhle na dovči a je neopatrnej, tak si myslím, že to brzo praskne a ty se podle toho budeš moct zařídit... je mi líto, že se trápíš, ale bohužel, tomu se asi teď nevyhneš... pokud je to pravda, tak to brzo zjistíš a pokud ne, tak jedině dobře, ale i přes to všechno je tvůj partner neskutečný sobec a zřejmě tě má až příliš jistou a vůbec se nebojí, že o vás příjde...

kureeli
1. únor 2014

No, ono asi ve finále úplně nejde jestli víš nebo tušíš milenku. I kdyby to nebyla milenka, je evidentně "nespokojen" najednou je všechno jinak, on už není ten střed vesmíru, myšlení a hodnoty partnerky se s dítětem taky změnili a on neví co s tím. O kila tu vůbec nejde. Jde o pocit, že je to jako předtím, že se nic nezměnilo. Je to sobec. Tesně před jeho návratem z hor bych sbalila malou a někam odjela-je jedno jestli k rodičům nebo někam na "dovku" a na stole bych nechala cedulku - Jsme na dovče (u našich), nevím, kdy se vrátíme, obědy a večeře máš v kuchařce na straně 345, " pes má žrádlo se spíži a myčka se zapíná v pravo nahoře.....Jsi skvělý, jistě to tu zvládneš PS: rozbil se mi telefon" Nebo tak něco 😀 Ale těžko radit, každý je jiný, každý má žaludek na něco jiného. Já třičtvrtě roku žila jakoby nic a ještě jsem mu žehlila košile, aby mi nedělal ostudu..... Byla to hra kdo z koho, jestli já nebo milenka. Nevydržela to milenka, už prostě nechtěla být v pozici milenky, tak to ukončila 😀 Zeptej se sama sebe, jestli za to zrovna tenhle chlap stojí. Hlavu vzhůru.....

izabelaluna
1. únor 2014

@collinsova nedalo mi nereagovať a nevstúpiť do témy..na to že mi je manžel neverný, som prišla pred pár týždňami. Sme spolu 13 rokov, manželia 7, ideálny vzťah, krásny, vzájomne opatovaný, 2 malé deti...občas nejaká tá výmena názorov. No potom sa niečo zmenilo, intuitívne som vicítila že niečo nie je v poriadku..zmena chovania, zatváranie sa s mobilom, podráždenosť..to bola 1. fáza. Na otázku či niekoho má ma vysmial s tým, že kde by na to mal čas a že ma miluje. Uverila som. Fáza 2.: neskoršie príchody z práce, firemné akcie do rána, vysedávanie pri PC v mojej neprítomnosti alebo dlho do noci..následné hádky, moje podozieranie, nedovera. Opýtala som sa znova a znova to zaprel. Keďže sme celé Vianoce i Nový rok prežili v hádkach a konfliktoch, dohodli sme sa že to zmeníme, našli sme nejaké kompromisy ako vylepšiť vzťah, dať si priestor, objali sme sa, povedal že ma miluje. Uverila som. Ešte v ten večer išiel do práce (vraj riešiť niečo urgentné, bola nedeľa) a prišiel v noci.(neskor som zistila že v ten večer sa s ňou prvý krát vyspal..ešte to mohol zastaviť..neurobil to) Za pár dní zase pracovná akcia, prišiel ráno. To som nevydržala a pozrela sa mu do telefonu (vobec na to nie som hrdá a hambím sa, chcela som ale vedieť pravdu) a našla som dokaz o tom že niekoho má. Išla som za ním a celkom v kľude som sa ho spýtala či mi nechce niečo povedať, tváril sa že nechápe, zapieral, vykrúcal sa ako len vedel..absolutne nechcel pripustiť že sa niečo deje (ono totiž tie posledné dni po našej dohode všetko klapalo skvele, bol pozorný, milý, šťastnejší a aj sex bol vášnivejší, až kým neprišiel z tej akcie)!! Urobila som to že som vytočila na jeho telefone číslo na dotyčnú (kolegyňa z práce 😠 ) a chcela som sa spýtať jej, vtedy vystrelil a telefon mi chcel vytrhnúť, to už bolo obom jasné že nemá cenu zapierať.. Keby som to zhrnula: ja som nasledovala inštinkt a vedela som že ak ho mám konfrontovať, musím mať dokaz..inak by zaprel aj nos medzi očami..zaráža ma že bol schopný tvrdiť mi ako ma/nás miluje a tváriť sa tak šťastnejšie a spokojnejšie po tej debate o dohode..pritom sa dokázal stretávať s ňou, spať s ňou, spať so mnou..pre mňa totálny pokrytec. Každopádne tvrdí že to strašne ľutuje, vybral si mňa a deti, s ňou to ukončil, dohodli sme sa že tomu dáme ešte šancu...ale momentálne som v situáciií že dovera je v pr...li a ja sa nemám o čo oprieť. Strašne moc mu chcem veriť, ale tá neistota ma desí. Ja som bola rozhodnutá zistiť pravdu, nedokázala by som sa užierať nejakými pochybnosťami, keď už nebola iná možnosť, pátrala som na vlastnú pasť. Som rada že to viem, uľavilo sa mi. Čo sa týka tvojho postoja, musíš sa rozhodnúť sama, či chceš a či dokážeš čeliť pravde a tomu čo príde po tom..nie je to ľahké. PokiaĽ máš nejaké podozrenie a máš k tomu dovod (sms?), skúste sa porozprávať. Nemyslím že v tomto prípade pomože tváriť sa nezaujato a snažiť sa mu nejako zaimponovať..to ho nezastaví. Možno sa bojíš celkom zbytočne. Ale bohužiaľ chlapi sú strašne vynaliezaví a egoistickí, presvedčila som sa o tom sama ☹ Držím palce!

laurital
1. únor 2014

@izabelaluna Musím říct, že bych se zachovala pravděpodobně stejně jako ty.Při prvotním podezření si sednout a promluvit, pokud bych zjistila, že to stále pokračuje a já bych věděla, že mi i přes ztrátu důvěry stojí za to manželství zachránit, tak by se musel jasně rozhodnout.A pak bychom se společně pokusili na našem vztahu zapracovat.
Ale upřímně se přiznám, že za sebe moc nechápu holky, které píšou, že by trpělivě čekaly, že to třeba jejich partnera časem přejde.Na to jsem asi příliš hrdá, znám svou cenu a vím, že tolerovat manželovi paralelní vztah bych neskousla ani kvůli dětem, natož abych mu i přesto vytvářela dokonalé zázemí za účelem mu ukázat, že já jsem ta lepší, jak tu také kdosi radil.

mysicka_lb
1. únor 2014

Tak nějak zběžně jsem si to tu pročetla a rady bych vesměs zařadila do kategorie "hlavně nemluvit s manželem narovinu". Ať už se tu radí dělat jakoby nic, nebo nějaké "chytré" fígle typu přepadovka na horách, přijde mi to všechno hlavně o vyhýbání se rozhovoru z očí do očí a řešení problému přímou cestou. Já bych tedy naopak poradila mluvit s manželem narovinu. Po tolika letech vztahu a manželství si ani neumím představit jiný scénář než něco mě trápí - promluvíme si o tom. Ať se to týká barvy kachlíků v koupelně, volby školky pro malou nebo nevěry, všechno je potřeba umět spolu v klidu řešit. Nemyslím hádky a výčitky typu "ty hajzle, ty máš určitě milenku". Myslím klidný, konstruktivní rozhovor "viděla jsem v mobilu tuhle SMS, vím, že ta ženská má dovolenou ve stejný čas, jako jedeš na hory, mám strach, že tam jede taky". Je smutné, že lidem připadá jednodušší organizovat si svůj pobyt na horách ve vedlejší chatě nebo vymýšlet fígle, jak zabránit odjezdu. Manželé by nikdy neměli být lidé, co spolu soupeří, nemělo by tam jít o to, "kdo z koho". Jo, třeba by se Ti podařilo ho nachytat a doběhnout, ale pokud cílem není "vyhrát" ale žít spolu jako dva rovnocenní lidé dalších XY let, k čemu by to vlastně bylo? Rady typu snažit se, zkrášlit se a "držet hubu a krok" se mi taky nelíbí. Opět nezajišťují vztah dvou rovnocenných lidí trvající XY let, respektive vztah dvou lidí možná, ale určitě ne rovnocenných. Prostě bych řekla narovinu, co mě trápí.... A kdybych tím o něj měla přijít.... tak o něj upřímně řečeno radši přijdu, než aby se ze mě stala poslušná ženuška u plotny nebo nedůvěřivá stíhačka.

izabelaluna
1. únor 2014

podľa mňa každý vzťah a nevera v ňom je tak individuálna, že sa nedá nájsť nejaká rada typu "toto zaručene funguje"...Doležité je ale či človek chce skutočne vedieť pravdu a dokáže ju uniesť aj s následkami...Nemám nikomu za zlé ak sa rozhodne žiť v nádeji a v ilúzií a čakať čo bude, pritom ešte stíhať rolu dokonalej partnerky...osobne si myslím že takto to nefunguje. Ja som bola rozhodnutá spoznať pravdu, vedomie že mi manžel klame a že by mi klamal keby som ho nekonfrontovala, mi ublížilo ďaleko viac ako samotná nevera..tá sa dá pochopiť, zdovodniť. Argumentoval mi tým že ma miluje a že to bolo ako paralelný svet, iný. Že by mi nikdy na svete nechcel ublížiť...Stalo sa. Dokázal že neexistujú zábrany..ani tie morálne. Preto neverím že by "ignorovanie" nevery alebo podozrenia z nej niekam viedlo..

willow4
1. únor 2014

Co člověk, to názor. U nás proběhla nevěra, uhození, potvrzení, lítost a stavění nového vztahu... pak jsem začala blbnout já (nějak mi to už nepřišlo tak nereálné), partner mlčel (nevím, jestli věděl) a já se srovnala... kdyby uhodil, dopadlo by to asi koncem... Kamarádka uhodila, dotyčný se přiznal a vesele ve své činnosti pokračoval dál už veřejně... Teď kamarádka pláče, že měla být ticho... jedna milenka vyšuměla...a kdyby si myslel, že je vše tajné tak by doma vztah spravoval. Ted nemá důvod, vše čestně přiznal, doma se pere a vaří a holek do postele je na světě k mání...Bohužel pro ní konec možný tak rychle není (majetkové a pracovní vazby)...
Je to neskutečný nápor na psychiku. Držím palce.

collinsova
autor
1. únor 2014

@kureeli
@willow4
@izabelaluna
@mysicka_lb
@laurital
@codal
@monihart
Holky, moc děkuji všem za reakce. Dneska přišel s tím, že kdyby tam nejeli řešit hlavně ten důležitý kšeft, že by ty hory zrušil. Že by raději jel s námi...no nevím nevím. A sám se nabídl s tím, že mi klidně bude vše dokumentovat a fotit a klidně denně posílat x fotek. Situaci to sice neřeší, ale určitě mi to aspoň trochu pomůže, co se mé psychiky týče.
Jinak se na nějakou přepadovku samozřejmě nechystám. Jak píšete, taky se přikláním k osobnímu řešení problému, ale zase jak to s ním řešit, když pořád tvrdí, že s ní nic nemá?...

dezyre
1. únor 2014

@collinsova nečtu všechny příspěvky, tak nevím zda to tady už nepadlo, ale co takhle ho nechat odjet a pak ho přistihnout inflagranty 😝 Nemyslím scény, výstupy a tak,ale prostě ověřit si svoji domněnku.. a pak se podle toho už zařídit..

willow4
1. únor 2014

@collinsova Tak super. Myslím, že dokazování co tam dělá je blbost, když by chtěl tak si to nějak zařídí vždy... důležité je, že si uvědomuje Tvoje chmury a řekl Ti, že o vás stojí a nemá zaječí úmysly... Tak bych ho nechala dýchat 🙂 ono moc péče taky škodí 🙂 Držím palečky.

laurital
1. únor 2014

@collinsova Třeba vám ten týden, kdy budete od sebe, paradoxně pomůže.Někdy je třeba odjet, vyčistí se vzduch a oba budete mít možnost v klidu popřemýšlet.Je možné, že nakonec oba přijdete na to, že si velmi chybíte a chcete být spolu.Rozhodně bych tam ale nejela na přepadovku, to mi přijde velmi nedůstojné.
Držím palce, aby to byla jen momentální krize, ta nakonec může nastat u každého páru.

izabelaluna
1. únor 2014

V tejto chvíli by som naňho netlačila...ak má nejaké úmysly, ťažko tomu zabrániš..ak má svedomie čisté a ty budeš tlačiť na pilu, nič tým nevyriešiš, naopak sa to može otočiť proti tebe...skús mu veriť (neviem nakoľko boli tie sms čo si objavila závažné a či s tým prestal..), uvidíš ako sa bude správať po návrate, dajte si čas a ak by si mala aj potom nejaké dovodné podozrenie, skúste sa porozprávať priamo, na rovinu. Ak nič netají, tak ho vyzvi nech ti sám ukáže správy ktoré si písali, ak mu vysvetlíš že sa cítiš ohrozená, mal by to pochopiť. Bude to ťažké vydržať ten týždeň, skús myslieť na niečo iné, navštív maminku, kamarádky..rob čokoľvek aby si nemala príležitosť užierať sa nejakými domienkami...Drž sa a buď silná 😉

monihart
1. únor 2014

@laurital @izabelaluna Samozřejmě, že rozhovor by měl být na prvním místě, jenže zakladatelka napsala, že manžel popírá nevěru a má ji za stíhačku. V tom případě je rozhovor na nic. Vy řeknete: "Bojím se, že někoho máš", on: "Nemám, nebuď paranoidní". Tady se nedostanete nikam. A jakýkoliv důkaz taky chybí. Může to být jen to, že prostě manžel prochází nějakou krizí, bez milenky. Proto bych mu dala čas. Ale pokud to chlap řešit nechce a odmítá se jakkoliv na toto téma bavit, nevím, jak ho chcete přinutit. Takové jsou mé zkušenosti.

lenkaef
1. únor 2014

Nechci radit,jen řeknu svůj příběh...
manžel jednu dobu byl dosti podivný(né že jinak je normálně :o)),ale tak nějak jinak.Zamyšlený,duchem mimo,koukal do blba....pak jsem přišla na to,že se stýká s jednou ženskou.Znal jí už z dřívější doby.Našla jsem u něj v diáři pro mě nic neříkající zkratky,poznámky.
Postupem času jsem vypátrala i její tel.číslo.Nebyla jsem si jistá jestli je to to ono.Bylo a já na manžela uhodila.Tvrdí,že s ní nikdy nic neměl,jen kafe a doprovodil jí domů.Jinak prý nic.Nejsem naivka a nevěřím mu.
Řekla jsem mu,ať si zbalí věci a jde k ní.Za čtrnáct sní ať se vrátí,třeba bude mít jasno.
A on?!Neodešel.
Jsou to už tři roky a žádné podezření nemám.:o)

Chci říct,že je dobré někdy vsadit na jednu kartu,ale samozřejmě záleží na každé z nás.
Přeji hodně sil!!!

collinsova
autor
1. únor 2014

Jako ono je to do jisté míry asi i tím, že manžel ví, že mě má jistou, že už se prostě o nic snažit nemusí. Přece jen chlapi jsou lovci a ten můj obzvlášť. Jenže já ani nevím co mám dělat pro to, aby tenhle pocit neměl. On je můj první a zatím poslední vážný vztah a opravdu nevím, jak se zachovat a co dělat ☹

izabelaluna
1. únor 2014

@collinsova ja by som sa priznania z jeho strany nedočkala, to viem isto, a štve ma to, pretože som čakala že sa zachová ako chlap a aspoň bude jednať na rovinu, "čestne". Zatĺkal a popieral a tváril sa že ja som tá paranoidná. Je to ponižujúce takto to písať, ale na to že ma podvádza som prišla z viacerých dovodov..okrem telefónu kde som nakukla a videla hovory v nočných hodinách..sms správy žiadne, zrejme poctivo zmazané..nahliadla som mu do emailu a tam mal uložený chat, ktorý ma dostal do kolien ☹ A takisto mi bolo divné že sa po príchode z práce sprchoval, alebo keď mal ísť večer niečo vybaviť..dával si záležať na tom aby bol čistý..a jeho spodné prádlo bolo cítiť sexom, keď prišiel domov.. Cítim sa strašne, ale naozaj som potrebovala dokaz aby som z neho to priznanie dostala..A to sa tváril ako je všetko fajn a že sa bojím zbytočne..dokázal paralelne fungovať aj s ňou aj so mňou, proste hrozné... neverila by som tomu keby som nenasla ten chat...Uvidíš, možno je to len "náhoda" že majú doladené termíny dovolenky, pokiaľ nemáš dokaz a zapiera, možeš počkať a uvidíš ako sa bude chovať po chate...

vendyca
1. únor 2014

@collinsova čtu tady tu diskuzi a rozebíráme to s manželem, který kvituje tvého manžela jako debila - jestli si myslel, že postavu budeš mít jako před porodem a že nepřesuneš pozornost na dítě. A prý kdyby ti pomohl s miminem, tak jsi mohla mít i víc energie se starat i o něj (no, to ti rozhodně nepomůže v řešení, ale existujou chlapi, který jsou jiný, takže když se vám to nepovede a jestli jsi atraktivní holka, tak se neboj, že bys byla na ocet).
Blbý je to s malou, že nebude mít úplnou rodinu, pokud tuhle krizi nepřekonáte, ale nebude první ani poslední. Já osobně jsem pro zachování rodiny, snad pouze v případech domácího násilí, kriminality, alkoholismu a podobných věcí...ale naprosto chápu, že nevěra je závažný problém a ne každý ji přenese - jak se říká něco jiného je odpustit a něco jiného zapomenout!!!
Takže až to fakt praskne, tak se ho zeptat, jak si to představuje a víc myslet na sebe a na dítě - tzn. neužírat se, zajít si do společnosti, pokud máš hlídání, aby viděl, že z něj nejsi poprděná. Prostě mu říct, že ho máš ráda (pokud máš), že chceš úplnou rodinu kvůli dceři, ale že máš také svojí důstojnost.
Ale jak píšou holky, jet tam a tropit hysterické scény je pod tvojí úroveň a akorát se ztrapníš. Kamarády má jistě ošéfované. Dokážu si představit tam jet, ale pouze za předpokladu, že to zvládneš s chladnou hlavou, načapeš je tam a řekneš něco ve smyslu "ahoj, jenom jsme si přišla ověřit, že mi delší dobu lžeš a nazdar" (nejradši bych mu pak zabalial věci a vyhodila z bytu, ale to se jaksi neshoduje se zájmem zachovat rodinu.
Jaký máš vztah s jeho rodičema? Taky záleží na tom, jak moc vážné to s nima je a hlavně když se k vám vrátí, jestli budeš schopná ho brát jako manžela a nebude to mezi váma viset, do další jeho nevěry....

vendyca
1. únor 2014

Ale přidám něco povzbuzujícího. Máme případ v rodině, kdy manželé zvládli nevěru - on měl milenku přes ulici, chodil za ní a ona prosila kamarádku, aby když nemohla být týden doma, aby tam byla s dětmi (s kterýma tam normálně jezdili na prázdniny a doslova aby ho hlídala). A ona ho prostě chtěla udržet doma, že si ho jednou vzala a rozvést se nechce, ať s tím počítá. Sou spolu dodneška a jinou od té doby neměl, částečně se to teda vyřešilo tím, že milenka se odstěhovala, ale dneska nemám pocit, že by to mezi nima "viselo ve vzduchu", je jim teda teď 70 a stalo se to, když měli děti malý 2 a 4 roky. Takže se to asi dá, ale samozřejmě do nich nevidím. Ale velkou roli hrálo, že teta ho prostě milovala a on byl dobrý otec, takže bylo pak na čem stavět.

codal
1. únor 2014

@izabelaluna chlapi dokážou zatloukat neuvěřitelným způsobem..když příjde tvrdý na tvrdý tak jsou to pěkní zbabělci.. můj manžel byl schopný mi tvrdit, že ten použitý kondom co mám v ruce, vůbec není jeho..(asi přišel soused a vyhodil ho k nám do odpadků)... jak říkám, zahnout umějí, ale převzít zodpovědnost za vlastní činy, to už ne, to radši budou lhát a dělat znás paranoidní hysterky místo toho, aby se k tomu postavili jako chlapi, přiznali chybu a nesli si následky..

laurital
1. únor 2014

@vendyca Já jsem to dnes výjimečně také konzultovala a komentář mého muže byl hodně podobný tomu tvému 😉 .

@collinsova A co zkusit mu na rovinu říct to, co jsi v úvodu napsala tady?Je mi jasné, že je to těžké, když se o tom odmítá bavit, ale já bych mu na to rovinu řekla.Jinak se budeš trápit nad každým pípnutím mobilu, opožděním a místo partnerky se z tebe stane bachařka.Nemyslím to prosím tě nijak útočně a zle.

vendyca
1. únor 2014

@codal přesně tak! Zapírat, zapírat...
Pokud stojíš o to vědět, jeslti někoho má, tak si to musíš jedině ověřit. Tak aby o tom nevěděl (a ty si se neztrapnila, jak tě načape, že mu sjíždíš poštu) a aby až si promluvíte narovinu, jak radí @mysicka_lb si měla jasný důkaz a on tě nenazýval paranoidní. Rozhodně bych ale nevyčítala, příliš se nevyptávala podezřívavě a šla na to chytře, aby se nachytal. Třeba to taky odezní a ty ani nic nezjistíš...
A co třeba nějaká kamarádka, která by je mohla někde vidět, na hory bych jí asi nehnala, ale někde se musí scházet....

prapodivna
1. únor 2014

Tím co tu napíšu, nechci zakladatelce nějak podsouvat, že je jí manžel opravdu nevěrný, ale jen aby lo vidět, jací někteří muži umějí být. Sestra 6 let chodila s jedním mužem. Všichni z něj byli na prášky, jaký je to slušňák, policista, moc milý a příjemný muž. Strašně si rozuměli, měli spolu takový ten ten nezdravě romantický vztah, zvlášť ze strany sestry, která do něj byla úplně paf. Po cca 3 letech se ukázalo, že on stále udržuje vztah se svou do té doby pro sestru bejvalkou. Sestře řekl, že spolu v podstatě nechodí, nespí, jen že ji nechce úplně opustit, protože má rakovinu a pořád se léčí, tak aby ji to nepoložilo, že kdysi se s ní rozešel, ale ona se k němu chovala, jakoby ne a že neměl to srdce ji to nějak víc ztěžovat. Ve zkratce, další 3 a půl roku se nic nedělo a sestře tvrdil pořád to samé, jezdi s kamarády na chatu kam ona nesměla a společně plánovali rodinu. Jednou jí nechca dal dárek, který měl pro tu druhou a tehdy sestře už pomalu docházela trpělivost, a přestala mu důvěřovat, nakonec se to provalilo. Ukázalo se, že chodil s oběma zaráz, že ta "bejvalka", se kterou tedy nadále regulérně chodil 11 let nikdy nemocná nebyla, že i s ní plánoval rodinu. Jeden z důvodů, proč mu to tak dlouho procházelo bylo tím, že pracoval v Praze kde se scházel s mou sestrou a na víkend jezdil na moravu, kde se vídal zase s tou druhou. Nakonec to dopadlo happyendem, holky se sešly, příjemné jim to nebylo, ale obě ho koply do prdele a on dodnes šíří lži o tom, jak moc chtěl být s mou sestrou a kdesi cosi a že to s tou druhou jsou jen lži atd. Byl to prostě chronický lhář, který lpěl na soukromí, když ho sestra občas konfrontovala, obvinil ji ze stihomamu a dal jí to vyžrat. Dnes je sám a pořád usiluje o moji sestru, o tu druhou slečnu asi taky. Nedivila bych se. Je mi té jeho první přítelkyně upřímně líto, 11 let ztracených, plných totálních lží. Nikdo by to do něj nikdy neřekl, takže holky, bohužel, někdo umí lhát jako když tiskne... Každá byla úplně jiná, jedna atletická sportovkyně, pragmatička, druhá romantička umělkyně. Každou měl na něco jiného a byl tehdy velice spokojený, jeho potřeby naplnovaly nastřídačku.

Zakladatelce bych doporučila jediné-přestat vyslýchat a pozorovat. A pokud se nevěra prokáže, být nekompromisní. Do té doby si rozhodnout o co ve skutečnosti stojí, jestli v takovém případě vztah udržet, nebo ne. Každopádně za ty jeho poznámky o tloušťce by zasloužil pěkne profackovat!!!

prapodivna
1. únor 2014

Tedy abych se opravila-přestat vyslýchat a začít pozorovat ;)

laurital
1. únor 2014

@kureeli Můžu se zeptat proč?Já bych nedokázala být v tak ponížené pozici, kdy vím, že mi manžel chodí za milenkou a já tomu přihlížím, dělám slepou a žehlím mu košile.A to celé snášet skoro rok a jaképak vítězství, když manžel se nerozhodl pro tebe a rodinu, ale ukončila to ona, protože už nechtěla být milenka.To je Pyrrhovo vítězství..Vážíš si ho po tom všem?

boroovka
1. únor 2014

naprosto souhlasim s @mysicka_lb 🙂

vendyca
1. únor 2014

@laurital přesně! Dokázala bych si vážit manžela, kdyby mi vůbec lhala. Dokázala bych spát vedle někoho, kdo spí s jinou? A nebude se to přenášet na děti, nebude doma dusno, nerjepnu si ve slabý chvilce...

rudolflenka
1. únor 2014

Ahoj 🙂 všechny příspěvky přečíst nezvládnu a ani nechci 🙂 ...já žiji s manželem již skoro 5 let a myslím si, že mi snad fyzicky nikdy nevěrný nebyl. Taky jsem měla několikrát podezření, psal si s nějakýma holkama, říkal že jde jinam než šel (ale jsem dost žárlivá,takže ho trošku chápu- oba jsme na tom dost stejně 😀 ) každopádně za jeho lež ho to neomlouvá...nikdy z toho asi nic nebylo, řekla bych jen flirt.....jenže já byla fakt v tu dobu "stíhačka", mohla jsem puknout vzteky při pomyšlení, že jde někam s nějakou babou 😀 ....víš co pomohlo? Je to těžké, ale zabírá to....přestat si ho všímat, když on tě vezme "na milost" a chce se ti věnovat. Taktně ho odmítat. Ukázat mu, že se umíš bavit i bez něj. Nejlépe vyrazit třeba na párty s kamoškama- dát pohlídat malou manželovi (ať vidí, jaké to je...). Prostě mu ukázat, že o tebe chlapi mají pořád zájem - samozřejmě nedávat mu podněty k tomu, aby si myslel, že ho podvádíš. Jen být opravdu sebevědomá (což asi jsi, podle toho, co jsi o sobě psala) ...on ten chlap si to nakonec uvědomí....a když ne? Tak pak to opravdu není ten pravý a nestojí za to 😉

pavelo
1. únor 2014

Jestli ti můžu poradit jako chlap, souhlasím s bublinatkou. Nejlepší je nedělat nic a naopak se snažit být skvělou manželkou a ukázat, jakou má skvělou rodinu. To je jediná cesta, jak ho přimět se vzdát milenky, i když to může trvat. A ona ta milenka bude jen dočasná. Kdyby to s ní myslel vážně do budoucna, tak by vyvolával hádky a snažil se váš vztah znepříjemnit. Jakmile ho budeš nějak pronásledovat, hádat se, šmejdit v mobilu a podobně, tak to ublíží všem. A pokud jsi dost silná, můžeš udělat to, že mu řekneš, že o milence víš, ale že je to z tvé strany ok a jen doufáš, že si tě nadále váží a chce rodina u něj bude na prvním místě. On tím znejistí, jestli taky nemáš milence (jinak bys nebyla ok bude předpokládat) a "síly" se vyrovnají. Je to drsné, ale jediný způsob, jak chlapa přimět, aby zapochyboval, jestli mu ta milenka stojí za to.

medve2
1. únor 2014

Tak s "chlapskym nazorem" nemůžu souhlasit. Takovy pristup by muzum vyhovoval, ale je zpatecnicky a staromodni. Chlap si uziva a zenska doma udrzuje krb, dokud si to v hlave muzicek nesrovna a nevrati se.
Jedine s cim v prispevku souhlasim je, ze je treba zustat v klidu. Bohuzel dnesni doba je takova, ze k takovymto situacim - nevere - dochazi, i kdyz by samozrejme nemelo. Kdyz chce zena upoutat pozornost, tak krome te chladne vyrovnanosti musi take jednat a dle meho nazoru tak, ze se zacne chovat podobne jako muz. Take si zarid nejaky vikend s kamaradkama, kdyz nebude moct hlidat on zapoj babicky, vyraz nekam vecer, zacni chodit na nejake pravidelne kurzy - tak aby se musel vic zapojit do vychovy/hlidani male a ty si mela cas mimo domov jen pro sebe.