Manžel si píše s jinými a vím o tom

emily007
28. led 2013

Holky, dámy, ženy prosím poraďte.
Mám milujícího manžela, který by pro mě udělal cokoliv, máme spolu krásnou zdravou dceru 3 roky. Ale mám problém a nevím jak ho řešit.
Zjistila jsem, že si manžel píše s jinýmy, nevadí mi, že jsou to ženy, jeho kámošky, i já si píšu s kámošema, ale zjistila jsem, že si chatuje s kámoškou a to dost důvěrně - jak by mu ho vykouřila a on, že by ji .... ani to nechci psát. Píšou si na netu - ne sms. Nebydlí ani v našem městě, ale jak jsem to zjistila, tak mi je z toho špatně. Nevím jak to řešit. Když mu to řeknu, tak na mě vyjede, že co mu lezu do soukromí. Ano vím, že dělám chybu, ale prostě se stalo. Už jednou mu kdysi dávno přišla sms od nějaký fuchtle a to jsem mu vyčetla. On ani nevěděl kdo to je, ale bylo hned zle, že je to jeho mobil, co mu do něj co lezu atd. A nakonec jsem byla špatná já. Ale že on dal nějaký fuchtli mob.číslo to jako vůbec nevadí. Ta kámoška co si s ním teď píše je jeho kámoška. Ale máme spousty společných známých, já osobně jí neznám, ale ona mi stále pochlebuje, jak jsem hezká - myslím na fotkách na FB, jak jsme skvělý pár atd. Vím, že je chyba na straně manžela, že on je ten který jí také píše, jako třeba co ty moje prdelko atd. , ale ona má manžela a píše jak se na něj těší.
Nevím jestli napsat jí, ale to se bojím, že to tomu mému hned vyslepičí, prostě co dělat. Všem děkuji.
Jinak opustit ho rozhodně nechci. Miluju ho nade vše. Máme spolu dítě a hypotéku na dům.

kamilka007
6. lis 2013

@novaa To jsem ani nemyslela, že chyba je u tebe, proč by měl být důvod k jakémukoli podvádění to, že doma chodíš nenalíčená a občas prostě nemáš chuť na sex. A hlavně: jestli to tvůj muž dělal a dělá, i když se to už jednou provalilo a dostal za to trest (protože tvoje neštěstí by pro něj mělo být největším trestem), bude to dělat vždycky. Někteří lidé jsou takoví. Je to děs a beznaděj, ale je to jednoduše tak. Ty musíš teď zahloubat v sobě, jak moc ti to vadí a bolí, a jestli to pro váš vztah skousneš. Protože řešení musíš najít ty, od něj ho nečekej.

kamilka007
6. lis 2013

@veronikanel Nejdřív jsem na tebe chtěla být hrozně naštvaná, jak je můžeš oba házet do jednoho pytle, když ON udělal a dělá takové věci. Jenže pak jsem tvůj první příspěvek dočetla do konce a musím uznat, že máš dost pravdu.
Nemám ráda klišé typu "vzájemná důvěra" apod. Jsme jen lidi (a ženské 🙂 ) a úplně si umím samu sebe představit v situaci novyy. Na druhou stranu - kdo hledá, většinou najde. Proto je lepší nepátrat, už sama kvůli sobě a svému zklamání. A můžeme tomu říkat vzájemná důvěra. 🙂

wisttit
6. lis 2013

@laurital A jak by jsi to laurital řešila ty? 😉 podle mne člověk, který už jednou šanci dostal, neváží si toho a pokračuje v tom dal se nikdy nezmění a pokud takového chlapa nechci, tak nezbývá než začít znovu a bez nej. Ovsem se dvěma detma to není žádná legrace. Ach jo. 😔

laurital
6. lis 2013

@wisttit Odpověď už jsem psala, tak si to najdi 😉 .Je to str. 3.
Každý člověk si zaslouží druhou šanci, ale vola bych ze sebe dělat nenechala.

wisttit
6. lis 2013

@novaa myslím, ze není tvoje povinnost byt stále upravena a sexy. Však tvůj muž určitě taky každy den nevypadá, jako model. 😉
Hodne mých kamarádek se muze pretrhnout, aby muzickum nic nechybělo a nakonec jim je odtahne takova, která jim nesahá ani po kotníky...

wisttit
6. lis 2013

@laurital nechtělo se mi hledat, ale jdu na to. 😊 neda se nic delat. 😊

xveronikaxx
6. lis 2013

@novaa to je jak kdyby jsi popisovala moje stavy...vtipné... s ex to bylo naprosto totožné, sms, facebook, chaty, pak už i skype s kolegyněmi v práci...trvalo mi to 4 roky než jsem si našla "ten argument" proč ho opouštět.. byla jsem taky nešťastná a hodně zamilovaná, byť to prakticky byl jediný mráček na našem "dokonalém" vztahu... také bývalý proutník, také mnou pdajně zkrocený... po nějaké době vzniklo jedno zvláštní podezření kvůli zaslechnutému telefonátu, následovalo odhalení a jeho sliby už nikdy více. Po pár měsících nanovo, pak hádky prakticky každý týden, a osočování, kdo vlastně může a co to způsobuje. vyústilo to v poradnu, kde byla diagnostikována závislost na internetu, doporučení ihned přestat, začít se léčit a u mne přestat slídit a zkusit se začít vážit sama sebe... no..ex si to odmítal připustit, že je něco s ním špatně, ba dokonce začal obracet, že za to můžu já, že ho dusím a proto potřebuje upustit páru...zkoušela jsem všechno možné, neslídit, nevyčítat, nepátrat, tiše akceptovat.. za následek to mělo akorát to, že mi začlo být z toho všeho zle a zjistila jsem, že se přestávám mít ráda. Hodně jsem přibrala a vnitřně se užírala. Do toho začly chodit anonymní zprávy dokonce mně na facebook, jestli o tom vím, že mě podvádí, pak se mi na fb objevilo označení fotografie z nějaké akce, kde být neměl, jak se tam tulí ke slečně z práce..začly se nabalovat další a další věci, až už z nás byly jen dvě hromádky neštěstí, nedokázali jsme najít cestu ven...teprv po 4 letech mi konečně došla trpělivost .... takže za mne, jestli chceš radu...všichni do mě hučeli, ať ho opustim - rodina, přátelé... nechtěla jsem, byť jsem byla spoustukrát nahlodaná a spoustukrát jsem měla sbalené věci.. musela jsem k tomu rozhodnutí dospět já sama, asi jsem musela v našem vztahu dopadnout na dno, abych byla schopná se odrazit.. a to chci doporučit i tobě... važ si sama sebe, hlavně si uvědom, že za to ty nemůžeš, on prostě je takový... a doufám, že nalezneš vnitřní sílu ke správnému rozhodnutí co nejdřív..

veronikanel
6. lis 2013

@kamilka007 Však i já tvrdím,že to co udělal on je tisíckrát horší,jestli jsem je "hodila do jednoho pytle",bylo to pouze kvůli tomu,že v otázce důvěry selhali svým způsobem oba.To ale neznamená,že autorku bych popravila a jemu dala medaili,v žádném případě! 😉 Asi to bude tím,že já bych nahlížení do telefonu schopná nebyla.Kdysi jsem podezření měla,přítel odešel do práce a nechal doma telefon,ale nedokázala jsem se do něj kouknout,prostě to nešlo.Ono co si budeme povídat,většinou se to stejně provalí.
Ale souhlasím s vámi,pokud chtějí najít řešení,asi se toho bude muset chopit ona.
Asi bych se ho zeptala na rovinu,co doopravdy chce.Zda chce být se slečnou z netu nebo s rodinou.Pak už možná pomůže pouze ultimátum - pokud se to stane znovu,odcházíme.
Pokud autorka píše,že je moc hodná,patrně bude chybka i v tom ☹ Jen pro upřesnění,mám kamarádku,kterou přítel podváděl,ona byla ale moc hodná a na to,aby z toho vyvodila důsledky ho moc milovala ☹ Co si z toho vzal on?To,že ho ona neopustí a tak si může dělat bez starostí co chce a vždy zůstane "nepotrestaný" ☹
Nevěra lidí,kteří doma postrádají sex hodně dlouhou dobu je k pozvracení,přesto jí ale chápu(zejména u chlapů,my ženy bez toho,pokud milujeme,dokážeme žít velmi dlouho).Jen si to nepleťte s tím,že jí podporuji.
Ovšem,tady to zcela zjevně neplatí,autorka se o sebe stará,nevím,co víc by chtěl!Opravdu to chce mluvit,promluvit si o tom,proč to udělal,co ho k tomu vedlo a pokud chce být rodinou,jak to chce řešit.Nejsem si jistá,jestli by odchod na pár dní pomohl.Buď by manžel seděl doma a přemýšlel,jak tohle napravit nebo také ne a bral mi těch pár dní jako dny "volna" a vše by bylo ještě horší ☹
No,přeji vám,ať se z toho vyhrabete s co nejmenší bolestí!

fallingstars
6. lis 2013

@veronikanel Já musím říct, že s Tebou tak nějak souhlasím, myslím, že vím, jak to myslíš 🙂 V tom vztahu je něco strašně špatně, příčinu nezjistíme tady nikdo, a jestli oni dva, to těžko říct. Každopádně teď už je to ve spirále nedůvěry a podezřívání a oba z nich musí z vlaku vystoupit, ať už je tím vlakem vypisování/románky s kolegyněmi a bejvalkami a slídění a podezřívání, nebo vztah jako takový.

Ono takové to "rozkrájela bych se pro něj" je podle mě asi jedna z největších chyba, kterou ženská může ve vztahu udělat. Spolu s tím, když prostě není svá. Je hezké, když se někdo maluje každý den, ale je rozdíl v tom, jestli to dělá pro svůj pocit, nebo pro to, aby pro něj nebyla za cuchtu. Znám spoustu ženských, které se malují sporadicky, upravené moc nejsou, ale jsou to královny každým coulem a jejich manželé je mají za bohyně, protože mají svou hondotu a svůj život a nenechají nikoho, aby tím otřásl, a naopak. Nezdá se to, ale tohle vše je strašně znát a lze na tom lehce rozpoznat, jak si kdo váží sama sebe...

Jen bych řekla, že pokud by manžel seděl doma a přemýšlel, zatímco já bych byla pryč a vlastně na odchodu, tak pro mě přece tím lépe, alespoň je evidentní, že o mě zase tak moc nestojí. Já tyhle situace beru jako katalyzátor, kdy se jen vytříbí to, k čemu by jinak došlo stejně, jen zdlouhavěji a asi ve finále tím i to bolestněji... 😔 Není lehké k nim najít odvahu, ale ten boj se mi zatím vždy vyplatil.

veronikanel
6. lis 2013

@fallingstars Přesně tak!Díky bohu,že někdo konečně pochopil,co se snažím říct 😀
Lépe bych to nenapsala,děkuji 😉

novaa
6. lis 2013

@xveronikaxx děkuji,některé věci,které popisujes jsou opravdu totožné 😲 no,vůbec těm chlapům nerozumím
fakt.Proč musí kazit hezký vztah, mají doma hodnou ženu,která se snaží jak může,aby byli všichni šťastni.Myslím,že to není ani tak důležité,ale určitě mě spousta jiných mužů pokládá za atraktivní a hezkou ženu,ani teď v těhotenství nejsem nijak tlustá,mám bříško,ale jinaj to ujde,jestli to můzu takto napsat.Můj muž vždy říkal,jak po mně toužil a doufal,že budeme spolu.Člověk už to teď bere jen jako kecy.

novaa
6. lis 2013

@veronikanel určitě máš pravdu,já si to všechno uvědomuju,to co tu každa píšete je pravda a v hloubi duše to vše vím.Jen si v tuto chvíli vůbec neumím připustit představu rozpadu ročního manželství s miminkem.U prvního manželství mi trvalo přes deset let,než jsem dokázala odejít od psychoteroru a a manzela usurpatora.Člověk jako já asi přitahuje takové muže,kteří využijí mé povahy a ač si to uvědomuji,že můj přístup by měl být tvrdší a radikálnějši,nejsem toho až do určité doby schopná.Představa dalšího rozvodu mě šíleně děsí☹

novaa
6. lis 2013

@fallingstars já jsem si nikdy na nic nehrála,jsem taková jaká jsem a to je ten problém.Každej říká...ty jsi tak
hodná 🙂 a já si v duchu říkám "spíš blbá" :-/ no pokud jde o to líčení,dělám to ráda a spíše pro sebe,je to můj koníček a baví mě vždy vymyslet trošku jiný styl.Takže to dělám určitě i pro sebe a pokud by to mělo efekt,že si všimne manžel,budu jen ráda🙂 Ale to ten problém nebude...bude hlubší.Já si opravdu myslím,že mne
miluje,ale bude tam problém v tom, že mu nestačí obdiv jeho ženy,a bohužel potřebuje obdiv i těch ostatních...:-/to je otázka,zda dokáže tohle změnit.

novaa
6. lis 2013

@wisttit to je teda svatá pravda,ani jedna z těch s kterými si pise není žádná modelka,ba možná naopak a pak už to vůbec nechápu :-P

xveronikaxx
6. lis 2013

@novaa haha jojo.. přesně..doma fungovalo vše na 100%. dovolené, sex (naopak já byla ta, která chtěla více), byl milý pozorný. Kamarádky říkaly, že kdyby ode mne nevěděly, co se u nás děje, tak by si v životě netiply při pozorování nás spolu, že vůbec nějaký problém je...

pak jsem se začla i za to stydět a uzavírat se do sebe, a hlavně mě nebavilo pořád dokola kamarádkám si stěžovat na to samé, když oni měly jediné rozhodnutí a to rozchod - ale na to já ještě nebyla připravená...
a ty slečny kterým psal? to byl normálně výsměch.. nejvíc od 18-25 s tím, že občas i sem tam 40tka, tlustý, hubený, ošklivý, hezký, blbý, intelektuálky, svobodný, zadaný - prostě všehosměs...snažila jsem se i v tom najít nějakej vzorec, co konkrétně mu chybí, ale vše mělo pouze jeden jediný společný jmenovatel - nová kořist, obdiv, vzájemné lichotky, touha po zakázaném ovoci, nuda v práci... s kym konkrétně si píše už vlastně bylo jedno, ale ten adrenalin, že by neměl a že ta osoba existuje a že k tomu všemu vlastně dojít může, to bylo nejvíc..

novaa
6. lis 2013

@xveronikaxx ano přesně,to je u nás.Pokaždé jiný typ,blondýna,bruneta,mladší i starší než on😲 člověku to těžce ubere na sebevědomí 🙂 říkas si.Libim se mu? Když jsem téměř cerovlada?Ač si to nechci přiznat,to,že mám teď vlasy téměř světlé,je kvůli manželovi,no a on si pro změnu píše s brunetou. Ale to je už také o mém sebevědomi..

novaa
6. lis 2013

Vlastně se mi tomu chce teď skoro smát,když to po sobě čtu,protože sama bych každé jiné řekla,jak je možné,že v takovém případě s tím člověkem jestě setrvává...

fallingstars
6. lis 2013

@novaa A to je právě to, on pravděpodobně bude ten typ chlapa, který bude vždycky kromě vzrušení hledat to, co doma zrovna nemá. Když se teď obarvíš na hnědo a zhubneš, bude si třeba psát s plácanou blondýnkou, když se postavíš na drdol, bude si chtít s ženskou, co stojí na oběma nohama na zemi. Myslím, že tohle ale není něco, co by dokázal změnit, zvlášť, když se o to ani nesnaží i přes již jednou vyslovené ultimátum... 🙄

Ono každý k tomu rozhodnutí musí dojít sám, ale já bych zkusila být alespoň trochu tvrdá. K sobě i k němu.

novaa
6. lis 2013

@fallingstars stejně mě ale pořád napadá, co bych mohla udělat, aby ho to přešlo, aby mu stačilo co má doma a je vůbec něco takového možné?

maudn
6. lis 2013

no kdyby si s ní psal jako s úplně cizím člověk, tak bych řekla, že si chce jen zpestřit "soukromé chvilky u pc", ale když je to kamarádka, tak to je fakt moc..
Já bych asi na něho udeřila, ať si myslí o koukání do mobilu co chce ... (mě taky manžel přečte sms a já jemu taky, žádné takové tajnosti nemáme, jen si řekneme,co nám kdo chce nebo kdo píše a pak ten druhej řekne at přečte at vi co se píše.) že o tom víš, a že to přeslo určité meze, a že si nepřeješ aby něco takového provozoval byť na internetu nebo normálně a dál bých o tom nemluvila a ani to nezkoumala

novaa
6. lis 2013

@maudn promluvit si s ním mám určitě v plánu. A udělám to hned , jak bude nejlepší příležitost. Holky moc vám děkuji, že píšete své názory, i když některé opravdu zabolí, když si je přečtu, protože člověk má strach, že by to mohla být pravda a že to třeba nepůjde dál, že dlouhodobě nedokážu žít s člověkem, který neustále opakuje jednu věc, která mě zraňuje. Ale ještě pořád se pokusím alespoň rozhovorem zjistit, co vlastně chce a uvidím, co dál.

maudn
6. lis 2013

@novaa ono pak stejně nezabráníš, aby tě třeba podvedl,ale jednou byl upozorněn, že o tom víš, a že je nejvyšší čas přestat a začít se k tobě chovat s úctou a věrně jako ti sliboval před oltářem, to bych brala jako varování a dál by se váš vztah vyvíjel podle toho, jak by se on byl ochoten zachovat..
řekla bych mu to co nejvíc v klidu, aby z toho nebyla hysterická hádka, prostě jen tak mezi řečí, vím, že si píšeš s... o tom .. jak si spolu..... a chci ti říct, že toto je pro mě už moc ..... .... .... a žádám tě,aby abys to utnul a choval se ke mně a našemu vztahu s úctou..... doufám, že si to vezmeš k srdci dřív, než to náš vztah totálně zničí.....

novaa
6. lis 2013

@maudn ano, tenhle přístup je asi nejbližší mé mírné povaze, nesnáším hádky, takže tohle určitě bude způsob, kterým to vyzkouším urovnat.

maudn
6. lis 2013

@novaa no mé horké povaze moc ne,ale je to tak nejlepší

veronikanel
6. lis 2013

@novaa Já tohle znám,prošla jsem si znásilněním,agresí,pěstí do břicha v těhu,vyhrožování únosem malé,ohrožování jejího života,fackama,ponižováním,psychickým týráním (jak to označila policistka),takže rozumím,že to není snadné...
Zase na druhou stranu,co to dělá je špatné,ale chce to si opravdu promluvit,jak to vidí dál.Pokud jde jen o krizi,dá se vyřešit ☹ Pokud vás nebije,netýrá a víte,že bude dobrý otec + jestli ho stále milujete,stojí to za snahu,ne? 🙂 Tohle je jen a pouze na vás,na vás obou 🙂

novaa
6. lis 2013

@veronikanel ne ne nic takového, nebije nás a malou zbožňuje, věnuje se jí a právě, že je hodný i na mě. Takže za pokus to určitě ještě stojí.

xveronikaxx
6. lis 2013

@novaa kočko zklamu tě, ale na dotaz, jestli teď můžeš něco udělat - mno možné to není... u nás to bylo tak, že pro něj to už prakticky bylo jak droga a on byl prakticky drogou pro mne.. on bez toho nedokázal být a bylo to pro něj přednější, i když věděl, že mi to ubližuje (a neustále sliboval a přísahal a na kolenou klečel, jak to nic neznamená, že jsou to jen řeči, že by nic takového neudělal, že to není nevěra, že o nic nejde, že snad vím, že miluje jen mne, pojď půjdeme ti koupit něco hezkého... ) a paradox je to, že já se chovala vlastně stejně... já nechtěla být bez něj, i když mi to ubližovalo...

Ty teď udělat absolutně nic nemůžeš, jen říct, že se ti to nelíbí a jestli nepřestane, tak je útrum.. Bohužel ale je to stejné jako u feťáků, dát nůž na krk, pokud zklame, vyhodit z bytu a modlit se, že najdou cestu zpět....

Ty nic skutečně udělat nemůžeš - když ho budeš furt kontrolovat (ano, jeden psycholog nám doporučil mít vzdálený přístup na jeho plochu a mít tak možnost kdykoliv kontroly - to akorát vedlo k tomu, že já se cítila jak hlídací pes a on zas byl jak pod mikroskopem a bylo z toho dusno, druhá varianta nechat to být, nepátrat, nezjišťovat, jenže to ti nedá, červíček pochybností už je zaset, a ty se akorát budeš sama vnitřně užírat, začneš ztrácet sebevědomí uplně a půjde to do kopru znovu...
Bohužel teď to jen a pouze závisí na něm, nic jiného se už dělat nedá ☹

fallingstars
6. lis 2013

@novaa Co můžeš udělat? Nezradit samu sebe. Jinak se všechny rady budou týkat Tebe, co máš Ty udělat, ale asi všechny tady víme, že jde o něj.
Pokud se rozhodneš mu dát ještě jednu šanci, zařekni se, že je opravdu tou poslední. Nepros ho, ať Ti řekne, co děláš špatně nebo v čem bys měla být lepší, protože jediné, co není podle jeho gusta je, že jsi okoukaná, a to nezměníš. Jakmile se ho budeš ptát, proč a jak a co by chtěl nebo nechtěl, zabřednete do tuny balastu o tom, jak miluje jen Tebe, jsi perfektní, a tamto nic neznamená, keců o Tvé jedinečnosti, o tom, jak je pro něj rodina vše, možná i krapet popílku na hlavu si vysype 😀
Omezila bych se na strohé sdělení, že víš, že to zase dělá, že jsi zvážila pro a proti a po této úvaze očekáváš, že pokud chce zachovat rodinu a nejsou to jen kecy, zachová se podle toho. Podle mě není potřeba dalšího vysvětlení, on moc dobře ví. Dej si záležet na tom, aby bylo znát, že jsi vrchovatá a že možná ještě o odchodu přemýšlím, třeba to zmiň, že si nejsi jistá, zda to vlastně vůbec chceš podstupovat a potřebuješ si to ujasnit v hlavě. Protože upřímně, předpokládám, že jste to už několikrát rozebírali i předtím, tady není moc, co bys mu řekla nového, nebo on Tobě, bohužel 😖 Myslím, že pokud jsi na něj pořád tak hodná, jediné, co ho může rozhodit, je odstup. To bude nové.

kaccenaa
6. lis 2013

je to asi blbej nápad, ale co to prostě hlídat a když ona napíše, smazat to, ještě než si to manžel přečte? Pokud by se ti to povedlo (třeba víckrát po sobě), vypadalo by to, že prostě přestala komunikovat.
Jinak na tvém místě bych to nevydržela a okamžitě zaútočila (na něj) a rozhodně bych se nebála toho, aby mi nevynadal. Ano, lezeš mu do soukromí, ale on z tebe dělá blbce a to mi přijde 100x horší...

xveronikaxx
6. lis 2013

@kaccenaa jenže to není o jedné slečně (předtím to byla jiná, jde o psaní si všeobecně)...navíc je to kolegyně (takže proč neodpovídá akorát může přejít k sms proč neodepisuje nebo k osobnímu rozhovoru a to pak povede k velké hádce co si dovoluje mu mazat zprávy)... takže těžko mu může být za zadkem 24/7 zvlášť v době smartphonů s aplikacemi přímo v mobilu.. navíc u některých aplikací dojde ke smazání zprávy pouze na tom daném zařízení, ale v aplikaci jako takové to zůstává (např. skype)